Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 07:55   #4321
gabi188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 245
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

alga1 mam podobne odczucia do Ciebie!!
jak wyglądał u Ciebie wysyp?

U mnie początkowo pięknie, po tygodniu effaclara duo zaczał się wysyp który do tej pory trwa!! A zaczęłam z początkiem października..

Jak wygląda wysyp po effaclarze, ja mam takie malutkie "pryszczyki" na na buzi które goją się na czerwono, sa małe więc pod pudrem nie widac ale po zmyciu mam twarz w plamkach, czy tez tak miałyście po tym kremie? No i mini blizny!! To jest chyba najgorsze..Pierwszy raz mam takie coś...
gabi188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 17:29   #4322
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez gabi188 Pokaż wiadomość
alga1 mam podobne odczucia do Ciebie!!
jak wyglądał u Ciebie wysyp?

U mnie początkowo pięknie, po tygodniu effaclara duo zaczał się wysyp który do tej pory trwa!! A zaczęłam z początkiem października..

Jak wygląda wysyp po effaclarze, ja mam takie malutkie "pryszczyki" na na buzi które goją się na czerwono, sa małe więc pod pudrem nie widac ale po zmyciu mam twarz w plamkach, czy tez tak miałyście po tym kremie? No i mini blizny!! To jest chyba najgorsze..Pierwszy raz mam takie coś...
moim zdaniem on po prostu Cię zapycha
nie widzę sensu stosowania czegoś, co źle wpływa na cerę, podczas, gdy miało być całkiem na odwrót
za długo ten zły stan trwa...
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:08   #4323
alga1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 38
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

wjosna20 nanobase zaczęłam stosować dopiero jakieś 4 dni temu, bo już miałam dosyć tych suchych skórek i rzeczywiście skóra powoli wraca do normy jeżeli chodzi o nawilżenie. Ale teraz właśnie obawiam się tego zapychania. Nie wiem już mam tyle tych kremów i tyle pieniędzy na nie wydałam, że już naprawdę nie mam ani kasy ani ochoty na nic nowego. Wykończę to co mam i zobaczę co dalej. Mimo wszystko dzięki za radę, może później wypróbuję ten Humektan.
gabi188 Wysyp wyglądał u mnie strasznie, przede wszystkim wyszły wszystkie ukryte bolące i duże wypryski, z czego się cieszę, bo teraz ich praktycznie nie mam. Po jakiś 2 tygodniach wszystko zaczęło znikać, ale potem ok raz na tydzień wszystko się nasilało i wyskakiwały kolejne, ale już mniejsze, szybko gojące się krostki. Teraz jest już ich zdecydowanie mniej, więc może jednak to działa i skóra potrzebuje po prostu dużo czasu, żeby się całkowicie oczyścić. Tylko jest problem z wysuszeniem cery i kremem, który nie powodowałby ponownego "zanieczyszczania"...
Na razie mój plan to stosowanie Effaclaru co drugi dzień i kremik do cery mieszanej (mam Hydraphase intense legere z La Roche Posay), może się jakoś cera uspokoi.
alga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 11:29   #4324
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Hej
Więc tak mam pytanie: mam cerę mieszaną ze skłonnością tłustej w strefie T. Troche zaskórnikow na czole i brodzie, i od czasu do czasu krostki. Właśnie zakupiłam effaclar K i jeszcze mam żel z tej sAmej serii. I tu moje pytanie: wiem o tym, że jak stosuje się effaclar to trzeba stosować filtry (im wyższe tym lepsze) i zastanwiam się nad LRP anthelios Spf 50 lub iwostin solecrin Spf 50, który byłby lepszy do tego effaclaru? I z tym żelem, to czytałam że on ma w składzie SLS i wgl. t np. ziaja calma Hlc byłaby dobra?mam taki plan:
na dzień żel + krem Spf 50(jeszcze niewiem który) i czy w tych filtrach nie będe wyglądała jak w masce? mam takie dziwne skojarzenia:P
na noc żel + effaclar
Wystarczy taka kuracja?
Z góry dziekuje za odpowiedź

Edytowane przez mysiunia81
Czas edycji: 2010-12-11 o 11:30
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 12:59   #4325
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

słuchajcie... ja żadnego wysypu nie miałam, ale to może jest zależne od cery.

Stosuję Effaclar od... czy ja wiem... prawie 2 miesięcy jeden raz dziennie, wieczorem. Na dzień stosuję krem Olay z SPF 15. Moja buzia wygląda lepiej, zaskórniki zmniejszyły się, ale nie zniknęły całkowicie, rozszerzone pory ciut ciut mniej widoczne, mniej wyprysków, krotek etc. A jak już coś się pojawi, to znika b. szybko i nawet jak już wycisnę, to nie pozostaje nawet ślad.

Choć wiadomo, przed okresem miałam bolesne krosty, duuuuże i bolesne, do tego centralnie na czole . Tutaj effaclar jakiś cudów nie zdziałał
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 15:47   #4326
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

wydaję mi się, że to zalezy od cery. U innych będzie wysyp, a u innych nie. ja właśnie dzisiaj zakupiłam effaclar K i krem z filtrem Spf 50 iwostin. Narazie musi wystarczyć. No i jeszcze żel, w sumie nie bardzo wiem jaki. Obecnie mam effaclar LRP. Jakie żele polecacie?
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:24   #4327
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez mysiunia81 Pokaż wiadomość
wydaję mi się, że to zalezy od cery. U innych będzie wysyp, a u innych nie. ja właśnie dzisiaj zakupiłam effaclar K i krem z filtrem Spf 50 iwostin. Narazie musi wystarczyć. No i jeszcze żel, w sumie nie bardzo wiem jaki. Obecnie mam effaclar LRP. Jakie żele polecacie?
Ja uzywam Babydream dla dzieci z Rossmana kosztuje 9,9 i ma bardzo przyjazny sklad.

Od 18 pazdziernika stosuje codziennie na noc na czolo i brode effeclar K, u mnie stan cery zdecydowanie sie poprawil, z czola zniknely grudki, a na brodzie niespodzinki pojawiaja sie bardzo rzadko i szybko znikaja. Wczesniej na brodzie ciagle mialam 1-2wypryski duzych rozmiarow, teraz nie mam nic

Poszukuje dobrze nawilzajacego kremu na noc, niezapychajacego, macie cos sprawdzonego? Teraz uzywam tylko zelu aleosowego na zmiane z hialuronowym ale to za juz dla mnie za slabe, humektan niestety tez.
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-16, 13:42   #4328
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Kupiłam ok. miesiąca temu EFFACLAR K, dostałam do niego żel do mycia, który tworzy w rękach pianę i tą pianą myję buźkę. Po umyciu spryskuję twarz wodą termalną LRP i smaruję twarz EFFACLAREM K. Na początku-suuuper. Potem lekki kryzys, ale wiedziałam, że tak musi być, potem znowu lepiej i teraz nagle, z dnia na dzień... mam pory rozszerzone z natury, ale teraz są rozszerzone jeszcze mocniej, skóra zaczyna mi schodzić mocniej niż przy w.w. 'kryzysie', mam kilka podskórnych niespodzianek, na nosie mam zaczerwienioną skórę i swędzi, koło brwi tak samo i się łuszczy. Mam jedną wielką niespodziankę i kilka małych oraz kilka czerwonych, podskórnych kropek. Używałam w tym czasie kremu nawilżającego na dzień, ale tylko jak gdzieś wychodziłam, bo on ma filtr-L'OREAL, chyba spf15, a tak to ciągle tego effaclaru-na dzień i na noc, jak siedziałam dniami w domu, a na noc codziennie. W ulotce było napisane, że można go używać rano i/lub wieczorem. Dodatkowo używam podkładu mineralnego i ew. korektora, czaaasem brązera. Coś robię nie tak, czy to normalna reakcja? Czy powinnam kupić jakiś krem nawilżający, który by równoważył mi skórę po kwasach? Może ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...awilzajacy.htm
Już sama nie wiem...
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 17:27   #4329
alga1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 38
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Koniec!
Pożegnałam się z Effaclarem k, zostało mi jeszcze ok pół tubki kremu (okazuje się, że jest bardzo wydajny), ale nie wiem czy jeszcze do niego wrócę. Moja cera po prawie 4 m-cach stosowania, była w stanie fatalnym. Okropnie przesuszona i ciągle pojawiały się nowe wypryski. Od jakiś 2 tygodni (od odstawienia) wszystko wróciło do normy. Teraz tylko czekam aż znikną blizny po tych wszystkich niespodziankach, a trochę tego jest...
Od 2 tyg. nie miałam na twarzy ani jednej krostki Nie wiem czy effaclar tak wyczyścił mi buzię przez te 4 m-ce, czy po prostu moja buzia go zwyczajnie nie lubi i bez niego jej lepiej. W każdym razie teraz stosuję hydraphase legere na noc, a na dzień elo-baza (tłusty, ale na mrozy idealny) i do mycia żel effaclar, nic wiecej i jest super.
alga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 18:30   #4330
Paulkabe
Raczkowanie
 
Avatar Paulkabe
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez laktoza Pokaż wiadomość
Ja uzywam Babydream dla dzieci z Rossmana kosztuje 9,9 i ma bardzo przyjazny sklad.

Od 18 pazdziernika stosuje codziennie na noc na czolo i brode effeclar K, u mnie stan cery zdecydowanie sie poprawil, z czola zniknely grudki, a na brodzie niespodzinki pojawiaja sie bardzo rzadko i szybko znikaja. Wczesniej na brodzie ciagle mialam 1-2wypryski duzych rozmiarow, teraz nie mam nic

Poszukuje dobrze nawilzajacego kremu na noc, niezapychajacego, macie cos sprawdzonego? Teraz uzywam tylko zelu aleosowego na zmiane z hialuronowym ale to za juz dla mnie za slabe, humektan niestety tez.
Ja używam Emolium i jestem bardzo zadowolona. Super nawilża, niweluje łuszczenie
Paulkabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 13:00   #4331
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

dziewczynki powiedzcie czy u was tez zamiast pojawiania sie zwyklyych grudek teraz po effaclarze pojawiaja sie czarne zaskorniki ktore przy lekkim dotknieciu po kapieli wychodza? wlasciwie bez zadnego ucisku? bo zauwazylam ze fakt grudki poznikaly i poodblokowywaly sie ale pojawiaja sie ( chyba w tych samych miejscach) owe czarne kropeczki ktorych raczej nie miewalam.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 16:53   #4332
gosienkaap
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaap
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 33
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

ufff przeczywałam parenaście stron tego wątku i mam pytanie na temat filtrów:
który filtr jest stosunkowo niedrogi i może byc stosowany w kuracji effaclarem k?
nie mam teraz zbyt duzo pieniędzy a chciałabym zacząć stosowac effaclar juz niedługo
bardzo prosze o odpowiedz
__________________
ach...
gosienkaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 10:48   #4333
blond_i
Raczkowanie
 
Avatar blond_i
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 218
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Błagam pomóżcie nie wiem jaki krem z kwasami kupić, obecnie dermatolog przepisał mi locacid, stosuje go 2 m-ce ale nie zrobił nic z tym z czym walczę od lat tzn z wągrami i podskórnymi grudkami których jest na prawdę dużo. Wy się na tym znacie, co najlepiej temu zaradzi? Help
__________________
Dbam o siebie- z głową
blond_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:47   #4334
raspberry88
Raczkowanie
 
Avatar raspberry88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 161
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

hej!

Stosuje Effaclar K od tygodnia (od 01.01.11) i nie wiem czy reakcja mojej skory jest taka jak byc powinna bo u mnie, jesli chodzi o "wysyp", wygląda to inaczej niz w wiekszosci opisywanych przez was wypadkow. Praktycznie od pierwszego uzycia na wieczor, nastepnego dnia rano obudzilam sie z 2 pryszczami ropnymi (z biala ktopka) i jedna mega-grudą na brodzie. Nastepnego dnia na grudzie pojawil sie bialy czubek i glupia nie wytrzymalam i wycisnelam tego pryszcza. Tym sposobem teraz mam mega dziure na brodzie i wygląda to okropnie ... No cóż za głupotę trzeba płacic... Już wiecej na pewno nic nie wycisnę.

W kazdym razie chcialam dodac, ze codziennie pojawia mi sie cos nowego i nie wiem czy taka reakcja skory jest normalna. Najczesciej sa to pryszcze ropne. Mam nadzieje, ze swiadczy to o tym, ze cera sie oczyszcza, nie na odwrót.

Jak narazie effaclar mnie nie wysuszyl. Koloryt skory sie lekko wyrownał. Będę stosowac kolejny miesiac lub dwa. Zobaczymy jaki bedzie efekt

Edytowane przez raspberry88
Czas edycji: 2011-01-08 o 11:49
raspberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:00   #4335
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

dla mie effaclar byl za....hmmm......slaby napewno nie wysuszal mnie az tak bardzo ale u mnie sie ropniaku nie pokazywaly tylko wychodzily niewiadomo skad juz gotowe uschniete strupki i zrogowaciale czubki
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:51   #4336
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Dzis zakupilam Effaclar K,ale mam jedno pytanko, czy jak nastapił u Was wysyp po jego stosowaniu to co robilyscie,wyciskalyscie buzie???? ja jak zobacze ,ze mam pelno krostek na brodzie pierwsz eco robie to je wyciskam bo szczerze watpie,zeby same zniknely
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:08   #4337
raspberry88
Raczkowanie
 
Avatar raspberry88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 161
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Ja raz zrobilam taka glupote: na brodzie wyskoczyl mi mega pryszcz i nie wytrzymalam (wygladal okropnie) i go wycisnelam. To byla bardzo zla decyzje bo bliznę mam do tej pory a bylo to 10 dni temu... Serio, lepiej jest sie powstrzymac bo tylko pogarszasz sytuację
raspberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:22   #4338
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

jak koniecznie musisz wygniatac to po 1 wybieraj te "dojrzale" z czubkiem po 2gie zaopatrz sie w igielki "insulinowki" z apteki i cos na wycisnietego pryszczyka a polecam acnefan miejscowo sama go uwielbiam no i zabierasz sie do tego ze mujesz rece przecierasz czyms odkarzajacym skore nakluwasz , lekko dotykasz i sam powinien wyjsc. po takim zabiegu nie ma zaczerwienienia tylko czerwona kropeczka w miejscu naklucia. zero blizn jak nie chce wyjsc to znaczy ze trzeba glebiej nakluc w zadnym razie nie wyciskaj na sile. jesli mimo naklucia i ucisku nie wychodzi to znaczy ze jeszcze jest nie gotow i tyletrzeba go zasmarowac grubo owa mascia i zostawic w spokoju az sam wyjdzie mozna tez posmarowac mascia ichitiolowa lub tormentiolem by go wyciagnac na wierzch mi nie raz po takim nakluciu i nasmarowaniu pryszcz juz nie powstawal bo przez to naklucie masc dala rade wyciagnac wszytko z niego
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 18:47   #4339
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

No tak wszystko to wiem co powiedzialyscie,ale mi chodzi o wyciskanie zaskórników Ze pryszczy nie wyciskac to tak bo robi sie blizna,w koncu ropa wylatuje i jest to otwarta niby ranka.
Ale co jak ja mam pelno zaskornikow i jeszcze jak mi wywali wiecej????? Do tej pory normalnie je wyciskalam co jakis czas.
Jedni mowia,zeby wogole nie wyciskac bo bakterie sie roznosi na reszte buzi,ale nie wycisnac to przeciez same to nie zniknie
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 19:48   #4340
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

czekac az sie maxymalnie splyci i przebic najzyzej zalupic kwas migdalowy albo salicylowy ( osobiscie na ta chwile wole migdal bo jest delokatniejszy i ciezej sobie kuku zrobic nawet w duzym stezeniu) alkohol salicylowy i cieniutki pedzeleknasypac troche go do miseczki ( ja wiem tak na koniec pilniczka do paznokci) kilka kropel alkoholu tak by zrobic dosc stezony roztwor najlepiej tak aby tylko sie rozpuscilo i pedzelkiem ponanosic punktowo ( bardzo dokladnie zeby nie powychodzic za daleko na skore) na zaskorniaki ja tak dotykam kilka razy i zostawiam az przeschnie i znow dotykam jak zaczyna lekko kluc juz nie powtarzam po tym powinny zbielec -te plycej bedzie widac bo zbieleja im "glowki" i beda wygladac jak male ropniaczki a glebsze beda tez zbielale ale dodatkowo sie jakby "splaszcza" po kilku dniach do tygodnia mozna sie spodziewac ze odpadna a z tych glebszych zejdzie wierzchnia warstwa naskorka przez co zrobia sie bardziej plaskie wazne zeby klasc punktowo i dosc dokladnie pedzelek mozna dostac w plastyku, alkohol w aptece a kwas na zsk
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:05   #4341
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
czekac az sie maxymalnie splyci i przebic najzyzej zalupic kwas migdalowy albo salicylowy ( osobiscie na ta chwile wole migdal bo jest delokatniejszy i ciezej sobie kuku zrobic nawet w duzym stezeniu) alkohol salicylowy i cieniutki pedzeleknasypac troche go do miseczki ( ja wiem tak na koniec pilniczka do paznokci) kilka kropel alkoholu tak by zrobic dosc stezony roztwor najlepiej tak aby tylko sie rozpuscilo i pedzelkiem ponanosic punktowo ( bardzo dokladnie zeby nie powychodzic za daleko na skore) na zaskorniaki ja tak dotykam kilka razy i zostawiam az przeschnie i znow dotykam jak zaczyna lekko kluc juz nie powtarzam po tym powinny zbielec -te plycej bedzie widac bo zbieleja im "glowki" i beda wygladac jak male ropniaczki a glebsze beda tez zbielale ale dodatkowo sie jakby "splaszcza" po kilku dniach do tygodnia mozna sie spodziewac ze odpadna a z tych glebszych zejdzie wierzchnia warstwa naskorka przez co zrobia sie bardziej plaskie wazne zeby klasc punktowo i dosc dokladnie pedzelek mozna dostac w plastyku, alkohol w aptece a kwas na zsk
Chyba sie nie zrozumielismy. Zaskorniki hmm nie wystepuja pojedynczo wiec jak niby nanosic punktowo ten kwas niby???
Jak ma sie kaszke na brodzie to raczej nie da sie twoim sposobem. Na prysze i owszem,ale zaskronikiii watpie.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:59   #4342
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

ja tak robilam na wieksze pierw nanosilam pozniej jak jedne odpadly to na nastepne. ale jak masz az tak duza ich ilosc to nie ma mocy trzeba objechac cala powierzchnie tylko trzeba slabszy kwas zrobic albo zamiast effaclaru kladz na te miejsca triacneal ktory jest mocniejszy nic effaclar, i wyciaga syfy na wierzch ma pochodna retinoidu ktory dodatkowo leczy i wyciaga wszelkie grudki
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 23:03   #4343
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

No narazie zobacze tym Effaclarem bo juz go kupilam,a cena nie mala.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:37   #4344
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

no to stosuj go dalej powyciaga Ci to wszystko ale trzeba czasu i sie nie poddawac
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 16:59   #4345
MarcJacobsGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Hej! Ja uzywam od ok. 2 tygodni effaclar duo i dzis przyszlo mi do glowy kupic effaclar k i smarowac sie nim na noc, a duo na dzien. Czy to jest dobry pomysl?? Co o tym myslicie?
MarcJacobsGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 17:15   #4346
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

z tego co wiem to duo jest mocniejszy
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 22:53   #4347
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

A ja slyszalam,zeby nie laczyc Effaclarów
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:27   #4348
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

witam

Mam pyt. czy w okresie karmienia piersią mozna używać Effaclar K ??

Nigdzie takiej info. nie mogę znaleźć

Planuję używać go tylko na nos, ewentualnie brodę, bo tylko tam mam zaskórniki
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:55   #4349
MarcJacobsGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Dzięki dziewczyny za odp na moje pytanie
MarcJacobsGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:46   #4350
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez sylazbarc Pokaż wiadomość
witam

Mam pyt. czy w okresie karmienia piersią mozna używać Effaclar K ??

Nigdzie takiej info. nie mogę znaleźć

Planuję używać go tylko na nos, ewentualnie brodę, bo tylko tam mam zaskórniki
hmmm ciezko powiedziec. trzeba przeczytac ulotke. ale chyba mozna pod warunkiem ze nie smaruje sie duzej powierzchni ciala. gdzies czytalam o kwasie salicylowym ze max do 40% skory na raz moze byc smarowane bo salicylany sa toksyczne . ale effaclar ma male ich stezenie . z tego co patrze w necie to mozna byleby dziecko nie mialo bezposredniego kontaktu z kremem
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.