Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-10, 21:30   #901
billionaire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Witam. Mam 14 lat i dopiero chciałabym rozpocząć swoją przygodę z podkładami. Mam niestety pryszcze, które chciałabym ukryć. Co poleciacie?
Pozdrawiam, Ada.
billionaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 22:55   #902
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dziekuje za rady.
wyprobowalam juz mase pudrow, w tym vichy dermabland i kryolan, ale zaden sobie nie poradzil z tym problemem. Widocznie cos w pielegnacji jest nie tak, ale nie wiem, jak to zmienic. Uzywam kremow nawilzajacych, takich jak humektan, pityval na noc, czasem babydream z cynkiem chyba, ale moja skora wciaz sie swieci!!!!!!
......
ile masz lat? nieuregulowane problemy z cerą często maja podłoże wewnętrzne-hormony i te sprawy,mi cera uspokoiła się dopiero po 26stym roku życia,a też miałam z nią nielada problemy...
mogę Ci polecić do mycia buzi żel Babydream z Rossmana dla dzieci lub z serii Hipp <nie zawierają drażniących detergentów i nie naruszają warstwy lipidowej skóry> do nawilżania boskie są kremy firmy ROC,kupione w sieci wychodzą tanio.Humektan to ZŁO..wysuszył mnie na wiór<inne dziewczyny też>kremy z cynkiem stosuj tylko miejscowo.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 23:00   #903
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
......
ile masz lat? nieuregulowane problemy z cerą często maja podłoże wewnętrzne-hormony i te sprawy,mi cera uspokoiła się dopiero po 26stym roku życia,a też miałam z nią nielada problemy...
mogę Ci polecić do mycia buzi żel Babydream z Rossmana dla dzieci lub z serii Hipp <nie zawierają drażniących detergentów i nie naruszają warstwy lipidowej skóry> do nawilżania boskie są kremy firmy ROC,kupione w sieci wychodzą tanio.Humektan to ZŁO..wysuszył mnie na wiór<inne dziewczyny też>kremy z cynkiem stosuj tylko miejscowo.
Jestem miedzy 20 a 30stką. Jesli chodzi o hormony, to nie wiem, czy one moga byc przyczyna tych problemow, poniewaz mialam robione badania, biore tabletki anty i jako takiego tradziku nie mam, jedynie to blyszczenie....

Zdziwilas mnie tym humektanem, bo dobrze nam sie zylo, ale ostatnio przestal mi wystarczac i jakby przesuszasz, choc moze teraz sobie to dopisuje po tym, co powiedzialas.
Jutro skocze do apteki zobacze te kremy Roc. Dziekuje
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 20:12   #904
Vanillashake
Raczkowanie
 
Avatar Vanillashake
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 72
Dot.: Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Cytat:
Napisane przez billionaire Pokaż wiadomość
Witam. Mam 14 lat i dopiero chciałabym rozpocząć swoją przygodę z podkładami. Mam niestety pryszcze, które chciałabym ukryć. Co poleciacie?
Pozdrawiam, Ada.

moim zdaniem powinnas wybrac jakis podkład z serii antybakteryjnej. Najbardziej odpowiedni dla twojego wieku bedzie under 20,ewentualnie fluidy w kremie nuno z ziaji
Vanillashake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 19:32   #905
billionaire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Smile Podkład, fluid, puder.. itd.

Czy od pudrów, fluidów i reszty produktów do makijażu robią się zamrszczki?
billionaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 19:38   #906
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Podkład, fluid, puder.. itd.

Zmarszczki raczej powstają przez promieniowanie słoneczne Jeśli dbasz o swoją skórę, makijaż nie powinien się przyczyniać do powstawania zmarszczek. Podstawa to dobre filtry, właściwa pielęgnacja i odpowiedni dobór kolorówki
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 22:19   #907
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Podkład, fluid, puder.. itd.

Cytat:
Napisane przez billionaire Pokaż wiadomość
Czy od pudrów, fluidów i reszty produktów do makijażu robią się zamrszczki?
.......
się robią jak chodzisz spać w makijażu,podstawa to gruntowne oczyszczanie twarzy z kosmetyków kolorowych
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 08:48   #908
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

czy z dobrze kryjacych fluidow to tylko revlon kroluje? pytam sie dla kolezanki bo w dobrze kryjacych nie mam rozezniania sama uzywam bourjouis "healthy mix" i jestem bardzo zadowolona nawilza superancko a dla mnie to podstawa dlatego potrzebuje odpowiedzi jakie znacie dobrze kryjace fluidy poza revlonem?? bedziemy wdzieczne wam
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 10:39   #909
paulakocol
Przyczajenie
 
Avatar paulakocol
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Wcześniej polecałyście podkład Healthy Mix, właśnie go używam i w sumie jestem zadowolona. Fajny, lekki podkład na lato, ma śliczny zapach i stosunkowo długo się utrzymuje. Daje efekt naturalnej skóry, bo nie matuje całkowicie. Ja używam na podkład pudru transparentnego i w tym zestawieniu bardzo ciekawie to wygląda Jego wielką zaletą jest właśnie ta lekkość, można nałożyć cienką warstwę a i tak podkład nieźle wszystko pokryje Nie jest może doskonały, myślę, że będę jeszcze szukać czegoś innego, ale póki co jest najlepszym jakiego używałam
paulakocol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 11:48   #910
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

ponawiam swoje pytanie z poprzedniej strony znacie moze jakis podklad fluid dobrze kryjacy poza revlonem jeszcze????
moja kolezanka bedzie wdzieczna
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 14:29   #911
Zeila
Raczkowanie
 
Avatar Zeila
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 458
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Szukam pomocy przy doborze koloru Revlona, tutaj link do postu ze zdjęciami:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2638

Pogubiłam się już w tych wszystkich odcieniach, no i chyba nie potrafię określić koloru swojej skóry.
Zeila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 20:59   #912
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez paulakocol Pokaż wiadomość
Wcześniej polecałyście podkład Healthy Mix, właśnie go używam i w sumie jestem zadowolona. Fajny, lekki podkład na lato, ma śliczny zapach i stosunkowo długo się utrzymuje. Daje efekt naturalnej skóry, bo nie matuje całkowicie. Ja używam na podkład pudru transparentnego i w tym zestawieniu bardzo ciekawie to wygląda Jego wielką zaletą jest właśnie ta lekkość, można nałożyć cienką warstwę a i tak podkład nieźle wszystko pokryje Nie jest może doskonały, myślę, że będę jeszcze szukać czegoś innego, ale póki co jest najlepszym jakiego używałam
Mozna go porownac do sleep effect? Czy skora od razu jest taka swiecaca sie, czy dopiero pozniej?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 10:14   #913
paulakocol
Przyczajenie
 
Avatar paulakocol
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Mozna go porownac do sleep effect? Czy skora od razu jest taka swiecaca sie, czy dopiero pozniej?
Nie używałam podkładu sleep effect, jest to mój pierwszy podkład z bourjois, wiec nie mam porównania. Skóra nie świeci się jeśli używa się na podkład jakiegoś pudru, daje tylko efekt naturalny (- nie równa się to z rozświetleniem czy świecąca twarzą! ), nie robi matowej maski. Mi skóra nie świeci się później, bo podkład ładnie trzyma się cały dzień
paulakocol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 12:31   #914
agnes8991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Witam
Nie moge zdecydować się na podkład , czy mogłybyście mi pomoc wybrać? naczytałam się wiele opinie na temat chanel double perefection i chanel mat lumiere . problem mam tylko z kolorem mam jasną cere , gdy byłam w drogerii pani zaproponowała mi 20 ale akurat jej nie było wiec nie miałam okazji jej przetestować, nałożyła mi inny numer ale nie pamietam:/ to był albo 30 albo 10 byl taki zółtawy z tego co pamietam . naczytałam się że do jasnej cery polecacie 30 aurore . nie chciałabym kupywać w ciemno a mam zamier zamówić przez internet. mogłybyście coś doradzić? a
i jaka jest różnica miedzy tymi 3 podkładami? poniżej?czy nie ma różnicy?
proszę o odpowiedź. mam cere tłusta, mieszaną, skłonna do krostek. w strefie T.

1.Chanel, Double Perfection Compact (Podkład w kompakcie; cera normalna, mieszana, tłusta)
2.Chanel, Mat Lumiere Teint Compact Poudre - Mat et Lumineux SPF 10 (Podkład w kompakcie)
3.CHANEL - Vitalumiere Cream Compact - # 10 Limpide podkład w kompakcie (15g)
agnes8991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 20:48   #915
she_wolf
Raczkowanie
 
Avatar she_wolf
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

To i ja się dopiszę do wątku zbiorczego
Mam ostatnio problem z doborem podkładu. A to za słabo kryje, a to za mocno zapycha, a to zaraz się świeci, a to jakoś różowo albo blado wygląda...
Moje ostatnie dwa fluidy to były X-ceptional GOSHai byłam zadowolona - dobrze się trzyma, odcień 16 golden nie różowieje itp., ale wydaje mi się za ciężki na co dzień i jakoś blado moja twarz wygląda.
A ostatnio używałam healthy mixa i na początku byłam zachwycona, ale stwierdzam teraz sporo wad:
- na twarzy różowieje i od kiedy chodzę na solarium jakoś blado wyglądam po jego użyciu (nr 53 light beige)
- błyskawicznie twarz się świeci po nim, a wieczorem w sumie nie mam co zmywać
- za słabo kryje

Myślę, myślę co tutaj teraz kupić i mam dwóch faworytów.
Lastinga Max Factora i ColorStaya Revlonu (dla skóry mieszanej i tłustej), który byście doradzały?
she_wolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 20:05   #916
olunia707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

tez mam problem z podkladami..
mam cere tlusta, tradzikowa
i potrzebuje MOCNO KRYJACEGO, ale chyba krycie wyklucza juz mozliwosc nie swiecenia się skóry.. ehh
probowalam WSZYSTKICH z rimmela, maxfactor i loreal jak i vichy.
obecnie mam dermacol, jednak jest za ciezki.. i mieszam go z czyms lzejszym.
co radzicie? czy rzeczywiscie ten revlon colorstay? jak patrzylam w rossmannie to byl on strasznie plynny i "sprobowalam" go na przegubie dloni.. trzymal sie dwa dni!
olunia707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 20:24   #917
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez olunia707 Pokaż wiadomość
tez mam problem z podkladami..
mam cere tlusta, tradzikowa
i potrzebuje MOCNO KRYJACEGO, ale chyba krycie wyklucza juz mozliwosc nie swiecenia się skóry.. ehh
probowalam WSZYSTKICH z rimmela, maxfactor i loreal jak i vichy.
obecnie mam dermacol, jednak jest za ciezki.. i mieszam go z czyms lzejszym.
co radzicie? czy rzeczywiscie ten revlon colorstay? jak patrzylam w rossmannie to byl on strasznie plynny i "sprobowalam" go na przegubie dloni.. trzymal sie dwa dni!
........
revlon ja bym stosowała okazjonalnie,bo to kupa silikonów i alkoholu...a to pogorszy na 1000 procent stan Twojej cery.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 20:43   #918
olunia707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

to co mam zrobic? chodze od dobrych 4 lat do dermatologa, raz jest gorzej, raz lepiej.. nie wiem sama. moim marzeniem jest zaprzestanie uzywania podkladu, ale jednoczesnie chce miec ladna cerę..
olunia707 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 20:50   #919
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez olunia707 Pokaż wiadomość
tez mam problem z podkladami..
mam cere tlusta, tradzikowa
i potrzebuje MOCNO KRYJACEGO, ale chyba krycie wyklucza juz mozliwosc nie swiecenia się skóry.. ehh
probowalam WSZYSTKICH z rimmela, maxfactor i loreal jak i vichy.
obecnie mam dermacol, jednak jest za ciezki.. i mieszam go z czyms lzejszym.
co radzicie? czy rzeczywiscie ten revlon colorstay? jak patrzylam w rossmannie to byl on strasznie plynny i "sprobowalam" go na przegubie dloni.. trzymal sie dwa dni!
Mi - w tym wątku - polecano Mary Kay, Medium Coverage Foundation - i proponuję spróbować, bo to naprawdę fajny podkład Masz go mnóstwo na Allegro - i, uwaga! dziewczyny, pojawił się nr 104, chyba dużo dziewczyn na niego poluje
Nie pamiętam dokładnie, ale Medium chyba jest dla mieszanej, a Full dla suchej... Ale dużo też osób na to nie patrzy, niektórzy mówią, że i ten i ten matuje... Poczytaj na jego temat.
A co do trzymania się na przegubie podkładu, to ja mam tak z Maybelline 24h Super Stay Aż strach myśleć, co z niego zostaje na twarzy... Ale w wakacje go odstawiłam, nie potrzebny mi mejkap
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 21:00   #920
ciaszunia
Zakorzenienie
 
Avatar ciaszunia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5 997
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

A czy ktoś mógłby mi pomoc w doborze podkładu dla mojej cery? Otóż mam cerę tłustą (bardzo), ze skłonnością do niespodzianek... zalezy mi na macie, dosc dobrym kryciu, na niepodkreślaniu suchych skorek przez podkład oraz na żółtawym kolorze- moj ideał to sand beige colorstaya revlonu, jednak po przeczytaniu waszych zastrzeżeń co do składu tego podkładu troszkę się przeraziłam. Dlatego bardzo gorąco proszę o pomoc!
ciaszunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 11:06   #921
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez olunia707 Pokaż wiadomość
to co mam zrobic? chodze od dobrych 4 lat do dermatologa, raz jest gorzej, raz lepiej.. nie wiem sama. moim marzeniem jest zaprzestanie uzywania podkladu, ale jednoczesnie chce miec ladna cerę..
....
przeczytaj to o czym rozmawiałysmy z PUMAS ,kilka postów wyżej,myślę,że te wskazówki mogłyby ci pomóc odnośnie pudrów i pielęgnacji.Kosmetyki które proponowałam akórat pumas nie pasuja,ale baaardzo wiele kobitek jest z nich zadowolonych.
A dobrze nawilzasz buzie? wiesz jakie to niezmiernie ważne zwłaszcza w czasie stosowania leczenia dermatologicznego? i ma ogromny wpływ na redukcje wytwarzania sebum.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 13:15   #922
aaaddd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 36
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

mam mieszaną cerę z rozszerzonymi naczynkami i muszę przykrywać je by jakoś wygląać, napiszę jakich podkładów używałam i jakie są moje wrażenia
1. Revlon colorstay - dobrze kryje, wg mnie lepszy na zime niż na lato bo troszkę ciężki moga być widoczne suche skórki
2. Estee Lauder - double wear - dobry podkład kryjący, lżejszy niż colorstay (lżejsza konsystencja), mniej go widać na twarzy, no ale cena 2x wyższa od poprzedniego.
3. Mary Kay - używałam podkładu średniokryjacego, fakt krył srednio ale z kolei uzależniłam się od niego bo idealnie stapia się z cerą w ogóle nie widać go na twarzy, pięknie wyrównuje koloryt i ciężko go "przedawkować". Mam zamiar wypróbować wersję kryjącą . Ale generalnie do cery mieszanej jest podkład średniokryjący i ten poleciła mi konsultantka.
4. Shiseido podkład w płynie SP30 - używam go w tej chwili, cięższy od poprzedniego, ale nie daje efektu maski, konsystencja płynna, dobrze kryje moje naczynka. Swietny na lato ze względu na wysoki filtr ochronny. Nie ciemnieje w ciągu dnia na twarzy.

Jeśli chodzi o matowienie, to żaden z nich nie spisał się na piątkę ale Estee Lauder trzymał mi się chyba najdłużej, oczywiście każdy wymagał zmatowienia, robiłam to pudrem sypkim lub w kompakcie. Niezły jest też Shiseido, na pewno wrócę do mary kay ze względu na to że go nie widać na skórze.
Dwa pierwsze wymagają dobrze nawilżonej cery, u mnie jest problem na policzkach w zimie (do tego pracuję w biurze gdzie jest suche powietrze), w tym okresie czułam przy nich ściągnięcie na tych partiach twarzy i żadne kremy sobie z tym nie radziły.

Edytowane przez aaaddd
Czas edycji: 2010-07-21 o 13:17
aaaddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 13:32   #923
she_wolf
Raczkowanie
 
Avatar she_wolf
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

aaaddd a używałaś colorstaya dla której cery?
she_wolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 20:40   #924
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Nie wiem ,czy temat dotyczy także pudrów (takich w kompakcie) ,ale czy mógłby ktoś mi polecić jakiś puder/podkład .
Sprawa wygląda tak, nie mam problemów ze skórą ,raz na jakiś czas pojawi się kilka pryszczy i to wszystko. Moja cera w zimę jest b. wrażliwa ,musze uzywac kremów do odwodnionej skóry ,bo mam na twarzy suche plamy ;/ Ale w lato problem znika i moja cera przypomina cerę mieszaną (chyba). W zasadzie to nie wiem ,czy mam uzywac podkladu ew. pudru, jesli nie mam jakichchś tam wielkich problemów z cerą ,ale chciałabym żeby twarz miała równy koloryt ,aby zakryć koszmarne cienie pod oczami i się nie błyszczała .
Niektórzy mi powtarzają ,że mam sobie odpuścić ,że później będę mieć zniszczoną cerę bla bla ,ale z drugiej strony myślę sobie ,że w tych czasach kosmetyki mają lepsze składu i chyba nie są aż takie żeby od razu zniszczyć sobie przez nie twarz?
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 21:10   #925
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez ciaszunia Pokaż wiadomość
A czy ktoś mógłby mi pomoc w doborze podkładu dla mojej cery? Otóż mam cerę tłustą (bardzo), ze skłonnością do niespodzianek... zalezy mi na macie, dosc dobrym kryciu, na niepodkreślaniu suchych skorek przez podkład oraz na żółtawym kolorze- moj ideał to sand beige colorstaya revlonu, jednak po przeczytaniu waszych zastrzeżeń co do składu tego podkładu troszkę się przeraziłam. Dlatego bardzo gorąco proszę o pomoc!
Mam podobną cerę, wypróbowałam dziesiątki podkładów. Używam teraz minerałów Pixie i jestem zadowolona - matuje i nie zatyka porów. Kryje, na pewno znajdziesz jakieś żółtki dla siebie, ja używam takiego żółtego beżu - Elette.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 00:50   #926
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Witam Kobitki
Oczywiście mam problem z podkładem - jest teraz okres letni, a ja mam totalny brak pomysłu jakiego podkładu używać Mam cerę mieszaną, leczę się aktualnie dermatologicznie( mam problemy z cerą-trądzik,gdzieniegdzie ranki,wągry itd.) i stosuję kurację retinolem(co 2 noc - wygląda to tak - jedna noc retinol, następna krem nawilżający, i tak w kółko ) oraz używam filtru do twarzy na dzień SPF30 i jestem w kropce - nie chcę destabilizować filtru, ale z pudrem sypkim nie wyjdę nigdzie, bo naprawdę mam ogromny kompleks co do swojej twarzy.. Chciałam się przestawić na minerałki, ale kompletnie nie mogę dobrać swojego koloru ;/ Bardzo nastawiłam się na Bare Naturale L'oreala ale na Allegro już nie ma a w sklepach niedostępny..
Jest mi potrzebne coś naprawdę baardzo szybko-za 8 dni wylatuję na 3tyg. do Hiszpanii i muszę coś znaleźć (aktualnie mam Astor'a Mineral Match z pędzelkiem) i musi być to coś co będzie idealnie kryło,nie pogorszy stanu cery i będzie odpowiednie na letnią porę i jakby nie destabilizowało filtru to w ogóle cudeńko !!
Proszę bardzo dziewczyny o szybką i rzetelną odpowiedz, bo ostatnia nadzieja w Was - ja już się pogubiłam
Mam nadzieję, że poratujecie !!

A i p.s: Jeśli wiecie , gdzie można jeszcze nabyć tego Bare Naturale L'oreala, to byłabym bardzo wdzięczna za informacje
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem

Edytowane przez _Alessandra
Czas edycji: 2010-07-22 o 00:55
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 07:55   #927
aaaddd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 36
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez she_wolf Pokaż wiadomość
aaaddd a używałaś colorstaya dla której cery?
kupowałam do cery mieszanej i tłustej, kolor
240 Medium Beige, 220 była dla mnie za jasna



Nancy_Franciss mam podobny problem bo mam ciemniejszą oprawę oczu i bez makijażu wyglądam jakbym mała sińce wokół oczu, więc nie rozstaję się korektorem - przy większych wyjściach, na co dzień w związku z tym że używam kryjacych podkładów, korektora nie używam.
Jeśli chodzi o kompakty to ostatnio na innym wątku polecono mi Sephorę i zamierzam sobie ten kompakcik zakupić, ponoć świetnie matuje, ma w składzie składnik stosowany w antyperspirantach
aaaddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 08:00   #928
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
Witam Kobitki
Oczywiście mam problem z podkładem - jest teraz okres letni, a ja mam totalny brak pomysłu jakiego podkładu używać Mam cerę mieszaną, leczę się aktualnie dermatologicznie( mam problemy z cerą-trądzik,gdzieniegdzie ranki,wągry itd.) i stosuję kurację retinolem(co 2 noc - wygląda to tak - jedna noc retinol, następna krem nawilżający, i tak w kółko ) oraz używam filtru do twarzy na dzień SPF30 i jestem w kropce - nie chcę destabilizować filtru, ale z pudrem sypkim nie wyjdę nigdzie, bo naprawdę mam ogromny kompleks co do swojej twarzy.. Chciałam się przestawić na minerałki, ale kompletnie nie mogę dobrać swojego koloru ;/ Bardzo nastawiłam się na Bare Naturale L'oreala ale na Allegro już nie ma a w sklepach niedostępny..
Jest mi potrzebne coś naprawdę baardzo szybko-za 8 dni wylatuję na 3tyg. do Hiszpanii i muszę coś znaleźć (aktualnie mam Astor'a Mineral Match z pędzelkiem) i musi być to coś co będzie idealnie kryło,nie pogorszy stanu cery i będzie odpowiednie na letnią porę i jakby nie destabilizowało filtru to w ogóle cudeńko !!
Proszę bardzo dziewczyny o szybką i rzetelną odpowiedz, bo ostatnia nadzieja w Was - ja już się pogubiłam
Mam nadzieję, że poratujecie !!

A i p.s: Jeśli wiecie , gdzie można jeszcze nabyć tego Bare Naturale L'oreala, to byłabym bardzo wdzięczna za informacje
Też używałam Bare Naturale, jednak świeciłam się po nim bardzo, ale cera sie poprawiła. Potem używałam minerałów Everyday Minerals, jednak zapychały mi pory i to strasznie. Obecnie używam Pixie, jednak teraz są niedostępne na allegro. Może spróbujesz EDM? Wiele osob jest zachwyconych...
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 12:28   #929
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

myślałam, żeby spróbować, ale tak jak mówię - mam okropne trudności z doborem koloru w minerałach a niestety już nie mam czasu na zabawę w to..A mnie Pixie jakby hmm..uczulały? Miałam kilka próbek(bo zamawiałam pędzel Flat-top i przy okazji próbki) i coś mi nie podpasowały, choć fajnie na buźce wyglądały Jeśli chodzi o świecenie, to nie problem, bo potem nałożyłabym odrobinę mojego sypańca i po kłopocie Tylko gdzie go dostać, to zupełnie nie wiem
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 18:06   #930
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

witam, mam pytanie odnośnie nie podkładu, ale pudru Astora Perfect Stay, czy któraś wizażanka go używała? Mam cerę szybko przetłuszczającą się (nawet wychwalony w recenzjach krem Bioderma Sebium Pore Refiner matuje mnie na jakieś 2h, potem się świecę) czy on jakoś w miarę zmatuje? Ostatnio używałam manhattana clearface, ale robi po paru godzinach taką dziwną maź, dobrze, że już się skończył
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.