♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡ - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-12, 09:09   #3241
Shelby_a
Zadomowienie
 
Avatar Shelby_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 558
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Masakra :/ jest szansa, że w szpitalach wprowadzanie nowych procedur i przepisów nie idzie tak łatwo i szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety jezeli chodzi o procedury to jak wejdzie jakas nowa to personel musi podpisac, ze sie z nia zapoznal i na niektórych oddzialach bardzo pilnuja przestrzegania nowych procedur. No, ale z ta to wiadomo, ze na niekorzysc dla dziecka i moze tak sie chca zabezpieczyc, ze nie musza a jednak bedzie to stosowane. Tak wlasciwie to nawet teraz slyszy sie, ze nie wszedzie tego przestrzegaja. Miejmy nadzieje, ze u nas bedzie taka mozliwosc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shelby_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:14   #3242
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Pewnie, że muszą podpisać, ale w praktyce bywa różnie a skoro to nie jest zabronione to może z przyzwyczajenia bedzie po staremu. Ostatecznie im też chyba wygodniej, że matka jest dzieckiem i mogą spokojnie ogarnąć salę po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:24   #3243
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Hadise - dobrze, że wszystko jest w porządku😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:24   #3244
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Swoją drogą ciekawe co i komu przeszkadzało, tyle sie trąbi o tym jak zdrowy jest kontakt skóra do skóry po porodzie. Jakby nie było innych rzeczy do poprawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:26   #3245
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Dzień dobry

Hadise bardzo dobrze, ze wczoraj pojechałaś. Uspokoiłas sie. A co do podróży to bedziesz musiała zdecydować

Magdalena to super mówiłam, ze odczyn coombsa należy tez zeobic z dodatnia grupa krwi

My mamy dwa prześcieradła. Podkłady, osłonki na materac bede zamawiała z hubi World.

Weszłam na wyższy level - prócz obcięcia paznokci u stop, pomalowałam je - z całkiem niezłym efektem ogólnie zrobiłam sobie spac stop
Przejechałam tez buzie szczotka do oczyszczania, nałożyłam maseczkę i powoli szykuje sie do sesji brzuszkowej trzymajcie kciuki, zebym nie wyszła jak paszczur
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:28   #3246
klaudetka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudetka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 369
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez M a g d a l e n a Pokaż wiadomość
Zapomniałam wczoraj Wam wspomnieć o mojej wizycie. Doktor (do którego poszłam po skierowanie na badania) powiedział, że im później GBS się zrobi tym lepiej i że on proponuje zrobić 08.01 u mojej gin albo 15.01 u niego. Do podstawowych badań dodał mi jeszcze odczyn coombsa, mimo że mam grupę krwi 0Rh+. Powiedział, że obowiązkowo robi się przy Rh- ale na wszelki wypadek zleca się tez dla kobiet z Rh+.
Wspomniałyście o zmianie przepisów i przypomniało mi się, że na zajęciach SR jak była babeczka od kangurowania, mówiła że po nowym roku zmieniają się jakieś przepisy i już nie będziemy miały zagwarantowanego tego kontaktu skóra do skóry przez 2 godziny. Teraz to będzie dobra wola personelu, bo już ten przepis nie będzie obowiązywał
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No niiieeee, jak to? (( przecież dopiero wszyscy co trąbili u mnie na SR też że to jest bardzo dobre dla dzieciaczka i w sumie dla nas też
klaudetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:29   #3247
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Przejechałam tez buzie szczotka do oczyszczania, nałożyłam maseczkę i powoli szykuje sie do sesji brzuszkowej trzymajcie kciuki, zebym nie wyszła jak paszczur
O to dzisiaj! Super, kciuki są, na pewno będzie pięknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 09:31   #3248
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Nie mają co zmieniać w przepisach już? Co komu przeszkadzał kontakt skóra do skóry...może się na.porodowkach zator robił przez to że matka 2h leżała z dzieckiem...ja pierdziele. Najlepiej urodzić przemyc od razu zbadać jak zdrowe to do domu. Nie byłoby zupełnie kłopotu.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:35   #3249
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez klaudetka Pokaż wiadomość
No niiieeee, jak to? (( przecież dopiero wszyscy co trąbili u mnie na SR też że to jest bardzo dobre dla dzieciaczka i w sumie dla nas też
No ale te standardy opieki okołoporodowej co są to mają obowiązywać do 31 grudnia 2018roku. Chyba, że znowu coś zmienili...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:42   #3250
MadlenAdlen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 545
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Hadise bardzo dobrze, ze wczoraj pojechałaś. Uspokoiłas sie. A co do podróży to bedziesz musiała zdecydować

Magdalena to super mówiłam, ze odczyn coombsa należy tez zeobic z dodatnia grupa krwi

My mamy dwa prześcieradła. Podkłady, osłonki na materac bede zamawiała z hubi World.

Weszłam na wyższy level - prócz obcięcia paznokci u stop, pomalowałam je - z całkiem niezłym efektem ogólnie zrobiłam sobie spac stop
Przejechałam tez buzie szczotka do oczyszczania, nałożyłam maseczkę i powoli szykuje sie do sesji brzuszkowej trzymajcie kciuki, zebym nie wyszła jak paszczur
o kurdę, ja odważyłam się tylko pomalowac paznokcie u stóp na bezbarwny, w razie gdybym wyjechała na skórki to widać nie będzie
ale chociaż mam czas by wyrywać się jeszcze na paznokcie do kosmetyczki, chociaż w połowie stycznia już zdejmuje i nakladam tylko odzywkę

ale laski! kupiłam sobie sexi sukienkę
tylko jestem ciekawa jak będę w niej wyglądała
bo będąc w niedziele na zakupach mierzyłam typowe ciążówki odcinane pod biustem to wyglądałam jak bańka wstańka i stwierdziłąm, że w prostych obcisłych najlepiej, dzis przyjdzie to zobaczymy, chcialabym na święta wyglądać jak człowiek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sesja_2000px_dluzszy_bok-6.jpg (59,0 KB, 41 załadowań)
MadlenAdlen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:46   #3251
MadlenAdlen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 545
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Nie mają co zmieniać w przepisach już? Co komu przeszkadzał kontakt skóra do skóry...może się na.porodowkach zator robił przez to że matka 2h leżała z dzieckiem...ja pierdziele. Najlepiej urodzić przemyc od razu zbadać jak zdrowe to do domu. Nie byłoby zupełnie kłopotu.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Venus, u Nas na SR babki mówiły, żeby walczyc o ten pierwszy kontakt, skóry do skóry, przecież przez pierwsze pol godziny / dwie godziny dziecko ani nie urosnie ani nie zmaleje! a tak wazny jest ten kontakt, ta flora bakteryjna gdy dziecko leży nam na piersiach i wcale nie dawać ubierać bobasa! bo im tak wygodniej! bo będzie mu zimno to wezmę go ubiorę, wcale nie, bo ono lezac nam na piersiach/brzuchu ma cieplutko, bo w tym miejscu wytwarzamy 37 stopni i te bakterie na naszym ciele dla noworodka są superaśne! i że jak nam zabiorą do ubrania i przyniosą ubrane to żebysmy nie bały powiedzieć się do poloznej/pielegniarki zeby zabrała i rozebrała bobasa

tylko teoria teorią, a praktyka??
już sobie wyobrażam jakby sobie tak zarządziła, to do końca pobytu by pewnie warczały na mnie
MadlenAdlen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 09:50   #3252
M a g d a l e n a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 842
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
No ale te standardy opieki okołoporodowej co są to mają obowiązywać do 31 grudnia 2018roku. Chyba, że znowu coś zmienili...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Może babka się machnęła. Ja nigdzie nie sprawdzałam i nie potwierdzałam tej informacji. Mam nadzieje, ze jest tak jak piszesz, czyli do końca przyszłego, a nie tego roku!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
M a g d a l e n a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:50   #3253
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MadlenAdlen Pokaż wiadomość
o kurdę, ja odważyłam się tylko pomalowac paznokcie u stóp na bezbarwny, w razie gdybym wyjechała na skórki to widać nie będzie
ale chociaż mam czas by wyrywać się jeszcze na paznokcie do kosmetyczki, chociaż w połowie stycznia już zdejmuje i nakladam tylko odzywkę

ale laski! kupiłam sobie sexi sukienkę
tylko jestem ciekawa jak będę w niej wyglądała
bo będąc w niedziele na zakupach mierzyłam typowe ciążówki odcinane pod biustem to wyglądałam jak bańka wstańka i stwierdziłąm, że w prostych obcisłych najlepiej, dzis przyjdzie to zobaczymy, chcialabym na święta wyglądać jak człowiek
Fajna, pokaż się w niej jak już będziesz miała

Ja jakąś mam jedną na święta jeszcze w październiku na wesele kupioną i jedną zwykłą w którą się mieszczę. Nie kupuję nic, bo tak naprawdę to marzę aby już wrócić do swojego rozmiaru...

Jeszcze 50 dni do tp mi zostało!

Zabieram się za szorowanie łazienki, taki mam ambitny plan na dziś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:51   #3254
szwedka007
Wtajemniczenie
 
Avatar szwedka007
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez styna15 Pokaż wiadomość
Hadise ja ostatnio miałam plamienia i pojechałam do szpitala sprawdzili i wszystko ok. Wczoraj byłam na wizycie u swojego gin i pytałam czemu tak się stało itp to mówił że no czasem tak się dzieje ale ze szyjka trzyma dobrze. Miałam też białko w moczu i naczytakam się o tym zatruciu ciążowy ale mnie uspokoił że może po prostu źle pobrany bo na zatrucie to za mało tego białka masakra ja już mam takie schizy. Teraz znów ciśnienie miałam za wysokie i kazał mi mierzyć w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
i co nie kazal powtarzać moczu a by sprawdzic to bialko??




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szwedka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:52   #3255
M a g d a l e n a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 842
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MadlenAdlen Pokaż wiadomość
Venus, u Nas na SR babki mówiły, żeby walczyc o ten pierwszy kontakt, skóry do skóry, przecież przez pierwsze pol godziny / dwie godziny dziecko ani nie urosnie ani nie zmaleje! a tak wazny jest ten kontakt, ta flora bakteryjna gdy dziecko leży nam na piersiach i wcale nie dawać ubierać bobasa! bo im tak wygodniej! bo będzie mu zimno to wezmę go ubiorę, wcale nie, bo ono lezac nam na piersiach/brzuchu ma cieplutko, bo w tym miejscu wytwarzamy 37 stopni i te bakterie na naszym ciele dla noworodka są superaśne! i że jak nam zabiorą do ubrania i przyniosą ubrane to żebysmy nie bały powiedzieć się do poloznej/pielegniarki zeby zabrała i rozebrała bobasa



tylko teoria teorią, a praktyka??

już sobie wyobrażam jakby sobie tak zarządziła, to do końca pobytu by pewnie warczały na mnie


Ta babeczka od kangurowania powiedziała, że nasza klatka piersiowa po porodzie pełni funkcje termoregulacji. Jak maluszkowi jest za zimno to go ogrzewa, a jak ma np gorączkę, to go ochładza Nie wyobrażam sobie rezygnować z tego kontaktu sdn 2 godziny po porodzie. Tak jak wspomniałaś, dziecko kolonizuje się z nasza flora bakteryjna. My bardziej czujemy „ze to jest nasze dziecko” jak od razu dostaniemy je na klatkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
M a g d a l e n a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 09:54   #3256
szwedka007
Wtajemniczenie
 
Avatar szwedka007
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Z tą zmianą przepisów to moim zdaniem takie zabezpieczenie dla szpitali. Zeby potem zadna Matka nie miala pretensji. A kazdy szpital /polozna bedzie robil i tak jak uwaza. Ja rodzilam w 2015r i nie mialam 2h kontaktu . Wtedy bylam w szoku, polozna dala mi dziecko ale tylko na szycie potem juz zwazyla, ubrala itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szwedka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:06   #3257
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Ja jakąś mam jedną na święta jeszcze w październiku na wesele kupioną i jedną zwykłą w którą się mieszczę. Nie kupuję nic, bo tak naprawdę to marzę aby już wrócić do swojego rozmiaru...
Ja też mam jakieś dwie z poprzedniej ciąży to je wykorzystam, nie chce mi się mierzyć nawet nic, wyglądam jak słoń

Cytat:
Napisane przez M a g d a l e n a Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie rezygnować z tego kontaktu sdn 2 godziny po porodzie. Tak jak wspomniałaś, dziecko kolonizuje się z nasza flora bakteryjna. My bardziej czujemy „ze to jest nasze dziecko” jak od razu dostaniemy je na klatkę.
I działa super na rozkręcenie laktacji

Cytat:
Napisane przez szwedka007 Pokaż wiadomość
Z tą zmianą przepisów to moim zdaniem takie zabezpieczenie dla szpitali. Zeby potem zadna Matka nie miala pretensji. A kazdy szpital /polozna bedzie robil i tak jak uwaza. Ja rodzilam w 2015r i nie mialam 2h kontaktu . Wtedy bylam w szoku, polozna dala mi dziecko ale tylko na szycie potem juz zwazyla, ubrala itd. \
Myślę, że masz rację. Będą mogli odmówić albo pozwolić, wedle własnego widzimisię.

Mnie dali córkę na 2h, ale po szyciu, czyli jakieś 10-15 minut po porodzie.
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:09   #3258
Szuuuu
Raczkowanie
 
Avatar Szuuuu
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 397
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Ja miałam kontakt sds 2 h ale po nim już do rana nie dostałam dziecka, ale było minęło. Teraz nie oddam dziecka tak łatwo
Szuuuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:10   #3259
MadlenAdlen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 545
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Fajna, pokaż się w niej jak już będziesz miała

Ja jakąś mam jedną na święta jeszcze w październiku na wesele kupioną i jedną zwykłą w którą się mieszczę. Nie kupuję nic, bo tak naprawdę to marzę aby już wrócić do swojego rozmiaru...

Jeszcze 50 dni do tp mi zostało!

Zabieram się za szorowanie łazienki, taki mam ambitny plan na dziś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pokażę, jak przyjdzie
ja też już bym chciała wrócić do swojego rozmiaru, ale musialam kupic jeszcze dwie bluzki i cos na święta bo wszystkie bluzki sprzed ciąży podciągały się do góry i widać mi było pas od spodni tym bardziej że jedziemy na kilka dni na sylwestra i trzeba jak człowiek jako taki wyglądac
MadlenAdlen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 10:20   #3260
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Hadise bardzo dobrze, ze wczoraj pojechałaś. Uspokoiłas sie. A co do podróży to bedziesz musiała zdecydować

Magdalena to super mówiłam, ze odczyn coombsa należy tez zeobic z dodatnia grupa krwi

My mamy dwa prześcieradła. Podkłady, osłonki na materac bede zamawiała z hubi World.

Weszłam na wyższy level - prócz obcięcia paznokci u stop, pomalowałam je - z całkiem niezłym efektem ogólnie zrobiłam sobie spac stop
Przejechałam tez buzie szczotka do oczyszczania, nałożyłam maseczkę i powoli szykuje sie do sesji brzuszkowej trzymajcie kciuki, zebym nie wyszła jak paszczur
Sesja będzie na pewno piękna trzymamy kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:21   #3261
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Masakra :/ jest szansa, że w szpitalach wprowadzanie nowych procedur i przepisów nie idzie tak łatwo i szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma co wierzyć w cuda. To jest akurat zapis na korzyść personelu, rach ciach matkę i dziecko z sali, można sprzątać i być gotowym na kolejny poród. Ważenie, mierzenie też idzie szybciej, obserwacja przez neonatologa tak samo, potem wrzucą dziecko na salkę obserwacyjną a matce powiedzą, że idzie do cieplarki a ona sobie ma odpocząć. Jak czytam na forach i słucham wśród znajomych, to jest to wręcz tak przedstawiane, że dziecko idzie do inkubatora i matki wierzą, że to musiało... także, ten... Pewnie w niektórych szpitalach czy na niektórych zmianach będzie to działało tak jak do tej pory, ale idę o zakład, że na tych na których trzeba było walczyć o kontakt sks i inne tym podobne, teraz im będzie na rękę.

Cytat:
Napisane przez MadlenAdlen Pokaż wiadomość
Venus, u Nas na SR babki mówiły, żeby walczyc o ten pierwszy kontakt, skóry do skóry, przecież przez pierwsze pol godziny / dwie godziny dziecko ani nie urosnie ani nie zmaleje! a tak wazny jest ten kontakt, ta flora bakteryjna gdy dziecko leży nam na piersiach i wcale nie dawać ubierać bobasa! bo im tak wygodniej! bo będzie mu zimno to wezmę go ubiorę, wcale nie, bo ono lezac nam na piersiach/brzuchu ma cieplutko, bo w tym miejscu wytwarzamy 37 stopni i te bakterie na naszym ciele dla noworodka są superaśne! i że jak nam zabiorą do ubrania i przyniosą ubrane to żebysmy nie bały powiedzieć się do poloznej/pielegniarki zeby zabrała i rozebrała bobasa

tylko teoria teorią, a praktyka??
już sobie wyobrażam jakby sobie tak zarządziła, to do końca pobytu by pewnie warczały na mnie
Oddasz dziecko, żeby nikt na Ciebie nie warczał?


Cytat:
Napisane przez szwedka007 Pokaż wiadomość
Z tą zmianą przepisów to moim zdaniem takie zabezpieczenie dla szpitali. Zeby potem zadna Matka nie miala pretensji. A kazdy szpital /polozna bedzie robil i tak jak uwaza. Ja rodzilam w 2015r i nie mialam 2h kontaktu . Wtedy bylam w szoku, polozna dala mi dziecko ale tylko na szycie potem juz zwazyla, ubrala itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z ciekawości co masz w książęce wpisane?
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:24   #3262
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Nie ma co wierzyć w cuda. To jest akurat zapis na korzyść personelu, rach ciach matkę i dziecko z sali, można sprzątać i być gotowym na kolejny poród.
Może ja mam po prostu za dobre wspomnienia z opieki poporodowej i wierzę, że wszędzie jest podobnie
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:24   #3263
szwedka007
Wtajemniczenie
 
Avatar szwedka007
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Szuuuu Pokaż wiadomość
Ja miałam kontakt sds 2 h ale po nim już do rana nie dostałam dziecka, ale było minęło. Teraz nie oddam dziecka tak łatwo
ja tez zamierzam walczyć.
oczywiście zakładając ze bedzie SN

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szwedka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:28   #3264
MadlenAdlen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 545
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

[QUOTE=figa84;79622946]


Oddasz dziecko, żeby nikt na Ciebie nie warczał?



figa, jasne, że nie! babki na SR mówiły, że u Nas bardzo rzadko w szpitalu zdaża się, by odbiegay od tego kontaktu, jeśli nic się nie dzieje z mamą i dzieckiem, to kładą przynajmniej (przynajmniej!) na te 30minut-1h dziecko na mamie, więc tyle mnie pocieszyły
bardziej miałam na myśli fakt, że mogą sobie warczeć i chodzić nadąsane w okół mnie, ale trzeba być asertywnym i walczyć o swoje prawa nie zważając na "bo tak im łatwiej" położnych/pielęgniarek
MadlenAdlen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:38   #3265
szwedka007
Wtajemniczenie
 
Avatar szwedka007
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość


Z ciekawości co masz w książęce wpisane?
nic nie zaznaczone1513075118012.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szwedka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:56   #3266
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Może ja mam po prostu za dobre wspomnienia z opieki poporodowej i wierzę, że wszędzie jest podobnie
Bo to właśnie od szpitala i personelu zależy, fajnie jak się na taki trafi



Cytat:
Napisane przez szwedka007 Pokaż wiadomość
nic nie zaznaczoneZałącznik 7354761

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawe co sobie w papiery wpisali :p A po CC jak jest wszystko ok, też można kangurować itd. Za drugim razem dostałam małą na klatę jeszcze na czas szycia na sali, a potem na całą noc.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:57   #3267
Shelby_a
Zadomowienie
 
Avatar Shelby_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 558
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MadlenAdlen Pokaż wiadomość
o kurdę, ja odważyłam się tylko pomalowac paznokcie u stóp na bezbarwny, w razie gdybym wyjechała na skórki to widać nie będzie
ale chociaż mam czas by wyrywać się jeszcze na paznokcie do kosmetyczki, chociaż w połowie stycznia już zdejmuje i nakladam tylko odzywkę

ale laski! kupiłam sobie sexi sukienkę
tylko jestem ciekawa jak będę w niej wyglądała
bo będąc w niedziele na zakupach mierzyłam typowe ciążówki odcinane pod biustem to wyglądałam jak bańka wstańka i stwierdziłąm, że w prostych obcisłych najlepiej, dzis przyjdzie to zobaczymy, chcialabym na święta wyglądać jak człowiek
Super sukienka! Tez mam ochote kupic sobie cos ladnego, ale jak pomysle, ze po ciazy juz tego nie zaloze to szkoda mi kasy. No i czuje sie jak taki slon troche. Strasznie mi boczki wyszly w ciazy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shelby_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:59   #3268
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cześć dziołchy melduje się po wizycie wszytko pięknie, dziś zaczęliśmy 33 tydzień, szyjka długaśne!! 3,7 cm!! Rozwarcie na opuszek palca (czyli podobno tyle
Co nic ) wiec pytam się dlaczego w poprzedniej ciąży nie mogło buc tak pięknie i musiałam się z pessarem męczyć??!! Az mi się wierzyć nie chce w tak kolosalną różnice!! Jedynie to tsh mi bardzo skoczyło ☹️ 4,2 wyszło aż, wiec zwiększamy dawke leku.
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 10:59   #3269
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Aaa i foteczka IMG_1513076362.428900.jpg
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 11:03   #3270
MadlenAdlen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 545
Dot.: ♡ Mamusie Lutowe 2018 cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Nie ma co wierzyć w cuda. To jest akurat zapis na korzyść personelu, rach ciach matkę i dziecko z sali, można sprzątać i być gotowym na kolejny poród. Ważenie, mierzenie też idzie szybciej, obserwacja przez neonatologa tak samo, potem wrzucą dziecko na salkę obserwacyjną a matce powiedzą, że idzie do cieplarki a ona sobie ma odpocząć. Jak czytam na forach i słucham wśród znajomych, to jest to wręcz tak przedstawiane, że dziecko idzie do inkubatora i matki wierzą, że to musiało... także, ten... Pewnie w niektórych szpitalach czy na niektórych zmianach będzie to działało tak jak do tej pory, ale idę o zakład, że na tych na których trzeba było walczyć o kontakt sks i inne tym podobne, teraz im będzie na rękę.



Oddasz dziecko, żeby nikt na Ciebie nie warczał?




Z ciekawości co masz w książęce wpisane?
Cytat:
Napisane przez Shelby_a Pokaż wiadomość
Super sukienka! Tez mam ochote kupic sobie cos ladnego, ale jak pomysle, ze po ciazy juz tego nie zaloze to szkoda mi kasy. No i czuje sie jak taki slon troche. Strasznie mi boczki wyszly w ciazy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ponoć te sukienki są idealne dla babek przed ciążą, w ciąży i po ciąży, dlatego zdecydowałam się zainwestować, bo poza tym też szkoda mi na ubrania ciążowe ktore pozniej beda slabo wyglądały jak nie będzie brzucha
MadlenAdlen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-27 14:55:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.