Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-09, 18:59   #1
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258

Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?


Hej,
od pewnego czasu mam taki problem, ze jak ide na zakupy i cos kupie, to po powrocie do domu stwierdzam, ze te rzeczy sa mi wcale nie potrzebne i na drugi dzien je zwracam. Nie wiem, dlaczego, ale jak kupuje ciuchy to one wcale nie pasuja do mojej garderoby, a nie moge przy okazji kazdych zakupow zmieniac swojego stylu, bo to przeciez bez sensu. Zeby to bardzij unaocznic : np. kupuje cos bardzo eleganckiego (oczywiscie nie pasuje do niczego, wygladam w tym jak pani z banku) albo totalnie sporotowe ciuchy np bluzy (wygladam jak dres, mam 26lat wiec juz troche nie przystoi). I od jakiegos czasu tez mam jakis kryzys wieku serdniego chyba bo we wszystkim wygladam jakos tak... staro, no ale naprawde kupuje jakies takie chiuchy dla pan z banku. Co robic???
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 19:09   #2
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Ale kupujesz je bo ci się podobaja? Czy kupujesz, żeby kupić, a wcale ci się nie podobają? Bo trochę nie rozumiem. Może to jest tak, że całe życie ubierałaś się dziewczęco i infantylnie, a teraz jesteś w takim wieku, że chciałabyś przeskoczyć na coś zdecydowanie bardziej kobiecego, ale się boisz?

I co to znaczy 'jak pani w banku'? ;d
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 19:29   #3
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Pani w banku tzn. bardzo oficjalnie, elegancko, choc nie lubie takiego stylu, caly czas jeszcze studiuje i mysle, ze na styl pani z banku przyjdzie czas.
Poza tym nie potrafie polaczyc ze soba roznych czesci garderoby i rozlnych stylow ubierania. Cale zycie chodzilam w sportowych ciuchach, od jakiegos roku mi sie odmienilo, ale zbyt radykalnie. Chcialabym wygladac jak mloda kobieta, a nie mloda-stara. Podobaja mi sie rozne rzeczy, ale na kims, gdy ja je ubieram, przestaja. Teraz fajne sa dodatki w kolorze kamel, rozne szale, tuniki, legginsy, plaszczyki, to wszytsko bardzo mi sie podoba, ale wydaje mi sie, ze mnie nie wypada sie tak ubrac, np. wlozyc obcasy. Boze, nie wiem, dlaczego tak jest, jakies to dziwne... Robie wszystko, byle nie rzucac sie w oczy, wszystko mam czarno-czarne. Najgorsze jest to, ze ja doskonale wiem, co jest fajne, co do czego pasuje itd ale kompletnie nie potrafie tego zastosowac do siebie. Zawsze boje sie, ze jak wloze cos rzucajacego sie choc troche w oczy, to naraze sie na smiesznosc, ale na zdrowy rozum, to kto mialby sie niby ze mnie smiac... Ufff ale sie rozpisalam
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2010-11-09 o 19:31
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 20:11   #4
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Pani w banku tzn. bardzo oficjalnie, elegancko, choc nie lubie takiego stylu, caly czas jeszcze studiuje i mysle, ze na styl pani z banku przyjdzie czas.
Poza tym nie potrafie polaczyc ze soba roznych czesci garderoby i rozlnych stylow ubierania. Cale zycie chodzilam w sportowych ciuchach, od jakiegos roku mi sie odmienilo, ale zbyt radykalnie. Chcialabym wygladac jak mloda kobieta, a nie mloda-stara. Podobaja mi sie rozne rzeczy, ale na kims, gdy ja je ubieram, przestaja. Teraz fajne sa dodatki w kolorze kamel, rozne szale, tuniki, legginsy, plaszczyki, to wszytsko bardzo mi sie podoba, ale wydaje mi sie, ze mnie nie wypada sie tak ubrac, np. wlozyc obcasy. Boze, nie wiem, dlaczego tak jest, jakies to dziwne... Robie wszystko, byle nie rzucac sie w oczy, wszystko mam czarno-czarne. Najgorsze jest to, ze ja doskonale wiem, co jest fajne, co do czego pasuje itd ale kompletnie nie potrafie tego zastosowac do siebie. Zawsze boje sie, ze jak wloze cos rzucajacego sie choc troche w oczy, to naraze sie na smiesznosc, ale na zdrowy rozum, to kto mialby sie niby ze mnie smiac... Ufff ale sie rozpisalam
No to ja mam dla Ciebie tylko jedną radę. Przestań myśleć o tym co pomyślą inni. Tak naprawdę ludzie mają swoje życie i zapewne nie interesuje ich jakoś szczególnie twoja garderoba. O ile nie wyjdziesz w samych majtkach, czy to co chcesz ubrać nie jest jakoś bardzo kontrowersyjne (a z tego co piszesz nie jest) to zapewniam cię że nikt się nie będzie śmiał. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że zbierzesz sporo komplementów za swój kobiecy, nowy look.

Ale skoro masz na razie takie obawy, zacznij od małych kroczków. Z odzieży typowo sportowej przestaw się na rurki i jakieś proste bluzeczki, bez kontrowersji i udziwnień, do tego ciekawy dodatek w formie torebki, czy butów na obcasie i już jest jakaś zmiana, bez rzucania się od razu na głęboką wodę. Potem stopniowo, zacznij szaleć z krojem, kolorem, wzorem, materiałem i w końcu się przyzwyczaisz.
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 10:08   #5
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Ja często mam tak, że idę na zakupy, wybieram ciuchy, kupuję, a po powrocie w ogóle nie podobają mi się, ale ich jednak nie zwracam, bo zwykle na drugi dzień doprowadzam się do porządku i znowu jestem w nich zakochana
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 10:15   #6
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

A ja jestem od Ciebie starsza pare lat i ubietam bluzy i dresy w domu i z pieskiem na spacer Nie wiem czym sie przejmujesz.. Mysle ze bluza i dres to w kazdym wieku jest ok.

Co do ubioru- moze po prostu masz za malo eleganckich ciuchow zeby je ze soba polaczyc ?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 14:42   #7
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Nie zdarzyło mi się chyba nigdy zwracać rzeczy do sklepu, z wyjątkiem spodni, w których w przymierzalni w sklepie wyglądałam szczupło (ze względu na wyszczuplające lustro), a w domu się okazało, że rzeczywistość jest diametralnie inna. Więc kupuję rzeczy, po uprzednim przemyśleniu, choć czasem ciężko o to, bo noszę XS, więc decydować się muszę w sklepie po chodzeniu z wieszakiem przez 15 min, bo wiem, że jak wrócę za godzinę to tego już na pewno nie będzie. Może radą będzie dla Ciebie wzięcie na zakupy kogoś obiektywnego? Tż? Mamy? (wiem, że masz 26 lat, ale znam starsze dziewczyny, które chodzą ze swoimi mamami na zakupy ;p). Poza tym lepiej kupować rzeczy klasyczne, a nawet jeśli uważasz, że coś jest dla ciebie za eleganckie, to z czasem się może okazać bardzo przydatne w szafie, więc lepiej nie zwracać) Zawsze możesz odłożyć dane ubranie na jeden dzień i w domu przemyśleć czy jest Ci aby na pewno to potrzebne, przeglądniesz szafę i wtedy się przekonasz czy pasuje i czy warto kupować.
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 10:54   #8
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
Ja często mam tak, że idę na zakupy, wybieram ciuchy, kupuję, a po powrocie w ogóle nie podobają mi się, ale ich jednak nie zwracam, bo zwykle na drugi dzień doprowadzam się do porządku i znowu jestem w nich zakochana
grunt to dobra metoda działania
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:28   #9
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Chcialabym wygladac jak mloda kobieta, a nie mloda-stara.
Mnie też się tak nie podoba. Może powrzucaj swoje zestawy ? A co do śmieszności - to myślę, że to tylko taka początkowa reakcja na zmianę stylu. Przyzwyczajona byłaś do siebie takiej jaką się już nie chcesz widzieć i teraz wszystko co ubierzesz wydaje się ,,idiotyczne,,. Też tak miałam. Rada - przełamać się i wyjśc na miasto właśnie w wymarzonym zestawie (pominąć to że czujesz się w nim śmiesznie) a zobaczysz, ze tak naprawdę nie wzbudzasz sensacji i tym samym bedzie to dobry moment na przełamania się i zmianę stylu

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Poza tym lepiej kupować rzeczy klasyczne, a nawet jeśli uważasz, że coś jest dla ciebie za eleganckie, to z czasem się może okazać ....
Zdecydowanie jestem przeciwniczką kupowania ,,klasyczne to się kiedyś przyda,,. Te rzeczy zazwyczaj czekają i czekają i raczej się jeszcze nie doczekały,. Nawet jak kupuję coś ,,eleganckiego,, to musi mi się to podobac w danej chwili, w obecnym czasie a nie ,, no za rok to juz może mi bedzie pasował taki styl,, ... a rzeczy dalej leżą.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-11-11 o 18:29
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:20   #10
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Jeśli masz te eleganckie rzeczy, to połącz je z czymś nieeleganckim, zwykłym. Np marynarkę załóż z t-shirtem i jeansami, a spódnicę z jakims sweterkiem. Nie bój się tego, że ludzie Cię wyśmieją, bo niby dlaczego mieli by to robić. Ubierz sie tak jak sobie wymarzysz, przełam się, zobaczysz poczujesz się swietnie i jestem pewna, że nikt nie będzie się dziwił ani śmiał!
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 16:00   #11
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Jeśli masz te eleganckie rzeczy, to połącz je z czymś nieeleganckim, zwykłym. Np marynarkę załóż z t-shirtem i jeansami, a spódnicę z jakims sweterkiem. N
Wlasnie sęk w tym, ze nie potrafie tak fajnie laczyc rzeczy...

Dzieki za odpowiedzi

Ja sama wiem, ze nikt sie nie bedzie smial z jakiegos tam mojego zestawu ciuchow, bo ludzie maja wazniejsze sprawy na glowie, ale cos takiego mam juz gdzies wbite w podswiadomosc i stad moja zachowawczosc w ubieraniu. Bez sensu...
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 16:19   #12
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Może wklej jakiś swój zestaw na MSD lub tutaj i dziewczyny coś doradzą, powiedzą szczerze co jest ok, co trzeba dopracować itd. może wtedy będziesz czuć się pewniej?
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 16:36   #13
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Zwracanie ciuchow- Wy tez tak macie?

Ja mogę polecić wątki street fashion, MSD, blogi modowe, może podpatrzysz tam sposoby na łączenie swoich ciuchów
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.