Co wpisać w CV po rocznej chorobie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-27, 13:43   #1
Esaena_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Unhappy

Co wpisać w CV po rocznej chorobie??


Dzięki !

Edytowane przez Esaena_
Czas edycji: 2014-02-05 o 17:10 Powód: Rozwiązanie problemu
Esaena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:45   #2
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

w cv napisz prawde tzn gdzie dokladnie pracowalas, w jakim okresie i co robilas a w liscie motywacyjnym badz w tresci maila do pracodawcy mozesz wyjasnic skad wynikala przerwa
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 15:56   #3
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

takie mamy chore czasy, że pracodawca zwraca uwagę na taką lukę. Mimo wszystko w CV bym tego nie wpisywała, wyjaśniłabym w liście motywacyjnym (wierzę, że są jeszcze normalni ludzie którzy rozumieją takie sytuacje). Zapraszają Cię na rozmowy więc nie jest źle. Wiem, że chodzi Ci o to żeby pracodawca nie pomyślał, że za chwilę taka sytuacja może się powtórzyć. Ja bym jednak powiedziała prawdę lub ewentualnie powiedz, że miałaś kontuzję (nie chorobę) i dlatego musiałaś mieć operację i rehabilitację.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2013-12-27 o 15:59
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 18:29   #4
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
takie mamy chore czasy, że pracodawca zwraca uwagę na taką lukę. Mimo wszystko w CV bym tego nie wpisywała, wyjaśniłabym w liście motywacyjnym (wierzę, że są jeszcze normalni ludzie którzy rozumieją takie sytuacje). Zapraszają Cię na rozmowy więc nie jest źle. Wiem, że chodzi Ci o to żeby pracodawca nie pomyślał, że za chwilę taka sytuacja może się powtórzyć. Ja bym jednak powiedziała prawdę lub ewentualnie powiedz, że miałaś kontuzję (nie chorobę) i dlatego musiałaś mieć operację i rehabilitację.
niezły pomysł
spróbuj załatwić II grupę, będziesz poszukiwanym pracownikiem
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 21:09   #5
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Nie ujmowałabym tego ani w CV, ani w LM.
A na rozmowie powiedziałabym krótko, że problemy zdrowotne nie pozwoliły mi podjąć pracy przez rok, ale kwestia ta została rozwiązana i mogę wrócić na rynek pracy. Może dodałabym również troche empatii do tej wypowiedzi i nie zagłębiałabym się w szczegóły
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 08:35   #6
Esaena_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Dzięki wielkie za pomoc! Zrobię tak jak podpowiadacie, bo widocznie szczerość już od CV nie popłaca. Pozdrawiam
Esaena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 09:14   #7
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Również jestem za tym, by to pominąć w CV i LM. Moim zdaniem jest duża szansa, że pracodawca albo tej luki nie zauważy, albo nie będzie ona miała znaczenia. Bo zakładam, że jesteś jeszcze młoda, więc u takich osób takie luki to normalna rzecz. I o ile nie jestem zwolenniczką kłamstw, to jeśli już na rozmowie wyszła by sprawa z tą luką i skąd ona się wzięła, to krótko bym powiedziała, że miałaś wypadek albo kontuzję... Bo mam wrażenie, że to dla pracodawcy będzie jednoznaczne z tym, że Twój stan zdrowia pogorszył się w związku z jakimś "wypadkiem" lub zdarzeniem, ale już doszłaś do zdrowia.

Powodzenia!
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 11:36   #8
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
Również jestem za tym, by to pominąć w CV i LM. Moim zdaniem jest duża szansa, że pracodawca albo tej luki nie zauważy, albo nie będzie ona miała znaczenia. Bo zakładam, że jesteś jeszcze młoda, więc u takich osób takie luki to normalna rzecz. I o ile nie jestem zwolenniczką kłamstw, to jeśli już na rozmowie wyszła by sprawa z tą luką i skąd ona się wzięła, to krótko bym powiedziała, że miałaś wypadek albo kontuzję... Bo mam wrażenie, że to dla pracodawcy będzie jednoznaczne z tym, że Twój stan zdrowia pogorszył się w związku z jakimś "wypadkiem" lub zdarzeniem, ale już doszłaś do zdrowia.

Powodzenia!


W razie pytań powiedziałabym, że miałam np. wypadek samochodowy - coś, co było "jednorazowe", już się skończyło i nie ma tematu...
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 13:20   #9
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość


W razie pytań powiedziałabym, że miałam np. wypadek samochodowy - coś, co było "jednorazowe", już się skończyło i nie ma tematu...
to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze nie warto kusić losu, raczej nikt nie chciałby mieć wypadku samochodowego więc nie ma co go sobie przypisywać. Najważniejsze jednak jest to, że takie kłamstwo może później wyjść w pracy, trzeba się potem bardzo pilnować.
Jestem za tym, żeby jak najmniej mówić o swoim życiu prywatnym w pracy (nie jest to łatwe, bo dużo gadam i lubię kontakt z ludźmi), więc ja bym powiedziała, że była to kontuzja, dwie operacje, rehabilitacja, temat zamknięty i nie chcę do tego wracać. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 13:30   #10
bradley
Przyczajenie
 
Avatar bradley
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Ja bym po prostu nie ujmował faktu rocznej choroby w CV lub LM.
Gdyby na rozmowie kwalifikacyjnej rekruter mnie zapytał o tą roczną przerwę, wytłumaczyłbym to tym, że na rok musiałem wyjechać z kraju w celu opieki nad chorą osobą z rodziny. Ty masz usprawiedliwienie odnośnie Twojej absencji na rynku pracy, a pracodawca pomimo tego że nie pracowałaś, ma w swojej głowie przeświadczenie o tym, że jednak "coś robiłaś" przez ten rok- niekoniecznie czysto związane z Twoim zawodem. O operacji i rekonwalescencji nic nie mów, pracodawca może Ciebie uznać jako osobę, która w przyszłości będzie korzystała nadwyraz często z L4.
bradley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:17   #11
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Cytat:
Napisane przez bradley Pokaż wiadomość
Ja bym po prostu nie ujmował faktu rocznej choroby w CV lub LM.
Gdyby na rozmowie kwalifikacyjnej rekruter mnie zapytał o tą roczną przerwę, wytłumaczyłbym to tym, że na rok musiałem wyjechać z kraju w celu opieki nad chorą osobą z rodziny. Ty masz usprawiedliwienie odnośnie Twojej absencji na rynku pracy, a pracodawca pomimo tego że nie pracowałaś, ma w swojej głowie przeświadczenie o tym, że jednak "coś robiłaś" przez ten rok- niekoniecznie czysto związane z Twoim zawodem. O operacji i rekonwalescencji nic nie mów, pracodawca może Ciebie uznać jako osobę, która w przyszłości będzie korzystała nadwyraz często z L4.
Niestety taka wymówka to najczęściej powtarzany banał. Jak ktoś faktycznie miał taką sytuację to mu później rekruterzy nie wierzą. Nie wiesz na jakim poziomie autorka zna jakiś obcy język, rok pobytu za granicą jednak zobowiązuje. Poza tym świat jest mały i może się okazać, że pracodawca również był np. w tym mieście i zacznie wypytywać.
Kłamstwo na rozmowie o pracę to naprawdę nie jest dobry pomysł, ewentualnie (w ostateczności) lekkie nagięcie rzeczywistości.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 15:34   #12
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

autorki, masz na świadectwie pracy wpisane te 2 miesiące zwolnienia?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 19:53   #13
Esaena_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Niestety opcja z "wyjazdu za granicę" lub też "opieki nad kimś z rodziny" odpada, bo na świadectwie pracy mam wpisane właśnie te 2 miesiące L4 a później koniec umowy. Więc zostaje opcja prawdy ale w BARDZO okrojonej wersji
Esaena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:42   #14
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

a ta operacja to było cos planowanego, czy nagłego? mam na myśli jednorazowy epizod czy coś co się może powtórzyć?
nie musisz opowiadać ze szczegółami na rozmowie co Ci było, ale masz rację za bardzo kłamać nie możesz.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 18:00   #15
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Wpisalas sobie w cv, ze rok przerwy spowodowany byl choroba?!
Takich rzeczy sie nie wpisuje w cv.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 19:37   #16
Esaena_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Wpisalas sobie w cv, ze rok przerwy spowodowany byl choroba?!
Takich rzeczy sie nie wpisuje w cv.
Nie wpisałam, tylko moja "kariera" urywa się na 2012 i dalej nic. Więc zawsze pada pytanie czy aktualnie pracuję, a jeśli dowiadują że że nie, to ciągną się dalej pytania wokół tematu tej przerwy...

A operacja była planowana, znaczy planowany był zabieg, a okazało się że to za mało i posunęli się do bardziej inwazyjnych metod. Raczej drugiej, w sumie to trzeciej operacji nie będzie, bo wykonali to najlepiej jak to możliwe i poprawek nie da się zrobić.
Esaena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 19:56   #17
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

absolutnie nie pisz w cv o chorobie
świadectwo pracy wymagają dopiero przy podpisywaniu umowy, d tego momentu raczej też nie wspominaj o operacji
roczna "dziura" to nie jest dużo ( znam osoby z 3 letnia dziurą), zawsze możesz powiedzieć, że miałas różne prace dorywcze typu hostessa, sprzedaż kosmetyków z Avonu, roznoszenie ulotek, itp
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 12:19   #18
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

a na tym świadectwie pracy jest napisane z jakich przyczyn to L4?
może wystarczy powiedzieć że np złamałaś rękę czy coś.. a później cię zwolnili bo "redukcja etatów i do tej pory szukałaś pracy ale nic nie znalazłaś.. pracodawca chyba orientuje się jaki jest teraz rynek pracy i że ludzie potrafią tej pracy szukać rok czy dwa.. w między czasie byłaś np. nianią
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:22   #19
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Na swiadctwie pracy wpisuje sie tylko okres na l4.
Nie wpusuje sie kodu choroby, ani nazwy.
Aby chronic pacjenta nie wpisuje sie takze kodu choroby na "l4", ktore pracownik zanosi do pracy.
O ile dobrze kojarze, pracodawca nie moze zadac informacji nt. Choroby pracownika.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 11:59   #20
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Na swiadctwie pracy wpisuje sie tylko okres na l4.
Nie wpusuje sie kodu choroby, ani nazwy.
Aby chronic pacjenta nie wpisuje sie takze kodu choroby na "l4", ktore pracownik zanosi do pracy.
O ile dobrze kojarze, pracodawca nie moze zadac informacji nt. Choroby pracownika.

na pytanie tego typu ze strony poprzedniej szefowej odpowiedziałam, że byłam usunąć ciążę, przestała pytać
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 09:09   #21
Esaena_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Zmieniły one trochę moje myślenie, bo uważałam że kłamstwo odpada, ale teraz widzę że to jedyny sposób na przejście do kolejnego etapu rekrutacji
No cóż, taki kraj, taki rynek pracy i trzeba nieco po ściemniać.

Jeszcze raz dzięki !
Esaena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 09:33   #22
i_k_z
Zakorzenienie
 
Avatar i_k_z
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LLU
Wiadomości: 3 155
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

też mam pytanie. Czy wpisać w CV ostatnią miesięczną pracę fakturzystki? Mam 2 letnią lukę w CV jeżeli pominę to krótkie doświadczenie. Ono niby nie wnosi niczego nowego, ale z drugiej strony zawsze coś dodatkowego. Skończyłam finanse, pracowałam prawie rok w księgowości, potem długo szukałam pracy, załapałam się jako fakturzystka w hurtowni, ale odeszłam, bo szef traktował pracowników jak za przeproszeniem śmieci (odeszły też 2 inne dziewczyny). Jak myślicie?
__________________
Jest taka legenda, że są na świecie kobiety, które otwierają szafę i wiedzą, w co się dzisiaj ubrać
i_k_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:58   #23
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

Cytat:
Napisane przez i_k_z Pokaż wiadomość
też mam pytanie. Czy wpisać w CV ostatnią miesięczną pracę fakturzystki? Mam 2 letnią lukę w CV jeżeli pominę to krótkie doświadczenie. Ono niby nie wnosi niczego nowego, ale z drugiej strony zawsze coś dodatkowego. Skończyłam finanse, pracowałam prawie rok w księgowości, potem długo szukałam pracy, załapałam się jako fakturzystka w hurtowni, ale odeszłam, bo szef traktował pracowników jak za przeproszeniem śmieci (odeszły też 2 inne dziewczyny). Jak myślicie?
Pewnie, że wpisz!
Może to i mało, ale lepsze coś niż pusta luka.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 23:01   #24
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Co wpisać w CV po rocznej chorobie??

bez przesady, po co pisać o chorobie w cv ?

przecież jeśli trudno jest znaleźć prace to przerwa może wynikać właśnie z tego, że do tej pory nie znalazłaś pracy, czy to takie dziwne ?

ja bym nic nie pisał, nie było pracy i tyle
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-18 00:01:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.