wizyta u ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-11, 18:40   #1
Renia1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Exclamation

wizyta u ginekologa


Ostatnio pojawił mi się problem. Otóż podejrzewam, że mam zapalenie pochwy, bo tak to przynajmniej wygląda (swędzenie, pieczenie, wodnisty śluz z białymi grudkami). Zadzwoniłam już, aby umówić się na wizytę do ginekologa (pierwszą wizytę) i zastanawiam się nad tym czy ta wizyta będzie wyglądała tak samo jakbym była zdrowa - bez żadnego zapalenia??? Czy będzie robił mi wszystkie niezbędne badania czy ze względu na mój stan zapalny nie będzie robił żadnych badań tylko da mi jakiś lek na to zapalenie??? Poza tym zanim wystąpiło to swędzenie to umyłam się mydłem, chociaż wcześniej tego nie robię - myślicie, że to mogło zacząć się od tego??? Cztery dni po tym, jak już przestało mnie tak mocno boleć współżyłam ze swoim chłopakiem, rano gdy się obudziłam, objawy, które wyżej wymieniłam powróciły, a dodatkowo jeszcze wszystko mam tam spuchnięte. To właśnie spowodowało, że zdecydowałam się na tą wizytę. Myślicie, że powinnam mu powiedzieć o tym co się wydarzyło, co mogło spowodować to zapalenie??? Trochę się wstydzę opowiadać obcej osobie o takich prywatnych sprawach;/ Poza tym, nigdy takiego czegoś nie miałam, dlatego martwię się tym, a przede wszystkim boję się na tą wizytę do ginekologa. Teraz żałuję, że wcześniej nie wybrałam się do niego, że już tyle lat z tym zwlekałam;/ Proszę o pomoc.
Renia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:11   #2
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: wizyta u ginekologa

cóż, masz 22 lata i nigdy nie byłaś u ginekologa? gratulacje

wiesz, lekarzem podejrzewam, że nie jesteś i ginekolog na pewno nie przytaknie na Twoje diagnozy i sam sprawdzi wszystko.
także wizyta jak każda normalna, wywiad, badanie ginekologiczne.
Nie zdziw się jak ginekolog będzie chciał wykonać cytologię, bo w sumie chyba najwyższy czas, prawda?
I takie pytanie ciekawostka: co jest wstydliwego we współżyciu? Mówisz, że współżyłaś i po współżyciu objawy się nasiliły i pojawiło się ... (tu wymieniasz dodatkowe objawy). Tyle, w co tu się zagłębiać. Przecież nie musisz przedstawiać wszystkich pikantnych szczegółów swojego pożycia seksualnego.
Bardziej wstydziłabym się tego, że mimo swojego wieku nigdy nie było się u ginekologa...

PS. Mycie mydłem okolicy intymnych nie jest najlepszym pomysłem...
Kup sobie specjalistyczny żel do higieny intymnej na bazie kwasu mlekowego, bez siarczanów i innych dobrodziejstw.
Pozdrawiam
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:14   #3
maksikola
Wtajemniczenie
 
Avatar maksikola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 009
Dot.: wizyta u ginekologa

Przyczyn takich dolegliwości o jakich piszesz jest dużo, także lekarz nie będzie zastanawiał się nad tym. Przepisze Ci leki i powinno przejść.
Badanie będzie takie jak przy każdej pierwszej wizycie, i na pewno zrobi Ci cytologie.
Mogło tak być że objawy się nasiliły po umyciu mydłem,(do higieny intymnej polecam laktacyd w żadnym wypadku nie mydło!!!) podrażniło te miejsca- i do dobrze że zdecydowałaś się iść do ginekologa.
maksikola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:35   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: wizyta u ginekologa

lekarz po zamknieciu drzwi powie : slucham. ty powiesz ze odczuwasz takie dolegliwosci
zapyta o cykle i miesiaczki - jakie sa, czy sa regularne czy nie, i jakie miesiaczki - obfite, sredno ile dniowe. przygotuj sobie daty I i ost miesiaczki
powiesz ze wspolzyjesz
mozliwe ze da ci leki ktore sa przepisywane standardowo przy takich dolegliwosciach, kaze sie zglosic na wizyte kontrolna
o cytologie mozesz sie upomnic, moze powie ze dopiero za x czasu jak sie wyleczysz
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:05   #5
maksikola
Wtajemniczenie
 
Avatar maksikola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 009
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
lekarz po zamknieciu drzwi powie : slucham. ty powiesz ze odczuwasz takie dolegliwosci
zapyta o cykle i miesiaczki - jakie sa, czy sa regularne czy nie, i jakie miesiaczki - obfite, sredno ile dniowe. przygotuj sobie daty I i ost miesiaczki
powiesz ze wspolzyjesz
mozliwe ze da ci leki ktore sa przepisywane standardowo przy takich dolegliwosciach, kaze sie zglosic na wizyte kontrolna
o cytologie mozesz sie upomnic, moze powie ze dopiero za x czasu jak sie wyleczysz
No właśnie z tą cytologią się pewnie wstrzyma, aż to zapalenie minie.
maksikola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 16:37   #6
natalka1296
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: wizyta u ginekologa

Moim zdaniem zrobi cytologię od razu a przynajmniej powienien
natalka1296 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 11:59   #7
Renia1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: wizyta u ginekologa

hej dziewczyny
wczoraj byłam u ginekologa i faktycznie zrobiła mi tą cytologie od razu, bolało strasznie ale to ze względu na zapalenie pochwy, które mam. A co do tego mydła to macie racje bo faktycznie nie powinno się myć mydłem okolic intymnych, ale wtedy w pośpiechu to zrobiłam i po prostu nie pomyślałam;/ ale ginekolog powiedziała mi, że to nie jest od tego.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Wiecie tak ogólnie to ze strasznym strachem tam szłam, ale jak zobaczyłam Panią ginekolog która siedziała sobie spokojnie z uśmiechem na twarzy i spytała z jaką świadomością przyszłam do niej do gabinetu to tak jakoś mi nerwy puściły i normalnie mogłam z nią rozmawiać. Najbardziej to się chyba bałam tych pierwszych słów rozmowy. Jednak faktycznie to nie jest nic strasznego, a tak wiele dziewczyn się przed tym obawia. Faktycznie też dużo zależy od podejścia ginekologa. Ja akurat nie żałuje swojego wyboru, że wybrałam tą panią którą wybrałam pozdrawiam

Edytowane przez Renia1989
Czas edycji: 2011-04-14 o 11:58
Renia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.