Jaki profil w liceum ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 17:22   #1
neserih
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 10

Jaki profil w liceum ?


Jestem w 3 klasie gimnazjum i stoję przed trudnym wyborem profilu w liceum. Na początku chciałam iść na profil humanistyczny, a później studiować prawo. Jednak ostatnio zastanawiam się nad jakąś matematyką... Choć zastanawiam się czy sobie poradzę z rozszerzeniem z tego przedmiotu... Jeśli chodzi o ocenę z matematyki to mam 5. No bo matma , bardziej przyszłościowa itp... Zastanawiałam się nad profilem mat-geo-wos, bo miała bym jakieś powiązanie z humanem i później mogłabym dostać się na prawo. O maturę z historii się nie martwię, bo jestem laureatką olimpiady historycznej, ogólnie historia to moje hobby. Ale wciąż nie jestem pewna... Dodam jeszcze, że w moim przypadku dochodzą częste nie obecności w szkole bo pracuję jako modelka. No i właśnie zastanawiam się czy przez te nie obecności poradzę sobie z matmą...
neserih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 13:38   #2
zielono_zimna
Raczkowanie
 
Avatar zielono_zimna
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 95
Dot.: Jaki profil w liceum ?

Fajnie, że już teraz myślisz o przyszłości.
Wiesz jeśli już orientujesz się na jakie kierunek studiów będziesz próbowała się dostać,
to możesz sobie poszukać jaką maturę trzeba zdawać na poszczególne uczelnie.
Tutaj na przykład masz prawo na UJ - https://www.erk.uj.edu.pl/studia/2195/1/s

Moim zdaniem na profilach humanistycznych w LO zdecydowanie za mało uczy się fizyki, chemii i matematyki. A to wbrew pozorom jest przydatne, bo oprócz wiedzy zdobywa się umiejętność analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów- a to wydaje się być istotne dla przyszłych prawników.
Oczywiście profile humanistyczne też mają swoje plusy =)
__________________
Moja asertywność kończy się w miejscu, w którym zaczyna się mój Kot,


Będziemy szli - wbrew logice
powolnym marszem całe życie
będziemy mówić, że już dosyć
i dalej, dalej, dalej kroczyć ...
zielono_zimna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 13:45   #3
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jaki profil w liceum ?

Cytat:
Napisane przez neserih Pokaż wiadomość
Jestem w 3 klasie gimnazjum i stoję przed trudnym wyborem profilu w liceum. Na początku chciałam iść na profil humanistyczny, a później studiować prawo. Jednak ostatnio zastanawiam się nad jakąś matematyką... Choć zastanawiam się czy sobie poradzę z rozszerzeniem z tego przedmiotu... Jeśli chodzi o ocenę z matematyki to mam 5. No bo matma , bardziej przyszłościowa itp... Zastanawiałam się nad profilem mat-geo-wos, bo miała bym jakieś powiązanie z humanem i później mogłabym dostać się na prawo. O maturę z historii się nie martwię, bo jestem laureatką olimpiady historycznej, ogólnie historia to moje hobby. Ale wciąż nie jestem pewna... Dodam jeszcze, że w moim przypadku dochodzą częste nie obecności w szkole bo pracuję jako modelka. No i właśnie zastanawiam się czy przez te nie obecności poradzę sobie z matmą...
Jeśli masz możliwość wybierz liceum w którym będziesz mogła indywidualnie wybierać rozszerzenia np. matematykę i historię. Jeśli tak nie jest mat-geo-wos to ciekawy profil. Nieobecności owszem przeszkadzają, ale przy systematyczności da się wszystko nadrobić. Dużo też zależy od poziomu liceum, bo bywa, że trzeba znać cały materiał na 100%, aby liczyć choć na zaliczenie przedmiotu i nie odpuszczą "luk".
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:35   #4
neserih
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki profil w liceum ?

Czyli waszym zdaniem mat geo wos będzie lepszym rozwiązaniem ? Wiem, że w tym liceum do którego aspiruje jest bardzooo wysoki poziom, bo to najlepsze liceum w moim województwie A czy matematyka rozszerzona jest bardzo, ale to bardzo trudna i skomplikowana ?
neserih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:53   #5
zielono_zimna
Raczkowanie
 
Avatar zielono_zimna
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 95
Dot.: Jaki profil w liceum ?

Jeśli teraz masz 5, to znaczy że matematyka nie sprawia Ci większych problemów
więc bardzo możliwe, że jeśli będziesz pracowała systematycznie
w LO będzie podobnie i matematyka będzie dla Ciebie prosta =)

Mam wrażenie, że masz bardzo wysokie aspiracje życiowe,
może się okazać, że właśnie przez nie będziesz musiała wybrać czego w życiu chcesz bardziej czy czy najlepszej szkoły czy kariery modelki
---ale jak będziesz mieć farta i trochę zaciętości- to może uda się to wszystko pogodzić!
__________________
Moja asertywność kończy się w miejscu, w którym zaczyna się mój Kot,


Będziemy szli - wbrew logice
powolnym marszem całe życie
będziemy mówić, że już dosyć
i dalej, dalej, dalej kroczyć ...
zielono_zimna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 16:17   #6
neserih
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki profil w liceum ?

Masz racje ambitna ze mnie bestia... Na razie bez problemu godzę szkołę i modeling. Ale jestem pewna, że gdy będę musiała dokonać wyboru to bez wahania wybiorę szkolę
neserih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-28 17:17:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.