zostać czy wyjechać ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 01:46   #1
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869

zostać czy wyjechać ?


sytuacja ma się tak,

w małej miejscowości w której normalnie żyje na codzień jest mało pracy a jak już jest to zarobku może zostać więcej niż gdybym musiał coś wynająć,

za to gdybym wynajął pokój w innym większym mieście to pracy jest więcej, za to po odliczeniu wynajecia 700 zł pokój kasy zostaje mniej, nie licze już innych kosztów jedzenia, biletów, zostawałoby mało,

o dojeźedzie nie ma mowy bo to 100 km albo więcej,

wybór beznadziejny wiem,

co wy byście wybrały w tej sytuacji ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-04-12 o 01:47
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 09:36   #2
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
sytuacja ma się tak,

w małej miejscowości w której normalnie żyje na codzień jest mało pracy a jak już jest to zarobku może zostać więcej niż gdybym musiał coś wynająć,

za to gdybym wynajął pokój w innym większym mieście to pracy jest więcej, za to po odliczeniu wynajecia 700 zł pokój kasy zostaje mniej, nie licze już innych kosztów jedzenia, biletów, zostawałoby mało,

o dojeźedzie nie ma mowy bo to 100 km albo więcej,

wybór beznadziejny wiem,

co wy byście wybrały w tej sytuacji ?
Co to za miasto, że nie da się wynająć pokoju taniej? Polecam się skrzyknąć w kilka osób i wtedy szukać mieszkania. Rozglądam się teraz ze znajomymi i taka opcja wychodzi taniej, niż wynajem pojedynczego pokoju, gdzie albo właściciel dyktuje ceny za pokój wedle własnych kaprysów, albo są już inni lokatorzy i chcą sobie zmniejszyć rachunki kosztem nowej osoby A dalej możesz mieć jednoosobowy pokój.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 12:04   #3
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Za mało informacji... jak masz gdzieś wyjechać, pracować za minimalna w pracy bez perspektyw i wynajmować pokoj to nie ma sensu. Pytanie co by się musiało stac, zebys mogl zarabiac więcej?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 03:13   #4
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Krolowa Julianna,

w każdym dużym polskim mieście takie są ceny za wynajęcie pokoju,


nelciak,

musiałbym wyjechać za granice albo pracować na dwa etaty w dwóch różnych firmach
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 09:53   #5
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Krolowa Julianna,

w każdym dużym polskim mieście takie są ceny za wynajęcie pokoju,


nelciak,

musiałbym wyjechać za granice albo pracować na dwa etaty w dwóch różnych firmach
Płaciłam w "dużym polskim mieście" (ponad pięćset tysięcy mieszkańców) mniej za pokój jednoosobowy. Tyle że wynajmowałam ze znajomymi mieszkanie dwupokojowe. We dwoje byli w drugim pokoju, ale większym od mojego, więc podzieliliśmy koszty równo na trzy i wyszło nas to z opłatami do 550 PLN na głowę. Biorąc pierwszą ofertę z brzegu trafi się na jednoosobowe pokoje za 700-800 PLN, szczególnie z ogłoszeń "wynajmę pokój". Jak komuś nie spieszy się to lepiej kilka tygodni przeglądać ogłoszenia i wyłapywać te tańsze (bo niekoniecznie oznacza to w jakiś sposób trefne - wręcz mam wrażenie że im większy PRL w mieszkaniu po babi tym drożej ). Kwestia cierpliwości i odrobiny szczęścia
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 16:29   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: zostać czy wyjechać ?

O maj gad, skoro twierdzisz że w Polsce można zarabiać powyżej minimalnej tylko pracując na 2 etaty to nie wiem co tu jeszcze robisz.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 21:27   #7
Arbuz81
Przyczajenie
 
Avatar Arbuz81
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 10
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Oczywiście, że zostać. W Polsce też jest dobrze i przynajmniej czujeś się, że jesteś u siebie. Czasami zdarzają się sytuacje, że trzeba wyjechać za pracą ... ale czasem wyjazd jest troche pojsciem na latwiznę.
__________________
---------------------------
Arbuz
Arbuz81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 08:59   #8
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Płaciłam w "dużym polskim mieście" (ponad pięćset tysięcy mieszkańców) mniej za pokój jednoosobowy. Tyle że wynajmowałam ze znajomymi mieszkanie dwupokojowe. We dwoje byli w drugim pokoju, ale większym od mojego, więc podzieliliśmy koszty równo na trzy i wyszło nas to z opłatami do 550 PLN na głowę. Biorąc pierwszą ofertę z brzegu trafi się na jednoosobowe pokoje za 700-800 PLN, szczególnie z ogłoszeń "wynajmę pokój". Jak komuś nie spieszy się to lepiej kilka tygodni przeglądać ogłoszenia i wyłapywać te tańsze (bo niekoniecznie oznacza to w jakiś sposób trefne - wręcz mam wrażenie że im większy PRL w mieszkaniu po babi tym drożej ). Kwestia cierpliwości i odrobiny szczęścia
też bym był szczęśliwy gdyby udało się wynająć pokój za 550 zł, najwięcej jest ofert gdzie wychodzi z wszystkim 700 zł za wynajętcie i taniej nie znajdziesz, przynajmniej nie wszędzie,

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
O maj gad, skoro twierdzisz że w Polsce można zarabiać powyżej minimalnej tylko pracując na 2 etaty to nie wiem co tu jeszcze robisz.
no, niestety, firmy nie chcą dać za dużo zarobić, często wolą zatrudnić kolejnego pracownika niż dać zarobić więcej
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 19:01   #9
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
też bym był szczęśliwy gdyby udało się wynająć pokój za 550 zł, najwięcej jest ofert gdzie wychodzi z wszystkim 700 zł za wynajętcie i taniej nie znajdziesz, przynajmniej nie wszędzie,



no, niestety, firmy nie chcą dać za dużo zarobić, często wolą zatrudnić kolejnego pracownika niż dać zarobić więcej
Bzdury i truizmy.
Widać, że już masz podjętą decyzję, szukasz tylko poklasku dla niej.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 23:46   #10
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: zostać czy wyjechać ?

nie mam podjętej decyzji, cały czas się zastawiam
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 09:25   #11
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
też bym był szczęśliwy gdyby udało się wynająć pokój za 550 zł, najwięcej jest ofert gdzie wychodzi z wszystkim 700 zł za wynajętcie i taniej nie znajdziesz, przynajmniej nie wszędzie
Ty tak serio ? Niestety w życiu nic nie jest podane na tacy, nic nie jest łatwe. Pokoje w przyzwoitej cenie też 'nie leżą na drodze', bo ludzie pracowici, ci którzy mają ochotę się wysilić je wyłapują pierwsi Poszukaj dobrze a znajdziesz. Nie wiem o jakim mieście mówisz, ale w moim (300 tys. mieszkańców) można znaleźć fajne, średniej wielkości pokoje za 450 zł.
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 20:37   #12
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: zostać czy wyjechać ?

za 450 zł + inne opłaty media i wyjdzie tak 700 zł albo coś koło tego ?

możesz zdradzić jakie to miasto ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 08:09   #13
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: zostać czy wyjechać ?

Białystok
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 19:58   #14
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: zostać czy wyjechać ?

aha, to nie, nigdy nie rozważałem wyjazdu do Białegostoku, nawet nie znam ogłoszeń z tego miasta
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-26 20:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.