Czy jestem w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 22:15   #1
maadziakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4

Czy jestem w ciąży?


Cześć. Z moim chłopakiem 3 tygodnie temu ostatni raz współżyliśmy, niestety mieszka daleko, więc współżyjemy gdy jesteśmy razem. Zawsze się zabezpieczamy, nigdy nie kończy w środku, tylko wyjmuje. Moim zdaniem nie było możliwości, aby doszło do zapłodnienia. Czy nawet jeśli na ręku, palcach została sperma i palce były wkładane do środka to mogło by dojść do zapłodnienia? Tydzień temu powinien mi się pojawić okres, niestety do tej pory go nie ma. Półtora roku temu miałam tak, że okresu nie miałam prawie 8 miesięcy, poszłam do ginekologa, nie powiedział mi konkretnie co się dzieje tylko, że mi się rozregulowało, przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i od razu miesiączka występowała. 4-5 miesięcy temu przestałam brać te tabletki, ponieważ mój ginekolog powiedział mi, że już powinno być dobrze, nie muszę ich brać, ponieważ powinno wszystko wrócić do normy. do tego czasu 4 miesiączki były normalnie, lecz teraz nagle się nie pojawiła. Czy to może być objaw ciąży, czy ponownego rozregulowania się mojego cyklu? Dodam, że nie mam żadnych objawów, jedynie co mnie dziś lekk0 pobolewał z rana brzuch, tak jak przy miesiączce oraz mam leciutko twardawy brzuch. Na dniach czeka mnie również egzamin na prawo jazdy i bardzo się stresuje, czy może przez to się też okres spóźni?
maadziakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 23:05   #2
di4n4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Witam,


Raczej w ciazy nie jestes . Zrób test dla pewności.
Oczywiście stres moze opóźnić miesiączke.
__________________
15.09.2012

Edytowane przez di4n4
Czas edycji: 2013-08-21 o 23:07
di4n4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 23:08   #3
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Chciałam zapytać ile macie lat ale jeśli czeka Cie egzamin na prawo jazdy to przynajmniej 18
Tak , możesz być w ciąży. Tydzien Ci się spóźnia miesiączka , więc może najłatwiej będzie kupic test ciążowy za 5 zł i się przekonać ?
Na jakiej podstawie uważasz że nie mogło dojść do zapłodnienia , jeśli był stosunek bez zabezpiecznia ?
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 06:50   #4
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Zrób test, to niewiele kosztuje, a tydzień po terminie miesiączki już będzie raczej wiarygodny. A jeśli to rozregulowany cykl, to ja bym się nim zajęła poważniej, bo tabletki antykoncepcyjne niestety za bardzo nic nie regulują
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 07:43   #5
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać ile macie lat ale jeśli czeka Cie egzamin na prawo jazdy to przynajmniej 18
Tak , możesz być w ciąży. Tydzien Ci się spóźnia miesiączka , więc może najłatwiej będzie kupic test ciążowy za 5 zł i się przekonać ?
Na jakiej podstawie uważasz że nie mogło dojść do zapłodnienia , jeśli był stosunek bez zabezpiecznia ?
No przecież napisała, że było zabezpieczenie, tylko tak się zastanawiam, czy to "zawsze wyjmuje" było tym zabezpieczeniem


Droga wizażanko, średnio do 2 miesiące (albo częściej) powstaje taki wątek. Odpowiem jak zawsze: TAK, UPRAWIASZ SEKS, WIĘC MOŻESZ BYĆ W CIĄŻY. Jeśli chcesz się przekonać, zrób test i idź do ginekologa, zamiast pytać na forum
Tak, przez 5 sekund w środku bez zabezpieczenia i tak, na ręku również - istnieje możliwość zapłodnienia. Niewielka, fakt, ale niektórzy mają to "szczęście"

Nawet przy zabezpieczaniu się istnieje szansa na zajście w ciążę. A z tego, co zrozumiałam, Wy się nie zabezpieczacie, bo stosunek przerywany NIE JEST ZABEZPIECZENIEM.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:12   #6
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Cytat:
Napisane przez maadziakk Pokaż wiadomość
Cześć. Z moim chłopakiem 3 tygodnie temu ostatni raz współżyliśmy, niestety mieszka daleko, więc współżyjemy gdy jesteśmy razem. Zawsze się zabezpieczamy, nigdy nie kończy w środku, tylko wyjmuje. Moim zdaniem nie było możliwości, aby doszło do zapłodnienia. Czy nawet jeśli na ręku, palcach została sperma i palce były wkładane do środka to mogło by dojść do zapłodnienia? Tydzień temu powinien mi się pojawić okres, niestety do tej pory go nie ma. Półtora roku temu miałam tak, że okresu nie miałam prawie 8 miesięcy, poszłam do ginekologa, nie powiedział mi konkretnie co się dzieje tylko, że mi się rozregulowało, przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i od razu miesiączka występowała. 4-5 miesięcy temu przestałam brać te tabletki, ponieważ mój ginekolog powiedział mi, że już powinno być dobrze, nie muszę ich brać, ponieważ powinno wszystko wrócić do normy. do tego czasu 4 miesiączki były normalnie, lecz teraz nagle się nie pojawiła. Czy to może być objaw ciąży, czy ponownego rozregulowania się mojego cyklu? Dodam, że nie mam żadnych objawów, jedynie co mnie dziś lekk0 pobolewał z rana brzuch, tak jak przy miesiączce oraz mam leciutko twardawy brzuch. Na dniach czeka mnie również egzamin na prawo jazdy i bardzo się stresuje, czy może przez to się też okres spóźni?
Po pierwsze zrób test
Po drugie zmień lekarza - tabletki nie są dobrym rozwiązaniem jak nie masz okresu 8mcy! Lekarz powinien zlecić ci podstawowe badania hormonalne (lh, fst, tsh, ft3,ft4, prl)a także usg. Tak nieregularne cykle mogą być przyczyną różnych chorób - tarczyca, pcos, guz przysadki itd. Znajdź przyczynę jak najwcześniej bo później będziesz żałować że jadłaś tabletki bez diagnozy.
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:26   #7
maadziakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie uważasz że nie mogło dojść do zapłodnienia , jeśli był stosunek bez zabezpiecznia ?
Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
No przecież napisała, że było zabezpieczenie, tylko tak się zastanawiam, czy to "zawsze wyjmuje" było tym zabezpieczeniem

Nawet przy zabezpieczaniu się istnieje szansa na zajście w ciążę. A z tego, co zrozumiałam, Wy się nie zabezpieczacie, bo stosunek przerywany NIE JEST ZABEZPIECZENIEM.
Zabezpieczenie miałam na myśli prezerwatywy. Stosunek jak najbardziej zawsze był z zabezpieczeniem. Zawsze wyjmuje chwilę wcześniej, gdy czuje, że zaraz dojdzie.
maadziakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 13:22   #8
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Wbrew pozorom nie jest latwo zajsc w ciaze , plemnik musi miec warunki raczej nie jestes ale jak masz sie martwic to w aptece trzeba kupic test ciazowy i po sprawie
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:30   #9
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Napisalam to już w innym wątku: ten, kto wymyśli wzór na zdalne obliczenie prawdopodobieństwa ciąży, dostanie nagrodę Nobla.

Czy naprawdę kupienie testu ciążowego jest tak wielkim problemem?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:48   #10
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Napisalam to już w innym wątku: ten, kto wymyśli wzór na zdalne obliczenie prawdopodobieństwa ciąży, dostanie nagrodę Nobla.

Czy naprawdę kupienie testu ciążowego jest tak wielkim problemem?
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 18:40   #11
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czy jestem w ciąży?

Cytat:
Napisane przez maadziakk Pokaż wiadomość
Zabezpieczenie miałam na myśli prezerwatywy. Stosunek jak najbardziej zawsze był z zabezpieczeniem. Zawsze wyjmuje chwilę wcześniej, gdy czuje, że zaraz dojdzie.
W takim razie szansa jest minimalna, idź do lekarza
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 20:57   #12
tejma
Raczkowanie
 
Avatar tejma
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: Czy jestem w ciąży?

hejka, jeśli mogę jeszcze jakos pomoc to tez uważam ze to jednak nie ciaza,tez tak miałam:p
tejma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 22:38   #13
maadziakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czy jestem w ciąży?

zrobiłam test, wynik negatywny. W takim razie chyba muszę iść do ginekologa i dowiedzieć się co się dzieje...
maadziakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.