Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 19:23   #1741
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez autoironia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mam aparat od tygodnia a już schudłam Dieta cud normalnie
hihihi autoironia ja tez tak mam same plusy grilla na zabkach ile schudlas?
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:00   #1742
autoironia
Raczkowanie
 
Avatar autoironia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
hihihi autoironia ja tez tak mam same plusy grilla na zabkach ile schudlas?
Nie miałam odwagi stanąć na wadze Ale czuje, że brzuszek spadł i spodnie z tyłka lecą Taaak już mam wizję jak wymieniam całą garderobę na jesień Niech boli, nie muszę szybko zacząć "normalnie" jeść
__________________
Aparatka
góra - 29.06.2011r.

A.
autoironia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:19   #1743
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Mam do Ciebie pytanko, bo widzę, że masz założonego hassa i masz lat 30+. Mnie orto powiedział, że w moim wieku (28 lat) hass już może nic nie zdziałać, tzn szczęka się nie poszerzy.
Hehe, chyba już za stare kości.
A Tobie orto coś o tym wspominał?
Fela, są różne szkoły, miałam wiele wątpliwości. Część ortodontów uważa, że haas może pomóc w każdym wieku (oczywiście w młodszym wieku efekty są spektakularne), inna grupa, że tylko do któregoś tam roku życia.

Najgorsze jest to, że ci którzy krytykują używanie haasa u pacjentów w wieku 25+ proponują usunięcie wielu zębów (u mnie to miałoby być 4 >od ręki< a potem zobaczymy, może jeszcze coś). A to nie jest rozwiązanie problemu. Niestety to powoduje jeszcze większe >zwężenie szczęki< (bo przecież potem zsuwa się te zęby, które zostały, aby >załatać< luki). Moja ortodontka powiedziała, że warto spróbować z haasem, mówi, że efekty pojawiają się i u pacjentów w moim wieku.

Byłaś na konsultacji u jednego ortodonty? Co zaproponował Ci jako alternatywę do haasa? (bo rozumiem, że powinnaś mieć poszerzoną szczękę).

EDYCJA

Możesz poczytać różne mądre prace naukowe w necie na ten temat i zauważyć, że zadania są podzielone.
Np.: http://czas.stomat.net/upload/articles/11/1088.pdf
"Doniesienia kliniczne również nie określają jednoznacznie górnej granicy wieku, w którym ortodontyczne rozerwanie szwu podniebiennego jest skuteczne. Część autorów sugeruje stosowanie tej metody u pacjentów do 18 roku życia. Inni twierdzą, że możliwa jest ekspansja szczęki bez wspomagania chirurgicznego nawet u pacjentów w piątej dekadzie życia". / Ortodontyczne rozsunięcie szwu podniebiennego – ocena ekspansji szczęki i jamy nosowej w obrazach tomografii komputerowej; Barbara Biedziak z Kliniki Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; Kierownik: prof. dr hab. T. Matthews-Brzozowska

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
nic się nie przejmuj, jeśli masz tylko możliwość pomocy to z niej korzystaj też próbowałąm z tymi lusterkami to tak jak Tobie wszystko mi się plątało a 3 miesiące szybko zlecą powodzenia w razie gdybyś miała jakieś pytania to służę pomocą
Oska, dzięki.

Z lusterkami to jednak prawdziwy horror. Jak już prawie namierzam otwór, już go dotykam to nagle poruszam ręką w inną, niż trzeba stronę i oczywiście nie trafiam do dziurki. Zajmuje mi to tyle czasu, że ślina mi leci po brodzie, oczy łzawią, szyja cierpnie Zmarnowałam na to wczoraj około 50 minut. Na dodatek bez rezultatu. A mąż po krótkim szkoleniu teoretycznym przekręcił mi w 3 sekundy. Ma fuchę chłopak

Mam trochę problemów z jedzeniem. Wyślizguje mi się z między zębów. Mówią, że aparat odmładza, a i owszem, nie tylko optycznie kanapkę sobie zrobiłam jak mi mama ze 30 lat temu Ciach, ciach, ciach, przekątna kanapeczki 2cm Pierwsze dwa kawałki wylądowały pod drutami haasa Dopiero trzecia trafiła do gardła. Chyba schudnę, bo tak się zmęczyłam krojeniem, dziabaniem (bo gryzienie to nie było) że już na drugą nie miałam ochoty. Na obiad wyprodukowałam sobie zupę-krem z pomidorów z makaronem w kształcie ziarenek ryżu, żebym mogła łykać w całości Człowiek nie tylko szczękę koryguje, ale i poszukuje nowych doznań kulinarnych, gdzie priorytetem staje się miękkość, łatwość podzielenia na kawałki..

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Więc chyba pójdę z aparatem. Mojemu TŻ to nie przeszkadza, a tylko Jego zdanie w tej kwestii się dla mnie liczy. Za to jaki piękny uśmiech będzie później każdego ranka oglądał
Pewnie! W ogóle nie masz się nad czym zastanawiać, jeśli dobrze czujesz się w aparacie.

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2011-07-06 o 21:12
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:40   #1744
kasioonya
Rozeznanie
 
Avatar kasioonya
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 665
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Felaa zdjęcia moich zębiszczy i opis wady znajdują się tutaj https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1521
Dzięki za gratulacje Kobietki
cherry_flamme ja jestem zwykłym nosicielem aparatu i moja wiedza nt. tego, co mam w buzi jest bardzo uboga, ale być może w wątku o samoligaturujących znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Znajdziesz go tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=438118
Moja orto polecając mi Damonka zwracała przede wszystkim uwagę na szybsze działanie, więc chyba coś w tym jest Poza tym to chyba jest trochę tak, że my swoje mordki oglądamy codziennie, więc może ciężko nam samym określić skalę zmian. A co mówią znajomi? Oni widzą różnicę? Moi się śmieją, że zmiany są tak duże, że już mogłabym ściągnąć grilka <lol>
szprotka_mada mój Przyszły Mąż też nie ma nic przeciwko, żebym szła do ślubu z biżuterią na zębach Dla mnie jednak ma to duże znaczenie, żeby tego dnia lśniący uśmiech nie był metalowy Tobie też gratuluję przyszłego zamążpójścia i życzę owocnych przygotowań i pięknego Ślubu (tym bardziej że to dzień moich urodzin :p)
__________________
Zapracowany Paidos Agogos

ex-Damonowa Aparatka
17.12.2010 - 28.05.2012

Znalazłam Męża: 05.08.2004 r.
Ślubowaliśmy: 07.06.2012 r.

Et si tu n'existais pas
J'essaierais d'inventer l'amour...

Edytowane przez kasioonya
Czas edycji: 2011-07-06 o 20:49
kasioonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:47   #1745
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
witam wszystkie aparatki

zanosi się na to, że za jakiś czas dołączę do Waszego grona choć jeszcze troche czasu zajmie mi leczenie moich zębów. Mój problem polega na tym, że mam mleczaka, którego trzeba będzie usunąć i przerwę skorygować aparatem.... Sama wizja noszenia aparatu jakoś szczególnie mnie nie przeraża, boję sie późniejszego bólu i tego że będe chodzic z przerwa między zębami (mleczak jest z przodu)...
miała któraś z Was taką sytuację? bo jestem dopiero na początku czytania wątków, a mało tego nie jest

Pozdrawiam
ja własnie daltego załozylam. mam jedynke i od razu trójke ,gdyz dwójek nie mam, i za tą trójka juz mialam tego mleczaka. troche nie zaciekawie to wyglada tak bez zęba taka luka, nie pokazuje tej luki, jak mam sie smiac z otwarta buzia to tylko z drugiego profilu ciekawe kiedy to sie zsunie
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:06   #1746
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
ja własnie daltego załozylam. mam jedynke i od razu trójke ,gdyz dwójek nie mam, i za tą trójka juz mialam tego mleczaka. troche nie zaciekawie to wyglada tak bez zęba taka luka, nie pokazuje tej luki, jak mam sie smiac z otwarta buzia to tylko z drugiego profilu ciekawe kiedy to sie zsunie
heh, ja mam mleczaka między jedynką a dwójką...;/ widzę w podpisie że miałaś założony aparat w kwietniu, zsunęła sie ta szpara choć trochę?
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:31   #1747
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Fela, są różne szkoły, miałam wiele wątpliwości. Część ortodontów uważa, że haas może pomóc w każdym wieku (oczywiście w młodszym wieku efekty są spektakularne), inna grupa, że tylko do któregoś tam roku życia.

Najgorsze jest to, że ci którzy krytykują używanie haasa u pacjentów w wieku 25+ proponują usunięcie wielu zębów (u mnie to miałoby być 4 >od ręki< a potem zobaczymy, może jeszcze coś). A to nie jest rozwiązanie problemu. Niestety to powoduje jeszcze większe >zwężenie szczęki< (bo przecież potem zsuwa się te zęby, które zostały, aby >załatać< luki). Moja ortodontka powiedziała, że warto spróbować z haasem, mówi, że efekty pojawiają się i u pacjentów w moim wieku.

Byłaś na konsultacji u jednego ortodonty? Co zaproponował Ci jako alternatywę do haasa? (bo rozumiem, że powinnaś mieć poszerzoną szczękę)..
Pierwszy orto zaproponował właśnie hassa, bo mówił, że są przypadki nawet starszych osób ode mnie, że szczęka im się poszerza, ale powiedział, że po założeniu hassa już po miesiącu będzie widać czy szczęka się poszerza czy nie. Jeśli się nie będzie poszerzać to ściągamy hassa i trzeba będzie operacyjnie przeciąć szew podniebienny. On właśnie należy do tych lekarzy, którzy starają się nie usuwać zębów. No ale ja się tej operacji wystraszyłam, może nie samej operacji, ale narkozy.
Poszłam na konsultację do innego orto, najlepszy i najdroższy w mieście i nie wiem jak on to zrobi, ale ani nie będzie mi poszerzał szczęki żadnym hassem, hyraxem i podobnymi ani nie będzie usuwał zębów.
A mam spore stłoczenie na dole. Ale ufam mu, bo jest naprawdę dobrym specjalistą. Mówił coś o metodzie sektorowej, chciałam o tej metodzie poczytać w necie i wyskoczyła mi tylko stronka internetowa mojego doktorka. Czyżby tylko on stosował taką metodę?
To jest cytat o tej metodzie z jego stronki:
"Tam gdzie wada nasilona jest miejscowo, lub kiedy chcemy przesunąć/obrócić jednego zęba względem innych, stosujemy technikę sektorową. Aparaty sektorowe są projektowane i wykonywane indywidualnie dla danego pacjenta i dają lekarzowi możliwość wykazania się inwencją twórczą i pomysłowością. Stosując tą technikę unikamy niepożądanych efektów ubocznych w postaci niepotrzebnych, szkodliwych ruchów pozostałych zębów. Zazwyczaj po wykonaniu etapu leczenia aparatem sektorowym kończymy leczenie techniką łuku prostego. "

A tak wygląda łuk sektorowy, opis przypadku B:

http://www.ortodoncjarzeszow.com.pl/...sektorowa.html
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 21:32   #1748
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja ciągle czekam, żeby u mnie zsunęłam się dziura po czwórce, ale nie mleczaku ciekawe kiedy to nastąpi...
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:43   #1749
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Wklejam zdjęcie moich zębów, łuk sektorowy ma być założony na dolną trójkę po prawe stronie na zdjęciu, dokładnie tego na zdjęciu nie widać, ale ona jest poza łukiem i prawie leży tzn. nie stoi pionowo tylko prawie poziomo
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2014-02-02 o 22:44
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:51   #1750
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Felaa, może tylko on tak nazywa tę metodę (a inni stosują swoją nazwę), dlatego wyskoczyła Ci jego strona.

Ja mam zupełnie inny przypadek. Zęby mam względnie dobrze ustawione (wszystkie przodem, na podobnej wysokości) bo w dzieciństwie nosiłam aparat. Ale to były zupełnie inne czasy, aparat ruchomy... wszystkiego mi nie naprawił. Mam zgryz krzyżowy (z przodu góra nachodzi na dół, a z tyłu tył na górę). Uderzam jedną szczęką o niektóre zęby z drugiej i zaczęła mi się robić paradontoza w jednym zębie i mam podobno początki zwyrodnienia stawów żuchowo-skroniowych. Zatem u mnie bardziej chodzi o samą szczękę, niż wyrównanie zębów.

Strasznie ciężko jest podjąć decyzję co do wyboru ortodonty, bo chyba każdy ma inny pomysł na leczenie. Niestety każdy sposób leczenia da inny efekt końcowy. Niemniej powaliła mnie na głowę opinia pewnej chwalonej ortodontki w pewnej chwalonej klinicie, która zajrzała mi w zęby i od razu kazała rwać to, to to i tamto. Zaufałam dopiero lekarce, która kazała zrobić zdjęcia, przygotowała wyciski, coś tam pomierzyła i dopiero wydała wyrok.

Na dokładkę moja dentystka była załamana, bo powiedziała, że miałabym (wedle wskazania tej pierwszej ortodontki) wyrwać zęby w dobrym stanie, a zostawić jakiś totalnie słaby, który już długo nie pożyje. Tylko dlatego, że tak najłatwiej byłoby poprzesuwać zęby.. Bardzo trzeba uważać.. a i tak nie wiadomo czy dokonało się najlepszego wyboru.
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 22:04   #1751
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Felaa, może tylko on tak nazywa tę metodę (a inni stosują swoją nazwę), dlatego wyskoczyła Ci jego strona.

Ja mam zupełnie inny przypadek. Zęby mam względnie dobrze ustawione (wszystkie przodem, na podobnej wysokości) bo w dzieciństwie nosiłam aparat. Ale to były zupełnie inne czasy, aparat ruchomy... wszystkiego mi nie naprawił. Mam zgryz krzyżowy (z przodu góra nachodzi na dół, a z tyłu tył na górę). Uderzam jedną szczęką o niektóre zęby z drugiej i zaczęła mi się robić paradontoza w jednym zębie i mam podobno początki zwyrodnienia stawów żuchowo-skroniowych. Zatem u mnie bardziej chodzi o samą szczękę, niż wyrównanie zębów.

Strasznie ciężko jest podjąć decyzję co do wyboru ortodonty, bo chyba każdy ma inny pomysł na leczenie. Niestety każdy sposób leczenia da inny efekt końcowy. Niemniej powaliła mnie na głowę opinia pewnej chwalonej ortodontki w pewnej chwalonej klinicie, która zajrzała mi w zęby i od razu kazała rwać to, to to i tamto. Zaufałam dopiero lekarce, która kazała zrobić zdjęcia, przygotowała wyciski, coś tam pomierzyła i dopiero wydała wyrok.

Na dokładkę moja dentystka była załamana, bo powiedziała, że miałabym (wedle wskazania tej pierwszej ortodontki) wyrwać zęby w dobrym stanie, a zostawić jakiś totalnie słaby, który już długo nie pożyje. Tylko dlatego, że tak najłatwiej byłoby poprzesuwać zęby.. Bardzo trzeba uważać.. a i tak nie wiadomo czy dokonało się najlepszego wyboru.
Być może rzeczywiście inni ortodonci stosują tą metodę, ale używają innej nazwy. Ja również mam problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 23:37   #1752
pietka17
Raczkowanie
 
Avatar pietka17
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Wklejam zdjęcie moich zębów, łuk sektorowy ma być założony na dolną trójkę po prawe stronie na zdjęciu, dokładnie tego na zdjęciu nie widać, ale ona jest poza łukiem i prawie leży tzn. nie stoi pionowo tylko prawie poziomo
Mi się wydaje, że u cb by się to sprawdziło Ostatni przypadek=b. duże stłoczenie i dało rade więc dlaczego u cb miałoby być inaczej, a wydaje mi się, że wade masz podobną . Ja na twoim miejscu nie zastanawiałabym się ani chwili, chyba że koszta takiego aparatu są kosmiczne

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Być może rzeczywiście inni ortodonci stosują tą metodę, ale używają innej nazwy. Ja również mam problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi.
Jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam się z takim aparatem, a mówie wam, że oglądałam wszystkie możliwe rodzaje aparatów żeby tak psychicznie przygotować się na każdą ewentualność Słyszałam o Hassie, Hyraxie, expanderach i o wszystkich innych dziadostwach utrudniających nam życie ale o łukach sektorowych to nigdy
__________________
Aparat góra: luty 2010
Aparat dół: 03.10 - 01.12
wyciągi: od 19 lutego do października 2011 Planowany koniec:STYCZEŃ/LUTY
pietka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 07:25   #1753
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez pietka17 Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam się z takim aparatem, a mówie wam, że oglądałam wszystkie możliwe rodzaje aparatów żeby tak psychicznie przygotować się na każdą ewentualność Słyszałam o Hassie, Hyraxie, expanderach i o wszystkich innych dziadostwach utrudniających nam życie ale o łukach sektorowych to nigdy
Ja też jeszcze nie widziałam takiego cuda aczkolwiek studiowałam ortodoncję głównie pod kątem haasów i klasycznych druciaków.
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 07:44   #1754
Olenka333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 111
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez pietka17 Pokaż wiadomość
Ja językiem wypychałam dolne zęby Orto zaleciła mi specjalne ćwiczenie i wgl że mam się kontrolować. Powiedziała, że jak to nie pomoże to założy mi jakiś dodatkowy aparat, który zatrzyma język na właściwym miejscu Jak sobie pomyślałam o jeszcze jednym złomku, seplenieniu i wgl to mówie nie, bd ciezko pracować i sie udalo
ojj ja też miałam ćwiczyć język :P ale przy moim otwartym zgryzie zawsze jakoś się znalazło miejsce, żeby jęzor wytknąć :P i teraz kolejny złomek w buzi mam nadzieje, ze nie będzie przeszkadzał podczas romantycznych pocałunków z moim TŻ :P
__________________
od 23.02.11 aparatka góra
od 19.04.11 aparatka dół
Olenka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 08:42   #1755
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Moja koleżanka miała ten tzw. aparat sektorowy. Założony był tylko na 3 zęby, z tego co pamiętam na 2,3 i 4 na dole i prostował ten w środku. Miała wystający z łuku kieł. Pozostałe zęby były proste, więc nie było sensu zakładać całego łuku, który pokrzywiłby pozostałe zęby. Już dawno ma zdjęty, a ząbek siedzi sobie na swoim miejscu
__________________
już nie Aparatka
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 09:43   #1756
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka miała ten tzw. aparat sektorowy. Założony był tylko na 3 zęby, z tego co pamiętam na 2,3 i 4 na dole i prostował ten w środku. Miała wystający z łuku kieł. Pozostałe zęby były proste, więc nie było sensu zakładać całego łuku, który pokrzywiłby pozostałe zęby. Już dawno ma zdjęty, a ząbek siedzi sobie na swoim miejscu
No tak, jak ktoś ma prawidłowy zgryz a jedynie pojedyncze zęby >zwichrowane< to takie rozwiązanie wydaje się (nawet laikowi ) sensowne.

Powiem Wam, że mnie trochę przeraża ta cała ortodoncja. Czytałam wiele wątków na różnych forach i wiele osób miało problem z wyborem ortodonty, bo np. po wizycie u pięciu (polecanych lekarzy!) miało 5 różnych planów leczenia.. A jak wiadomo każda metoda daje inny rezultat (oczywiście należy przekreślić takich specjalistów, którzy zaglądają tylko do jamy ustnej i bez zdjęć, wycisków wiedzą, że trzeba usunąć 8 zębów).

Mnie najbardziej przeraża bardzo widoczna polemika pomiędzy tymi, którzy są przeciwni poszerzaniu szczęki ("bo to przecież i tak nic nie da w wieku powyżej 16-18 lat!") a tymi, którzy są przeciwni wyrywaniu na wstępie zębów bez próby poszerzenia szczęki ("powyrywanie zębów i ładne ułożenie tych co zostały za kilka, kilkanaście lat da znać o sobie, jeśli szczęka jest nieprawidłowa";" ładne proste zęby nie oznaczają prawidłowego zgryzu"). I bądź tu mądry i wybierz optymalną dla siebie opcję.

Bardzo nie podobają mi się lekarze, którzy naginają ortodontyczne prawdy pod swoją ulubioną technikę korekcji zębów. Jeżeli lekarz mówi, że "w tym wieku na 100% nic nie wyjdzie z poszerzania szczęki i nikt tego nie zrobi pani w wieku 25+" to nas oszukuje, bo są tacy którzy to praktykują. Umówmy się, nie każdy pacjent wertuje internet we wszystkie strony, aby poznać inne techniki. Idzie do lekarza i mu ufa. Lekarz powinien powiedzieć, że szczęka powinna zostać poszerzona, ale on nie stosuje tej techniki u pacjentów w tym wieku, bo X, Y, Z. A przecież nie trzeba być specjalistą, aby wygrzebać w internecie teksty, które przeczą tej teorii* (i to teksty nie z Tiny czy Claudii a z opracowań naukowych pisanych pod patronatem uczelni medycznych i przez lekarzy). /* teorii, że się >nie da na 100%<

Wyżaliłam się

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2011-07-07 o 09:44
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 10:55   #1757
autoironia
Raczkowanie
 
Avatar autoironia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 97
Smile Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka miała ten tzw. aparat sektorowy. Założony był tylko na 3 zęby, z tego co pamiętam na 2,3 i 4 na dole i prostował ten w środku. Miała wystający z łuku kieł. Pozostałe zęby były proste, więc nie było sensu zakładać całego łuku, który pokrzywiłby pozostałe zęby. Już dawno ma zdjęty, a ząbek siedzi sobie na swoim miejscu
Ja mam stłoczone zęby na przodzie, ale Orto póki co założyła mi zamki od trójek. Powiedziała, że na jedynki i dwójki założy za 2 miesiące To ma sprawić, że zrobią się przerwy między trójkami a dwójkami i będzie miejsce, żeby prostować przód Masz rację to też pewnie zdaje egzamin jak jest mało do prostowania
__________________
Aparatka
góra - 29.06.2011r.

A.
autoironia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 13:11   #1758
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Rumpleteazer zgadzam się z Tobą, ja mam 26 lat i niedawno ściągnęli mi hassa szczęka mi się poszerzyła o ponad 1 cm, ja raczej trafiłam na panią doktor która nie przeraża się trudnymi przypadkami, w moim przypadku wzięła moje odciski zdjęcia itp na konferencje do wawy i paru orto to wszystko widziało i wspólnie z moja orto zaplanowali moje leczenie. 2 tyg temu ponownie na konferencji orto pokazywała efekty leczenia i ciągle się konsultuje z innymi bo jak twierdzi lekarz lekarzowi nie równy tak samo pacjent pacjentowi. Ja nie chodziłam nie pytałam sam wszystkim zajęła się moja orto dzwoniła do mnie i informowała mnie o możliwościach itp więc chyba dobrze trafiłam
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 15:51   #1759
nika_88
Rozeznanie
 
Avatar nika_88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: tajne =)
Wiadomości: 589
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka miała ten tzw. aparat sektorowy. Założony był tylko na 3 zęby, z tego co pamiętam na 2,3 i 4 na dole i prostował ten w środku. Miała wystający z łuku kieł. Pozostałe zęby były proste, więc nie było sensu zakładać całego łuku, który pokrzywiłby pozostałe zęby. Już dawno ma zdjęty, a ząbek siedzi sobie na swoim miejscu
nie wiesz moze ile taki aparacik kosztowal?
__________________
... ............Może nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
nika_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 18:01   #1760
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

jak Was czytam to sama już nie wiem - szukam ortodonty w Łodzi i boję się że źle wybiorę
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:52   #1761
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
Rumpleteazer zgadzam się z Tobą, ja mam 26 lat i niedawno ściągnęli mi hassa szczęka mi się poszerzyła o ponad 1 cm, ja raczej trafiłam na panią doktor która nie przeraża się trudnymi przypadkami, w moim przypadku wzięła moje odciski zdjęcia itp na konferencje do wawy i paru orto to wszystko widziało i wspólnie z moja orto zaplanowali moje leczenie. 2 tyg temu ponownie na konferencji orto pokazywała efekty leczenia i ciągle się konsultuje z innymi bo jak twierdzi lekarz lekarzowi nie równy tak samo pacjent pacjentowi. Ja nie chodziłam nie pytałam sam wszystkim zajęła się moja orto dzwoniła do mnie i informowała mnie o możliwościach itp więc chyba dobrze trafiłam
Super! Gratuluję. Fajnie, że haas pomógł! Na dobrą lekarkę trafiłaś. I jesteś kolejny dowodem na to, że warto spróbować z haasem nawet po 16 roku życia.

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
jak Was czytam to sama już nie wiem - szukam ortodonty w Łodzi i boję się że źle wybiorę
Też miałam takie obawy po lekturze niezliczonej ilości postów na forach. A byłaś już u jakiegoś lekarza?
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:05   #1762
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

jutro moja pierwsza wizyta już w aparacie
w lkońcu kolorowe gumeczki (mam nadzieję )
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:09   #1763
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

a ja jestem po kolejnej wizycie, dostałam mocniejszy drucik,gumeczki mam dwukolorowe - turkusowe i fioletowe na przemian i dzisiaj ustaliłam date ściągania hassa i zakładanie górnego łuku - 22 sierpnia już się nie mogę doczekać, ale boję się bólu..
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:13   #1764
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

W kwestii Hassa - chciałam tylko dodać, ze ja co prawda nie miałam z nim doczynienia, ale moja koleżanka nosiła, a jest młodsza ode mnie o rok. Czyli jak dobrze liczę, to miała wówczas 27 lat. A efekt jest super! Tym bardziej cieszę się z jej efektów bo...aktualnie leczę się u tego samego ortodonty
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:25   #1765
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja za to kupiłam dzisiaj Blanx anty-osad i mam nadzieję, że ząbki będą troche bielsze
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:50   #1766
tchompson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
jak Was czytam to sama już nie wiem - szukam ortodonty w Łodzi i boję się że źle wybiorę
Z tego co słyszałem to tu są bardzo dobrzy fachowcy - http://www.ortorad.pl/
http://www.ortoprotex.pl/

Jak chcesz więcej informacji to pisz na priv.
tchompson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:38   #1767
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Modomanka Pokaż wiadomość
Ja za to kupiłam dzisiaj Blanx anty-osad i mam nadzieję, że ząbki będą troche bielsze
powiem Ci,że ta pasta jest super! używam jej od tygodnia dopiero, ale polecam. nie mogłam doczyścić zęba koło zamka, nałożyłam tej pasty na wyciorek i pięknie wszystko wyczyściłam
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:57   #1768
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Post Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
jak Was czytam to sama już nie wiem - szukam ortodonty w Łodzi i boję się że źle wybiorę
W Łodzi polecam Panią ortodontkę B. Wróblewską na Kotarbińskiego 12, tel 426560491.
Chodzę do niej i jestem zadowolona, jest dobra i niedroga.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 21:13   #1769
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
powiem Ci,że ta pasta jest super! używam jej od tygodnia dopiero, ale polecam. nie mogłam doczyścić zęba koło zamka, nałożyłam tej pasty na wyciorek i pięknie wszystko wyczyściłam
Mam nadzieję, że coś wskóram nią i może ząbki zmienią trochę odcień, bo jak do pasty miałam dołączony pasek do sprawdzenia odcieniu zębów, to wyszedł mi chyba najbardziej żółty.
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 21:14   #1770
autoironia
Raczkowanie
 
Avatar autoironia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
jutro moja pierwsza wizyta już w aparacie
w lkońcu kolorowe gumeczki (mam nadzieję )
Zazdroszczę Ja teraz mam zameczki od trójek, więc i tak nie byłoby widać kolorowych gumek Ale w sierpniu zakłada mi na jedynki i dwójki, więc też "zaszaleję" z kolorem Pokaż się jak już będziesz w kolorku

A ja byłam dzisiaj u Orto założyć rurkę na moją nieszczęsna siódemkę
Rurka założona, ale nie podpięta, Orto uznała, ze poczekamy, aż się trochę reszta przesunie. I jak się okazało dobrze zrobiła, bo po przyjściu do domu rurka mi odpadła
__________________
Aparatka
góra - 29.06.2011r.

A.
autoironia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.