Zamienilibyście dom do remontu na mieszkanie w bloku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-02-25, 16:39   #1
luna_negra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 13

Zamienilibyście dom do remontu na mieszkanie w bloku?


Cześć, stoję właśnie przed pewnym dylematem. Obecnie mieszkam z mamą w bliźniaku 109 mkw w małym mieście gdyż jeszcze nie założyłam rodziny. Niestety nasz dom jest do dużego remontu bo ten dom ma 40 lat i jako że mama mnie sama wychowała, nigdy nie robiła tutaj zbytnio remontów bo wiadomo ze samej kobiecie jest ciężko robić takie remonty a do tego dochodzą też ogromne koszty remontów. Dom ma za to ogród 300 mkw i niezbyt duży garaż. Do tego mamy problem bo jako ze jest to dom bliźniak, okazuje sie że ściana odgradzająca mnie od sasiadki jest bardzo cienka i słuchać wszystkie rozmowy i stukania a do tego sąsiadka jest psychicznie chora i w nocy trzaska drzwiami i leje wodę i nie możemy spać przez to. Wiem że jest takie coś jak wygłuszenie ścian ale to też jest potrzebna masa kasy i roboty do tego. Zaczęłam odwiedzać moje koleżanki które wynajmują obecnie mieszkanie w pięknych mieszkaniach w apartamentowcach i jestem wręcz zachwycona luksusem który tam jest. Np. Jedna z koleżanek wynajmuje mieszkanie 64m kw i wydaje mi się to mieszkanie naprawdę duże. Stało się tak że zaczęłyśmy z mamą myśleć o sprzedaży tego domu i przeniesienie się na jakieś mieszkanie 3-4 pokojowe. Wtedy miałabym piękne duże mieszkanie i nie musiałabym już nic tam robić. Mając ogródek w domu też trzeba kosić trawę i coś ciągle trzeba w tym domu robić. A wy co zrobilibyście na naszym miejscu? Zamienilibyście dom na blok?
luna_negra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-27, 19:27   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zamienilibyście dom do remontu na mieszkanie w bloku?

Takie 3 pokoje w mamą słabo.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-28, 12:27   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Zamienilibyście dom do remontu na mieszkanie w bloku?

Duże, nawet dwupoziomowe mieszkanie? Tak. Z tego, co piszesz obecne lokum to generator kosztów, problemów, ale przede wszystkich ogromnych kosztów. Gdyby znalazł się na to kupiec w rozsądnych pieniądzach, to bym się nie zastanawiała.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2024-02-28 o 12:31
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-28, 09:48   #4
89Aleksa89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zamienilibyście dom do remontu na mieszkanie w bloku?

Można spróbować wystawić dom taki jaki jest na sprzedaż i kupic za to mieszkanie. Możesz sie doradzić kogos z branży czy nie podremontować delikatnie zeby teoretycznie zyskał dom na wartości bo jak wiemy ludzie kupują oczami. Ja miałam podobną sytuacje ale sprzedawałam mieszkanie bo czynsz za wysoki. Położyłam na stare płytki panele winylowe, nowe listwy, baterie kuchenne i łazienkowe i troche farby. Najlepiej szukać rzeczy na promkach i sklepach internetowych xxx
Na jakims allegro czy w pepco kilka dodatków i można kilkadziesiat tysiecy wiecej wziac

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-03-28 o 10:18 Powód: reklama
89Aleksa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:48:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.