typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-06, 08:16   #1
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Question

typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej


No właśnie męczyłam się męczyłam, między wiosną a jesienią, ale stwierdziłam, że jestem chyba jesień. Podobno nasze kolory to kolory jesiennych liści, krajobrazów. Brązy, brudne zielenie, pomarańcze, beże. Skoro tak piszą.
Więc mój typ urody to:
oczy: brąz ciemny
włosy szatynka, inaczej jasny brąz
cera, taka trochę oliwkowa
tylko co mi nie apsuje to to, że ja się opalam dość łatwo bez poparze, tam pisze, że opalam się trudno i nie mam rudych refleksów we włosach jak piszą...
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 08:37   #2
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej

o nie to straszne! Przed chwilą odkryłam , że nie jestem jesień, bo nie amm rudych włosów i piegów zimą, a na wiosnę mam zbyt ciemne oczy a moja oprawa oczu jest dość wyraźna
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 10:04   #3
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej

Zdjęcie Pysiaczku, zdjęcie......
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 10:26   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Wink Dot.: typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej

Przesyłam opis typu jesiennego - może Ci pomoże w identyfikacji, a jak juz się okaże że jesteś faktycznie Jesienia to te informacje moga Ci sie przydac;-)

"Barwy jesieni to kolory jesiennych liści. Każdy typ kolorystyczny, z wyjątkiem jesiennego, ginie przytłumiony owymi jesiennymi barwami.

Cera jesieni ma złocisty odcień, który może być kolorem całej skóry lub piegów na bardzo jasnym tle prawie przezroczystej karnacji. Możemy spotkać jesień o cerze koloru brzoskwiniowego lub kości słoniowej, podobnie jak u wiosny. Od wiosny odróżnia ją brak rumieńców i mocniejsze nasycenie koloru włosów (jaskrawo rudy lub w kolorze złocistego lub rudego brązu). Twarz jesieni może być tak blada, że bez makijażu wygląda chorobliwie. Jesień powinna chronić się przed słońcem, bo ulega łatwo oparzeniu. Jeśli zyska trochę opalenizny, będzie to złoty beż. Oczy jesieni są wyraziste, mają kolor zielony, żółtobursztynowy, brązowy, zielonobrązowy. Na tęczówce dostrzegamy złote plamki. Czasami jesień ma turkusowe oczy (zielononiebieskie). Włosy jesieni najczęściej są rude, od marchewki do ciemnych miedzianych. Czasami są to włosy ciemnoblond ze złotym połyskiem. Lato może podszyć się pod jesień, jeżeli końcówkom popielatych włosów słońce lub trwała ondulacja nadadzą żółty odcień. Włosy niektórych jesieni, spotykamy takie w Irlandii, można porównać do gryczanego miodu. Są prawie czarne, z czerwonymi refleksami.


Idealnym kolorem jesieni jest brąz - jasny beż, khaki, złocisty rudy, musztardowy aż po ciemny brąz, który jest czernią jesieni. Wśród brązów powinna pani jesień wybierać takie dodatki, jak buty, paski, torby. Biel powinna być kremowa, nigdy zimna, tzw. kredowa. Jesień świetnie wygląda w ciepłych zieleniach, od groszkowej, przez oliwkową, do butelkowej, a także zielono-granatowym. Czerwienie jesieni są w odcieniach rdzawych, morelowych, pomidorowych i ceglastych. Gdyby porównać palety barw wiosny i jesieni, to pierwsza kojarzy się z jasnym słońcem, a druga ze starym złotem.

Jesienie mogą przyciemniać swoją bladą karnację podkładem i różem. Dla nich zarezerwowane są złociste brązy cieni do powiek oraz ciepłe, głębokie zielenie i pomarańcze. Jesień może zapożyczać od wiosny niektóre bardziej żywe kolory, z wyjątkiem niebieskiego. Rzęsy maluje na brązowo lub brunatno. Wargi zaś szminką w łososiowym, brązowym, miedzianoczerwonym kolorze.
Włosy jesieni mają naturalny atrakcyjny kolor. Można podkreślić ich odcień szamponem, pianką koloryzującą lub balayage'em w różnych odcieniach czerwieni. Rude osoby wcześnie siwieją. Z powodzeniem tuszują to barwniki ziołowe.

Pani jesień wygląda elegancko w "pamiątkach z wakacji" - koralach z muszli, drewna, bursztynu. Zwykła skórzana bransoletka czy miedziany pierścionek na jej ręku prezentują się szykownie. Bardziej kosztowne ozdoby powinny być wykonane ze złota, a ozdobione koralem, nefrytem lub agatem w ciepłym odcieniu.

Pani jesień ubrana w czarny, elegancki kostium z kolią brylantową na szyi będzie ciągle wyglądała jak kopciuszek. W stroju o odpowiedniej tonacji brązu, ozdobionym biżuterią z bursztynu, rozkwitnie. Tajemnicą kolorystyki jest fakt, że kolor nic nie kosztuje, a może z kopciuszka uczynić księżniczkę."

Biel – kosć słoniowa, szampan, śmietana
Beż – cynamon, złotożółty, kukurydziany
Złoty
Żółty – musztardowym cuury, kukurydza
Pomarańcz – intensywny oranż, rdza, brązowo-pomarańczowy
Czerwony – cegła, rdzawo-czerwony, czerwono-brązowy, papryka, koral
Fiolet – śliwka, bakłażan
Niebieski – z domieszką żółtozłotą
Zielony – mech, oliwka, khaki, turkus
Szary – ciepły: z domieszką brązu i zieleni
Brąz – ciepły, nasycony, z domieszka złota, ochra



pozdrawiam
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 17:03   #5
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej

odpada. Nie jestem wcale blada, nie mam ani trochę rudych włosów, nie mam piegów, chyba, że troszkę od słońca
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 17:07   #6
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej

oto moja fotka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0025.jpg (93,0 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0023.jpg (84,7 KB, 117 załadowań)
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 20:52   #7
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej

Jak dla mnie t wykapana zima z ciebie nie zauwazyłąmw twojej urodzi ani jednego ciepłego akcentu :P pozdrawiam xD skąd pomysł na wiosne ??
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 09:00   #8
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: typ urody-JESIEń cechy szczególne, która z was to jesień w czym nam najlepiej

Odkopałam stary wątek.
Ale ktoś dziś mnie określił jako jesień, czytam tan opis i nie wszystko się zgadza:/ Przede wszystkim w pomarańczowym wyglądam strasznie!

Czyli niewiadomo kim jestem Zagadka dalej nie rozwiązana.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.