Wybielanie zębów- wątek zbiorczy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-13, 16:12   #751
dr Tomasz Foik
Przyczajenie
 
Avatar dr Tomasz Foik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 20
Dot.: proste i białe ząbki

Cytat:
Napisane przez kaytie
Dziewczyny właśnie przeczytałam cały ten wątek i przyznaje, że dużo mi to pomogło Za miesiąc dokładnie zakładają mi stały aparat (góra+dół) . Tylko właśnie - jeszcze nie zdecydowałam się jaki on będzie. Dół stwierdziłam, że będę mieć zwykły metalowy, bo jak się uśmiecham to i tak tego nie widać, a góra..no właśnie i tu jest problem mam dylemat - pomóżcie! Mam do wyboru 3 opcje:
1-zwykły metalowy - ale troche się boje bo nie mam zbyt wysokiej samooceny a właśnie jestem w nowej szkole i czuje że to mi ją jeszcze pogorszy;/ koszt w moim miescie 1200 zł
2-przeźroczysty na wszystkie górne zęby - 1700zł
3-przeźroczysty ale tylko na 6 górnych zębów (od 3 do 3) - 1500zł. Ortodontka doradzała mi, że u niej większość jak już się decyduje na przeźroczysty to na ten od 3 do 3.
Co Wy o tym sądzicie, opłaca się? Czy któraś się może spotkała z takim przeźroczystym aparatem i może coś na jego temat powiedzieć - czy rzeczywiście tak mało go widać?
Mówiąc o przezroczystym aparacie pacjenci często mylą ze sobą produkty z różnych materiałów i o różnej jakości.
Tzw. aparaty estetyczne to aparaty w których zamki mogą być wykonywane z plastiku, porcelany (coraz rzadziej), mogą być też poli- lub monokrystaliczne.
Tylko zamki monokrystaliczne (tzw. szafirowe) dają całkowitą przezierność, reszta jest mniej lub bardziej widoczna. Czołowi producenci udoskonalaja jednak stale swoja ofertę.
Zamki niektórych producentów mają też tendencję do przebarwiania się po kilkunastu miesiącach noszenia.
Osobną sprawą są łuki, które mogą być albo tradycyjne matalowe, albo powlekane silikonem.
Wybór aparatu zalezy od decyzji pacjenta, a to, czy rzeczywiście go widać najlepiej jest ocenić w lustrze. Żadne podpowiedzi korespondencyjne nie będą miarodajne.
dr Tomasz Foik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 20:16   #752
adermina
Przyczajenie
 
Avatar adermina
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Biała perła

Witam,mam pytanie
dzisiaj zauwazylam mala dziurke w zebie a uzywam bialej perly od okolo tygodnia,czy sa jakies przeciwskazania do dalszego jej uzywania?Prosze o szybką odpowiedz,Pozdrawiam!
adermina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 16:02   #753
asia2005
Raczkowanie
 
Avatar asia2005
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 418
Dot.: CZYM WYBIELIC ZABKI????

dziewczyny napiszcie co sadzicie o tym http://www.allegro.pl/item97523436_n...tolog_6el.html z gory dziekuje
__________________
ASIA
asia2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 16:14   #754
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: CZYM WYBIELIC ZABKI????

Cytat:
Napisane przez asia2005
dziewczyny napiszcie co sadzicie o tym http://www.allegro.pl/item97523436_n...tolog_6el.html z gory dziekuje
plastikowe kształtki nie są wykonane indywidualnie czyli nie będą pasować idealnie do Twoich zębów i zgryzu, tego preparatu nie znam i prawdę mówiąc nawet za darmo bym nie chciała testować.
Ja bym nie ryzykowała, najlepiej niech stomatolog dobierze Ci preparat o odpowiedniej mocy.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 16:17   #755
asia2005
Raczkowanie
 
Avatar asia2005
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 418
Dot.: CZYM WYBIELIC ZABKI????

Cytat:
Napisane przez agabil1
plastikowe kształtki nie są wykonane indywidualnie czyli nie będą pasować idealnie do Twoich zębów i zgryzu, tego preparatu nie znam i prawdę mówiąc nawet za darmo bym nie chciała testować.
Ja bym nie ryzykowała, najlepiej niech stomatolog dobierze Ci preparat o odpowiedniej mocy.
wlasnie czytalam komentarze i sa same pozytywy na temat tego preparatu chcialam zamowic ale mozliwe ze masz racje dzieki za odp i pozdrawiam
__________________
ASIA
asia2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 08:57   #756
klaudiaa
Zakorzenienie
 
Avatar klaudiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 039
Dot.: CZYM WYBIELIC ZABKI????

Asia skad ty to wytrzasnelas?:P super efekty na tych zdjeciach;D az mi sie wierzyc nie chce zamowilas sobie to? kurde ja mam dopiero 15 lat skonczone a to od 16 wiec musialabym mojego stomatologa zapytac.. czy to bezpieczne jest;D opinie dobre wiec raczej tak..;D napalilam sie na to;D jeszcze takie tanie;D nie ma co.. w srode jade zapytac buzia;*
klaudiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 08:59   #757
klaudiaa
Zakorzenienie
 
Avatar klaudiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 039
Dot.: Biała perła

mam pytanko.. sorki ze nie na temat tej dziurki;D ale pomaga Ci ta biala perła?
klaudiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 09:06   #758
justynka2o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 349
Dot.: Biała perła

ja ja mam ale jakos niezauwazyłam jakis bardzo widocznych efektów
justynka2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 10:33   #759
adermina
Przyczajenie
 
Avatar adermina
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Biała perła

Znaaczacych efektow na razie nie widze,ale to moze dlatego ze uzywam ja dopiero tydzien
adermina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 11:25   #760
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: Biała perła

biala perla daje efekty ale nie sa to cuda, no ale za 60zl nie uzyskasz snieznej bieli.
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 11:35   #761
poziomkakj
Rozeznanie
 
Avatar poziomkakj
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 736
Dot.: Biała perła

Własnie skończyłam pierwszą tubkę białej perły- narazie nie widzę spektakularnego efektu, ale jakaś różnica jest. Natomiast moja koeżanka skończyła prawie obie tubki i naprawde zęby jej się wybieliły. Mam nadzieję, że na mnie też tak podziała
poziomkakj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 12:47   #762
asia2005
Raczkowanie
 
Avatar asia2005
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 418
Dot.: CZYM WYBIELIC ZABKI????

Cytat:
Napisane przez klaudiaa
Asia skad ty to wytrzasnelas?:P super efekty na tych zdjeciach;D az mi sie wierzyc nie chce zamowilas sobie to? kurde ja mam dopiero 15 lat skonczone a to od 16 wiec musialabym mojego stomatologa zapytac.. czy to bezpieczne jest;D opinie dobre wiec raczej tak..;D napalilam sie na to;D jeszcze takie tanie;D nie ma co.. w srode jade zapytac buzia;*
jeszcze sobie nie zamowilam zastanawiam sie nad tym mam czas do 20 bo aukcja sie konczy a tam pisze ze moze juz wiecej nie byc
__________________
ASIA
asia2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 23:39   #763
x1x6x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Thumbs down Dot.: Biała perła

czesc!!
musze powiedzieć ze zuzyłam juz 2 tubki białej perły i zęby wybieliły się minimalnie dlatego nieszczegolnie polecam (a pozatym podraznila mi dziąsła)
x1x6x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 13:59   #764
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: proste i białe ząbki

Juz prawie jestem zdecydowana na aparat staly metalowy na gorna szczeke.
Mam tylko pytanie do dziewczyn,ktore nosily podobnie aparat - czy przy poszerzaniu szczeki bardzo zmienia sie proporcje twarzy? nie wiem czego sie spodziewac.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 19:11   #765
cisza-motyla
Rozeznanie
 
Avatar cisza-motyla
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 836
Dot.: proste i białe ząbki

proporcje twarzy aż tak bardzo się nie zmieniają, ale troche na pewno. To wszystko też zależy jaką masz wade zgryzu i czy bardzo ortodonta będzie Ci szczeke rozszerzał. Mimo wszystko jednak jak zmieni Ci się twarz to na bank na ladniejszą!
cisza-motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 19:19   #766
cisza-motyla
Rozeznanie
 
Avatar cisza-motyla
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 836
Dot.: proste i białe ząbki

pokażcie swoje ząbki
cisza-motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 21:53   #767
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: proste i białe ząbki

witam wszystkich, znalazłam sie tu przez przypadek ale bardzo spodobało mi sie to forum dltego postanowiłam tu zostac i od razu zadać Wam pytanie...mam tzw. szpare pomiedzy zebami a moje pytanie brzmi - czy jest możliwośc szybkiego zlikwidowania tego (poza aparatem). Jestem w stanie wydac grube pieniądze za szybkie usuniecie tej 'szpary' ...
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 22:01   #768
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: proste i białe ząbki

LadyBird81, proponuję licówki.
Widziałam tez na forum gazety.pl zdjęcia, gdzie do zamknięcia szpary miedzy jedynkami, uzywało się takiej małej klamerki, któr zsuwała jedynki ze sobą. Trwało to zaledwie kilka dni. Nie wiem tylko, jak długo utrzymuje sie efekt, bo wiadomo, że zęby mają tendencję do wracania na swoje dawne miejsca.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 22:10   #769
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: proste i białe ząbki

dziekuje ewka.mnk za szybka odpowiedź...nigdy nie słyszałam o licówkach...ale skoro istatnieje taki sposób to chyba najlepiej bedzie jak udam sie do ortodonty i on rzuci na to fachowym okiem...jeszcze raz dziekuje...pozdrawiam
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 22:17   #770
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: proste i białe ząbki

Nie ma sprawy.
Wstawiam zdjęcia (nie moje ): przed i po założeniu licówek.
__________________


Edytowane przez dr Tomasz Foik
Czas edycji: 2006-04-20 o 15:37 Powód: nie opłacona reklama
ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 06:55   #771
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: proste i białe ząbki

jeszcze raz dzięki .... dałas mi ogromne nadzieje...dziś dzwonie do ortodonty i umawiam sie na wizytę dam znać po wizycie co i jak...moze to kogos zainteresuje... Miłego Dnia. Pozdrowionka z Poznania
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 10:31   #772
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: proste i białe ząbki

Odnośnie licówek, to chyba musisz skontaktować się ze stomatologiem protetykiem, nie ortodontą. Ale zapytać nie zaszkodzi.
Ja sama mam szpary, ale praktycznie wszędzie (tzn. miałam ), nie tylko między jedynkami. Od roku noszę aparat, jeszcze drugie tyle przede mną, ale nie jest źle, a ząbki się przesuwają.
Pozdrawiam!
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:44   #773
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: proste i białe ząbki

ja tez nie mam szpary nie tylko miedzy jedynkami mam tez pomiedzy jedynką i dwójka z prawej i lewej strony...mam bardzo podobny zgryz i zęby do tych które przysłałaś mi na fotce...ale mi zalezy na tym żeby 'naprawic' to bez uzycia aparatu...wczesniej nie miałam kasy a teraz jak moge sama zając sie swoimi ząbkami to stwierdziłam, że chyba jestem za stara na 'metalowy usmiech' .... pozdrawiam i dziekuje serdecznie...jakbys jeszcze chciała podzielić sie ze mna jakimiś cennymi informacjami na ten temat to bedę wdzięczna
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 16:39   #774
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: proste i białe ząbki

Jeśli Twój rocznik to '81, to jesteśmy rówieśnicami, a nigdy nie pomyślałabym, że jestem za stara na aparat!
Najlepiej wejdź sobie na forum ortodontyczne na gazeta.pl (są nawet 2):
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22832
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23692
Tam znajdziesz multum informacji i przekonasz się, że są o wiele starsi "zadrutowani".
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:03   #775
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: proste i białe ząbki

po raz kolejny dzięki zajrzałam na tamto forum i faktycznie znalazłam tam pare wypowiedzi ludzi o wiele starszych od nas którzy maja zamiar załozyć sobie aparat lub już nosza aparaty. A powiedz mi, widzisz efekty po roku noszenia aparatu? I jakie były koszty zalożenia tego aparatu jesli mozna wiedziec?tak mniej wiecej...
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:20   #776
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: proste i białe ząbki

Oczywiście, że widzę. Moje pani doktor bardzo dokładnie przedstawiła mi plan leczenia i wszystko idzie zgodnie z tym planem (tylko ostatnio miałam 3 m-ce przerwy w leczeniu, gdyż orto złamała sobie nogę). Im większa wada, tym efekty są szybciej zauważalne. Ja nie mam dużej wady (głównie te szpary), więc zmiany są dosyć subtelne, ale szybciej po prostu się nie da.
Aparat metalowy z zamkami mini kosztował 1500zł (za każdy łuk), wizyty co miesiąc - 40zł, a przy wymianie drutów - 70zł. Ale ceny bardzo różnią się w zależności od miasta i gabinetu, w którym się leczy. W niektórych gabinetach ceny za comiesiecznie wizyty sięgają 200zł!
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:24   #777
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: proste i białe ząbki

no własnie domyślam sie, że kupe kasy to kosztuje, ale co tam uważam, że warto...dziś umówiłam sie na wizyte do znanego poznańskiego ortodonty (Nedal Aidi), którego poleciła mi osoba której takie własnie szpary miedzy zębami 'naprawił'. Podobno jest rewelacyjny ale ceny i terminy też ma 'rewelacyjne'...Pierwszy wolny termin to 1 czerwca, i na ten dzien własnie sie umówiłam, a cena pierwszej wizyty to 100 zł plus muszę mieć ze sobą zdjęcie panoramiczne :/
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:42   #778
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: proste i białe ząbki

Termin rzeczywiście daleki, no i cena tez dość wysoka. Ja za pierwszą wizytę zapłaciłam 30 zł, bo tylko wyciski były brane. Też musiałam przyjść ze zdjęciami: pantomagraficznym i cefalometrycznym. Na nazstepnej wizycie pani doktor przedstawiła mi plan leczenia, wybrałam sobie rodzaj aparatu i miałam założone separatory. A na kolejnej już montaż aparatu.
Ja tez uważam, że na zdrowiu nie ma co oszczędzać, bo w koncu nie tylko o urodę tu chodzi.
Ja swoją ortodontkę znałam, bo leczyła moja siostrę i wyniki były rewelacyjne. Poza tym przeprowadziłam wywiad z kilkoma osobami w poczekalni jej gabinetu i te osoby też były bardzo zadowolone z rezultatów.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:59   #779
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: proste i białe ząbki

zazdroszcze Tobie, że jesteś już bliżej niz dalej...rok przeleci a ty bedziesz miała ząbki jak perełki ...żałuje że wczesniej sie za to wszystko nie zabrałam....no ale cóz lepiej późno niż wcale...pozdrawiam i bardzo sie ciesze , że znalazłam to forum, i że tyle dowiedziałam sie od ciebie...własciwie to Twoje komentarze i opinie zmobilizowały mnie do umówienia sie na wizyte w sprawie ząbków...jestem strasznie ciekawa co powie mi ten ortodonta... jak ja wytrzymam do 1 czerwca :/
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 20:11   #780
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: proste i białe ząbki

Dla mnie najgorsze było czekanie na sam aparat. Po załozniu czas leci szybciutko. Nawet nie wiem kiedy mi ten rok zleciał.
Z resztą zobaczysz, co Ci lekarz zaproponuje. Może na same szpary wystarczy jakies wypełnienie i nie bedzie potrzeby noszenia aparatu.
Cieszę się, że mogłam pomóc i polecam się na przyszłość.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-07 13:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.