Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-03, 19:28   #151
rose2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez emha Pokaż wiadomość
Mnie poinformowano, że drucik będę nosić 3 lata (okres samego leczenia wyniósł, powiedzmy, rok). Szyny retencyjne natomiast nosi się do końca życia, przy czym przez pierwsze lata co noc, potem rzadziej. Czyli powiedziano mi odwrotnie niż mówisz.
Znamy więc chyba dwie różne prawdy Moja szyna retencyjna (retainer Osamu) jest zdecydowanie grubsza od szyn w trakcie leczenia. Zresztą sama piszesz, że szyny retencyjne mają grubość OD 0,6 mm - chyba nie chcesz mi powiedzieć, że szyny w trakcie leczenia mają taką bądź większą grubość? Nie mówiąc już o tym, na co wskazuje w tej kwestii logika.
Pozdrawiam
Wiecie może z czego ten drucik jest zrobiony - czy to nikiel ? Czy ma on wpływ na zęby ? Czy przyklejony drucik umożliwia dokładne czyszczenie zębów szczoteczką, żeby próchnicy się nie nabawić albo złogów kamienia... Czy można nosić zwykły aparat retencyjny całe życie na noc- jakoś nie pasuje mi chodzenie z drucikiem.
Czy komuś w trakcie leczenia powstały rysy na zębach ? Podobno występują gdy się nosi aparat stały - wiadomo klej, metal itd. i to może nieszczyć zęby.
Ale mi chodzi o rysy pionowe na powierzchniach zębów. Wydaje mi się, że jest to spowodowane przesuwaniem zębów - wtedy te ryski powstają. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane. Martwi mnie to, że w przesuwanie zębów przez aparat ruchomy, stały czy przez te nakładki mogą powodować rysy w wyniku sił działających na sąsiednie zęby - tak jakby pękały. Myślę, że z czasem w takich ryskach osadzą się resztki jedzenia, jakieś bakterie i powstanie próchnica.
Jak coś wiecie to proszę o kontakt.

pozdrawiam
rose2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:14   #152
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez emha Pokaż wiadomość
Mnie poinformowano, że drucik będę nosić 3 lata (okres samego leczenia wyniósł, powiedzmy, rok). Szyny retencyjne natomiast nosi się do końca życia, przy czym przez pierwsze lata co noc, potem rzadziej. Czyli powiedziano mi odwrotnie niż mówisz.
Znamy więc chyba dwie różne prawdy Moja szyna retencyjna (retainer Osamu) jest zdecydowanie grubsza od szyn w trakcie leczenia. Zresztą sama piszesz, że szyny retencyjne mają grubość OD 0,6 mm - chyba nie chcesz mi powiedzieć, że szyny w trakcie leczenia mają taką bądź większą grubość? Nie mówiąc już o tym, na co wskazuje w tej kwestii logika.
Pozdrawiam
Emha, masz na myśli grubość części właściwej, pośredniej czy stabilizacyjnej Oasamu Retainera?
W tym wątku była już poruszana sprawa grubości szyn CA, ale przypomnę: 0,5; 0,6 i 0,7mm.
Jeśli Twoja logika wskazuje odmienne grubości i materiały stosowane do retencji oraz CA, widocznie masz z tym styczność na co dzień. Zostań więc może ekspertem od ortodoncji na tym wątku...
Pozdrawiam
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 17:55   #153
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Emha, masz na myśli grubość części właściwej, pośredniej czy stabilizacyjnej Oasamu Retainera?
W tym wątku była już poruszana sprawa grubości szyn CA, ale przypomnę: 0,5; 0,6 i 0,7mm.
Jeśli Twoja logika wskazuje odmienne grubości i materiały stosowane do retencji oraz CA, widocznie masz z tym styczność na co dzień. Zostań więc może ekspertem od ortodoncji na tym wątku...
Pozdrawiam
Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie próbuję być żadnym ekspertem - leżą przede mną 2 rodzaje szyn i po prostu widzę, że mają one zdecydowanie różne grubości - stąd przedstawiony pogląd na sprawę. Mój błąd, że dokonałam jedynie powierzchownego szacunku, bez użycia śruby mikrometrycznej oraz że nie zapamiętałam danych technicznych poruszanych w tym wątku. Wybacz też moją chęć samodzielnego myślenia - czuję się zawstydzona. Nie ulega jednak wątpliwości, że retainer, którego używam jest grubszy od szyn w trakcie leczenia. Tyle z mojej strony w tym temacie.
A złośliwości zachowaj dla swoich znajomych - oczywiście jeśli to tolerują
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:24   #154
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Jeżeli już wspomniałaś o złośliwościach, to jakoś tak się stało że to Ty kierujesz je (już nie pierwszy raz z resztą) w moją stronę.
Wybacz, ale nie będę się wdawała z Tobą w pyskówki.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 06:45   #155
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

No to słuchajcie
Czy aparat Clear Aligner jest widoczny? Czy wasi znajomi zauważyli? Ogólnie jakie macie odczucia? Można w nim wyraźnie mówić? Czy szybko prostuje zęby? Dajecie radę nosić 20h dziennie? Dzieki za odpowiedzi.
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 07:50   #156
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez lolek3 Pokaż wiadomość
No to słuchajcie
Czy aparat Clear Aligner jest widoczny? Czy wasi znajomi zauważyli? Ogólnie jakie macie odczucia? Można w nim wyraźnie mówić? Czy szybko prostuje zęby? Dajecie radę nosić 20h dziennie? Dzieki za odpowiedzi.
Czytałeś wcześniejsze posty?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 13:23   #157
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dziękuję za odpowiedź
Coś tam czytałem, dziś odebrałem te nakładki, prawie ich nie widać, ale jedna rzecz mnie martwi, nie mogę w tym mówić, język mi się plącze ślinię się, po prostu mówię nie wyraźnie, czy też tak mieliście? Mam nadziej, że szybko się przyzwyczaję do tego.
A i jeszcze jedno, czy ostatni komplet szyn (nakładka hard) jest aparatem retencyjnym? czy retencje się wykonuje inną??

Edytowane przez lolek3
Czas edycji: 2012-05-10 o 14:19
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 19:38   #158
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez lolek3 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Coś tam czytałem, dziś odebrałem te nakładki, prawie ich nie widać, ale jedna rzecz mnie martwi, nie mogę w tym mówić, język mi się plącze ślinię się, po prostu mówię nie wyraźnie, czy też tak mieliście? Mam nadziej, że szybko się przyzwyczaję do tego.
A i jeszcze jedno, czy ostatni komplet szyn (nakładka hard) jest aparatem retencyjnym? czy retencje się wykonuje inną??

do dwóch dni i przestaniesz seplenić i się ślinić. a co do pytania o retencyjny no wybacz ręce mi opadają nie wiej co odpisać..
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 21:55   #159
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ale ja coś nie tak napisałem o retencji? czy co?
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 08:52   #160
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

a wiemy co to aparat retencyjny i jakie ma zadanie i jak może wyglądać? wystarczy trochę poszukać i poczytać

Czy któraś z Dziewcząt przy końcu leczenia miała naklejaną taką plombę jakby na zęba i na to normalnie szynę?
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 12:26   #161
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Szukałem, i różnie ludzie piszą. Jedni że ostatni komplet jest retencją np http://stomatologiaogrody.pl/pl/clear-aligner , inni że retencje się robi inną dodatkowo, możesz w końcu powiedzieć jak to jest?
Czy u Was CA zachodzi bardzo na dziąsła?
I jeszcze jedno pytanie, po jakim czasie widzieliście jakieś efekty?

Edytowane przez lolek3
Czas edycji: 2012-05-11 o 13:15
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 13:22   #162
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

w życiu bym sie nie zgodziła żeby ostatnia szyna hard którą nosze dwa tygodnie i po tych dwóch tygodniach jest rozjechana na maxa żeby była aparatem który ma mi utrzymać cały zgryz prawidłowo, przecież to bez sensu.

pierwsza szyna mnie bolała od razu i już chyba po miesiącu jakos widziałam ze mi sie coś prostuje po dwóch to sama byłam w szoku że aż taki rezultat jest, i tak szyna zachodzi u mnie prawie na całe dziąsła.
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:02   #163
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A ile godzin nosisz/nosicie? więcej niż 20 , mniej niż 20?
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:10   #164
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

20 jak mam wolne to więcej bo dłużej śpię
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 20:13   #165
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Zadam jeszcze pytanie do pozostałych ludzi noszący CA.
Czy mówicie w tym normalnie?, ja na razie z dolną szyną mówię prawie ok, ale jak mam obie to tylko mogę powiedzieć co, no , yhy
Mam nadzieję, że szybko mi to minie.
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:26   #166
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
Czy któraś z Dziewcząt przy końcu leczenia miała naklejaną taką plombę jakby na zęba i na to normalnie szynę?
Pewnie nie o to chodzi, ale może..
Miałam w trakcie leczenia naklejane na niektóre zęby coś, o co zahaczało się gumki ściągające zęby na dół. Jednocześnie nosiłam szyny (wycięte z przodu w miejscu tych wyciągów).

Edytowane przez emha
Czas edycji: 2012-05-12 o 20:29
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 16:54   #167
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej, macie chwilę?
Mam problem, dalej w tym dziadostwie się nie da mówić, jak gdzieś wychodzę to ściągam, jak chcę porozmawiać z domownikami na poważnie to też ściągam, bo nikt mnie nie rozumie, w wyniku tego górną nakładkę noszę 12-14h dziennie, to trochę za mało chyba?. Ortodonta, a raczej cały zespół bo było ich kilka, nikt z nich nie wspomniał o jakich kolwiek problemach z mowa, nawet w porozumieniu nie było nic napisane. Jak na razie porażka, nie wiem jak będzie dalej, czy będę dalej brnął w ten cud ortodoncji. ahh
Tutaj zdjęcie mojej nakładki Zdjęcie0241.jpg . Czy u Was tak samo zachodzi na dziąsła.

Edytowane przez lolek3
Czas edycji: 2012-05-13 o 16:56
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:22   #168
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez lolek3 Pokaż wiadomość
Hej, macie chwilę?
Mam problem, dalej w tym dziadostwie się nie da mówić, jak gdzieś wychodzę to ściągam, jak chcę porozmawiać z domownikami na poważnie to też ściągam, bo nikt mnie nie rozumie, w wyniku tego górną nakładkę noszę 12-14h dziennie, to trochę za mało chyba?. Ortodonta, a raczej cały zespół bo było ich kilka, nikt z nich nie wspomniał o jakich kolwiek problemach z mowa, nawet w porozumieniu nie było nic napisane. Jak na razie porażka, nie wiem jak będzie dalej, czy będę dalej brnął w ten cud ortodoncji. ahh
Tutaj zdjęcie mojej nakładki Załącznik 4672208 . Czy u Was tak samo zachodzi na dziąsła.
Nakładki muszą nachodzić bardzo mocno na dziąsła, by ustawić zęby.
Jeśli będziesz do mówienia ściągał szyny to nigdy nie nauczysz się z nimi funkcjonować. Musisz przecierpieć te kilka dni. Jeśli nie chcesz się uczyć mówienia w trakcie rozmów to np. dużo czytaj na głos. To jest chwilowe i minie - musisz tylko ćwiczyć i się nie zniechęcać.
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:26   #169
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dzięki, spróbuję czytać na głos. Po jakim czasie Ty mówiłaś normalnie, nie czułaś dyskomfortu? nie czułaś, że Ci coś zawadza w buzi?

Edytowane przez lolek3
Czas edycji: 2012-05-13 o 18:29
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 19:16   #170
photonic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Całkiem prostą masz tą nakładkę, musisz mieć bardzo małą wadę. Moja pierwsza była pofałdowana i nierówna jak polska droga.

lolek3, odpowiadając na Twoje pytania z wcześniejszych postów:
- retencja - jak już sam spostrzegłeś, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Są różne rodzaje aparatów retencyjnych i dobiera się je indywidualnie według potrzeb. Nie można zatem powiedzieć, że po clear alignerze używa się jakiegoś konkretnego aparatu retencyjnego. Jest kilka metod do wyboru i zależy to od ortodonty, no i od Twoich preferencji.
- czas noszenia - ja noszę co najmniej 23h (3 posiłki dziennie po 15 minut), nie ma sensu robić dłuższych przerw, bo jak w wyjątkowej sytuacji nie mam możliwości założenia aparatu przez godzinę lub dwie, to potem ewidentnie czuć, że zęby się przez ten czas przestawiają
- seplenienie - pisałem już wcześniej, inni też pisali... ogólnie się sepleni, jedni bardziej, jedni gorzej, jednym przechodzi szybciej, innym przechodzi później. Nie ma reguły. Ale z tego co opisujesz, u Ciebie musi być wyjątkowo źle. Czy na pewno szyna dobrze pasuje do Twoich zębów? W sensie, jak ją nałożysz, to jak głęboko nachodzi Ci na zęby? U niektórych na początku szyna odstaje z 1 mm, potem się układa lepiej i przylega już całkowicie. Więc przez te pierwsze 2-3 dni ma się prawo mówić niewyraźnie. No albo nie dociskasz szyny do końca lub jest jakoś źle wykonana. Chociaż po zdjęciu widzę, że wygląda standardowo, jak każdy CA. Moje to chyba nawet jeszcze dalej zachodzą na podniebienie (o ile to jest zdjęcie górnej nakładki).
- pierwsze efekty - no ja musiałem czekać tak do 4 etapu, żeby było widać znaczące zmiany. Wcześniej oczywiście też coś się tam działo, ale nic szczególnego (głównie robiły mi się ogromne szpary między poszczególnymi zębami, od trójki lewej do trójki prawej, a potem w etapach 4-6 w te szpary zostały wpasowane zęby - już prosto :P).
photonic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 17:17   #171
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Szyna wydaje się dobrze dopasowana do zębów, tylko w miejscach gdzie zachodzi na dziąsła trochę odstaje. Ile Ty miałaś/masz mieć etapów? Ja mam mieć chyba 8.
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 06:56   #172
photonic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Planowo po 6, ale już wiem, że na górę będę miał jeden dodatkowy.
photonic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:29   #173
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ważne pytanie
Czy na wizytę kontrolną idzie się w nakładkach? czy trzeba je mieć przy sobie(w pudełeczku).
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 14:55   #174
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam,
czy ktoś z Was robił może CA w Lublinie?
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 18:07   #175
photonic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
w życiu bym sie nie zgodziła żeby ostatnia szyna hard którą nosze dwa tygodnie i po tych dwóch tygodniach jest rozjechana na maxa żeby była aparatem który ma mi utrzymać cały zgryz prawidłowo, przecież to bez sensu.
Rozjaśnij mi, proszę, co Ci się tam niby w tej nakładce "rozjeżdża"?
photonic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 07:22   #176
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

no więc u mnie po tych dwóch tygodniach nakładka nie przywiera już do zębów i mogę się nią spokojnie bawić tzn podważać językiem i wyjmować i nie czuje tego ciągnięcia jak an początku przy ustawianiu
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:30   #177
anusia-87
Wtajemniczenie
 
Avatar anusia-87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bln /K.O.
Wiadomości: 2 838
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam

orientuje sie ktos moze, jak cenowo wychodzi CA w Niemczech - za jeden komplet 3 szyn na jeden luk ? Przewertowalam internet i nie znalazlam...
anusia-87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:48   #178
photonic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
no więc u mnie po tych dwóch tygodniach nakładka nie przywiera już do zębów i mogę się nią spokojnie bawić tzn podważać językiem i wyjmować i nie czuje tego ciągnięcia jak an początku przy ustawianiu
Hmmm... no to ja tak nie mam. Owszem, po kilku dniach nakładkę zdejmuje się łatwiej i już tak nie "ciągnie", bo zęby nie stawiają już takiego oporu (dopasowują się do kształtu nakładki). Ale żeby językiem ją wyjąć, albo coś - nie ma szans. Widocznie musisz mieć bardzo sprawny język ( ).
photonic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 10:04   #179
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Czy ktoś miała 7 etapów i wyrównywanie długości jedynek?
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 17:26   #180
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam ponownie, temat jak zwykle pasywny. Mam pytanie czy ktoś z Was już zakończył leczenie clear alignerem? Jestem ciekaw efektów, może zechcecie się pochwalić? Po ilu etapach były u Was widoczne zmiany? Noszę teraz 3 etep(hard) i dopiero coś tam się poprzesuwało.Czy w Waszym przypadku to też tak długo trwa?
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.