Ślub a nazwisko- dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-11, 09:33   #1
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023

Ślub a nazwisko- dylemat


Wiem, że głupi temat, ale zdurniałam

Mam długie nazwisko. TŻ mimo, że kawaler ma podwójne nazwisko (pierwszy człon długi, drugi krótki i nietypowy).

I nie mamy pojęcia co z tymi nazwiskami zrobić po ślubie. Nie przyjmę pierwszego członu nazwiska TŻ-a bo miałabym dwa długie nazwiska. (Na odwrót on też nie przyjmie mojego z tego samego powodu).

Niby każde z nas chce zostać przy swoich ale nie wiem czy to nie będzie jakąś przeszkodą, że mimo ślubu będziemy mieć inne nazwiska.

I czy jeśli zostaje się przy swoim to trzeba wymieniać dowód (niby nie ma na nim żadnej wzmianki o stanie cywilnym, ale z drugiej strony w jaki sposób oprócz aktu ślubu udokumentowane będzie, że jesteśmy małżeństwem?)
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 10:35   #2
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

To nie jest żaden problem.
Właśnie udokumentowane będzie to aktem, który dużo nie wazy i jego okazanie nie stanowi żadnego problemu.
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 10:57   #3
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Wiem, że głupi temat, ale zdurniałam

Mam długie nazwisko. TŻ mimo, że kawaler ma podwójne nazwisko (pierwszy człon długi, drugi krótki i nietypowy).

I nie mamy pojęcia co z tymi nazwiskami zrobić po ślubie. Nie przyjmę pierwszego członu nazwiska TŻ-a bo miałabym dwa długie nazwiska. (Na odwrót on też nie przyjmie mojego z tego samego powodu).

Niby każde z nas chce zostać przy swoich ale nie wiem czy to nie będzie jakąś przeszkodą, że mimo ślubu będziemy mieć inne nazwiska.

I czy jeśli zostaje się przy swoim to trzeba wymieniać dowód (niby nie ma na nim żadnej wzmianki o stanie cywilnym, ale z drugiej strony w jaki sposób oprócz aktu ślubu udokumentowane będzie, że jesteśmy małżeństwem?)
Moim zdaniem albo powinniście wybrać któreś z Waszych nazwisk w całości, albo każde niech zostanie przy swoim.

Jesli zostajecie przy swoim, to nie trzeba wymieniać dowodu oczywiście, to chyba, że zmieni Wam się adres zameldowania.

U nas na 90% każde zostaje przy swoim, jak kiedyś dojdę do wniosku, że z jakiegoś powodu jest to kłopotliwe, to zawsze mogę zmienić nazwisko albo dodać sobie TZtowe. W drugą stronę to tak łatwo nie działa
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 18:57   #4
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

U nas chyba każde z nas pozostanie przy swoim nazwisku,ja mam swoją działalność i figuruję moim nazwiskiem
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 07:12   #5
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
U nas na 90% każde zostaje przy swoim, jak kiedyś dojdę do wniosku, że z jakiegoś powodu jest to kłopotliwe, to zawsze mogę zmienić nazwisko albo dodać sobie TZtowe. W drugą stronę to tak łatwo nie działa
Naprawdę można długo po ślubie zmienić nazwisko, na nazwisko współmałżonka?
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 09:03   #6
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez denikaa Pokaż wiadomość
Naprawdę można długo po ślubie zmienić nazwisko, na nazwisko współmałżonka?
Zwykłą procedurą zmiany nazwiska - jak najbardziej: http://www.msw.gov.pl/portal/pl/73/4..._nazwiska.html

Uzasadnienie nie jest wtedy najmniejszym problemem.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 12:06   #7
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Możesz przyjąć jeden człon nazwiska swojego przyszłego męża i mieć tylko to jedno, no chyba że taka opcja nie wchodzi w grę i wolisz podwójne albo tylko swoje panieńskie.
Jeśli zostaniesz przy panieńskim nazwisku, to może się zdarzyć, że w jakichkolwiek urzędowych sprawach, nawet przy odbiorze mężowej przesyłki na poczcie będziesz potrzebować aktu ślubu (nawet tu na wizażu kilkakrotnie o tym czytałam).
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 13:15   #8
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Niby każde z nas chce zostać przy swoich ale nie wiem czy to nie będzie jakąś przeszkodą, że mimo ślubu będziemy mieć inne nazwiska.
I czy jeśli zostaje się przy swoim to trzeba wymieniać dowód (niby nie ma na nim żadnej wzmianki o stanie cywilnym, ale z drugiej strony w jaki sposób oprócz aktu ślubu udokumentowane będzie, że jesteśmy małżeństwem?)
Jasne, że każde z Was może zostać przy swoim nazwisku - my tak zrobiliśmy. Ominęła mnie wymiana dokumentów, z czego byłam bardzo zadowolona
Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Jeśli zostaniesz przy panieńskim nazwisku, to może się zdarzyć, że w jakichkolwiek urzędowych sprawach, nawet przy odbiorze mężowej przesyłki na poczcie będziesz potrzebować aktu ślubu.
Na szczęście nie miałam jeszcze żadnych problemów z załatwianiem jakichkolwiek spraw, np. w banku - i przesyłki męża też odbierałam bez problemu
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 13:52   #9
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Mam pytanie z innej beczki: czy Waszym TŻ'tom nie przeszkadzało to, że zostałyście się przy swoich? Mój oczywiście chce abym miała jego, a ja się śmieję że to on weźmie moje.
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 13:59   #10
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Mam pytanie z innej beczki: czy Waszym TŻ'tom nie przeszkadzało to, że zostałyście się przy swoich? Mój oczywiście chce abym miała jego, a ja się śmieję że to on weźmie moje.
Mojemu to nie przeszkadzało Powiedział, że decyzja należy do mnie i do niczego mnie nie namawiał.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 15:47   #11
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Mam pytanie z innej beczki: czy Waszym TŻ'tom nie przeszkadzało to, że zostałyście się przy swoich? Mój oczywiście chce abym miała jego, a ja się śmieję że to on weźmie moje.
Nie przeszkadzało. Nawet kurtyazyjnie zaproponował, że może wziąć moje.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 13:29   #12
Xiezniczka89
Zadomowienie
 
Avatar Xiezniczka89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

U nas odwrotnie- ja mam dwuczłonowe, TŻ jedno. Najchętniej bym została przy swoim, ale TŻ to średnio na to patrzy, a przyszła teściowa się wręcz oburzyła Prawdopodobnie zostawie drugi człon i dokleje nazwisko TŻta dla świętego spokoju. Jeszcze walka o nazwisko dla dzieci pozostaje
__________________
zaręczyny 19.02.2012
ślub 7.09.2013
Xiezniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:42   #13
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Xiezniczka89 Pokaż wiadomość
U nas odwrotnie- ja mam dwuczłonowe, TŻ jedno. Najchętniej bym została przy swoim, ale TŻ to średnio na to patrzy, a przyszła teściowa się wręcz oburzyła Prawdopodobnie zostawie drugi człon i dokleje nazwisko TŻta dla świętego spokoju. Jeszcze walka o nazwisko dla dzieci pozostaje
a czemu się oburzyła? podała jakiś argument? czy bardziej foch o ścianę? Jak bym miała fajne nazwisko to bym została przy moim. Z tego co wiem to na początku podpisuje się papier z ustaleniem jakie nazwisko będą nosić dzieci.
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:46   #14
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Mam pytanie z innej beczki: czy Waszym TŻ'tom nie przeszkadzało to, że zostałyście się przy swoich? Mój oczywiście chce abym miała jego, a ja się śmieję że to on weźmie moje.
Nie przeszkadzało i postanowił wziąć moje.
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:49   #15
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
I czy jeśli zostaje się przy swoim to trzeba wymieniać dowód (niby nie ma na nim żadnej wzmianki o stanie cywilnym, ale z drugiej strony w jaki sposób oprócz aktu ślubu udokumentowane będzie, że jesteśmy małżeństwem?)
jeśli nie zmieniacie miejsca zameldowania to nie trzeba wymieniać dowodu
ojj.. jak słyszę słowa w stylu "teściowa się oburzyła" to odrazu mi się włos jeży że dlaczego teściowa ma się wtrącać w życie młodych... to ich decyzja, ich życie, ich wybory
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:51   #16
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Moja przyszła też się oburzyła, ale nie przy mnie, bo wiedziała, że jak coś powie to ją wystrzelę na księżyc
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:58   #17
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

no ale widzę, że postawiliście na swoim i tak trzymać
Twój TŻ Ci doniósł o fochu z powodu nazwiska?
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:06   #18
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Zapytałam czy powiedział a on, że tak, ale mama nie była zadowolona. Co ona ma do zadawalania? Zresztą, moim pomysłem było to, żeby każdy został przy swoim. To TŻ chciał wziąć moje nazwisko, więc mojej "winy" w tym nie ma. A ja nie jestem osobą, która będzie teściówce w tyłek wchodziła
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 07:33   #19
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Fajny ten wątek

A możecie mi powiedzieć dlaczego chcecie, żeby mąż przyjął Wasze nazwisko lub chcecie pozostać przy swoim? Zawsze mnie ciekawiło co jest powodem takich decyzji, które oczywiście szanuję, ale ja tradycyjnie biorę nazwisko męża (dlaczego? bo tradycja, bo norma, bo ładne )
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 07:49   #20
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

np jeżeli ktoś ma ładne, eleganckie nazwisko. Sama mam takie oklepane więc mi wszystko jedno. Gdybym jednak miała jakieś fajne np. Strzelecka lub Lubomirska to za nic w świecie nie zamieniłabym go na Nowak itp.

drugi powód - zrobić na złość teściowej
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 07:59   #21
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez denikaa Pokaż wiadomość
Fajny ten wątek

A możecie mi powiedzieć dlaczego chcecie, żeby mąż przyjął Wasze nazwisko lub chcecie pozostać przy swoim? Zawsze mnie ciekawiło co jest powodem takich decyzji, które oczywiście szanuję, ale ja tradycyjnie biorę nazwisko męża (dlaczego? bo tradycja, bo norma, bo ładne )
Mam bardzo małą rodzinę. Jestem ostatnim ogniwem, które będzie nosiło moje nazwisko. Chcę je zachować, by przetrwało. Poza tym jest raczej mało typowe
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 08:11   #22
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Mam ładne, rzadkie (15 czy 16 osób w PL i to wszystko moja rodzina) i niepolskie nazwisko, TŻ nie Nawet jemu się nie podoba, więc o czym tu mówić. Poza tym chciałabym żeby ono przetrwało... No i wszystko co zrobię, "podpisuję" moim nazwiskiem, to jest swojego rodzaju marka

Na złość teściowej - DOBRE
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 10:59   #23
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Mam bardzo małą rodzinę. Jestem ostatnim ogniwem, które będzie nosiło moje nazwisko. Chcę je zachować, by przetrwało. Poza tym jest raczej mało typowe
Jeśli dzieci będą nazywać się tak jak mąż, to nazwisko i tak nie przetrwa
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 12:57   #24
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Jeśli dzieci będą nazywać się tak jak mąż, to nazwisko i tak nie przetrwa
Ono tak czy siak nie przetrwa bardziej niż mnie, bo ja nie będę miała dzieci. Nie zmienia to faktu, że chcę je zachować tak długo, jak da radę, czyli w tym wypadku do mojej śmierci.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 13:27   #25
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ono tak czy siak nie przetrwa bardziej niż mnie, bo ja nie będę miała dzieci. Nie zmienia to faktu, że chcę je zachować tak długo, jak da radę, czyli w tym wypadku do mojej śmierci.
ale zaleciało grozą...
jak dziewczyna ma oryginalne nazwisko to fajne jest przy nim zostać, jest ono pewnie bardziej zapamiętywalne a to się może przydać czasami
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 19:22   #26
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

ja mam podwójne. czemu? bo moje to część mojej tożsamości, to ja przez naście lat
Poza tym tak jak już któraś z wizażanek napisała- wszystko "firmuję" swoim nazwiskiem- niby mało istotny fakt ale jednak dość ważny jeśli chodzi o aspekty pracowe.
Mój mąż nie miał nic przeciwko a ja nie chciałam całkowicie ze swojego rezygnować bo mam też nietypowe i ładne.
Teraz tylko czasem jak muszę się oficjalnie podpisać na jakiś dokumencie to mi dłużej się schodzi bo moje ma 12 liter i jeszcze małża 4 litery
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 18:14   #27
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Mam pytanie z innej beczki: czy Waszym TŻ'tom nie przeszkadzało to, że zostałyście się przy swoich? Mój oczywiście chce abym miała jego, a ja się śmieję że to on weźmie moje.
Gdyby mojemu facetowi coś takiego przeszkadzało, to nie byłby moim facetem
Cytat:
Napisane przez Xiezniczka89 Pokaż wiadomość
Jeszcze walka o nazwisko dla dzieci pozostaje
Dlaczego walka i z kim?
Cytat:
Napisane przez denikaa Pokaż wiadomość
Fajny ten wątek
Już kilka takich jest
Cytat:
A możecie mi powiedzieć dlaczego chcecie, żeby mąż przyjął Wasze nazwisko lub chcecie pozostać przy swoim? Zawsze mnie ciekawiło co jest powodem takich decyzji, które oczywiście szanuję, ale ja tradycyjnie biorę nazwisko męża (dlaczego? bo tradycja, bo norma, bo ładne )
Mnie przy ewentulanym ślubie nie zależy, aby mąż przyjmował moje nazwisko. Sama nie zmienię na pewno, bo nie płyną z tego żadne korzyści. Z resztą ślubu też nie wezmę, jeśli nie będzie z tego korzyści. Musiałabym ganiać po urzędach i zmieniać dokumenty, a nie będę tego robić skoro nie muszę. Fakt, że to tradycja, też do mnie nie przemawia. To, że ludzie robią coś od dawna, wcale nie świadczy na korzyść danego zwyczaju.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 08:03   #28
denikaa
Raczkowanie
 
Avatar denikaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do denikaa
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
ja mam podwójne. czemu? bo moje to część mojej tożsamości, to ja przez naście lat
Ja też tak przez pewną część życia myslałam, że zamierając nazwisko to już nie będę ja... Ale mi przeszedł ten lęk. Głównie dlatego, że oboje mamy dość nietypowe nazwiska i nie wyglądają one dobrze razem - więc podwójne odpada, a zostanie przy swoim nie pasuje mi ze względów mentalnych - ślub to nowy rozdział w życiu i tę zmianę podkreślam zmianą nazwiska.
__________________
Pozdrawiam
Dominika
denikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 11:47   #29
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

Cytat:
Napisane przez denikaa Pokaż wiadomość
Ja też tak przez pewną część życia myslałam, że zamierając nazwisko to już nie będę ja... Ale mi przeszedł ten lęk. Głównie dlatego, że oboje mamy dość nietypowe nazwiska i nie wyglądają one dobrze razem - więc podwójne odpada, a zostanie przy swoim nie pasuje mi ze względów mentalnych - ślub to nowy rozdział w życiu i tę zmianę podkreślam zmianą nazwiska.
A Twój przyszły mąż czym ją podkreśli?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 13:29   #30
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub a nazwisko- dylemat

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;37667718]A Twój przyszły mąż czym ją podkreśli? [/QUOTE]Otóż to
Argument o nowym rozdziale w życiu jest z trąby, jeśli nazwisko zmienia tylko kobieta.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.