Program Rodzina 500 plus - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-17, 12:36   #4081
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
motyla
Niech robią co chcą skoro tak wybrały to ich wybór.Dwie sąsiadki maja po 2 dzieci żadna nie pracuje skoro im tak wygodnie to niech tak zostanie.
Czy czasami też tak nie jest,że można przejść na emeryturę męża jak ktoś nie miał swojej wyrobieniej?
To skoro im tak wygodnie i to ich wybór to niech nie wyciągają zachłannych łapek po to co się nie należy.

A jeżeli ich nie stać to cóż... trzeba znaleźć pracę lub bogatszego męża.

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
I ja sie z tym zgadzam, trzeba myslec perspektywicznie i mierzyc sily na zamiary.
Moj maz zachorowal ale mysmy byli na to finansowo przygotowani, nie liczylismy na to, ze ktos nas wspomoze, bo taka pomoc raz jest a raz jej nie ma. A mamy dwoje dzieci, ktore trzeba do konca wyksztalcic i maja miec dobre zycie a nie liczyc od pierwszego do pierwszego czy na bulke starczy.
Pomijając że choroba jest zupełnie inną sprawą i zdecydowanym błędem systemu jest że bardziej pomaga się osobom niechcącym pracować niż niemogącym pracować.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 12:41   #4082
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Motyla
Tak gdyby mu sie coś stało i wiadomo co się stało
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 12:43   #4083
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Dzięki za informację Ktoś poda jeszcze ceny najmu?

Bo z Kanadą pamiętam było tak:
- wynajem kawalerki 1000-1200 CAD
- minimalna 8 CAD/h
Czyli nie starczało na samodzielny wynajem kawalerki. Może Niemcy wypadają lepiej.
Ja i mąż opłacamy wynajem mieszkania jego matce. Biedna dzielnica w Berlinie (stary blok, dwa pokoje), 450 Euro tzw. Kaltmiete (czysty koszt wynajmu) i 650 Warmmiete (opłaty: ogrzewanie, wywóz śmieci itd.). Część opłat refunduje urząd socjalny, łącznie przyjemność ta kosztuje nas miesięcznie ponad 3 tys zł. Jest to moja pensja.
Nie wiem jak z emeryturą, bo mamusia przepracowała łącznie sześć lat i ma emeryturę w wysokości 110 Euro.
Ale jeżeli mówi się obecnie o problemie emerytów dostających 800 Euro emerytury, to widać, że nie poszaleją.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-05-17 o 12:48
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 12:46   #4084
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Luba
Bardzo fajne podejście też bym chciała żeby mi rodzice dali kiedyś na edukację :P
Niestety na większość rzeczy musiałam sama płacić a po szkole średniej już dać im ponad 400 zł na swoje utrzymanie na studia by już nie starczyło o kredycie nie było mowy ale nie żałuję patrząc na to, że studia teraz nie wiele dają

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Motyla
Kurde źle to napisałam słownik mi jakieś dziwne zdania utworzył pisze na tel

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Krolowa Julianna
Też racja wkurza mnie to też,że skoro za dużo się burze bo swoje zdanie na ten temat powiedziałam w pracy to mi koleżanki z pracy powiedziały zrób sobie dziecko też to dostaniesz kasę.
I takie oto gadanie z osobami z pracy,zresztą z rodzicami jest podobnie
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 12:47   #4085
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Motyla
Tak gdyby mu sie coś stało i wiadomo co się stało
http://emerytura.gov.pl/wybor-ofezus/dziedziczenie/
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 12:48   #4086
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Program Rodzina 500 plus

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6050477 1]Ja i mąż opłacamy wynajem mieszkania jego matce. Biedna dzielnica w Berlinie, 450 Euro tzw. Kaltmiete (czysty koszt wynajmu) i 650 Warmmiete (opłaty: ogrzewanie, wywóz śmieci itd.). Część opłat refunduje urząd socjalny, łącznie przyjemność ta kosztuje nas miesięcznie ponad 3 tys zł. Jest to moja pensja.
Nie wiem jak z emeryturą, bo mamusia przepracowała łącznie sześć lat i ma emeryturę w wysokości 110 €
Ale jeżeli mówi się obecnie o problemie emerytów dostających 800 € emerytury, to widać, że nie poszaleją.[/QUOTE]

A moze poza miasto by sie przeniosla? Byloby taniej.
800 E to obecnie chyba taka norma, mam znajome, ktorych mamy byly opiekunkami w domach opieki, maja wlasnie taka emeryture.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 12:54   #4087
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

motyla
No właśnie a TŻ babcia dostała po mężu emeryturę a sama miała bardzo mało lat przepracowanych,i pobiera ta emeryturę od wielu lat już.
Z artykułu wynika coś innego,czyli zmieniło się prawo czy jak mam to rozumieć?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 12:54   #4088
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A moze poza miasto by sie przeniosla? Byloby taniej.
800 E to obecnie chyba taka norma, mam znajome, ktorych mamy byly opiekunkami w domach opieki, maja wlasnie taka emeryture.
No co Ty, to jest pani z miasta. Miała mieszkanie socjalne opłacane przez socjal, ale zrezygnowała, bo ona w takich warunkach nie będzie mieszkała Na więcej socjal się nie zgodził i kazał iść po rodzinie szukać dochodu. Szkoda gadać, ona ma coś z głową chyba.
Te panie to imigrantki ? Całe dorosłe życie pracowały w Niemczech ?
Wszyscy znani mi osobiście starzy Niemcy mają znacznie wyższe emerytury niż 800 Euro. I też narzekają

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-05-17 o 13:00
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:00   #4089
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Program Rodzina 500 plus

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6050537 6]No co Ty, to jest pani z miasta. Miała mieszkanie socjalne opłacane przez socjal, ale zrezygnowała, bo ona w takich warunkach nie będzie mieszkała Na więcej socjal się nie zgodził i kazał iść po rodzinie szukać dochodu. Szkoda gadać, ona ma coś z głową chyba.
Te panie imigrantki ? Całe dorosłe życie pracowały w Niemczech ?
Wszyscy znani mi osobiście starzy Niemcy mają znacznie wyższe emerytury niż 800 Euro. I też narzekają [/QUOTE]

No faktycznie jakas rabnieta.
Nie, nie imigrantki, to znaczy jedna tak, ale reszta rodowite Niemki. Ale pisze o osobach bez studiow, nie wiem nawet czy mature maja, bo tu troche inaczej wyglada ksztalcenie. Byly opiekunkami w domach opieki i tak, pracowaly normalnie cale zycie, ale nie wiem, moze przez jakis okres na czesc etatu, bo to tu popularne, ale nie dopytywalam.
Fakt, ze znani mi lekarze czy inzynierowie maja duzo wyzsze emerytury, panie pielegnarki tez maja wyzsza ale niewiele. Nie narzekaja przy mnie
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:09   #4090
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Program Rodzina 500 plus

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;60491301]Onnaa88, a może niech lekarze też nie pracują w niedzielę, może też chcą wtedy odpocząć, co nie?[/QUOTE]

tak tak
a osoby z zawałem niech łaskawie poczekają do poniedziałku tak do 8 rano.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Persephone_

Ja pierd **** hahahaaahahah no wybacz nie wiem jak to skomentować mam co ma lekarz do robienia zakupów w niedzielę? Czy ty rozumiesz że za granicą sklepy są zamknięte i nikt nie protestuje czemu tak tak może być a tu nie?
Dużo, bardzo dużo.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;60491571]No ale chwila - wolne ma być, żeby pani ze sklepu w niedzielę odpoczęła, to czemu nie możemy zrobić wolnego lekarzowi? Może też chce odpocząć w niedzielę?[/QUOTE]

Chce.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Krolowa Julianna
Jedna niedziela w miesiącu?chciałaby pracować ta jedna niedzielę w miesiącu a często pracuje 3 soboty i 3 niedziele
Persephone_
Zawsze była by sobota od zrobienia zakupów czy to tak ciężko?
Tak.
Ja z PRL-u wyrosłam, czas na ciebie.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Z innego sklepu też nam kasjerów nie chcą dać bo nie ma wakatów.Gdyby nie zarobki w tej pracy to bym dawno się zwolniła,tylko to mnie tam trzyma.Ale nierwowo wysiadam,fizycznie również.
Gdy przyjedzie dostawa często sama muszę ją rozłożyć,prócz tego rozliczyć kasjerów,przyjmuje zwroty,robię kopertę do banku,zamówienie i wiele wiele więcej idzie się po prostu zajechać brzydko mówiąc...
Ojej jedną ofiarę złego losu watek zamienił na kolejną

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ludzie głosują na PIS bo chcą mieć lepiej a nie klepać biede w swoim kraju.Polska ma zapewnić dobra opiekę zdrowotna,mieszkanie,i godna pracę żeby można było na te podstawy sobie zarobić a nie mieć nawet na to!


( to śmiech przez łzy)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No, będzie nam lepiej, na pewno. Już za jakiś rok czy dwa się przekonasz jak lepiej.
No niestety, wszyscy się przekonamy.

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Ale będą klepać biedę właśnie dzięki rozdawnictwu. Tylko szlachta nie pracuje tego nie odczuje bo najbardziej ucierpia pracujący i przedsiebiorcy.

Teraz każdy chce wszystko od ręki na już i na zawołanie. Pensje prezesa na już za bezstresowa prace od do, mieszkanie daj, na życie ponad stan daj. Daj daj daj.

Moi rodzice zaczynali od wynajetej kawalerki, później wynajetego dwupokojowego mieszkania. Po kilku latach kupili swoje w miejscowości gminnej, kolejne kilka lat później powiatowej. Moja mama była kilka lat na wychowawczym ale jako ze nie mogli się utrzymać z jednej pensji przez większość mojego życia pracowali oboje. W razie potrzeb tak dogadywali grafik pracy żeby móc wszystko w domu ogarnac. Mama kilka razy zmieniała pracę i udało jej sie nawet przekwalifikowac.

Dużo się da ale trzeba chcieć a nie oczekiwać ze państwo da.

Szlag mnie trafia jak słyszę od kuzynki której ciężko dupę ruszyc do pracy ze eh chciałaby tyle zarabiac. Nic w tym kierunku nie robiąc i chcąc mieć lekką pracę od do o której zapomina się już w połowie drogi do domu nie zbije się kokosow.


Zaczynaliśmy od kawalerki, kredytów i pracy na ponad etat, teraz nie jest źle.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie które matki po prostu chcą się zająć wychowaniem dzieci nie martwiąc się o to że jak je facet zostawi to nie będą miały emerytury na to wygląda że nie każda matka chce pracować
Widziały gały co brały. Albo się zarabia albo pan małżonek opłaca skłądki inaczej to zwyczajna głupota i/ lub cwaniactwo.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:15   #4091
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
motyla
No właśnie a TŻ babcia dostała po mężu emeryturę a sama miała bardzo mało lat przepracowanych,i pobiera ta emeryturę od wielu lat już.
Z artykułu wynika coś innego,czyli zmieniło się prawo czy jak mam to rozumieć?
czy coś się zmieniło to nie wiem, bo nie śledzę tego tematu.

http://kadry.infor.pl/kadry/ubezpiec...nku-wybor.html

tu piszą, że wdowa otrzymuje 85% emerytury po mężu. ale średnio się w tym orientuję.

a powiedz mi, co będzie jak mąż osiągnie wiek emerytalny i będzie żył? będzie musiał wraz z żoną utrzymać się tylko z niej, z jednej emerytury. no chyba że kobieta planuje zabić męża, jak tylko ten otrzyma uprawnienie do pobierania emerytury i ją odziedziczyć.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 13:20   #4092
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
ZamyslonaRostargiona
Przez pierwszy rok a później co dalej?
KrolowaJulianna
No oczywiście,że trzeba coś dać od siebie żeby coś mieć.Ale nie oszukujmy się większość z nas nie zrobi dużej kariery,i nie będzie zarabiać kokosów.Kursy,studia nie dają gwarancji na świetną posadkę,a mi chodzi tylko o to żeby normalny człowiek który pracuje miał na podstawowe potrzeby a nie jak moja koleżanka która nie ma czasmi co jeść i długi po rodzicach,bo była u nich zameldowana a oni nie spacali to komornik wszedł jej na pensje.
Nie oczekuję kokosów tylko mieszkania trochę tańsze,żywność i godne warunki pracy,oraz opiekę zdrowotna chyba wymagam zbyt wiele
Ale do kogo ma ta koleżanka pretensje? Powinna rodzicom swoje żale przedstawiać za spadkowy kredyt. Nie mam ochoty sponsorować czyiś długów.


Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
GrumpyCat
Przecież wiem ale to że jesteśmy do tyłu to pan prezes może zarobić 10 tys. a zwykła Kowalska tysiąc?
Chyba tak do tyłu to nie jesteśmy?
Za duża rozbieżność w pensjach jest,za granicą tak tego nie widać.Może za komuny było tak źle ale jednak nikt nie odczuwał tak tej biedy i dużo osób zarabiała w miarę równo
Tak juz jest w życiu, że osoby na wysokich stanowiskach zarabiają więcej, niż pakowacz na linii. Widzę, że masz bardzo małą wiedzę na temat gospodarki światowej, ale jednym z dominujących tematów jest właśnie owe rozwarstwienie zarobkowe. Bardzo powszechne za tą zagramanica, która kochasz.
Co Ty wiesz jak było w latach 80tych? Biedy nie było, bo nic nie mogłas kupić. Rzeczywiście cud, miód, orzeszki. Nikt nie odczuwał biedy, bo rozumiem w myśl polskiej zasady(przepraszam za uogólnienie) - sąsiad też miał źle, więc jest jak należy.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno dlaczego tak chętnie Polki rodzą dzieci za granicą czyżby jednak mieszkania nie było takie drogie i dało się jakoś bez obaw urodzić tam dziecko
Ile znasz osób zagranicą z własnościowym mieszkaniem? O czym ty dziewczyno ciągle piszesz. Masz tak marna wiedzę, a rozpisujesz się niczym ekspert.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
motyla
Niech robią co chcą skoro tak wybrały to ich wybór.Dwie sąsiadki maja po 2 dzieci żadna nie pracuje skoro im tak wygodnie to niech tak zostanie.
Czy czasami też tak nie jest,że można przejść na emeryturę męża jak ktoś nie miał swojej wyrobieniej?
Problem polega na tym, że te panie jako pierwsze wyskoczą z tekstem "państwo powinno o nas zadbać".

Jestem przerażona...
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:33   #4093
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
samemu wynajmując mieszkanie za połowę swojej pensji...

Z radością się społecznie dołożę do tego programu. Sama nie mam jak uzbierać na wkład własny i wyrzucam kasę w czyjąś kieszeń, ale spoko. Nie ma to jak ułatwić życie szlacheckim. Przecież do tego sprowadzi się ten program, idę o zakład.


W ogóle widzę, że u nas tacy wybrakowani ludzie bez małżonka i dzieci, to przeca gorszy sort, trzeba im dowalić. Razem ze śmiercią MdM umarła też moja szansa na swoje lokum
TBSy byłyby dużo lepszą opcją niż MdM dla takich osób jak Ty, gdyby funkcjonowały sprawnie i gdyby regulacje prawne z nimi związane były stabilniejsze, niż chorągiewka na wietrze, zależnie od tego, jaka ekipa jest aktualnie u władzy...
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:33   #4094
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Moja mama dostaje rentę jako wdowa (wcześniej ja brałam jako dziecko zmarłego), ale nie wiem dokładnie ile, tak tylko informuję, że jest coś takiego.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:37   #4095
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Ktoś pytał o PKP. Ja wiem skąd będzie kasa! Na wybranych liniach (nie tych najpopularniejszych/zamówionych) wycofują się z ulgi studenckiej.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:38   #4096
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Tyle lat żyli bez 500 to i kilka miesięcy przeżyją.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------



i piersi które ssał <3

Było jeszcze coś o prąciu
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:43   #4097
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Łono powinno być z wielkiej litery, jemu rownież należy sie szacunek
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:43   #4098
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Ktoś pytał o PKP. Ja wiem skąd będzie kasa! Na wybranych liniach (nie tych najpopularniejszych/zamówionych) wycofują się z ulgi studenckiej.


Z drugiej strony i tak lepsze to niż je zlikwidować. Szlag mnie trafia w ile miejsc nie da się dojechać chociaż tory są albo jeszcze do niedawna były.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:44   #4099
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program Rodzina 500 plus

A to nie PO przypadkiem majstrowalo przy tych ulgach jako pierwsze?
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 13:46   #4100
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A to nie PO przypadkiem majstrowalo przy tych ulgach jako pierwsze?
Za czasów PO to na pewno ulgi studenckie zmieniły się z 37% na 51%.

Tylko co z tego skoro automatycznie tak wzrosły ceny że z większą ulgą płaciłam więcej niż z tą mniejszą
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:48   #4101
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

BajaderkowaBaba
Ja wiem,że tak jest ale zwykły pracownik jest się sam w stanie utrzymać a u nas to po prostu nie możliwe rozumiesz mój przekaż? Bo tysiąc razy to samo powtarzam a ciągle coś innego piszesz tak jak bym miała pretensje do kogoś kto więcej zarabia
Jak nie mogłam kupić skoro rodzice mieli więcej niż teraz? Teraz pełno wszystkiego na półkach i co możesz wszystko kupić? Gratuluję, bo większość sobie na wszystko nie może pozwolić
Motyla
No właśnie tego pod uwagę nie brałam,ale w jakiś sposób jak te kobiety będą żyły dłużej to są na starość zabezpieczone i dostaną ta emeryturę po mężu.Nie wiem też jak to dokładnie jest ale TŻ babcia od wielu lat ta emeryturę pobiera a sama nie miała dużo tych lat pracy przepracowane bo wychowała 5 dzieci.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Kucias
PKB

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

nouvelle90
Czyli kobiety nie pracująca są w jakiś sposób zabezpieczone w razie czego na starość gdyby cały czas nie pracowały chociaż w po części
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:49   #4102
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Pobudka, dorosłą jesteś wypadałoby wiedzieć cokolwiek o kraju w którym mieszkasz.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:51   #4103
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

dacn
Ale widzisz,że oni chcą coś robić żeby ludzie mieć lepiej nie kraść tylko każdy podatek powyżać tak jak robiło to PO tyle byle gorzej mieli Polacy

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Nie mówię,że wszystko pójdzie po ich myśli ale coś robią w tym kierunku,bo po rządach PO jest co naprawiać.W końcu ktoś na nich głosował bo mieli dość rządów PO
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:51   #4104
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość

nouvelle90
Czyli kobiety nie pracująca są w jakiś sposób zabezpieczone w razie czego na starość gdyby cały czas nie pracowały chociaż w po części
są zabezpieczone pod warunkiem, że mąż wybierze się na tamten świat. bo jak się nie wybierze, to dwoje ludzi będzie miało na utrzymanie jakąś śmieszną kwotę.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:52   #4105
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Motyla
A po tylu latach pracy jaką emeryturę sobie wyrobisz? Jak w ogóle ktoś do niej wytrwa? Bo też większość albo jej nie dostanie albo w ogóle będzie głodowa więc o co chodzi?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:53   #4106
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
dacn
Ale widzisz,że oni chcą coś robić żeby ludzie mieć lepiej nie kraść tylko każdy podatek powyżać tak jak robiło to PO tyle byle gorzej mieli Polacy
od 2017 r. będziesz musiała co miesiąc dodatkowo (bo zakładam, że pewnie nie płacić opłaty za tv lub radio?) 15zł płacić na media narodowe. dzięki PiSowi w kampanii PiS mówił również, że obniżą VAT. a teraz - gucio.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:53   #4107
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
BajaderkowaBaba
Ja wiem,że tak jest ale zwykły pracownik jest się sam w stanie utrzymać a u nas to po prostu nie możliwe rozumiesz mój przekaż? Bo tysiąc razy to samo powtarzam a ciągle coś innego piszesz tak jak bym miała pretensje do kogoś kto więcej zarabia
Jak nie mogłam kupić skoro rodzice mieli więcej niż teraz? Teraz pełno wszystkiego na półkach i co możesz wszystko kupić? Gratuluję, bo większość sobie na wszystko nie może pozwolić
Motyla
No właśnie tego pod uwagę nie brałam,ale w jakiś sposób jak te kobiety będą żyły dłużej to są na starość zabezpieczone i dostaną ta emeryturę po mężu.Nie wiem też jak to dokładnie jest ale TŻ babcia od wielu lat ta emeryturę pobiera a sama nie miała dużo tych lat pracy przepracowane bo wychowała 5 dzieci.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Kucias
PKB

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

nouvelle90
Czyli kobiety nie pracująca są w jakiś sposób zabezpieczone w razie czego na starość gdyby cały czas nie pracowały chociaż w po części
PKP
Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A to nie PO przypadkiem majstrowalo przy tych ulgach jako pierwsze?
Tutaj (chyba) rząd nie jest bezpośrednio powiązany, bo chodzi o kilka lini, które nie mają takiego "państwowego" znaczenia. Nie pamiętam jak to się nazywa profesjonalnie .
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:54   #4108
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Motyla
A po tylu latach pracy jaką emeryturę sobie wyrobisz? Jak w ogóle ktoś do niej wytrwa? Bo też większość albo jej nie dostanie albo w ogóle będzie głodowa więc o co chodzi?
o to chodzi, że nie potrafisz liczyć.

jak mąż i żona pracują oboje, to na starość mają 2 emerytury na 2 osoby. jak pracuje tylko mąż (pod warunkiem, że nie opłacają żonie składek), to na starość mają ile emerytur na ile osób? taka zagadka.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:54   #4109
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Nie. Oni okradają mnie z ciężko zarobionych pieniędzy.

I tak widzę co ONI chcą zrobić : rozp...lić cały kraj.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 13:54   #4110
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Tylko proszę nie pisz,że mam na nią już oszczędzać bo bo pusty śmiech ogarnia jak ktoś pisze,że powinno się oszczędzać już na emeryturę
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-23 12:42:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.