Program Rodzina 500 plus - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-22, 23:07   #4861
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przepraszam, w którym miejscu wyraziłam brak szacunku dla ludzi bez wyższego wykształcenia? Każdy człowiek zasługuje na szacunek i jest podmiotem a nie przedmiotem mojej pracy. Nie przypominam sobie też, żebym twierdziła, że KAŻDY musi mieć to wyższe wykształcenie i że jest to miara wartości człowieka.

Jeśli chodzi o życie na przyzwoitym poziomie za najniższą krajowa, powtórzę pytanie: czy ktoś z nas ma na wysokość najniższej krajowej jakikolwiek wpływ?
Amen [2]
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:11   #4862
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Mój Boże więc ten kto pracuje uczciwie za tę minimalną albo dwie stówy więcej to głupi człowiek? Wyjżyjcie damy z wizażu może gdzieś dalej poza tę swoją Warszafkę...W małych miastach, okolicznych wsiach większość ludzi tak żyje z minimalnej, zwłaszcza kobiety. I niekoniecznie bez wykształcenia. I jakoś potrafią założyć i tę rodzinę utrzymać. Czy nie dociera do was , że większość ludzi nie marzy o zawrotnej karierze czy super hiper ambitnej pracy. Ci ludzie chcą po prostu spokojnie żyć. To niekoniecznie jest, musi być patologia.
Nie każdy musi robić karierę, zgodzę się Poza tym dwie osoby pracujące mało jak najbardziej są w stanie utrzymać rodzinę nawet jeśli pojedynczo zarabiają stosunkowo mało. Pewne koszty są po prostu stałe niezależnie od tego czy dotyczą jednej, dwóch czy czterech osób: takim kosztem jest np. wynajem mieszkania. Dodatkowo mniejsze miejscowości i mniejsze wypłaty idą w pakiecie z o wiele niższymi cenami wynajmu ale też np. usług. Fryzjer w miejscowości gminnej będzie tańszy od fryzjera w mieście wojewódzkim itd.

Wtrąciłaś się jednak w dyskusję o rodzinie:
-matka nie pracuje bo nie, pracowała kiedyś
- ojciec pracuje i bierze kasę pod stołem lub nie ma chęci by doszkolić się w jednej gałęzi budowlanki którą się zajmuje żeby móc realnie zwiększyć swoje zarobki... ale prędzej to pierwsze bo za darmo tego pałacyku nie wybudowali a wyższy zarobek na umowie groziłby utratą 500 na pierwsze dziecko
- mieszkają na działce w nielegalnym "domku" 100 m2 dzięki czemu ponoszą koszty o wiele mniejsze niż ludzie w mieszkaniach czy domach ale najwyraźniej nie potrafili z tego poczynić żadnych oszczędności a pewnego dnia mogą zostać z działek wyrzuceni bez żadnego odszkodowania
- dziecko nie było wpadką tylko efektem dwuletnich działań podczas których nie zrobili nic żeby poprawić sytuację wręcz pogorszyli (jedna osoba rzuciła pracę)

Widzisz różnicę między rodzicami pracującymi na utrzymanie rodziny mimo niskich wypłat i wiedzących że sami ponoszą odpowiedzialność finansową za dzieci a "nie będę jak frajer płacić za mieszkanie, wybuduję nielegalnie pałac na nie mojej działce i rzucę pracę, niech państwo da"?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:14   #4863
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ona pracuje na kasie za 1800 zł więc nie zarabia najniższej.
Z tymi ofertami to jest tak że nawet nikt jej na rozmowę nie zaprasza.
Kiedyś pracując w pubie pytałam się kierownika po co dał ogłoszenie w gazecie że potrzebują do nas do pracy skoro miejsce i tak już dawno obstawianie miała przyjść jakas znajoma szefa pracować.
On mówił że urząd pracy wymagał od niego żeby dać ogłoszenie i przeprowadzać rekrutację i rozmowy kwalifikacyjne którymi ja wtedy osobiście się zajmowałam.
Dalej nie wynikałam w to czemu niby urząd pracy wymagał od mojego pracodawcy takie coś może dużo właśnie takich ofert w internecie jest tak po prostu bo musi się tam znaleźć
Znów posługujesz się tylko jednym przykładem uogólniając zjawisko. I nie, UP nie wymaga od potencjalnych pracodawców zamieszczania oferty pracy w internecie. Nie wierz we wszystko co Ci ktoś mówi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:16   #4864
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Racja, języki są bardzo w cenie. Pracodawcy wychodzą z założenia, że wszystkiego, co jest związane z pracą na danym stanowisku, dana osoba może się nauczyć. W miesiąc, w dwa, w pół roku - ale się nauczy. Wszystkiego, tylko nie języka.




Owszem, nie są to za wysokie wymagania. Ale przepraszam, KTO miałby to zapewnić, jak nie każdy sam sobie? Co, dla każdego "z przydziału"wikt i opierunek na cały miesiąc, bo się należy?



Tak, tylko że nie mieć góry pieniędzy, żeby kupić dziecku samochód. Ja jestem na studiach i też rodzice rozglądają się za samochodem dla mnie, a wcale nie są nie wiadomo jak bogaci. I nie każdy samochód, który rodzice kupują dziecku, musi być samochodem prosto z salonu za 100 tysięcy. Można kupić używane auto za np. 10k, za tą cenę można już znaleźć całkiem przyzwoite, a to już jest kwota, którą naprawdę sporo ludzi jest w stanie w jakiejś tam perspektywie czasu odłożyć. Jeśli ktoś nie jest w stanie - trudno, bywa, nie jest to żadna ujma i nie jest też obowiązkiem kupowanie dziecku samochodu. Ale jeśli ktoś chce i ma ku temu warunki, to DLACZEGO miałby tego nie zrobić? Dlaczego miałby nie pomóc dziecku i nie fundnąć mu tego samochodu, żeby np. nie musiało tłuc się pociągami, wracając z miasta, w którym studiuje, do domu? Dlaczego miałby, nie wiem, nie kupić/dołożyć albo wynająć mieszkania dla np. studiującego dziecka? Bo co, bo córka Kowalskich nie ma takich luksusów, bo ich nie stać?









Ok, ale doprecyzuj, co to są "czarne interesy". Mamy tu bowiem mały konflikt moralny, bo takie wymigiwanie się od podatków na przykład, obchodzenie przepisów, by jak najwięcej zostawić sobie, a nie płacić państwu, to niby oszustwo. Ale z drugiej strona państwo uzurpuje sobie prawo do tego, żeby zarządzać i marnotrawić tak dużą część tego, co ktoś wypracował własną krwawicą, więc dawanie się okradać, by potem z czyichś ciężko wypracowanych pieniędzy ktoś dostawał pińset na bejbika i inną darmową kasę za to, że raczy w ogóle oddychać, sorry, też nie jest moralne.



Studentów zazwyczaj utrzymują rodzice Ci, którzy pracują, to raczej podłapują coś dorywczo po to, żeby odciążyć rodziców, dorobić sobie i mieć na jakieś swoje przyjemności czy sobie coś odłożyć, albo po to, żeby zdobyć doświadczenie. Niepracujących studentów nie nazywałabym bezrobotnymi.







Z badaniami jeszcze jest tak, że czasem lekarze nie dają skierowania, bo przecież NFZ nie będzie na Ciebie bulić. Ot, służba zdrowia.






Ale co jest złego w studiach zaocznych? Niektórzy idą na takie, bo po prostu chcą i taka forma im bardziej odpowiada. Znam kilka takich przypadków, szczególnie jeśli chodzi o studia magisterskie - robią licencjat, pracują w zawodzie związanym już stricte z ich kierunkiem studiów, a międzyczasie zaocznie robią magisterkę. Niektórzy się nie dostają na dzienne i też studiują niestacjonarnie i jednocześnie pracują.
Owszem, studia to drogi interes i na pewno są osoby, którym bardzo nadszarpnie to budżet, ale nie słyszałam, żeby to równało się z koniecznością studiowania zaocznie. Są stypendia socjalne, akademiki za darmo albo po zniżce, za dobre wyniki również można dostać stypendium, a poza tym studia dzienne nie wykluczają możliwości dorobienia sobie np. popołudniami czy w weekendy, zawsze kilka stówek można zarobić. Często też osoby z biedniejszych rodzin same sobie na studia oszczędzają. Znam jeden taki przypadek, dziewczyna z raczej mniej zamożnej rodziny bardzo chciała iść na studia i już w technikum pracowała na kasie w jakimś supermarkecie, nawet w roku szkolnym, żeby móc mieć jakąś swoją kasę później na studia i właśnie odciążyć rodziców, bo wiedziała, że i bez tego ledwie wiążą koniec z końcem, a jej wyjazd na studia wiąże się z kosztami.



Ja też nie znam, no ale. Onna wie lepiej.




Potwierdzam, wielu ludziom tyle zostaje i tak jak piszesz - nie biedują.
Nie pewnie pracujmy i idźmy do noclegowni bo na nic więcej nie stać nikogo z najniższej i wtedy mieszkając w tej noclegowni albo w namiocie po 20 latach ubieramy sobie sumke na swoje mieszkanie bo kredyty są beee
Heh bo ja jestem przykładem gdzie po szkole średniej nikt nie będzie mnie utrzymywał i wiele innych osób tak wiem lepiej że jednym wszystko łatwo się układa bo rodzice kasy nie biorą tylko jeden z drugim ma sobie studiować i pracować na swoje studia ewentualnie na siebie i nic nie dokładać do mieszania rodziców,albo wyprowadza się z domu o rodzice jeszcze kasę przyszłaja są tacy i tacy i niestety jedni będą mieć lepiej drudzy gorzej

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Mój Boże więc ten kto pracuje uczciwie za tę minimalną albo dwie stówy więcej to głupi człowiek? Wyjżyjcie damy z wizażu może gdzieś dalej poza tę swoją Warszafkę...W małych miastach, okolicznych wsiach większość ludzi tak żyje z minimalnej, zwłaszcza kobiety. I niekoniecznie bez wykształcenia. I jakoś potrafią założyć i tę rodzinę utrzymać. Czy nie dociera do was , że większość ludzi nie marzy o zawrotnej karierze czy super hiper ambitnej pracy. Ci ludzie chcą po prostu spokojnie żyć. To niekoniecznie jest, musi być patologia.
Brawo tak właśnie jest popieram
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:17   #4865
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie pewnie pracujmy i idźmy do noclegowni bo na nic więcej nie stać nikogo z najniższej i wtedy mieszkając w tej noclegowni albo w namiocie po 20 latach ubieramy sobie sumke na swoje mieszkanie bo kredyty są beee
Heh bo ja jestem przykładem gdzie po szkole średniej nikt nie będzie mnie utrzymywał i wiele innych osób tak wiem lepiej że jednym wszystko łatwo się układa bo rodzice kasy nie biorą tylko jeden z drugim ma sobie studiować i pracować na swoje studia ewentualnie na siebie i nic nie dokładać do mieszania rodziców,albo wyprowadza się z domu o rodzice jeszcze kasę przyszłaja są tacy i tacy i niestety jedni będą mieć lepiej drudzy gorzej
Poddaję się. Chyba jestem zmęczona, bo czytam tę wypowiedź i nic nie rozumiem.
Dobranoc.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:17   #4866
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Jak państwo ma pomóc osobie która nie pracuje bo nie chce i w dodatku jest oszustem? I po co ma jej pomagać?
Nie takim ma każdy powinien nawet za najniższą bez problemu się utrzymać
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:21   #4867
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oczywiście, że dzieci "z dobrych rodzin" także mogą wyrosnąć na przestępców ale przecież nie o tym teraz rozmawiamy.

Koleżanka jest inżynierem i nie ma dla niej pracy poza taką za najniższą krajową? Często widuję oferty pracy dla inżynierów budowlanych, więc być może źle szuka. Jeśli w jej miejscowości nie ma ofert trzeba chyba próbować w najbliższym dużym mieście.

A czemu koniecznie miałaby być? Inżynierem można być po mnóstwie kierunków, część z nich jest również w trybie licencjackim więc się "dublują". Inżynier to nie tylko budownictwo czy informatyka, ale też różnego typu zarządzania, ochrona środowiska i biotechnologia.
Poza tym budownictwo to zły przykład bo np. w takim Szczecinie to dno den i niejeden inżynier zazdrości kasjerowi z Biedry Z jednej strony ludzie mają to na co się godzą, z drugiej lokalna uczelnia nie poprawia sytuacji (studia wydłużone o semestr obowiązkowych praktyk - wyobraźcie sobie januszy biznesu zacierających rączki na kilkuset desperatorów muszących znaleźć kilkumiesięczne praktyki... raz że wezmą praktykanta za darmo, dwa że nie zatrudnią nikogo w jego miejsce bo przecież mają praktykanta co nie?). Biura projektowe to tam wybitna patologia: ze śmieciówkami dawanymi na koniec miesiąca, stawkami niższymi od stypendiów na uczelni i niechcące podpisywać doświadczenia do uprawnień; ale spoko, jak się ludzie zaczęli w niektórych wyłamywać to projektować zaczęli pracownicy z Ukrainy Poza tym w mieście z niedoborem pracowników fizycznych a nadmiarem inżynierów inwestuje się w tych pierwszych.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 23:23   #4868
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie takim ma każdy powinien nawet za najniższą bez problemu się utrzymać

Masakra w ogole. W Polsce wcale tragedii nie ma i można sie utrzymać za najniższa krajowa. Jasne ze to nie życie w luksusach tylko skromnie ale można.
Tak ci wszystko nie pasuje, tak źle, Polska taka be, to co tu jeszcze robisz!? A i pamiętaj-zagranica tez sa ludzie bogaci wiec uważaj!!!

Edytowane przez malgo96
Czas edycji: 2016-05-22 o 23:25
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:25   #4869
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Masakra w ogole. W Polsce wcale tragedii nie ma i można sie utrzymać za najniższa krajowa. Jasne ze to nie życie w luksusach tylko skromnie ale można.
Tak ci wszystko nie pasuje, tak źle, Polska taka be, to co tu jeszcze robisz!? A i pamiętaj-zagranica tez sa ludzie bogaci wiec uważaj!!!
Bardziej egzystencja niż skromne życie.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:28   #4870
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie takim ma każdy powinien nawet za najniższą bez problemu się utrzymać
Ale koleżanka nie zarabia nawet minimalnej bo nie pracuje. Zarabiała ale rzuciła pracę żeby zająć się dzieckiem. To jak jej pomóc? A i był to efekt jej intensywnych dwuletnich przemyśleń dodajmy.

Poza tym "każdy sam"... powtórzę: mała miejscowość=większe ryzyko minimalnej=tańszy najem; duża miejscowość=szansa na wyższą wypłatę=droższy najem; samotność=większa mobilność w kwestii przeprowadzkowej. Jak ktoś chce za minimalną wynająć dom i jeździć mercedesem to zostaje stodoła i autobus podmiejski, szofer gratis.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:38   #4871
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość

A czemu koniecznie miałaby być? Inżynierem można być po mnóstwie kierunków, część z nich jest również w trybie licencjackim więc się "dublują". Inżynier to nie tylko budownictwo czy informatyka, ale też różnego typu zarządzania, ochrona środowiska i biotechnologia.
Poza tym budownictwo to zły przykład bo np. w takim Szczecinie to dno den i niejeden inżynier zazdrości kasjerowi z Biedry Z jednej strony ludzie mają to na co się godzą, z drugiej lokalna uczelnia nie poprawia sytuacji (studia wydłużone o semestr obowiązkowych praktyk - wyobraźcie sobie januszy biznesu zacierających rączki na kilkuset desperatorów muszących znaleźć kilkumiesięczne praktyki... raz że wezmą praktykanta za darmo, dwa że nie zatrudnią nikogo w jego miejsce bo przecież mają praktykanta co nie?). Biura projektowe to tam wybitna patologia: ze śmieciówkami dawanymi na koniec miesiąca, stawkami niższymi od stypendiów na uczelni i niechcące podpisywać doświadczenia do uprawnień; ale spoko, jak się ludzie zaczęli w niektórych wyłamywać to projektować zaczęli pracownicy z Ukrainy Poza tym w mieście z niedoborem pracowników fizycznych a nadmiarem inżynierów inwestuje się w tych pierwszych.
Jakie to prawdziwe

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Masakra w ogole. W Polsce wcale tragedii nie ma i można sie utrzymać za najniższa krajowa. Jasne ze to nie życie w luksusach tylko skromnie ale można.
Tak ci wszystko nie pasuje, tak źle, Polska taka be, to co tu jeszcze robisz!? A i pamiętaj-zagranica tez sa ludzie bogaci wiec uważaj!!!
Heh wiem tu chodzi mi o bogatych czy biednych ale o to co już pisałam,za granicą utrzymasz się z najniższej z palcem w du****
Sory musiałam

To zdradz mi sekret utrzymania się za najniższą? Skoro wynajem kawalerki bez opłat to koszt skromny 800 zł przypominam najniższa to jakieś 1300 zł.
Przykład mieszkań za granicą zarobki na poziomie 1400 euro mieszkanie max 600 euro żywność średnio 200 euro ubezpieczenie zdrowotne 30 euro i co jednak się da tam bez problemu tu to nie realne.
Ja dalej przykład Polaczków którzy godzą się za takie pensje pracować bo dla Holendra to śmieszne kwoty i on nie pójdzie pracować za takie pieniądze
To ja nie wiem ile średnio Holender zarabia ale jak widać nie przejmuje się tym że pracy mieć nie będzie miał i że co do gara włożyć

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2016-05-22 o 23:40
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 23:39   #4872
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Jakie to prawdziwe

Ale ty naprawdę nie myślałaś o studiach lub zmianie pracy skoro ci tak cieżko?

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Jakie to prawdziwe

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------



Heh wiem tu chodzi mi o bogatych czy biednych ale o to co już pisałam,za granicą utrzymasz się z najniższej z palcem w du****
Sory musiałam

To zdradz mi sekret utrzymania się za najniższą? Skoro wynajem kawalerki bez opłat to koszt skromny 800 zł przypominam najniższa to jakieś 1300 zł.
Przykład mieszkań za granicą zarobki na poziomie 1400 euro mieszkanie max 600 euro żywność średnio 200 euro ubezpieczenie zdrowotne 30 euro i co jednak się da tam bez problemu tu to nie realne

Miałam na myśli dwoje dorosłych osób zarabiających najniższa krajowa który myślą o potomku
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:40   #4873
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Jakie to prawdziwe

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------



Heh wiem tu chodzi mi o bogatych czy biednych ale o to co już pisałam,za granicą utrzymasz się z najniższej z palcem w du****
Sory musiałam

To zdradz mi sekret utrzymania się za najniższą? Skoro wynajem kawalerki bez opłat to koszt skromny 800 zł przypominam najniższa to jakieś 1300 zł.
Przykład mieszkań za granicą zarobki na poziomie 1400 euro mieszkanie max 600 euro żywność średnio 200 euro ubezpieczenie zdrowotne 30 euro i co jednak się da tam bez problemu tu to nie realne
To ja zaproponuje lekcje historii. Szczegolnie od 1944 roku - moze wtedy zrozumiesz dlaczego "zagranica" rozni sie od Polski.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:41   #4874
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Masakra w ogole. W Polsce wcale tragedii nie ma i można sie utrzymać za najniższa krajowa. Jasne ze to nie życie w luksusach tylko skromnie ale można.
Tak ci wszystko nie pasuje, tak źle, Polska taka be, to co tu jeszcze robisz!? A i pamiętaj-zagranica tez sa ludzie bogaci wiec uważaj!!!
Tragedia nie ma to czemu całe miasta się wyludniaja?I tylu Polaków wyjechało?Pewnie z tych naszych Polskich bogactw
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:43   #4875
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Tragedia nie ma to czemu całe miasta się wyludniaja?I tylu Polaków wyjechało?Pewnie z tych naszych Polskich bogactw
Ty tez wyjechalas i sobie nie poradzilas i wrocilas bez niczego.
Wiec moze nie o kraj tu chodzi?
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:44   #4876
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Dlaczego wy jeszcze dyskutujecie z tym betonem?
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:44   #4877
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Ale koleżanka nie zarabia nawet minimalnej bo nie pracuje. Zarabiała ale rzuciła pracę żeby zająć się dzieckiem. To jak jej pomóc? A i był to efekt jej intensywnych dwuletnich przemyśleń dodajmy.

Poza tym "każdy sam"... powtórzę: mała miejscowość=większe ryzyko minimalnej=tańszy najem; duża miejscowość=szansa na wyższą wypłatę=droższy najem; samotność=większa mobilność w kwestii przeprowadzkowej. Jak ktoś chce za minimalną wynająć dom i jeździć mercedesem to zostaje stodoła i autobus podmiejski, szofer gratis.
No właśnie trochę nie pomyślała w tej kwestii rzucając pracę i zajmując się dzieckiem no i w sprawie tych działek ale cóż.Właśnie tylko w tych małych miejscowościach niby tańszy wynajem ale znów mało miejsc pracy.
Fajnie to ujęłaś na samym końcu :P
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:45   #4878
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Heh wiem tu chodzi mi o bogatych czy biednych ale o to co już pisałam,za granicą utrzymasz się z najniższej z palcem w du****
Sory musiałam
w Rumunii też?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:45   #4879
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez cud nie kobieta Pokaż wiadomość
Dlaczego wy jeszcze dyskutujecie z tym betonem?
Guilty pleasure
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 23:46   #4880
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
To ja zaproponuje lekcje historii. Szczegolnie od 1944 roku - moze wtedy zrozumiesz dlaczego "zagranica" rozni sie od Polski.
Wątpię żeby to miało jakiś wpływ,tu raczej zawsze będzie gorzej i nigdy się nic nie zmieni
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:47   #4881
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
w Rumunii też?
Nie musi byc Rumunia: wystarcza Czechy, Węgry, Słowacja, Litwa, Łotwa, Bułgaria, kraje byłej Jugoslawii.
Wszystkie ktore startowaly z podobnego punktu co Polska.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:47   #4882
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Wątpię żeby to miało jakiś wpływ,tu raczej zawsze będzie gorzej i nigdy się nic nie zmieni

AAAAAAAAA dokształć, się proszę, bo aż wstyd.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:48   #4883
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
w Rumunii też?
Nie podaje takich przykładów równie dobrze mogłabym Afrykę podać za przykład

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Ty tez wyjechalas i sobie nie poradzilas i wrocilas bez niczego.
Wiec moze nie o kraj tu chodzi?
Za to ex miał to wszystko co należało do mnie proste co nie?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:48   #4884
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie podaje takich przykładów równie dobrze mogłabym Afrykę podać za przykład
napisałaś "za granicą". Rumunia nie jest za granicą?

proponuję przymusowe wakacje dla wszystkich maruderów z Polski - minimum pół roku w jakiejś Rumunii czy Bułgarii, muszą sami się utrzymać.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-05-22 o 23:50
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:49   #4885
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Wątpię żeby to miało jakiś wpływ,tu raczej zawsze będzie gorzej i nigdy się nic nie zmieni
Dziewczyno, Twoja ignorancja jest porażająca.
Nie wstyd Ci takiego kompletnego braku wiedzy o elementarnych faktach?
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:49   #4886
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Nie musi byc Rumunia: wystarcza Czechy, Węgry, Słowacja, Litwa, Łotwa, Bułgaria, kraje byłej Jugoslawii.
Wszystkie ktore startowaly z podobnego punktu co Polska.
Nie widziałam żeby oni tak emigrowali jak my no może Rumuni owszem ale reszta aż tak źle chyba nie ma
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:50   #4887
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie podaje takich przykładów równie dobrze mogłabym Afrykę podać za przykład

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------



Za to ex miał to wszystko co należało do mnie proste co nie?
Ah,.no byłaś utrzymanką.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:51   #4888
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Ah,.no byłaś utrzymanką.

Ale bardzo złe sie z tym czuła xd
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:52   #4889
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
AAAAAAAAA dokształć, się proszę, bo aż wstyd.
Ale o co Ci chodzi bo Ci powiedzą że tak było i taki teraz mamy wpływ na gospodarkę,jak by Ci powiedzieli ze za swoją pracę nic nie dostaniesz bo kiedyś było jak było,że Polski nie bylo na mapie itd.i tysiące innych rzeczy to byś uwierzyła i pracowała na przysłowiową miskę ryżu ja pierd*** pewnie byś się na to zgodziła
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:52   #4890
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie widziałam żeby oni tak emigrowali jak my no może Rumuni owszem ale reszta aż tak źle chyba nie ma
co to znaczy, że nie widziałaś? że to nie istnieje? a "widziałaś" może, ilu Ukraińców do Polski za pracą już wyemigrowało? jak myślisz, po co tu przyjechali? bo u nich jest gorzej.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-23 12:42:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.