Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-28, 14:53   #3391
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

hejka mam pytanie. wiem ze antybiotyki obnizaja dzialaanie tabletek,ale na jaki okres? tzn dzis dostalam antybiotyk niestety mam go brac ok 10 dni to przez jaki czas najlepiej zebym sie nie kochala? albo po jakim czasie od skonczenia brania antybiotyku juz bede mogla. prosze o odp
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 20:01   #3392
xXxKiciaxXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 171
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Novynette biore już 8 dni, najgorszych dni...
straszliwe wzdecia(nawet activia nie pomaga), bóle brzucha,mega apetyt (ciągle coś jem), okropne mdlości nie pozwalają mi życ , nie wspomne już o libido. Nigdy tak nie miałam po żadnych tabletkach.
Brać to cholerne opakowanie do końca i się męczyć???
Czy może od razu przerwać???
Czy po odstawieni u wróci mi płodność???
Dziewczyny pomóźcie
__________________
Każda kochana kobieta jest księżniczką w oczach tego, kto się o nią ubiega, i w swoich własnych.


Kobieta chce być kochana bez powodu, bez dlaczego, dobrych manier, wdzięku, inteligencji, ale dlatego. Że ona jest.
xXxKiciaxXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 21:09   #3393
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xXxKiciaxXx Pokaż wiadomość
Novynette biore już 8 dni, najgorszych dni...
straszliwe wzdecia(nawet activia nie pomaga), bóle brzucha,mega apetyt (ciągle coś jem), okropne mdlości nie pozwalają mi życ , nie wspomne już o libido. Nigdy tak nie miałam po żadnych tabletkach.
Brać to cholerne opakowanie do końca i się męczyć???
Czy może od razu przerwać???
Czy po odstawieni u wróci mi płodność???
Dziewczyny pomóźcie
yyy, to co piszesz jest głupie. zawsze jak się zaczyna brać leki hormonalne to się człowiek źle czuje... bierz i czekaj, każdy by chciał, by od razu było ok, ale tak nie jest.
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 22:23   #3394
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xXxKiciaxXx Pokaż wiadomość
Novynette biore już 8 dni, najgorszych dni...
straszliwe wzdecia(nawet activia nie pomaga), bóle brzucha,mega apetyt (ciągle coś jem), okropne mdlości nie pozwalają mi życ , nie wspomne już o libido. Nigdy tak nie miałam po żadnych tabletkach.
Brać to cholerne opakowanie do końca i się męczyć???
Czy może od razu przerwać???
Czy po odstawieni u wróci mi płodność???
Dziewczyny pomóźcie
matko jendyna przecież ogranizm się 3 miesiace przyzwyczaja

apetyt ja też mam
skoro nie miałas tego po innych tabsach to mogłaś nie zmieniać
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 07:44   #3395
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

a czy mi ktos odpowie....
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 07:59   #3396
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xXxKiciaxXx Pokaż wiadomość
Novynette biore już 8 dni, najgorszych dni...
straszliwe wzdecia(nawet activia nie pomaga), bóle brzucha,mega apetyt (ciągle coś jem), okropne mdlości nie pozwalają mi życ , nie wspomne już o libido. Nigdy tak nie miałam po żadnych tabletkach.
Brać to cholerne opakowanie do końca i się męczyć???
Czy może od razu przerwać???
Czy po odstawieni u wróci mi płodność???
Dziewczyny pomóźcie
Ja na Twoim miejscu jeszcze bym poczekała z odstawieniem. Na pewno te objawy o których piszesz są uciążliwe ale to dopiero początek, a może masz możliwość skontaktowania się ze swoim lekarzem? On chyba najlepiej by to wytłumaczył i doradził co zrobić.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 08:20   #3397
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
a czy mi ktos odpowie....
wybierz się z tym pytaniem do lekarza... on najlepiej wie. po co mamy Ci doradzać coś, czego nie jesteśmy pewne? a jak chcesz się kochać to użyj gumek.
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 09:01   #3398
i7k4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Talking Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Witam
Po ostatniej wizycie u gin poprosiłam panią doktór o tabletki, przepisała mi novynette ze względu na to, iż jest polecana młodym kobietom, które rozpoczynają antykoncepcję. Czekam na okres, obawiam się tych plamień, które długo trwają. Czytając kilka postów zauważyłam, że narzekacie na opakowanie z napisem start. O ile się nie mylę (wczoraj kupiłam tabletki) to zmieniło się opakowanie (wcześniej chyba był kwiat? a jest koliber) i na listku tabletek nie ma żadnego "start-u" tylko dni tygodnia i strzałki dawno to opakowanie zostało zmienione? pozdrawiam wszystkie novvynetki
i7k4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 09:32   #3399
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

do lekarza sie raczej nie wybiore to terminy sa odlegle;/ Po prostu chcialam wiedziec ile czasu musze odczekac po skonczeniu antybiotyku... Tydzien , 2?
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 12:16   #3400
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
do lekarza sie raczej nie wybiore to terminy sa odlegle;/ Po prostu chcialam wiedziec ile czasu musze odczekac po skonczeniu antybiotyku... Tydzien , 2?
Polecam ulotkę bo w zależności od typu antybiotyku postępowanie jest inne. Np przy tetracyklinach jeśli przyjmujesz je np. 7 dni to przez ten czas i następnie przez kolejne 7 dni powinnaś się zabezpieczać dodatkowo, są antybiotyki przy których zabezpieczać trzeba się przez następne 28 dni. Poczytaj ulotkę antybiotyku, sprawdź skład a później poszukaj informacji w ulotce novynette.
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 12:45   #3401
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Amoxicillin.

nie posiadam niestety ulotki novynette;/
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 13:17   #3402
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
hejka mam pytanie. wiem ze antybiotyki obnizaja dzialaanie tabletek,ale na jaki okres? tzn dzis dostalam antybiotyk niestety mam go brac ok 10 dni to przez jaki czas najlepiej zebym sie nie kochala? albo po jakim czasie od skonczenia brania antybiotyku juz bede mogla. prosze o odp
Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
do lekarza sie raczej nie wybiore to terminy sa odlegle;/ Po prostu chcialam wiedziec ile czasu musze odczekac po skonczeniu antybiotyku... Tydzien , 2?
Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
Amoxicillin.

nie posiadam niestety ulotki novynette;/
Masz na górze przyczepioną uniwersalną ulotkę.

Zabezpieczaj się dodatkowo przez cały czas brania antybiotyku + 7 dni. Jeśli bedziesz go brała pod koniec opakowania to nie rób przerwy.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 13:23   #3403
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
Amoxicillin.

nie posiadam niestety ulotki novynette;/
dobry zwyczaj to nie wyrzucać ulotki jeśli przyjmuje się jakieś leki bo zawsze można do tej ulotki zajrzeć a w najgorszym wypadku można poszukać w internecie
Wiec ten antybiotyk który przyjmujesz to pochodna penicyliny. W samej ulotce nie ma wprost odniesienia do tej pochodnej ale w przypadku krótkotrwałego (do tygodnia) przyjmowania antybiotyku (ampicyliny bądź tetracyklin) należy się zabezpieczać przez ten czas plus następne 7 dni. Jeśli bierzesz antybiotyk dłużej to ja dla własnego świętego spokoju na Twoim miejscu zabezpieczałabym się do następnego opakowania novynette. Jeśli masz wątpliwości to możesz jeszcze zadzwonić do lekarza (nie musisz iść na wizytę) i zapytać.
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 14:35   #3404
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
Amoxicillin.

nie posiadam niestety ulotki novynette;/
a nie czytałaś jej nigdy?...
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 14:44   #3405
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez i7k4 Pokaż wiadomość
Witam
Po ostatniej wizycie u gin poprosiłam panią doktór o tabletki, przepisała mi novynette ze względu na to, iż jest polecana młodym kobietom, które rozpoczynają antykoncepcję. Czekam na okres, obawiam się tych plamień, które długo trwają. Czytając kilka postów zauważyłam, że narzekacie na opakowanie z napisem start. O ile się nie mylę (wczoraj kupiłam tabletki) to zmieniło się opakowanie (wcześniej chyba był kwiat? a jest koliber) i na listku tabletek nie ma żadnego "start-u" tylko dni tygodnia i strzałki dawno to opakowanie zostało zmienione? pozdrawiam wszystkie novvynetki
każdy organizm działa inaczej, ja żadnych plamien nie miałam.
ee mi tak opakowanie nie przeszkadza idę sobie od pierwej tabletki i podązam sobie strzałkami
nie wiem ja mam teraz z koliberkiem ale jeszcze 2 wczesniejsze miałam z eksportu i nic tam nie było
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 19:13   #3406
Neti89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 36
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Hej dziewczyny
Dopiero 9 czerwca zaczne swoje pierwsze opakowanie novynette i bedą to moje pierwsze tabletki w zyciu. Niestety pech chciał ze biorac te 21 tabletek od 9 czerwca+7 dni przerwy powinnam dostać okres od 1 do 7 lipca co kompletnie mi nie pasuje bo jade na festival muzyczny od 1 do 4 i pomyślałam o przedłużeniu brania tabletek zaczynając nowe opakowanie. Tylko zastanawiam się czy mogę już robić coś takiego po pierwszym opakowaniu? Bardzo proszę o jakieś rady
Neti89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 20:07   #3407
xXxKiciaxXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 171
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xXxKiciaxXx Pokaż wiadomość
Novynette biore już 8 dni, najgorszych dni...
straszliwe wzdecia(nawet activia nie pomaga), bóle brzucha,mega apetyt (ciągle coś jem), okropne mdlości nie pozwalają mi życ , nie wspomne już o libido. Nigdy tak nie miałam po żadnych tabletkach.
Brać to cholerne opakowanie do końca i się męczyć???
Czy może od razu przerwać???
Czy po odstawieni u wróci mi płodność???
Dziewczyny pomóźcie
Moje pytanie czy po odstawieniu tzn. skończeniu opakowania powróci mi płodność??
__________________
Każda kochana kobieta jest księżniczką w oczach tego, kto się o nią ubiega, i w swoich własnych.


Kobieta chce być kochana bez powodu, bez dlaczego, dobrych manier, wdzięku, inteligencji, ale dlatego. Że ona jest.
xXxKiciaxXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 20:26   #3408
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xXxKiciaxXx Pokaż wiadomość
Moje pytanie czy po odstawieniu tzn. skończeniu opakowania powróci mi płodność??
oczywiście, że tak.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 20:34   #3409
Cameron7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Neti89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Dopiero 9 czerwca zaczne swoje pierwsze opakowanie novynette i bedą to moje pierwsze tabletki w zyciu. Niestety pech chciał ze biorac te 21 tabletek od 9 czerwca+7 dni przerwy powinnam dostać okres od 1 do 7 lipca co kompletnie mi nie pasuje bo jade na festival muzyczny od 1 do 4 i pomyślałam o przedłużeniu brania tabletek zaczynając nowe opakowanie. Tylko zastanawiam się czy mogę już robić coś takiego po pierwszym opakowaniu? Bardzo proszę o jakieś rady
Ja tak właśnie zrobiłam po pierwszym opakowaniu gdyż również w czasie przewidywanej przerwy pomiędzy opakowaniami wyjeżdzałam. Zapytałam się pani doktor i powiedziała tylko żeby tak nie robić regularnie czy zbyt często
Cameron7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 20:41   #3410
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

te opakowania z kolibrem sa juz bardzo dlugo.. jakis rok.. moze dluzej.. bo ja biore prawie rok ale to zalezy od apteki, jak maja jeszcze stare opakowania to daja stare.. ja wole osobiscie te z kolibrem bo mam dni tam napisane i mam pewnosc ze wzielam tabletke ale nie bede od kobiety w aptece wymagac zeby mi specjalnie z kolibrem dawala xD
hammie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 21:14   #3411
marcheew
Raczkowanie
 
Avatar marcheew
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 347
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

hej dziewczyny. Ja biore Novynette już 2 lata. Sprawują się ogólnie dobrze z małym minusem

Dla dziewczyn które dopiero zaczynają brać- nie należy rezygnować z tabletek po paru dniach stosowania jeśli Was coś boli, niedobrze itp.. Organizm przyzwyczaja się do dawki hormonów i różnie reaguje- mi osobiście nic nie było oprócz tego że ciągle chciało mi się spać i niestety przytyłam ;/ Takie dolegliwości mogą trwać nawet do 3 miesięcy, i dopiero po tym czasie jeśli nie ustały należy zgłosić się do lekarza po zmianę tabletek. Jednak każda zmiana również może wiązać się z nowymi dolegliwościami- przez czas gdy organizm się przyzwyczaja. Wszystko zależy od Waszego ciała.

Niektórzy lekarze przepisują tabletki bez badań. Mówi się że pierwsze badanie powinno odbyć się 2 lata od pierwszego stosunku, lub najpóźniej przed ukończeniem 21. roku życia. I tacy lekarze po rozmowie z Wami o chorobach w rodzinie, Waszych chorobach itp na podstawie tych informacji przepisują pierwsze tabletki, a Novynette dzięki małej zawartości hormonów jest tak jakby trochę w tym wypadku bezpieczne- choć sama nie wiem. Mi lekarz przepisał je właśnie bez badań, a ostatnio odbierając recepty otrzymuje liściki od Pana Doktora żeby zrobić badania, a ponieważ moje 21. urodziny zbliżają się wielkim krokiem ostatnio Pani w recepcji poinformowała mnie że więcej recepty nie dostane jeśli nie zrobie badań. Szantaż ale to zawsze jakaś metoda :P No więc wybiorę się małym krokiem na badanka ale chcem tabletki zmienić, ponieważ moje libido jest na poziomie z minus milion i troszkę to mnie i TŻa juz denerwuje

Co do ceny- ja najtaniej kupiłam kiedyś za ok 18 zł, ale w starym opakowaniu i bez tego kartonika gdzie mogę listek tabletek schować. Nie wiem co oni wyciągają je w aptekach czy jak, ale normalnie nawet w starych opakowaniach te kartoniczki były, a tu jak kupuje w tej aptece, fakt ze taniej ale bez tego z różyczką..

Pozdrawiam
marcheew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 21:21   #3412
Neti89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 36
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziękuje pieknie Cameron7 OCzywiście wiem, że nie wolno robić tak zbyt często niestety ta sytuacja mnie po prostu zmusza Jeśli możesz to powiedz mi jeszcze po jakim czasie zrobiłas sobie przerwe? Po skończeniu drugiego opakownia czy kiedy? Z góry dzięki za odpowiedź.
Neti89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 21:32   #3413
Cameron7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Tak, po skończeniu drugiego opakowania zrobiłam sobie normalną, 7-dniową przerwę
Cameron7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 22:11   #3414
Neti89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 36
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

To super, wielkie dzieki za szybka odpowiedź
Neti89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 14:35   #3415
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Ja obecne opakowanie kupiłam z tzw importu. Za opakowanie 23zł, a w aptece obok 30zł.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:31   #3416
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Bardzo dziekuje wszystkim za odp
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:36   #3417
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja też potrzebuję pomocy
Przyjęłam pierwsze opakowanie novynette i jestem teraz w trakcie przerwy 7-dniowej. To moje pierwsze tabsy. Wszystko było dotychczas w porządku dopóki wzięłam w poniedziałek ostatnią pigułkę. Od środy mam straszne bóle głowy i oczu. Właściwie to taki ból od oczu promieniujący. Brałam tabletki przeciwbólowe i nic. Myślałam że to niskie ciśnienie ale też żadna kofeina nie pomaga. Teraz moje pytanie: czy ten ból może być związany z tabletkami? Odstawić i wybrać się do gina (ale to pewnie za 2 tyg najwcześniej) czy może nadal kontynuować bo to może być jeden z tych objawów przystosowania. Oczywiście przestudiowałam jeszcze raz ulotkę. Zwróciłam uwagę teraz bardziej na objawy zakrzepicy i przypomniało mi się że ze dwa razy czułam takie silne kłucie w klatce. Nie chcę panikować ale lepiej być przezornym. W dodatku z tabletkami antykoncepcyjnymi nie mam za bardzo doświadczenia. Czy ktoś może coś poradzić?
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:42   #3418
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Zdubluję pytanie ale teraz zauważyłam że na ginekologii wątek o novynette jest częściej czytany. Potrzebuję pomocy

Przyjęłam pierwsze opakowanie novynette i jestem teraz w trakcie przerwy 7-dniowej. To moje pierwsze tabsy. Wszystko było dotychczas w porządku dopóki wzięłam w poniedziałek ostatnią pigułkę. Od środy mam straszne bóle głowy i oczu. Właściwie to taki ból od oczu promieniujący. Brałam tabletki przeciwbólowe i nic. Myślałam że to niskie ciśnienie ale też żadna kofeina nie pomaga. Niestety bardzo mi to przeszkadza bo mam teraz sporo nauki i kompletnie nie potrafię się skoncentrować. Teraz moje pytanie: czy ten ból może być związany z tabletkami? Odstawić i wybrać się do gina (ale to pewnie za 2 tyg najwcześniej) czy może nadal kontynuować bo to może być jeden z tych objawów przystosowania. Oczywiście przestudiowałam jeszcze raz ulotkę. Zwróciłam uwagę teraz bardziej na objawy zakrzepicy i przypomniało mi się że ze dwa razy czułam takie silne kłucie w klatce. Nie chcę panikować ale lepiej być przezornym. W dodatku z tabletkami antykoncepcyjnymi nie mam za bardzo doświadczenia. Czy ktoś może coś poradzić?
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 20:58   #3419
jasmine23
Rozeznanie
 
Avatar jasmine23
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 814
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Jestem przy 2 opakowaniu Novynette i z objawów jakie na razie zauważyłam to bóle podbrzusza (lekkie) i niestety obolałe nogi. Co najgorsza ostatnio przyjrzałam się i mam popękane naczynka :/ czy to może mieć związek z tabletkami?

I jeszcze jedna kwestia. Czy przy pominięciu tabletki (powyżej 12 godzin) 2 tydzień jest "bezpieczny"? Bo niestety zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce wzięłam ją po 14 godzinach (była to 9-ta tabletka). Z tego co wyczytałam z ulotki to nie ma tam radykalnych metod postępowania: "Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży".... ale już nie wiem co mam myśleć.
__________________
Mój blog [/CENTER]
jasmine23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 21:18   #3420
Cameron7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

abercrombie&fitch: radziłabym jak najszybciej wybrać się do ginekologa i to z nim skonsultować ale wydaje mi się, że raczej nie powinnaś przerywać zażywania tabletek tak sobie...

jasmine23: o ile pamiętam to skuteczność tabletki jest zachowana do 12 godzin po normalnej porze zażywania leku, lepiej skorzystaj na zaś z mechanicznych metod anty
Cameron7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.