Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :) - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-29, 07:29   #2761
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

siema, ja też sierpień 2014

cywilny w uniejowie + wesele już w wlkp (parę km od turku, bo luby jest stamtąd i ma jakieś konszachty z właścicielami )

pewnie zacznę się aktywnie udzielać w tym temacie za czas jakiś
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 12:26   #2762
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
siema, ja też sierpień 2014

cywilny w uniejowie + wesele już w wlkp (parę km od turku, bo luby jest stamtąd i ma jakieś konszachty z właścicielami )

pewnie zacznę się aktywnie udzielać w tym temacie za czas jakiś
To powodzenia w przygotowaniach. Koniecznie pochwal się suknią jeśli już masz
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:43   #2763
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

ano nie mam, ale nie spieszy mi się, jak pomyślę o tych wszystkich przymiarkach, łażeniu i szukaniu. zacznę to ogarniać pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. na razie mam salę, fotografa i dj-a .

gdzie btw 'opłaca' się wybrać w łodzi na poszukiwania sukienki? wschodnia i okolice (bo z samochodu zawsze widzę tam zatrzęsienie SALONÓW, co za byk), tuszyn, gdzieś indziej? doradźcie coś, dziewczyny, bo jestem burakiem i nie mam o niczym pojęcia

edit: czasami nie wierzę w siebie

Edytowane przez sevenofnine
Czas edycji: 2013-08-02 o 08:54
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 11:22   #2764
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
ano nie mam, ale nie spieszy mi się, jak pomyślę o tych wszystkich przymiarkach, łażeniu i szukaniu. zacznę to ogarniać pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. na razie mam salę, fotografa i dj-a .

gdzie btw 'opłaca' się wybrać w łodzi na poszukiwania sukienki? wschodnia i okolice (bo z samochodu zawsze widzę tam zatrzęsienie samochodów), tuszyn, gdzieś indziej? doradźcie coś, dziewczyny, bo jestem burakiem i nie mam o niczym pojęcia
Wschodnia to chyba aleja z największą ilością sklepów z sukniami ślubnymi ja bym się bała kupić w tuszynie, bo przecież później już np przymiarek tam nie masz a w salonie sukien ślubnych owszem Ja swoją suknię kupiłam w Kamea na rogu Jaracza i Wschodniej z tego co pamiętam to jakoś po wakacjach ruszają wyprzedaże
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 08:57   #2765
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

no właśnie, jak to wygląda w tuszynie? jest jakaś osobna hala z samymi ślubami?
kojarzy mi się, że tam w ogóle jest ciasno, ale dzierżawcy tych boksów na ogół starają się wygospodarować jakieś miejsce za kotarą dla przebierających się. z tym tylko, że byłam jedynie w 'cywilnej' części ptaka i kupowałam sobie najzwyklejszą sukienkę
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 09:17   #2766
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
no właśnie, jak to wygląda w tuszynie? jest jakaś osobna hala z samymi ślubami?
kojarzy mi się, że tam w ogóle jest ciasno, ale dzierżawcy tych boksów na ogół starają się wygospodarować jakieś miejsce za kotarą dla przebierających się. z tym tylko, że byłam jedynie w 'cywilnej' części ptaka i kupowałam sobie najzwyklejszą sukienkę
Na ptaku kicha jest Na twoim miejscu szukałabym w łodzi. No chyba że chcesz wydać 2000tysie na jakieś chińskie gów.o

Ja swoją ślubną kupiłam na jaracza w jednym z salonów. Za miesiąc mam przymiarkę a 5 października ślub
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 20:59   #2767
lasubmersion
Rozeznanie
 
Avatar lasubmersion
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 859
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Hej dziewczyny
W sumie i ja mogę się dołączyć do Was.
Ślub (cywilny) chcemy wziąć 10 maja 2014 roku.
Nigdy nie braliśmy pod uwagę wesela, więc zdecydowaliśmy się na kilkugodzinny obiad (maks 5 godzin).
Byliśmy b.pozytywnie nastawieni na stołówkę politechniki łódzkiej (pyyyszne jedzonko), ale od pierwszej rozmowy minęły 3 tygodnie i zero odzewu...Raz zadzwoniłam tam, usłyszałam,że pani oddzwoni, a pani ma nas w poważaniu...
W sobotę idziemy do restauracji ''Fabryka smaku'' na obiad bo bierzemy również tę restaurację pod uwagę. Jeśli jedzenie będzie dobre, to podpisujemy umowę.
Rozmawialiśmy z panią manager i powiedziała, że za 110 zł/osoba spokojnie takie przyjęcie można zrobić.
Cena nas zadowala, ale już zaczęły się żale i próby nacisku (że dlaczego nie robimy wesela sretete itp...).

Pozdrawiam
__________________
http://lasubmersion.blogspot.com/


Słucham: VIDEO ''Dobrze, że jesteś''
lasubmersion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 21:32   #2768
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
ano nie mam, ale nie spieszy mi się, jak pomyślę o tych wszystkich przymiarkach, łażeniu i szukaniu. zacznę to ogarniać pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. na razie mam salę, fotografa i dj-a .

gdzie btw 'opłaca' się wybrać w łodzi na poszukiwania sukienki? wschodnia i okolice (bo z samochodu zawsze widzę tam zatrzęsienie SALONÓW, co za byk), tuszyn, gdzieś indziej? doradźcie coś, dziewczyny, bo jestem burakiem i nie mam o niczym pojęcia

edit: czasami nie wierzę w siebie
Warto odwiedzić salony na Jaracza w okolicach Magdy (Najna, Madonna i nieco dalej Loris), salon Barbara ul. Więckowskiego 10, na ul. Zachodniej jest Lady Katherine oraz jakieś 2 inne chyba. Swoją suknię zamawiałam jednak w Venus na ul. Piotrkowskiej czy ul. Czerwonej (niedaleko Katedry).
http://www.suknie-venus.pl/
Na Wschodniej byłam i już nawet opisywałam w innym wątku aroganckie zachowanie pani z 2 salonów na tej ulicy.

Musisz sobie na starcie określić ile chcesz przeznaczyć na suknię. Ja np darowałam sobie salony na Piłsudskiego, bo mnie na Pronovias w salonie Sława nie stać
http://www.suknieslubne-slawa.pl/

Z drugiej zaś strony nie miałam czasu na szycie u krawcowej,a i tam nie byłoby wcale dużo taniej. Mogę jednak polecić jakby co szycie w Wenus (nie mylić z Venus) na Piotrkowskiej 50 (w oficynie) gdzie szyła moja bratowa i suknia była naprawdę porządnie i elegancko uszyta.
http://www.wenus.suknieslubne.be/
Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
Na ptaku kicha jest Na twoim miejscu szukałabym w łodzi. No chyba że chcesz wydać 2000tysie na jakieś chińskie gów.o

Ja swoją ślubną kupiłam na jaracza w jednym z salonów. Za miesiąc mam przymiarkę a 5 października ślub
W Ptaku jest salon Karina oraz Wenus (szycie suknie, filia łódzkiej znanej firmy).
Cytat:
Napisane przez lasubmersion Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
W sumie i ja mogę się dołączyć do Was.
Ślub (cywilny) chcemy wziąć 10 maja 2014 roku.
Nigdy nie braliśmy pod uwagę wesela, więc zdecydowaliśmy się na kilkugodzinny obiad (maks 5 godzin).
Byliśmy b.pozytywnie nastawieni na stołówkę politechniki łódzkiej (pyyyszne jedzonko), ale od pierwszej rozmowy minęły 3 tygodnie i zero odzewu...Raz zadzwoniłam tam, usłyszałam,że pani oddzwoni, a pani ma nas w poważaniu...
W sobotę idziemy do restauracji ''Fabryka smaku'' na obiad bo bierzemy również tę restaurację pod uwagę. Jeśli jedzenie będzie dobre, to podpisujemy umowę.
Rozmawialiśmy z panią manager i powiedziała, że za 110 zł/osoba spokojnie takie przyjęcie można zrobić.
Cena nas zadowala, ale już zaczęły się żale i próby nacisku (że dlaczego nie robimy wesela sretete itp...).

Pozdrawiam
Nasze przyjęcie weselne trwało całe 6 godzin, bo ślub 19 i ok 21 się zaczęło (sala daleko od kościoła).
5 godzin na obiad to bardzo dużo moim zdaniem. Za te pieniądze to już można w niektórych salach wesele wyprawić.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 12:25   #2769
lasubmersion
Rozeznanie
 
Avatar lasubmersion
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 859
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Hej dziewczyny

Kaledonia,
co do ceny-pytaliśmy w kilku restauracjach i ceny minimalnie się różnią (10-20 złotych)
co do długości imprezy-o 13 chcemy wziąć ślub, od 15 do 20 chcemy mieć obiad ślubny

Co do zdania Za te pieniądze to już można w niektórych salach wesele wyprawić.'', to w naszym przypadku się ono nie sprawdza.
Dlaczego?
Wesele może i można za tyle wyprawić, ale koszty organizacji ślubu wzrastają bo:
-3/4 gości będzie spoza Łodzi (więc musielibyśmy im nocleg zapewnić)
-nie wyobrażam sobie wesela bez dj czy zespołu, a to dodatkowo 1,5tys (przynajmniej) + osoba typu ''wodzirej''

Bardzo chcemy się zmieścić w 10tys, ale już teraz widzimy, że koszty mogą wzrosnąć do 12tys, dlatego też wesela nawet nie bierzemy pod uwagę.

Pozdrawiam!
__________________
http://lasubmersion.blogspot.com/


Słucham: VIDEO ''Dobrze, że jesteś''
lasubmersion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 09:14   #2770
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

hej Dziewczyny dołączam do wątku
Data jeszcze nie ustalona, ale pewnie wiosna/lato 2014

Może mi doradzicie. Nie chcę wesela typu suknia na kole, "cudownych rodziców mam" , oczepiny i pijani wujkowie obtańcowujący mnie.
Bierzemy ślub cywilny i potem chciałabym coś w stylu obiad dla najbliższych w rodzinie i oddzielnie impreza dla znajomych albo połączyć rodzinę i znajomych i zrobić jakąś imprezę w lokalu (wieczorno-nocną) z poczęstunkiem, DJ, tańcami. Takie można powiedzieć wesele w mniej nadmuchanej i oficjalnej wersji. Nie tradycyjne ale tez nie w jeansach. Nie wykluczam pleneru. Generalnie lubię styl karczm, wykluczam knajpy typu "białe kasetony na ścianach"

macie jakieś sprawdzone knajpki?
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 20:12   #2771
lasubmersion
Rozeznanie
 
Avatar lasubmersion
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 859
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Hej dziewczyny!!

Przyszłam do Was podzielić się moją dobrą wiadomości.
We wtorek zarezerwowaliśmy sobie termin w ''Fabryce smaku''.
Jest to restauracja na Zarzewiu (okolice Przybyszewskiego i Tatrzańskiej).
A teraz do rzeczy.
Najpierw poszliśmy tam na obiad.Ja zamówiłam sobie cordon bleue, ziemniaczki w ziołach i sałatkę. Luby zamówił grillowany karczek, kapustę podsmażaną i coś jeszcze. Jedzonko-pyyyszne.

Jak wygląda kwestia urządzenia obiadu ślubnego tam?
Umówiliśmy się z właścicielką, że decydujemy się na obiad+deser.
Będzie zupa (przy 60 osóbach wybieramy jedną bo właścicielka powiedziała, że podawanie 2 zup to za duży rogardiasz przy tylu osobach).
Będzie drugie danie:
-4 rodzaje mięsa (prawdopodobnie cordon bleue, karczek i coś z kurczaka)
-ziemniaki z wody, ziemniaki pieczone, może frytki i jakieś kluski
-4 rodzaje surówek/sałatek
Będzie też deser lodowy dla każdego (lody+bita śmietana+gorące maliny), tort (który albo we własnym zakresie zorganizujemy albo ona może nam zamówić za 55zł/kg), owoce i napoje w nieograniczonej ilości (woda/soki w karafkach + stolik kawowy). My dokupimy cukierki jeszcze i napoje gazowane w butelkach 1l albo 0,5l.
Szampan jest już w cenie, musimy tylko dokupić wino (dała nam wolną rękę-możemy u niej kupić, ale uprzedziła, że jest drożej albo kupić gdzieś indziej i przynieść na imprezę).
W cenie jest też powitanie chlebem i solą + 2 lampki do stłuczenia + dekoracja stołu.

Za całość umówimyśmy się 100/110zł od osoby.
Dzieci do lat 9 liczone są jako 1/2 osoby dorosłej.
Dzieci malutki-być może nawet za darmo.

Muzykę musimy zorganizować we własnym zakresie, ale tutaj też dała wolną rękę.

Obiad będzie trwać od 14 do 20 i według właścicielki to jest dobry czas. Nie podpisaliśmy jeszcze umowy bo nie mamy terminu w USC (dopiero po 10 grudniu bo ślub chcemy wziąć 10 maja 2014). Daliśmy zaliczkę (500 złotych). Przed obiadem trzeba wpłacić 30% , a po ślubie resztę. My chcemy przed ślubem zapłacić już za całość.

W sumie już teraz mogę polecić to miejsce bo jedzenie pyszne (i sami się przekonaliśmy i paru naszych znajomych tam jadło) i właścicielka bardzo konkretna.

Wcześniej robiliśmy jeszcze podejście do stołówki PŁ(jedzenie też pyszne i lokalizacja dobra), ale pracownik nas olał.
Robiliśmy też podejście do sali weselnej ''Hubertus'' (róg Tatrzańskiej i Przybyszewskiego), ale właściciel albo był pijany albo średnio przytomny bo nie był w stanie powiedzieć nam żadnych konkretów, a łeb dzika nas dodatkowo zniechęcił;-).
__________________
http://lasubmersion.blogspot.com/


Słucham: VIDEO ''Dobrze, że jesteś''
lasubmersion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 10:07   #2772
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Jak miło widzieć, że założony przeze mnie lata temu wątek wciąż żyje i ma się dobrze

Jeśli potrzebowałybyście, drogie Łodzianki, jakiejkolwiek pomocy w związku ze ślubem, to chętnie pomogę. Choć zmieniło się to i owo przez tych parę lat, to namiary wciąż przechowuję i część na pewno jest aktualna
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:37   #2773
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
My dokupimy cukierki jeszcze i napoje gazowane w butelkach 1l albo 0,5l.
polecam kupić 0,33 l przynajmniej jest na raz i nie ma później niedopitych napoi a najlepiej umówić się z jakimś sklepem/hurtownią, tak, żeby można było zwrócić to co zostanie i zapłacić tylko za wypite
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:46   #2774
aleksandra081988
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra081988
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

A ktoś coś wie gdzie mozna zakupić w Łodzi cały zestaw pod tytułem ZAPROSZENIE, WINIETKA NA STÓŁ/ PUDEŁECZKO NA UPOMINEK DLA GOŚCI? nie chce zamawiać z allegro.... a chce mieć to wszystko spójne, z 1 serii, w jednym kolorze i odcieniu ( kolor fioletu wciąż mi się śni

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez loloona_79 Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny dołączam do wątku
Data jeszcze nie ustalona, ale pewnie wiosna/lato 2014

Może mi doradzicie. Nie chcę wesela typu suknia na kole, "cudownych rodziców mam" , oczepiny i pijani wujkowie obtańcowujący mnie.
Bierzemy ślub cywilny i potem chciałabym coś w stylu obiad dla najbliższych w rodzinie i oddzielnie impreza dla znajomych albo połączyć rodzinę i znajomych i zrobić jakąś imprezę w lokalu (wieczorno-nocną) z poczęstunkiem, DJ, tańcami. Takie można powiedzieć wesele w mniej nadmuchanej i oficjalnej wersji. Nie tradycyjne ale tez nie w jeansach. Nie wykluczam pleneru. Generalnie lubię styl karczm, wykluczam knajpy typu "białe kasetony na ścianach"

macie jakieś sprawdzone knajpki?
Widzę że mamy podobny pogląd na sprawę

ja biorę ślub cywilny w czerwcu, robimy "WESELE" tzn będą tańce do rana z dj/wodzirejem, będą "oczepiny" tzn rzucę bukietem;D, będę w krótkiej białej sukience i najpewniej jakimś fikuśnym toczku na głowie Na pewno nie będzie wiochy typowej dla wesela, chociaż nie przekreślam przyśpiewem typu "do przodu, do tyłu, w górę i w dół";D

żadnych zbereźnych gier i zbaw... brr.

muzyka z DJ ustalona- lata 80/90/współczesne bez biesiady.

sama imprezka w hotelu, 4 ciepłe dania, zimna płyta, tort te sprawy.
nie mamy kamerzysty (kto by potem ten film oglądał?), tylko fotografa.

sukienkę planuję nabyć w zwykłym sklepie typu zalando.pl, preety girl, mohito czy coś w ten deseń. biała zwykła, krótka
mam nadzieję że będzie fajnie!

Edytowane przez aleksandra081988
Czas edycji: 2013-08-27 o 11:46
aleksandra081988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 07:39   #2775
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez aleksandra081988 Pokaż wiadomość
Widzę że mamy podobny pogląd na sprawę

ja biorę ślub cywilny w czerwcu, robimy "WESELE" tzn będą tańce do rana z dj/wodzirejem, będą "oczepiny" tzn rzucę bukietem;D, będę w krótkiej białej sukience i najpewniej jakimś fikuśnym toczku na głowie Na pewno nie będzie wiochy typowej dla wesela, chociaż nie przekreślam przyśpiewem typu "do przodu, do tyłu, w górę i w dół";D

żadnych zbereźnych gier i zbaw... brr.

muzyka z DJ ustalona- lata 80/90/współczesne bez biesiady.

sama imprezka w hotelu, 4 ciepłe dania, zimna płyta, tort te sprawy.
nie mamy kamerzysty (kto by potem ten film oglądał?), tylko fotografa.

sukienkę planuję nabyć w zwykłym sklepie typu zalando.pl, preety girl, mohito czy coś w ten deseń. biała zwykła, krótka
mam nadzieję że będzie fajnie!
Z sukienką planuje to samo - krótka , kremowa (nie będę się po 30stce z białą wygłupiać , kupię albo gdzieś w Ptaku albo zamówię uszycie - ofert jest sporo na allegro.

A możesz podac w jakiej knajpce się bawicie? jak chcesz to na priv
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:31   #2776
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez loloona_79 Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny dołączam do wątku
Data jeszcze nie ustalona, ale pewnie wiosna/lato 2014

Może mi doradzicie. Nie chcę wesela typu suknia na kole, "cudownych rodziców mam" , oczepiny i pijani wujkowie obtańcowujący mnie.
Bierzemy ślub cywilny i potem chciałabym coś w stylu obiad dla najbliższych w rodzinie i oddzielnie impreza dla znajomych albo połączyć rodzinę i znajomych i zrobić jakąś imprezę w lokalu (wieczorno-nocną) z poczęstunkiem, DJ, tańcami. Takie można powiedzieć wesele w mniej nadmuchanej i oficjalnej wersji. Nie tradycyjne ale tez nie w jeansach. Nie wykluczam pleneru. Generalnie lubię styl karczm, wykluczam knajpy typu "białe kasetony na ścianach"

macie jakieś sprawdzone knajpki?
To ja miałam podobne podejście i zakończyło się na przyjęciu na ponad 60 osób.
My mieliśmy w Fantazji http://www.fantazja.lodz.pl/index.html ale nie każdemu może się podobać.
Plusem są małe sale, dobre jedzonko i fakt, że z właścicielami można się spokojnie dogadać, zwłaszcza jak nie planujesz imprezy od czerwca do października (sezon ślubny).
Może dworek w Kruszowie za Tuszynem? Mnie się tam podobało bardzo.
http://www.dwor-kruszow.pl/
Na małe imprezy super rozwiązanie.
Cytat:
Napisane przez lasubmersion Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!!

Przyszłam do Was podzielić się moją dobrą wiadomości.
We wtorek zarezerwowaliśmy sobie termin w ''Fabryce smaku''.
Jest to restauracja na Zarzewiu (okolice Przybyszewskiego i Tatrzańskiej).
A teraz do rzeczy.
Najpierw poszliśmy tam na obiad.Ja zamówiłam sobie cordon bleue, ziemniaczki w ziołach i sałatkę. Luby zamówił grillowany karczek, kapustę podsmażaną i coś jeszcze. Jedzonko-pyyyszne.

Jak wygląda kwestia urządzenia obiadu ślubnego tam?
Umówiliśmy się z właścicielką, że decydujemy się na obiad+deser.
Będzie zupa (przy 60 osóbach wybieramy jedną bo właścicielka powiedziała, że podawanie 2 zup to za duży rogardiasz przy tylu osobach).
Będzie drugie danie:
-4 rodzaje mięsa (prawdopodobnie cordon bleue, karczek i coś z kurczaka)
-ziemniaki z wody, ziemniaki pieczone, może frytki i jakieś kluski
-4 rodzaje surówek/sałatek
Będzie też deser lodowy dla każdego (lody+bita śmietana+gorące maliny), tort (który albo we własnym zakresie zorganizujemy albo ona może nam zamówić za 55zł/kg), owoce i napoje w nieograniczonej ilości (woda/soki w karafkach + stolik kawowy). My dokupimy cukierki jeszcze i napoje gazowane w butelkach 1l albo 0,5l.
Szampan jest już w cenie, musimy tylko dokupić wino (dała nam wolną rękę-możemy u niej kupić, ale uprzedziła, że jest drożej albo kupić gdzieś indziej i przynieść na imprezę).
W cenie jest też powitanie chlebem i solą + 2 lampki do stłuczenia + dekoracja stołu.

Za całość umówimyśmy się 100/110zł od osoby.
Dzieci do lat 9 liczone są jako 1/2 osoby dorosłej.
Dzieci malutki-być może nawet za darmo.

Muzykę musimy zorganizować we własnym zakresie, ale tutaj też dała wolną rękę.

Obiad będzie trwać od 14 do 20 i według właścicielki to jest dobry czas. Nie podpisaliśmy jeszcze umowy bo nie mamy terminu w USC (dopiero po 10 grudniu bo ślub chcemy wziąć 10 maja 2014). Daliśmy zaliczkę (500 złotych). Przed obiadem trzeba wpłacić 30% , a po ślubie resztę. My chcemy przed ślubem zapłacić już za całość.

W sumie już teraz mogę polecić to miejsce bo jedzenie pyszne (i sami się przekonaliśmy i paru naszych znajomych tam jadło) i właścicielka bardzo konkretna.

Wcześniej robiliśmy jeszcze podejście do stołówki PŁ(jedzenie też pyszne i lokalizacja dobra), ale pracownik nas olał.
Robiliśmy też podejście do sali weselnej ''Hubertus'' (róg Tatrzańskiej i Przybyszewskiego), ale właściciel albo był pijany albo średnio przytomny bo nie był w stanie powiedzieć nam żadnych konkretów, a łeb dzika nas dodatkowo zniechęcił;-).
6 godzin obiad? Nasze przyjecie weselne tyle trwało Uważam, że to max, ja byłam już tym wszystkim zmęczona (emocje).
Cytat:
Napisane przez aleksandra081988 Pokaż wiadomość
A ktoś coś wie gdzie mozna zakupić w Łodzi cały zestaw pod tytułem ZAPROSZENIE, WINIETKA NA STÓŁ/ PUDEŁECZKO NA UPOMINEK DLA GOŚCI? nie chce zamawiać z allegro.... a chce mieć to wszystko spójne, z 1 serii, w jednym kolorze i odcieniu ( kolor fioletu wciąż mi się śni

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------


Widzę że mamy podobny pogląd na sprawę

ja biorę ślub cywilny w czerwcu, robimy "WESELE" tzn będą tańce do rana z dj/wodzirejem, będą "oczepiny" tzn rzucę bukietem;D, będę w krótkiej białej sukience i najpewniej jakimś fikuśnym toczku na głowie Na pewno nie będzie wiochy typowej dla wesela, chociaż nie przekreślam przyśpiewem typu "do przodu, do tyłu, w górę i w dół";D

żadnych zbereźnych gier i zbaw... brr.

muzyka z DJ ustalona- lata 80/90/współczesne bez biesiady.

sama imprezka w hotelu, 4 ciepłe dania, zimna płyta, tort te sprawy.
nie mamy kamerzysty (kto by potem ten film oglądał?), tylko fotografa.

sukienkę planuję nabyć w zwykłym sklepie typu zalando.pl, preety girl, mohito czy coś w ten deseń. biała zwykła, krótka
mam nadzieję że będzie fajnie!
A w Rzgowie byłaś? Takie akcesoria są w Polrosie. Czemu nie allegro? Można komplet u jednej osoby zamówić i jest tanio.

Co do muzyki to nigdy nie wiesz jak się impreza rozkręci goście mogą sami zacząć śpiewać Wam "gorzko gorzko" i inne przyśpiewki hehe.
Który to będzie DJ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:13   #2777
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Kruszów wygląda ciekawie - zwłaszcza ze bardzo mi się podoba połączenie imprezy z plenerem/ogrodem
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 00:01   #2778
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Ten Dworek ma fajny loszek, gdzie serwują bimberek
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 08:03   #2779
lasubmersion
Rozeznanie
 
Avatar lasubmersion
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 859
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

karolinusienka
Dzięki za poradę.Zrobimy tak jak napisałaś bo to ma największy sens.

aleksandra081988
Niestety tutaj nie pomogę bo póki co się tym nie interesujemy.

Jeszcze a propos cen w różnych miejscach:
-Fantazja
fantazja.lodz.pl
(chyba tak się nazywa ta restauracja)
Koleżanka robiła wesele+poprawiny.Zapłacił a 240zł za osobę
-Revelo
revelo.pl
Koleżanka będzie miała za chwile tam wesele i zapłaci 160zł za osobę(bez poprawin). Podobno jak tam idziesz i powiesz, ile chcesz wydać na jedną osobę, to Ci dopasowują menu.


Proponuję, abyście i Wy pisały ile płacicie za osobę.
Na stronach restauracji/sal weselnych niestety rzadko kiedy jest cennik, a myślę, że taka infomacja byłaby pomocna dla dziewczyn planujących w przyszłości swój ślub.

Miłego dnia!
__________________
http://lasubmersion.blogspot.com/


Słucham: VIDEO ''Dobrze, że jesteś''
lasubmersion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 20:36   #2780
Oli0210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 74
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Dziewczyny a nie macie kogoś do polecenia do oprawy muzycznej ślubu? Chcielibyśmy żeby nam ktoś śpiewał ale chodzi raczej o taki zwykły głos, nie aż taki cienki operowy Pomocy
Oli0210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 22:36   #2781
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez lasubmersion Pokaż wiadomość
karolinusienka
Dzięki za poradę.Zrobimy tak jak napisałaś bo to ma największy sens.

aleksandra081988
Niestety tutaj nie pomogę bo póki co się tym nie interesujemy.

Jeszcze a propos cen w różnych miejscach:
-Fantazja
fantazja.lodz.pl
(chyba tak się nazywa ta restauracja)
Koleżanka robiła wesele+poprawiny.Zapłacił a 240zł za osobę
-Revelo
revelo.pl
Koleżanka będzie miała za chwile tam wesele i zapłaci 160zł za osobę(bez poprawin). Podobno jak tam idziesz i powiesz, ile chcesz wydać na jedną osobę, to Ci dopasowują menu.


Proponuję, abyście i Wy pisały ile płacicie za osobę.
Na stronach restauracji/sal weselnych niestety rzadko kiedy jest cennik, a myślę, że taka infomacja byłaby pomocna dla dziewczyn planujących w przyszłości swój ślub.

Miłego dnia!
Fantazja- wesele 1 dniowe bez poprawin ok 190zł (taką cenę w 2013 roku mieliśmy, a w 2012 było tylko 5 zł mniej) ze wszystkim (w cenie są ciasta, tort, toast szampanem,napoje wszelakie bez ograniczeń i naprawdę tak jest!)

Na tej samej ulicy jest też Malaga i tam sobie życzą podobnie 195 zł
Znam też ceny z Dworu Artusa 210zł bez poprawin, ale tu chyba cena bez ciast jest i tortu. Taka sama w Agacie.

Nam podobała się też Nostalgia w Sokolnikach, ale tam 149 zł to są ceny poza sezonem, piątek 140 zł.

Sprawdzone i polecane sale znam też w Rzgowie -Eden (180zł) i Odyseja (klimat "specyficzny", ceny podobne).

Jak dzwoniłam na 2013 rok to nie było w Łodzi sali w cenie poniżej 190 zł za menu (po wliczeniu ciast, tortu, szampana, napoi).

Co mogę odradzić? Na ul. Paderewskiego Nowa Rajdowa oraz Yuca na Złotnie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 02:15   #2782
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Co mogę odradzić? Na ul. Paderewskiego Nowa Rajdowa oraz Yuca na Złotnie.
zdecydowanie odradzić, Yuka studniowkowa, Rajdowa przeżytek.

jest tez mala sala Rubin na Lodowej, odnowiona, ale nie mam pojęcia jakie ceny i jak z organizacja
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 20:09   #2783
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

No nie no, ze studniówkowych to jeszcze bym Oscara na Łagiewnickiej odradzała
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul...film,id,t.html

W Rajdowej są wesela, ale to dla mnie masakra- sala mała,nie ma opcji by się wszyscy na pseudo parkiecie zmiescili...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 09:29   #2784
lasubmersion
Rozeznanie
 
Avatar lasubmersion
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 859
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Dziewczyny, a dlaczego odradzacie te sale?
W Rajdowej kiedyś byłam na obiedzie-szału nie ma, jeśli chodzi o powierzchnię.Też braliśmy to miejsce pod uwagę myśląc o przyjęciu, ale ze względu na powierzchnię na pomyśle się skończyło.

Słyszałyście może jak ostatnio fajnie właściciel/właścicelka Boryny urządziła swoich klientów? Bodajże w Dzienniku Łódzkim był o tym artykuł-jedzenie musieli państwo młodzi gotować, a kelnerów nie było(na poprawinach).

Takie poprawiny to każdy zapamięta...Współczuję tym ludziom.
__________________
http://lasubmersion.blogspot.com/


Słucham: VIDEO ''Dobrze, że jesteś''
lasubmersion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 09:56   #2785
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Rajdowa...brrr na weselu podawano jedzenie może i smaczne, ale zanim doszło do końca sali gdzie siedziałam to było zimne,a początek sali już skończył jeść. No i do tego na stołach było bardzo mało jedzenia,więcej dekoracji. Ich zimna płyta to kilka dosłownie plastrów szynki,a pod nią pocięta sałata by wyglądało na więcej
Nie dotrzymują też umowy dot napoi bez ograniczeń-skończyło się koło nas te chyba 8 maleńkich buteleczek najtańszej wody gazowanej i proszono o dostawienie, ale się nie doczekaliśmy. O kawę i herbatę też było trudno się doprosić.
Parkiet? Tam nie ma parkietu! Tam są panele, na których można sobie kostkę skręcić no i miejsca bardzo mało- na 60 osób na przyjęciu to może połowa by swobodnie tańczyła.

Boryna to fabryka wesel moim zdaniem. Do tego dyskotekowy wystrój. natomiast wśród moich znajomych nikt tam na jedzenie nie narzekał.
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul...lety,id,t.html
OMG!!! Dodam, że wesele mieliśmy 2 miesiące wcześniej i na innej sali. Zabiłabym chyba tych właścicieli sali!!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 22:36   #2786
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
zdecydowanie odradzić, Yuka studniowkowa, Rajdowa przeżytek.
Yuca niekoniecznie studniówkowa, poza wielką salą na studniówki jest z tyłu nowa, "pałacowa"
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 11:09   #2787
aleksandra081988
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra081988
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Ostatnio nie miałam czasu zajrzeć na nasz wątek bo... kupilismy nowe większe mieszkanie i jesteśmy (nadal) w trakcie przeprowadzki... no ale oprócz przewożenia gratów i pakowania i w myślach już urządzania nowego domku mam też w glowie ciągle myśl o weselu.

tak sobie pomyślałam, macie może kogoś znajomego/ albo jakiś pomysł co z dekoracją kwiatową?
w sob jedziemy oblukać jak nasza sala prezentuje się przed czyimś weselem to zwrócę uwage czy w ogóle jest potrzeba tam kwiatów nastawiać (mamy mieć okrągłe stoły więc i tak mało miejsca na żarełko a co dopiero kwiaty tam wciskać).

ale na pewno chciała bym urząd stanu przybrać czym żeby bylo odświętnie a nie tylko podpis/ formułka i wypad z baru... i myślałam właśnie o kwiatach, może balonach? Nie wiem sama jak myślicie?
aleksandra081988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 09:57   #2788
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

@kaledonia dzięki za adresy . kojarzyłam tylko salony z jaracza, bo akurat mieszkam niedaleko. w szczególności dzięki za miejscówkę, gdzie suknię można uszyć od podstaw, bo nie wiem, czy się u mnie na tym nie skończy. dawno temu upatrzyłam sobie http://m.planyourperfectwedding.com/...ackham_elm.jpg
i nie chce mi wyjść z głowy ta sukienka :/
będę poszukiwać czegoś a la vintage, bo nie podobają mi się księżniczki z trenem na pół kilometra. pewnie jednak dla świętego spokoju sumienia kilka przymierzę.

@aleksandra081988
my póki co wpadliśmy na rozprawienie się z kwiatami w taki sposób:
http://magazine.zankyou.com/es/wp-co...1/12/botle.jpg
tj. butelki, słoiki i wstążki

i pochwalę się jeszcze, że ogarnęliśmy dj-a (znajomy mojego lubego z turku), fotografa (znajoma z poznania) i salę na zamku w uniejowie, która jest drogawa, ale naprawdę klimatyczna
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 15:37   #2789
olena90
Zakorzenienie
 
Avatar olena90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 146
GG do olena90
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Odświerzam wątek
Ślub w listopadzie 2014 w katedrze
Wesele - Dwór Artusa cena 259zl/os razem z poprawinami (dzieci do lat 7- 50%) cena obejmuje ciasta, napoje,kawa,herbata b/o , 4ciepłe posiłki, apartament, udostępniony ogród do sesji, zimna patera, strzeżony parking ( nie pamiętam co tam jeszcze)

Wysyłane z mojego LG-E610 za pomocą Tapatalk 2
__________________
My
22.11.2008

"tak" 24.12.2009

Liluś
13.01.2015


16.01.2016
olena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 11:28   #2790
elmy11
Przyczajenie
 
Avatar elmy11
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Łódzkie panny młode! Nie będziemy gorsze :)

Czesc dziewczyny!
Pisze do was z OGROMNą prośbą otóż mieszkam w Świętokrzyskim i wybieram się do Łodzi po materiał. Szyje sobie sukienkę u krawcowej ale niestety materiał muszę skombinować sama. Polecono mi hurtownię na Jaracza 72 ; wpisuje w necie, ani nie ma godzin otwarcia ani nic. Czy możecie polecić jakieś hurtownie tkanin ślubnych w Łodzi?
Wujek google nie zdaje egzaminu... ;( A jechać tak w ciemno nie bardzo; tym bardziej, że mogę jechać tylko w sobotę a wiem, że nie wszystko jest wtedy czynne.
Proszę o pomoc i dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
__________________
Razem od 11.01.2006 <3
elmy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-04 21:21:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.