Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-30, 10:56   #3061
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez souris88 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie to moj pierwszy post na tym forum.Ciesze sie, ze wątek zyje
Jestem w Norwegii od 5 maja, niecaly miesiac i poki co podoba mi sie, ale pracy jeszcze nie mam i zaczynam sie niecierpliwic...mieszkam w Stord Leirvik, dolaczylam do meza ktory jest tu od stycznia. Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona bardzo brakuje mi towarzystwa kobiet, niestety tu poki co jestem zdana tylko na towarzystwo meza ( ktorego kocham rzecz jasna nad zycie), ale jednak nie ma to jak ploteczki i pogawedki w kobiecym gronie od czasu do czasu)
Witaj, ja 04.06 przylatuje do No do narzeczonego i nie mam biletu powrotnego póki co sprawdzałam to daleko droga nas dzieli, ale jakbyś miała ochotę wybrać się w podróż to zapraszam do Bergen na kawkę
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:30   #3062
souris88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki za zaproszenie pewnie kiedys sie wybiore do bergen, autobusem to jakies 2 godziny jazdy troche zazdroszcze tym z Was ktore mieszkaja w wiekszych miastach typu bergen, oslo...u mnie w Stord jest pieknie, ale tak cicho i malo ludzi na ulicach ze az dziwnie....czasami sie smieje ze to taki przystanek alaska, choc pogoda teraz przepiekna -opalac sie mozna ale gdybym miala tu zostac na dluzej to tylko w wiekszym miescie. Chyba latwiej w takim o prace...????? i o poznanie jakiejs fajnej kolezanki a w ogole jak dlugo tu mieszkacie? My poki co do konca roku na pewno, a potem to nie wiem...A moze sa tu tez jakies dziewczyny ze Stordu lub Haugesund?
souris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:24   #3063
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wtam nowe.emigrantki

Ja właśnie.siedzę.w.oslo na kampingu, pogoda cudna, tz wybrał się na poszukiwania auta a ja sobie leze na kocu...

Zaczęliśmy się zastanawiać nad przeprowadzka w okolice oslo... W samym oslo nie chce, bo za dużo ludzi, za dużo emigrantów, przestępczości, itd.. Ale jakie sa realia tak do 30 km od oslo?

Chce jakieś ciche i spokojne miejsce ale z fajnym dojazdem do miasta
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 11:29   #3064
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja takze witam nowe kolezanki


U nas piekna pogoda - w czwartek bylam z Milusiem mama i siostrami ( bo mlodsza przyleciala na weekend ) na plazy - zjaralam se plecy - a Milus zadowolony pieknie pkukasal sie w baseniku a potem to nawet starsza wziela go do jeziora by sie popluskal ..!


Anielska - jak bedziesz w Bergen zapraszam na Kawe ..!!


Mukka - zamiast Zaczelismy przeczytalam ZARECZELISMY i juz chcialam ci gratulowac hehehe.


Ja mam caly dlugi weekend wolny wiec na Maxa korzystam i spedzam dnie z Milusiem od pon zaczynam prawie same popoludniowki (15.30-23.30) mam 6dni pracy z czego 5 w tych godzinach
No ale od 15.06 do 29.06 lece do polski . .!!


Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 14:00   #3065
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość

Zaczęliśmy się zastanawiać nad przeprowadzka w okolice oslo... W samym oslo nie chce, bo za dużo ludzi, za dużo emigrantów, przestępczości, itd..
To tak samo, jak ja z moim Chociaż Ty i tak mieszkasz w dużym mieście, w porównaniu do mojej wioseczki. Ale co "cywilizacja" na południu, to jednak nie to samo co północ. Mam nadzieję, że za rok nam się ułozy z ta przeprowadzką i się spotkamy w Oslo

Na pewno korzystacie z tej przepięknej pogody! My byliśmy wczoraj ze znajomymi na plaży, pograliśmy w piłkę, grillowaliśmy. No cud miód, tylko sobie zyczyć takiej pogody przez całe lato Już pomijam kwestie spalenia sobie deloktu na krwista czerwień Było warto

Witam, wszystkie nowe dziewczyny! Życzę Wam wytrwałości w szukaniu pracy i nie zniechęcajcie się. Ja siedziałam 5 miesięcy w domu bez żadnych perspektyw... a jutro zaczynam prace w nowym miejscu! Także cierpliwości, wytrwałości i nie dawajcie za wygraną; jak nie drzwiami to oknem.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 14:17   #3066
MsMuffinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej wszystkim
Czytam Wasz wątek już jakiś czas, bo sama w przyszłości planuje wyjechać do jednego ze skandynawskich krajów i można dzięki Wam dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy
Mam pytanie - czy jest tu może ktoś kto studiuje w Norwegi medycynę lub pracuje jako lekarz i mógłby napisać coś o różnicach w pracy/edukacji itd.?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
MsMuffinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 17:39   #3067
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

czesc MsMuffinska, twoje pytanie jest bardzo mocno ogolne. musisz sprecyzowac o co konkretnie Ci chodzi. uczysz sie w pl i chcesz tu przyjechac na studia? czy konczysz medycyne pl i chcesz tu przyjechac do pracy?interesuja cie roznice w zakresie obowiazkow? wynagorzenia? edkuacji? jak widzisz twojepytanie jest zbyt ogolne zeby mozna na nie odpowiedziec pozdrawiam
__________________


Edytowane przez gusiec
Czas edycji: 2014-06-05 o 17:51 Powód: literowka
gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-05, 18:23   #3068
MsMuffinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
czesc MsMuffinska, twoje pytanie jest bardzo mocno ogolne. musisz sprecyzowac o co konkretnie Ci chodzi. uczysz sie w pl i chcesz tu przyjechac na studia? czy konczysz medycyne pl i chcesz tu przyjechac do pracy?interesuja cie roznice w zakresie obowiazkow? wynagorzenia? edkuacji? jak widzisz twojepytanie jest zbyt ogolne zeby mozna na nie odpowiedziec pozdrawiam

Dzięki, ze odpisalas
Właściwie to mam wiele pytań :P zadałam tak ogólnie, żeby w ogóle się dowiedzieć, czy ktoś się orientuje w temacie.
Jestem po maturze, w październiku (jeśli dobrze pójdzie ) zacznę studia, ale chciałbym przenieść się/próbować dostać w przyszłym roku na studia do Skandynawii.
Orientujesz się może jak w ogóle wyglada system studiów medycznych i w czym mniej więcej różni się od naszego?
Czy są możliwe studia w języku angielskim?
No i bardzo chciałbym się dowiedzieć, jak to wyglada z aplikowaniem na studia obcokrajowców. Nie mam międzynarodowej matury, czy matura Polska jest honorowana? Czy są jakieś egzaminy wstępne?
(Szukałam informacj na stronach uniwersytetów, ale szczerze mówiąc niewiele się dowiedziałam, jeżeli chodzi o studia dla obcokrajowców)
Byłabym bardzo wdzięczna, gdybys odpowiedziała chociaż na cześć pytań.
Pozdrawiam
MsMuffinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 09:41   #3069
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej, hej! Co taka cisza? Wszystkie na wakacjach, korzystaja z pięknej pogody? A może grasujecie na wyprzedażach?
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 19:01   #3070
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej Muka !!! Ja jade na wakacje i to juz we wtorek!!! Jestem mega szczesliwa..i dokładnie jutro planuje jeszcze polatac po sklepach bo duuuuzo tego jest;-)




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 07:44   #3071
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Hej, hej! Co taka cisza? Wszystkie na wakacjach, korzystaja z pięknej pogody? A może grasujecie na wyprzedażach?
Ja od prawie 2 tygodni w Polsce jestem,za tydzień dopiero do NO wracam.
Pogoda niestety się popsuła

Wyprzedaże w Polsce to jakaś farsa. Pojechałam do galerii, plakaty biją po oczach,a przecen nie ma w każdym sklepie, trochę deichmann, H&M, ale te mnie akurat nie interesowały Te trochę droższe sklepy nic kompletnie nic.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 11:46   #3072
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja wczoraj kupiłam bilet na 13,07 do PL, choć jak ostatnio TŻ leciał 13 i to nie w piątek to miał atrakcje, wyciek paliwa z samolotu, opóźnienie i te sprawy
A co do wyprzedaży to czy jest szansa na jeszcze większe obniżki niż teraz ? Bo w sumie to ja nic nie potrzebuje, no ale tak ładnie się uśmiechają niektóre rzeczy za 50 nok do mnie, że aż żal nie wziąć
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:28   #3073
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???


Można dołączyć do Was?
Od 3 lat mieszkam w Kristiansand. Mam męża i córkę, na razie jestem na macierzyńskim. A może są tu jakieś przedszkolanki?
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 15:14   #3074
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość

Można dołączyć do Was?
Od 3 lat mieszkam w Kristiansand. Mam męża i córkę, na razie jestem na macierzyńskim. A może są tu jakieś przedszkolanki?
Witamy
Ja jestem, z wykształcenia, bo doświadczenia niestety brak ale jak już ogarnę ten skomplikowany język to mam zamiar szukać pracy w zawodzie
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 16:09   #3075
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Witamy
Ja jestem, z wykształcenia, bo doświadczenia niestety brak ale jak już ogarnę ten skomplikowany język to mam zamiar szukać pracy w zawodzie
ja mam wykształcenie i małe doświadczenie ale z Polski i też pracuję nad językiem
Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku już się coś znajdzie w przedszkolu dla mnie.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 21:06   #3076
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny mam pytanko do tych,które ostatnio leciały z Wizzair. Miałyście może problem z wymiarami bagażu podręcznego? Z Torpu jak leciałam się strasznie czepiali,że kilka cm mam za długą torbę (a miałam mały podręczny),choć torba prawie pusta
Zastanawiam się czy nie dokupić dużego podręcznego...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 21:17   #3077
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kaledonia w wizzair często zdarza się ze tak dokładnie sprawdzają na różnych lotniskach. Więc radziłbym Ci dokupić i mieć spokojną głowę

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 09:42   #3078
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko do tych,które ostatnio leciały z Wizzair. Miałyście może problem z wymiarami bagażu podręcznego? Z Torpu jak leciałam się strasznie czepiali,że kilka cm mam za długą torbę (a miałam mały podręczny),choć torba prawie pusta
Zastanawiam się czy nie dokupić dużego podręcznego...
Ja leciałam 2 tygodnie temu z PL i mój bagaż podręczny też był ciut za duży, ale latałam z nim już kilka razy i nigdy nikt nie zwrócił mi uwagi, to samo jak leciałam z Bergen do PL. Rozbroiła mnie ostatnio na lotnisku pewna pani, ja miałam zwykłą materiałową torbę, aczkolwiekupchaną na bogato, a taka pani miała maleńką torbę na kółkach, no nie wiem czy A4 by tam wcisła i ostro obklejoną "big bagaż", a moja 4 razy większa niż jej "small bagaż".
Na allegro widziałam, że można kupić bagaż o idealnych wymiarach do wizzaira-nawet tak się reklamuje sprzedawca.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 13:19   #3079
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko do tych,które ostatnio leciały z Wizzair. Miałyście może problem z wymiarami bagażu podręcznego? Z Torpu jak leciałam się strasznie czepiali,że kilka cm mam za długą torbę (a miałam mały podręczny),choć torba prawie pusta
Zastanawiam się czy nie dokupić dużego podręcznego...
kurczę w sumie mi się nie zdarzyło żeby sprawdzali, ale słyszałam że są bardzo drobiazgowi jak już. Ja latam z dzieckiem (wózek zostawiam pod schodami do samolotu) i szczerze mówiąc to ostatnio tak zamieszałam i kombinowałam że wniosłam dwa podręczne choć niemowlakowi nie przysługuje. Ale jak tak patrzę na ceny tych podręcznych...
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 14:46   #3080
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja jak latam z NO to jeszcze nigdy nie widziałam by wielkość bagażu sprawdzali ale w Gdański często sprawdzają. Oni tam w ogóle strasznie czepialscy są
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:38   #3081
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To samo w Katowicach

W marcu jak mam leciala do mnie miala Maly podreczny - byla "kontrol" doslownie 1,5cm dluzsza i juz musiala bulic 170zeta

Dlatego ja zawsze od Tamtej pory wykupuje podreczny Wiekszy i mam "swiety" spokoj



Noni witam nowa kolezanke.




Ja wracam z PL do Bergen juz w niedziele - 10dni sama bo Milus zostaje z moja mama w Pl ( chyba uschne z tesknoty )


No i siem pochwalem - nowa letnia fryzura Emilianka

ImageUploadedByWizaz Forum1403905107.139410.jpg


Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 13:44   #3082
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
To samo w Katowicach

W marcu jak mam leciala do mnie miala Maly podreczny - byla "kontrol" doslownie 1,5cm dluzsza i juz musiala bulic 170zeta

Dlatego ja zawsze od Tamtej pory wykupuje podreczny Wiekszy i mam "swiety" spokoj



Noni witam nowa kolezanke.

Ja wracam z PL do Bergen juz w niedziele - 10dni sama bo Milus zostaje z moja mama w Pl ( chyba uschne z tesknoty )


No i siem pochwalem - nowa letnia fryzura Emilianka

Załącznik 5721132


Kocham Cie Emilianku <3.
Kobieto nie strasz mnie, że aż tacy czepialscy się zrobili w Katowicach, ja póki co nie miałam nigdy żadnego problemu z wymiarem bagażu i oby tak dalej . Pomyśl, że to tylko 10 dni i znów synuś będzie z tobą
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 15:57   #3083
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Kobieto nie strasz mnie, że aż tacy czepialscy się zrobili w Katowicach, ja póki co nie miałam nigdy żadnego problemu z wymiarem bagażu i oby tak dalej . Pomyśl, że to tylko 10 dni i znów synuś będzie z tobą

Nio ja cie nie strasze - takie sa "realia" hihi pewnie to zerzy tez na kogo sie trafi w obsludze, czy akurat nest tlum do odprawy czy nikogo nie ma - loteria hihi.

Tak samo z dzieckiem - MUSI byc zdjeta czapka, kurtka, bluza, buty - spoko Poki Milus byl maly i sie "nie ruszal" a teraz zalorzenie mu kurtki graniczy z cudem ...


Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 21:20   #3084
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość

Można dołączyć do Was?
Od 3 lat mieszkam w Kristiansand. Mam męża i córkę, na razie jestem na macierzyńskim. A może są tu jakieś przedszkolanki?
Ja pracuję w przedszkolu.

w ogóle jak tam mieszkanki okolic Oslo? widziałam na zdjęciach, że nieźle wam pogoda dała popalić...
mam nadzieję, że już się poprawiła!

czy dzieci tutaj dostają świadectwo ze szkoły??
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 15:17   #3085
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja od prawie 2 tygodni w Polsce jestem,za tydzień dopiero do NO wracam.
Pogoda niestety się popsuła

Wyprzedaże w Polsce to jakaś farsa. Pojechałam do galerii, plakaty biją po oczach,a przecen nie ma w każdym sklepie, trochę deichmann, H&M, ale te mnie akurat nie interesowały Te trochę droższe sklepy nic kompletnie nic.
I tak fajnie spędzić czas w domu! Ja muszę czekać jeszcze cały rok na wyjazd do PL.
A co do wyprzedaży ja kupuję online. Co śmieszniejsze w internecie jest więcej ciekawych rzeczy niż na wieszakach w sklepie... A jesli chodzi o wyprzedaże w PL, moja mama zamówiła sobie u mnie w NO trochę rzeczy, bo z przesyłką do PL wychodzi taniej, niż kupno na miejscu! Paranoja!

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość

Można dołączyć do Was?
Od 3 lat mieszkam w Kristiansand. Mam męża i córkę, na razie jestem na macierzyńskim. A może są tu jakieś przedszkolanki?
Hej nena_milka! Ja niedawno rozpoczęłam pracę asystenta w przedszkolu, chociaż nie posiadam wykształcenia kierunkowego


Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość

czy dzieci tutaj dostają świadectwo ze szkoły??
Z tego co wiem, to tutaj dzieciaki dostają tylko świadectwo ukończenia szkoły; czyli po podstawówce, gimnazjum etc. Z zasady i tak wszystkie dzieciaki przechodza z klasy do klasy
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 15:52   #3086
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Ja pracuję w przedszkolu.
Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość



Hej nena_milka! Ja niedawno rozpoczęłam pracę asystenta w przedszkolu, chociaż nie posiadam wykształcenia kierunkowego


ja teraz jestem na macierzyńskim, Nina idzie od grudnia do przedszkola a ja chcę zmienić pracę i właśnie celuję w przedszkole. Jak u Was było zz językiem jak zaczynałyście tam pracę?
Ja jestem na poziomie B1 ale nie czuję się jeszcze zbyt pewnie ale walczę

oooo i faktycznie pogoda w Oslo dała czadu na południu lato
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 16:18   #3087
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość


ja teraz jestem na macierzyńskim, Nina idzie od grudnia do przedszkola a ja chcę zmienić pracę i właśnie celuję w przedszkole. Jak u Was było zz językiem jak zaczynałyście tam pracę?
Ja jestem na poziomie B1 ale nie czuję się jeszcze zbyt pewnie ale walczę
Wysłałam Ci pm
Co do języka, to ja miałam ukończony kurs A1 z Folkeuniversitetet. Troszkę sama się uczyłam w domu... Pracuję od miesiąca i nie wiem na jakim jestem poziomie Nie zrozumiem wszystkiego-wszystkiego (nie pogadam np o polityce, ale polecenia co do pracy rozumiem), ale nie mam jakiegoś problemu z dogadaniem się.
Wiadomo mogłoby być lepiej No ale ciągle się uczę
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 17:33   #3088
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja tez chyba musze szukac nowej pracy
Tak mi wczoraj cisnienie podnioslo zdjecie grafiku na 28tydzien ze chyba ich tam Pozabijam jak we wtorek pojde na zamkniecie ...!

Moja siostra mowi ze tez powinnam celowac w przedszkole ... Ale czy ja wiem - czasaki sama nie daje rady z Milusiem a co dopiero z kilkoma dziecmi wiecej

Ew mam opcje isc na tasme 200metrow do domu do fabryki kawy - ale ja NIE NAWIDZE zapachu kawy hihi. A poza tym nie wiem czy sa przyjecie - ew dam mojej pracy szanse do wrzesnia i trza sie pozniej za nowa robota odgladac.
Tylko kto mi "zapewni" czas pracy od 8-15 .? Przeciez bede musiala mlodego odebraz z przedszkola

Ah te dylematy samotnej matki.
Ojca Milusia tez musze kopnac w jajaca by sie ogarnol bo nie wiem ILE jeszcze pociagne


Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 22:08   #3089
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
A ja tez chyba musze szukac nowej pracy
Tak mi wczoraj cisnienie podnioslo zdjecie grafiku na 28tydzien ze chyba ich tam Pozabijam jak we wtorek pojde na zamkniecie ...!

Moja siostra mowi ze tez powinnam celowac w przedszkole ... Ale czy ja wiem - czasaki sama nie daje rady z Milusiem a co dopiero z kilkoma dziecmi wiecej

Ew mam opcje isc na tasme 200metrow do domu do fabryki kawy - ale ja NIE NAWIDZE zapachu kawy hihi. A poza tym nie wiem czy sa przyjecie - ew dam mojej pracy szanse do wrzesnia i trza sie pozniej za nowa robota odgladac.
Tylko kto mi "zapewni" czas pracy od 8-15 .? Przeciez bede musiala mlodego odebraz z przedszkola

Ah te dylematy samotnej matki.
Ojca Milusia tez musze kopnac w jajaca by sie ogarnol bo nie wiem ILE jeszcze pociagne


Kocham Cie Emilianku <3.
Moja idzie do przedszkola które jest otwarte od 6:45 do 17:15
ile ma twój synek?

muszę nadrobić ten wątek trochę
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:24   #3090
Renata Boczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej!
Widzę tu jest gorący wątek o Norwegii
Ja ma własną firmę sprzątająca a więc sama sobie grafik ustalam
Polecam -własna firma to dobre rozwiązanie. Lecz teraz mam dylemat szukam dobrej księgowej w Norwegii? Może tu ktoś ma jakąś wiedze na ten temat?
Renata Boczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.