Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-28, 19:04   #3151
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej hej wszystkim! Mam nadzieję, że humory dopisują i cieszycie się ze słoneczka


Mam pytanie - a nóż widelec ktoś mi odpowie
Przeniosłam numer telefonu z Telenora na MyCall. I mianowicie mam problem, bo od początku gdy karta już siedzi w telefonie, włącza się roaming i nie mogę go wyłączyć.... Problem jest taki, że przy wyborze sieci (czy to automatycznie czy ręcznie), mam do wyboru NetCom albo Telenor, a nie MyCall. Czy MyCall korzysta z przekaźników Telenora? Dodam tylko, że próbowaliśmy dzwonić z tego telefonu, czy to na nr Telenora czy do Polski i ceny są 3 krotnie wyższe od tych podanych w cenniku. Konto zostało doładowane, bo myśleliśmy, że to opcja BASIS się włączyła...
Czy ktoś miał taki problem?
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 09:11   #3152
gburiavonfuria
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 820
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzień dobry wszystkim.

Jestem studentką V roku socjologii i obecnie piszę pracę magisterską na temat - ogólnie - życia Polaków w Norwegii.

Proszę wszystkich zainteresowanych pomocą o wypełnienie poniższej ankiety:

www.ebadania.pl/0252895dfaa9ffbb

Szukam również kilku osób do wywiadu via Skype. Proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam,

Ewa.
__________________
Proszę o pomoc w magisterce mieszkających w Norwegii http://www.ebadania.pl/0252895dfaa9ffbb
gburiavonfuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:40   #3153
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

My Call chyba korzysta z sieci Telenor jesli sie nie myle. a jesli chodzi o ceny za granice, to czy nie jest tak jak w dawnej lebarze, ze trzeba doladowac karte ake specjalnym doladowaniem do dzwonienia zagranice?

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Mam takie pytanie, czy ktos z Was ma moze ubezpieczenie dla zwierzat? chce ubezpieczyc psa i kota, ale nie wiem jaka firme wybrac.. Myslalam nad Agria lub If..
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 19:47   #3154
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
My Call chyba korzysta z sieci Telenor jesli sie nie myle. a jesli chodzi o ceny za granice, to czy nie jest tak jak w dawnej lebarze, ze trzeba doladowac karte ake specjalnym doladowaniem do dzwonienia zagranice?

Z tym, masz rację, z tego co się doedukowałam to i tak wszystkie sieci korzystają z nadajników Telenora - czy jak to się tam nazywa. A teraz w MyCall są tylko 2 rodzaje doładowania: ogolne (czyli norge+verden) i na internet.
A z telefonem już wiemy co i jak... to chyba wina aparatu, za stary model i nie łapie "czystego" MyCall, tak jak moj.

Co do zwierzat i ubezpieczenia to niestety nie pomoge...
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 07:36   #3155
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
My Call chyba korzysta z sieci Telenor jesli sie nie myle. a jesli chodzi o ceny za granice, to czy nie jest tak jak w dawnej lebarze, ze trzeba doladowac karte ake specjalnym doladowaniem do dzwonienia zagranice?

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Mam takie pytanie, czy ktos z Was ma moze ubezpieczenie dla zwierzat? chce ubezpieczyc psa i kota, ale nie wiem jaka firme wybrac.. Myslalam nad Agria lub If..
sama nie mam zwierząt ale koleżanka ubezpiecza pieska w gjensidige

polecam jeszcze ubezpieczenie dzieci (w razie jak ktoś jeszcze o tym nie słyszał )
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 08:11   #3156
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Sprawdze jak wyglada to w gjensidige, dziekuje za odpowiedz


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 08:35   #3157
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja z innej beczki wiecie czy gdzieś w Bergen- okolicach/wsiach można kupić małe ogóreczki co by się nadawały na kiszenie ? Mam taką ochotę na ogóra małosolnego, a w żadnym sklepie nie widziałam takich ogórków. I widzę, że nasza aktywność mocno spadła, czyżby kobitki z urlopów jeszcze nie powracały ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 08:51   #3158
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki wiecie czy gdzieś w Bergen- okolicach/wsiach można kupić małe ogóreczki co by się nadawały na kiszenie ? Mam taką ochotę na ogóra małosolnego, a w żadnym sklepie nie widziałam takich ogórków. I widzę, że nasza aktywność mocno spadła, czyżby kobitki z urlopów jeszcze nie powracały ?


u nas były w zeszłym roku w tych sklepach co prowadzą Azjaci i Rosjanie (mamy na te sklepy pewne skrótowe określenie ale nie jest poprawne politycznie ). Sprawdź sobie tam
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:46   #3159
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, takie ogórki do przetworów nazywają się sylteagurk
Nie są to te zielone zwykłe ogórki - ja znam je jako "szklarniowe"- ani te, które czasem można kupić jako "snackagurker".
Ogólnie to polecam Wam kupno Visuel Ordbok - to kopalnia słów i wiedzy
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 16:33   #3160
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wlasnie w tych sklepach prowadzonych przez turkow, pakistanczykow itp powinny byc


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 12:34   #3161
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość


u nas były w zeszłym roku w tych sklepach co prowadzą Azjaci i Rosjanie (mamy na te sklepy pewne skrótowe określenie ale nie jest poprawne politycznie ). Sprawdź sobie tam
Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie ogórki do przetworów nazywają się sylteagurk
Nie są to te zielone zwykłe ogórki - ja znam je jako "szklarniowe"- ani te, które czasem można kupić jako "snackagurker".
Ogólnie to polecam Wam kupno Visuel Ordbok - to kopalnia słów i wiedzy
Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Wlasnie w tych sklepach prowadzonych przez turkow, pakistanczykow itp powinny byc


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wielkie dzięki dziewczyny kurcze o TYCH sklepach w ogóle nie pomyślałam, że można tam ogóreczki nabyć. Mam kilka słoików po dżemikach to jak tylko kupie ogóry to coś będę działać
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 13:30   #3162
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja sie rzadko odzywam bo sie borykam z tym i owym, ale mam juz dosyc i chyba rzuce to wszystko. Bede niedlugo w takim razie szukac mieszkania i pracy w Hamar albo okolicach. Studia sobie dokoncze kiedy indziej. Nie mam sily na kolejne lata szarpania sie ze wszystkim Pozdrawiam Was

Edytowane przez jenta
Czas edycji: 2014-08-07 o 13:36
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 10:09   #3163
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Ja sie rzadko odzywam bo sie borykam z tym i owym, ale mam juz dosyc i chyba rzuce to wszystko. Bede niedlugo w takim razie szukac mieszkania i pracy w Hamar albo okolicach. Studia sobie dokoncze kiedy indziej. Nie mam sily na kolejne lata szarpania sie ze wszystkim Pozdrawiam Was
Głowa do góry, będzie/ musi być lepiej. Trzymam kciuki za powodzenie twoich planów.
Pożalę się u was, a co Od marca szukałam dosłownie wszędzie stażu ( nawet nie pracy) w jakimkolwiek/gdziekolwiek przedszkolu i nic, nigdzie nie ma, nie potrzebują, nie teraz. W tym tygodniu tak z głupa weszłam na stronę PUP mojego miasta i co ? Ze 3 oferty pracy jako asystent nauczyciela niedaleko mnie i w wymaganiach wystarczyło mieć ukończoną szkołę średnią. Ciśnienie mi skoczyło, ale nic. Wczoraj z kolei dzwoniła do mnie kobitka ze żłobka ( u której byłam pytać w maju i gdyby nie biurokracja i zmiana przepisów w PUP-ie to miałabym i staż i pracę potem), że chciałaby mnie zatrudnić na staż i potem na cały etat. Szlak człowieka może trafić, jak pytałam, szukałam to pracy nie ma, że teraz w NO mam pracę, nie w zawodzie, ale zawsze to praca to nagle możliwości na pracę w zawodzie się znalazły. No to dziewczyny miłego weekendu wam życzę
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 12:33   #3164
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mogę dołączyć?
Za 3-4 lata jak spłacimy kredyt na mieszkanie zamierzamy z mężem i dziećmi wyjechać do Norwegii. Bardzo się boję, ale mam nadzieję, że damy sobie radę
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 13:21   #3165
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Ja sie rzadko odzywam bo sie borykam z tym i owym, ale mam juz dosyc i chyba rzuce to wszystko. Bede niedlugo w takim razie szukac mieszkania i pracy w Hamar albo okolicach. Studia sobie dokoncze kiedy indziej. Nie mam sily na kolejne lata szarpania sie ze wszystkim Pozdrawiam Was
Niczym się nie martw, to nie tylko puste słowa. Ja mam pewne motto - nic nie dzieje się bez przyczyny. Ja tak samo przerwałam studia, czeka na mnie magisterka do ukończenia w terminie "kiedyśtam" Jeżeli coś Ci nie pasuje w danym momencie, zostaw to i wróć kiedy będziesz miała siły. Nie ma sensu brnąć w coś, co Cię nie cieszy, nie satysfakcjonuje i przyprawia o ból głowy. Daj sobie czas, może się okazać, że to co było kiedyś tak ważne, po czasie jest nic nie warte. Tak jak mówisz, nie ma sensu się szarpać

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Pożalę się u was, a co Od marca szukałam dosłownie wszędzie stażu ( nawet nie pracy) w jakimkolwiek/gdziekolwiek przedszkolu i nic, nigdzie nie ma, nie potrzebują, nie teraz. W tym tygodniu tak z głupa weszłam na stronę PUP mojego miasta i co ? Ze 3 oferty pracy jako asystent nauczyciela niedaleko mnie i w wymaganiach wystarczyło mieć ukończoną szkołę średnią. Ciśnienie mi skoczyło, ale nic. Wczoraj z kolei dzwoniła do mnie kobitka ze żłobka ( u której byłam pytać w maju i gdyby nie biurokracja i zmiana przepisów w PUP-ie to miałabym i staż i pracę potem), że chciałaby mnie zatrudnić na staż i potem na cały etat. Szlak człowieka może trafić, jak pytałam, szukałam to pracy nie ma, że teraz w NO mam pracę, nie w zawodzie, ale zawsze to praca to nagle możliwości na pracę w zawodzie się znalazły. No to dziewczyny miłego weekendu wam życzę
A daj spokój Ja pracuję jako asystent, zaczynałam od praktyk, teraz jestem na umowie, na 3 mc; zatrudniona już bezpośrednio z przedszkola. Ale nie ma opcji, żebym dostała fast, nie jestem Norweżką. Niestety, ale taka jest prawda A widzę to stąd, że przyszła jedna dziewczyna, jak mi powiedziała po szkole i od razu dostała fast. A jak się później okazało, jej szkoła, to była szkoła średnia.... Tak więc... ekhem... Mogę mieć odbytą praktykę, szkolenia w Norwegii - mam jedno i drugie- plus wykształcenie wyższe z Polski i niestety, nie będę nigdy traktowana na równi z Norwegami. Ale oczywiście nikt tego na głos nie powie i każdy strzela do mnie uśmiechami w przekonaniu, że najlepsi utlandinger to tępi utlandinger
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 00:55   #3166
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
Niczym się nie martw, to nie tylko puste słowa. Ja mam pewne motto - nic nie dzieje się bez przyczyny. Ja tak samo przerwałam studia, czeka na mnie magisterka do ukończenia w terminie "kiedyśtam" Jeżeli coś Ci nie pasuje w danym momencie, zostaw to i wróć kiedy będziesz miała siły. Nie ma sensu brnąć w coś, co Cię nie cieszy, nie satysfakcjonuje i przyprawia o ból głowy. Daj sobie czas, może się okazać, że to co było kiedyś tak ważne, po czasie jest nic nie warte. Tak jak mówisz, nie ma sensu się szarpać







A daj spokój Ja pracuję jako asystent, zaczynałam od praktyk, teraz jestem na umowie, na 3 mc; zatrudniona już bezpośrednio z przedszkola. Ale nie ma opcji, żebym dostała fast, nie jestem Norweżką. Niestety, ale taka jest prawda A widzę to stąd, że przyszła jedna dziewczyna, jak mi powiedziała po szkole i od razu dostała fast. A jak się później okazało, jej szkoła, to była szkoła średnia.... Tak więc... ekhem... Mogę mieć odbytą praktykę, szkolenia w Norwegii - mam jedno i drugie- plus wykształcenie wyższe z Polski i niestety, nie będę nigdy traktowana na równi z Norwegami. Ale oczywiście nikt tego na głos nie powie i każdy strzela do mnie uśmiechami w przekonaniu, że najlepsi utlandinger to tępi utlandinger

Niemozliwe, ze to dlatego, ze nie jestes norwezka.. Az dziwne.. Z tego co wiem, to do przedszkoli najchetniej zatrudniaja facetow, ale to czy jest sie utlending czy nie, nie powinno miec znaczenia, ja widze wiekszosc przedszkolanek to wlasnie cudzoziemki.. Sama kiedys pracowalam jako vikar w przedszkolu (tez mialam umowe na 3mce) i na fast mnie nie wzieli, mimo, ze w sumie nikt nie wiedzial, ze jestem w polowie polka.. A dziewczyny po vgs czesto biora bo jak maja praktyki to chyba tez pozniej musza zatrudnic kogos z praktyk?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 05:41   #3167
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Chyba tez polowanie na ogoreczki zrobię. Moja siostra kisi rowniez...kalafior. podobno pyszny 😁

Co do pracy ja dostalam fast w przedszkolu, pomimo tego, ze nie jestem noreezkay 😜 najpierw przez pol roku pracowałam przez Adecco.

Jenta co do studiow to chyba jest możliwość wziecia odpowiednika polskiej dziekanki? Bo rzucać cos w cholere czy odkładać bezterminowo raczej dobrze ci nie zrobi.. za duzo sie tu napatrzylam na osoby, ktore Po prostu sie poddaly i wioda zycie ameby
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 09:00   #3168
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa daj przepis na kalafiora! Bardzo jestem ciekawa

Jenta trzymam kciuki! Wiem że to łatwo się mówi że będzie dobrze ale w końcu będzie ważne, że podjęłaś jakieś działania a nie tkwisz w czymś co Cię męczy.
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 10:47   #3169
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej Zazdroszczę Wam,że mieszkacie w tym pięknym kraju, mam nadzieję,że niedługo do Was dołącze

No właśnie,mam takie luźne pytanie. Myślicie,że da radę zdobyć jakąś fajną pracę w Norwegii po studiach norweskich w Polsce? Wiadomo,nikt mi tego nie powie ot tak,ale po studiach planuję tam wyjechać z facetem i chcicałabym wiedzieć czy moje plany są w ogóle sensowne.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 11:59   #3170
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
hej Zazdroszczę Wam,że mieszkacie w tym pięknym kraju, mam nadzieję,że niedługo do Was dołącze

No właśnie,mam takie luźne pytanie. Myślicie,że da radę zdobyć jakąś fajną pracę w Norwegii po studiach norweskich w Polsce? Wiadomo,nikt mi tego nie powie ot tak,ale po studiach planuję tam wyjechać z facetem i chcicałabym wiedzieć czy moje plany są w ogóle sensowne.
Koleżanka po filologii norweskiej pracuje w Oslo od wielu lat i nie narzeka Dobrze jej się żyje. Choć nie jest to żadna praca biurowa, a zwykły sklep.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 16:47   #3171
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Któraś z Was uczyła się sama języka?
Polecacie jakieś podręczniki? Miałam chodzi na lekcje prywatne, ale brak czasu i dziecko spowodowały, że ciągle odwlekam intensywną naukę języka. Dlatego pomyślałam o samodzielnej nauce
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 17:23   #3172
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Któraś z Was uczyła się sama języka?
Polecacie jakieś podręczniki? Miałam chodzi na lekcje prywatne, ale brak czasu i dziecko spowodowały, że ciągle odwlekam intensywną naukę języka. Dlatego pomyślałam o samodzielnej nauce
Ja się uczyłam na początku sama, ale gorąco polecam empik online. Nie wychodzisz z domu, lekcje możesz wielokrotnie powtarzać i przede wszystkim duzo się tam mówi. Ja z samych książek, nawet jak były z płytami cd to tak naprawdę nauczyłam się jedynie rozumieć język pisany.

Jeśli o same książki chodzi to mam i ch trzy tony . Większości oczywiście nawet całych nie przerobiłam hehe Podobała mi się forma Norweski nie gryzie i Norsk for polakker. Mam też audiokursy Edgara, które puszczam sobie w samochodzie oraz Norweski od podstaw, który współgra z platformą supermemo. Fajny sposób powtarzania, aczkolwiek czasu mi brak i niestety to olałam.

Mam też fiszki, tylko też jakoś się zabrać za nie mogę, choć wersję podstawową przerobiłam całą i byłam azdowolona.

Te p[ vei i kompania też mi odpowiadają. Dzięki jenta >D

co jeszcze...
aha
Nocna Sowa. Jest to strona internetowa z ciekawymi formami nauki, ćwiczeinami, a teraz zaczynają się warsztaty pisania, na które chcę się zapisać. Trwają miesiąc i neistety słono kosztują, ale zalezy mi na tym, żeby zacząć pisać. W końcu z tego też jest egzamin. Dam znać czy kurs jest warty swej ceny >D

Dużo mi też dały ,... piosenki dla dzieci! Wystarczy znaleźć tekst i puścić piosenkę. Ca łe wyrażenia łatwo wchodzą do głowy, gotowe do użycia. Szczególnie na początku często zwracałam się do dzieci niemal cytatami z piosenek hehehe Dodatkowo Twoje dziecko będzie miało uciechę.

Tak na prawdę to musisz zobaczyć, które podręczniki najbardziej Ci odpowiadają, czy też jakie formy nauki. Są ludzie, którzy błyskawicznie przyswajają z audiobooków, ja zawsze muszę mieć tekst, bo aka hmm przygłucha chyba jestem. Albo mój słuch fonematyczny jest uszkodzony bo czasem i po polsku mi trudno zrozumiec jak przez telefon z kimś rozmawiam


Zmiana tematu. Piękne słoneczko u nas!
przedszkole mamy od miesiąca rozkopane, tzn wokół, robią nowe ogrodzenie, asfalt, nowe huśtawki i ślizgawkę... Miało być zrobione przez wakacje, ale nie wiem dlaczego rozpoczęli już po rozpoczęciu roku skzolnego.. Tak jak w domu sięp oczułam. W bloku mieszkałam, wiecznie ktoś wiercił hehehehe

Poza tym jest nowa linia z Modle do Gdańska! jupiiii koniec w wstawaniem o 3.30 żeby zdążyć na samolot i dość z marnowaniem wielu godzin czekając n aprzesiadkę w oslo!

Mój tz jest tak zachwycone Władysławowem, że teraz ciągl eo tym mówi, wycieczki planuje, pół rodziny i kupę znajomych chce tam ściągać hehe
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 17:39   #3173
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Któraś z Was uczyła się sama języka?
Polecacie jakieś podręczniki? Miałam chodzi na lekcje prywatne, ale brak czasu i dziecko spowodowały, że ciągle odwlekam intensywną naukę języka. Dlatego pomyślałam o samodzielnej nauce
Ja uczę się przez Skype i polecam
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 21:10   #3174
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Koleżanka po filologii norweskiej pracuje w Oslo od wielu lat i nie narzeka Dobrze jej się żyje. Choć nie jest to żadna praca biurowa, a zwykły sklep.
to mam nadzieję, że i mi się uda Fajnie gdyby to była jakaś praca do której moje studia będą przydatne,ale jak nie to trudno
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 04:21   #3175
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Ja się uczyłam na początku sama, ale gorąco polecam empik online. Nie wychodzisz z domu, lekcje możesz wielokrotnie powtarzać i przede wszystkim duzo się tam mówi. Ja z samych książek, nawet jak były z płytami cd to tak naprawdę nauczyłam się jedynie rozumieć język pisany.

Jeśli o same książki chodzi to mam i ch trzy tony . Większości oczywiście nawet całych nie przerobiłam hehe Podobała mi się forma Norweski nie gryzie i Norsk for polakker. Mam też audiokursy Edgara, które puszczam sobie w samochodzie oraz Norweski od podstaw, który współgra z platformą supermemo. Fajny sposób powtarzania, aczkolwiek czasu mi brak i niestety to olałam.

Mam też fiszki, tylko też jakoś się zabrać za nie mogę, choć wersję podstawową przerobiłam całą i byłam azdowolona.

Te p[ vei i kompania też mi odpowiadają. Dzięki jenta >D

co jeszcze...
aha
Nocna Sowa. Jest to strona internetowa z ciekawymi formami nauki, ćwiczeinami, a teraz zaczynają się warsztaty pisania, na które chcę się zapisać. Trwają miesiąc i neistety słono kosztują, ale zalezy mi na tym, żeby zacząć pisać. W końcu z tego też jest egzamin. Dam znać czy kurs jest warty swej ceny >D

Dużo mi też dały ,... piosenki dla dzieci! Wystarczy znaleźć tekst i puścić piosenkę. Ca łe wyrażenia łatwo wchodzą do głowy, gotowe do użycia. Szczególnie na początku często zwracałam się do dzieci niemal cytatami z piosenek hehehe Dodatkowo Twoje dziecko będzie miało uciechę.

Tak na prawdę to musisz zobaczyć, które podręczniki najbardziej Ci odpowiadają, czy też jakie formy nauki. Są ludzie, którzy błyskawicznie przyswajają z audiobooków, ja zawsze muszę mieć tekst, bo aka hmm przygłucha chyba jestem. Albo mój słuch fonematyczny jest uszkodzony bo czasem i po polsku mi trudno zrozumiec jak przez telefon z kimś rozmawiam
Zakupiłam Norweski nie gryzie Uczę się widząc pisownię. Żeby się osłuchać zamierzam wyjechać za rok na 2 miesiące na projekt do Oslo, więc liczę na to, że wtedy choć trochę nauczę się rozumieć język mówiony, a nie tylko pisany.
Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Ja uczę się przez Skype i polecam
Jak wygląda nauka przez Skype?
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 07:28   #3176
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Zakupiłam Norweski nie gryzie Uczę się widząc pisownię. Żeby się osłuchać zamierzam wyjechać za rok na 2 miesiące na projekt do Oslo, więc liczę na to, że wtedy choć trochę nauczę się rozumieć język mówiony, a nie tylko pisany.

Jak wygląda nauka przez Skype?
Tak jak na zwykłym kursie tylko że masz nauczyciela w komputerze na ekorepetycje.net jest dużo osób które oferują taką naukę
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 07:34   #3177
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Tak jak na zwykłym kursie tylko że masz nauczyciela w komputerze na ekorepetycje.net jest dużo osób które oferują taką naukę
Ah, to nie. Taka forma mi nie odpowiada. Potrzebuję czegoś, do czego usiądę wtedy, kiedy mam czas.

Jaki certyfikat warto zrobić żeby móc pracować w norweskich firmach?
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 08:28   #3178
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja miałam wcześniej przez skypa ale akurat nie trafiłam dobrze. Lubię jednak mieć jakiś plan i przejrzystość, wolę pracę z podrecznikiem, podane nowe słownictwo, którego mogę użyć wypowiadając się na dany temat. Ale zapewne i na skypie można znaleźć kogoś kto tak prowadzi zajęcia.

Co do egzaminów najlepszy bergenstest 😁 ale norskprøve 3 tez Juz jest solidna podstawą.
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 07:45   #3179
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Ja miałam wcześniej przez skypa ale akurat nie trafiłam dobrze. Lubię jednak mieć jakiś plan i przejrzystość, wolę pracę z podrecznikiem, podane nowe słownictwo, którego mogę użyć wypowiadając się na dany temat. Ale zapewne i na skypie można znaleźć kogoś kto tak prowadzi zajęcia.

Co do egzaminów najlepszy bergenstest 😁 ale norskprøve 3 tez Juz jest solidna podstawą.
Ale ja realizuję podręcznik zrobiłam cale Stein på stein przez Skype i zdałam norskprove3. Teraz robimy her på berget i będę podchodzić do bergenstestu. Trzeba znaleźć sobie po prostu nauczyciela.
A skype jest o tyle lepszy że oszczędza się dużo czasu. Bo np nie trzeba dojeżdżać. jest też dość elastycznie, ja mam o 10 rano jak dziecko jest na drzemce a moj mąż o 21 po kolacji
No i lekcje indywidualne. A i nauka samemu jest powiedzmy wolniejsza.
Ale co kto woli. Ja polecam
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:50   #3180
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Varga - mnie się podobały m. in. podręcznik ze ścieżką audio "Teach Yourself Norwegian" (znajdziesz w necie) i Repetytorium A-Z z wydawnictwa Kram. Jeszcze książki Trolle wydały mi się fajne, ale nie wgłebiałam się.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.