Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-20, 13:45   #4051
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mnie się bardzo Norwegia podoba, prawie pod każdym względem (choć np drażni mnie, że ludzie tutaj tak łatwo się rozchodzą mając dzieci ). Nie wyobrażam sobie wyjechać stąd, po tym wszystkim co musiałam sobie "wypracować". Nauka języka, zbieranie doświadczeń, załatwianie dokumentów itd. Nie chciałabym zaczynać na nowo w innym kraju.

Co do powrotów, to myślę, że wielu pod wpływem tęsknoty jednak idealizuję Polskę. ja tak miałam będąc w UK, wróciłam i... żałowałam bardzo. Polskie realia były bezlitosne (byłam sama z dzieckiem), znajomi jakoś się wykruszyli (bo już nie było tak zabawnie ze mną skoro miałam "kulę u nogi" w postaci dziecka), czułam się nie mniej samotna niż w UK. Poza tym większość moich znajomych też wybyło za granicę. Z rodziną też jakoś lepiej się dogaduję jak jesteśmy na odległość

Stanowczo wystarczają mi wycieczki do Pl i skype/fb

Do dentysty chodzimy oboje w Pl. TZ był na początku sceptycznie nastawiony, ale teraz bardzo ufa naszej dentystce

Mnie się trochę propozycji pracy posypało, ale wszystkie są tylko jako "ringevikar" i sama nie wiem czy trzymać się jednego miejsca czy popróbować innych. Boję się, że jak będę taka "nielojalna" >P i zacznę skakać po przedszkolach to ktoś wskoczy na moje miejsce (teraz jestem hm pierwsza w kolejce jak kogoś nie ma, więc pracuję codziennie). Jedyne co to spróbuję w tej szkole i na świetlicy (jednak). Ale tylko parę dni w tygodniu. Albo powiedzmy co drugi tydzień. Tak żeby zobaczyć jak tam jest i jak będzie strasznie to wrócę do przedszkola
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 09:35   #4052
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej Mam to Was ogromną prośbę,mam nadzieję,że dobrze trafiłam W lipcu jadę do Oslo na kurs norweskiego,ale przy okazji chciałabym zobaczyć coś ciekawego,bo nigdy nie byłam w Norge,a było to moje marzenie,choć muszę przyznać,że trochę się obawiam tego Oslo,bo wydaję mi się to po prostu ładne miasto a ja szukam pięknych norweskich widoków Może mi coś polecicie,jakieś miejsca która zapierają dech, w okolicach Oslo?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 16:01   #4053
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, potrzebuję znowu Waszej rady! Noż kurka, jak przez półtorej miesiąca nie mogłam żadnej pracy znaleźć, to teraz co chwilę dostaję kuszącą ofertę.

Sprawa wygląda tak: dzwoniła dzisiaj babka z agencji pracy (nowej), że znalazła na finnie moje cv i że szukają właśnie specjalnego pedagoga. Praca dla kommuny przez agencję pracy. Stanowisko 100 procent. Wiadomo, jak już nóżkę wstawię w posadę państwową to potem już łatwo tam zagrzać miejsce na dłużej. Uwielbiam pracować z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Ale jest to praca w różnych przedszkolach, czyli jeździ się od przedszkola do przedszkola.

Teraz pracuję jako ringevikar, nadal w tym samym przedszkolu. Pracuję każdego dnia, znam już dzieci, współpracowników, dostaje wiele pozytywnych wiadomości zwrotnych od rodziców. Pracuję tam od końcówki września. Teraz pojawiło się wolne stanowisko pedagogisk leder, na które najprawdopodobniej mogłabym wskoczyć (dostałam autoryzację wykształcenia ).

Nie mam pojęcia co wybrać??? Będę wdzięczna za jakieś opinie, może zwrócicie uwagę na coś, o czym nie pomyślałam...
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 09:09   #4054
TelephoneDesire
Evil olivE
 
Avatar TelephoneDesire
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję znowu Waszej rady! Noż kurka, jak przez półtorej miesiąca nie mogłam żadnej pracy znaleźć, to teraz co chwilę dostaję kuszącą ofertę.

Sprawa wygląda tak: dzwoniła dzisiaj babka z agencji pracy (nowej), że znalazła na finnie moje cv i że szukają właśnie specjalnego pedagoga. Praca dla kommuny przez agencję pracy. Stanowisko 100 procent. Wiadomo, jak już nóżkę wstawię w posadę państwową to potem już łatwo tam zagrzać miejsce na dłużej. Uwielbiam pracować z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Ale jest to praca w różnych przedszkolach, czyli jeździ się od przedszkola do przedszkola.

Teraz pracuję jako ringevikar, nadal w tym samym przedszkolu. Pracuję każdego dnia, znam już dzieci, współpracowników, dostaje wiele pozytywnych wiadomości zwrotnych od rodziców. Pracuję tam od końcówki września. Teraz pojawiło się wolne stanowisko pedagogisk leder, na które najprawdopodobniej mogłabym wskoczyć (dostałam autoryzację wykształcenia ).

Nie mam pojęcia co wybrać??? Będę wdzięczna za jakieś opinie, może zwrócicie uwagę na coś, o czym nie pomyślałam...
Ja bym sie na twoim miejscu nie zastanawiala. Pedagogisk leder a ringevikar to sa jednak dwie rozne sprawy.
Tak naprawde to w obecnej pracy nie masz gwarancji ze zawsze bedziesz potrzebna, bo to jednak vikar. Jako pracownik komuny masz wiele przywilejow (no przynajmniej u mnie tak jest ze pracownicy maja darmowa silownie, jakies bony itd.) a nawet jak cie zwolnia, czy jak sama zrezygnujesz to masz solidna prace w CV i w tedy kolejny pracodawca jednak inaczej na ciebie patrzy. Moim zdaniem trafila ci sie świetna oferta, bo wbrew pozorom nie jest tak latwo sie zalapac na komunalne stanowiska. Ja bym sie zdecydowala.

*Przepraszam za brak polskich znakow. *
__________________
We loved with a love that was more than love.
TelephoneDesire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 14:34   #4055
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja zrozumialam ze pedagogisk leder bedzie w tym przedszkolu, w ktorym Mukaa pracuje, nastomiast to stanowisko w komunie to ped. specjalny i praca w roznych przedszkolach przez agencje - dobrze rozumiem Mukaa?

ciezko podjac decyzje, moze bardziej bym sie sklaniala na to stanowisko pedagogisk leder, hmmm
ale super, ze tak dobrze Ci sie uklada

A teraz pytanie ode mnie nie pracowalam w 2015 roku w Polsce, tylko w NO - czy musze jakos rozliczac sie w Polsce? podobno mam wyslac pit z kwota 0 zlotych, inacze moge miec nieprzyjemnosci w skarbowce
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 07:59   #4056
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

tak, ingel, dokładnie tak.

Tam potrzebują tego pedagoga specjalnego na już. Dzisiaj idę do nich na rozmowę. Stanowisko pedagogisk leder jest od marca, a nowa szefowa przedszkola (która z choinki się urwała) stwierdziła, że ona nie może niczego obiecać, bo są procedury itd. W sensie, że odpowiedź dostać mogę dopiero 20.02.

Tak więc biorę na wszelki wypadek tego vikara jako ped spec (jeśli dla nich nie będzie problemem to, że jadę na tydzień do Pl w lutym). Zawsze nowe doświadczenie, a jak będzie koszmarnie to mogę się wymiksować :P i wrócić jako ringevikar do przedszkola albo do szkoły (gdzie btw muszę zadzwonić, że jednak nie będę do ich dyspozycji..).

Tak więc trzymajcie kciuki, bo jeśli dzisiaj dobrze pójdzie to już jutro mam iść do tej nowej pracy! (serio im się pali grunt pod nogami... chcieli żebym już wczoraj tę pracę przyjęła). Swoją drogą mam nadzieję, że nie jest tak, że poprzednia pedagog zrezygnowała nagle bo tak koszmarnie było :P

desire / co do tego, że przy ringevikar mogę mieć przestoje to się nie boję. Właściwie to miałam nadzieję, mieć przestoje, żeby trochę się pobyczyć zanim znajdę stałą pracę. Na wszelki wypadek zatrudniłam się też w agencji pracy (przez którą pracować zdążyłam tylko jeden dzień) . Okazało się, że praca jest każdego dnia, a pracuję tam już 4 miesiąc.

W ogóle, że tak temat zmienię, gdzie ta zima??? podobno tutaj w okolicach Oslo zimy takie ciężkie :P Teraz przypomina raczej klimaty Molde: deszcz, szaro, buro, plucha...
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 15:23   #4057
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
tak, ingel, dokładnie tak.

Tam potrzebują tego pedagoga specjalnego na już. Dzisiaj idę do nich na rozmowę. Stanowisko pedagogisk leder jest od marca, a nowa szefowa przedszkola (która z choinki się urwała) stwierdziła, że ona nie może niczego obiecać, bo są procedury itd. W sensie, że odpowiedź dostać mogę dopiero 20.02.

Tak więc biorę na wszelki wypadek tego vikara jako ped spec (jeśli dla nich nie będzie problemem to, że jadę na tydzień do Pl w lutym). Zawsze nowe doświadczenie, a jak będzie koszmarnie to mogę się wymiksować :P i wrócić jako ringevikar do przedszkola albo do szkoły (gdzie btw muszę zadzwonić, że jednak nie będę do ich dyspozycji..).

Tak więc trzymajcie kciuki, bo jeśli dzisiaj dobrze pójdzie to już jutro mam iść do tej nowej pracy! (serio im się pali grunt pod nogami... chcieli żebym już wczoraj tę pracę przyjęła). Swoją drogą mam nadzieję, że nie jest tak, że poprzednia pedagog zrezygnowała nagle bo tak koszmarnie było :P

desire / co do tego, że przy ringevikar mogę mieć przestoje to się nie boję. Właściwie to miałam nadzieję, mieć przestoje, żeby trochę się pobyczyć zanim znajdę stałą pracę. Na wszelki wypadek zatrudniłam się też w agencji pracy (przez którą pracować zdążyłam tylko jeden dzień) . Okazało się, że praca jest każdego dnia, a pracuję tam już 4 miesiąc.

W ogóle, że tak temat zmienię, gdzie ta zima??? podobno tutaj w okolicach Oslo zimy takie ciężkie :P Teraz przypomina raczej klimaty Molde: deszcz, szaro, buro, plucha...

Mukaa - bierz posadę ped. specjalnego, przecież o takiej pracy marzysz, no wiadomo cudownie byłoby gdyby to była praca w 1 miejscu, ale i tak jest to w 99,99% spełnienia twoich aspiracji zawodowych, czyż nie ? Wydaje mi się, że z forum to tylko potrzebowałaś takiego kopniaka żebyśmy cię zmobilizowały i utwierdził, że dokonałaś słusznego wyboru- bo dokonałaś. Trzymam kciuki i dawaj znać jak poszło
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 18:15   #4058
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziękuję bardzo! Okazało się, że jednak udało im się znaleźć więcej kandydatów. Zobaczymy czy się załapię po rozmowie z nimi jeszcze większej ochoty nabrałam na tę posadę Dzięki Wam, ja strasznie nie lubię podejmować decyzji (wiem, brzmi okropnie, jako dorosła powinnam mieć pewniejsze wybory...).

W ogóle długa ta rozmowa.. Z tego wszystkiego nie patrzyła na zegarek (małe zawirowania była, bo babka z agencji zrozumiała, że ja nie mam ochoty na tę posadę:P) więc rozmowa odbyła się z poślizgiem. Trudno wyczuć czy są mną zainteresowani. Papiery mam dobre, doświadczenie również, ale... język ..... Niestety daleko mi do native speakera

Aha no i chyba tu pisałam, że rok temu miałam rozmowę kwalifikacyjną przez telefon, również w komunie? to jeszcze jak mieszkałam w Molde i starałam się o to stanowisko zanim się przeprowadziłam. I okazało się, że w tej komisji te same babki i mnie pamiętały.
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 16:29   #4059
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa tez tak mam z decyzjami. Czasami ktos musi mi powiedziec, co mam wybrac i tez mnie to wkurza.

Niesmialo wroce do mojego pytania: w 2015 roku nie pracowalam w PL, tylko w NO, czy w PL musze wysylac jakies zeznania, dokumenty, cokolwiek? jestem zameldowana w PL.
Bede wdzieczna za info, nie chce miec potem przygod z kochana skarbowka...
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 16:33   #4060
TelephoneDesire
Evil olivE
 
Avatar TelephoneDesire
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Mukaa tez tak mam z decyzjami. Czasami ktos musi mi powiedziec, co mam wybrac i tez mnie to wkurza.

Niesmialo wroce do mojego pytania: w 2015 roku nie pracowalam w PL, tylko w NO, czy w PL musze wysylac jakies zeznania, dokumenty, cokolwiek? jestem zameldowana w PL.
Bede wdzieczna za info, nie chce miec potem przygod z kochana skarbowka...

Najlepszym wyjściem będzie chyba zapytanie się jakiejś księgowej, ewentualnie prawnika. Gdzieś na polskiej stronie dla Polaków w Norwegii widziałam darmowe porady prawne itd. Jeśli chcesz mogę tego potem poszukać
__________________
We loved with a love that was more than love.
TelephoneDesire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 17:24   #4061
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość

Niesmialo wroce do mojego pytania: w 2015 roku nie pracowalam w PL, tylko w NO, czy w PL musze wysylac jakies zeznania, dokumenty, cokolwiek? jestem zameldowana w PL.
Bede wdzieczna za info, nie chce miec potem przygod z kochana skarbowka...
Niestety nie pomogę, bo nie pamiętam jak to było ze mną.
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-11, 20:03   #4062
natalia1208
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cześć dziewczyny, chciałabym wyjechać po obronie (czerwiec) do Norwegii z moim narzeczonym. Szczerze mówiąc, to po dzisiejszym szperaniu w internecie czuję się jakby mi ktoś wylał kubeł zimnej wody na głowę. Wydawało nam się, że za na początek mój narzeczony mógłby jeździć ciężarówką (teraz jeździ od 2 lat), ja mogłabym z nim, albo uczyć się języka. Wydawało mi się, że nie będzie problemu żeby jakąś pracę na start znaleźć, ale chyba tak było kilka lat temu. Mieliśmy znajomego który do wyjazdu nas namawiał, ale kontakt się urwał więc zostaliśmy sami, a nastawiliśmy się już na wyjazd. Teraz mam obawy przed tym wyjazdem, jak z mieszkaniem, kursem, pracą, gdzie szukać i gdzie się udać w pierwszej kolejności. Mogłybyście coś podpowiedzieć?

Edytowane przez natalia1208
Czas edycji: 2016-02-11 o 20:05 Powód: podwojenie
natalia1208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 06:20   #4063
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Mukaa tez tak mam z decyzjami. Czasami ktos musi mi powiedziec, co mam wybrac i tez mnie to wkurza.

Niesmialo wroce do mojego pytania: w 2015 roku nie pracowalam w PL, tylko w NO, czy w PL musze wysylac jakies zeznania, dokumenty, cokolwiek? jestem zameldowana w PL.
Bede wdzieczna za info, nie chce miec potem przygod z kochana skarbowka...
Ja się pytałam w tamtym roku księgowej i podobno nic nie trzeba.
Ale zawsze możesz gdzieś jeszcze zapytać.
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 19:47   #4064
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

INGEL jak zapytasz w skarbowce to vi powiedza ze trzeba zlozyc taki pit, najchętniej chcieliby tez poznac twoje zarobki w no. Ale my pytalismy w pl mojej ksiegowej i powiedziała, że nie trzeba nic składać. My niv nie skladamy odkad tutaj pracujemy.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 20:00   #4065
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziekuje na wszelki wypadek zapytam ksiegowej kiedy bede w PL
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 00:45   #4066
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
INGEL jak zapytasz w skarbowce to vi powiedza ze trzeba zlozyc taki pit, najchętniej chcieliby tez poznac twoje zarobki w no. Ale my pytalismy w pl mojej ksiegowej i powiedziała, że nie trzeba nic składać. My niv nie skladamy odkad tutaj pracujemy.
Gdzieś czytałam że to jest zależy od ilości dni przepracowanych w innym kraju niż Polska. I że jeśli nie przekroczy się tej liczby (chyba coś ok 160-180 dni, ale nie jestem pewna czytałam to z 2 lata temu) to należy rozliczyć się w Polsce również z tych pieniędzy które zarobiło się w innym kraju.
Ale tak jak pisałam, czytałam to już chwilę temu i mogło się coś pozmieniać.
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 10:14   #4067
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jesli np pracujesz 2 miesiące w pl i 10 w norwegii to rozliczasz się tu i tu. Wtedy przedstawiasz w pl zarobki z norwegii, prawdopodobnie przekraczasz prog podatkowy i od tego co zarobilas w pl będziesz musiala najpewniej zrobic doplate bo byla wzieta zbyt mala zaliczka. Tak samo rozliczasz się w no. Ale podatek placisz raz, w tym kraju w którym pracowalas.
Natomiast Ingel NIE pracowala w zeszlym roku w pl wiec nie rozlicza się w pl z zarobkow w norwegii.
Skarbowka chetnie chcialaby znac nasze zarobki z zagranicy (alimenciarze, dlugi, mandaty itp) wiec jest cos takiego jak jakis pit 0 czy cos takiego ale to nie jest obowiązek.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 14:07   #4068
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witajcie! Z tego co czytam, to część z Was, jak dobrze pójdzie, zarabia raczej pracą fizyczną lub siedzi na zasiłku w Norwegii, a zarobione pieniądze wydaje w Polsce. Czy naprawdę tak ciężko z pracą dla Polaków?
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2016-02-21 o 16:18
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 17:54   #4069
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dlaczego edytowalas post? Poprzednio napisałaś czy naprawdę jest ciężko znaleźć normalną pracę i chcialam zapytac jaka to jest ta normalna bo fizyczna juz wykluczylas.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

A co do zasiłków to rece opadajO
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-21, 18:01   #4070
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Dlaczego edytowalas post? Poprzednio napisałaś czy naprawdę jest ciężko znaleźć normalną pracę i chcialam zapytac jaka to jest ta normalna bo fizyczna juz wykluczylas.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

A co do zasiłków to rece opadajO
Edytowałam, bo nie chciałam sugerować Wam odpowiedzi. Określenie "normalna praca" jest pojęciem względnym, więc uznałam za stosowne zmodyfikowanie pytania. Przymierzam się od 5lat. Nic już mnie w Polsce nie trzyma. Dla mnie jednak praca przy krojeniu ryb, sprzątaniu hoteli czy opieka nad osobą niepełnosprawną po prostu odpada. Nie wykluczam jednak lekkich prac fizycznych.
Tak jak pisałam brat mnie bardzo zachęcał do Norwegii. W większości przypadków jednak kobiety pracują rok czy dwa, a później na zasiłek lub urlop macierzyński.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2016-02-21 o 18:09
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 18:14   #4071
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cosmetix, a jaki masz zawod i jak dobrze znasz norweski?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 18:20   #4072
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2016-05-03 o 19:38
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 22:04   #4073
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jesli sie przymierzasz od pieciu lat a znasz dopiero podstawy to moze Ty masz slimacze tempo?
Nie ma czegos takiego jak "praca dla Polakow", praca to praca
Tu na forum przeciez piszemy o pracy w szkole, przedszkolu, jedna z uzytkowniczek jest managerem w sieci sklepow, ja studiuje. W tej chwili chyba zadna z nas piszacych tutaj nie sprzata ani nie filetuje ryb?
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 06:33   #4074
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 727
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2016-05-03 o 19:38
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:09   #4075
TelephoneDesire
Evil olivE
 
Avatar TelephoneDesire
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Tak mam ślimacze tempo pracując na 2 etaty.

Jesteś nadal wege, będąc w N .?

Gdybyś naprawdę chciała tutaj przyjechać to w ciągu tych pięciu lat już dawno byś tu była. Teraz myśle że już nie ma sensu. Po pierwsze to nie znasz języka, po drugie, nie jest juz tak łatwo z pracą i watpię żebyś znalazła coś w swoim fachu. Na twoim miejscu gdybym miała wyjeżdżać z Polski to nie brałabym pod uwagę Skandynawii.
__________________
We loved with a love that was more than love.
TelephoneDesire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:34   #4076
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Witajcie! Z tego co czytam, to część z Was, jak dobrze pójdzie, zarabia raczej pracą fizyczną lub siedzi na zasiłku w Norwegii, a zarobione pieniądze wydaje w Polsce. Czy naprawdę tak ciężko z pracą dla Polaków?


Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Edytowałam, bo nie chciałam sugerować Wam odpowiedzi. Określenie "normalna praca" jest pojęciem względnym, więc uznałam za stosowne zmodyfikowanie pytania. Przymierzam się od 5lat. Nic już mnie w Polsce nie trzyma. Dla mnie jednak praca przy krojeniu ryb, sprzątaniu hoteli czy opieka nad osobą niepełnosprawną po prostu odpada. Nie wykluczam jednak lekkich prac fizycznych.
Tak jak pisałam brat mnie bardzo zachęcał do Norwegii. W większości przypadków jednak kobiety pracują rok czy dwa, a później na zasiłek lub urlop macierzyński.
Bardzo rzadko tutaj pisze ale Twoje posty trochę mnie poruszyły.

Bo bierzesz wszystkich do jednego worka. Już nie tak bardzo mnie razi to wydawanie pieniędzy w Polsce bo sama znam takich ludzi którzy tylko tak coś kupują, choć ja i moi bliscy znajomi tak nie robimy bo w pl jesteśmy może 2 razy do roku w odwiedziny. Ale liczmy że sporo osób tak robi.
Ale mówić że kobiety pracują trochę i idą na zasiłek to już przegięcie. Nie znam kobiety która sama by się zdecydowała na coś takiego no chyba że była w ciąży wtedy wzięła urlop. Więc nie wiem skąd masz tą informację ale z tego co widziałam tutaj przez 3 lata to są one błędne.

A co do pracy fizycznej. Cóż każdy pracuje tak jak może. Jeśli nie znasz języka to nawet z taką praca będzie Ci w tym momencie ciężko bo rynek od ponad roku jest dość ciężki.
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 16:56   #4077
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Jesli sie przymierzasz od pieciu lat a znasz dopiero podstawy to moze Ty masz slimacze tempo?
Nie ma czegos takiego jak "praca dla Polakow", praca to praca
Tu na forum przeciez piszemy o pracy w szkole, przedszkolu, jedna z uzytkowniczek jest managerem w sieci sklepow, ja studiuje. W tej chwili chyba zadna z nas piszacych tutaj nie sprzata ani nie filetuje ryb?
Ja m.in. sprzatam bo mam conajmniej 40kr więcej na godzinę niz mialam jako asystentka w przedszkolu.

Tu gdzie mieszkam zeby dostac się 'z ulicy' do firmy sprzątającej z prawdziwego zdarzenia (norweskiej, nie u polki, nie jako podwykonawca) trzeba mówić po norwesku i miec dosw. I wbrew pozorom jest to jedna z prac gdzie stawka nie jest jakas b niska. Mniej zarabia adystent w przedszkolu /domu starcow, sprzedawca w sklepie czy pracownicy gastronomii/hotelow.

Podsumowując, bez norweskiego szanse na pracę nie fizyczna sa znikome a i o fizycza, LEGALNA ostatnio nielatwo.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Nie znam osobiście ani jednej osoby, która zrezygnowala z pracy sama nie po to zeby prace zmienic tylko po to zeby żyć z zasilku.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 17:12   #4078
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Witajcie! Z tego co czytam, to część z Was, jak dobrze pójdzie, zarabia raczej pracą fizyczną lub siedzi na zasiłku w Norwegii, a zarobione pieniądze wydaje w Polsce. Czy naprawdę tak ciężko z pracą dla Polaków?
Chętnie wydawałabym w Polsce, gdyby nie fakt, że tutaj są lepsze przeceny
Cytat:
Napisane przez cosmetix Pokaż wiadomość
Edytowałam, bo nie chciałam sugerować Wam odpowiedzi. Określenie "normalna praca" jest pojęciem względnym, więc uznałam za stosowne zmodyfikowanie pytania. Przymierzam się od 5lat. Nic już mnie w Polsce nie trzyma. Dla mnie jednak praca przy krojeniu ryb, sprzątaniu hoteli czy opieka nad osobą niepełnosprawną po prostu odpada. Nie wykluczam jednak lekkich prac fizycznych.
Tak jak pisałam brat mnie bardzo zachęcał do Norwegii. W większości przypadków jednak kobiety pracują rok czy dwa, a później na zasiłek lub urlop macierzyński.
Nie znam ani jednaj na zasiłku, ale to z pewnością zależy od środowiska w jakim się obracasz.
Nie licz, że przyjedziesz i od razu pracę w zawodzie bez norweskiego dostaniesz. Masz dobre referencje, kogoś o międzynarodowej sławie ?
Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Jesli sie przymierzasz od pieciu lat a znasz dopiero podstawy to moze Ty masz slimacze tempo?
Nie ma czegos takiego jak "praca dla Polakow", praca to praca
Tu na forum przeciez piszemy o pracy w szkole, przedszkolu, jedna z uzytkowniczek jest managerem w sieci sklepow, ja studiuje. W tej chwili chyba zadna z nas piszacych tutaj nie sprzata ani nie filetuje ryb?
Ja bym chciała sprzątać, ale aż tak biegle po norwesku nie mówię widocznie, choć NAV w końcu mnie na kurs wysłał, więc z drugiej strony nie jest z moim norweskim aż tak źle
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 18:04   #4079
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

kaledonia co to za kurs, jezeli moge spytac?

cosmetix byc moze masz szanse na prace w zawodzie ale nie od razu i musisz znac norweski. Wiec na poczatku musisz znizyc sie do fizycznej pracyNie wiem, skad Twoj brat wzial te informacje o Polkach idacych po roku na zasilek, moim zdaniem jest odwrotnie- dziewczynom zalezy na ciaglosci zatrudnienia,zdobyciu doswiadczenia i z wlasnej woli na zasilek nie ida.

velkommen og lykke til
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:46   #4080
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nieladnie z mojej strony zabrzmialo
Sprzatalam i tez wlasnie mialam za to wieksza stawke godzinowa. Gdyby tylko ex mnie wtedy nie okradal

Co do pytania, to nie jem miesa, ale jem ryby
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.