Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-10, 20:40   #4171
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Podoba mi się wasze podejście co do żywności! Norweżki na serio są takie piękne. Jaka panuje mentalność?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 22:09   #4172
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze dodała jaką osobą jesteś, w sensie jak znosisz nowa rzeczywistość i stres z nią związany, niezależnie od tabunu rodziny wokół.
Pamiętam ciągle swój trudny początek i wątek o tym. Jedna z wizazanek napisała mi wtedy, że emigracja to nauczenie się świata od nowa. Zapamietalam, miała cholerna rację.
Ale wiem też już z doświadczenia że to zrozumie tylko drugi ekspat. No chyba, że się jedzie na trzy miesiące na truskawki czy inne sezonowe prace to ok. Jest inaczej niż jak ktoś planuje na zawsze.

Sent fra min D2403 via Tapatalk
Możliwe że masz rację.
My wiedzieliśmy że chcemy tu spróbować. Tz przyjechał 6 miesięcy wcześniej potem ja i tak zostaliśmy co prawda zdajemy sobie sprawę że jeśli stracimy pracę i nie uda się nic znaleźć to będzie trzeba myśleć o przeprowadzce ale mam nadzieję że do tego nie dojdzie bo dobrze się tu czuje... choć ja obecnie na częściowym dagpenger
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 06:16   #4173
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jak jesteś pielęgniarką bądź lekarzem to masz szansę na pracę o ile nauczysz się języka.

Nie przejmują się ? Pewnie dlatego, że już większość nastolatków stać na co tylko chce, kosmetyki z górnej półki, markowe torebki MK czy LV i oczywiście najnowsze iPhone to standard.

To pierwsze co mi się rzuciło w oczy po przyjeździe tutaj ponad 4 lata temu.
Tu się żyje bogato, goniąc wręcz za modą, ciągle nowe gadżety. Jak nie kręcą Cię torebki to z pewnością znasz kolekcjonera samochodów retro (drogie hobby) i kogoś kto ma dom wakacyjny (ostatnio modne w ciepłych krajach).
Nawet jeśli pracę masz przez agencję typu Manpower i nie stałą to i tak uczestniczysz w tym wyścigu kto ma więcej! Bez metki nie ma podnietki
Oczywiście i w Pl tak jest nawet bardziej. Tylko ze w Pl człowiek sie zadłuży by kupić iphonA. W Norge w większości wszystkich na to stać. Znam bardzo zamożnych Norwegów ale dalej skromnych. Nie wiem jak jest w gimnazjach i liceach bo juz nie te lata ale leudzie dorośli powiedziałabym raczej, ze dres adidaski i do lasu ja tur z gadżetem w ręku
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 11:51   #4174
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kurczę ja w ogole w Norwegii nie widzę tej pogoni za modą, wręcz przeciwnie, panuje tu specyficzna "moda", do ktorej musiałam się przyzwyczajać 3 lata, bo wcześniej wstydziłam się tak wyjść na ulicę, jak tu noszą się dziewczyny na codzień.
Metka? Chyba, że kogoś kręci firma Janus i Pierre Robert (bo fakt - tanie to nie jest) albo może Stormberg czy naszywka z flagą Norwegii.
Podstawy norweskiego ubioru - legginsy sportowe, na drugim miejscu spodnie dresowe (najlepiej szare), bluzy dresowe typu kangurki, lub bluzki z wełny, no i niekwestionowany król uioru - polar (wszystkie typy jakie możecie sobie wyobrazić). Zimą długa kurtka z kapturem z futrem, latem kurtka przeciwdeszczwowa sportowa z kapturem. Ubierasz się tak niezależnie od płci i wieku.
Co do Iphone'a i torebek to się zgodzę, ale wiem po sobie, że lepiej kupić droższą skorzaną torebkę niż byle co i zmieniać co kilka miesięcy na nową.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 23:14   #4175
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Vanessita Pokaż wiadomość
Oczywiście i w Pl tak jest nawet bardziej. Tylko ze w Pl człowiek sie zadłuży by kupić iphonA. W Norge w większości wszystkich na to stać. Znam bardzo zamożnych Norwegów ale dalej skromnych. Nie wiem jak jest w gimnazjach i liceach bo juz nie te lata ale leudzie dorośli powiedziałabym raczej, ze dres adidaski i do lasu ja tur z gadżetem w ręku
Jeżdżę autobusami to widzę nastolatków codziennie
Mam wrażenie, że ci bogaci Norwegowie, ale tak mega to właśnie skromnie. Reszta to by sobie metkę do tyłka przyczepiła by ją wszyscy zobaczyli.
Tutaj część ludzi też się zakredytuje na telefon, bo czym innym jest taki abonemant na jabłuszko jak nie spłacaniem rat ?
Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Kurczę ja w ogole w Norwegii nie widzę tej pogoni za modą, wręcz przeciwnie, panuje tu specyficzna "moda", do ktorej musiałam się przyzwyczajać 3 lata, bo wcześniej wstydziłam się tak wyjść na ulicę, jak tu noszą się dziewczyny na codzień.
Metka? Chyba, że kogoś kręci firma Janus i Pierre Robert (bo fakt - tanie to nie jest) albo może Stormberg czy naszywka z flagą Norwegii.
Podstawy norweskiego ubioru - legginsy sportowe, na drugim miejscu spodnie dresowe (najlepiej szare), bluzy dresowe typu kangurki, lub bluzki z wełny, no i niekwestionowany król uioru - polar (wszystkie typy jakie możecie sobie wyobrazić). Zimą długa kurtka z kapturem z futrem, latem kurtka przeciwdeszczwowa sportowa z kapturem. Ubierasz się tak niezależnie od płci i wieku.
Co do Iphone'a i torebek to się zgodzę, ale wiem po sobie, że lepiej kupić droższą skorzaną torebkę niż byle co i zmieniać co kilka miesięcy na nową.
Mieszkamy w różnych rejonach kraju. U nas ludzie z daleka poznają jak ktoś z Oslo przyjeżdża rodzinę odwiedzić, bo styl jest inny.
Mamy w mieście taki sklep ze swetrami Armani za 11tys NOK itp i tam ciągle jest ruch. Jak robią salg to kobitki aż się biją o towar, jak u nas w Lidlu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 12:39   #4176
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mam kilka markowych ubrań i szczerze to w Stavanger rzadko to noszę, bo się wstydzę, że się niepotrzebnie odpicowałam, że ludzie na mnie jakoś nie tak jak trzeba patrzą. W Oslo to jest życie jak widzę Sama bym wbiła na tę wyprzedaż na swetry, aczkolwiek nie mówię, że kupuję wszystko tylko dlatego, że ma metkę.
Ostatnio ubieram się tak jak wszyscy w mojej okolicy (wieśniacko lub jakbym szła na grzyby), a jak włosy schowam pod czapkę to i przemknę niezauważona po mieście.
Szczytem braku dobrego smaku była dla mnie pani w gumakach na kursie tańca towarzyskiego i jakaś laska na zamkniętej imprezie sylwestrowej tańcząca w mini i... butach typu Ugg.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 20:28   #4177
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja cały czas chodzę wiesniacko 😉 i ze skrawkiem makijażu w stosunku do czasów polskich i jeszcze nikt mnie nie zaszczelil 😜😉 w tej stolicy. W ogóle uważam, że te wszystkie sztormiaki i ulltøye są świetnej jakości i kocham je bezgranicznie 😍
Młodzież jest hmmm specyficzna, ale szpan chyba występuje wszędzie 😉
No i cholera, muszę się przyznać, że się skredytowalam na sprzęt 😛😛😛 ale tak mi wyszło rozsadniej jakby...

Tak jeszcze modowo, nie pojmuje fenomenu krótkich spodniczek, takich jakby zakładanych i zwykłych ciuchów z takiego tworzywa jak pianka. Sporo takich kobiet widywalam jak było cieplej i nie 😁 nie trafiają do mnie.
O wiele gorzej znoszę tu też ograniczenia w dostępie do wielu kosmetyków...no i czasami ich ceny, dlatego też zaopatruje się poza Norwegia.

Sent fra min D2403 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-15, 08:55   #4178
Fairylike
Raczkowanie
 
Avatar Fairylike
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraina Lodu :)
Wiadomości: 38
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja jak chodzę na uniwersytet tutaj w Stavanger czy do pracy to nie zauważyłam ani żeby ludzi ubierali się specjalnie " wieśniacko " ani żeby gonili za modą. Wydaje mi się,że każdy tutaj się ubiera jak chce, widzę ludzi ubranych na bardzo sportowo, elegancko, mega luzacko, modnie itp itd. Nikomu nie przeszkadza jak się kto ubiera i nikt na to nie zwraca uwagi. Tak przynajmniej jest na uniwersytecie i u mnie w pracy, nie wiem jak w liceum i między nastolatkami
Fairylike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 11:09   #4179
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Fairylike Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że każdy tutaj się ubiera jak chce, widzę ludzi ubranych na bardzo sportowo, elegancko, mega luzacko, modnie itp itd. Nikomu nie przeszkadza jak się kto ubiera i nikt na to nie zwraca uwagi.
I to jest clou. Ja się tu na maksa przestałam przejmować enturazem 😉 i wreszcie się czuje swobodnie a nie dziwnie, bo nie poszłam do sklepu ze zrobionym okiem i w eleganckiej apaszce 😄
Nb, w Stavanger jeszcze nie byłam, korci mnie jakiś weekendowy wypad 😊



Sent fra min D2403 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 12:47   #4180
Fairylike
Raczkowanie
 
Avatar Fairylike
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraina Lodu :)
Wiadomości: 38
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Magbeth, Stavanger jest super. Lubię wiele miejsc w Norwegii, ale Stavanger i okolice to moje ukochane :-D Musisz wpaść
Fairylike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 21:11   #4181
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Koniecznie na razie ogranicza mnie czas, ale niedlugo wszak wiosna.
Bardzo korci mnie tez Hammerfest, generalnie: gora mapy ;-) Jest tu ktoras stamtad?

Sent fra min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-27, 21:27   #4182
beapoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam

Jako nowa na forum, pragnę się przywitać

Jestem Beata. Lat prawie 30 Od lat 8,5 mieszkam w Norwegii z mężem i synem. Zamieszkujemy okolice Bergen.

Pozdrawiam Serdecznie
beapoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 22:26   #4183
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez beapoto Pokaż wiadomość
Witam

Jako nowa na forum, pragnę się przywitać

Jestem Beata. Lat prawie 30 Od lat 8,5 mieszkam w Norwegii z mężem i synem. Zamieszkujemy okolice Bergen.

Pozdrawiam Serdecznie
Witam ... w koncu ktos z moich okolic 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 12:05   #4184
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez beapoto Pokaż wiadomość
Witam

Jako nowa na forum, pragnę się przywitać

Jestem Beata. Lat prawie 30 Od lat 8,5 mieszkam w Norwegii z mężem i synem. Zamieszkujemy okolice Bergen.

Pozdrawiam Serdecznie
I moich również Witamy
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 08:52   #4185
MartynaLiczmanska
PannaM
 
Avatar MartynaLiczmanska
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 5
Post Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, czy polecicie kogoś kto pomoże mi się rozliczyć z podatku w Norwegii (pracowałam dla Norwega ostatnie 7 miesięcy, normalnie, na umowę)? Kogoś kto będzie blisko Oslo i będzie można z nim po polsku porozmawiać Może być ktoś prywatny, może być firma!

Edytowane przez MartynaLiczmanska
Czas edycji: 2017-02-03 o 14:05 Powód: zależy mi na jakiejkolwiek firmie, jeśli koleżance niżej nie pasuje, że umieściłam tę jedną, to nie muszę jej umieszczać :)
MartynaLiczmanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 13:06   #4186
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mysle, ze chyba dziekujemy za kryptoreklame.
Oto co wypluwa google: Reklama - martyna@polishconnection. no.
Jakos sceptycznie widzi mi sie przypadek, szczegolnie z jednym postem na koncie.


Sent fra min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 15:51   #4187
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hei jenter.

co tam u Was? ja mam przeboje z moim ex szefem, generalnie niezly meksyk z moim podatkiem.Nie bede wdawac sie w szczegoly, ale nikt mi nie powie, ze wszyscy Norwedzy sa nieskazitelni i uczciwi Niestety dostalam odmowe dagpenger.
I nie bardzo wiem co dalej, kurcze nigdy nie aplikowalam o zadna pomoc socjalna. Musze bardzo intensywnie szukac nowej pracy, w lotka raczej nie wygram

uklada mi sie na szczescie w zyciu prywatnym

mam nadzieje ze nasz watek odzyje
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 17:14   #4188
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mogę spytać dlaczego odmówiono Ci dagpenger? Możesz/będziesz się odwoływać?
A jesli nie dagpenger to moze drecz Nav o kurs? Praktyka? Tiltakspenger zawrotnoscia nie zabija, ale zawsze to cos.
Z wieksza pomocą socjalna może być krucho jeśli nie masz varig oppholdsrett. Jeśli mieszkasz sama (mieszkanie z osobnym wejściem) możesz aplikować o bostøtte (Husbanken).


Sent fra min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 00:28   #4189
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dagpenger odmowiono mi z powodu zbyt niskiego dochodu (niski dochod to wynik balaganu w moich papierach)

Moj szef to naprawil i bede sie odwolywac.

Mam przyznane bostøtte, to 50 proc. czynszu.

Za ydzien mam spotkanie z saksbehandlerem w nav - o ktore sama poprosilam - i bede ich meczyc w sprawie jakis praktyk.
Nie jest wesolo, ale do Polski nie chce wracac.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-04, 17:49   #4190
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Trzymam kciuki Drecz NAV skutecznie
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 12:57   #4191
AgnesEwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam, mam na imię Agnieszka i mieszkam w Norwegii Stord od 9 lat. Pozdrawiam
AgnesEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 15:31   #4192
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny Chciałam wybrać się na kilka dni do Norwegii, ale mam problem z dojazdem z lotniska Torp do samego Oslo. Słyszałam, jest jest autobus, ale kosztuje około 250 koron. Jest coś tańszego? Jak zazwyczaj jeździcie?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 16:43   #4193
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Chciałam wybrać się na kilka dni do Norwegii, ale mam problem z dojazdem z lotniska Torp do samego Oslo. Słyszałam, jest jest autobus, ale kosztuje około 250 koron. Jest coś tańszego? Jak zazwyczaj jeździcie?
To normalna cena, podobna do pociągu.
Autobus pociągowy jedzie z lotniska do stacji Torp, a stamtąd bezpośrednio pociąg do Oslo.

Polskie busiki, nieznacznie tańsze, ale nielegalne
http://pksoslo.com/pl/cennik

Jest też połączenie autobusowe nettbuss express linia NX 14, tylko trzeba się dostać do Larvik czy Sandefjord pociągiem, a potem na autobus jadący do Oslo.
http://www.nettbuss.no/
Plus jest taki, iż pociąg np do Sandefjord to ok 40nok, a autobus w zależności od pory dnia nawet od 100nok można zamówić. Online jest taniej niż u kierowcy!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2017-03-14 o 16:49 Powód: info
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 17:00   #4194
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To normalna cena, podobna do pociągu.
Autobus pociągowy jedzie z lotniska do stacji Torp, a stamtąd bezpośrednio pociąg do Oslo.

Polskie busiki, nieznacznie tańsze, ale nielegalne
http://pksoslo.com/pl/cennik

Jest też połączenie autobusowe nettbuss express linia NX 14, tylko trzeba się dostać do Larvik czy Sandefjord pociągiem, a potem na autobus jadący do Oslo.
http://www.nettbuss.no/
Plus jest taki, iż pociąg np do Sandefjord to ok 40nok, a autobus w zależności od pory dnia nawet od 100nok można zamówić. Online jest taniej niż u kierowcy!
Dziękuję bardzo za odpowiedź
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 14:56   #4195
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez AgnesEwa Pokaż wiadomość
Witam, mam na imię Agnieszka i mieszkam w Norwegii Stord od 9 lat. Pozdrawiam
No to cię podziwiam, ja się wyprowadzam w tym roku do Polski. Nawet nie sądziłam, że Polska jako "biedny kraj" może mi się zacząć przedstawiać jako kraina dobrobytu i wielkich możliwości dla mojego rozwoju, a wystarczyło na kilka lat utknąć po srodku tej wielkiej wiochy, żeby docenić ojczyznę
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 18:45   #4196
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mam jeszcze takie pytanie z ciekawości - orientuje się może któraś z Was, ile kosztuje znaczek na pocztówkę do UE?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 19:51   #4197
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
No to cię podziwiam, ja się wyprowadzam w tym roku do Polski. Nawet nie sądziłam, że Polska jako "biedny kraj" może mi się zacząć przedstawiać jako kraina dobrobytu i wielkich możliwości dla mojego rozwoju, a wystarczyło na kilka lat utknąć po srodku tej wielkiej wiochy, żeby docenić ojczyznę
A Twoj chlopak\maz? (bo tego co pamietam to nie jestes sama)

masz widoki na prace w PL?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 09:16   #4198
Fairylike
Raczkowanie
 
Avatar Fairylike
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraina Lodu :)
Wiadomości: 38
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie pytanie z ciekawości - orientuje się może któraś z Was, ile kosztuje znaczek na pocztówkę do UE?
To zależy od wagi. Taka zwyczajna pocztówka 20 gram to 17 NOK. 50 gram to 25 NOK .
Fairylike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 07:19   #4199
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Fairylike Pokaż wiadomość
To zależy od wagi. Taka zwyczajna pocztówka 20 gram to 17 NOK. 50 gram to 25 NOK .
Dziękuję bardzo
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 11:29   #4200
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
A Twoj chlopak\maz? (bo tego co pamietam to nie jestes sama)

masz widoki na prace w PL?
Prawda jest taka, że widoki na pracę w Polsce ma KAŻDY Polak. Kwestią jest tylko pensja i to czy się jej naprawdę szuka
Mój mąż kończy sprawy związene z Norwegią za dwa miesiące i wtedy wyjeżdżamy.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.