Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 11:15   #3301
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja z kolei od kilku dni używam tej Biodermy

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...ction/462.html

i na razie ok- nie zapycha

Wahałam się między Biodermą matująca , a tym nowym Ultra - Fluidem , ale w końcu najpierw postanowiłam przetestować zwykły fluid Biodermy 50 i jest ok.

Jak dla mnie matująca BIoderma ma za niski wskażnik SPF i UVA , a poza tym od kilku miesięcy unikam wszelkich kosmetyków , które mają w nazwie "matujący " i jak na razie lepiej na tym wychodzę niż wówczas , kiedy takie stosowałam ,
natomiast tego Ultra Fluidu jestem ciekawa, ale mam wrażenie , że na pełne wakacyjne słońce on będzie za "cienki " , to będzie chyba raczej taka ochrona na miasto, a że szukam czegoś pewnego na wyjazd do Chorwacji pod koniec czerwca to na razie odpuściłam testowanie takich "chudzielców ".
Ale jakby ktoś miał tego chudziaka , to proszę o podzielenie się odczuciami , jaki on jest
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:20   #3302
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Ja z kolei od kilku dni używam tej Biodermy

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...ction/462.html

i na razie ok- nie zapycha
Kurcze, ja tez uzyzwam tego wlasnie, przepraszam za wprowadzenie w blad tak wiec wszelkie moje peany wlasnie dotycza tego filtra, nie szkodzi mojej skorze, a po avene to balam sie filtrow jak ognia
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:33   #3303
ColourfulElephant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Garnier- Szampon wzmacniający- Czysty Blask.

Skład: Aqua, Ammonium lauryl sulfate, Cocamidopropyl betane, Sodium chloride, Niacinamide, Saccharum officinarum extract/Sugar cane extract, Sodium benzoate, Hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, Sodium hydroxide, Salicyl acid, Malpighia punicifola/ Acerola fruit extract, Camellia sinensis extract/Camellia sinensis leaf extract, Benzoic acid, Linalool, Caprylic/ Capric triglyceride, Pyrus malus extract/ Apple fruit extract, Pyridoxine HCL, Citric acid, Citrus medica limonum peel extract/ Lemon peel extract, Hexylene glycol, Hexyl cinnamal, Parfum/ Fragrance (FIL C44554/1)

Może któraś Wizażanka napisać coś o tym szamponie wg składu?
Szampon podobno o lekkiej i czystej formule (bez parabenu, silikonu i barwników) i ma niwelować złe działanie kamienia z twardej wody, który osiada na włosach.
ColourfulElephant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 14:51   #3304
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ColourfulElephant Pokaż wiadomość
Garnier- Szampon wzmacniający- Czysty Blask.

Może któraś Wizażanka napisać coś o tym szamponie wg składu?
Szampon podobno o lekkiej i czystej formule (bez parabenu, silikonu i barwników) i ma niwelować złe działanie kamienia z twardej wody, który osiada na włosach.
Garnier- Szampon wzmacniający- Czysty Blask.

Skład: Aqua, Ammonium lauryl sulfate, Cocamidopropyl betane, Sodium chloride, Niacinamide, Saccharum officinarum extract/Sugar cane extract, Sodium benzoate, Hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, Sodium hydroxide, Salicyl acid, Malpighia punicifola/ Acerola fruit extract, Camellia sinensis extract/Camellia sinensis leaf extract, Benzoic acid, Linalool, Caprylic/ Capric triglyceride, Pyrus malus extract/ Apple fruit extract, Pyridoxine HCL, Citric acid, Citrus medica limonum peel extract/ Lemon peel extract, Hexylene glycol, Hexyl cinnamal, Parfum/ Fragrance



Z analizą szamponów zawsze jest problem. Tutaj dużo zależy od Twojego podejścia. Niektóre dziewczyny mają podejście ''ortodoksyjne'', nie używają tych szamponów, które zawieraja silikony, sls, oraz als- który ten szampon zawiera. Ja stosuję ten szampon, który dobrze myje, dobrze się pieni, jest przyjemny w stosowaniu i nie plącze włosów. Silikony tez dopuszczam- te zmywalne woda. Dla mnie szampon ma myć- do pielegnacji mam inne produkty.
Ale wracając do analizy. Po pierwsze bedzie myć.
Zapobiegnie elektryzowaniu
Wspomniany już als to substancja myjąca- część dziewczyn unika takich skladników (przede wszystkim dlatego ze mogą podrazniac) . Dalej mamy sub myjące, wit b3, ekstrakt trzciny cukrowej, substancje konserwujące, nawilżające, sporo ekstraktow. Dla mnie szampon jak szampon- będzie myć, troche nawilzac. Ma w skladzie als- sama musisz podjac decyzje czy stronisz od takich subsancji. (moj szampon je zawiera na wlosy nie narzekam- wrecz przeciwnie). Silikonow nie widze. Ten skladnik moze powodowac alergię- ale jest na koncu skladu.

jesli zalezy ci na wzmocnieniu wlosów- polecam odpowiednia diete- bogata w witaminy, mikroelementy oraz tłuste ryby (to wewnetrznie - bez prawidlowego odzywiania zadna odzywka a napewno szampon wlosow nie wzmoci) a zew oleje- rycynowy i kokosowy, dobra odzywke. szampon nie wzmoci wlosów.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-05-02 o 14:54
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:20   #3305
ColourfulElephant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pokrzywa- dziękuję za odpowiedź.
W sumie nie zwracam uwagi na składy szamponów. Dla mnie również najważniejszym zadaniem, jakie ma wykonać ten kosmetyk jest mycie. Ale ten mnie zaciekawił tym, że nie posiada niby aż tylu niefajnych składników.
Wyczytałam, że Cocamidopropyl betane ma działać łagodząco na ALS. Jestem dosyć ciekawa tego Garniera ; >

No nic. Dziękuję, Pokrzywo
ColourfulElephant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:42   #3306
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kochane Dziewczyny! Jeszcze w temacie filtrów,co sądzicie o tym?

Eco Cosmetics Krem do opalania faktor 30

Skład INCI: Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Alcohol, Polyglyceryl-3 Ricionoleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Olea Europaea Oil*, Olea Europaea Leaf Extract*, Magnesium Sulfate, Cocos Nucifera Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Rice Brain Oil, Oenothera Biennis Oil*, Macadamia Ternifolia Oil, Hippophae Rhamnoides Oil*, Glycyrrhiza Glabra Extract, Punica Granatum Extract*, Mica, Xanthan Gum, Stearic Acid, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol.
* organically grown - skład skopiowany ze strony Organeo.pl

To same filtry mineralne... myślicie,że da się normalnie go nosić???
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-05-02 o 18:53
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:43   #3307
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ColourfulElephant Pokaż wiadomość
Pokrzywa- dziękuję za odpowiedź.
W sumie nie zwracam uwagi na składy szamponów. Dla mnie również najważniejszym zadaniem, jakie ma wykonać ten kosmetyk jest mycie. Ale ten mnie zaciekawił tym, że nie posiada niby aż tylu niefajnych składników.
Wyczytałam, że Cocamidopropyl betane ma działać łagodząco na ALS. Jestem dosyć ciekawa tego Garniera ; >

No nic. Dziękuję, Pokrzywo
to prawda
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 15:52   #3308
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jestem w trakcie szukania szamponu dla siebie, bez SLS, silikonów i z naturalnymi olejkami roślinnymi - znalazłam wczoraj szampon dla dzieci, skład wydaje mi się rewelacyjny, ale sprawdzałam go swoim okiem laika.
Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy mam rację?


Ingredients (INCI) : Water (Aqua), Coco-Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*.
* from natural essential oil
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:49   #3309
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26664366]Jestem w trakcie szukania szamponu dla siebie, bez SLS, silikonów i z naturalnymi olejkami roślinnymi - znalazłam wczoraj szampon dla dzieci, skład wydaje mi się rewelacyjny, ale sprawdzałam go swoim okiem laika.
Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy mam rację?


Ingredients (INCI) : Water (Aqua), Coco-Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*.
* from natural essential oil[/QUOTE]

dziewczyny piszcie nazwe kosmetyku który zgłaszacie ,
to Szampon i żel do mycia ciała z nagietkiem Weleda

szampon zawiera
substancje myjące
, olej ze słodkich migdałów (ze względu na to, że zawiera kwas linolowy będzie fajnie nawilżał). kosmetyk będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni włosa i wygładzi go. Dalej substancje nawilżające, pielęgnujące i zmiękczające włosy. to pielęgnujący delikatny szampon (bez silikonow drazniacych sls i drazniacych konserwantow)
można śmiało używać
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:52   #3310
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny piszcie nazwe kosmetyku który zgłaszacie ,
to Szampon i żel do mycia ciała z nagietkiem Weleda

szampon zawiera
substancje myjące
, olej ze słodkich migdałów (ze względu na to, że zawiera kwas linolowy będzie fajnie nawilżał). kosmetyk będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni włosa i wygładzi go. Dalej substancje nawilżające, pielęgnujące i zmiękczające włosy. to pielęgnujący delikatny szampon (bez silikonow drazniacych sls i drazniacych konserwantow)
można śmiało używać
Dzięki za analizę. Tani skubaniec nie jest, ale myślę, że warty swojej ceny.

A jeszcze mam pytanie: ten szampon zawiera kwas mlekowy - to jest ewenement czy stosowane powszechnie?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-02 o 18:58
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 19:05   #3311
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

prosze o analizę Estee Lauder, Perfectionist [CP+], Wrinkle Lifting Serum (Przeciwzmarszczkowe serum liftingujące)


Skład: Cyclopentasiloxane, Water, Polysilicone-11, Dimethicone, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Silica, Butylene Glycol, Yeast Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Morus Nigra (Mulberry) Root Extract, Sigesbeckia Orientalis (St Paul's Wort) Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Narcissus Tazetta Bulb Extract, Boswellia Serrata Extract, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Fish (Pisces) Collagen, Polysorbate 40, Ethylhexylglycerin, Caffeine, Cholesterol, Hydrolyzed Fish (Pisces) Collagen, Pentylene Glycol, Whey Protein, Pantethine, Creatine, Glycine Soja (Soybean) Protein, Glycerin, PEG-10 Dimethicone, Sodium Pca, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Linoleic Acid, Glyceryl Polymethacrylate, Polyquaternium-51, Squalane, Propylene Glycol Dicaprate, Acetyl Carnitine HCl, Acetyl Hexapeptide-8, Phytosphingosine, Sodium Hyaluronate, Adenosine Phosphate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, PEG-8, Disodium Distyrylbiphenyl Disulfonate, Lecithin, Palmitoyl Oligopeptide, Disodium Nadh, Caprylyl Glycol, Decarboxy Carnosine HCl, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Sodium Beta-Sitosteryl Sulfate, Fragrance, Sodium Chondroitin Sulfate, Tocopheryl Acetate, Hexylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Sodium Chloride, Xanthan Gum, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide, Mica (18.10.2010)
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 19:09   #3312
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, chciałam zapytac, czy mocno będę narzekac na płyn jaki zakupiłam do demakijazu oczu. Ostatnio udało mi się pozbyć wszelkich problemów skórnych i nie chciałabym, żeby mi coś zaszkodziło na nowo
Niestety nigdzie żadnych opinii o tym produkcie brak.

MARION, Płyn do demakijazu oczu i twarzy; skóra sucha i wrazliwa; dwufazowy

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Laureth-7 Citrate, Isopropyl Myristate, Urea, Rose Water Compound, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (and) Rosa Canina Fruit Extract, Allantoin, Glycine Soya (Soybean) Oil (and) Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil (and) Linoleic Acid (and) Tocopheryl Acetate (and) Retinyl Palmitate, Sodium Chloride, Tromethamine, Citric Acid, C.I. 16255

za ewentualne literówki przepraszam ale taką czcionka napisane, że ledwie odczytałam :|
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...

Edytowane przez nietypowynick
Czas edycji: 2011-05-10 o 21:43
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 19:09   #3313
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26667880]Dzięki za analizę. Tani skubaniec nie jest, ale myślę, że warty swojej ceny.[/QUOTE]

tutaj tańsze kosmetyki z nagietkiem , rumiankiem baby dream tez b chwalone
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=242
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1973

(te kosmetyki są naprawde b delikatne- od czasu ciezkiego podraznienia po filtrze przeciwslonecznym myje buzie tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-504923 i jestem zachwycona. (zaluje ze wczesniej nie potrafilam sie przemoc zeby tym twarz myc. i do tego nie zawiera alkoholu. ok 8 zl za 500 ml do ''doroslych'' wlosow sie nie nadaje niestety (chyba ze masz krotkie) ale dla dziecka jak najbardziej

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26667880]
A jeszcze mam pytanie: ten szampon zawiera kwas mlekowy - to jest ewenement czy stosowane powszechnie?
[/QUOTE]

lactic acid keratolitycznie (złuszczająco, rozpuszczajaco ) działa tylko w wyższych stęzeniach. w tym szamponie LA spelnia funkcje regulatora ph i substancji, która ma zapobiec wysychaniu szamponu (np zeby sie nie ''zbieral '' przy otworze butelki, tuby)
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-05-02 o 19:18
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 19:58   #3314
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
tutaj tańsze kosmetyki z nagietkiem , rumiankiem baby dream tez b chwalone
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=242
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1973

(te kosmetyki są naprawde b delikatne- od czasu ciezkiego podraznienia po filtrze przeciwslonecznym myje buzie tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-504923 i jestem zachwycona. (zaluje ze wczesniej nie potrafilam sie przemoc zeby tym twarz myc. i do tego nie zawiera alkoholu. ok 8 zl za 500 ml do ''doroslych'' wlosow sie nie nadaje niestety (chyba ze masz krotkie) ale dla dziecka jak najbardziej
Mam włosy za łopatki. A dlaczego ten szampon nie nadaje się do długich?

Jeszcze mam pytanie odnośnie szamponu Dermena:
Skład: (substancja czynna) Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiący metabolit nikotynamidu (witaminy PP)
Czy to oznacza, że szampon faktycznie ma tylko jeden składnik? A czy to z kolei oznacza, że szampon ten nie myje włosów i jest czymś w rodzaju serum po prostu?


edit: Sorry, że tak zawracam głowę, ale znalazłam jeszcze jeden szampon, który wydaja się naturalny, prosiłabym o szybką analizę:

ALVERDE, Repair Shampoo Grape & Avocado, 200 ml

Aqua, Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Vitis Vinifera Extract*, Persea Gratissima Extract*, Alcohol*, Hydrogenated Lecithin, Glucose Glutamate, Biotin, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**





Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-02 o 21:46
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 21:43   #3315
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co myślicie o tym?

Estee Lauder, DayWear Plus
Multi Protection Anti-Oxidant Creme/Lotion SPF 15 klik
Skład: / lotion - cera tłusta/ active ingredients: octyl methoxycinnammate, homosalate, avobenzone; ingredients: water (aqua purificata) purified, octyl methoxycinnamate, cyclomethicone, pentylene glycol, homosalate, avobenzone, dimethicone, c12-15 alkyl benzoate, pvp/hexadecene copolymer, acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, octyldodecyl neopentanoate, trimethylsiloxysilicate, aspalanthus linearis (red tea) extract, camellia sinensis (white tea) leaf ektract, coffea arabica (coffee) seed extract, polygonum cuspidatum root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, triticum vulgare (wheat germ) extract, betula alba (birch) bark extract, laminaria ochroleuca extract, hordeum vulgare (barley) extract, saccharomyces lysate extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, vitis vinifera (grape) seed extract, laminaria saccharina extract, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, cholesterol, phospholipids, maltodextrin, ascorbyl tocopheryl maleate, cyclodextrin, sodium hyaluronate, trehalose, nordihydhoguaiaretic acid, palmitoyl hydroxypropyltrimonium amylopectin / glycerin crosspolymer, linolenic acid, oryzanol, lecithin, squalane, glycerin, linoleic acid, sodium pca, urea, caprylic/capric triglyceride, sucrose, polyethylene, ppg-15 stearyl ether benzoate, isohexadecane, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, butylene glycol, dipropylene glycol dibenzoate, polyquaternium-51, hyorogenated polyisobutene, choleth-24, ceteth-24, polysorbate 80, fragrance (parfum), bht, disodium edta, phenoxyethanol, methylpararen, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, yellow 5 (ci 19140), blue (ci 42090)
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 21:57   #3316
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26669463]Mam włosy za łopatki. A dlaczego ten szampon nie nadaje się do długich?[/QUOTE]
przepraszam, że tak napisałam- to tylko moje odczucie. mam włosy niemal do pasa bardzo gęste i po prostu ja nie potrafie nim włosów umyć nie pieni się jakoś specjalnie i mam wrażenie brudnych włosów- na kwc dziewczyny myją nim włosy - kwestia przetestowania ale to jeden z tych kosmetyków, które mam zamiar używać do końca życia wart spróbowania --- i tak sie zastanawiam czy nie jest on --->https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-504923 lepszy dla dziecka - nie ma alcohol
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26669463]
Jeszcze mam pytanie odnośnie szamponu Dermena:
Skład: (substancja czynna) Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiący metabolit nikotynamidu (witaminy PP)
Czy to oznacza, że szampon faktycznie ma tylko jeden składnik? A czy to z kolei oznacza, że szampon ten nie myje włosów i jest czymś w rodzaju serum po prostu?[/QUOTE]

nie, ten szampon nie ma jednego składnika to tylko substancja czynna
pełny skład to (jesli to o ten szampon chodzi - sklad wzielam z kwc)
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lautyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Juglans Regia Extract, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydroxypropyltrimonium, Peg-15 Coco Polyamine, Parfum, Sodium Chloride, 1-methylparaben, phenoxyethanol, Propylparaben.

i tutaj wiadomo- SLS, substancje myjące, wyciąg z orzecha włoskiego, substancje nawilzajace , parabeny a ten składnik może podrażnic i wywołać alergie. nie powala ten szampon ale bedzie bardzo dobrze oczyszczac wlosy. w kwc jest chyba bład i tam gdzie jest 1- m...paraben powinna byc ta substancja czynna (na koncu skladu) a potem po prostu methylparaben

edit
nie zauwazylam 2 szamponu:

ALVERDE, Repair Shampoo Grape & Avocado, 200 ml

Aqua, Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine,
Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Vitis Vinifera Extract*, Persea Gratissima Extract*, Alcohol*, Hydrogenated Lecithin, Glucose Glutamate, Biotin, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**



początek wiadomo- subst myjące, wzmocni, ułatwi rozczesywanie , uelastyczni, dalej ekstrakty winogron, avokado (ambrozja dla wlosów ) nawet wit z grupy b -biotyna czyli wit h
szampon nawilzajacy i wzmacniajacy jestem na
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-05-02 o 22:27
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 22:03   #3317
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
przepraszam, że tak napisałam- to tylko moje odczucie. mam włosy niemal do pasa bardzo gęste i po prostu ja nie potrafie nim włosów umyć nie pieni się jakoś specjalnie i mam wrażenie brudnych włosów- na kwc dziewczyny myją nim włosy - kwestia przetestowania ale to jeden z tych kosmetyków, które mam zamiar używać do końca życia wart spróbowania --- i tak sie zastanawiam czy nie jest on --->https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-504923 lepszy dla dziecka - nie ma alcohol


nie, ten szampon nie ma jednego składnika to tylko substancja czynna
pełny skład to (jesli to o ten szampon chodzi - sklad wzielam z kwc)
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lautyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Juglans Regia Extract, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydroxypropyltrimonium, Peg-15 Coco Polyamine, Parfum, Sodium Chloride, 1-methylparaben, phenoxyethanol, Propylparaben.

i tutaj wiadomo- SLS, substancje myjące, wyciąg z orzecha włoskiego, substancje nawilzajace , parabeny a ten składnik może podrażnic i wywołać alergie. nie powala ten szampon ale bedzie bardzo dobrze oczyszczac wlosy. w kwc jest chyba bład i tam gdzie jest 1- m...paraben powinna byc ta substancja czynna (na koncu skladu) a potem po prostu methylparaben

Dzięki ci dobra kobieto. Obiecuję już ostatnie pytanie - edit: Znalazłam jeszcze jeden szampon, który wydaja się naturalny, prosiłabym o szybką analizę:

ALVERDE, Repair Shampoo Grape & Avocado, 200 ml

Aqua, Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Vitis Vinifera Extract*, Persea Gratissima Extract*, Alcohol*, Hydrogenated Lecithin, Glucose Glutamate, Biotin, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**

I pytanie - czy
Sodium Coco Sulfate nie jest żrącą solą w stylu SLS? Próbowałam sama to analizować, ale nie jest wspomniane w wątku o składzie produktów do włosów.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-02 o 22:07
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 22:38   #3318
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

paranoja przyjemnosc po mojej str

nie moge zacytowac twojego posta- nie wiem dlaczego...
ad tego skladnika musi sie ktos madrzejszy ode mnie wypowiedziec bo moja wiedza ogranicza sie do tego ze z dwoch niepewnych zrodel wiem ze
a) to sls pod inna nazwa i
b ) to jego lagodniejsza wersja....

analiza szamponu w poscie wyzej

edit- 2 zrodla
ten skladnik jednak moze podrazniac http://www.tightlycurly.com/ingredie...m_coco-sulfate
i tutaj- ze tak nie wysusza http://www.essentialwholesale.com/Sodium-Coco-Sulfate
trzeba poczekac na opinie eksperta
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-05-02 o 22:46
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 22:56   #3319
admirable
Zakorzenienie
 
Avatar admirable
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę poniższych kosmetyków
nie znalazłam ich na liście zanalizowanych;

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej:

Aqua, Chondrus Crispus (Carrageenan)/Propylene Glycol, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Sphingolipids/Phospholipids, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene

oraz

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Żel do mycia twarzy oczyszczająco - łagodzący z ekstraktem z czerwonej koniczyny:

aqua, sodium laureht sulfate, lauryl glucoside, cocamidopropyl betaine, cocamide dea, glycerin, sodium chloride, peg-7 glyceryl cocoate, allantoin, trifolium pratense (clover) extract, aloe barbadensis leaf juice, parfum, lactic acid, sodium benzoate, tetrasodium edta, 2-bromo-2-nitropropane-1.3-diol

Ziaja-activ, anty-perspirant w kremie (pod względem podrażnień):
Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Cyclopentosiloxane, PPG-15, Stearyl Ether, Steareth-2, Parfum (Fragrance), Steareth-21, Citronellyl Methylcrotonate, Glyceryl Caprylate

z góry dziękuję za analizę!

Edytowane przez admirable
Czas edycji: 2011-05-08 o 08:43
admirable jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 23:09   #3320
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
paranoja przyjemnosc po mojej str

nie moge zacytowac twojego posta- nie wiem dlaczego...
ad tego skladnika musi sie ktos madrzejszy ode mnie wypowiedziec bo moja wiedza ogranicza sie do tego ze z dwoch niepewnych zrodel wiem ze
a) to sls pod inna nazwa i
b ) to jego lagodniejsza wersja....

analiza szamponu w poscie wyzej

edit- 2 zrodla
ten skladnik jednak moze podrazniac http://www.tightlycurly.com/ingredie...m_coco-sulfate
i tutaj- ze tak nie wysusza http://www.essentialwholesale.com/Sodium-Coco-Sulfate
trzeba poczekac na opinie eksperta
Jeszcze raz dziękuję.
A kto jest ekspertem?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 09:24   #3321
kirisutegomen
Raczkowanie
 
Avatar kirisutegomen
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 47
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę

Pollena-Malwa, Gloria, Emulsja do włosów

skład:
Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Salvia Officinalis Extract, Urtica Dioica Extract, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Parfum, Bromonitropropanidiol, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentyl 3 Cyclohexenecarboxaldehyde , Eugenol, Citronellol, Alpha-Isomethylionone, Geraniol, C.I. 44045, 19140


warto kupić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1568771602.jpg (28,3 KB, 3 załadowań)
__________________
Wszystko co opłaca się mieć, opłaca się również, aby na to czekać.
kirisutegomen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 16:04   #3322
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analizę pod wzgl. zapychania

Bioderma Sebium Hydra

Skład: Aqua (Water/Eau), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil/Huile Minerale), Ethylhexyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Xylitol, BisPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, Ceramide 3, Tocopheryl Acetate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Methylparaben, Fragrance (Parfum
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 16:25   #3323
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analizę pod wzgl. zapychania

Bioderma Sebium Hydra

Skład: Aqua (Water/Eau), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil/Huile Minerale), Ethylhexyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Xylitol, BisPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, Ceramide 3, Tocopheryl Acetate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Methylparaben, Fragrance (Parfum
był analizowany tu: post 2644 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=89
Paraffinum Liquidum to substancja komodogenna- sprzyja wysypowi zaskórnikow- niektore os potrafi niezle zapchac (np mnie) zob https://wizaz.pl/chemia/view.php?id=911
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 18:04   #3324
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
był analizowany tu: post 2644 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=89
Paraffinum Liquidum to substancja komodogenna- sprzyja wysypowi zaskórnikow- niektore os potrafi niezle zapchac (np mnie) zob https://wizaz.pl/chemia/view.php?id=911
Dziękuję Przeszukiwałam 3 części wątku zanim go wstawiłam, ale nie odnalazło nazwy kosmetyku. Przepraszam za powtórkę i jeszcze raz dziękuję
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 18:15   #3325
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Dziękuję Przeszukiwałam 3 części wątku zanim go wstawiłam, ale nie odnalazło nazwy kosmetyku. Przepraszam za powtórkę i jeszcze raz dziękuję
eh, bo ta wizazowa wyszukiwarka to jest
ja sprawdzam w google czy cos juz było
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 20:59   #3326
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
edit- 2 zrodla
ten skladnik jednak moze podrazniac http://www.tightlycurly.com/ingredie...m_coco-sulfate
i tutaj- ze tak nie wysusza http://www.essentialwholesale.com/Sodium-Coco-Sulfate
trzeba poczekac na opinie eksperta
Po wnikliwej analizie Sodium Coco Sulfate (naczytałam się, skąd pochodzi, jak się go wytwarza etc.) uznaję go za naturalny niepodrażniający środek myjący.
Dodają go wszędzie tam, gdzie nie ma żrących sulfatów - jest on niezbędny, bo bez niego dany kosmetyk byłby po prostu serum/odżywką zamiast środkiem myjącym.


edit: I jeszcze zanim jakaś dyskusja się rozwinie na ten temat:
Oba, SLS i Sodium Coco Sulfate, należą do sulfatów, oba są w takim samym stopniu uważane za niebezpieczne jeżeli chodzi o rakotwórcze działanie, jednak Sodium Coco Sulfate w ogóle nie podrażnia skóry, i nie wysusza jej - jest zatem minimalnym złem koniecznym.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-03 o 21:08
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 08:26   #3327
marghot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 239
GG do marghot
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o rozszyfrowanie

DayWear, Estee Lauder
Skład: / lotion - cera tłusta/ active ingredients: octyl methoxycinnammate, homosalate, avobenzone; ingredients: water (aqua purificata) purified, octyl methoxycinnamate, cyclomethicone, pentylene glycol, homosalate, avobenzone, dimethicone, c12-15 alkyl benzoate, pvp/hexadecene copolymer, acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, octyldodecyl neopentanoate, trimethylsiloxysilicate, aspalanthus linearis (red tea) extract, camellia sinensis (white tea) leaf ektract, coffea arabica (coffee) seed extract, polygonum cuspidatum root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, triticum vulgare (wheat germ) extract, betula alba (birch) bark extract, laminaria ochroleuca extract, hordeum vulgare (barley) extract, saccharomyces lysate extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, vitis vinifera (grape) seed extract, laminaria saccharina extract, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, cholesterol, phospholipids, maltodextrin, ascorbyl tocopheryl maleate, cyclodextrin, sodium hyaluronate, trehalose, nordihydhoguaiaretic acid, palmitoyl hydroxypropyltrimonium amylopectin / glycerin crosspolymer, linolenic acid, oryzanol, lecithin, squalane, glycerin, linoleic acid, sodium pca, urea, caprylic/capric triglyceride, sucrose, polyethylene, ppg-15 stearyl ether benzoate, isohexadecane, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, butylene glycol, dipropylene glycol dibenzoate, polyquaternium-51, hyorogenated polyisobutene, choleth-24, ceteth-24, polysorbate 80, fragrance (parfum), bht, disodium edta, phenoxyethanol, methylpararen, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, yellow 5 (ci 19140), blue (ci 42090)

All About Eyes, Clinique
Skład: water, butyrospermum parkii (shea butter),cetearyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, phenyl trimethicone, dipropylene glycol, polyglyceryl-3 beeswax, polybutene, sucrose, cetyl esters, polymethyl methacrylate, isostearyl neopentanoate, glycerin, glyceryl stearate, cetearyl glucoside, butylene glycol, tocopheryl acetate, euphrasia officinalis (euphrasia) extract, triticum vulgare (wheat) germ extract, hordeum vulgare (barley) extract, sigesbeckia orientalis (st. paul's wort) extract, peg-100 stearate, coleus barbatus extract, betula alba (birch) extract, polysilicone-11, methyl glucose sesquistearate, camellia sinensis (green tea) leaf extract, salvia officinalis (sage) leaf, glyceryl polymethacrylate, yeast extract, lutea (gentian) root extract, stearic acid, milk protein, whey protein, lysine, acetyl glucosamine, palmitoyl oligopeptide, guanidine carbonate, squalane, glycosaminoglycans, magnesium ascorbyl phosphate, cholesterol, caffeine, peg-8, phytosphingosine, arginine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, aminomethyl propanol, glycine, dimethicone, ascorbic acid, isomerized linoleic acid, linoleic acid, sodium hyaluronate, 1,2 hexanediol, maltodextrin, decarboxy carnosine hcl, potassium sulfate, caprylyl glycol, disodium edta, sodium dehydroacetate, phenoxyethanol, yellow 5 (ci 19140), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), mica, titanium dioxide (ci 77891)

Hydrabio, Lekka konsystencja Bioderma
Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance, (Parfum).
marghot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 10:00   #3328
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o pomoc w wybraniu żelu na blizny (szczególnie chodzi mi o głębsze, pourazowe). Który preparat będzie lepiej działał?

Oceanic, żel silikonowy na blizny
Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Propylene Glycol, Aqua, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Allium Cepa, Dimethicone, Cyclopentasiloxane and Dimethiconol, Allantoin, Sodium Heparin.

Oceanic AA Super koncentrat silikonowy na blizny
Propylene Glycol, Dimethicone, Aqua, Dimethicone Crosspolymer, Allium Cepa Extract, Cyclopentasiloxane, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Dimethiconol, Allantoin.


Składniki podobne, firma ta sama,ale różnica w cenie jest dwukrotna, czy rzeczywiście super-koncentrat jest dużo lepszy, czy może nie warto przepłacać?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 10:52   #3329
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę nowego kremu Ziaja, Kremy 25+ , Krem nawilżający matujący

Skład: Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Glycerin*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol*, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearyl Alcohol*, Cetearyl Olivate*, Sorbitan Olivate, Sorbitan Stearate*, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, DMDM Hydantoin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Amyl Cinnamal, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid* (10.03.2011)
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 11:38   #3330
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę nowego kremu Ziaja, Kremy 25+ , Krem nawilżający matujący

Skład: Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Glycerin*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol*, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearyl Alcohol*, Cetearyl Olivate*, Sorbitan Olivate, Sorbitan Stearate*, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, DMDM Hydantoin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Amyl Cinnamal, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid* (10.03.2011)

Aluminium jest na zahamowanie pocenia się skóry, zatem przydatny, ale wiem, że większość dziewczyn unika go jak ognia - ja się na niego zgadzam w antyperspirantach (konieczne zło), ale nie wiem, czy kładłabym go sobie na twarz.

I ma silne parabeny, zatem do kosza z takim kremem.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.