Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-10, 21:36   #1951
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Mam bepanthen ale posmarowałam się Advantanem, on też jest łagodzący.. Myślicie ze ten pierwszy jest lepszy??
Ale mam wogóle nie swarować się cos2?? Na policzkach i pod ustami to nie ma za duzo do smarowania bo prawie cały ten obszar to jeden wielki ogień Ale na czole sie posmaruje tym bardziej ze tam min walcze z plama.
ja bym się do jutra tam, gdzie Cię piecze- nie smarowała cos . Zrobią ci się tam jeszcze jakieś nadżerki , uszkodzenia itp. i wtedy i tak będziesz musiała odstawić cosmelan. Tylko na dłużej. Idż jutro do lekarza
trzymaj się Biedactwo
dobranoc Plamki
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 21:38   #1952
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje,ze bepanthen jest lepszy.O WIELE LEPSZY

no i znowu,cytat pod cytatem.
L_V-nie robie tego specjalnie
To przed samym snem nim się posmaruje. A czy przerwa w smarowaniu cos nie bedzie miala wpływu na skuteczność w znikaniu plam?? 12 dzień dziś mój ale nadal widze plamy..

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
ja bym się do jutra tam, gdzie Cię piecze- nie smarowała cos . Zrobią ci się tam jeszcze jakieś nadżerki , uszkodzenia itp. i wtedy i tak będziesz musiała odstawić cosmelan. Tylko na dłużej. Idż jutro do lekarza
trzymaj się Biedactwo
dobranoc Plamki
Dzięki Kamilia . Fajnie dziewczyny,że jesteście i w każdej chwili można liczyć na Waszą pomoc!!!!

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-09-11 o 10:37
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 21:41   #1953
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
To przed samym snem nim się posmaruje. A czy przerwa w smarowaniu cos nie bedzie miala wpływu na skuteczność w znikaniu plam?? 12 dzień dziś mój ale nadal widze plamy..
nie smaruj sie dzisiaj.Zabraniam:ma d:.Nic Ci sie nie stanie,jak 2 dni go nie uzyjesz!!!Krzywde Sobie Tylko robisz.ZADNEGO COSMELANA DZISIAJ
Tez ide spac,pa
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 21:45   #1954
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Tak jest Buczaczko Dzięki a jutro biegne do doktorki. Papatki
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 07:01   #1955
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dzień dobry dziewczynki.
Wczoraj ten wizaż mnie powalił.

Castrolku u mnie plamki od ok.12 lat. Bez przyczyny, bez tabsów, próby wątrobowe ok. Myslę, że słoneczko i geny.

Buczka Kamilia - też miałam pokaźną kolekcję gumek pachnących. Nawet niedawno odkryłam, że jeszcze była w piwnicy Mamę ożeniłam z panem, który pływał na statkach dalekomorskich i gumy donaldy przywoził. Ot kalkulacja dziecka. Dobrze, że do dziś okazała się trafna.
Kamilia taki plecak na kółkach widziałam jakieś 2 tyg temu w reklamie z Leclerca (czy jakoś tak)

Buczuś, nu nu nu!!! A po co Ty przeglądasz zwątpienie filtrowe. Tu Cię mam. Buczka wstaw zdjęcia bo się zatęsknimy jak będziesz w Polandzie.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 07:31   #1956
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

ivonako a sama siedzi na truskawkowych zdobyciach.
Lece zaraz do dentysty,alez mi sie nie chce i znowu bedzie zastrzyk.
No i torbe musze pakowac,jaka tam u Was pogoda?
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 07:38   #1957
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy Właśnie umyłam buźkę przed pomazianiem sie cos2 na noc i mnie palą policzki, są mega czerwone Wczoraj wieczoem też tak mialam, pojawily się małe czerwone i piekące miejsca na kościach policzkowych i obok kącików ust. Posmarowałam maścią Advantan, którą przepisałą mi na wszelki wypadek lekarka. Dziś rano darowałam sobie w tych miejscach cos2 a znów użyłam tamtej maści. Myślałam że teraz będzie już lepiej i na noc cos2 pomaziam a tu jest jeszcze gorzej!! prawie całe policzki mam strasznie czerwone i piekące Na razie posmarowałam tą łagodzaca mascia ale nie wyglada to dobrze Co robić?? Czy któraś z was też tak miala?? Nie wiem czy jutro ne pojadę do lekarki

Alesjaa nie miałam jak ci wczoraj odpowiedzieć, bo mi forum prawie nie chodziło. W tych miejscach gdzie masz czerwone i piekące miejsca starl ci się naskórek głebiej niż na pozostałych częściach twarzy. Porobiły sie takie nadżerki, a w reakcji z kwasem czyli cosmelanem reagują bólem i pieczeniem i konkretną czerwienią. Ja tak miałam, i jeszcze w sumie mam bo te ranki trudno wygoić. Lekarka mnie obejrzała, troszke sie przestraszyła, bo to trzeba jak najszybciej wygoić, zeby sie nie porobiły w tych miejscach blizny. Strup ci sie zrobi i nie można go odrywac. kazała mi punktowo smarować LRP Cicaplastem - krem pielegnujący na rany i podrażnienia przyśpieszajacy proces regeneracyjny.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 07:41   #1958
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Buczka W centralnej trochę pochmurno, nie pada, średnio ciepło. To tak z rana.

Masimka, jak nic bankrutem zostanę. Dopisałam do listy jeszcze ten LRP. A co Twoja p doktor na bepanten mówiła. Wolno czy nie wolno? Wczoraj wypróbowałam na pysku i nogach te chusteczki i płatki oceanic. Płatki są delikatniejsze. Oba produkty fajne. Szkoda, że tych chusteczek wcześniej nie znałam, bo na wakacyjny wyjazd idealne.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 08:49   #1959
Megi72
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 1 012
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Masima wyglada na to,że zgarnełam ostatni krem ze starej dostawy a ty musisz czekać na nową Chociaż raz mi się coś udało Mam nadzieje,że miła pani nie zrobi mnie w konia bo umówiłam się na odbiór dopiero za tydzień.O nic nie pytała i nie robiła żadnych problemów

Ivonako ta emulscja Vichy nadaje się do Błyszczałam po niej jak .....Kolejne wyrzucone pieniądze Mając dość błyszczenia i bladego lica machnęłam się trochę pudrem mineralnego Isa Dory .Wiem,wiem...pełna destabilizacja.Na wywiadówkę poszłam kanałami A potem gęba mnie piekła przy wieczornym nakładaniu cosmelanu Jestem taka zalatana,że na zebranie umalowałam sobie po 2 paznokcie u kazdej nogi bo tylko dwa wystawały z butów

Buczka u nas pogoda jest co drugi dzień.Jednego dnia piekne słońce i krótkie spodenki,drugiego deszcz,wiatr i kurtka Ubierz się na cebulkę Kleopatro

Wybacz mi avenko
Megi72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:24   #1960
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

WitAjcie kochane.
Znowu nie moge sie obudzić
Buczka- megi ma racje ubieraj sie na cebulkę bo pogada do , nawet sama nie wiem jak tu sie ubrać do pracy. Wczoraj było gorąco a dziś mi zimno.

Ale chce mi sie spać.

Tak mnie zaciekawił ten kremm Emolion - czy jakoś tak.

Może jeszcze więcej informacji na jego temat?
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 10:54   #1961
Lekko plamiasta
Raczkowanie
 
Avatar Lekko plamiasta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 100
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

helloo laseczki
cały czas jestem z wami - choc niewiele sie udzielam
Buczuś - ja tez od kilku dni Kleopatra jestem , spontaniczne wizyty u fryzjera, a jeszcze tego samego dnia poprawianie po nim to u mnie standard
Castrolku - plamy pojawiły sie u mnie w wyniku źle przeprowadzonego peelingu azjatyckiego w renomowanym gabinecie w Krakowie kilkanaście lat lemu. I od tego tragicznego dnia tocze walkę, plamy raz znikaja (po silnych kwasach), to znowu się pojawiają ciemniejsze i/lub w innych miejscach (pomimo total ochrony 50+). Zaliczyłam (podobnie chyba jak Buczuś) wszelkie metody, kremy, zabiegi oprócz....cosmelanu
Ach....piękne kobietki jesteście i takie błyskotliwe, wesolutnie
Lekko plamiasta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 11:07   #1962
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Cytat:
Napisane przez Ivonako
Masimka, jak nic bankrutem zostanę. Dopisałam do listy jeszcze ten LRP. A co Twoja p doktor na bepanten mówiła. Wolno czy nie wolno? Wczoraj wypróbowałam na pysku i nogach te chusteczki i płatki oceanic. Płatki są delikatniejsze. Oba produkty fajne. Szkoda, że tych chusteczek wcześniej nie znałam, bo na wakacyjny wyjazd idealne.


Ivonako dermatolog wogóle sie nie wypowiedziała na temat bepanthenu mimo ze jej pokazywałam. dała mi próbki tego LRP Cicaplast. wiec do stosowania punktowego mi starczy i nie muszę kupować. A tanie nie jest 50 ml 54 zł

Cytat:
Napisane przez madziusia777 Pokaż wiadomość

Tak mnie zaciekawił ten krem Emolion - czy jakoś tak.

Może jeszcze więcej informacji na jego temat?
Cała linia preparatów Emolium stworzona do pielęgnacji skóry patologicznie suchej

http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Emolium

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-09-11 o 11:41
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 11:18   #1963
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Alesjaa nie miałam jak ci wczoraj odpowiedzieć, bo mi forum prawie nie chodziło. W tych miejscach gdzie masz czerwone i piekące miejsca starl ci się naskórek głebiej niż na pozostałych częściach twarzy. Porobiły sie takie nadżerki, a w reakcji z kwasem czyli cosmelanem reagują bólem i pieczeniem i konkretną czerwienią. Ja tak miałam, i jeszcze w sumie mam bo te ranki trudno wygoić. Lekarka mnie obejrzała, troszke sie przestraszyła, bo to trzeba jak najszybciej wygoić, zeby sie nie porobiły w tych miejscach blizny. Strup ci sie zrobi i nie można go odrywac. kazała mi punktowo smarować LRP Cicaplastem - krem pielegnujący na rany i podrażnienia przyśpieszajacy proces regeneracyjny.
Dzięki Masima za odp. Na szczęście po sporej dawce Bepanthenu za radą Buczaczy i Kamili dziś już buźka wygląda lepiej. Zadzwoniłam do gabinetu w którym miałam kladzioną maskę i lekarka przyjmuje od 14tej, na początek spróbuje tel wyjaśnić co się dzieje i dowiedzieć się co robić dalej a jak będzie musiała mnie obejrzeć to pojadę.. Nie bardzo mi pasuje bo w weekend mam dwa ciężkie egzaminy i jeszcze masę wkuwania ale jak będzie trzeba.. w koncu zdrowie ważniejsze
Zapytam również o ten Cicaplast, który Tobie był przepisany.

Przy okazji zapytam o cenę cos2 u niej bo skoro na Pięknej trzeba czekać ok 2 tyg.. ale podejrzewam, że korzystają z tych samych dostawców więc możliwe ze trzeba będzie tak czy tak poczekać i najwyżej oszczędniej smarować.
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 11:26   #1964
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Dzięki Masima za odp. Na szczęście po sporej dawce Bepanthenu za radą Buczaczy i Kamili dziś już buźka wygląda lepiej. Zadzwoniłam do gabinetu w którym miałam kladzioną maskę i lekarka przyjmuje od 14tej, na początek spróbuje tel wyjaśnić co się dzieje i dowiedzieć się co robić dalej a jak będzie musiała mnie obejrzeć to pojadę.. Nie bardzo mi pasuje bo w weekend mam dwa ciężkie egzaminy i jeszcze masę wkuwania ale jak będzie trzeba.. w koncu zdrowie ważniejsze
Zapytam również o ten Cicaplast, który Tobie był przepisany.

Przy okazji zapytam o cenę cos2 u niej bo skoro na Pięknej trzeba czekać ok 2 tyg.. ale podejrzewam, że korzystają z tych samych dostawców więc możliwe ze trzeba będzie tak czy tak poczekać i najwyżej oszczędniej smarować.
Alesjaa Cicaplastu najlepiej dorwać próbkę w aptece, są 5 ml. Szkoda tyle kasy na to znowu wydawać. ja nie musiałam kupować bo dostałam od dermatolog te próbki. Tak samo jak tych kremów nawilżających Allerco i Emolium, Physiogelu i innych. Emolium zamówiłam teraz w aptece, dobra cena jest za 75 ml opakowanie tylko 20 zł. Na dzień jest tłusty do stosowania raczej, nie wiem jak by sie zachowywał jakby się go matowiłopudrem, na razie nie moge tego robić. Ale na noc jest super skoro ma takie właąciwości nawilżajace.
Z tym cosmelanem to tak jest ze dystrybutor oczekuję na dostawe od producenta czyli z hiszpanii, żeby sie nie okazało że bedzie z tym tak jak z zakupami od glo_revitalize z ebaya, gdzie dziewczyny kupowały i tez tak długo musiałay czekć bo nie miała dostawy z hiszpanii. No i jeszcze jedna sprawa, lekarze też zaopatrują się u dystrybutora, wiec jak dystrybutor tego nie ma, to ci najwyżej jeszcze z jakiś zapasów tylko, ale który lekarz kupowałby na zapas taki drogi krem i trzymał w szafie ?
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 11:34   #1965
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Alesjaa Cicaplastu najlepiej dorwać próbkę w aptece, są 5 ml. Szkoda tyle kasy na to znowu wydawać. ja nie musiałam kupować bo dostałam od dermatolog te próbki. Tak samo jak tych kremów nawilżających Allerco i Emolium, Physiogelu i innych. Emolium zamówiłam teraz w aptece, dobra cena jest za 75 ml opakowanie tylko 20 zł. Na dzień jest tłusty do stosowania raczej, nie wiem jak by sie zachowywał jakby się go matowiłopudrem, na razie nie moge tego robić. Ale na noc jest super skoro ma takie właąciwości nawilżajace.
Z tym cosmelanem to tak jest ze dystrybutor oczekuję na dostawe od producenta czyli z hiszpanii, żeby sie nie okazało że bedzie z tym tak jak z zakupami od glo_revitalize z ebaya, gdzie dziewczyny kupowały i tez tak długo musiałay czekć bo nie miała dostawy z hiszpanii. No i jeszcze jedna sprawa, lekarze też zaopatrują się u dystrybutora, wiec jak dystrybutor tego nie ma, to ci najwyżej jeszcze z jakiś zapasów tylko, ale który lekarz kupowałby na zapas taki drogi krem i trzymał w szafie ?
Jak czekałam na położenie maski byłam świadkiem zamawiania cosmelanu przez lekarkę a więc wiedząc ze w następnym tyg miały wykonywać kolejny zabieg zamówiły 1 cały zestaw + 3 kremy. Jak wiadomo maska starcza na 3 zabiegi to więc zostawał im 1 kremik luzem Ale może będziemy miały szczęście i akurat zrobili większy zapas!!
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 11:39   #1966
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

hello napisałam historię moich plam i mi zeżarło Moja dermatolog poleca na podrażnienia cicalfate z avenki. A teraz wyznanie :Jestem ane120 i mam plamy od 5 lat.Nie widzę związku z wahaniami hormonalnymi.Gdyż nie miałam ich w żadnej ciąży.A wylazły jak nie używałam jeszcze plastrów.Na początku po kwasach były rewelacyjne efekty.Ale o owym czasie filtrów się nie stosowało.Tak więc opalałam sie a potem na kwasyAż pewnego razu nie pomogło i potem były juz mocniejsze i yellow nie raz.W reszcie dermatolog mówi tylko cosmelan .Ale wtedy on kosztował 3 tys.Chociaż jakby zliczeć te yellowy i inne wynalazki...No i zrobiłam to w 2007 w grudniu wszystko super tylko jak się skończył cos 2 to nie kupiłam drugiego bo nie wiedziałam i wylazło.Pomimo stosowania filtrów.Więc w maju zrobiłam zakup na ebayu i zrobiłam sama poraz drugi.Odbyło się wszystko jak za pierwszym razem.Jak pisałam na początku tygodnia zauważyłam jakby lekki nawrót plam.W związku z tym smaruję się grubiej cos2 i jestem trochę czerwona więc trudno ocenić czy wróciłam do normy .
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 13:16   #1967
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Jak czekałam na położenie maski byłam świadkiem zamawiania cosmelanu przez lekarkę a więc wiedząc ze w następnym tyg miały wykonywać kolejny zabieg zamówiły 1 cały zestaw + 3 kremy. Jak wiadomo maska starcza na 3 zabiegi to więc zostawał im 1 kremik luzem Ale może będziemy miały szczęście i akurat zrobili większy zapas!!
Ja jutro jade na kontrole to spytam jej czy ma cos2, czy musi zamawiać dopiero
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 14:52   #1968
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość

Ivonako ta emulscja Vichy nadaje się do Błyszczałam po niej jak .....Kolejne wyrzucone pieniądze Mając dość błyszczenia i bladego lica machnęłam się trochę pudrem mineralnego Isa Dory .Wiem,wiem...pełna destabilizacja.Na wywiadówkę poszłam kanałami A potem gęba mnie piekła przy wieczornym nakładaniu cosmelanu Jestem taka zalatana,że na zebranie umalowałam sobie po 2 paznokcie u kazdej nogi bo tylko dwa wystawały z butów
Wybacz mi avenko
Megi, nie ma idealnego filtru, każdy trochę tłuści, bo filtry rozpuszczają się w tłuszczach. Nie znajdziesz takiego co to nie świeci, tańczy i gotuje Jakbyś jeszcze chciała LRP macać to mówię, będzie to samo. Avenka jest o tyle cacy, że czujesz się bezpieczna po pudrowaniu. A mnie się chyba najmniej po niej gęba świeci.
Takie blade lico chyba teraz jest modne, czasy zatrzaśniętych solariów już chyba minęły. I serio wyglądasz bardzo ładnie.
Popróbuj tylko jaki puder możesz nałożyć na filtr, żeby Cię nie podrażniał. Co drugi dzień możesz się w sklepie innym maźnąć (weź swój pędzel), żeby tak na marne od razu kasy nie wydawać

Masimka pamiętaj o mnie i Megi - zapytać p.doktor jaki krem na tłuste pocosmelanowe mordki dawać. Czy może być ten emolium czy coś innego.

Lecę na moją pierwszą wywiadówkę - przedszkolakową, a co? Opóźniona trochem w rozwoju
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 15:06   #1969
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
ja poszukuje teraz dla mojego 10 - latka plecaka z
a chińskie, pachnące gumki pamiętasz ?
O jena ,ala wspominki.Ja cały dzień za tymi gumkami stałam.A piórnik maiłam chiński -TRÓJWYMIAROWY!!!! :roll eyes: trzymałam tam plastusia z plasteliny-Plastelina na wagę złota.................... .......Idę do garów bo z pracy przyszłam,póżnie przeczytam do końca wszystko,bo widzę że tu ciekawe rzeczy się działy.Mam nadzieję że serwer będzie lepiej chodził.
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 15:15   #1970
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Buczka- Widać cie- jak tam już spakowana? zabierz też parasol bo właśnie zaczeło lać a wczoraj słońce świeciło- przez pogode mozna dostać roztroju nerwowego- bynajmniej moje niskie ciśnienie sie wypruwa-żyje w zwolnionym tępie Jak mi sie Malinówki chce.....albo tego kokosowego.


Smutno bedzie bez Ciebie
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 16:10   #1971
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez madziusia777 Pokaż wiadomość
Buczka- Widać cie- jak tam już spakowana? zabierz też parasol bo właśnie zaczeło lać a wczoraj słońce świeciło- przez pogode mozna dostać roztroju nerwowego- bynajmniej moje niskie ciśnienie sie wypruwa-żyje w zwolnionym tępie Jak mi sie Malinówki chce.....albo tego kokosowego.


Smutno bedzie bez Ciebie

Madziusiu wysłałam ci przepisik na Baileysa którego wczoraj dziewczyny robiły, Buczka i Ivonka. To szybki przepisik i można pić już dzisiaj. Niech się podzielą wrażenia czy dobry, widze że żyją obie wiec chyba da się pić
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 16:31   #1972
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Hmmmmm.Dzięki za wyznania,prawie jak w klubie AA.Teraz dopiero widzę ,że ustalenie przyczyny plam jest trudne.Jedne brały antytabsy inne nie ,słońce tak ochrona nie.A ja myślałam ,że będzie jakiś wspólny mianownik.BUCZACZKO chyba doktoratu nie napiszę.Wczoraj nie posmarowałam oczu i dzisiaj jest lepiej
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 16:42   #1973
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dziewczyny jak idziecie do swoich doktorkw to spytajcie jaki wpływ na skórę ma długofalowe stosowaniw cos2
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 16:56   #1974
dome
Zadomowienie
 
Avatar dome
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stajnia
Wiadomości: 1 652
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Hello moje Darlingi

Podobnie jak moja ukochana ŻOna kamilia ... walczę z początkiem roku szkolnego Czytam Was namiętmnie bez tchu ... a powolny w ostatnich dniach wizaz, doprowadził mnie do wścieku, gdy czterokrotnie próbowałam napisać post

Tak jak wszystkie z nas rozpoczynające seans z cosmo- CUDEM, robiłam nottaki, porządkowała myśli ... jak wszystkie z nas wiem, że nic nie wiem ... albo jeszcze GORZEJ
Szukam filtru, który ma zastąpić mi w pierwszej fazie krem - czyli niuc co mnie dodatkowo ściągnie po cosmelanie ( jak to uczyniła Bioderma ) POlecono mi nasz polski produkt IWOSTIN, ale zapomniałam za cholerę, czy fakt, iż jest w filtrze PARSOL- to odbrze, czy źle Załączam więc jego specyfikę:
IWOSTIN SOLECRIN SPF50+ DELIKATNY KREM OCHRONNY
POLECANY DLA NIEMOWLĄT OD 6 M.Ż. !!!


WŁASCIWOŚCI:

Zapewnia ultrawysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB
Zatrzymuje ponad 95% promieniowania UV
Przeciwdziała fotostarzeniu skóry, chroniąc DNA i komórki skóry
Zapobiega stanom zapalnym oraz nadmiernej pigmentacji (powstawaniu przebarwień) i uszkodzeniom skóry
Wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej
Zabezpiecza przed działaniem wolnych rodników
Łatwo rozsmarowuje się na skórze
Zawiera kompozycję bezpiecznych filtrów mineralnych i chemicznych
Jest wodoodporny
Nie pozostawia białego osadu na skórze

WSKAZANIA:

Ochrona przeciwsłoneczna wrażliwej i alergicznej skóry ciała
Zaburzenia pigmentacji (m.in. bielactwo, przebarwienia skóry), blizny i znamiona
Jasne fototypy (I, II)
Zapobiega powstawaniu fotodermatoz (m.in. opryszczki, wyprysku słonecznego)
Zalecany do ochrony przeciwsłonecznej dla dzieci i niemowląt od 6. miesiąca życia
Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka

SPOSÓB UZYCIA:

Nakładać równomiernie na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją nasłońce. Należy powtarzać aplikację w przypadku starcia produktu zpowierzchni skóry.

SUBSTANCJE AKTYWNE:

Antileukine 6®

Ekstrakt z alg Laminaria ochroleuca. Chroni keratynocyty przeduszkadzaniem spowodowanym promieniowaniem UV. O ponad 40% ograniczaliczbę uszkodzonych komórek, chroniąc przed zmianami w DNA ifotostarzeniem się skóry. Wzmacnia naturalny system obronyprzeciwsłonecznej, chroniąc układ immunologiczny organizmu. Wraz zwitaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych zafotostarzenie się skóry. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołanepoparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.

Witamina E (tokoferol)

Ma działanie fotoprotekcyjne i przeciwzapalne. Regeneruje barierę lipidową. Jest doskonałym antyutleniaczem.

FILTRY UV:

Tinosorb® M

Wodny roztwór mikrokrystalicznych cząsteczek. Łączy właściwości filtrówmineralnych i chemicznych. Dzięki mikronizowanej strukturze rozprasza iodbija promieniowanie słoneczne oraz pochłania energię światłasłonecznego. Chroni zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB.Fotostabilny. Wykazuje także właściwości stabilizujące inne filtryanty-UV. Hypoalergiczny.

Tinosorb® S

Nowoczesny filtr chemiczny o szerokim spektrum protekcji. Skuteczniechroni przed promieniowaniem UVA i UVB – absorbuje je i przekształca wnieszkodliwą energię cieplną. Działa synergicznie z innymi filtramichroniącymi przed UVB, dzięki czemu zapewnia podwyższenie faktora SPFprzewyższające proste sumowanie się wartości poszczególnych filtrówzastosowanych w preparacie. Wykazuje wysoką fotostabilność.Wodoodporn y. Hypoalergiczny.

Parsol® 1789 (Avobezon)

Jeden z najbardziej skutecznych filtrów chemicznych chroniących przedpromieniowaniem UVA. Absorbuje promieniowanie ultrafioletowe. Jegopełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M.Hypoalergiczny, nie wywołuje działania drażniącego.

Dwutlenek tytanu (Creasperse TR22AF65)

Bezpieczny filtr fizyczny zawierający dwutlenek tytanu w postacizawiesiny mikrokryształów zamkniętych w hydrofobowych otoczkach.Wykazuje wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz wznaczny sposób osłabia działanie promieniowania UVA. Dziękizastosowaniu przy produkcji innowacyjnej technologii jest całkowicieprzezroczysty i nie pozostawia na skórze białego osadu.

No i co Wy na to, albo raczej na niego :conf used:
__________________

dome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 17:38   #1975
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dome ja też mam ten kremIWOSTIN SOLErin 50+ Jest napisane że ma cechy filtrów chemicznych i mineralnych(Tinosorb S,Parasol1789-To filtry chemiczne,a z mineralnych-dwutlenek Tytanu.Ma jeszcze ANTILEUKINE6 który chroni DNA.Teraz to dopiero przeczytałam,a ktoś wcześniej mówił że z tymi chemicznymi to zoś nie tak.I teraz już sama nie wiem.Czy ktoś twgo używa?Ale skoro dzieci od 6 miesiąca............
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 18:49   #1976
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dome a coś Ty taka konkretna hehe żabko, czyżby i Ciebie dopadło to co mnie? Dome zasada brzmi: jak w aptece to ma stabilne filtry, tyle, że nie przypudrujesz byle czym, bo się zdestabilizuje.
Wyjątek od zasady: klorane, Avene- stabilne, apteczne nie zdestabilizujesz.

Dziewczyny jeszcze raz potwierdzam, że belejs(czy jak mu tam) Masimki jest super. Właśnie przetestowałam na siostrze i żyje Zadowolona nawet wychodziła
Wciąż czekam na dostawę pigwy do nalewki pigwowej.

Buczka o której jutro wyjeżdżasz?

Megi dobry patent na te 4 pazurki u nóg Kurcze a jaka oszczędność (zawsze muszę ją trochę pozaczepiać, bo chora bym była)

Edytowane przez ivonako
Czas edycji: 2008-09-11 o 19:03 Powód: Musiałam przeciwdziałać chorobie
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 18:55   #1977
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
Hello moje Darlingi

Podobnie jak moja ukochana ŻOna kamilia ... walczę z początkiem roku szkolnego Czytam Was namiętmnie bez tchu ... a powolny w ostatnich dniach wizaz, doprowadził mnie do wścieku, gdy czterokrotnie próbowałam napisać post

Tak jak wszystkie z nas rozpoczynające seans z cosmo- CUDEM, robiłam nottaki, porządkowała myśli ... jak wszystkie z nas wiem, że nic nie wiem ... albo jeszcze GORZEJ
Szukam filtru, który ma zastąpić mi w pierwszej fazie krem - czyli niuc co mnie dodatkowo ściągnie po cosmelanie ( jak to uczyniła Bioderma ) POlecono mi nasz polski produkt IWOSTIN, ale zapomniałam za cholerę, czy fakt, iż jest w filtrze PARSOL- to odbrze, czy źle Załączam więc jego specyfikę:
IWOSTIN SOLECRIN SPF50+ DELIKATNY KREM OCHRONNY
POLECANY DLA NIEMOWLĄT OD 6 M.Ż. !!!


WŁASCIWOŚCI:

Zapewnia ultrawysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB
Zatrzymuje ponad 95% promieniowania UV
Przeciwdziała fotostarzeniu skóry, chroniąc DNA i komórki skóry
Zapobiega stanom zapalnym oraz nadmiernej pigmentacji (powstawaniu przebarwień) i uszkodzeniom skóry
Wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej
Zabezpiecza przed działaniem wolnych rodników
Łatwo rozsmarowuje się na skórze
Zawiera kompozycję bezpiecznych filtrów mineralnych i chemicznych
Jest wodoodporny
Nie pozostawia białego osadu na skórze

WSKAZANIA:

Ochrona przeciwsłoneczna wrażliwej i alergicznej skóry ciała
Zaburzenia pigmentacji (m.in. bielactwo, przebarwienia skóry), blizny i znamiona
Jasne fototypy (I, II)
Zapobiega powstawaniu fotodermatoz (m.in. opryszczki, wyprysku słonecznego)
Zalecany do ochrony przeciwsłonecznej dla dzieci i niemowląt od 6. miesiąca życia
Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka

SPOSÓB UZYCIA:

Nakładać równomiernie na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją nasłońce. Należy powtarzać aplikację w przypadku starcia produktu zpowierzchni skóry.

SUBSTANCJE AKTYWNE:

Antileukine 6®

Ekstrakt z alg Laminaria ochroleuca. Chroni keratynocyty przeduszkadzaniem spowodowanym promieniowaniem UV. O ponad 40% ograniczaliczbę uszkodzonych komórek, chroniąc przed zmianami w DNA ifotostarzeniem się skóry. Wzmacnia naturalny system obronyprzeciwsłonecznej, chroniąc układ immunologiczny organizmu. Wraz zwitaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych zafotostarzenie się skóry. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołanepoparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.

Witamina E (tokoferol)

Ma działanie fotoprotekcyjne i przeciwzapalne. Regeneruje barierę lipidową. Jest doskonałym antyutleniaczem.

FILTRY UV:

Tinosorb® M

Wodny roztwór mikrokrystalicznych cząsteczek. Łączy właściwości filtrówmineralnych i chemicznych. Dzięki mikronizowanej strukturze rozprasza iodbija promieniowanie słoneczne oraz pochłania energię światłasłonecznego. Chroni zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB.Fotostabilny. Wykazuje także właściwości stabilizujące inne filtryanty-UV. Hypoalergiczny.

Tinosorb® S

Nowoczesny filtr chemiczny o szerokim spektrum protekcji. Skuteczniechroni przed promieniowaniem UVA i UVB – absorbuje je i przekształca wnieszkodliwą energię cieplną. Działa synergicznie z innymi filtramichroniącymi przed UVB, dzięki czemu zapewnia podwyższenie faktora SPFprzewyższające proste sumowanie się wartości poszczególnych filtrówzastosowanych w preparacie. Wykazuje wysoką fotostabilność.Wodoodporn y. Hypoalergiczny.

Parsol® 1789 (Avobezon)

Jeden z najbardziej skutecznych filtrów chemicznych chroniących przedpromieniowaniem UVA. Absorbuje promieniowanie ultrafioletowe. Jegopełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M.Hypoalergiczny, nie wywołuje działania drażniącego.

Dwutlenek tytanu (Creasperse TR22AF65)

Bezpieczny filtr fizyczny zawierający dwutlenek tytanu w postacizawiesiny mikrokryształów zamkniętych w hydrofobowych otoczkach.Wykazuje wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz wznaczny sposób osłabia działanie promieniowania UVA. Dziękizastosowaniu przy produkcji innowacyjnej technologii jest całkowicieprzezroczysty i nie pozostawia na skórze białego osadu.

No i co Wy na to, albo raczej na niego :conf used:

Domuś
- witaj w domu. Ta szkoła mnie dobije - ciagle czegoś brakuje, ciągle kolejny zeszyt, podręcznik, cyrkiel itd. Już nie wiem ile wydałam.Do tego to nowy etap, bo już nie nauczanie początkowe więc wizja oceny itd.
Choć żono, pojedziemy sobie gdzieś bez dzieci..

Domuś - filtr - ok, tylko na niego mozesz puder zrobiony z mazideł
bo ten parsol to własnie łatwo zdestabilizować normalnymi pudrami i innymi cudami.
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 19:04   #1978
castrol
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 302
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
Domuś - witaj w domu. Ta szkoła mnie dobije - ciagle czegoś brakuje, ciągle kolejny zeszyt, podręcznik, cyrkiel itd. Już nie wiem ile wydałam.Do tego to nowy etap, bo już nie nauczanie początkowe więc wizja oceny itd.
Choć żono, pojedziemy sobie gdzieś bez dzieci..

Domuś - filtr - ok, tylko na niego mozesz puder zrobiony z mazideł
bo ten parsol to własnie łatwo zdestabilizować normalnymi pudrami i innymi cudami.
Kamilko a czy pudry mineralne jak npLOREALA sypki też zdestabilizuje te parasole? Powiedz jeszcze kochana czy jak nie ma tych parasoli w filtrach to można wszystkie pudry np.w kremiie?
castrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 19:10   #1979
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Czesc Aniolki!!!! Spakowana,odwlosiona,ja kas podniecona tym lotem JESTEM u Was
Mi szajba dzisiaj odbila,bo sie w kosmetyczke bawilam.Najpierw paznokcie,a pozniej zaczelam sie woskiem bawic,a teraz sie kleje tzn.nogi sie kleja.Litr oleju wytracilam na nogi,zeby je uwolnic od wosku i nic nie pomoglo.Obojetne,to beda sie ciuchy troche lepic,ale co tam.Wazne,ze jutro bede w Polsce
Ojczyzna na mnie czeka.C hlebem i sola pewnie mnie przywita

A teraz do rzeczy;
domciu bierz Avenke,po co sobie masz zycie komplikowac

Acha,podrapalam sie dzisiaj w nocy.Ranki na twarzy to teraz brazowo wygladaja.
I znowu wracajac do rzeczy;
Bede straaaasznie za Wami tesknic,ale sprobuje gdzies dorwac internet,bo magiczna komorke dostane za 2 tygodnie
no i teraz z Wami zostane,bo i tak nie bede mogla spac
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 19:12   #1980
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Kamilko a czy pudry mineralne jak npLOREALA sypki też zdestabilizuje te parasole? Powiedz jeszcze kochana czy jak nie ma tych parasoli w filtrach to można wszystkie pudry np.w kremiie?
Castrolku puder sypki L'oreala Translucide nie zdestabilizuje.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.