Do filtromaniaczek:) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-09, 11:29   #181
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wiedziałam, że na młodą posypią się gromy za te 40ml w 6 miesięcy.
Ale wiecie co, informacja o tych niespełna 2ml na twarz to wiedza ekskluzywna. Widziałyście takie zastrzeżenie na opakowaniu któregoś blokera?
Ja szczerze mowiac nie spodziewalam sie Co do informacji, rzeczywiscie, na opakowaniu takiej informacji nie ma, mi dermatolog tez nic takiego nie powiedziala.. dobrze czytac wizaz

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Młodaa Anthelios Tobie starczył na 6 miesięcy??? A mogę spytać jaka pojemność? Bo ja mam 50 ml na góra 2 miesiące przy codziennym stosowaniu.
Cytat:
Napisane przez L_V
Hmm...no właśnie. A nakadałaś po 2ml?? Ja co prawda używam Avene, tez 50 ml, ale żeby na pół roku?
Cytat:
Napisane przez vretka
Żeby krem z filtrem dawal ochronę jaką zapewnia producent, powinno nałożyć się 2 ml. Nie trudno więc sobie policzyć, że opakowanie 100 ml powinno starczyć na 50 dni, czyli niecałe 2 miesiące Dlatego nie powiedziałabym, że kremy z filtrem są wydajne. Z drugiej strony jednak, ja również nie nakładam 2 ml, ponieważ po prostu nie mam czasu rano czekać pół godziny na wchłonięcie kremu. Nie można mieć wszystkiego
Tak, bloker wystarczyl mi na 6 miesiecy Pojemnosc - 100ml.
Przyznaje bez bicia (chociaz ciezko nie przyznac po tak dokladnych wyliczeniach ), ze nie nakladalam przepisowych 2ml.
Moj sposob rozumowania byl dosc prosty, aczkolwiek chyba sie sprawdzil, bo wszelkie przebarwienia, plamki ladnie poschodzily, a nowych nie 'dorobilam sie', mimo iz stosowanie leku zaczelam w sierpniu (i to byl powod kupienia blokeru).
Wracajac do rozumowania Mam skore mieszana (zdecydowanie sklonna do przesuszen na policzkach, a dosc mocno przetluszczajaca sie w strefie T), dlatego tez na wstepie stpotegowaloby obfite nakladanie wieksze blyszczenie sie cery. Dlatego kupilam wiekszy filtr, aby moc nie nakladac takiej ilosci. Ochrona spadla pewnie do 40, a to bylo dla mnie dosc wystarczajace, zwlaszcza, iz LRP ma stabilne filtry

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 11:44   #182
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Może zadam głupie pytanie, ale co mi tam Jeśli chodzi o blokery to nieważne czy stosujemu mleczko, emulsję, czy co tam innego? Tak?
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 11:47   #183
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez młodaa
Dlatego kupilam wiekszy filtr, aby moc nie nakladac takiej ilosci. Ochrona spadla pewnie do 40
nie ma tak dobrze cytuję z Biochemii Urody:

"Nalozenie polowy wymaganej ilosci zmniejsza stopien protekcji, uzyskasz tylko 1/4 lub nawet 1/8 tego co podaje opis na opakowaniu.
Przykladowo krem o faktorze SPF 60 - jesli nalozysz tylko polowe wymaganej ilosci czyli 1mg/cm2 skory otrzymasz ochrone rowna SPF ok.8.
Patrz wykres:
http://www.biochemiaurody.com/DzialS...ebarwienia.htm "
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 11:49   #184
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Pogoda
Może zadam głupie pytanie, ale co mi tam Jeśli chodzi o blokery to nieważne czy stosujemu mleczko, emulsję, czy co tam innego? Tak?
Mniej wiecej tak wysokosc filtra nie bedzie zalezna od formy-czy to krem, emulsja, mleczko.
Roznia sie przede wszyskim konsystencja, mleczko stosuje sie zazwyczaj do calego ciala (choc z powodzeniem czesto mozna do twarzy), emulsja takze ma dosc rzadka konsystencje, najczesciej kierowana do cer mieszanych, tlustych, normalnych, natomiast krem - najczesciej cery suche, normalne
jesli sie myle, poprawcie mnie, choc z moich wiadomosci i wszelkich obserwacji tak wynika
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 11:55   #185
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Jak Wam sie udaje nałozyc 2ml avene ? czy Wam sie tez tak lepi na twarzy?
Nie mam prównania z innymi blokerami ale avene nawilza cudnie nie robi zadnych smug choc staram sie planowa ilosc nałozyc
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 11:59   #186
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A jak to jest dziewczyny z tymi oznaczeniami. Czytałam gdzieś tu na wizażu, że wszystkie oznaczenia będą zmieniane na jednolite, czyli 50+, Sylwiasta pisała w którymś poście, że we Francji już fluid biodermy 100 ma takie właśnie oznaczenie (chyba się nie mylę). Mnie dermatolog zagadnięta na ten temat również powiedziała, że te różne oznaczenia 50,60,100 są mylące, a ochrona na podobnym poziomie (oczywiście jeśli chodzi o uznane marki apteczne).
Więc to chyba nie jest tak, że jeśli stosujemy biodermę flush teraz, to na lato trzeba po 100 sięgnąć. Można spokojnie używać b. flush 50 czy avene emulsji 50+ (dawniej 60+).
Poproszę o wasze opinie.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 12:00   #187
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez justa79
nie ma tak dobrze cytuję z Biochemii Urody:

"Nalozenie polowy wymaganej ilosci zmniejsza stopien protekcji, uzyskasz tylko 1/4 lub nawet 1/8 tego co podaje opis na opakowaniu.
Przykladowo krem o faktorze SPF 60 - jesli nalozysz tylko polowe wymaganej ilosci czyli 1mg/cm2 skory otrzymasz ochrone rowna SPF ok.8.
Patrz wykres:
http://www.biochemiaurody.com/DzialS...ebarwienia.htm "
Hmm... czyzby cos w moim rozumowaniu zawiodlo? albo nie doczytalam wszystkiego, rozumie, zeby spadlo do 30... ale do 8? jeszcze przeanalizuje
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 12:07   #188
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez crumb
to, że tak powiem, ich problem
Cóż do niedawna był też mój i jestem zdania, że producent tych preparatów powinien umieszczać informację o prawidłowej aplikacji na opakowaniu, bo chyba wie jak ta aplikacja powinna wyglądać?
W przeciwnym wypadku kupno blokera to stracone pieniądze.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 12:08   #189
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Jeśli nałożysz połowę wymaganej ilości to protekcja nie zmniejszy się też o połowę tylko 4-8 razy czyli 1/4 z SPF 60 to daje SPF 15, a 1/8 z SPF 60 daje SPF 7,5 czyli ok. 8 tak jak napisała justa79.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 12:21   #190
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Jeszcze zastanawia mnie, czy 'zwykle' kremy na dzien z filtrem 15 daja jakakolwiek ochrone? przeciez wiekszosc kobiet naklada w miare cienka warstwa, w przeciwnym wypadku 'zwykly' krem wstarczalby na pol miesiac, zatem suma summarum, oplaca sie tak czy tak kupic bloker ;]
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 12:36   #191
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Tutaj jest ladnie opisane
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 12:46   #192
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
A jak to jest dziewczyny z tymi oznaczeniami. Czytałam gdzieś tu na wizażu, że wszystkie oznaczenia będą zmieniane na jednolite, czyli 50+, Sylwiasta pisała w którymś poście, że we Francji już fluid biodermy 100 ma takie właśnie oznaczenie (chyba się nie mylę). Mnie dermatolog zagadnięta na ten temat również powiedziała, że te różne oznaczenia 50,60,100 są mylące, a ochrona na podobnym poziomie (oczywiście jeśli chodzi o uznane marki apteczne).
Juz wiekszosc firm pozmieniala swoje oznaczenia z wszystkich filtrow powyzej 50 zrobily sie 50+, wiec nie bedzie wiadomo juz przy nowych filtrach (pisze o calkiem nowych formulach) czy to jest odpowiednik faktora 60 czy 100 a bedzie 50+. Nivea juz pozmieniala, Bioderma zmienila, ale "starocie" jakies leza jeszcze po polkach, LRP od tego roku pozmienia tez swoje 60 na 50+ itd....

Cytat:
Napisane przez Kate30
Więc to chyba nie jest tak, że jeśli stosujemy biodermę flush teraz, to na lato trzeba po 100 sięgnąć. Można spokojnie używać b. flush 50 czy avene emulsji 50+ (dawniej 60+).
Poproszę o wasze opinie.
Uzywanie wysokich faktorow nie odnosi sie tylko do pory letniej a stosuje sie ogolnie caly rok, jesli bedziesz stosowac obecne 50+ to wystarczy w lecie i to. Jesli bedziesz dluzej przebywac w sloneczne dni na zewnatrz, to dla pewnosci dosmaruj sie w ciagu dnia .
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 13:07   #193
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ta zmiana oznaczeń to, jak mi powiedziano w aptece jakiś wymóg bodajże unijny. Ponieważ różnica w ochronie jaką daje filtr 100, a 50 jest rzędu 1-2%. A dotychczasowe oznaczenia wprowadzały ludzi w błąd (ale chyba nie w Polsce, bo u nas dziewczyny dalej opalają się na oliwce Johnssona- bo szybciej "łapie" ), którzy wychodzą z założenia, że jak się nasmarują "setką" to są tak super chronieni, że mogę leżeć na plaży od rana do wieczora.

Margaretka, a ta Bioderma Flush ci się nie wałkuje?- bo takie opinie na KWC, a ja mam wielka ochotę na ten bloker (też mam tłustą skórę, a do tego szalejace naczynka ), a próbek niestety nigdzie nie mają
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 13:17   #194
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Aha, jeszcze mi sie przypomniało . Co robicie z ustami? Używacie specjalnych sztyftów z filtrami, czy stosujecie te same blokery, co na twarz?

I jeszcze moje zdanie odnośnie stosowania blokerów w domu (gdzieś w środku wątku pojawiały się wątpliwości na ten temat): ja ZAWSZE stosuję jak nigdzie nie wychodzę, chociaż może nie zawsze ta przepisową warstwę. A już obowiązkowo nakładam blokery i to zawsze hojnie, jak tylko czeka mnie dłuzsze siedzenie przed kompem- nawet w nocy . nie wiem, czy to przesada, ale zauważyłam jak takie dłuższe siedzenie przed komputerem fatalnie wpływa na moja cerę: postarza mnie z miejsca o jakieś kilka lat (oczywiście ten efekt potem znika- na szczęście) - tak że ja już nie mam wątpliwości typu "stosować blokery w domu czy nie?"
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 13:34   #195
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kajol
Ta zmiana oznaczeń to, jak mi powiedziano w aptece jakiś wymóg bodajże unijny. Ponieważ różnica w ochronie jaką daje filtr 100, a 50 jest rzędu 1-2%. A dotychczasowe oznaczenia wprowadzały ludzi w błąd (ale chyba nie w Polsce, bo u nas dziewczyny dalej opalają się na oliwce Johnssona- bo szybciej "łapie" ), którzy wychodzą z założenia, że jak się nasmarują "setką" to są tak super chronieni, że mogę leżeć na plaży od rana do wieczora.

Margaretka, a ta Bioderma Flush ci się nie wałkuje?- bo takie opinie na KWC, a ja mam wielka ochotę na ten bloker (też mam tłustą skórę, a do tego szalejace naczynka ), a próbek niestety nigdzie nie mają
Mnie się Bioderma Flush na początku ładnie wchłaniała (miałam suchą skórę po kwasach u lekarki), byłam zadowolona. Jak już skóra doszła do właściwego sobie poziomu nawilżenia to kluchy a nie bloker. Nie dało rady nałożyć 2ml. Z trudem zmęczyłam tubkę do końca. Nie zauważyłam jakiegoś specjalnie kojącego działania na naczynka. Szczerze mówiąc lepiej na naczynka robi mi emulsja 50+ Avene.
Także poluj na próbki, bo możesz się na tego flusha naciąć.
A swoją drogą Kajol to fajny patent z tym płatkiem do nakładania skrobii, dzięki. Higieniczne i proste.
Ja właśnie sobie zamówiłam w sklepie ze zdrową żywnością skrobię kukurydzianą, ta ziemniaczana mnie strasznie wysusza i ściąga.
Macie też takie wrażenia z używania ziemniaczanki?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 13:35   #196
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

No właśnie - co z tym Flushem ? Jestem umiarkowaną użytkowniczką filtrów (w tym towarzystwie to powinnyście mnie przegonić), głównie dlatego, że we mnie się nie wchłania nawet pół mililitra No więc hoduję sobie moje przebarwienia, a moja skóra się niepostrzeżenie fotostarzeje Ale jestem dzielna, staram się być rozsądna, więc z filtrami się znam, choć nie lubię Jak na razie zaprzyjaźniłam się bliżej tylko w Biodermą Max 100, krem albo fluid, tak naprawdę niewielka różnica, jak dla mnie Masło mam na twarzy gwarantowane Interesuje mnie Flush, bo poza tłustą cerą jestem też posiadaczką naczynek Coś, co jest na twarzy tłuste i się wałkuje, jest dla mnie po prostu nie do zaakceptowania. Ni emogę tak wyjść do ludzi, bo mam skórę "po przejściach" i bez dokładnego makijażu czuję się okropnie
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 13:44   #197
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kacha30
Jak Wam sie udaje nałozyc 2ml avene ? czy Wam sie tez tak lepi na twarzy?
Nie mam prównania z innymi blokerami ale avene nawilza cudnie nie robi zadnych smug choc staram sie planowa ilosc nałozyc
Kasiu mi sie raczej nie udaje te 2 ml, mam tez tlusta cere i najpierw klade pierwsza warstwe dosc gruba, ta warstwa mi sie wchlania tak po okolo 20 min (wchalania sie "biale", pozostaje lepki film). Probowalam nalozyc po tym czasie druga warstwe ale ta druga nie ma mowy zeby sie wchlonela, u mnie pozostawia juz biale smugi. Mimo to lubie Avene za to, ze nie mam po niej wysypu zaskorniakow i innych takich a poza tym nawilza jak dziewczyny mowily i pod oczka mi sluzy.
Inna sprawa, czy zauwazylyscie dziewczyny to, ze cera ogolnie wytwarza w ciagu dnia mniej sebum? Bo mi sie zdaje, ze u mnie tak. Sadze ze sprawdza sie u mnie zasada ze cere tlusta na sile nie powinno sie odtluszczac a nawilzenie i nawet lekkie natluszczenie preparatem na dluzsza mete powoduje polepszenie jej stanu
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 13:50   #198
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kajol
Ta zmiana oznaczeń to, jak mi powiedziano w aptece jakiś wymóg bodajże unijny. Ponieważ różnica w ochronie jaką daje filtr 100, a 50 jest rzędu 1-2%. A dotychczasowe oznaczenia wprowadzały ludzi w błąd (ale chyba nie w Polsce, bo u nas dziewczyny dalej opalają się na oliwce Johnssona- bo szybciej "łapie" ), którzy wychodzą z założenia, że jak się nasmarują "setką" to są tak super chronieni, że mogę leżeć na plaży od rana do wieczora.

Margaretka, a ta Bioderma Flush ci się nie wałkuje?- bo takie opinie na KWC, a ja mam wielka ochotę na ten bloker (też mam tłustą skórę, a do tego szalejace naczynka ), a próbek niestety nigdzie nie mają

Dla mnie jest idealna: nie wałkuje się nic a nic. Ładnie się nakłada, trochę nawet wchłania. Ale dodam, że ja zazwyczaj nie używam żadnego podkładu na nią. Pod Biodermę tylko serum Basi z wit C i to wszystko. Czasami przysypę to lekko sypkim pudrem lub skrobią.
Ja miałam szczęście z ta próbką... nie było w Aptece nic innego, to babka dała mi tą i okazała się strzałem w dziesiątkę, miałam szczęście
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 13:55   #199
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Kasiu mi sie raczej nie udaje te 2 ml, mam tez tlusta cere i najpierw klade pierwsza warstwe dosc gruba, ta warstwa mi sie wchlania tak po okolo 20 min (wchalania sie "biale", pozostaje lepki film). Probowalam nalozyc po tym czasie druga warstwe ale ta druga nie ma mowy zeby sie wchlonela, u mnie pozostawia juz biale smugi. Mimo to lubie Avene za to, ze nie mam po niej wysypu zaskorniakow i innych takich a poza tym nawilza jak dziewczyny mowily i pod oczka mi sluzy.
Inna sprawa, czy zauwazylyscie dziewczyny to, ze cera ogolnie wytwarza w ciagu dnia mniej sebum? Bo mi sie zdaje, ze u mnie tak. Sadze ze sprawdza sie u mnie zasada ze cere tlusta na sile nie powinno sie odtluszczac a nawilzenie i nawet lekkie natluszczenie preparatem na dluzsza mete powoduje polepszenie jej stanu
Tak, tak emulsję Avene trzeba całą na raz, albo z minimalną przerwą. Inaczej nie da rady.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 15:34   #200
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kacha30
Jak Wam sie udaje nałozyc 2ml avene ? czy Wam sie tez tak lepi na twarzy?
Nie mam prównania z innymi blokerami ale avene nawilza cudnie nie robi zadnych smug choc staram sie planowa ilosc nałozyc
We mnie Avene wsiąka, nie mam uczucia lepkości na twarzy. W ogóle filtry to dla mnie "odkrycie życia", bo w przypadku "zwykłych" kremów musiałąm nakłądac rano 2 warstwy, w odstepach 10-15 min. A tak bloker i już

Aż boję sie pomysleć co by było gdybym nie trafiła na Wizaż...!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 16:52   #201
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Do filtromaniaczek:)

L_V masz emulsje Avene czy krem?? Ja tez mam sucha skore , ale boje sie troszke tego ze bedzie za tlusty albo lepki. Nie masz zadnych problemow z tym filtrem??
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 17:13   #202
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kate30 cieszę się, że spodobał ci sie mój sposób na skrobię- ja to odkryłam przypadkiem: jak się dowiedziałam, że jest taka rewelacyjna, to chciałam od razu wypróbować, a nie miałam żadnego wolnego puszku czy pędzla; no a potem się przekonałam, że u mnie sprawdzają się tylko te płatki, czym innym nie potrafię się uskrobiować
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 17:21   #203
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
L_V masz emulsje Avene czy krem?? Ja tez mam sucha skore , ale boje sie troszke tego ze bedzie za tlusty albo lepki. Nie masz zadnych problemow z tym filtrem??
Mam i emulsję i mleczko do ciała [100ml], które stosuję na twarz. Wolę mleczko - jest nieco lżejsze, ale na emulsję nie moge narzekac [sprawdza sie w zimie].

Co do lekkości CZekoladko - nie sądzę, żeby udało Ci się znależć jakiś filtr, który by sie lepiej wchłaniał niż te z Avene, a skoro masz suchą skóre, jest też duża szansa, że będzie Ci pasował krem z Avene, a nie emulsja [dlamnie trochę za tłusty jednak]. Musisz sama spróbować, każda skóra reaguje inaczej

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-02-09 o 17:24 Powód: dopisanie kilku słów
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 18:07   #204
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hej kobitki! Właśnie wygrzebałam ciekawostkę o nowym rodzaju filtrów:

ZinClear™ – fizyczny filtr słoneczny o pełnej ochronie przed promieniowaniem UV http://www.biotechnologia.com.pl/images/print.png http://www.biotechnologia.com.pl/images/send.pngSurowiec o nazwie handlowej ZinClear™, opracowny przez Advanced Nanotechnology Limited stanowi dyspersje nanometrycznego tlenku cynku w emolientach.
Obok ochrony przed pełnym spektrum promieniowaniem UV (zarówno UVB jak i UVA), podstawową zaletą ZinClear™ jest możliwość samodzielnego zapewnienia bardzo wysokiej protekcji (SPF in vivo nawet powyżej 30), bez konieczności zastosowania filtrów chemicznych, przy jednoczesnym zupełnym braku efektu bielenia skóry. Właściwość ta zawdzięczana jest nowoczesnej, opatentowanej metodzie produkcji ZinClear™, pozwalającej na uzyskanie nie aglomerujących drobinek tlenku cynku o wyrównanej wielkości ok. 25 – 30 nm.

Dodatkowa istotna zaleta ZinClear™ wynika ze znanych i często wykorzystywanych w kosmetyce właściwości łagodzących i przeciwzapalnych oraz ściągających tlenku cynku.

W zależności od końcowego przeznaczenia i rodzaju kosmetyku, ZinClear™ oferowany jest w dwóch wersjach, każda w postaci dyspersji w powszechnie stosowanych emolientach. Surowiec ten jest łatwy w recepturowaniu i wprowadzaniu do różnego typu kosmetyków.

Żeby nie było, że to reklama, to podam tylko linka do strony gdzie to znalazłam:

http://www.biotechnologia.com.pl/ind...how=2133934939

Jeśli to prawda, co piszą, to chyba będzie fajna rzecz dla wrażliwców
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 19:49   #205
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wiecie na stronie biodermy szukałam informacji apropos tej zalecanej ilości przy aplikacji, piszą tam że należy nakładać ilość wielkości ziarenka grochu (podają 1cm średnicy) na 20 cm skóry i wtedy rzekomo jest ochrona 100.
To chyba mniej niż te 2 ml na twarz.
Podaję linka do strony gdzie znalazłam tę informację:
http://www.bioderma.com/english/prod...numProduit=225
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 19:50   #206
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

[quote=Kajol]Aha, jeszcze mi sie przypomniało . Co robicie z ustami? Używacie specjalnych sztyftów z filtrami, czy stosujecie te same blokery, co na twarz?


Ja stosuję pomadkę bebe słoneczną spf 20. Bardzo fajna pielęgnacja, mam nadzieję że ochrona też.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 22:10   #207
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kajol
Kate30 cieszę się, że spodobał ci sie mój sposób na skrobię- ja to odkryłam przypadkiem: jak się dowiedziałam, że jest taka rewelacyjna, to chciałam od razu wypróbować, a nie miałam żadnego wolnego puszku czy pędzla; no a potem się przekonałam, że u mnie sprawdzają się tylko te płatki, czym innym nie potrafię się uskrobiować
Kajol, czy mozesz dokladniej opisac Twoj sposob na skrobie? przejrzalam caly ten watek i nic takiego nie znalazlam... chyba ze naprawde cos umknelo mojej uwadze, albo sposob zostal opisany w innym watku
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 22:55   #208
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

No właśnie, jak to słusznie zauważyła Kate30 wątki nam się rozeszły - to o skrobii było na trzydziestkach
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72826&page=2
a mój sposób jest prosty: ja nakładam skrobię bawełnianym płatkiem higienicznym- nabiera sie jej wtedy o wiele mniej i jakoś łatwiej mi ją rozprowadzić niż pedzlem czy puszkiem- nie jestem za bardzo zmatowiona, ani cała w skrobii (jak używałam pędzla, to mąka była wszędzie ). No i jeśli dodajesz cynamonu, to ja osobiście polecam ten firmy Kamis, bo jest najdrobniej zmielony ze wszystkich dostępnych
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 23:40   #209
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wiecie na stronie biodermy szukałam informacji apropos tej zalecanej ilości przy aplikacji, piszą tam że należy nakładać ilość wielkości ziarenka grochu (podają 1cm średnicy) na 20 cm skóry i wtedy rzekomo jest ochrona 100.
To chyba mniej niż te 2 ml na twarz.
Podaję linka do strony gdzie znalazłam tę informację:
http://www.bioderma.com/english/prod...numProduit=225
Poszłam w Twoje ślady Kate i poczytalam strone LPR. Napisane jest że należy nakładać 2mg/cm2, czyli Ok. Natomiast nie pamiętam dokładnie czy taka informacja podana była na ulotce, ale raczej wątpie.
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 03:25   #210
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez malgogaj
Poszłam w Twoje ślady Kate i poczytalam strone LPR. Napisane jest że należy nakładać 2mg/cm2, czyli Ok. Natomiast nie pamiętam dokładnie czy taka informacja podana była na ulotce, ale raczej wątpie.
Masz rację, jest na stonce LRP ta informacja tyle, że nie przy opisie produktów a w zakładce pytania do dermatologa.

http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx

Pytanie czy któraś z nas po zakupie filtra biegnie do kompa i przeszukuje stronę producenta w poszukiwaniu dodatkowych informacji.
Uważam, że to głupie ze strony producentów, że nie podają tej informacji na ulotce, czy opakowaniu. Przecież wtedy żadnej z nas nie przyszło by do głowy używać jednego opakowania przez kilka miesięcy, a co za tym idzie znacząco wzrosłaby sprzedaż kremów ochronnych, nie sądzicie?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.