Problem anatomiczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-20, 19:04   #1
nel18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 31
Exclamation

Problem anatomiczny?


Ostatnio zaczęłam bardziej przyglądać się swojemu ciału i zauważyłam ,że mam bardzo wąskie wejście do pochwy. Myślę,że nawet palec nie mógłby tam wejść a co dopiero tampon Niedługo chcę zacząć współżycie ale boję się gdyż w internecie naczytałam się o bólu itd. Czy któraś z was też tak ma ? Dodam, że jestem dziewicą.
nel18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 22:12   #2
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Problem anatomiczny?

Cytat:
Napisane przez nel18 Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam bardziej przyglądać się swojemu ciału i zauważyłam ,że mam bardzo wąskie wejście do pochwy. Myślę,że nawet palec nie mógłby tam wejść a co dopiero tampon Niedługo chcę zacząć współżycie ale boję się gdyż w internecie naczytałam się o bólu itd. Czy któraś z was też tak ma ? Dodam, że jestem dziewicą.
Wejście do pochy jest rozciągliwe.

Co do bólu - to bywa różnie. Możesz przeczytać tony artykułów na ten temat, a i tak przekonasz się w praktyce jak to jest. Wszytsko zależy od grubości błony dziewiczej.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 23:35   #3
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Problem anatomiczny?

Cytat:
Napisane przez nel18 Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam bardziej przyglądać się swojemu ciału i zauważyłam ,że mam bardzo wąskie wejście do pochwy. Myślę,że nawet palec nie mógłby tam wejść a co dopiero tampon Niedługo chcę zacząć współżycie ale boję się gdyż w internecie naczytałam się o bólu itd. Czy któraś z was też tak ma ? Dodam, że jestem dziewicą.
Dla 99% kobiet/dziewczyn które nie współżyły ich wejscie do pochwy wydaje się wąskie (zbyt wąskie ). Prawda jest taka że pochwa sie rozciąga. Jeżeli masz wątpliwości to idź do ginekologa - jeśli bedzie coś nie tak napewno się dowiesz

Co do bólu to różnie. Mnie nie bolało ale krew sie polała strumieniem
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:44   #4
skrzypovita
Przyczajenie
 
Avatar skrzypovita
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problem anatomiczny?

Witam,
przede wszystkim mam pytanie- ile masz lat? Ja w wieku okolo 15 lat bałam się, że tampon jest za duży żeby wszedł do dziurki. Mimo to spróbowałam i ...... nie mogłam wyjąć i tym samym miałam uraz na kilka lat. Ale z wiekiem okazalo się, że to kwestia nastawienia psychicznego. Pochwa jest naprawdę rozciągliwa. Co do pierwszego razu od razu powiem, że nie czułam bólu wcale, nie było krwi itd. Uważam, że to dzięki temu, że był on z odpowiednim facetem- to raz, a dwa nie krwawiłam, ponieważ byłam tuż po miesiączce. Myślę, że pierwszy raz powinien być spontaniczny, bo tylko wtedy będziesz rozluźniona. W moim przypadku tak było- nie zastanawiałam sie czy będzie bolało itd ;-). W razie pytań pisz- na pewno odpowiem. Pozdrawiam
skrzypovita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:38   #5
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: Problem anatomiczny?

a dwa nie krwawiłam, ponieważ byłam tuż po miesiączce.

a co to ma do rzeczy,że nie krwawiłas,bo byłas po miesiączce??jedno z drugim nie ma nic wspólnego...to zalezy od błoby dziewiczej jaka jest....
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 17:29   #6
skrzypovita
Przyczajenie
 
Avatar skrzypovita
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problem anatomiczny?

Widzisz niedokładnie. Pytałam swojej lekarki. Powiedziała, że krwawienie przy pierwszym razie zależy w większości od dnia cyklu
skrzypovita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.