perfumy a znak zodiaku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-20, 21:38   #1
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936

perfumy a znak zodiaku


Wiem że to moze nieco "kosmiczny"pomysł ale zawsze mnie takie połączenie interesowałoZawsze sie zastanawiałam czy istnieje jakaś prawidłowość pomiędzy tym spod jakiego ktoś jest znaku a tym jakie zapachy perfum preferuje.zapraszam więc do dyskusji a na poczatek "podaję moje preferencje na tacy":

Jestem zodiakalną Panną(urodzinki 27 sierpnia).Zapachy które najbardziej lubię to:
*Envy ,Gucci
*Champs Elysees,Guerlain
*Intuition,Estee Lauder
*Provocative Woman,Elisabeth Arden
*Eau The Parfum II,Gucci

To moja "Wielka Piątka"
Bardzo możliwe że wszystkie te zapachy łączy jakaś wspólna nuta o której nie mam pojęciaKiedyś się dowiem.A jakie są Wasze ukochane zapachy?Pozdrowionka
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 21:41   #2
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: perfumy a znak zodiaku

aaaaa...i jeszcze jedno-moje Kochanie jest zodiakalnym bykiem..Na mnie uwielbia tylko Envy i Champs Elysees..I tylko w przypadku gdy pachnę któryms z nich niemal mnie na rękach nosi..Reszty jakby nie czuł a jak już czuje to tylko kręci nosem
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 21:45   #3
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: perfumy a znak zodiaku

A ja jestem zodiakalnym baranem i uwielbiam Bossa w każdej postaci

Także Givenchy Very Irrestible, Pure Jill Sander...to by było na tyle
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 21:54   #4
chiński kotek
Przyczajenie
 
Avatar chiński kotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Talking Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ciekawy temat, Eternity

Ja jestem spod znaku strzelca i lubię słodkie, pudrowe, waniliowe i korzenne zapachy.
Toleruję jeszcze jakieś "landrynkowe" i owocowe, ale kwiatowe itp. -odpadają, a jak coś pachnie "lasem" to juz całkiem mnie odrzuca..brrr.
chiński kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 21:55   #5
avialle
Raczkowanie
 
Avatar avialle
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 357
GG do avialle
Dot.: perfumy a znak zodiaku

rybka
gucci rush
angel
eden
kenzo jungle
__________________
Get a life or die trying
avialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 22:07   #6
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Wink Dot.: perfumy a znak zodiaku

Jestem strzelacem(24.11) i lubię naprawdę różne zapachy,ale to moje "najulubieńsiejsze" z tych które kiedykolwiek miałam okazję posiadać:
*Lacoste(nie Touch of pink tylko te poprzednie)
*Cacharel Amor Amor
*Flower by Kenzo
*YSL Baby Doll
Nie wiem czy ma to związek z moim znakiem zodiaku(jak już to na zasadzie chrakteru raczej),ale co tam...
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 22:08   #7
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Również rybka i lubię slodycze:
Gloria Cacharel, Angel Innocent, l'or de Torrente, Neonatura cocon, Amor Amor i Lolita Lempicka.
Chyba powinnam luboć zapachy wodne, ale tak nie jest
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-20, 22:49   #8
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja jestem zodiakalnym LWEM, urodzonym w I dekadzie znaku i lubię zapachy mocne, zdecydowane słodkie, najlepiej niepowtarzalne-o co dość trudno
Lubię pachnieć intensywnie, nigdy nie interesowały mnie typowe lajciaki, czyli takie świeże kompozycję zapachowe.

Najbardziej typowe zapachy dla mnie [niewiele ich]:
Organzy - obie. Klasyczną uwielbiam!
Kenzo Słoń i Flower także są moimi zapachami.
Wish Choparda także do mnie przemawia.
Lolita Lempicka EDP jak najbardziej.
Angel, Alien, Mahora, Eden.

Tyle z przykładów na szybko.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2007-07-01 o 13:17 Powód: Błąd -niewybaczalny. ;)
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 23:00   #9
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Tu Wodnik. O dziwo, dla mojego znaku, trygon powietrza, zawsze proponuja rzeskie, letnie, "tlenowe" zapachy, najlepiej jesli butelka w kolorze niebieskim... Osobiscie nie sadze, zeby to mialo jakies znaczenie.
To raczej dziecinstwo programuje w nas zapachy, jedni lubia zapach benzyny, inni jak moj chlopiec, zapach zmywacza i lakierow do paznokci (tez Wodnik ), stad tez niektorzy sie rzucaja na kontrowersyjnego Angela a innych on odrzuca.
Mnie odrzuca tak chwalony przez Wizazanki Narciso Rodriguez, zapach ten wywoluje u mnie wrecz stany lekowe!
Osobiscie lubie zapachy lekko kwaskowate (ostatnio I love love Moschino, Spring Fever Originsa), cos jak herbata z cytryna ale tez nie gardze slodszymi jak Amor Amor Cacharela, Gucci II, O oui Lancoma czy ostatnim wakacyjnym odkryciem (nie wiem czy jest w Polsce) woda Lancome Aroma Sun. Wszystko zalezy u mnie od nastroju i...pory roku. Do zapachow klasycznych typu Hermes, wczesne Chanele, chyba jeszcze nie doroslam.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 23:11   #10
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ryby
- "shalimar" (no comments - wszytko w tym temacie powiedziałam )
- słodkie, lepkie typu "Angel", "Casmir" Chopard
- killery w stylu "Jungle" Kenzo.
- "muślinowe" mgiełlki jak "In love again" YSL
- mydlana nijakość "sensi white notes" (bo przecież nie zawsze jest wyjątkowa okazja, bo podróżuje sie komunikacją miejską, itp.)
- kobiecość "Cristobala" (ale to raczej kobiecość Madonny z renesansowego obrazu niż gwiazdy z okładki) - zakup w planach
-szamańskie,gotyckie: "BLack Cashmere", "Mahora" (wiem, że to dwie rózne menażerie perfumiarskie ale mi kojarzą się podobnie) - zakup w planach
- RÓŻA, ale nie w "Tresor" Lancome i nie w "Paris" YSL
-wanilia, ale bez kwiatów - Organza Indecence
- wytrawne pierniki jak "Winter delice" AA guerlain
I wiele, wiele innych. Nie mam jednej ukochanej rodziny zapachów, podobają mi się czasem całkiem skrajne perfumy.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 23:12   #11
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Też jestem Wodnicą i naczytałam się z kolei o ciężkich, orientalnych pachnidłach, w typie "Opium", proponowanych dla mojego znaku zodiaku. Niektóre lubię, inne nie.
Jeśli znak zodiaku ma mieć tu znaczenie, to mogę tylko uznać, że moje wybory zapachowe są tak jak zodiakalne cechy: nieprzewidywalne i dziwaczne. Jestem tą, która z przyjemnością sięgnie po mocno nietypowe nuty ("Le Feu"), ale można mnie i uwieść konformizmem, czasem ("Miss Dior Cherie"), na pewno niczego z założenia nie odrzucam i jestem otwarta na propozycje (testy). Nie uznaję też żadnych sztywnych podziałów zapachów (wieczorowe-dzienne, zimowe-wiosenne, dla blondynki-dla brunetki, dla wodnika-dla byka, dla dziewczynki-dla babci, etc.... a nawet damskie-męskie). I być może w tym moja "wodniczość". I może jeszcze w tym, że przepadam za zapachami "przestrzennymi", ale nie koniecznie są to te, w których czuć ozony i inne ogóry, to po prostu zapachy z jakimś wiatrem, przeciwieństwo tych dusznych i otulających (jak słusznie ujęła to kiedyś Koko, wcale NIE Wodnica nawiasem mówiąc ).

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-09-20 o 23:58
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-20, 23:53   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Cytat:
Napisane przez pixie7
(jak słusznie ujęła to kiedyś Koko, też Wodnica nawiasem mówiąc ).
E no kuleżanko to ja chyba nie wiem czegoś - mamy z Koko urodziny blisko siebie, zawsze mi zyczenia miłe składa, ponoć Skorpionica tyż jest
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 23:55   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Cytat:
Napisane przez Pomadka
.
Wish Cacharel także do mnie przemawia.
Wish jest oczywiście Choparda
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 23:57   #14
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
E no kuleżanko to ja chyba nie wiem czegoś - mamy z Koko urodziny blisko siebie, zawsze mi zyczenia miłe składa, ponoć Skorpionica tyż jest
Mówisz?? O kurka, to żem gafę strzeliła, ale pewna byłam że ona ze stycznia i nie sprawdziłam... No dobra, już edytuję

Każda (tzn. ja) by widać chiała mieć Koko za współ-znak!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 23:58   #15
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Wiedziałam, że się gdzies pomyliłam, ale odpowiedz zatwierdziłam i mam "kwiatka" w poście!
Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Wish jest oczywiście Choparda
Oczywiście masz 100% rację!


Widzę, że Pixie też walneła "kffiatuszka" w poście.

A czy Koko nie jest Lwem?


Smoczyca wyłapała wszystkie byki w wątku. Bravo, ma się oko.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 00:06   #16
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Strasznie nie lubię kategoryzowania - ani pod względem koloru włosów, ani pory roku, ani zodiaku, bo wszystkie tego typu podziały są dla mnie jakieś takie... nie do końca zgodne z rzeczywistością
Jestem Skorpionicą z krwi i kości - mam urodziny 10 listopada - sama mówię o sobie, że jestem jesienną dziewczyną, także we względu na typ urody Skorpionicom przypisuje się zawsze ciężkie, mocno orientalne zapachy, kadzidła - nazwy jakie padają to zawsze Opium, Magie Noire, Hypnotic Poison, Shalimar (nie chce mi się teraz przekopywać przez stare numery róznych Cosmo ale te cztery wymienione to pewniaki). U mnie się to poniekąd sprawdza, ale nie tak do końca - lubię niektóre orientalne zapachy i większość kadzideł - stara Mania, Black Cashmere, Organza Indecence, Shalimar ale nie trawię za bardzo Opium, które w horoskopach jest mi natrętnie sugerowane Poza tym nie ograniczam się tyko do tej grupy zapachów - posiadam trochę cięższych slodkości (Escada Collection, Flowerbomb, oba Wishe), lubię czasem jadalne kuchenne zapachy (ostatnia fascynacja to Brit Red), ale jestem wielką miłośniczką zapachów kwiatowych i tych lekkich zwiewnych w typie Fleur de Diva, zarówno jak i tych osłodzonych wanilią jak np. Desnuda. Kwiatowe zapachy tez mnie lubią, pięknie rozkwitają na mojej skórze. Lubię wiele rożnych, nieraz diametralnie różniących się zapachów
Jedno jest pewne, nie lubię zapachów ozonowych i morskich oraz coraz większej ilości owocowych (zwłaszcza tych gdzie owoce grają na pierwszym planie).
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 00:06   #17
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja jestem Baranem i uwielbiam:

Kenzo słonik
Shalimar
Hugo Boss Deep Red
Halloween
z niższej półki: Neonatura Cocon YR
... to taka "święta" piątka
W zasadzie preferuję ciężkie zapachy, pudrowe, waniliowe...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 00:10   #18
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Wiedziałam, że się gdzies pomyliłam, ale odpowiedz zatwierdziłam i mam "kwiatka" w poście!

Oczywiście masz 100% rację!


Widzę, że Pixie też walneła "kffiatuszka" w poście.

A czy Koko nie jest Lwem?


Smoczyca wyłapała wszystkie byki w wątku. Bravo, ma się oko.

E no coś Ty, każdy ma prawo do pomyłki zwłaszcza o takiej, z lekka bezbożnej porze )) sama strzelam często i gęsto aż czasem oczyska bolą Kajaka wyłapałam, bo kojarzę trochę Skorpionic forumowych, mamy urodziny blisko siebie i parada wzajemnych zyczeń i buziaków się odbywa w zeszłym roku Koko mnie bardzo wzruszyła, bo złożyła mi zyczenia jako pierwsza! Zaraz po północy...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 01:47   #19
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Talking Dot.: perfumy a znak zodiaku

Jestem Blizniak i uwielbiam:

DUNHILL DESIRE WMN
TOMMY GIRL
RALPH LAUREN - RALPH
GABRIELA SABATINI WILD WIND
ACQUA DI GIO WMN
NAOMI CAMPBELL


Ciekawe czy inne blizniaki lubia podobne a moze nawet te same zapachy!!
Z reszta pierwsze 3 wymienione na mojej liscie podobaja sie koazdemu kogo znam
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-21, 09:16   #20
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Byk/Blizniak (21 maja)

od eau de Gucci, Jaipur,First,Agent,Poison y roznych odmian procz klasycznej, poprzez roznego rodzaju :Wish,Flowerbomb,Mandrago re,do calkiem kwiatowych Murmure, Infinment,.Ogolnie caly przekroj oprocz typowych kadzidlanych wonii i swiezakow( oprocz DKNY Woman i Lanvin Vetiver meski)
oczywisci zdarzaja sie wyjatki ktorych nie cierpie wsrod tych grup- wiec chyba w moim przypadku nie sprawdza sie podzial na grupy.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 09:32   #21
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja jestem spod znaku Lwa , lubię zapachy mocne , no cóż , ponoć jestem indywidualistką , a oprócz siły i zamiłowania do władzy charakteryzuje mnie w horoskopach również rozrzutność i pycha [ wszystko się zgadza ] , może dlatego lubię perfumy mocne - nie świeżo-kwiatowe i nie romantyczne , wyczuwalne , rozpoznawalne (?) - też możliwe , a czasami może i kontrowersyjne , jestem przekorna - im więcej ludzi na coś się krzywi tym bardziej zwracam na to uwagę , lista na dziś wygląda tak :

- Angel Thierry Mugler
- Black Cashmere [ wczoraj kupiłam mimo sprzeciwu TŻ i kolegów , przyzwyczają się ]
- Na wieczory Eau de Soir i Chanel No 19
- jeszcze niedawno używałam Initial Boucheron

Lubiłam kiedyś , może powrócę do :
- Opium YSL
- Amarige Givenchy
- Extravagance Givenchy
- Obsession CK
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 10:13   #22
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja jestem Baran i uwielbiam zapachy słodkie, ale z pieprzem Oczywiście całkowitym słodziuchem nie pogardze
Uwielbiam:
-Neonaturę Cocoon
-Amor Amor
-Contradiction for Women
-Black Cashmere


To chyba wszystko z największych miłości
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 10:14   #23
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: perfumy a znak zodiaku

a) kategoryzowanie rzeczywiscie mi nie specjalnie nie bawi - można oczywiście tak zabawowo-teoretycznie przyporządkować zapachy do konkretnych znaków... ale sensu to głębszego ni ma
b) w sumie jak ktoś się trochę bardziej interesuje astrologią to wie, że znak Zodiaku to tylko Słoneczko w tym znaku, a jest jeszcze Księżyc i dobrych kilka planet + osie....
Więc co z teog, że jestem Bliźniakiem, jak ascendent mam w Koziorożcu a Księżyc w Skorpionie, a Wenus na Descendencie w Raku (stąd chyba mój piorun sycylijski a propos Aliena, bo to taki Raczkowaty zapach, odurzający a jednocześnie dający bezpieczeństwo) - a lubię różna zapachy, właściwe wszystko oprócz świeżydeł - generalnie zapach dla mnie musi mieć swój cieżar, nie może być kwaskowaty. A co do reszty, to juz serce decyduje a nie rozsądek...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 10:56   #24
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Talking Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja jestem Lwicą (11.08.) i nie lubię mocnych, słodkich, intensywnych perfum, oblepiających ciało. Uwielbiam właśnie te delikatne, świeże, kobiece, wodne, romantyczne Może ja jestem po prostu łagodną lwicą... albo wszystko jeszcze przede mną
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 11:04   #25
urania
Przyczajenie
 
Avatar urania
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja jestem koziorożcem -> znak ziemi, i nie mam pojęcia jakie zapachy są niby dla mnie przewidzine w horoskopowych przepowiedniach w każdym razie używam następujących:
- Black Cashmere DK (zdecydowanie moj faworyt na jesienne wieczory)
- Coco czarne
- Poison (uwielbiam i Hypnotic i Tendre, ale mam tylko klasyczne)
- Kenzo Jungle (mam słonika, ale cały czas szukam tygryska bo też jest sliczny)
- Opium
- Yvresse YSL
- Allure Chanela
- Intuition EL
- i tak z innej beczki Azzaro Azzura
podobają mi się Neonatura Cocon i czekam na jakąs promocję w YR żeby wreszcie sobie je sprawić w prezencie z okazji braku okazji
urania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 12:16   #26
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Dziewczynki, aleście mnie rozbawiły, ja tu niczego nieświadoma, a tu się dyskusja o mnie toczy.
Potwierdzam oficjalnie- jestem skorpion. Ale nie sądzę, żeby jakiekolwiek zapachowe implikacje to miało. Lubię tak różne zapachy, że trudno jakoś je wszystkie do współnego wora wrzucić.Przepadam za tymi "przestrzennymi" (za takie uważam Dune, Gucci brązowe i N.R. For Her), jak już to Pixie zauważyła , ale dla odmiany lubię też pasjami np. Dolce & Gabbana tzw. red cap. No a poza tym zapachy słodkie w specyficzny sposób, np. Angel Innocent, Flowerbomb, Escada Collection.Ale też wiele innych, chociażby Belle de Minuit, Sicily D&G (chyba lubię nutkę mydła ).
Są takie nuty, których absulutnie nie trawię, jestem właśnie na etapie odkrywania co to konkretnie jest, śledzę amibitnie składy nutowe wszystkich zapachów, ktore mnie drażnią.Jestem ciekawa wyników.Ale to, czego nie lubię ewidentnie bez żadnego sprawdzania nut zapachowych z detektywistycznym zacięciem to zapachy ozonowo- morskie.Wyciągam więc daleko idący wniosek, że to cecha wspólna skorpionic, bo Smoczyca też takich zapachów nie trawi.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:30   #27
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Kolejna Lwica (25.07) się kłania
Podobno Lwy często cierpią na manię wielkości -pewnie dla tego fascynują mnie nazwy perfum McQueena (zresztą obydwa mam w planach zakupowych) -Kingom i My Queen -to coś w sam raz dla Lwicy.
Z tej lwiej próżności pewnie też wynika fakt, że ciągnie mnie do kupowania drogich perfum na które właściwie mnie nie stać No i dobrze jeśli są to zapachy już niedostępne -bo przecież JA to nie mogę pachnieć jak "każdy" .
A tak na serio, to nie sądzę, żeby upodobania do zapachów można było określać na podstawie znaków Zodiaku. Kiedyś lubiłam bardzo świeże, cytrusowe zapachy. Teraz wolę raczej te słodsze i apetyczne. Aktualnie używam:
- Apparition Ungaro
- Desnuda j.w.
- Mira Bai Chopard -choć ten akurat jest dla mnie za mało słodki, więc już wędruje dalej.
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:52   #28
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja jestem zodiakalnym Bykiem z ascendentem w Raku i Księżycem w Lwie.
Lubię perfumy orientalne:ciepłe, mocne, wyrazne, takie które zwracają uwagę, ale jednocześnie nie są zbyt natrętne czy krzykliwe.Uwielbaim nuty drzewne, korzenne i pudrowe, ale nie za słodkie.
Moimi faworytami są Dune,Poison ,Allure,Coco,Chanel Nr19,Organza.

Lubię pachnieć luksusowo ( to pewnie ten Lew),z wyszukaniem, w stylu nowoczesnej klasyki.Ehh, trochę próżna jestem...
We wszystkim cenię sobie umiar( a to Byk...), dotyczy to także dozowania perfum: zalewanie nimi się od świtu do wieczora uważam za bardzo nieeleganckie.
Cenię tradycyjne wonie (Rak), ale od czasu do czasu pozwalam sobie na jakąś ekstrawagancję typu Black Cashmere czy Nu.
Oczywiście co jakiś czas daję szansę nowościom -tym sposobem upodobałam sobie Desnudę czy Sicili, ale i tak nie wytrzymały próby czasu.
Nie lubię natomiast perfum-ulepków,landrynek bez wyrazu i zapachów morskich, ozonowych.W tych pierwszych czuję się jakoś tandetnie, a w drugich poprostu ciężko.
Nie mogę też przekonać się do typowo kwiatowych woni.Jakoś na mnie nie leżą.Są tak ultrakobiece, że aż przytłaczają
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 20:33   #29
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Cool Dot.: perfumy a znak zodiaku

No widzę że wątek się rozwijaSiupel że się "zdemaskowałyscie"Z daje sobie sprawę ze takie przypisywanie zapachów do znaku zodiaku moze nie jest najszczęśliwszym pomysłem ale jakos tak pomyślałam ze moze coś sie jednak okaze..jakieś podobieństwaJakby tak dalej wnikać w ascedenty i inne takie tam wplywy planet i księżyca to ja bylabym i barankiem i lewkiem oprócz tego żem pannicaMi też w różnych horoskopach przypisywano zapachy które nie są w moim typie-np.Wish Choparda.Na innych mi się podoba ale ja jakoś nie mogłabym go nosić..Wogóle te tzw."jadalne"zapachy nie są moimi zapachami choć potrafię je docenić i na innych mnie zachwycająNie trawię zapachów duszących(pierwszy z brzegu przykład-ostatnia nowość Allien TM).Jak na razie moim niepodważalnym faworytem jest Envy Gucciego..Nie znalazłam jeszcze zapachu który mógłby go zastapić.Podobają mi się różne ale ten jest jedynyCzasem go zdradzam ale on ZAWSZE musi być u mnie
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 20:48   #30
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: perfumy a znak zodiaku

Ja też jestem Bykiem (18 maja) z ascendentem w Wadze . Choć nie lubię wszelkiej maści uogólnień, to z ciekawości poszukałam w internecie informacji dotyczących podziału zapachów wg znaków zodiaku.
Nt. Byka wszędzie przewijają się teksty w stylu (cytaty): "Byki lubią dobre kosmetyki i perfumy", "Jej skóra jest gładka i delikatna, a codzienne peelingi utrzymają ją w doskonałym stanie" , "Byki charakteryzuje umiłowanie luksusu, przyjemności, dbanie o własne ciało, konsekwencja i upór. (...) Zapach dla Byka poowinien łączyć pragnienie dominacji i zaborczości, jednocześnie musi być na tyle zmysłowy i subtelny, jak natura, którą lubi się otaczać.", "(...) Uzupełnieniem będą uwodzicielskie perfumy, szczególnie te o silnym zapachu.", "Kobieta Byk wybierze także luksusowe, zmysłowe perfumy, takie, które jej odpowiadają, a nie te reklamowane. Najbardziej właściwe będą dla nie niej Dolce Vita Diora, Jungle Kenzo."

Lubię różne zapachy, najmniej, i tych właściwie nie używam, ozonowe i mocno kwiatowe. Wyjątek to najnowsze odkrycie: Scent by Costume National, zaliczany wg Osmoz do grupy kwiatowo-jaśminowej (jaśmin tyż kwiat, jakby nie było ), który z kwiatami na szczęście mało mi się kojarzy. No i nie dorosłam chyba jeszcze do wód szyprowych, aldehydowych.
Preferuję natomiast perfumy cięższe, orientalne, korzenne, z nutami drzewnymi, delikatną wanilią, kadzidłem, czasem troszkę udziwnione: Kingdom, Scent, Cristobal Balenciaga, Angel, Wish, Black Cashmere, Gucci Eau de Parfum, Sensations Jil Sander, Dolce Vita, Hypnotic Poison, Classique JPG, Organza, Alchimie, itp. Z nut kwiatowych uwielbiam w perfumach czystą, "żywą" różę – miałam wielką chrapkę na 2000 et Une Rose, bardzo lubię Stellę .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.