Aparaty ortodontyczne cz. XII - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-09, 11:59   #3751
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Ja rownez rozgrzewalam wosk przed nalozeniem na zamek. O wiele latwiej sie przykleja, formuje tak jak chcemy a przede wszystkim trzyma pozniej tak dobrze, ze czasem podczas mycia zebow nie chcial zejsc
Rozgrzewalam go albo sekundke suszarka, albo strumieniem goracej wody
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 13:39   #3752
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Ja czasem też rozgrzewam wosk gorącą wodą, ale potem osuszam chusteczką. Dociskam wosk do zamka czy tam pierścienia i chwilę przytrzymuję. Nawet dzisiaj sobie nakleiłam na pierścień bo trochę mi język obtarł.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 16:54   #3753
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Mam do Was dziewczyny takie pytanie:
RTG wykazało, że mam niewyrośnięte ósemki. Na górze wyglądają normalnie, na dole są położone płasko. Te dolne są duże, ale w niczym mi nie przeszkadzają. Nie czuję żadnego bólu, nie wpływają na inne zęby. Ortodontka kazała usunąć te dolne, a górne zostawić. Pytałam w czym one przeszkadzają, ale nie uzyskałam żadnej odpowiedzi, która powiązałaby konieczność ekstrakcji z aparatem. Pani powiedziała mi tylko, że płasko położone zeby trzeba usuwać, bo są problematyczne. Tyle. Powiedzcie mi, jak to wygląda. Jaką przeszkodę przy aparacie stanowią takie zęby? A może ktoś ma takie i mimo tego założyl aparat?

Dodam jeszcze, że moja wada to stłoczone zęby (u góry jedynki mam poza łukiem, wysunięte do przodu. Na dole - trójki. Reszta zebów stoi w miarę prosto). Dodatkowo mam usuwac wszystkie 4 by zrobić miejsce na te pierwsze zęby. Zastanawiam się jaki wpływa na aparat mają te płaskie ósemki? Początkowo sądziłam, że muszę się ich pozbyć, bo zabierają jakoś miejsce dla innych zębów, ale teraz... Skoro mogę zostawić górne ósemki, a na górze moje zęby są mega stłoczone (na dole tylko odrobinę) to zgłupiałam.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14


Edytowane przez Imraa
Czas edycji: 2012-09-09 o 17:26
Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 17:12   #3754
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Mam do Was dziewczyny takie pytanie:
RTG wykazało, że mam niewyrośnięte ósemki. Na górze wyglądają normalnie, na dole są położone płasko. Te dolne są duże, ale w niczym mi nie przeszkadzają. Nie czuję żadnego bólu, nie wpływają na inne zęby. Ortodontka kazała usunąć te dolne, a górne zostawić. Pytałam w czym one przeszkadzają, ale nie uzyskałam żadnej odpowiedzi, która powiązałaby konieczność ekstrakcji z aparatem. Pani powiedziała mi tylko, że płasko położone zeby trzeba usuwać, bo są problematyczne. Tyle. Powiedzcie mi, jak to wygląda. Jaką przeszkodę przy aparacie stanowią takie zęby? A może ktoś ma takie i mimo tego założyl aparat?
Mogą Ci potem zepchnąć inne zęby do środka i zepsuć cały efekt leczenia Lepiej się przemęczyć i usunąć niż potem mieć niespodziankę, tym bardziej, że ósemki są zazwyczaj problematycznymi zębami
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 17:14   #3755
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Imraa
ja miałam poziome 8mki i musiałam wyrywać. po pierwsze - szły na siódemki i mógł się utworzyć stan zapalny, ropa podejść i byłoby nieciekawie. Po drugie - w moim przypadku mogły popsuć efekt aparatu - pokrzywić zęby. A poza tym - to tylko 8mki, mało komu w dzisiejszych czasach potrzebne, ciężko je domyć też (podobno, jedynie co miałam tylko w połowie wyrośnięte).
a poza tym - wyobrażasz sobie życie z 8mkami które są sobie w dziąśle, na pewno nie wyjdą (bo jak niby?) i w każdej chwili mogą Ci narobić problemów? bo ja nie, wolałam sie przemęczyć te 3tyg (w sumie, ze wszystkimi 8mkami, każdą miałam osobno wyrywaną)
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 18:23   #3756
Leae
Rozeznanie
 
Avatar Leae
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 794
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Hej

Ja od kilku lat przymierzam się do założenia aparatu, w końcu odłożyłam trochę kasy i ostatecznie się zdecydowałam 18 września jestem umówiona na wizytę, wcześniej już byłam raz u tej Pani Doktor (konsultacja w sprawie usunięcia ósemek). Wszystkie cztery ósemki wyrosły nieprawidłowo i wszystkie cztery musiały być usunięte. Górne usunęłam prywatnie w lipcu, jedną dolną usunęłam w zeszły czwartek, ostatnią usuwam 9 października . Nie mogę się już doczekać aparatu!

Mam do Was pytanie, kiedy byłam na konsultacji u Pani Doktor to powiedziała, że metalowy aparat kosztuje u niej 1800 zł. Mi bardzo zależy na ceramicznym/kryształowym (przezroczystym w każdym razie), ale zapomniałam zapytać ile taki kosztuje, orientujecie się może jaka jest mniej więcej różnica w cenie? Oczywiście wszystkiego dowiem się 18-tego, ale chciałam się wcześniej zorientować

Dodaję też zdjęcia moich zębów, skrzywienie lewej dwójki i prawej jedynki powiększyło się niestety przez ósemki, chwała Bogu, że zakładam aparat już po usunięciu 8


(zdj. nr 3 i 4 sprzed roku, jedynie co się zmieniło to tak jak wspominałam - większe skrzywienie prawej jedynki - wystaje, oraz lewej dwójki - nachodzi na jedynkę )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z1.jpg (5,7 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z2.jpg (6,7 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z3.jpg (33,4 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z4.jpg (20,0 KB, 59 załadowań)
__________________
12.07.2015 r. - 60 cm

Leae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 18:47   #3757
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Leae, zanim przeczytałam Twojego posta myślałam, że zdjęłaś aparat, masz śliczne zęby
różnica pewnie będzie nie większa niż 600zł (chociaż ja mam metal i w innych sie nie orientuję za bardzo, ale 600 to chyba max)
w ogóle 1800 za metal to dosyć dużo
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 19:41   #3758
flows
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Leae z tego co pamietam juz kiedys wstawialas swoje fotki, masz sliczne zeby! Ja na Twoim miejscu bym nie zakladala aparatu, serio.
flows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 20:48   #3759
Atmosferka
Raczkowanie
 
Avatar Atmosferka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 73
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez flows Pokaż wiadomość
Leae z tego co pamietam juz kiedys wstawialas swoje fotki, masz sliczne zeby! Ja na Twoim miejscu bym nie zakladala aparatu, serio.
podpisuje się, chociaż wiem że nawet takie małe mankamenciki czasami wkurzają, ale myślę, że powinnaś się jeszcze zastanowić

dziewczyny, poleccie jakiegos w miare taniego orto w Krakowie
__________________
"I znowu zmroziło mnie przeczucie czegoś nieodwołalnego. Nie słyszeć więcej jego śmiechu – ta myśl mnie zadręczała. Ten śmiech był dla mnie jak studnia na pustyni."

Atmosferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 21:01   #3760
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dobry wieczór aparatki tak tu przyszłam żeby sobie kwęknąć, nie po żadną konkretną poradę, bo przecież dyskomfort przy noszeniu aparatu to normalny stan rzeczy. Czuję się z dolnym łukiem po prostu obolała. Cofam dolną szczękę, orto kazała mi ją wysuwać, od tego nowego ułożenia obudziłam się ze zdrętwiałą szyją boli mnie tam gdzie łączą się szczęki, do tego bolą mnie jedynki, do tego stopnia że bolą przy myciu i nakładaniu wosku, czuję się jak w kagańcu (chyba właśnie wymyśliłam nową nazwę dla mojego aparatu)
Przez to wszystko chodzę rozdrażniona chyba wezmę na noc coś przeciwbólowego jednak żeby wyspać się na poniedziałek...
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 21:15   #3761
Leae
Rozeznanie
 
Avatar Leae
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 794
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dziewczyny, baardzo Wam dziękuję za miłe słowa Dużo osób mówi mi właśnie, że przesadzam i aparat jest mi niepotrzebny, ale ta lewa dwójka naprawdę psuje cały uśmiech, w zasadzie przeszkadza mi już od... zawsze, w zasadzie od 5 lat chcę wyprostować zęby, ale zawsze coś wyskoczyło i rezygnowałam, a teraz już jestem zdecydowana Dodatkowo nieszczęsne ósemki jeszcze to pogłębiły

Zastanawiałam się jeszcze nad koronką na tę lewą dwójkę, ale piłować zdrowego zęba to chyba średnio mądry pomysł A nakładki Clean Aligner kosztowałyby mnie 6 tysięcy Także pozostał mi tylko aparat

Teraz przyszło mi do głowy, że jak pierwszy raz byłam u Pani ortodontki i wypytywałam o aparat, to powiedziała, że może zaproponować mi na początek ruchomy aparat za 500 zł, mam go nosić na noc i jak najdłużej w ciągu dnia, jeśli po pół roku nie będzie efektów, to założymy stały i ona odliczy od tego te 500 zł, a ten ruchomy aparat będzie służył po leczeniu jako retencyjny. W sumie jestem sceptycznie nastawiona do tych ruchomych aparatów, ale z drugiej strony, co mi szkodzi spróbować? Kasy nie stracę, wada nie jest duża, może akurat u mnie zadziała Chociaż z drugiej strony szkoda mi tego pół roku leczenia, mogłabym już nosić stały i wcześniej go zdjąć Ma któraś z Was doświadczenie z ruchomym?
__________________
12.07.2015 r. - 60 cm

Leae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 21:31   #3762
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Mam do Was dziewczyny takie pytanie:
RTG wykazało, że mam niewyrośnięte ósemki. Na górze wyglądają normalnie, na dole są położone płasko. Te dolne są duże, ale w niczym mi nie przeszkadzają. Nie czuję żadnego bólu, nie wpływają na inne zęby. Ortodontka kazała usunąć te dolne, a górne zostawić. Pytałam w czym one przeszkadzają, ale nie uzyskałam żadnej odpowiedzi, która powiązałaby konieczność ekstrakcji z aparatem. Pani powiedziała mi tylko, że płasko położone zeby trzeba usuwać, bo są problematyczne. Tyle. Powiedzcie mi, jak to wygląda. Jaką przeszkodę przy aparacie stanowią takie zęby? A może ktoś ma takie i mimo tego założyl aparat?

Dodam jeszcze, że moja wada to stłoczone zęby (u góry jedynki mam poza łukiem, wysunięte do przodu. Na dole - trójki. Reszta zebów stoi w miarę prosto). Dodatkowo mam usuwac wszystkie 4 by zrobić miejsce na te pierwsze zęby. Zastanawiam się jaki wpływa na aparat mają te płaskie ósemki? Początkowo sądziłam, że muszę się ich pozbyć, bo zabierają jakoś miejsce dla innych zębów, ale teraz... Skoro mogę zostawić górne ósemki, a na górze moje zęby są mega stłoczone (na dole tylko odrobinę) to zgłupiałam.
Ja mam jedną rosnącą poziomo i też muszę usunąć, tak jak trzy pozostałe.

Cytat:
Napisane przez Leae Pokaż wiadomość
Dodaję też zdjęcia moich zębów, skrzywienie lewej dwójki i prawej jedynki powiększyło się niestety przez ósemki, chwała Bogu, że zakładam aparat już po usunięciu 8


(zdj. nr 3 i 4 sprzed roku, jedynie co się zmieniło to tak jak wspominałam - większe skrzywienie prawej jedynki - wystaje, oraz lewej dwójki - nachodzi na jedynkę )
Pamiętam, że wklejałaś już tutaj zdjęcia swoich zębów Moim zdaniem są naprawdę ładne i ja mając takie zęby nie pomyślałabym nawet o aparacie

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Dobry wieczór aparatki tak tu przyszłam żeby sobie kwęknąć, nie po żadną konkretną poradę, bo przecież dyskomfort przy noszeniu aparatu to normalny stan rzeczy. Czuję się z dolnym łukiem po prostu obolała. Cofam dolną szczękę, orto kazała mi ją wysuwać, od tego nowego ułożenia obudziłam się ze zdrętwiałą szyją boli mnie tam gdzie łączą się szczęki, do tego bolą mnie jedynki, do tego stopnia że bolą przy myciu i nakładaniu wosku, czuję się jak w kagańcu (chyba właśnie wymyśliłam nową nazwę dla mojego aparatu)
Przez to wszystko chodzę rozdrażniona chyba wezmę na noc coś przeciwbólowego jednak żeby wyspać się na poniedziałek...
Masz wysuwać szczękę tzn. układać w innym położeniu bez żadnych wspomagaczy typu wyciągi?
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 21:32   #3763
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Leae masz piękny kształt zębów
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 21:57   #3764
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Leae, myslalam, ze juz sciagnelas aparat sliczne zeby!

Kurde tak sobie mysle wy usuwalyscie osemki a ja nie.. Ja usuwalam piatki, dziwne. Jedna osemka gorna rosnie mi tak do policzka i orto nic nie mowil o jej usunieciu..

13 ide na kolejna wizyte to podpytam o co kaman.. A tak wgl to zrobila mi sie mega szpara miedzy 3 i 4 gorna prawa szok, wyciorem calym wjezdzam na dole po tej samej stronie tez mam szpare.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 22:41   #3765
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Leae Pokaż wiadomość
Hej

Ja od kilku lat przymierzam się do założenia aparatu, w końcu odłożyłam trochę kasy i ostatecznie się zdecydowałam 18 września jestem umówiona na wizytę, wcześniej już byłam raz u tej Pani Doktor (konsultacja w sprawie usunięcia ósemek). Wszystkie cztery ósemki wyrosły nieprawidłowo i wszystkie cztery musiały być usunięte. Górne usunęłam prywatnie w lipcu, jedną dolną usunęłam w zeszły czwartek, ostatnią usuwam 9 października . Nie mogę się już doczekać aparatu!

Mam do Was pytanie, kiedy byłam na konsultacji u Pani Doktor to powiedziała, że metalowy aparat kosztuje u niej 1800 zł. Mi bardzo zależy na ceramicznym/kryształowym (przezroczystym w każdym razie), ale zapomniałam zapytać ile taki kosztuje, orientujecie się może jaka jest mniej więcej różnica w cenie? Oczywiście wszystkiego dowiem się 18-tego, ale chciałam się wcześniej zorientować

Dodaję też zdjęcia moich zębów, skrzywienie lewej dwójki i prawej jedynki powiększyło się niestety przez ósemki, chwała Bogu, że zakładam aparat już po usunięciu 8


(zdj. nr 3 i 4 sprzed roku, jedynie co się zmieniło to tak jak wspominałam - większe skrzywienie prawej jedynki - wystaje, oraz lewej dwójki - nachodzi na jedynkę )
Ja bym sie nawet nie bawila z aparatem, masz piekne zabki)

Cytat:
Napisane przez Atmosferka Pokaż wiadomość
podpisuje się, chociaż wiem że nawet takie małe mankamenciki czasami wkurzają, ale myślę, że powinnaś się jeszcze zastanowić

dziewczyny, poleccie jakiegos w miare taniego orto w Krakowie
Ja robie w Krk, ale tania to ona nie jest. Metal chyba 2000, pol na pol 2800, ceramiczy 3000zl. Wiztta 150-200 w zaleznoski czy zmeinia 1 czy 2 luki.
Ja oszczedzilam, bo jedens ceramiczny luk mialam z grupona za 1000zl
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 22:47   #3766
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Mam do Was dziewczyny takie pytanie:
RTG wykazało, że mam niewyrośnięte ósemki. Na górze wyglądają normalnie, na dole są położone płasko. Te dolne są duże, ale w niczym mi nie przeszkadzają. Nie czuję żadnego bólu, nie wpływają na inne zęby. Ortodontka kazała usunąć te dolne, a górne zostawić. Pytałam w czym one przeszkadzają, ale nie uzyskałam żadnej odpowiedzi, która powiązałaby konieczność ekstrakcji z aparatem. Pani powiedziała mi tylko, że płasko położone zeby trzeba usuwać, bo są problematyczne. Tyle. Powiedzcie mi, jak to wygląda. Jaką przeszkodę przy aparacie stanowią takie zęby? A może ktoś ma takie i mimo tego założyl aparat?

Dodam jeszcze, że moja wada to stłoczone zęby (u góry jedynki mam poza łukiem, wysunięte do przodu. Na dole - trójki. Reszta zebów stoi w miarę prosto). Dodatkowo mam usuwac wszystkie 4 by zrobić miejsce na te pierwsze zęby. Zastanawiam się jaki wpływa na aparat mają te płaskie ósemki? Początkowo sądziłam, że muszę się ich pozbyć, bo zabierają jakoś miejsce dla innych zębów, ale teraz... Skoro mogę zostawić górne ósemki, a na górze moje zęby są mega stłoczone (na dole tylko odrobinę) to zgłupiałam.
Ja mam takowe 2 dolne osemki. Zalozenie aparatu nie bylo zadna przeszkoda. Usuwane beda po sciagnieciu aparatu

Cytat:
Napisane przez Leae Pokaż wiadomość
Hej

Ja od kilku lat przymierzam się do założenia aparatu, w końcu odłożyłam trochę kasy i ostatecznie się zdecydowałam 18 września jestem umówiona na wizytę, wcześniej już byłam raz u tej Pani Doktor (konsultacja w sprawie usunięcia ósemek). Wszystkie cztery ósemki wyrosły nieprawidłowo i wszystkie cztery musiały być usunięte. Górne usunęłam prywatnie w lipcu, jedną dolną usunęłam w zeszły czwartek, ostatnią usuwam 9 października . Nie mogę się już doczekać aparatu!

Mam do Was pytanie, kiedy byłam na konsultacji u Pani Doktor to powiedziała, że metalowy aparat kosztuje u niej 1800 zł. Mi bardzo zależy na ceramicznym/kryształowym (przezroczystym w każdym razie), ale zapomniałam zapytać ile taki kosztuje, orientujecie się może jaka jest mniej więcej różnica w cenie? Oczywiście wszystkiego dowiem się 18-tego, ale chciałam się wcześniej zorientować

Dodaję też zdjęcia moich zębów, skrzywienie lewej dwójki i prawej jedynki powiększyło się niestety przez ósemki, chwała Bogu, że zakładam aparat już po usunięciu 8


(zdj. nr 3 i 4 sprzed roku, jedynie co się zmieniło to tak jak wspominałam - większe skrzywienie prawej jedynki - wystaje, oraz lewej dwójki - nachodzi na jedynkę )
U mojej ortodontki roznica w cenie wynosi 1000 zl (Wrocław)
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 01:47   #3767
doradorka
Raczkowanie
 
Avatar doradorka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Leae Pokaż wiadomość
Dziewczyny, baardzo Wam dziękuję za miłe słowa Dużo osób mówi mi właśnie, że przesadzam i aparat jest mi niepotrzebny, ale ta lewa dwójka naprawdę psuje cały uśmiech, w zasadzie przeszkadza mi już od... zawsze, w zasadzie od 5 lat chcę wyprostować zęby, ale zawsze coś wyskoczyło i rezygnowałam, a teraz już jestem zdecydowana Dodatkowo nieszczęsne ósemki jeszcze to pogłębiły

Zastanawiałam się jeszcze nad koronką na tę lewą dwójkę, ale piłować zdrowego zęba to chyba średnio mądry pomysł A nakładki Clean Aligner kosztowałyby mnie 6 tysięcy Także pozostał mi tylko aparat

Teraz przyszło mi do głowy, że jak pierwszy raz byłam u Pani ortodontki i wypytywałam o aparat, to powiedziała, że może zaproponować mi na początek ruchomy aparat za 500 zł, mam go nosić na noc i jak najdłużej w ciągu dnia, jeśli po pół roku nie będzie efektów, to założymy stały i ona odliczy od tego te 500 zł, a ten ruchomy aparat będzie służył po leczeniu jako retencyjny. W sumie jestem sceptycznie nastawiona do tych ruchomych aparatów, ale z drugiej strony, co mi szkodzi spróbować? Kasy nie stracę, wada nie jest duża, może akurat u mnie zadziała Chociaż z drugiej strony szkoda mi tego pół roku leczenia, mogłabym już nosić stały i wcześniej go zdjąć Ma któraś z Was doświadczenie z ruchomym?
podpinam sie do pytania chcialabym nosic, ale nie staly, ale wlasnie ruchomy. 2 kolezanki noszą i mowia ze są zadowolone, ale na efekty trzeba czekac dluzej.
doradorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 06:02   #3768
dtka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Leae, u mnie kryształ kosztuje 3000.
Nosiłam ruchomy łącznie chyba z 10 lat i... noszę teraz stały.

Imraa, ósemki poziomo nawet jeśli nigdy nie wyrosną na zewnątrz to mogą przesuwać się/rosnąć w stronę reszty zębów i wtedy 1) krzywią je 2) psują je, próchnica taka jest trudna do wykrycia bo niewidoczna i w efekcie trzeba usuwać i 8mki i 7mki (czasem nawet 6tki).
dtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 08:48   #3769
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Ja rownez rozgrzewalam wosk przed nalozeniem na zamek. O wiele latwiej sie przykleja, formuje tak jak chcemy a przede wszystkim trzyma pozniej tak dobrze, ze czasem podczas mycia zebow nie chcial zejsc
Rozgrzewalam go albo sekundke suszarka, albo strumieniem goracej wody

A ja Wam powiem, że o wiele lepszy jest silikon. Jest bardzo miękki, elastyczny i łatwo się przykleja.
Mnie na początku tak bolały zęby, że nie było mowy o wosku. Był za twardy. Jak próbowałam go przykleić to myślałam ,że mi zęby wypadną

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
A ja mam znowu powtórkę z rozrywki, tylko tym razem jest jeszcze gorzej...
Od wczoraj bolała mnie szóstka pod pierścieniem, ale myślałam - może tylko sobie wmawiam, że mnie boli. Niestety w nocy tak mi dała popalić, że byłam już pewna, że niczego sobie nie wmawiam.
Dzisiaj od rana chodzę od ortodonty do dentysty.
Miałam robione zdjęcie zęba, okazało się że utworzyła się zgorzel (a jeszcze niedawno pisała o tym on_na). Co więcej - chodziłam z nią już długo, bo moje wcześniejsze bóle skroniowo-szczękowo-żuchwowe prawdopodobnie były spowodowane właśnie tym. Trzeba było zdjąć pierścień (ponownie - bo od jego założenia minęło niewiele ponad 2 tygodnie), ząb jest martwy no i trzeba leczyć kanałowo. Pierwszy etap leczenia mam już za sobą, ciąg dalszy w środę.
No i jak tu się nie załamać?
Kurcze... dziwna sprawa. Mi przed założeniem aparatu kazali przeleczyć 6. Właśnie ze względu na pierścień. Na zdjęciu musiało Ci coś wyjść, a Twoja orto mogła to zignorować. U mnie był maleńki cień na pantomogramie... Ząb był leczony kanałowo 10 lat temu i nic mnie nie bolało. A okazało się, że zostawili mi tam niezły bałagan.
Leczenie kanałowe trwało prawie 3 tygodnie. W sumie spędziłam kilkanaście godzin na fotelu.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 09:25   #3770
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Kurcze... dziwna sprawa. Mi przed założeniem aparatu kazali przeleczyć 6. Właśnie ze względu na pierścień. Na zdjęciu musiało Ci coś wyjść, a Twoja orto mogła to zignorować. U mnie był maleńki cień na pantomogramie... Ząb był leczony kanałowo 10 lat temu i nic mnie nie bolało. A okazało się, że zostawili mi tam niezły bałagan.
Leczenie kanałowe trwało prawie 3 tygodnie. W sumie spędziłam kilkanaście godzin na fotelu.
Tamto zdjęcie robiłam rok temu we wrześniu. Możliwe, że coś na nim wyszło, ale nie wiem właśnie na ile dokładnie zostało ono przeanalizowane. Być może orto patrzyła bardziej pod kątem tych zatrzymanych ósemek, a innym zębom się już tak nie przyglądała. Wszystkie dolegliwości jakie miałam wtedy z tą nieszczęsną szóstką zostały przypisane odsłoniętej szyjce zębowej i związanej z tym nadwrażliwości. Poważniejsze bóle zaczęły się w czerwcu tego roku i zbiegły się w czasie z wypadnięciem plomby w zębie obok, a następnie ustały. Nie wiem ile czasu potrzeba na wytworzenie się zgorzeli i kiedy właściwie to się zaczęło, ale przypuszczam że już trochę z nią chodziłam. Zastanawiam się też czym mogła być ona spowodowana: czy tym że ząb stał się martwy i nie został od razu przeleczony kanałowo, czy miało to powiązanie z tą odsłoniętą szyjką zębową, czy może jednak z pierścieniem - chociaż moja orto twierdzi, że pierścień nie miał na to żadnego wpływu.
A jak wyszło Ci teraz, że zostawili Ci bałagan jak mówisz to miałaś robione powtórne leczenie kanałowe?
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:13   #3771
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Tamto zdjęcie robiłam rok temu we wrześniu. Możliwe, że coś na nim wyszło, ale nie wiem właśnie na ile dokładnie zostało ono przeanalizowane. Być może orto patrzyła bardziej pod kątem tych zatrzymanych ósemek, a innym zębom się już tak nie przyglądała. Wszystkie dolegliwości jakie miałam wtedy z tą nieszczęsną szóstką zostały przypisane odsłoniętej szyjce zębowej i związanej z tym nadwrażliwości. Poważniejsze bóle zaczęły się w czerwcu tego roku i zbiegły się w czasie z wypadnięciem plomby w zębie obok, a następnie ustały. Nie wiem ile czasu potrzeba na wytworzenie się zgorzeli i kiedy właściwie to się zaczęło, ale przypuszczam że już trochę z nią chodziłam. Zastanawiam się też czym mogła być ona spowodowana: czy tym że ząb stał się martwy i nie został od razu przeleczony kanałowo, czy miało to powiązanie z tą odsłoniętą szyjką zębową, czy może jednak z pierścieniem - chociaż moja orto twierdzi, że pierścień nie miał na to żadnego wpływu.
A jak wyszło Ci teraz, że zostawili Ci bałagan jak mówisz to miałaś robione powtórne leczenie kanałowe?

Mam bardzo wąskie kanały i jakieś pokręcone. Kiedyś nie potrafili ich wyleczyć. Tylko jeden miałam drożny. Dwa zostawione. Do tego perforację zaklejoną amalgamatem. Mój pan dr jak to zobaczył to chciał mi go usuwać. Na szczęście udało się uratować.
W dzisiejszych czasach robią pod mikroskopem, mają sprzęt do wykrywania długości kanałów. Po dłuuuugiej walce udało się wszystkie wyleczyć.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:02   #3772
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Ja mam jedną rosnącą poziomo i też muszę usunąć, tak jak trzy pozostałe.



Pamiętam, że wklejałaś już tutaj zdjęcia swoich zębów Moim zdaniem są naprawdę ładne i ja mając takie zęby nie pomyślałabym nawet o aparacie



Masz wysuwać szczękę tzn. układać w innym położeniu bez żadnych wspomagaczy typu wyciągi?
Wyciągi są planowane za mniej więcej 8 miesięcy po rozsunięciu sie górnych zębów, tyle ma trwać ich rozsuwanie. Za to na dole zębów nie będzie rozsuwać tylko kierować je na zewnątrz - bo idą do środka. Na razie nie ma sensu stosować wyciągów dopóki górne zęby nie przesuną się - tak powiedziała.
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:03   #3773
doradorka
Raczkowanie
 
Avatar doradorka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Nosi ktoras z Was ruchomy aparat?
doradorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:11   #3774
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

a w ogóle to Irish jak sie czujesz? Pytam o zęba oraz o nastawienie

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Leae, u mnie (Pruszków) łuk metalowego kosztuje 1400, w lecie była promocja i był po 1250.
1800 płaciłam za górny łuk gdzie od 3 do 3 mam porcelanowe zamki.
Trochę sporo, zobacz może znajdziesz tańszego?
Rozmawiałam z ortodontką tak w ogóle jak to się dzieje że u niej metal kosztuje 1400 w innym 2000 za łuk - odpowiedziała 'ja jestem u siebie a jeśli lekarz nie pracuje u siebie (w swoim gabinecie) to często musi oddawać połowę' - i stąd gigantyczny rozjazd w cenach.
W Warszawie cena za łuk metalowego aparatu dochodzi do 2,5 tys
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:12   #3775
Hiver
Raczkowanie
 
Avatar Hiver
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 419
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Nosiłam kiedyś ruchomy - dał małe rezultaty. Chyba z rok leczenia zrobiło u mnie to samo, co teraz 2 miesiące ruchomym. Dla mnie nie opłaca się nosić ruchomego.

Jest niewygodny, mówić się w nim za bardzo nie da. Ja nosiłam go tylko na noc i czasem w domu, bo w ciągu dnia i w szkole nie dało się z nim funkcjonować.

Chociaż to pewnie zależy jaką ma się wadę. Może jakieś niewielkie wyleczy. Najlepiej iść zwyczajnie na konsultacje do orto i zobaczyć, co proponują
Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:25   #3776
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
a w ogóle to Irish jak sie czujesz? Pytam o zęba oraz o nastawienie
W czwartek i piątek miałam mały kryzys, ale już wszystko wróciło do normy Ząb też już nie boli Mam teraz tylko lekkie schizy, że taka zgorzel może mi się zrobić na innych zębach. Trochę o tym poczytałam i podobno często może być ona następstwem martwicy zęba. Moja orto powiedziała, żeby dentystka na następnej wizycie dokładnie sprawdziła mi pozostałe zęby pod tym kątem i się zastanawiam jak ona to będzie sprawdzać
A Ty miałaś w jakiś sposób sprawdzane pozostałe zęby?
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:44   #3777
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dziewczyny jutro zakladam Damona. Orto mi powie jakie szczoteczki, pasty i gadżety mam kupić? Czy mam zakupić przeciwbólowe prochy? Mam poprawkę w sobotę i muszę zakuwać, więc mega ból nie ma prawa wystąpić, bo nie dam rady
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:48   #3778
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jutro zakladam Damona. Orto mi powie jakie szczoteczki, pasty i gadżety mam kupić? Czy mam zakupić przeciwbólowe prochy? Mam poprawkę w sobotę i muszę zakuwać, więc mega ból nie ma prawa wystąpić, bo nie dam rady

Mnie nic nie bolało. Nie mogłam tylko gryźć nic twardego.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:48   #3779
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jutro zakladam Damona. Orto mi powie jakie szczoteczki, pasty i gadżety mam kupić? Czy mam zakupić przeciwbólowe prochy? Mam poprawkę w sobotę i muszę zakuwać, więc mega ból nie ma prawa wystąpić, bo nie dam rady
Powie Ci a nawet da - teraz w standardzie jest wosk, wyciorki i mała pasta do zębów.
Jak nie dostaniesz to napisz podpowiemy
Przyda się też:
- ortodontyczna szczoteczka do zębów a najlepiej 2, jedna do torebki Polecam Elgydium Clinix bo ma plastikowe zamknięcie na część myjącą więc zamykasz i wrzucasz do torebki
- nici OralB takie ortodontyczne (z twardą końcówką)
- płyn do płukania (używam bezalkoholowego Lysterine Zero ale to już co kto lubi).
Szczoteczkę, wyciorki i nici kupisz w aptece, płyn do płukania kupiłam w Rossmanie co do wosku to nie mam pojęcia bo dostaję
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:54   #3780
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dzięki. Właśnie widziałam reklamę tego płynu i już wiedziałam, że jego wybiorę
Szczoteczki, wyciorki wyszukam w aptekach mam nadzieję, pasta ma być specjalna jakaś? Wosk mam nadzieję, że mi da. Rozumiem, że każdy go używa?
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 15:51:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.