kolka u noworodka - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 10:13   #151
bozena_j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Dot.: kolka u noworodka

@ szajajaba Najważniejsze, że podziałał
bozena_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 22:02   #152
Naneko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: kolka u noworodka

witam
Dziewczyny, czy mogę trochę zwiększyć dawkę espumisanu dla mojej 3 tygodniowej córeczki? Espumisan kazała mi dać pediatra i okazało sie, że dobrze na nią działa, i po jego zażyciu nie męczy się wogóle, ewentualnie odrobinę pomarudzi, ale żeby nie cierpiała musiałabym jej dawać cześciej, bo ominięte karmienia kończą się płaczem A jeśli tak to do jakiej dawki max?? Wiem, że sab simplex daje się do każdego karmienia w dużych ilościach a to ten sam główny składnik.
Naneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 22:59   #153
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: kolka u noworodka

Cytat:
Napisane przez Naneko Pokaż wiadomość
witam
Dziewczyny, czy mogę trochę zwiększyć dawkę espumisanu dla mojej 3 tygodniowej córeczki? Espumisan kazała mi dać pediatra i okazało sie, że dobrze na nią działa, i po jego zażyciu nie męczy się wogóle, ewentualnie odrobinę pomarudzi, ale żeby nie cierpiała musiałabym jej dawać cześciej, bo ominięte karmienia kończą się płaczem A jeśli tak to do jakiej dawki max?? Wiem, że sab simplex daje się do każdego karmienia w dużych ilościach a to ten sam główny składnik.
Właśnie mnie też dziwi dawkowanie espumisanu bo wcześniej dawałam infacol który ma ten sam składnik w tym samym stężeniu i infacol w ulotce każą dawać przed każdym karmieniem w dawce 0.5 ml ( a wiadomo że karmień może być i z 10) a espumisan dzienną dawkę ma 1 ml. Na moje niefachowe oko możesz podawać więcej lub kup infacol
Ps. ja nie zwiększałam dawki espumisanu bo mała skończyła 3mce i problemy brzuszkowe mijają i daję tylko 1 raz - na noc.
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:32   #154
marcicha87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

ja na kolke proponuje codziennie 50-100ml.herbatki koperkowo ziołowej i infacol i nie bedzie miało kolki i oczywiscie niech mama uwaz co je bo to bardzo wazne ja jem dużo jabłek śliwek i buraków i mały pierdzi i robi czesto kupki
marcicha87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:38   #155
0dziunia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

Stosowałam herbatki koperkowe, okłady z prasowanych pieluch, Espumisan, ciepła kąpiel-nie pomagało nic, polecono mi Niemieckie kropelki SabSimplex stosuję od 3 miesięcy i kolki nie widać, daje się 15 kropelek zmieszanych z pokarmem bądź jakim kolwiek płynem, ja podaję w smoczku od butelki naby wygodnie było pić dziecku. Kupywałam bezpośrednio w Niemczech w aptece a tu jest strona http://www.sabsimplex.org/ . Naprawdę polecam bo szkoda gdy tak dziecko się męczy. Mój Szkrabek miał zawsze kolki od 16stej więc podawalam o 13stej. Raz podałam godzinę przed zapowiadającą się kolką to nie pomogło. Myślę, że 3 godziny przed kolką wystarczy aby zadziałało. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

http://www.sabsimplex.info.pl/

Zapomniałam dodać, że zalecane jest aby dawać do każdego pokarmu, ja daję raz dziennie.
0dziunia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 10:23   #156
magdallenka80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 13
Dot.: kolka u noworodka

Kolki to temat rzeka, może tutaj znajdziecie jeszcze podpowiedzi których nie znacie [reklama]

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-04-16 o 10:33
magdallenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:50   #157
aguguuuuuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

u mnie nie pomogły żadne leki dopiero jedzenie codziennie siemia lnianego i picie herbatki ziołowej(oczywiście jak matka karmi piersią) pomogło córeczce oraz masaż brzuszka

tu jest skła herbatki na 0,5litra wody szczypta tymianku, szczypta nasion kopru, mała szczypta lukrecji,kardamonu i 1/4 łyżeczki imbiru parze to codziennie i pije i od 3 tyg widze poprawę do smacznych ta herbatka nie należy ale czego się nie robi dla dziecka
pozdrawiam i powodzenia
aguguuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 15:30   #158
Graculka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: kolka u noworodka

.
Graculka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:34   #159
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: kolka u noworodka

Na początku używaliśmy kretetera reaktalnego, póżniej kilka dni słynne Sab Simplex (było tylko gorzej) aż w końcu pediatra poleciła nam Biogaie. Pomogło dość szybko i mimo, że kolki ustąpiły (pojawiły się już w 3 tygodniu życia) zalecono tam podawać lek profilaktycznie...Córka dostawała go do 4 miesiąca życia.
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2014-02-21 o 11:35
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 11:52   #160
weronika_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: kolka u noworodka

Witam.
Mam do sprzedania 3 opakowania Sab Simpelx sprowadzone z Niemiec oryginalne. Mnie już się nie przydadzą. Cena buteleczki 50zł plus przesyłka. Nr tel 667 88 95 95
weronika_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 13:41   #161
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: kolka u noworodka

Czytam Wasze opinie o sab simplex i zastanawiam się, czy nie boicie się podawać dziecku leku z lewego (tak z lewego obrotu, bo w Polsce on nie jest zarejestrowany), z niepewnego źródła… w sytuacji gdy ma on nawet mniej substancji aktywnej niż chociażby espumisan w kroplach dostępny w większości aptek…
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 22:01   #162
belka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 17
Dot.: kolka u noworodka

Ja to dziesięć razy się zastanowię zanim zdecyduje się na zakup płynu do kąpieli (żeby dziecku nie zaszkodził przypadkiem), a co dopiero lek na kolki... A espumisan jest na receptę?
belka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:40   #163
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: kolka u noworodka

Nie, leki z simetykonem nie są na receptę. Espumisan 100mg/ml to lek, zatem jest przebadany klinicznie - warto zwracać czy preparat jest lekiem czy wyrobem medycznym. Te drugi nie musi być przebadany klinicznie.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 20:44   #164
belka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 17
Dot.: kolka u noworodka

Czyli jak espumisan jest dostępny bez recepty, ale jest przebadany klinicznie bo określa się go jako lek?
belka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 22:02   #165
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: kolka u noworodka

Cytat:
Napisane przez belka5 Pokaż wiadomość
Czyli jak espumisan jest dostępny bez recepty, ale jest przebadany klinicznie bo określa się go jako lek?
Nie wiem czy espumisan jest lekiem czy wyrobem medycznym, wydaje mi się, że ten w kroplach dla dzieci tak, co oznacza, że obowiązywały go standardy jak przy normalnych lekach i musiał przejść etap badań klinicznych.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 19:56   #166
belka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 17
Dot.: kolka u noworodka

Doroti83 sprawdziłam to na stronie producenta: http://www.espumisan.pl/wybierz-espu...ple-100-mg-ml/ oni tam piszą, że to jest lek. W ogóle opisują tam działanie symetykonu czyli składniku tego leku.
belka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 21:36   #167
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: kolka u noworodka

Nie wiem, skoro tak piszą to faktycznie Jestem raczej zwolenniczką sięgania w pierwszej kolejności do naturalnych sposobów typu masaż antykolkowy, ciepła kąpiel, ciepłe okłady (z pieluszki)

Po leki sięgajmy dopiero jak jest konieczność (gdy dziecko płacze albo my już nie mamy siły).
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 15:22   #168
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: kolka u noworodka

Przepraszam ale muszę to napisać. Homeopatyczne leki to jeden wielki bulshit… polecam do poczytania książkę "Najszczęśliwsze dziecko w okolicy" -> tam jest bardzo ciekawie i sensownie opisane zjawisko kolki i sposób radzenia sobie z nią.

Co masz na myśli pisząc "masaż suszarką"?

Wg. ulotki czopki o których piszesz działają uspokajająco, niwelując niepokój dziecka… podaj się je zarówno przy gorączce jak i wtedy gdy jej nie ma… nie wiem czy w takim razie może działać na wzdęty brzuszek, który czasem wywołuje płacz dziecka.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 21:15   #169
czapeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 109
Dot.: kolka u noworodka

Z tą homeopatią to różnie bywa, osobiście jestem daleka od jej stosowania. Przy kolkach sprawdzają się domowe sposoby, masowanie małego brzuszka, kompresy. Suszarki chyba bym się bała. Nie podawałam nigdy dziecku niesprawdzonych leków. Dobrze też zaopatrzyć się w butelkę, która będzie miała smoczek zabezpieczony przed cofaniem się powietrza. Wiem, że chicco się fajnie sprawdza. Kwestia poszukania.
czapeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 11:40   #170
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: kolka u noworodka

Nie bój się suszarki, po prostu włączasz ją w łazience i zostawiasz otwarte drzwi ))

Z kolką jest to chyba bardziej skomplikowane, bo to złożony problem. Fakt, że espumisan czy inne leki czasem działają a czasem nie powoduje, że warto się zastanowić gdzie jest przyczyna. Mówi się, że leży w niedojrzałości układu pokarmowego, nerwowego… dziecko samo nie może się uspokoić jak się już rozemocjonuje.

Niestety ono nam samo nie powie, warto podać espumisan, bo on się nie wchłania do krwi i nie odkłada w organiźmie ale warto też mieć w zapasie plan działania typu: kąpiel, masaż, spowijanie, suszarka itp… krok po kroku, konsekwentnie trzeba realizować kolejne kroki i przytulać dzieciątko W końcu do niedawna było jeszcze w naszym brzuchu gdzie miało nieco inne warunki
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 11:16   #171
monciak89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 40
zioła na kolkę u maluszka

Witam wszystkie mamy, mojego synka męczą straszne kolki, lekarz mówi, że to normalne ale czytałam i słyszałam od wielu osób, że po 3 mieś powinny ustępować. Czytała trochę na ten temat i pytałam nawet pani w aptece i dowiedziałam się, że powinny pomóc zioła takie jak rumianek, koper włoski i anyż. Koper włoski już stosowałam u starszego syna i jemu pomagał, ale młodszy nie reaguje.

Czy stosowałyście może takie mieszanki ziołowe (nie tylko herbatki z jednego zioła jak np.rumianek), polecacie jakąś firmę?
monciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:52   #172
nala33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

Witam.
W naszym przypadku pomógł Sab Simplex. Stosowaliśmy go aż do momentu ustąpienia kolek. Michaś miał wtedy 2,5 miesiąca.
Pozostała nam jedna buteleczka z Austrii i jedna z Czech. Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem proszę dzwonić 608466001.
nala33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 18:11   #173
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Exclamation Dot.: kolka u noworodka

u nas na kolki działa nagranie : https://www.youtube.com/watch?v=kOxEDK7f2jQ
niestety suszarka już padła i nowa nie działa ... ale w zasadzie taniej i bezpieczniej jest puścić nagranie

poza tym okazało się że mała ma nietolerancję laktozy i dostaje DeliCol - pomaga
wcześniej pomagał też Esputikon

pozdrawiam
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 08:20   #174
hipochondria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
skuteczne na kolkę u noworodka

Witam, u nas pomagało ogrzewanie brzuszka - najpierw oczywiście suszarka, potem termoforek + płyta Dobry Sen z szumem ze strony www.wyspanarodzina.pl Szykowałam także herbatke z suszonych śliwek (3-4 śliwki suszone zalane wrzatkiem, ostawione na 1 godz) - dodawałam taką herbatke do odciaganego mleka, mieliśmy wrażenie że najlepiej pomaga ogrzewanie brzuszka. Pozdrawiam wszystkich rodziców walczących z kolką - Ewa.
hipochondria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:00   #175
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: kolka u noworodka

ja starałam się dawać po troszeczku wody do picia, żeby łatwiej bylo mu trawić. Pomaga też kładzenie na brzuszku i oklepywanie plecków lub noszenie w pionie. Mój starszy syn natomiast przy kolkach usypiał dopiero gdy wolnym strumieniem suszarki delikatnie ogrzewałam mu brzuszek. Ciepło i szum jak z brzucha pomagały mu się uspokoić i usnąć a dodatkowo ból łagodniał
__________________
moja sygnaturka
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 09:40   #176
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Kolki u niemowlaka

Moja mała często miewa kolki. Wiadomo, wtedy płacz - bo boli. Jakie macie sposoby, aby sobie z nimi radzić?
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:39   #177
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: kolka u noworodka

Moja corcia miała kolki. Problem i dla nas i dla dziecka. My nie byliśmy w stanie się wyspać ale maluszka było nam jeszcze bardziej szkoda bo cierpiala. Zerknij sobie tutaj: http://rehabilitacjafizjomed.pl/oste...k-u-niemowlat/ - na stronie jest opis osteopatii w leczeniu kolki u niemowląt. Zdecydowaliśmy sie na to po tym jak doradziła nam to nasza pani pediatra. Dziecko obecnie czuje się lepiej, nie ma kolek. Dodam,że warto byłoby również zastanowić się nad powodem powstawania kolki. U naszej córki była to nadwrażliwość na pokarm.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 19:57   #178
SzukamInspiracji
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: kolka u noworodka

Też przerobiliśmy z naszym maleństwem kolki. Zaczęły się w 6 tygodniu, skończyły w 12. To był trudny czas i próbowaliśmy wszystkiego. Szukałam powodów występowania kolki we wszystkim. Może mleko z nocnego karmienia jest za tłuste i Młody nie może go strawić? Może wyeliminuje kolejny składnik mojego jedzenia? Podawałam różne krople i kropelki i jedyne co pomagało to windi. Rurka okazała się dla wszystkich zbawieniem. Używaliśmy ją tylko wtedy, kiedy nie pomagały rozgrzane pieluszki i masowanie brzuszka. Bałam się na początku używania windi, ale pediatra powiedziała mi, że w szpitalach właśnie tak teraz walczą na oddziałach z kolkami i mam się nie obawiać.
Z czasem zauważyłam pewną zależność występowania kolki u dziecka. Spróbujcie wyeliminować 3 rzeczy. Najpierw nabiał ze swojej diety, jeżeli karmicie piersią. Jeżeli widzicie, że dziecko ma zaczerwienioną pupkę po kupie, to najprawdopodobniej jest kwaśny stolec, który jest efektem nietolerancji laktozy. Wprowadźcie delikol, który jest naturalnym enzymem wspomagającym trawienie laktozy. Jeżeli nawet wyeliminujecie z diety nabiał, to dziecko może mieć uczulenie na laktozę z mleka mamy. Delikol podaje się przed każdym karmieniem. Druga, absurdalna sprawa, której w ogóle nie podejrzewałam, to jabłka i kawa zbożowa. Moja lekarka podpowiedziała mi, że pomimo tego, że podają te składniki na porodówkach w posiłkach szpitalnych, to bardzo często one sprawiają, że dziecko ma problemy z kolkami. Powiem Wam, że jak wyeliminowałam jabłka i kawę z własnej diety, kolki diametralnie zmalały. No i najistotniejsze, dodatkowe bodźce. Nie bez powodu mówi się, że pierwsze 3 miesiące po porodzie, to jak czwarty trymestr ciąży. Po ukończeniu 3 miesiąca powinny minąć kolki, wysypki i inne przypadłości. Dziecko rozwija się i adaptuje do otoczenia, tak innego od brzucha mamy. Dlatego powinno się maluszkom zapewnić jak najwięcej spokoju. Zero atrakcji w postaci podawania dziecka do noszenia mamie, teściowej itp., to dodatkowy stres dla dziecka, jeżeli nie zna tych osób i widuje je raz w miesiącu 9 my nie dawaliśmy nikomu nosić syna do ukończenia przez niego 2,5 miesiąca). Zobaczcie, że po wizycie znajomych, czy rodziny, dziecko reaguje kolką. Reasumując, mimo to, każde dziecko jest inne, może Waszemu to wszystko o czym piszę nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi spróbować. Nam pomogło. Życzę powodzenia.
__________________
MAGIA JEDZENIA
http://magiajedzenia.blogspot.com
SzukamInspiracji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 10:34   #179
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: kolka u noworodka

Witam Mamusie. U mnie synek też miał straszne kolki. Karmiłam piersią i pierwsze co to pediatra kazała przejść na dietę. Stosowałam się do zaleceń, ale nie było efektu. Uczulony nie był na nic raczej, bo skórnie był w porządku, a nie ma jak zrobić testów u takiego maluszka. CRP miał w normie. Pediatra w końcu stwierdziła, że to może nietolerancja laktozy. Poleciła nam kropelki dla dzieci z nietolerancją laktozy kolaktaza (dawane dziecku przed każdym karmieniem). Zapytałam ją czy na pewno nie zaszkodzą dziecku nawet jeśli okaże się i ta diagnoza nietrafiona. Powiedziała mi, że w składzie jest tylko enzym laktaza, gliceryna i woda, więc są obojętne dla organizmu dziecka nawet jeżeli okaże się, że chodzi o jeszcze coś innego. Na całe szczęście ostatnia diagnoza trafiona. Synek zaczął normalnie bez płaczu i bólu funkcjonować, a ja przesypiać noce.
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 17:01   #180
samancik0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: kolka u noworodka

jesli dziecko rzeczywiscie nie toleruje laktozy, to moze warto zastanowic sie tez nad kuracja probiotykiem na alergie xxx, ktorego szczepy bakterii przyczyniają się do poprawy trawienia i wchłaniania laktozy w przewodzie pokarmowym, wiec ostatecznie zwiekszaja jej przyswajalnosc i ulatwiaja jej tolerowanie! wiele dobrych opinii slyszalam o tym probiotyku! skutkow ubocznych żadnych nie ma, a pomoc moze wiele

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-03-31 o 20:01 Powód: reklama
samancik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 14:19:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.