Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 13:11   #1
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29

Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY


Witam mam ogromny problem mianowicie jestem młody i mam zmarszczki pod oczami tzn to jakby nie zmarszczki tylko takie krechy, miałem tez na dolnej powiece prosaki które niestety sam za młodu próbowałem usuwać ale nie wycisnąłem tej wydzielny, poszedłem do kosmetyczki i wzdłuż tej krechy usunela mi prosaka i kreska zniknęła sama z siebie. A teraz mam jeszcze większy problem dermatolog kazał mi nawilżać skórę, nawilżałem wazeliną biała i w ciągu 2-3 dni pojawiła mi sie krecha jeszcze niżej a dodatkowo cienie. Czy to możliwe ze poprzez nawilżanie zrobił mi sie tak jakby zator, po prostu po tym nawilżaniu skóra mi zaczeła pulsować i pojawila się zmarszczka.Bardzo prosze o pomoc,caly czas mi ktoś mówi czy mam podbite oczy albo że mam oczy jak u 50-latka.Jak odetkać skórę na dolnej powiece, aha no i na policzkach mam czarne kropki.Mam 18 lat
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 13:32   #2
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY

Przydałoby się zdjęcie.
Zmarszczki są spowodowane nadmierną mimiką, bądź po prostu budową twarzy(przez spory okres miałem takowe zmarszczki, gdy sporo schudłem, schudła mi twarz i zmarszczki się wygładziły).
Jak rozumiem prosaków już nie ma?
Wazelina nie nawilży, jedynie zabezpieczy daną okolicę przed czynnikami zewnętrznymi, ewentualnie natłuści.
Kup krem pod oczy, najlepiej dla cery suchej(tutaj przejrzyj KWC) i nakładaj go we właściwy sposób(wygogluj "jak nakładać krem pod oczy", nie będę się o tym rozpisywać".
Wątpię czy cienie pod oczami mogą być spowodowane trzykrotnym użyciem wazeliny...
Raczej taka twoja uroda, jeśli idzie o cienie, to tylko można kamuflować korektorami, czego ja sam nie polecam XD
Jeśli idzie o "odetkanie", to nie do konca rozumiem...na powiekach nie mamy gruczołów łojowych, porów więc co tam mogło się zapchać?
Czarne kropki na policzkach to zaskórniki.
Podsumowując- przydałoby się zdjęcie.
Jednak nie licz na wiele- zmarszczki to trwałe zagniecenia skóry, których nie rozprasujesz kremami itp. Tutaj jedynie medycyna estetyczna.
I nie przejmuj się- zmarszczki dodają uroku.
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 14:17   #3
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY

Dołączam zdjęcie, najgorsze jest to że jak się uśmiechnę to te krechy się pogłębiają tak jakby skóra mi nie idzie do góry dobrze to widać na zdjęciu z flaszem,głównie z tym jest problem. Ze 3 lata temu miałem więcej kresek , pojawiła się kreska niżej i tamte mi znikneły a jak byłem u kosmetyczki o czym pisałem to miałem na środku kreske usuneła mi prosaka i kreska w ciagu jednego dnia zniknęła. Z prosakami jest ten problem że ja je sam usuwałem ale nie wycisnąłem tej wydzielny. Na zdj nr 69 pomędzy kreską niżej a tą u góry miałem kreche a po usunięciu prosaka jej nie ma.Proszę o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1863.jpg (24,5 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1870.jpg (67,6 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1873.jpg (84,4 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1869.jpg (85,4 KB, 51 załadowań)

Edytowane przez mac2024
Czas edycji: 2014-04-24 o 14:18
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 14:29   #4
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY

Hmmmm, chyba najlepiej byłoby przejść się do kosmetologa, niekoniecznie kosmetyczki.
To może być po prostu tak ułożona skóra(przy uśmiechu zawsze pojawia się więcej zmarszczek), wątpię jednak żeby zniwelowały to kremy. Można próbować czegoś z kofeiną, zimnych okładów, które przyspieszą krążenie- ale ja przede wszystkim wybrałbym się właśnie do kosmetologa
Przy czym- uwierz, to nie są wielkie zmarszczki. Czasem niektórzy mają predyspozycję do zmarszczek mimicznych nawet w młodym wieku Głowa do góry
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 14:35   #5
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY

Zimnych okładów ? Czyli wziąć coś z zamrażalki i na noc pod oczy sobie położyć ?

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

aha i co z kofeiną ?
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 14:39   #6
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY

Oj nie, cała noc to zdecydowanie za dużo rano włóż dwie łyżki bądź łyżeczki(która rozmiarem bardziej ci pasuje) na jakieś 10-15 minut do zamrażarki i przyłóż pod oczy, dopóki nie przestaniesz odczuwać zimna. Możesz też poszukać coś o masażach czy ćwiczeniach twarzy( chyba AzjatyckiCukier o tym pisała na blogu).
Chodziło mi o kremy z kofeiną, które pobudzają krążenie krwi
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:17   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY

Masz chyba przesuszoną i podrażnioną skórę pod oczami.
Proponuję na początek na jakiś czas np. 2 tygodnie odstawić wszelkie kosmetyki i pić wapno. Najlepiej takie dla alergików. Jak podleczysz to polecam sięgnąć po bardzo delikatny i nawilżający krem pod oczy. Sama mam cerę wrażliwą i kupuję w Rossmanach kremy IVR z serii kosmetyki w minidawkach. Mają krem pod oczy z witaminą C i E i fajny krem z żelem hialuronowym "lifting efekt". Ten troszkę skórę zaraz po aplikacji ściąga,ale dobrze nawilża, więc warto go stosować przynajmniej raz na jakiś czas. Podejrzewam, że masz cerę wrażliwą, z którą nie obchodzisz się najdelikatniej i stąd te problemy. Cera wrażliwa nie lubi mocnej chemii, zbyt dużej ilości składników ani oczyszczania mechanicznego. Stosuj pielęgnacji jak dla cery wrażliwej i powinno być lepiej. Żadnych kofein ani gwałtownych oczyszczań bo tylko sobie zaszkodzisz.
tanie i dobre kosmetyki pod oczy dla wrażliwców ma firma Floslek- dostaniesz je w drogeriach i aptekach.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 16:18   #8
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zamrszczki pod oczami w b.młodym wieku POMOCY

mogłabys jakis polecić dobry i tani wiesz ja za bardzo się nie znam... chodzi o ten krem pod oczy-ja nawilżałem nivea creme , soft i wit A ale to nic nie pomogło
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 17:18:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.