Francuzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-06, 20:30   #1
nobi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 27

Francuzi


Mam do Was ogromną prośbę. Muszę napisać pracę na temat stereotypów dotyczących Francuzów. Czy mogłybyście mi pomóc? Proszę napiszcie co sądzicie o tym narodzie. Jacy są i z czym Wam się kojarzą? Z góry dziękuję wszystkim.
nobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:20   #2
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Francuzi

Haha ;D
Mi się Francuzi kojarzą z wielkimi podrywaczami , bezpośredni , chętnie nawiązują nowe znajomości , serdeczni , "French kiss" , zawsze powiedzą "Salut" czy "Bonjour" mimo ,że Cię nie znają
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:04   #3
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Francuzi

Ja nie byłam we Francji, ale słyszałam, że Francuzi nie lubią jak ktoś nie mówi po francusku i uważają, że jeśli się do nich przyjeżdża to powinno się posługiwać ich językiem. Podobno nie odpowiadają często jak ktoś po angielsku zada pytanie.
A tak to kojarzą mi się z wieżą Eiffla i bagietkami
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 21:17   #4
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Francuzi

Tak , to prawda z tym mówieniem po angielsku czy w innym języku. Ciężko się z nimi dogadać , mało kto umie w jakimś innym niż francuskim się posługiwać , a na każde Twoje pytanie odpowiedzą po francusku i robią wszystko żebyś ich zrozumiała
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 10:31   #5
miikki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: Francuzi

Francuzi rzeczywiście nie lubią jak nie mówi się w ich języku, a poza tym są bardzo zakochani w swoim kraju. Ale to dobrze bo Polacy to najczęściej się wstydzą Polski. Ponadto Francja znana jest z pokazów mody haute couture, festiwali filmowych w Cannes i najsłynniejszej ulicy na świecie Avenue des Champs-Élysées, najpopularniejszy kabaret Moulin Rouge i wiele innych. Nie ma się co dziwić, że są dumni z siebie. Znam jednak kilkunastu francuzów i są serdeczni, sympatyczni i bardzo pomocni. Wszystko jednak zależy od charakteru danego człowieka.

P.S. I ten ich romantyczny język, sery, wina i kasztany. Dużo by pisać.
miikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 10:45   #6
Frankie
Przyczajenie
 
Avatar Frankie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
Dot.: Francuzi

Witaj ;-)
Są niesamowicie dumni ze swojego dziedzictwa kulinarnego - tam każdy region posiada swoją "specialite"...
Ze stereotypów, których jeszcze tu nie wymieniono : uważają się za bardzo "politycznie" świadomych - w szkolach kładzie się duży nacisk na tzw nauke o społeczeńtwie - i fakt, że polityka odgrywa dużą rolę, każdy ma swoje zdanie, głosują, biora udział w debatach !
Nie zapominaj o strajkach - to takie samo zjawisko, jak u nas kolejki ;-)
W każdym miasteczku obowiązkowo znajduje się bar-tabac, piekarnia, oraz ... apteka.
Kochają komiksy i swoich autorów. Najchętniej słuchają francuskich wykonawców.
Faceci mają kiepskie zdani o swoich rodaczkach, uważając je za chłodne, wyrachowane i wyłącznie interesowne ! Seks traktują raczej lekko... niestety związki także (jak sami mówią) - "famille decomposee-recomposee" to plaga, jednakże ojcowie mają większe możliwości widzenia się i wychowania swych dzieci niż w Polsce (conge parental/garde alternee)...
To w wielkim skrócie ;-)
Jak by co służę dalszą pomocą gdyby trzeba było konkretów.

Pozdrawiam !
Frankie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.