Jak to jest z Dermalibour Ducray'a? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-06, 21:57   #1
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Cool

Jak to jest z Dermalibour Ducray'a?


Od ok 2óch miesiecy walczę z dziwnym zjawiskiem wokół ust,skóra jest zaczewieniona i bardzo sie łuszczy,żaden krem nie pomaga a czasem wręcz nasila objawy.
Kupiłam Ducray, A-Derma, Dermalibour jako ostatnią deskę ratunku,na KWC przeczytałam że "Krem regenerujący do twarzy i ciała zalecany w zapaleniach skóry, w podrażnieniach podatnych na nadkażenia takie jak liszaje i opryszczki, pęknięciach, podrażnieniach okołoustnych...Nie zawiera substancji zapachowych, nie powoduje powstawania zaskórników." Niestety poprawa była tylko jednodniowa po czym skóra powróciła do poprzedniego stanu,co wiecej wydaje mi sie że ten krem przesusza skórę (Zawiera: pełny wyciag z owsa Avoine Rhealba 3%, tlenek cynku 7%, siarczan cynku 0,1%, siarczan miedzi 0,2%, glicerynę 4%.) Czy to możliwe? Przeznaczony jest przecież do skóry podrażnionej,zastanawia mnie ten cynk w składzie bo przecież ma właśnie właściwości wysuszające.Może któraś z Was używała tego kremu w podobnej sytuacji i podzieli sie doświadczeniami? Być może powinnam dłużej poczekać na efekt działania kremu?
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 22:01   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak to jest z Dermalibour Ducray'a?

Cynk ma jeszcze właściwości bakteriobojcze - stąd jego zastosowanie w kosmetykavch gojacych. Jest np. w Cicalfate Avene, kremik rewelacyjny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 22:36   #3
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Jak to jest z Dermalibour Ducray'a?

Ja używałam namietnie Dermaliboura przy ustach i opryszczkach, na inne partie się nie nadawał, bo zapychał mnie. Oprócz cynku, krem zawiera siarkę, tez działa antybakteryjnie, poza tym ma wyciąg z owsa, ktory goi. Z reguły 1 opakownaie miałam na 1,5 roku.
Może spróbuj tę suchą skórę nasmarowac wiatminę E, ja tak robię przy powiekach, kupujesz witaminę E w kaspułkach, nakłuwasz is marujesz ttym płynem. Jeśli to nie ustąpi, to pewnie będziesz musiała się udac d dermatologa, bo może to np. zapalenie okołoustne.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 08:45   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jak to jest z Dermalibour Ducray'a?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Może spróbuj tę suchą skórę nasmarowac wiatminę E, ja tak robię przy powiekach, kupujesz witaminę E w kaspułkach, nakłuwasz is marujesz ttym płynem. Jeśli to nie ustąpi, to pewnie będziesz musiała się udac d dermatologa, bo może to np. zapalenie okołoustne.
też nie skutkuje próbowałam już chyba wszystkiego,dermatolog u którego byłam rozkłada ręce
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 20:27   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak to jest z Dermalibour Ducray'a?

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
też nie skutkuje próbowałam już chyba wszystkiego,dermatolog u którego byłam rozkłada ręce
Hmm...a czy nie czas sprawdzic jakie to bakterie wywołuja to zapalenie okołoustne? moze potrzebna jest bardziej specjalistyczna pielegnacja.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 09:32   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Jak to jest z Dermalibour Ducray'a?

Ja bym jeszcze spróbowała Tribiotic'iem
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 13:56   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak to jest z Dermalibour Ducray'a?

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze spróbowała Tribiotic'iem
Można, byle nie dłużej niż 3-4 dni.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.