Odchudzanie i dieta w pracy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-16, 21:25   #31
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Po 1. nikomu nie wmawiam, proszę nie wpychać w moje usta bzdur, których nie powiedziałam.
Proszę również wskazać gdzie napisałam, że warzywa w odstawkę. Napisałam tylko o tym, co jem w pracy. Czy padły informacje o innych posiłkach i tym co daję do chleba? Napisałam tylko, że muszę uważać i to jest fakt, bo wiele warzyw działa na mnie niekorzystnie i w pewnych sytuacjach ich zjadanie wiąże się z bolesnymi dolegliwościami.
Po 2. nie głodzę się, po prostu nie jem śniadania w domu. Po raz kolejny dodam dlaczego - lepiej się czuję, mój organizm dobrze funkcjonuje. Spokojnie wyrabiam limity kaloryczne.

Naprawdę tak dziwne jest to, że ktoś je inaczej? Że słucha własnego organizmu?
I proponuję również czytać ze zrozumieniem i nie przeinaczać moich słów.
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 06:16   #32
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No okej, 15:30 w domu, ale spędzasz w pracy 8h. Dla mnie 8h pracy to są 3 posiłki, nie mogą być tylko chlebem.
3 posiłki wciągu 8 godzin?! A kiedy mam pracować?

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Cytat:
Napisane przez NakarmUmysl Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że śniadanie się je przed wyjściem, czyli około 7 (jak dobrze pójdzie) to około 10 a potem 13-14 burczałoby mi w brzuchu na całe biuro!
To albo masz problemy z zaspokojeniem głodu albo jesz mało sycące posiłki.

---------- Dopisano o 07:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;48162678]Także zaczynam jeść jak odczuję głód, tylko i wyłącznie.
[/QUOTE]Brawo! Dążę do tego Może się uda
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:07   #33
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Reeva, dla mnie niejedzenie śniadań i 3 posiłki dziennie to głodówka, dlatego tak piszę.
Okej, słuchaj sobie swojego organizmu, ale z automatu bezsensowne jest Twoje dziwienie się, że bierzemy pojemniki do pracy, skoro Ty w pracy jesz 1 posiłek i są to kanapki, które można wziać w torebce śniadaniowej.
Po prostu różnice wynikające ze sposobu odżywiania, od razu warunkują to, że dyskusja z Tobą w tym temacie jest bezsensowna.
Bo 1 posiłek w pracy to okej, też biorę czasem kanapki. Ale jakby 3 posiłki miały być kanapkami, to wolę wziąć pudełko.

Aha, i nie wiem jak się ma słuchanie organizmu do jedzenia syfnych gotowców w proszku - kisiel

Akot
- pracujesz między posiłkami Ja pracuję po 11h i jem 4 posiłki w pracy + 1 w domu (śniadanie).
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:12   #34
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;48166642]Po 1. nikomu nie wmawiam, proszę nie wpychać w moje usta bzdur, których nie powiedziałam.
Proszę również wskazać gdzie napisałam, że warzywa w odstawkę. Napisałam tylko o tym, co jem w pracy. Czy padły informacje o innych posiłkach i tym co daję do chleba? Napisałam tylko, że muszę uważać i to jest fakt, bo wiele warzyw działa na mnie niekorzystnie i w pewnych sytuacjach ich zjadanie wiąże się z bolesnymi dolegliwościami.
Po 2. nie głodzę się, po prostu nie jem śniadania w domu. Po raz kolejny dodam dlaczego - lepiej się czuję, mój organizm dobrze funkcjonuje. Spokojnie wyrabiam limity kaloryczne.

Naprawdę tak dziwne jest to, że ktoś je inaczej? Że słucha własnego organizmu?
I proponuję również czytać ze zrozumieniem i nie przeinaczać moich słów.[/QUOTE]

Widzisz ja jem inaczej i słucham swojego organizmu, ale nie wmawiam innym że sami robią żle. Nie robię zdziwionej miny że do pracy przynoszą coś więcej niż nieśmiertelne kanapki i cukier. Do kanapki zmieści się niewiele zdrowych dodatków.
Pisałaś o warzywach i ich negatywnym wpływie.

Powiedz mi w którym miejscu się mylę: jesz mleko i białą mąkę, pijesz płynny cukier z farbkami, nie jesz mięsa( plaster wędliny do kanapki się nie liczy) i warzyw przez pond 9 godzin w ciągu dnia.
I dziwisz się czy wręcz wyśmiewasz osoby noszące do pracy zdrowe posiłki w pojemnikach.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:17   #35
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Jeśli chodzi o pracę to też na szybko do przekąszenia a jednocześnie jako dobry posiłek możesz robić coś takiego - placki z mąki pełnoziarnistej, wody, przypraw i ziaren - http://plaszczoobrosla.blogspot.com/...i-chlebki.html
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 10:21   #36
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Też nosiłam do pracy pojemniki z 2, czasem 3 posiłkami, mimo, że kończyłam o 15.30 Wszyscy patrzeli na mnie jak na wariatkę zajadając się kanapkami i ciastem do kawy.

A co jadłaś na śniadanie, że później źle się czułaś? Może to nie kwestia jedzenia rano, tylko tego co jadłaś?
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:35   #37
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Ja też od jakiegoś czasu noszę pojemniki, wcześniej żyłam na kanapkach, ale przekonałam się do przynoszenia czegoś innego. Teraz na przynajmniej jeden posiłek (jem w pracy 2) biorę coś z pojemnika. Wiem jakie mniej więcej jem porcję, więc zaoszczędzam też na dodatkowych przekąskach, zupkach z proszku, które dość często dokupowałam.

@ Wenress
Może na II śniadanie blenduj sobie owoce ze sobą, albo warzywa. Na główny posiłek to raczej nie starczy, ale właśnie na II śniadanie starczy. Koleżanka przynosiła np banana z pomarańczą i nie śmierdziało
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 13:26   #38
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Widzisz ja jem inaczej i słucham swojego organizmu, ale nie wmawiam innym że sami robią żle. Nie robię zdziwionej miny że do pracy przynoszą coś więcej niż nieśmiertelne kanapki i cukier. Do kanapki zmieści się niewiele zdrowych dodatków.
Pisałaś o warzywach i ich negatywnym wpływie.

Powiedz mi w którym miejscu się mylę: jesz mleko i białą mąkę, pijesz płynny cukier z farbkami, nie jesz mięsa( plaster wędliny do kanapki się nie liczy) i warzyw przez pond 9 godzin w ciągu dnia.
I dziwisz się czy wręcz wyśmiewasz osoby noszące do pracy zdrowe posiłki w pojemnikach.

A to na tym dzień się kończy? Napisałam tylko o jedzeniu w pracy. Czy wiesz co jem potem? Obiad i kolacja? Nie. Dlatego nie analizuj jak nie masz pojęcia.
Mleko 30ml max 5x/tydz.. Kanapki tylko w pracy (dwie pojedyncze, na których zawsze ląduje warzywo i często kiełki). Kisiel średnio 3x/tydz. Poza tym cukru nie używam.
Nie jem warzyw? Pewna jesteś? A myślisz, że do obiadu też ich nie jem? I do kolacji?
Litości, zapytaj najpierw zanim wysnujesz wnioski WYŁĄCZNIE z mojego jedzenia w pracy.
Aaa no i mięsa niby nie jem Doooobre.
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:27   #39
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;48174202]A to na tym dzień się kończy? Napisałam tylko o jedzeniu w pracy. Czy wiesz co jem potem? Obiad i kolacja? Nie. Dlatego nie analizuj jak nie masz pojęcia.
Mleko 30ml max 5x/tydz.. Kanapki tylko w pracy (dwie pojedyncze, na których zawsze ląduje warzywo i często kiełki). Kisiel średnio 3x/tydz. Poza tym cukru nie używam.
Nie jem warzyw? Pewna jesteś? A myślisz, że do obiadu też ich nie jem? I do kolacji?
Litości, zapytaj najpierw zanim wysnujesz wnioski WYŁĄCZNIE z mojego jedzenia w pracy.
Aaa no i mięsa niby nie jem Doooobre.[/QUOTE]
Pisalas o jedzeniu w pracy a nie o swojej diecie ogolnie. Moze jedziesz na zbozowej kawie i kanapkach przez wieksza czesc dnia pi to zeby zjesc zdrowy posilek dopiero po poludniu. Twoje zdrowie twoje zycie. Jednak nie wmawiaj innym ze jest to ok. I swoje wysmiewanie z jedzenia zdrowych posilkow przez caly dzien zachowaj dla siebie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:12   #40
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Ja przeważnie jem w pracy dwa posiłki: owoc i sałatkę. Ale staram się trzy! Często jeszcze kupuję bułkę wieloziarnistą, ale zdarza się, że kompletnie nie mam na to czasu
A sałatkę przeważnie robię z: sałaty, rukoli, cieciorki, pomidora, kiełków, oliwek, awokado i czasami tofu uwielbiam moment jej jedzenia w pracy;p
Dzisiaj za to znalazłam konkurs na dostawę dietetycznych posiłków: http://palcelizac.pl/wygraj-dostawe-...cateringdieta/
u mnie w pracy kilka osób zamawia tak jedzenie, ale trzeba mieć trochę chyba fundusze jednak większe ;p
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 12:04   #41
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Ja też jakiś czas przygotowywałam sobie do pracy jakieś sałatki ale przestałam bo czasami jest tak, że nie mam czasu nic zjeść, a po całym dniu z tej sałatki po prostu robiła się ciapa. Przestałam nosić ze sobą jakies pojemniki bo uznałam to za stratę czasu. Jeśli komuś jest to wygodne to ok.
Ale jeszcze trzeba zacząć od tego co ktoś w tych pojemniczkach nosi Teraz mam taki okres, że nie mam apetytu i jestem zadowolona bo im mniej jem tym lepiej się czuję. . .
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 13:38   #42
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Powiem szczerze, że nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy moje jedzenie w pudełkach śmierdzi innym.... :P

Czasem jak miałam coś z jajkiem, to starałam się szybko zjeść albo iść w ustronne miejsce. A z racji tego, że bywały dni, że byłam poza domem czasem od 6:30 do 20:00, to zawsze brałąm obiad w pudełku <najczęściej sałatka, kasza, kurczak- bo najłatwiej), do tego jakaś kanapeczka na bogato, jabłko, sok jednodniowy, batonik muesli w ramach słodkości- a i tak często było to dla mnie za mało.
Gdybym miała codziennie jadać na mieście albo żyć samymi kanapkami, to nie dość, że bym zbankrutowała w tym pierwszym przypadku, to i niedoborów się dorobiła i zapewne przytyła <czuję, że rymuję>.

Zdarzało mi się też brać placuszki owsiane w folii Nikt nigdy nie skomentował negatywnie, raczej na zasadzie- co masz ciekawego, daj gryza Albo się obracam w bardzo świadomym środowisku, bo nawet jak ktoś zajada się drożdżówkami i ciastem do kawy, to zdarzyło mi się usłyszeć, że zazdroszczą pomysłów i chęci, żeby przygotowywać sobie tak żarcie na wynos, ale zawsze reakcje były pozytywne.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 09:12   #43
agnieszkakoodziejczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Poczytałam trochę o tej diecie edel-nutrition w necie. Brzmi ciekawie. Szczególnie godne polecenia do naszego wątku jest te pudełko Lunch w sam raz do pracy. Gdzie można je kupić?
agnieszkakoodziejczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 09:15   #44
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez marcik5 Pokaż wiadomość
edit
No to mamy spama.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2014-09-22 o 10:57
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 10:15:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.