Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 19:48   #571
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Monia, niekoniecznie, mi kilka lat temu fryzjerka schodziła z rudego pasemkami, położyła mi chłodny popielaty brąz (taki jak mam swoje włosy) i nie miałam zieleni, pytałam ją czy nie będę jej miała, powiedziała, że nie, że to wytrawiony blond+ chłodny brąz= zieleń.
No i miala rację

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez cherry_kiss Pokaż wiadomość
Od dość dawna farbuję włosy - naturalnie mam ciemny, mysi blond - najpierw używałam l'oreal casting od 1,5 roku farbuję się na rudo ferią jednakże nie wiem czy to kwestia moich włosów czy słabej farby - kolor wypłukuje się bardzo szybko mimo, iż używam fryzjerskiego szamponu do ochrony koloru i maski :c Chciałabym zdecydować się na farbę profesjonalną, czy ktoś mógłby mi jakąś polecić? Kusi mnie Goldwell Topchic ale słyszałam, że jest mało wydajna i trzeba kupować 2 tubki? Ja mam włosy raczej nie rzadkie, ale dosyć cienkie, sięgają mniej więcej do łopatek.
Jaką farbę wybrać na pierwszy raz? Jaki utleniacz wybrać do poszczególnych farb, żeby efekty był jak najtrwalszy i najlepszy oraz inne praktyczne wskazówki. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi i pomoc
Jestem już naprawdę zdołowana widokiem dziewczyn które mają 1 albo 2-miesięczne odrosty i wciąż rude/czerwone włosy :c pomóżcie!
PS: założyłam swój własny wątek, ale może tutaj uzyskam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Pozdrawiam.

Maski na kolor to w większości pic na wodę albo opierają sie na koloryzacji bezpośredniej włosów czyli po prostu mają w sobie pigment A Goldwell jest tak samo wydajny jak każda inna farba fryzjerska jakiej używałam a oksy zależy od tego co masz na włosach i od tego co chcesz osiągnąć i nie da się go tak "zaocznie" dobrać
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 15:41   #572
cherry_kiss
Raczkowanie
 
Avatar cherry_kiss
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 141
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No i miala rację

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------


Maski na kolor to w większości pic na wodę albo opierają sie na koloryzacji bezpośredniej włosów czyli po prostu mają w sobie pigment A Goldwell jest tak samo wydajny jak każda inna farba fryzjerska jakiej używałam a oksy zależy od tego co masz na włosach i od tego co chcesz osiągnąć i nie da się go tak "zaocznie" dobrać
Dzięki, naturalnie mam ciemny mysi blond - teraz - sprany rudo-blond-coś tam, mniej więcej coś takiego: (plus/minus - lekka różnica może być przez aparat i oświetlenie)

Wiem, że można się spytać pań w sklepie fryzjerskim, ale z tego co wiem niektóre nie zawsze dobrze 'doradzają' dlatego liczę na wasze doświadczenie i pomoc Jeżeli chcę uzyskać powiedzmy, ciemny rudo/czerwono/miedziany (farby jeszcze nie wybrałam niestety, ale wiem czego szukam) + trwałość - to jaką farbę i jaki utleniacz polecacie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0030.jpg (131,8 KB, 12 załadowań)
cherry_kiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:04   #573
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez cherry_kiss Pokaż wiadomość
Dzięki, naturalnie mam ciemny mysi blond - teraz - sprany rudo-blond-coś tam, mniej więcej coś takiego: (plus/minus - lekka różnica może być przez aparat i oświetlenie)

Wiem, że można się spytać pań w sklepie fryzjerskim, ale z tego co wiem niektóre nie zawsze dobrze 'doradzają' dlatego liczę na wasze doświadczenie i pomoc Jeżeli chcę uzyskać powiedzmy, ciemny rudo/czerwono/miedziany (farby jeszcze nie wybrałam niestety, ale wiem czego szukam) + trwałość - to jaką farbę i jaki utleniacz polecacie?
Wklej zdjęcie koloru jaki mniej więcej chciałabyś mieć, to o wiele ułatwi doradzanie w kwestii farby.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 21:18   #574
cherry_kiss
Raczkowanie
 
Avatar cherry_kiss
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 141
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ostatnio farbowałam się na intensywną czerwień, ale teraz chyba mimo wszystko wolałabym coś bardziej miedziano-czerwonego, mniej więcej jak na zdjęciach - coś pomiędzy tymi 3 fotkami. Trudno to określić bez próbnika, na pewno bardziej czerwona niż pomarańczowa rudość

Nie mam karnacji wymarzonej do rudości (tj. porcelanowej cery), raczej żółtawą a w wakacje to nawet z tendencją do oliwkowej(?) więc muszę uważać na dobór odcienia, choć pewnie nawet w najbardziej nietrafionej rudości wyglądałabym pewnie lepiej niż w blondzie czy brązie (przetestowałam wszystkie opcje hihi).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 351zqm8.jpg (357,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27964.jpg (61,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0cac73f2b6d353336980a9989df8c449.jpg (34,6 KB, 17 załadowań)
cherry_kiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:47   #575
Basai77
Raczkowanie
 
Avatar Basai77
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 117
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez cherry_kiss Pokaż wiadomość
Ostatnio farbowałam się na intensywną czerwień, ale teraz chyba mimo wszystko wolałabym coś bardziej miedziano-czerwonego, mniej więcej jak na zdjęciach - coś pomiędzy tymi 3 fotkami. Trudno to określić bez próbnika, na pewno bardziej czerwona niż pomarańczowa rudość

Nie mam karnacji wymarzonej do rudości (tj. porcelanowej cery), raczej żółtawą a w wakacje to nawet z tendencją do oliwkowej(?) więc muszę uważać na dobór odcienia, choć pewnie nawet w najbardziej nietrafionej rudości wyglądałabym pewnie lepiej niż w blondzie czy brązie (przetestowałam wszystkie opcje hihi).
Witam CIe,a ja wrecz odwrotnie chcialam intensywna czerwien a na pasemku wyszlo mi cos podobnego ,czego Ty szukasz.Farbowalam go farba Luo Color Loreala nr.7,46.Na tej palecie jest bardziej czerwony a w rzeczywistosci wychodzi wlasnie taka miedz,jeszcze zalezy od Twojego wyjsciowego
http://www.alhemia.com/loreal/nk/luo/
Basai77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:50   #576
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Obejrzałam paletę i zakochałam się w 7,32 !
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 09:00   #577
Basai77
Raczkowanie
 
Avatar Basai77
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 117
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

A tak w zwiazku z tym mam prosbe,zeby jakas profi pomogla mi w moim dylemacie.
Mam w domu kilka farb Luo Color Loreala i nie wiem,czy moglabym ewentualnie je pomieszac i w jakich proporcjach,zeby uzyskac taka rubinowa czerwien
https://wizaz.pl/forum/attachment.php...4&d=1306934049
cos takiego jak dziewczyna ma na tej fotce:
kolory ktore mam to:
9,3
7,46
5,6
6,64
Tutaj paleta http://www.alhemia.com/loreal/nk/luo/
Probowalam 7,46 ale jest taki typowo czerwono-miedziany a te pozostale czerwone juz zbyt ciemne.
Bylabym wdzieczna

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Obejrzałam paletę i zakochałam się w 7,32 !
Taa,farby dosyc ciekawe,rozjasniaja o 2,3 tony ,nakladasz tylko na 20 min.i maja takie refleksy,ze zmieniaja kolor zaleznie ,jakie swiatlo na nie pada.Ja wlasnie myslalam,ze ta miedz bedzie moim faworytem i chcialam jej zamowic wiecej a dostalam tylko jedna,bo podobno juz nie produkuja i pan ze sklepu inter.,gdzie je zamawialam twierdzil,ze ta linia wogole ma byc wycofana w przyszlym roku.Oni wszystko ,co jest ciekawe lub warte uwagi -wycofuja.Kompletny bezsens,wrrrr...
Basai77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 10:35   #578
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

basai a jak z ich trwaloscia?? bo kusisz mnie teraz tymi kolorami, chociaz jak maja wycofac to moze lepiej odpuscic. niemniej jesli rozjansi o te 2 ton to dla mnie idealnie by bylo
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 11:13   #579
Basai77
Raczkowanie
 
Avatar Basai77
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 117
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
basai a jak z ich trwaloscia?? bo kusisz mnie teraz tymi kolorami, chociaz jak maja wycofac to moze lepiej odpuscic. niemniej jesli rozjansi o te 2 ton to dla mnie idealnie by bylo
Wiesz,ciezko mi powiedziec,bo wczoraj farbowalam doslownie pasmo i chwycilo slicznie,prawie jak na palecie,na moj sprany intensywny czerwien.Aha,i ciekawostka,nalozylam farbe na naolejowane wlosy,kokoskiem.Nie wiem,jaka roznica bylaby,gdyby byly calkiem czyste bez niego.Slyszalam jednak o tej metodzie,ze farba wtedy mniej wlosy niszczy.
Co do wyplukiwania,musze troche odczekac,zeby stwierdzic ale na naszych forach w DE,ona ma bardzo pozytywne opinie,glownie od fryzjerek ,ktore z nia pracuja w zakladzie.A na zapas zawsze sie mozna zaopatrzyc ale Ty czesto eksperymentujesz
Basai77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 17:15   #580
Ewcia_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kochane, POMOCY

mam włosy po dekoloryzacji - jakieś 1,5 miesiąca temu fryzjerka ściągneła mi z ciemnego upartego brązu kolor i położyła "blond", który okazał się machewką...

teraz mam taki jaśniutki lisi / miodowy blond z ciemnymi (niestety) końcówkami plus mysi odrost

Myślę żeby pofarbować się farbą kolleston (slyszałam dużo dobrego, a jeszcze jej nie próbowałam)

poradźccie proszę
- czy dam radę odfarbować się do nie-rudego? tak, żeby uzyskać ciepły blond, ale nie rudy? coś jak np. 9,3 ?

od razu zaznaczam, że nie chce zimnych tonacji (jestem opalona, mam piwne oczy...
Ewcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 18:08   #581
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja już po farbowaniu Vitality 7.0 + 7.64 (stosunek 1:1 ), niestety nie jestem zadowolona, mam wrażenie że kolor nie chwycił Pierwsze fotki są robione w sztucznym świetle, z lampą, tutaj kolor nawet ładnie wygląda, ostatnia fotka jest robiona bez lampy, w świetle dziennym i tak właśnie nijako moje włosy się prezentują, nawet moja koleżanka stwierdziła że ładny kolor, ale jakiś taki wyblakły i matowy się wydaje. Definitywnie kończę z Vitality, moim włosom najwyraźniej nie służy Zamówiłam dekoloryzator dwufazowy i farbuję znowu na popiel, mam nadzieję że nie wyłysieję, okropnie wyglądam w tym kolorze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4232.jpg (98,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4259.jpg (108,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4265.jpg (119,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4266.jpg (65,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4294.jpg (75,8 KB, 41 załadowań)
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 08:21   #582
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Ja już po farbowaniu Vitality 7.0 + 7.64 (stosunek 1:1 ), niestety nie jestem zadowolona, mam wrażenie że kolor nie chwycił Pierwsze fotki są robione w sztucznym świetle, z lampą, tutaj kolor nawet ładnie wygląda, ostatnia fotka jest robiona bez lampy, w świetle dziennym i tak właśnie nijako moje włosy się prezentują, nawet moja koleżanka stwierdziła że ładny kolor, ale jakiś taki wyblakły i matowy się wydaje. Definitywnie kończę z Vitality, moim włosom najwyraźniej nie służy Zamówiłam dekoloryzator dwufazowy i farbuję znowu na popiel, mam nadzieję że nie wyłysieję, okropnie wyglądam w tym kolorze.
Na ostatnim taki trochę mahoniowy - to na pewno się wymyje i szkoda niszczyć włosy dekoloryzatorem, na twoim miejscu po jakiś 3 myciach dała bym szamponetkę Deli 7.4 która by kolorek stonowała bardziej do rudego. Sama miałam kiedy s coś podobnego po 7.4
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:16   #583
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Tylko mnie bardziej zależało na czerwieni a nie miedzi, więc może czerwona szamponetka coś by poradziła, ale źle się czuję w tym rudym, więc nie wiem czy jest sens w to brnąć, szkoda że nie zaczęłam od szamponetki :P Może po paru myciach rzeczywiście kolor się zmieni. Dziękuję za radę
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:53   #584
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Jazzlyn, jak chcesz czerwień to polecam Matrix 8CC, ja nim robiłam na początku lipca, nie miała być czerwona a była, 6 tygodni z nią walczyłam, nie wypłukuje się. A 8RC to jeszcze więcej czerwieni!
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:09   #585
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Ja już po farbowaniu Vitality 7.0 + 7.64 (stosunek 1:1 ), niestety nie jestem zadowolona, mam wrażenie że kolor nie chwycił Pierwsze fotki są robione w sztucznym świetle, z lampą, tutaj kolor nawet ładnie wygląda, ostatnia fotka jest robiona bez lampy, w świetle dziennym i tak właśnie nijako moje włosy się prezentują, nawet moja koleżanka stwierdziła że ładny kolor, ale jakiś taki wyblakły i matowy się wydaje. Definitywnie kończę z Vitality, moim włosom najwyraźniej nie służy Zamówiłam dekoloryzator dwufazowy i farbuję znowu na popiel, mam nadzieję że nie wyłysieję, okropnie wyglądam w tym kolorze.
za dużo 7.0, czy to jest Artego czy Vitalitys?



Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Tylko mnie bardziej zależało na czerwieni a nie miedzi, więc może czerwona szamponetka coś by poradziła, ale źle się czuję w tym rudym, więc nie wiem czy jest sens w to brnąć, szkoda że nie zaczęłam od szamponetki :P Może po paru myciach rzeczywiście kolor się zmieni. Dziękuję za radę
to jeśli zależało ci na czerwieni to dlaczego wybrałaś czerwoną miedź+ blond?
myślę że 7.66 z Vitalitys był ok
W takim razie próbuj z szamponetkami czerwonymi

-


Cytat:
Napisane przez Basai77 Pokaż wiadomość
A tak w zwiazku z tym mam prosbe,zeby jakas profi pomogla mi w moim dylemacie.
Mam w domu kilka farb Luo Color Loreala i nie wiem,czy moglabym ewentualnie je pomieszac i w jakich proporcjach,zeby uzyskac taka rubinowa czerwien
https://wizaz.pl/forum/attachment.php...4&d=1306934049
cos takiego jak dziewczyna ma na tej fotce:
kolory ktore mam to:
9,3
7,46
5,6
6,64
Tutaj paleta http://www.alhemia.com/loreal/nk/luo/
Probowalam 7,46 ale jest taki typowo czerwono-miedziany a te pozostale czerwone juz zbyt ciemne.
Bylabym wdzieczna



foty nie widać
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-08-27 o 10:11
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:25   #586
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Źle to ujęłam, zmieszałam z 7.0 bo nie chciałam samej czerwieni tylko taki jasny czerwono-miedziany kasztan, ale jak napisałaś o miedzianej szamponetce napisałam że zależy mi bardziej na czerwieni, ale nie chciałam samej czerwieni na głowie jako takiej. Bardziej mi przeszkadza że wyszło płasko, bez życia :P

Edytowane przez Jazzlyn
Czas edycji: 2011-08-27 o 10:51
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 14:08   #587
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny,
podczytuję Was od czasu do czasu, wiele się można od Was nauczyć.
Mam pytanie - czy należy zawsze łączyć farbę danej firmy z oksydantem tego samego producenta? Czy można mieszać? Mam w domu oksydant 6% L'oreal, kupiony do farb Majirel (farbuje włosy mamie) i tak się zastanawiam, czy mogłabym go połączyć np. z farbą Alfaparf? Jak to jest?

dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 14:21   #588
katarzyyyna
Raczkowanie
 
Avatar katarzyyyna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
podczytuję Was od czasu do czasu, wiele się można od Was nauczyć.
Mam pytanie - czy należy zawsze łączyć farbę danej firmy z oksydantem tego samego producenta? Czy można mieszać? Mam w domu oksydant 6% L'oreal, kupiony do farb Majirel (farbuje włosy mamie) i tak się zastanawiam, czy mogłabym go połączyć np. z farbą Alfaparf? Jak to jest?

dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Lepiej jak używa sie tej samej firmy(chodzi o idealny efekt), ale jak pomieszasz nic sie nie stanie.
katarzyyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 17:11   #589
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
podczytuję Was od czasu do czasu, wiele się można od Was nauczyć.
Mam pytanie - czy należy zawsze łączyć farbę danej firmy z oksydantem tego samego producenta? Czy można mieszać? Mam w domu oksydant 6% L'oreal, kupiony do farb Majirel (farbuje włosy mamie) i tak się zastanawiam, czy mogłabym go połączyć np. z farbą Alfaparf? Jak to jest?

dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Mozna, ja używam do wszystkich farb oksy Allwaves 3% i zawsze wychodzi ok
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 17:45   #590
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, pomocy!
Byłam dzisiaj u fryzjerki, zrobiła mi piękną czerwień, najpierw zafarbowałą ultra jasną czerwienią z Lecher, a potem inną, jeszcze jaśniejszą... No i zapomniałam nazwy, jak ta ostatnia kretynka, chociaż pamiętałam! Brzmi jakoś z włoskiego, coś może jak imię, nie jestem pewna, ale chyba zaczyna się na M, na pewno kończy na bell albo bello. Kolory w palecie nie zwijają się w te 'ogonki', pasma wiszą prosto, kontrasty, czyli właśnie ten kolor, są na samym dole, oddzielnie. Od razu mówię, że mi baaardzo zależy, bo chcę wykupić od razu cały nakład ;p
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 18:02   #591
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Jedyne co przychodzi mi do głowy to szampon Maribell (to nie jest produkt profesjonalny, ale karta kolorów istnieje).
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:08   #592
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Jazzlyn, jak chcesz czerwień to polecam Matrix 8CC, ja nim robiłam na początku lipca, nie miała być czerwona a była, 6 tygodni z nią walczyłam, nie wypłukuje się. A 8RC to jeszcze więcej czerwieni!

zartujesz?? ja mam od dwoch lat 8cc w szafce i sie balam stosowac bo slyszalam juz , ze wychodzi jak pomaranczowy kontrast i zjezdza na zolto.
dzisiaj odswiezylam kolor saszetka, zjechal do jasniejszego, ale po szarosci na szczescie ani sladukathy stosuje wlasnie non stop albo szamponetki albo ce-ce.
jakie szamponetki czerwone szukalam jakiejs ostatnio, ale widzialam tylko marion a tego paskudztwa bym nie nalozyla
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:30   #593
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
zartujesz?? ja mam od dwoch lat 8cc w szafce i sie balam stosowac bo slyszalam juz , ze wychodzi jak pomaranczowy kontrast i zjezdza na zolto.
Nieee, mi wyszło tak: odrost 4cm, ciemny blond/jasny brąz (poziom 5/6) wyszedł mi strażacko czerwony, a reszta, wypłukany złoto-miedziany wyszedł lisi rudy. To wymyło mi się do jasnego, złoto-miedzianego blondu, a odrost tylko przestał być strażacki, został czerwony z kropelką miedzi.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:50   #594
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Nieee, mi wyszło tak: odrost 4cm, ciemny blond/jasny brąz (poziom 5/6) wyszedł mi strażacko czerwony, a reszta, wypłukany złoto-miedziany wyszedł lisi rudy. To wymyło mi się do jasnego, złoto-miedzianego blondu, a odrost tylko przestał być strażacki, został czerwony z kropelką miedzi.
to rownosc koloru zachecajaca po prostu
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:54   #595
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Wiesz, nawet nie to, bo na długości były kilka lat rozjaśniane balejażem, pierwsze położenie rudego wymyło się po dwóch myciach (Lisap), drugie już lepiej, a teraz po trzecim, Matrix 8C (rewelacyjny jak dla mnie) już się trzyma.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:56   #596
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

hej , tez jestes z poznania, gdzie kupujesz matrixy?? bo ja kupilam we wrocku , a poznaniu mi powiedziano, ze juz ich nie bedzie
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:59   #597
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
podczytuję Was od czasu do czasu, wiele się można od Was nauczyć.
Mam pytanie - czy należy zawsze łączyć farbę danej firmy z oksydantem tego samego producenta? Czy można mieszać? Mam w domu oksydant 6% L'oreal, kupiony do farb Majirel (farbuje włosy mamie) i tak się zastanawiam, czy mogłabym go połączyć np. z farbą Alfaparf? Jak to jest?

dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Są farby które wymagają oryginalnego utleniacza, przeważnie to takie bez amoniaku np. Color Sync, Wella Color Touch. Farby z obniżoną ilością amoniaku również powinny być stosowane z oryginalnymi utleniaczami (ale tu już można nieco przymrużyć oko).
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:43   #598
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Julianna, ja akurat byłam u fryzjera, u obu były Matrixy i cieszę się, bo ta farba bardzo mi pasuje, ale już Tobie mówię gdzie można je kupić- w hurtowni ul. Dolna Wilda 6 . Moja fryzjerka jest też na Dolnej Wildzie i tak właśnie odkryłam tą hurtownię.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:57   #599
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Julianna, ja akurat byłam u fryzjera, u obu były Matrixy i cieszę się, bo ta farba bardzo mi pasuje, ale już Tobie mówię gdzie można je kupić- w hurtowni ul. Dolna Wilda 6 . Moja fryzjerka jest też na Dolnej Wildzie i tak właśnie odkryłam tą hurtownię.
dziekuje , dziekuje super 10 min spaceru ode mnie
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:59   #600
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Przy okazji zobacz na palecie 8C . Na palecie jest niespecjalny, powiedziałabym nawet brzydki, z dużą dozą nieufności podchodziłam do propozycji fryzjerki co do niego, zaskoczenie olbrzymie, na pewno na długo zostanę przy nim!
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.