Tani, dobry szampon bez sls.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-10, 21:47   #1
jadethirlwall
Przyczajenie
 
Avatar jadethirlwall
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Question

Tani, dobry szampon bez sls..


Drogie wizażanki!
Nie wiem co robić z moimi włosami! Tydzień temu obiecałam sobie że wezmę się za swoje suche, z tendencją do przetłuszczania się skalpu włosy. Po przeczytaniu dosłownie kilku wpisów dot. włosów popędziłam do sklepu, kupiłam odżywkę z fitomedu "mydlnica lekarska", szampon z joanny z bursztynem, naftę, olejek rycynowy i wodę brzozową. W zapasie mam jeszcze szampon jajeczny z barwy który uwielbiam. Niestety
jak wspomniałam - przeczytałam tego niewiele i błąd jaki popełniłam to zakup szamponu z joanny który pewnie się nie zmarnuje, ale jest on za ciężki na moje cienkieee włosy. Więc jak już wspomniałam potrzebuję szamponu bez zbędnych świństw w składzie. Pewnie napisałybyście, że jest tyle wątków o tym a ja doskonale o tym wiem. Tylko że jest jeden problem. W moim mieście nie ma żadnych rossmanów, natur ani innych drogerii a wiem że polecacie babydream, alterę (przepraszam jeśli źle napisałam) itd. Więc bardzo proszę napiszcie mi o sprawdzonych, nie rossmanowskich tanich szamponach.
Teraz na szczęście odnalazłam się we włosomaniactwie i wiem co kupować a czego nie.
Jeśli już jesteśmy w temacie włosów może macie faworytów wśród masek, odżywek, olejków i wcierek.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
jadethirlwall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 21:58   #2
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Szampon z Hippa nie ma sls i większość tanich niby naturalnych szamponów. Po prostu poświęć kiedyś czas i poczytaj składy.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 22:24   #3
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Ja jakiś czas temu przerzuciłam się na "proste" szampony. Bardzo lubię Familijny, ale nie pogardzę też innymi z tej kategorii, np. z Polleny.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 22:57   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Szampon z Hippa nie ma sls i większość tanich niby naturalnych szamponów. Po prostu poświęć kiedyś czas i poczytaj składy.
Te tanie, niby naturalne szampony mają przeważnie SLES albo jakiś jego odpowiednik. Tylko niektóre dziecięce, jak wspomniałaś HiPP, Johnson's Top-to-Toe, nie mają, ewentualnie L'biotica, no i te "konkretnie eko", ale one są drogie i słabo dostępne, nawet w miastach z Rossmanami.

Większość szamponów siarczany ma i mieć będzie, raczej nie wygląda na to, żeby coś się w tej kwestii zmieniło, zresztą po co ma się zmieniać, skoro większości konsumentom takie szampony pasują.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-07-11 o 09:58
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 07:51   #5
jadethirlwall
Przyczajenie
 
Avatar jadethirlwall
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Dziękuję za odpowiedzi! Ja już miałam podchodzić do kasy z szamponem familijnym, ale jednak wzięłam joannę.. Jak to się mówi pierwsze- lepsze..
jadethirlwall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 08:50   #6
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

A kupił ktoś może te szampony, które w tej chwili są w Biedronce? Ostatnio już je widziałam, ale nie zwróciłam uwagi, a wczoraj była koleżanka i mówiła, że właśnie wzięła sobie na próbę i chwali. Chodzi mi dokładnie o te produkty
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,1719,name,szam pon-lub-odzywka-argan-professional-400-ml
W sumie zawsze miałam podejście, że w tych koszach to są tylko jakieś dziwne rzeczy, które nie schodzą i wtedy wrzucają je tam, ale to jest podobno zupełnie nowa linia. Sama jestem ciekawa dzisiaj będę to kupie zobaczę co to za cudo w końcu 9,99 to nie majątek.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 09:15   #7
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Ja kupilam odzywke

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 09:26   #8
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Nie wiem jak Twoje włosy reagują na zioła, ale ja sama mam włosy tłuste przy skórze, a suche i plączące się na długości i moimi zdecydowanymi faworytami są szampony z Fitomedu - obojętnie jaki rodzaj, bo przetestowałam już wszystkie. Mają wprawdzie SLS, ale gdzieś w drugiej połowie składu. Drugim szamponem, który szczerze polecam jest szampon z hamamelisem z YR. Tymi szamponami mogę spokojnie myć włosy codziennie i nie powodują u mnie łupieżu, swędzenia, pieczenia czy podrażnienia skóry głowy
Fitomed kupuję przez internet i odbieram w aptece, natomiast YR również wysyłkowo
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 10:55   #9
jadethirlwall
Przyczajenie
 
Avatar jadethirlwall
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez NoemiSui Pokaż wiadomość
A kupił ktoś może te szampony, które w tej chwili są w Biedronce? Ostatnio już je widziałam, ale nie zwróciłam uwagi, a wczoraj była koleżanka i mówiła, że właśnie wzięła sobie na próbę i chwali. Chodzi mi dokładnie o te produkty
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,1719,name,szam pon-lub-odzywka-argan-professional-400-ml
W sumie zawsze miałam podejście, że w tych koszach to są tylko jakieś dziwne rzeczy, które nie schodzą i wtedy wrzucają je tam, ale to jest podobno zupełnie nowa linia. Sama jestem ciekawa dzisiaj będę to kupie zobaczę co to za cudo w końcu 9,99 to nie majątek.
Widziałam szampony i odżywki bo byłam w biedronce przedwczoraj. Jakoś do biedronkowych szamponów nie jestem przekonana ale skoro twoja koleżanka pochwaliła to może warto spróbować.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Twoje włosy reagują na zioła, ale ja sama mam włosy tłuste przy skórze, a suche i plączące się na długości i moimi zdecydowanymi faworytami są szampony z Fitomedu - obojętnie jaki rodzaj, bo przetestowałam już wszystkie. Mają wprawdzie SLS, ale gdzieś w drugiej połowie składu. Drugim szamponem, który szczerze polecam jest szampon z hamamelisem z YR. Tymi szamponami mogę spokojnie myć włosy codziennie i nie powodują u mnie łupieżu, swędzenia, pieczenia czy podrażnienia skóry głowy
Fitomed kupuję przez internet i odbieram w aptece, natomiast YR również wysyłkowo
Ja bardzo polubiłam odżywkę z fitomedu Zwłaszcza za to że gdy wieczorem na umyte włosy nałożyłam ją, nie spłukałam i zaplotłam warkoczyka to rano miałam prześliczne fale <3 Może spróbuję z szamponem, a u mnie w mieście mam całkiem fajny zielarski

Edytowane przez jadethirlwall
Czas edycji: 2014-07-11 o 10:57
jadethirlwall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 14:28   #10
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

ehh ehh naprawdę ciężko znaleźć szampon co będzie miał dobry skład i poprawi kondycję włosów, ale też chyba tak muszę zrobić, że po prostu poświęcę czas i poczytam, jaki dany szampon ma skład, żeby wybrać coś najlepszego dla siebie
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 14:34   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez togetherforever Pokaż wiadomość
ehh ehh naprawdę ciężko znaleźć szampon co będzie miał dobry skład i poprawi kondycję włosów, ale też chyba tak muszę zrobić, że po prostu poświęcę czas i poczytam, jaki dany szampon ma skład, żeby wybrać coś najlepszego dla siebie
Bez testowania nie znajdziesz. Skład w bardzo małym stopniu pozwala określić działanie szamponu z góry. Moim zdaniem jest sens go śledzić tylko jeśli wiemy że: szkodzą nam silikony, proteiny (nie ma co pchać ich co mycie na włosy), jakiś konkretny detergent i tyle. Ja jeszcze unikam olejów i w ogóle emolientów w szamponie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 19:37   #12
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

bardzo tani i bardzo dobry babydream dla dzieci z rossmana. Jego cena to ok 5 z starcza na meega długo. mój ulubieniec, nie wyobrażam sobie bez niego życia.
No i też rossmanowski facelle (płyn do higieny intymnej)
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 07:00   #13
Anett_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 12
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Również polecam z tanich szamponów babydream i hippo Fajne są też naturalne szampony z khadi i sesa tylko są już droższe. Teraz skuszę się na szampon i odżywkę firmy sylveco - cena ok. 27 zł za 300 ml, więc nie jest najgorzej, a słyszałam że są fajne
__________________
Salon Freestyle - profesjonalny fryzjer w Rybniku zaprasza do skorzystania z szerokiej oferty nowoczesnych zabiegów oraz usług fryzjerskich wykonywanych na produktach renomowanych firm.
Anett_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 22:03   #14
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Dziwi mnie to, bo wiekszośc szamponów które tu polecacie ma sles/sls fitomed, pokrzywowe, arganowe z biedronki trzeba tylko popatrzeć na skład. Odradzam płyny do higieny intymnej zdecydowanie.

Tanie łatwo dostępne i koniecznie nie z rossmana(!) to szampony hipp. W rossmanie jest dobry szampon baby dream. Inne łatwo dostępne nie przychodzą mi do głowy - szampony francuskie klorane są w wielu aptekach ale czy są tanie? Trudno będzie jeśli zalezy Ci an dużej dostępności, bo większosc szamponów ma mocne detergenty. Co to za problem zamówić w internecie?
Delikatne i dostępne sa równiez szampony equilibra z duża zawartością aloesu. Coraz łatwiej o szampony rosyjskie a tam do wyboru do koloru wiele delikatnych szamponow - szczególnie z firmy natura siberica, 20zł na 400 ml to chyba też niewiele a rodzajów jest wiele.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 09:05   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Dziwi mnie to, bo wiekszośc szamponów które tu polecacie ma sles/sls fitomed, pokrzywowe, arganowe z biedronki trzeba tylko popatrzeć na skład. Odradzam płyny do higieny intymnej zdecydowanie.
Wiele osób uważa, że wystarczy brak Sodium Laureth Sulfate, nieważne że zamiast zastosowano Ammonium Lauryl Sulfate albo Sodium Coco-Sulfate. I producenci to wykorzystują.

A na dłuższą metę i tak to nic moim zdaniem nie zmieni, bo większości osób siarczany nie szkodzą, więc dlaczego producenci mieliby wywalać niemałe pieniądze na wdrożenie całkiem nowych formuł, które niekoniecznie się potem sprawdzą, bo z modami wiadomo jak jest, teraz jest jazda po SLSach, za dwa lata będzie po czym innym.
Tak offtopowo powiem, że mnie np dziwi upychanie w szamponach protein. Czasem to jest jakaś plaga po prostu, co drugi szampon w drogerii ma proteiny w składzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 22:53   #16
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Szampony firmy Sylveco dostępne w sklepach zielarskich.
Naturalny skład bez żadnych SLS-ów i tym podobnych.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 23:17   #17
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Próbowałam, próbowałam i niestety moja skóra chyba uzależniła się od sls :P Jak używałam szamponów babydream i hipp to miałam siano na głowie (mimo olejowania), dalej przetłuszczały się tak samo. Kilka razy umyłam głowę jakimś super delikatnym szamponem i to była masakra, włosy tłuste po kilku godzinach i okropny świąd :/ Wróciłam do slsow, po dwóch tygodniach skóra głowy wróciła do normy. Żeby tradycji stało się zadość kupiłam jeszcze odżywkę- bombę silikonową i mam teraz tak gładkie i fajne włosy jak nigdy. Nie każdemu służy totalne odstawienie sls, silikonow i innych strasznych rzeczy
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 01:36   #18
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

sls nie maja rowniez szampony z green pgaramacy, nie wiem czy wszystkie ale ten z dodatkiem granatu i olejku arganowego na pewno nie ma, jednak ma za to inna substance myjaca SMS Sodium Myreth Sulfate
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 09:57   #19
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Szampony green pharmacy bardzo wysuszają włosy, nie polecam.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 00:05   #20
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

mowisz? jezu ja to chyba nie znajde dobrego szamponu, mam ogolonie suche wlosy, wiec ogromnie ciezko mi cos znalezc mialam kiedys syoss bylam zadowolona, bo wiadomo ma silikony, wiec pieknie "ujarzmil" moje lekko sianowate wlosy, ale naczytalam sie recenzji w necie i zrezygnowalam, pozniej mialam garniera, kolezanka mowi ze tez wysusza, teraz gp i sie dowiaduje ze on rowniez, po drodze uzywalam jeszcze ziaji kakowej i mialam mega siano, bo znowu nie mial silikonow...co bym zrobila i tak bedzie zle ;< ahh te sklady w tych szamponach...w ogole to zastanawiam sie czy jak wykoncze te stare szampony to nie siegnac po babydream, bo sklad jest okej, ale podobno placze wlasy z kolei..
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 00:34   #21
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Babydream to dopiero robi siano że hej :P Ja teraz używam Timotei do włosów blond i jestem zadowolona
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 07:59   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez ashley808 Pokaż wiadomość
sls nie maja rowniez szampony z green pgaramacy, nie wiem czy wszystkie ale ten z dodatkiem granatu i olejku arganowego na pewno nie ma, jednak ma za to inna substance myjaca SMS Sodium Myreth Sulfate
Czyli na jedno wychodzi.

Cytat:
Napisane przez ashley808 Pokaż wiadomość
mowisz? jezu ja to chyba nie znajde dobrego szamponu, mam ogolonie suche wlosy, wiec ogromnie ciezko mi cos znalezc mialam kiedys syoss bylam zadowolona, bo wiadomo ma silikony, wiec pieknie "ujarzmil" moje lekko sianowate wlosy, ale naczytalam sie recenzji w necie i zrezygnowalam, pozniej mialam garniera, kolezanka mowi ze tez wysusza, teraz gp i sie dowiaduje ze on rowniez, po drodze uzywalam jeszcze ziaji kakowej i mialam mega siano, bo znowu nie mial silikonow...co bym zrobila i tak bedzie zle ;< ahh te sklady w tych szamponach...w ogole to zastanawiam sie czy jak wykoncze te stare szampony to nie siegnac po babydream, bo sklad jest okej, ale podobno placze wlasy z kolei..
Źle zrobiłaś, skoro szampon Twoim włosom służył. Skoro do tej pory był najlepszy, to po prostu do niego wróć i nie czytaj pierdół o tym, jak to sobie szkodzisz - Twoje włosy zdają się mieć inne zdanie na ten temat.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 09:36   #23
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Babydream to dopiero robi siano że hej :P Ja teraz używam Timotei do włosów blond i jestem zadowolona
Robi siano Tobie, nie wszystkim
Używam od nie-pamiętam-kiedy, nie zrobił mi nigdy siana, a jeśli ktoś ma problem z plątaniem się włosów podczas mycia, to odżywka do spłukiwania jest po to by temu zaradzić.

Ashley, trudno nie zgodzić się z chimay - używaj tego, co Ci pasuje. Szczerze myślałam, że nagonka na silikony już się skończyła Warto się zastanowić czy silikony w szamponie to takie złe rozwiązanie, kiedyś na tym forum spotkałam się z opinią, że w szamponach są właśnie po to by złagodzić działanie detergentów
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:09   #24
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Ashley, trudno nie zgodzić się z chimay - używaj tego, co Ci pasuje. Szczerze myślałam, że nagonka na silikony już się skończyła Warto się zastanowić czy silikony w szamponie to takie złe rozwiązanie, kiedyś na tym forum spotkałam się z opinią, że w szamponach są właśnie po to by złagodzić działanie detergentów
Chyba jeszcze długo się nie skończy, raz poszła fama i tak się ciągnie. Silikony to emolienty, więc jak najbardziej łagodzą działanie detergentów.

Ja żałuję, że nie mogę używać szamponów z silikonami - niestety szybciej mi się wtedy przetłuszczają włosy. Tylko że stawiam tu znak równości między silikonami i olejami oraz innymi substancjami filmotwórczymi - każdy z nich robi mi przychlast i naprawdę moje włosy nie rozróżniają oleju awokado od dimetikonu
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:14   #25
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chyba jeszcze długo się nie skończy, raz poszła fama i tak się ciągnie. Silikony to emolienty, więc jak najbardziej łagodzą działanie detergentów.

Ja żałuję, że nie mogę używać szamponów z silikonami - niestety szybciej mi się wtedy przetłuszczają włosy. Tylko że stawiam tu znak równości między silikonami i olejami oraz innymi substancjami filmotwórczymi - każdy z nich robi mi przychlast i naprawdę moje włosy nie rozróżniają oleju awokado od dimetikonu
Ja właśnie pokornie wróciłam do silikonów. Kupiłam sobie jakąś super wygładzającą odżywkę Elseve, dałam i na skalp i na całą długość włosów i szok - bo żadnego przyklapu nie było i włosy nie przetłuściły się tak szybko jak zwykle. W moim przypadku silikony to lepszy wybór niż oleje :P
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:26   #26
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Ja, np. nie toleruję Hippa, (tak samo jak po Babydream czy płynie Facelle), włosy skrzypią i się plączą

Źródłem fajnych delikatnych szamponów może być iHerb. Tylko nie kosztuje to tyle co szampon familijny sama przesyłka to w końcu 4$
Drogie nie znaczy dobre ale dobre rzadko znaczy tanie. Przynajmniej w moim przypadku.

Parę przykładów szamponów delikatnych z iherb:
http://www.iherb.com/Aubrey-Organics...oz-325-ml/7552

http://www.iherb.com/Mild-By-Nature-...z-380-ml/45513

http://www.iherb.com/Healthy-Times-B...z-236-ml/38011
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-08-27 o 19:34
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:41   #27
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Ja właśnie pokornie wróciłam do silikonów. Kupiłam sobie jakąś super wygładzającą odżywkę Elseve, dałam i na skalp i na całą długość włosów i szok - bo żadnego przyklapu nie było i włosy nie przetłuściły się tak szybko jak zwykle. W moim przypadku silikony to lepszy wybór niż oleje :P
U mnie najlepszym wyborem jest nafta, wszystkie oleje razem wzięte nie dały mi nigdy tego efektu, co sama jedna nafta. Ale to w kwestii włosów. W kwestii skóry głowy wszelkie emolienty trzymam od niej z daleka, w szamponach też.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:23   #28
malalama993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Exclamation łagodny szampon? -pomocy

Witam szanowne Wizażanki! Wybaczcie, ale nie mogłam znaleźć żadnego wątku związanego konkretnie z moim pytaniem, a mianowicie:
JAKI szampon polecacie/ stosujecie do codziennego mycia bez SLS, SLES i innego świństwa?

Jestem początkującą włosomaniaczką, dużo czytam na ten temat, ale... Mam nadal w głowie mentlik. Pewna 'kosmetolożka' poradziła mi, żeby do moich suchych, puszących się włosów zastosować szampon Alterra i odstawić SLS. Ok, tak zrobiłam, ale po zagłębieniu się we włosotematyczną lekturę odkryłam, że nie jest to wcale łagodny szampon... Zawiera SCS - Sodium Coco Sufate (tak to się pisze?) , a jest to naturalny odpowiednik SLS pozyskiwany z kokosa... Czytałam opinie na temat Babydream i Facelle, ale kompletnie się u mnie nie sprawdziły- Babydream tak splątał włosy, że nie mogłam go nawet spłukać bez nałożenia zwykłego szamponu ('na wierzch'), a Facelle nie domył włosów.

Dodam, że obawiam się stosować szampony ziołowe, bo słyszałam, że mogą wysuszać włosy- a moje są i bez tego suche, potrzebują niesamowitego dociążenia i nawilżenia.

Dziewczyny, pomóżcie! Powiedzcie czym myjecie włosy!

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
malalama993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 06:01   #29
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: łagodny szampon? -pomocy

Suchym, puszącym włosom pomogą odżywki po każdym myciu, maski, oleje.

Jeśli SLS/SLES nie powoduje podrażnienia skóry głowy to nie ma sensu go odstawiać.
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:24   #30
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

Alterra z granatem <3 jest cudna.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-23 15:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.