Uczulenie na Salicylany. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-10, 14:08   #1
Agnieszka1922
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszka1922
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8

Uczulenie na Salicylany.


Hej. Czy jest tu ktoś z uczulenie na salicylany? Jak sobie z tym radzicie co mi jest ciężko...
Agnieszka1922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 17:37   #2
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Uczulenie na Salicylany.

Hej, jak u ciebie się to objawia? Ja nie mam jeszcze zdiagnozowanego uczulenia ale w lutym idę do szpitala na próbę bo u mnie podejrzewają
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 09:04   #3
Agnieszka1922
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszka1922
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na Salicylany.

U mnie objawia się puchnieciem twarzy szczególnie oczu. Jest to masakryczne!! Tyle co się z tym padkudztwem namęczyłam. U mnie już stwierdzono. Mam dietę. Która jest okropna. Np.z owoców bezpieczne są tylko banan i gruszka bez skórki. Omg! ((
Agnieszka1922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:38   #4
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Uczulenie na Salicylany.

Ja w październiku przeżyłam dramat- dopadła mnie taka alergia że dwa razy lądowałam na pogotowiu, podali mi 6 kroplówek ze sterydami a przez tydzień dwa razy dziennie chodziłam na zastrzyki. Byłam potwornie spuchnięta właśnie na twarzy, do tego miałam czerwone, ropne plamy- jak rano wstawałam i patrzyłam w lustro to ryczałam. Jako winowajcę lekarz wskazał Cholinex- wzięłam go dzień wcześniej (chociaż brałam go od lat). Poszłam do alergologa, okazało się że mam również uczulenie na wiele pokarmów i dostałam skierowanie do szpitala i tak sobie od pół roku czekam na przyjęcie, które mam zaplanowane na luty 2017
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 08:15   #5
Agnieszka1922
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszka1922
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na Salicylany.

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Ja w październiku przeżyłam dramat- dopadła mnie taka alergia że dwa razy lądowałam na pogotowiu, podali mi 6 kroplówek ze sterydami a przez tydzień dwa razy dziennie chodziłam na zastrzyki. Byłam potwornie spuchnięta właśnie na twarzy, do tego miałam czerwone, ropne plamy- jak rano wstawałam i patrzyłam w lustro to ryczałam. Jako winowajcę lekarz wskazał Cholinex- wzięłam go dzień wcześniej (chociaż brałam go od lat). Poszłam do alergologa, okazało się że mam również uczulenie na wiele pokarmów i dostałam skierowanie do szpitala i tak sobie od pół roku czekam na przyjęcie, które mam zaplanowane na luty 2017
Hej. Cholinex jak i wiele innych leków zawiera salicylany. Ja od niedawna jestem na diecie aspirynowej. Efekty są ale stopniowe. Miałam tak samo jak Ty. Też wylądowałam w szpitalu z podobną twarzą. Lekarz konkretnie nie powiedział z czego tylko odrazu stwierdził że od salicylanow.
Agnieszka1922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 07:41   #6
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Uczulenie na Salicylany.

Przy uczuleniu na salicylany bez obaw można jeść: ziemniaki, kapustę, cebulę, seler, dania z fasoli, soczewicy, soi, a także sałatę lodową i rzepę. Natomiast z owoców zalecane są banany, gruszki, limonki.

Dania można przyprawiać oregano, majerankiem, bazylią i kolendrą, a unikać trzeba goździków, curry, garam masali, mięty, tymianku, rozmarynu i papryczki chilli.

Pić można mleko, kakao, wodę, rumianek, słaba herbatę z dzikiej róży, a z alkoholi białe wino. Nie można herbaty czarnej, zielonej, mięty, kawy.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-26 08:41:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.