Sposób nakładania maseczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-16, 18:35   #1
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506

Sposób nakładania maseczki


Witam. Niedawno robiłam pasemka moje włosy stały się suche i szorstkie. Do tego od wielu lat używam prostownicy i moje włosy są bardzo cienkie, przez co szybko się przetłuszczają, często bywały oklapnięte zaraz po umyciu. Od kiedy zakupiłam szampon, odżywkę oraz spray Dove oxygen, który podnosi włosy od nasady, moje włosy stały się lekkie i puszyste. Niestety pozostały nadale suche i szorstkie. Dlatego zakupiłam z tej serii suflet. I moje pytanie brzmi. Czy maseczkę mam wmasować w skóre głowy, a następnie we włosy, czy nałożyć ją od wyskości uszu, omijając skóre głowy, aby nie obciązyć włosów?
Rozumiem, że wtedy nie nakładam już odżywki do włosów?
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2015-08-16 o 18:37
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 19:36   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób nakładania maseczki

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Witam. Niedawno robiłam pasemka moje włosy stały się suche i szorstkie. Do tego od wielu lat używam prostownicy i moje włosy są bardzo cienkie, przez co szybko się przetłuszczają, często bywały oklapnięte zaraz po umyciu.
Oklapnięcie może być winą niedobranych kosmetyków, sama prostownica nie przetłuszcza włosów, bo i czym.



Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Od kiedy zakupiłam szampon, odżywkę oraz spray Dove oxygen, który podnosi włosy od nasady, moje włosy stały się lekkie i puszyste. Niestety pozostały nadale suche i szorstkie. Dlatego zakupiłam z tej serii suflet. I moje pytanie brzmi. Czy maseczkę mam wmasować w skóre głowy, a następnie we włosy, czy nałożyć ją od wyskości uszu, omijając skóre głowy, aby nie obciązyć włosów?
Rozumiem, że wtedy nie nakładam już odżywki do włosów?
Ta seria nie zlikwiduje suchości i szorstkości, jedynie spray zawiera nawilżacze, to może być za mało. Składu sufletu co prawda nie znalazłam, ale też bym go nie podejrzewała, że jest jakiś specjalnie odżywczy.
Ale skoro już go masz to stosuj jak zwykłą odżywkę/maskę. Nazwa to tylko fantazja producenta.
Jeśli producent nie określa, że maska nadaje się na skórę głowy, to się jej tam nie kładzie, bo i po co?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 20:22   #3
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Sposób nakładania maseczki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oklapnięcie może być winą niedobranych kosmetyków, sama prostownica nie przetłuszcza włosów, bo i czym.
Regularne prostowanie włosów prostownicą, powoduje, że stają się one coraz cieńsze i delikatne. To z kolei powoduje, że włosy szybciej się przetłuszczają i są oklapnięte.



Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ta seria nie zlikwiduje suchości i szorstkości, jedynie spray zawiera nawilżacze, to może być za mało. Składu sufletu co prawda nie znalazłam, ale też bym go nie podejrzewała, że jest jakiś specjalnie odżywczy.
Ale skoro już go masz to stosuj jak zwykłą odżywkę/maskę. Nazwa to tylko fantazja producenta.
Jeśli producent nie określa, że maska nadaje się na skórę głowy, to się jej tam nie kładzie, bo i po co?
Obawiając się zbytniego obciążenia włosów po użyciu maseczki, zdecydowałam się na suflet (maseczkę) z serii Dove Oxygen, która służy moim włosom.
Wiem, że efekty nie będą jak po maseczce np. Biovax, ale mam nadzieje, że włosy będą gładsze i milsze w dotyku.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 21:45   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób nakładania maseczki

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Regularne prostowanie włosów prostownicą, powoduje, że stają się one coraz cieńsze i delikatne. To z kolei powoduje, że włosy szybciej się przetłuszczają i są oklapnięte.

Włosy nie mogą być przetłuszczone od prostownicy, bo mogą się przetłuszczać albo od skóry głowy (nadprodukcja sebum), albo od zbyt ciężkich/obficie nakładanych kosmetyków. Musi być jakieś źródło "tłuszczu", prostownica nim nie jest. Ale że mogą być klapnięte, to owszem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 07:26   #5
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Sposób nakładania maseczki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Włosy nie mogą być przetłuszczone od prostownicy, bo mogą się przetłuszczać albo od skóry głowy (nadprodukcja sebum), albo od zbyt ciężkich/obficie nakładanych kosmetyków. Musi być jakieś źródło "tłuszczu", prostownica nim nie jest. Ale że mogą być klapnięte, to owszem
Przecież nie piszę, że przetłuszczają się od prostownicy! Czytaj ze zrozumieniem.
Prostownica powoduje, że włosy stają się cieńsze a cienkie włosy bardzo szybko obklejają się silikonami zawartymi w szamponach, odżywkach i innych kosmetykach do stylizacji włosów.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 15:07   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób nakładania maseczki

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Przecież nie piszę, że przetłuszczają się od prostownicy! Czytaj ze zrozumieniem.
Prostownica powoduje, że włosy stają się cieńsze a cienkie włosy bardzo szybko obklejają się silikonami zawartymi w szamponach, odżywkach i innych kosmetykach do stylizacji włosów.
Teraz wyjaśniłaś to porządnie Wcześniej o żadnych silikonach ani produktach do stylizacji nie pisałaś.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 16:07:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.