Pilnik do paznokci a rozdwajanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-04, 10:02   #1
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23

Pilnik do paznokci a rozdwajanie


Dziewczyny,
mam problem z rozdwajającymi się paznokciami. Jakiś czas temu zauważyłam, że zaczynają się rozwarstwiać od piłowania! Używałam różnych pilników - papierowych, szklanych, nigdy metalowych, o różnej gradacji. Piłowałam delikatniej i mocniej, starałam się zawsze w jednym kierunku. Ale niestety efekt zawsze ten sam...
Czy macie jakieś sposoby na ten problem? Nic nie pomogą odżywki, skoro paznokieć rozwarstwia się od czynnika mechanicznego, czyli piłowania...
Jaki pilnik? W jaki sposób jeszcze można to robić? Czy może w ogóle zastąpić pilniki czymś innym? Poradźcie, bo nie mogę sobie poradzić z tym problemem...
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 14:56   #2
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

W internecie znajdziesz mnóstwo porad jak prawidłowo piłować paznokcie. Przejrzyj je może wyhaczysz co robisz nie tak
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 15:04   #3
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

No właśnie teoretycznie wszystko robię "tak"... Napisałam tutaj, bo może ktoś z podobnym problemem opracował jakiś patent
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 15:35   #4
Martinezzzz
Raczkowanie
 
Avatar Martinezzzz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 254
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

W tym układzie, niestety, nie pomogę. Powodzenia w szukaniu przyczyny i jej zwalczeniu :-*
__________________
"Take what you need and be on your way"
Martinezzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 16:27   #5
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Cytat:
Napisane przez desiree83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
mam problem z rozdwajającymi się paznokciami. Jakiś czas temu zauważyłam, że zaczynają się rozwarstwiać od piłowania! Używałam różnych pilników - papierowych, szklanych, nigdy metalowych, o różnej gradacji. Piłowałam delikatniej i mocniej, starałam się zawsze w jednym kierunku. Ale niestety efekt zawsze ten sam...
Czy macie jakieś sposoby na ten problem? Nic nie pomogą odżywki, skoro paznokieć rozwarstwia się od czynnika mechanicznego, czyli piłowania...
Jaki pilnik? W jaki sposób jeszcze można to robić? Czy może w ogóle zastąpić pilniki czymś innym? Poradźcie, bo nie mogę sobie poradzić z tym problemem...
A jesteś pewna że to na 100% od piłowania? Bo ja piłuje ( nie obcinam od 6 lat) czasami zupełnie niepoprawnie a nic się nie dzieje. Nie wydaje mi sie żeby to była głwna przyczyna rozdwajania.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 20:13   #6
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Jestem pewna, ponieważ widzę rozwarstwianie czasami już w trakcie piłowania...
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 20:34   #7
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Też tak czasami mam, ale to najczęściej po wielkim sprzątaniu w domu, albo jak płytka jest przesuszona. Może zmiana zmywacza i odżywki może poskutkować.
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 20:50   #8
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Cytat:
Napisane przez desiree83 Pokaż wiadomość
Jestem pewna, ponieważ widzę rozwarstwianie czasami już w trakcie piłowania...
No tak ale nie samo piłowanie jest przyczyną tylko słaby paznokieć. Zdrowy nie będzie rozdwajał sie od piłowania. Może olejowanie wzmocni Twoje pazurki? Próbowałaś?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 10:36   #9
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
No tak ale nie samo piłowanie jest przyczyną tylko słaby paznokieć. Zdrowy nie będzie rozdwajał sie od piłowania. Może olejowanie wzmocni Twoje pazurki? Próbowałaś?
No tak ale przy piłowaniu to najbardziej widać.
Ja bym proponowała tak jak Loyd olejować + dobra odżywka i zmywacz do tego.
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 19:38   #10
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Dzięki dziewczyny za rady, ale nie do końca o to mi chodziło...
Owszem, mam słabe paznokcie. Ale taka po prostu ich natura. Stosowałam mnóstwo różnych odżywek, w różnych formach i postaciach, brałam suplementy i robiłam mnóstwo rzeczy, które mogłyby im pomóc. Ale są takie od zawsze, nic na nie nie działa i w zasadzie już się z tym pogodziłam.
Dlatego chciałam robić wszystko tak, żeby tego problemu nie powiększać. A największe zniszczenia widzę właśnie podczas piłowania (mimo, że teoretycznie robię wszystko zgodnie z zasadami).
No nic, chyba nie uda się znaleźć na to sposobu i z kolejnym paznokciowym problemem będę musiała się pogodzić...
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 07:31   #11
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Cytat:
Napisane przez desiree83 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady, ale nie do końca o to mi chodziło...
Owszem, mam słabe paznokcie. Ale taka po prostu ich natura. Stosowałam mnóstwo różnych odżywek, w różnych formach i postaciach, brałam suplementy i robiłam mnóstwo rzeczy, które mogłyby im pomóc. Ale są takie od zawsze, nic na nie nie działa i w zasadzie już się z tym pogodziłam.
Dlatego chciałam robić wszystko tak, żeby tego problemu nie powiększać. A największe zniszczenia widzę właśnie podczas piłowania (mimo, że teoretycznie robię wszystko zgodnie z zasadami).
No nic, chyba nie uda się znaleźć na to sposobu i z kolejnym paznokciowym problemem będę musiała się pogodzić...
A próbowałaś piłować paznokcie pomalowane (lakierem, odżywką utwardzającą), czy tylko na "goło"?
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-23, 10:33   #12
desiree83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

W sumie nie Przetestuję ten sposób Tylko aktualnie mam dość mocno spiłowane, więc poczekam, aż trochę odrosną. Zobaczę, czy coś to da...
Innym problemem jest rozdwajanie boków. W zasadzie to nie jest takie typowe rozwarstwienie - wygląda bardziej, jakby z wierzchu delikatne płatki zaczynały odpryskiwać. Co więcej, takich "odprysków" mam po kilka - robią się głównie na kciukach, ale na innych paznokciach też się zdarza. I za to też winię piłowanie - muszę je delikatnie spiłowywać po bokach, ponieważ bez tego, gdy rosną, robią się nieco łopatowate. Akurat do ich kształtu nie mam za bardzo zastrzeżeń (bo po spiłowaniu mają ładny kształt), jednak ta część, która wystaje poza palec robi się bardziej płaska, niż część zrośnięta, więc muszę trochę z boków spiłować, żeby ta część nie była szersza niż reszta. Poza tym takie spiłowanie sprawia, że też wyglądają na podwinięte, nie całkiem płaskie na końcach. Trochę zamotałam, ale chyba wiecie, co mam na myśli
Jakieś rady na ten problem?
desiree83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 21:11   #13
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Używasz rękawiczek do sprzątania? wcierasz w paznokcie i skórki olejki regularnie - codziennie?

Jeżeli nie, to przejrzyj wątki o olejowaniu paznokci, tam jest kompedium wiedzy i doświadczeń na temat pielęgnacji.

Z tego co piszesz to tak zachowują się paznokcie przesuszone - olejowanie powinno pomóc, tyle, że musisz poczekać kilka miesięcy na efekty, aż płytka cała odrośnie.

Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki!
__________________
Skromna paznokciowa galeria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=816243
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 14:31   #14
paula812
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Może spróbuj jeszcze ratować sytuację takimi preparatami jak odżywki. Zawsze warto spróbować myślę, że nie będziesz miała problemu ze znalezieniem wszystkiego co potrzebne do paznokci, że tak powiem z "problemami", na przykład tu

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-20 o 21:29 Powód: Link.
paula812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 15:09   #15
ediii5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pilnik do paznokci a rozdwajanie

Wiem, że najgorszy jest metalowy.
ediii5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-01 16:09:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.