Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-03, 15:58   #1
demigotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 40

Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?


Hej! Proszę o poradę.
Już czas zastanowić się co z nazwiskiem.. Sytuacja wygląda tak, że moje jest pospolite/neutralne, a nazwisko mojego narzeczonego jest po prostu brzydkie bardzo brzydko się kojarzy... obraźliwie...

Zastanawiamy się co z tym fantem zrobić. Jakiś czas temu narzeczony sam zaproponował, ze przyjmie moje nazwisko, ale ja byłam zdziwiona tym pomysłem, znając tradycje przyjmowania przez kobietę nazwiska męża wydawało mi się to zniewieściałe.
Przemyślałam sprawę i jednak chciałabym przystac na tą opcje, jednak on już sam zwątplił w to...

Co jeszcze wymyśliliśmy to zmianę jednej literki w jego nazwisku, przez co staje się pospolite. Moze zrobić to jeszcze przed ślubem motywując swoją zmianę w urzędzie obraźliwym wydźwiękiem.

Bądź mogę zrobić nazwisko łączone swoje + jego, przedstawiać się panieńskim. Jednak nadal musiałabym się nim podpisywać :/

Co byście doradziły zrobić w tej sytuacji?
Ja już mam mętlik w głowie.
demigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 22:44   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

znam facetów którzy przyjęli nazwisko żon.
znam rodziny gdzie oboje połączyli swoje nazwiska i oboje używają podwójnego

ze zmiana nazwiska z uwagi na obraźliwy wydźwięk sprawa jest nieco bardziej skomplikowana bo trzeba wykazać istnienie ważnych powodów i fakt, że zaczęło mu przeszkadzać teraz przed ślubem to może być mało (ale bez konkretów trudno to oceniać, wiec na forum nie na co) - plus co na to teściowie - czy nie odbiorą tego opacznie? dla nich to może być dość istotne, żeby nazwisko zostało w tej samej wersji dla wszystkich
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 08:37   #3
taka_cholercia
Raczkowanie
 
Avatar taka_cholercia
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 333
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Moim zdaniem zmiana jednej literki w nazwisku faceta jest najlepsza Nie będziecie czuć że to "zniewieściałe" jak sama określiłaś. Poza tym teraz to już tyle nie trwa co dawniej Znam osoby które zmieniły nazwisko z naprawdę mało obraźliwego, a lekko się kojarzącego(i nie mieli z tym żadnego problemu, a jest to para która ślub brała z 10 lat temu). Ja bym nie chciała żeby mąż przyjmował moje nazwisko, bo czułabym się nadal jak panna.
taka_cholercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 10:09   #4
demigotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
znam facetów którzy przyjęli nazwisko żon.
znam rodziny gdzie oboje połączyli swoje nazwiska i oboje używają podwójnego

ze zmiana nazwiska z uwagi na obraźliwy wydźwięk sprawa jest nieco bardziej skomplikowana bo trzeba wykazać istnienie ważnych powodów i fakt, że zaczęło mu przeszkadzać teraz przed ślubem to może być mało (ale bez konkretów trudno to oceniać, wiec na forum nie na co) - plus co na to teściowie - czy nie odbiorą tego opacznie? dla nich to może być dość istotne, żeby nazwisko zostało w tej samej wersji dla wszystkich
Ważne powody to chociażby "trauma" z dzieciństwa, wyśmiewanie przez dzieci. W dorosłym życiu ludzie czasami powtarzają kilka razy nazwisko, bo nie są pewni czy tak brzmi, czy może powinno inaczej.... czasami sami przeinaczają o jedną literkę, żeby brzmiało normalnie ... ale trzeba ich poprawiać na tą brzydką formę...

Ślub dopiero za niecały rok, dlatego chcemy to załatwić wcześniej. Narzeczony chciał to zrobić, sam wyszedł z inicjatywą, ja poparłam ten pomysł, bo nie wyobrażam sobie do końca życia być wyśmiewana bądź spotykać się ze zdziwieniem ludzi... w pracy często muszę przedstawiać się z imienia i nazwiska.... byłaby to dla mnie również udręka.

Na pewno będzie to smutne dla teściów, ale myślę, że nie można martwić się o innych, tylko myśleć o własnym życiu, to nasza decyzja, jeśli nas szanują powinni zrozumieć, że chcemy oszczędzić sobie nieprzyjemności. Mamy XXI wiek i rozwiązań jest dużo.
demigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 11:39   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

życie zawodowe nauczyło mnie, że się nei wyrokuje nie mając pełnego obrazu faktów.
zwracam jedynie twoją uwagę na to, co jest przesłanką zmiany nazwiska i podpowiadam, żeby zgłębić pojęcie ważnych powodów (które są wyliczone w odpowiednim przepisie jedynie przykładowo) - to determinuje sposób pisania takiego wniosku i jego uzasadniania.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 12:44   #6
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Odpowiadając na pytanie z tematu - myślę, że nie ma w tym nic nienormalnego, ani "zniewieściałego". Dziwi mnie takie podejście w dzisiejszych czasach.

A ze zmianą urzędową nazwiska - wytyczne to jedno, a urzędnik drugie. Jeden zaakceptuje niemal każde uzasadnienie, byle mu się w papierach zgadzało, drugi będzie robił problemy nawet w obiektywnie niekontrowersyjnych przypadkach.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 14:14   #7
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Możesz nie zmieniać nazwiska po ślubie w ogóle i nie mieć problemu.
A partner może się sam zastanowić, czy chce coś zmieniać w nazwisku czy mu to nie przeszkadza - rozumiem, że dopiero teraz przed ślubem zaczął w ogóle zastanawiać się nad jego zmianą.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-04, 15:41   #8
demigotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Możesz nie zmieniać nazwiska po ślubie w ogóle i nie mieć problemu.
A partner może się sam zastanowić, czy chce coś zmieniać w nazwisku czy mu to nie przeszkadza - rozumiem, że dopiero teraz przed ślubem zaczął w ogóle zastanawiać się nad jego zmianą.
Partnerowi przeszkadza nazwisko, powyższe pomysły wyszły głównie z jego inicjatywy. Ja się nie sprzeciwiam tym pomysłom, bo również uważam, że lepiej coś z tym zrobić, tylko zastanawiam się, która opcja najlepsza.
demigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 10:21   #9
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez demigotka Pokaż wiadomość
Partnerowi przeszkadza nazwisko, powyższe pomysły wyszły głównie z jego inicjatywy. Ja się nie sprzeciwiam tym pomysłom, bo również uważam, że lepiej coś z tym zrobić, tylko zastanawiam się, która opcja najlepsza.
Myślę, że zmiana nazwiska przez partnera płci męskiej nie jest niczym szokującym. Zwłaszcza jeżeli macie ku temu solidne usprawiedliwienie
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 10:47   #10
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez demigotka Pokaż wiadomość
Ważne powody to chociażby "trauma" z dzieciństwa, wyśmiewanie przez dzieci. W dorosłym życiu ludzie czasami powtarzają kilka razy nazwisko, bo nie są pewni czy tak brzmi, czy może powinno inaczej.... czasami sami przeinaczają o jedną literkę, żeby brzmiało normalnie ... ale trzeba ich poprawiać na tą brzydką formę...

Ślub dopiero za niecały rok, dlatego chcemy to załatwić wcześniej. Narzeczony chciał to zrobić, sam wyszedł z inicjatywą, ja poparłam ten pomysł, bo nie wyobrażam sobie do końca życia być wyśmiewana bądź spotykać się ze zdziwieniem ludzi... w pracy często muszę przedstawiać się z imienia i nazwiska.... byłaby to dla mnie również udręka.

Na pewno będzie to smutne dla teściów, ale myślę, że nie można martwić się o innych, tylko myśleć o własnym życiu, to nasza decyzja, jeśli nas szanują powinni zrozumieć, że chcemy oszczędzić sobie nieprzyjemności. Mamy XXI wiek i rozwiązań jest dużo.
Rozumiem to jak najbardziej. Wydaje mi się, że teraz nie byłoby to bardzo szokujące, jedynie może troche przykre dla rodziców TZa, ale moze wystaraczyłabym rozmowa z nimi, żeby powiedzięc dlaczego chciałby je zmienić.

Ja coraz częściej spotykam się z sytuacją że dziewczyna po ślubie nie zmienia w ogole nazwiska, on tez nie, zostają przy swoich.

Ty masz dużo opcji, najważniejsze że partner nie nakłania Cie do zmiany nazwiska na jego. Dla mnie to ważna sprawa i jakby nazwisko przyszłegpo męża mi się nie podobało to zdecydowanie bym mu o tym powiedziała, bo nie wyobrażam sobie całe życie wstydzić się jak sie przedstawiam.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 13:20   #11
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Ja coraz częściej spotykam się z sytuacją że dziewczyna po ślubie nie zmienia w ogole nazwiska, on tez nie, zostają przy swoich.
bo dziś dziewczyny znacznie częściej mają przeszłość zawodową i pozycję już pod "panieńskim". po ślubie chcę być kojarzona jako ja - mam pewien dorobek, osiągnięcia i swoją firmę, toteż mam zamiar dalej posługiwać się panieńskim.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 13:53   #12
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

To nie zmieniaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 13:59   #13
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
bo dziś dziewczyny znacznie częściej mają przeszłość zawodową i pozycję już pod "panieńskim". po ślubie chcę być kojarzona jako ja - mam pewien dorobek, osiągnięcia i swoją firmę, toteż mam zamiar dalej posługiwać się panieńskim.
Wiesz co, akurat te dziewczyny które mam na myśli nie mają dorobku, są bardzo młode. One to argumentowały tym, że są po prostu przyzwyczajone do swojego.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 14:14   #14
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

ja mam wrażenie, że te prawie-nastolatki wychodzące za mąż, zwłaszcza gdy mają ciśnienie na szybkie małżeństwo, bardzo chcą zmienić nazwisko (bo to takie dorosłe? nie bardzo czuję tę logikę, więc gdybam)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 14:27   #15
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
ja mam wrażenie, że te prawie-nastolatki wychodzące za mąż, zwłaszcza gdy mają ciśnienie na szybkie małżeństwo, bardzo chcą zmienić nazwisko (bo to takie dorosłe? nie bardzo czuję tę logikę, więc gdybam)
Ja wiem, że przyjme nazwisko TZa bo mam takie wyobrazenie o malzenstwie ze rodzina ma jedno nazwisko, a nie moje dzieci maja na nazwisko Nowak a ja Kowalska.
Chociaz wydaje mi sie to sprawa tak indywidualna ze nie ma sensu o tym dyskutowac, jedna osoba ludzi dwuczlonowe, inna chce zachowac swoje , trzecia chce zmienic ile ludzi tyle opini Najwazniejsze zeby dobrze sie czuc po slubie
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 13:20   #16
demigotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że przyjme nazwisko TZa bo mam takie wyobrazenie o malzenstwie ze rodzina ma jedno nazwisko, a nie moje dzieci maja na nazwisko Nowak a ja Kowalska.
Chociaz wydaje mi sie to sprawa tak indywidualna ze nie ma sensu o tym dyskutowac, jedna osoba ludzi dwuczlonowe, inna chce zachowac swoje , trzecia chce zmienic ile ludzi tyle opini Najwazniejsze zeby dobrze sie czuc po slubie

Mam takie samo wyobrażenie o małżeństwie, nie wyobrażam sobie mieć dwa zupełnie inne nazwiska Wyjeżdżając na wakacje, wolę żeby nas witano Państwo XXXXXX, zamiast Pani X i Pan Y - to taki głupi przykład, ale jednak dla mnie wspólne nazwisko, to taki znak związania jakby nie patrzeć.

Póki co narzeczony twierdzi, że najbardziej odpowiada mu na ten moment delikatna modyfikacja swojego nazwiska i tak też prawdopodobnie zrobimy Za wszystkie rady serdecznie dziękuję, bo zastanawiało mnie, jak osoby postronne widzą taką sytuację
demigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 20:17   #17
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Dla mnie nie ma nic złego czy "zniewieściałego" () jeśli facet przyjmie nazwisko kobiety. Mamy XXI wiek Tak samo nie ma nic złego jeśli jest odwrotnie, lub jeśli nikt nie zmienia nazwiska albo oboje. Tak naprawdę mając do podjęcia taką decyzję kierowałabym się głównie tym, które nazwisko jest ładniejsze i lepiej się kojarzy
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 10:35   #18
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Dziwi mnie nazywanie faceta zniewieściałym bo przyjmuje nazwisko narzeczonej.
Dziwi mnie chęć przyjęcia nazwiska przez kobietę byle by było po mężu, nawet jeśli jest obraźliwe.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 18:50   #19
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Nigdy nie przyjęłabym nazwiska, które jest śmieszne, obraźliwe, czy po prostu brzydkie. Bardzo się dziwię kobietom, które to robią.

Nie widzę też związku między "zniewieściałością" (cokolwiek to jest) a przyjęciem nazwiska żony.

Natomiast jeżeli jesteście pewni, że chcecie mieć to samo nazwisko i że to musi być nazwisko mężczyzny, to jego urzędowa zmiana wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 18:22   #20
demigotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

No widzicie, dla Was to takie "normalne", a ja się po prostu nie spotkałam z czymś takim aby to mężczyzna przyjął nazwisko żony
Cieszę się, że jesteście otwarte i jednocześnie żałuje, że tak mnie zaskoczyła ta propozycja
Jednakże nie jest to sytuacja bez wyjścia, bo mieliśmy kilka wariantów. Delikatna zmiana nazwiska narzeczonego też będzie dobrym rozwiązaniem - jesteśmy w trakcie załatwiania spraw urzędowych.
Dziękuję za opinie.
demigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 09:24   #21
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

To teraz się narzeczony obudził, że mu jego nazwisko przeszkadza? Mógł zmienić wcześniej na dowolne (no, może nie Mickiewicz czy inne "sławne") i mogłabyś normalnie przyjąć jego nowe nazwisko.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 10:12   #22
demigotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
To teraz się narzeczony obudził, że mu jego nazwisko przeszkadza? Mógł zmienić wcześniej na dowolne (no, może nie Mickiewicz czy inne "sławne") i mogłabyś normalnie przyjąć jego nowe nazwisko.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie rozumiem co do wątku mają wnieść takie złośliwości, że "teraz się obudził" , ale że co ? że za późno? nawet nie wiesz kiedy mamy ślub.

Jakbyś czytała ze zrozumieniem, to wiedziałabyś, że podjęliśmy decyzję dokładnie taką jak napisałaś w ostatnim zdaniu - narzeczony zmienia lekko nazwisko a podczas ślubu ja przyjmuję nowe.
demigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 10:16   #23
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Przeczytałam.
To nie złośliwość, ale dziwi mnie, że narzeczony teraz przed ślubem stwierdził, że ma brzydkie nazwisko. No ma je przez całe życie, więc jak mu przeszkadzalo, to mógł zmienić, a nie teraz kombinować z przestawianiem liter

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 14:20   #24
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Ja znam faceta który zmienił nazwisko na żony, nie widze w tym nic złego. Tym bardziej, że jego nazwisko od zawsze zle mu sie kojarzyło
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 21:19   #25
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

Mąż mojej koleżanki biorąc z nią ślub, przyjął jej nazwisko. Zrobił to, ponieważ był bardzo pokłócony ze swoją rodziną i chciał w ten sposób się od nich odciąć.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-17, 12:40   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zmiana nazwiska przez narzeczonego - co myślicie?

moj kolega ma nazwisko zony
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 13:40:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.