Posterydowe zapalenie skóry - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-28, 17:24   #211
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez xMarumix Pokaż wiadomość
A co to za krem jeśli mogę zapytać? Czyli teraz już nie odczuwasz żadnych skutków przebywania na słońcu itp.? Boję się, że moja skóra już zawsze będzie taka cienka
Skóra nie będzie zawsze cienka, ale jesli w Kenii nie posmarujesz się blokerem i nie będziesz nosiła non stop kapelusza, to będzie marnie. Zapalenie posterydowe miałam kilka lat temu i wyleczyłam się całkowicie. Co do elidelu - poszukaj w necie w encyklopedii leków, jest na receptę, więc bez lekarza się nie obejdzie. I nie można stosować go na słońcu.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 23:47   #212
xMarumix
Raczkowanie
 
Avatar xMarumix
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Stavanger / Norge
Wiadomości: 34
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Więc na Kenię wezmę krem z filtrem 50+ okulary muchy i kapelusz zmiany mam w okolicy oczu glownie takze to juz same okluary zaslaniaja jak zakladam(wiem, bo bez nich nigdzie nie wylaze teraz i na nosie...mysle ze nie powinno byc tragedii..cialo moge opalac naszczescie..a ten elidel wyprobuje po powrocie z wakacji..nie chce ryzykowac..powinno byc ok..bo zauwazylam ze buzie mam czysciutka jak nie stykam sie ze sloncem...tylko wtedy nie uzywalam jeszcze filtrow:/ i wszystko wracalo jak gdzies cos mnie wiatr owial albo gdzies cos slonca lyknelam...w ogole raz sie spalilam tak na solarium bo wtedy jeszcze nie wiedzialam ze mam pzs bylo masakrycznie
__________________
Marta i Piotrek

https://wizaz.pl/forum/picture.php?a...ctureid=171152
Razem od 09.05.2011 <3<3
xMarumix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 05:43   #213
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Hejka Pisalem tu 3 lata temu, kope czasu hehe ale pociesze was, jestem juz wylecozny, zostaly mi co prawda czasem rumience ale w porownaniu z tym co bylo po sterydach to niebo a ziemia, mi osobiscie pomogly zabiegi laserowe na policzki i codzienna pielegnacja skory cetaphilem i kremem photoderma max do cery naczynkowej 3mam za was kciuki
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:03   #214
manipura
Raczkowanie
 
Avatar manipura
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 53
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Czy jest ktoś wyleczony maścią Protopic? u mnie kilka dni po odstawieniu wracają objawy - dwa razy odstawiałam, a stosuję już kilka miesięcy razem z maścią Zinalfat i Clobaza. Czy to sie kiedykolwiek da wyleczyć??
Cała gama już użytych leków nie dała rezultatu, ta jedna pomaga doraźnie.
Zapalenie pojawiło się na skutek sterydowych maści przeciwgrzybiczych.
__________________
...nie warto żyć życiem niezbadanym...

Edytowane przez manipura
Czas edycji: 2014-04-28 o 10:05
manipura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:25   #215
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez manipura Pokaż wiadomość
Czy jest ktoś wyleczony maścią Protopic? u mnie kilka dni po odstawieniu wracają objawy - dwa razy odstawiałam, a stosuję już kilka miesięcy razem z maścią Zinalfat i Clobaza. Czy to sie kiedykolwiek da wyleczyć??
Cała gama już użytych leków nie dała rezultatu, ta jedna pomaga doraźnie.
Zapalenie pojawiło się na skutek sterydowych maści przeciwgrzybiczych.
Byłaś u dermatologa? Może to już nie jest posterydowe zapalenie skóry, a nadwrażliwość/atopowe zapalenie skóry/cokolwiek. Wtedy objawy będą wracały po odstawieniu leku do czasu remisji.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 11:50   #216
manipura
Raczkowanie
 
Avatar manipura
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 53
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Dzięki za odzew. To właśnie dermatolodzy mnie tak wyleczyli z drożdżaka. A do każdego chodziłam po kilka razy !!!Prywatni i na NFZ. Ostatnia dermatolożka od roku mi daje protopic właśnie i twierdzi, że tak można do ustapienia objawów.
Długo stosowałaś Eliedel ? to jest to samo. tylko łagodniejsze.
__________________
...nie warto żyć życiem niezbadanym...

Edytowane przez manipura
Czas edycji: 2014-04-28 o 12:02
manipura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 12:23   #217
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez manipura Pokaż wiadomość
Dzięki za odzew. To właśnie dermatolodzy mnie tak wyleczyli z drożdżaka. A do każdego chodziłam po kilka razy !!!Prywatni i na NFZ. Ostatnia dermatolożka od roku mi daje protopic właśnie i twierdzi, że tak można do ustapienia objawów.
Długo stosowałaś Eliedel ? to jest to samo. tylko łagodniejsze.
Długo, ale u mnie miało to związek z AZS. Miałam posterydowe zapalenie skóry to elocomie - ładowanym oczywiście również na twarz. Elidel używałam pewnie z rok. Próbuj smarować co drugi dzień, a potem coraz rzadziej, może uda Ci się z niego zejść. Jednak moim zdaniem masz coś innego i warto poszukać dobrego dermatologa.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 08:30   #218
manipura
Raczkowanie
 
Avatar manipura
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 53
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Teraz mam pierwszą dermatolog, która nie dała mi sterydów( nawet od proktologa i alergologa dostałam), ale za to ciągle powtarza ten sam lek; pewnie dlatego, że pomaga i nie chce zmienić, a co to za zapalenie, to nie wiem, bo żaden mi nie powiedział. Stosuję co trzy dni(Protopic).Zbieram wszystkie ulotki i pokazuję - to co mi nie pomogło - oni dają leki na zasadzie loterii - pomoże, albo i nie ! Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady.
__________________
...nie warto żyć życiem niezbadanym...
manipura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 06:10   #219
radko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Tak to niestety wygląda w naszej służbie zdrowia, nie zrobią żadnych badań, żadnych testów bo po co, jak można dać steryd i kolejny pacjent zaliczony. Ja smarowałem się sterydem dobre 10 lat :/. Teraz od chyba 3 lat smaruję się protopikiem, średnio raz w tygodniu, do tego trzeba natłuszczać skórę. Można też od czasu do czasu smarować się clotrimazolum, maść jest na drożdżaki a dermatolog powiedziała mi, że jak skóra jest mocno sucha, to lubi się w niej te cholerstwo zalęgnąć.
Pozdrawiam
radko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 16:04   #220
Smoke082
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Witam wszystkich. Potrzebuję rady od starych wyjadaczy walczacych z PSZ. Jakieś pół roku używałem maści sterydowej triderm, od dermatologa dostałem diagnozę PSZ, maści protropic i zinalfat. Od tego czasu minęło już 3 miesiące. Ostatnio próbuje odstawiać protropic, ale wtedy znacznie się pogarsza. Zastanawiam się, czy jak będę regularnie to stosował to za jakiś czas mi przejdzie, czy raczej wyrzucić i przeczekać aż się poprawi? Proszę o radę

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Smoke082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 12:27   #221
manipura
Raczkowanie
 
Avatar manipura
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 53
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Witam
Ja mam tak samo i już dwa lata stosuję protopic dwa razy na tydzień i zinalfat kilka razy dziennie nawet i też po dwukrotnej próbie odstawienia objawy wracały; dermatolog zaleca kontynuować, bo nic innego mi nie pomaga. A do natłuszczania doskonale się spisuje maść tranowa.
Chyba nic jeszcze nie wymyślili w tym temacie nowego.
__________________
...nie warto żyć życiem niezbadanym...
manipura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-19, 08:03   #222
radko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Sterydy z przerwami stosowałem chyba z 10 lat . Głównie były to o ile dobrze pamiętam bedicort i laticort czy jakoś tak. Początki z protopikiem były ciężkie, straszne zaczerwienienie po alkoholu no i w zasadzie protopic co drugi dzień plus do tego clobaza do natłuszczania. Było to jakieś 5 lat temu. Przez ten czas stopniowo ograniczałem protopic, w tamtym roku było to już raz na 2 tygodnie, plus do tego octopirox, bardzo fajny krem, zawsze po myciu twarzy stosuję. Ostatni raz protopikiem smarowałem się chyba w sierpniu, więc w zasadzie myślę, że ten etap mam już za sobą.
radko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 16:39   #223
Girl_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: Posterydowe zapalenie skóry

Witam serdecznie,

Mam na imię Ewelina i piszę bo od 3 lat mam problem, który chyba został nasilony przez dermmatologa.. Postaram się pokrótce. W styczniu 2016 roku pojawiła mi się mała plamka na lewym nadgarstku. Lekarz stwierdził grzyba, kazał smarować tridermem, nie pomogło. Poszłam po kilku miesiącach się skonsultować z innym lekarzem (plama urosła) i ten inny lekarz stwierdził alergię kontaktową (egzemę) i dostałam krem robiony, który w cudowny sposób mi pomagał - skóra miała może ciut inny odcień na nadgarstku, ale nie do zauważenia. Ponad 2 lata codziennie rano i wieczorem smarowałam się maścią, aż (z innego powodu) trafiłam do innego dermatologa, który mi uświadomił, że smaruję się tak długo sterydem!! (hydrokortyzon). Odstawiłam maśćm smaruję nadgarstek emolientami, kosmetyki zmieniłam na hipoalergiczne, ale niestety nadgarstek jest czerwony, zaogniony z krostkami i swędzący niemiłosiernie.. Wyglądam jakbym się poparzyła. I teraz mam zagwostkę, czy to po prostu nadal alergia, czy może mam posterydowe zapalenie skóry a jeśli tak, to jak długo skóra będzie dochodzić do siebie. Nowy dermatolog kazał smarować kremem konopnym cutishelp, ale steryd odstawiłam dopiero 3 tygodnie temu.



Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady.
Girl_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-18 17:39:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.