Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-10-22, 23:11   #4171
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

1 gram to faktycznie du¿o ,ale s±dzê ¿e na tr±dzik wystarczy mniejsza dawka.Moj znajomy wyleczyl sobie tr±dzik kilka lat temu bior±c 200mg dziennie.Tylko ¿e on bra³ sylimaryne Olimpu 100mg dwa razy dziennie,Niestety ,chyba ju¿ jej nie produkuj±.Widzia³am jednak na wlasne oczy ,ze to dzia³a.Tylko bojê siê,¿e jego dawka mo¿e byc za ma³± dla mnie.Pewnie bêdê musia³a jak zawsze pokombinowaæ trochê.
Dziêki za wybicie mi z g³owy solgaru.Chyba z torbami bym posz³a,jakbym sie chcia³a tym d³uzej suplementowaæ)

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2015-10-22 o 23:12
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-23, 18:52   #4172
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny, powiedzcie jak jest z farbowaniem w³osów jak lec± nadmiernie????? Mam ochotê zrobiæ sobie z br±zowych, naturalnych - miodowy, co¶ o ton/dwa ja¶niejsze. Czy mocno je to dowali skoro lec±???? I tak czy farbuje czy nie to lnieje.
Farbujecie swoje w³osy????
Nie mam stwierdzonego androgenowego, ale lec± strasznie, po ca³ej lini. A chcê sobie humor poprawiæ i zrobiæ taki kolorek, bo w takich mi bardzo dobrze.
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-23, 20:19   #4173
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Agilla23 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, powiedzcie jak jest z farbowaniem w³osów jak lec± nadmiernie????? Mam ochotê zrobiæ sobie z br±zowych, naturalnych - miodowy, co¶ o ton/dwa ja¶niejsze. Czy mocno je to dowali skoro lec±???? I tak czy farbuje czy nie to lnieje.
Farbujecie swoje w³osy????
Nie mam stwierdzonego androgenowego, ale lec± strasznie, po ca³ej lini. A chcê sobie humor poprawiæ i zrobiæ taki kolorek, bo w takich mi bardzo dobrze.
farbuje odrost co miesi±c. Ca³y czas farbami drogeryjnymi. Nie lec± bardziej, a po farbowaniu przez jaki¶ tydzieñ mam ¶wiêty spokój z w³osami.
S± te¿ apteczne farby, niby mniej syfu maj±
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-23, 20:23   #4174
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ostatnio wybra³am siê do endokrynologa, ponoæ najlepszego w Szczecinie. Wyobrazcie sobie ze prawie siê z pani± doktor pok³óci³am. Mówi do mnie, ze nie rozumie czego ja od niej chcê, ze ona mi juz wszystkie mozliwe badania zrobi³a i wszystko jest ok, a ja ze wcale nie, bo androgeny podwyzszone, testosteron wolny podwyzszony dwukrotnie, ona ze wolny nie ma znaczenia. Poza tym mówi ze wyadanie w³osów nie jest uleczalne, zebym sobie w internecie poczyta³a ze nie ma na to sposobu i ze ja taka po prostu jestem. Tak siê rozz³o¶ci³am, powiedzia³am ze nie dam sobie nic wmówiæ, ze taka moja uroda i ze uwazam ze skoro te w³osy mi wypadaj± to co¶ mi musi byæ. A ona do mnie to co w takim razie mi jest? zacze³a wyci±gaæ mnóstwo skierowañ do szpitala, mówi ze skoro uwazam ze jestem zle przebadana to prosze bardzo, co na pocz±tek chcê zbadaæ?! Mówiê do niej ze po prostu chcia³abym powtórzyæ wszystkie wyniki z krwi, to mi tyle tego przepisa³a ze chyba ³±cznie ze 20 wysz³o. W poniedzia³ek idê na badania, ale powiem wam ze trafiæ na prawdziwego lekarza to ogromna sztuka i coraz mniej si³ mam na szukanie kolejnego, chociaz wiem ze do tej pani wiêcej juz nie pójdê.
__________________
ksi±¿ki na wymianê


Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2015-10-23 o 20:49
mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-23, 20:26   #4175
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatnio wybra³am siê do endokrynologa, ponoæ najlepszego w Szczecinie. Wyobrazcie sobie ze prawie siê z pani± doktor p pok³óci³am. Mówi do mnie, ze nie rozumie czego ja od niej chcê, ze ona mi juz wszystkie mozliwe badania zrobi³a i wszystko jest ok, a ja ze wcale nie, bo androgeny podwyzszone, testosteron wolny podwyzszony dwukrotnie, ona ze wolny nie ma znaczenia. Poza tym mówi ze wyadanie w³osów nie jest uleczalne, zebym sobie w internecie poczyta³a ze nie ma na to sposobu i ze ja taka po prostu jestem. Tak siê rozz³o¶ci³am, powiedzia³am ze nie dam sobie nic wmówiæ, ze taka moja uroda i ze uwazam ze skoro te w³osy mi wypadaj± to co¶ mi musi byæ. A ona do mnie to co w takim razie mi jest? zacze³a wyci±gaæ mnóstwo skierowañ do szpitala, mówi ze skoro uwazam ze jestem zle przebadana to prosze bardzo, co na pocz±tek chcê zbadaæ?! Mówiê do niej ze po prostu chcia³abym powtórzyæ wszystkie wyniki z krwi, to mi tyle tego przepisa³a ze chyba ³±cznie ze 20 wysz³o. W poniedzia³ek idê na badania, ale powiem wam ze trafiæ na prawdziwego lekarza to ogromna sztuka i coraz mniej si³ mam na szukanie kolejnego, chociaz wiem ze do tej pani wiêcej juz nie pójdê.
noo, ale badania bêdziesz mia³a za free szkoda ¿e nie jestem ze Szczecina, te¿ bym siê posz³a z ni± podroczyæ trochê
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-23, 20:47   #4176
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
noo, ale badania bêdziesz mia³a za free szkoda ¿e nie jestem ze Szczecina, te¿ bym siê posz³a z ni± podroczyæ trochê
Hahaha, a no w³asnie tez tak to sobie t³umaczy³am, ze trochê mnie to nerwów kosztowa³o, ale chociaz w koñcu zrobiê tyle badañ na raz i to za darmo chociaz nie mam pomys³u gdzie siê dalej z nimi udaæ...
__________________
ksi±¿ki na wymianê


Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2015-10-23 o 20:48
mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-23, 21:16   #4177
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
farbuje odrost co miesi±c. Ca³y czas farbami drogeryjnymi. Nie lec± bardziej, a po farbowaniu przez jaki¶ tydzieñ mam ¶wiêty spokój z w³osami.
S± te¿ apteczne farby, niby mniej syfu maj±
Ja farbujê obecnie henn± khadi na czarno, bo mam du¿o siwych wiêc muszê. Przedtem farbowa³am farbami aptecznymi Biokap delicato , ale po 2 latach mnie uczuli³y, wiêc pozosta³a tylko henna, plus , ze lekko pogrubia w³osy i ³adny kolor wychodzi. S± te¿ inne odcienie i nie nisz± w³osów , kupisz w aptece - zielarni i necie.
alutkamm jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-10-23, 22:40   #4178
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Hahaha, a no w³asnie tez tak to sobie t³umaczy³am, ze trochê mnie to nerwów kosztowa³o, ale chociaz w koñcu zrobiê tyle badañ na raz i to za darmo chociaz nie mam pomys³u gdzie siê dalej z nimi udaæ...
Od znajomej dosta³am kilka namiarów na lekarzy ze Szczecina. Przes³aæ Ci na priv? mo¿e który¶ siê nada.

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
Ja farbujê obecnie henn± khadi na czarno, bo mam du¿o siwych wiêc muszê. Przedtem farbowa³am farbami aptecznymi Biokap delicato , ale po 2 latach mnie uczuli³y, wiêc pozosta³a tylko henna, plus , ze lekko pogrubia w³osy i ³adny kolor wychodzi. S± te¿ inne odcienie i nie nisz± w³osów , kupisz w aptece - zielarni i necie.
te¿ bym przesz³a na hennê, ale trochê martwi mnie pracoch³onno¶æ tego wszystkiego. Czasami nie mam kiedy na³o¿yæ zwyk³ej farby, czasy domowego spa odesz³y dalekoo
Jak wygl±da³o to uczulenie?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 08:02   #4179
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziêki Dziewczyny, te¿ tak my¶la³am, mojej kole¿ance lec± ca³y czas, czy farbuje czy te¿ nie.
A szkoda ¿ycia na skupianie siê czy co¶ zaszkodzi czy nie. Te¿ na jakim¶ forum czyta³am, ze jak ma siê androgenówkê to i tak czy farbujesz czy nie nie ma wp³ywu.
W ¿arcie teraz, najwy¿ej wy³ysieje, ale bêdê mia³a na koniec swój ukochany kolor ;-)
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 08:38   #4180
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ


te¿ bym przesz³a na hennê, ale trochê martwi mnie pracoch³onno¶æ tego wszystkiego. Czasami nie mam kiedy na³o¿yæ zwyk³ej farby, czasy domowego spa odesz³y dalekoo
Jak wygl±da³o to uczulenie?
No jest to pracoch³onne, w dodatku przy siwym odro¶cie muszê to trzymaæ 4 godziny na w³osach w folii i czapce (zestaw do farbowania) bo inaczej u mnie s³abo chwyta mimo, ze hennê przygotowujê zgodnie z zaleceniami. Ale nagrod± jest cudowny po³ysk i piêkne refleksy.No i farbujê co 2 tygodnie.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
Ja farbujê obecnie henn± khadi na czarno, bo mam du¿o siwych wiêc muszê. Przedtem farbowa³am farbami aptecznymi Biokap delicato , ale po 2 latach mnie uczuli³y, wiêc pozosta³a tylko henna, plus , ze lekko pogrubia w³osy i ³adny kolor wychodzi. S± te¿ inne odcienie i nie nisz± w³osów , kupisz w aptece - zielarni i necie.
A jak pokrywaj± siê twoje siwki? Ile czasu trzymasz farbê?


U mnie po sierpniowo - wrze¶niowym wypadzie wreszcie nast±pi³a poprawa. Zbada³am feryttynê- poziom 30, wiêc ogólny zapisa³ mi ¿elazo i by³am u endokrynologa, oczywi¶cie wyniki mam doskona³e. Po przeprowadzonym wywiadzie endo zapisa³a mi spironol, byæ mo¿e i po tym jest poprawa, biorê ju¿ od miesi±ca. A i zmieni³am szampon, myjê obecnie 4long lashes, w³osy mam po nim super.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2015-10-24 o 08:45
MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 09:21   #4181
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Zbadajcie selen zanim zaczniecie suplementowaæ. Nadmiar jest bardzo szkodliwy. Wiedziona w³asnym do¶wiadczeniem piszê ku przestrodze

Piszê to g³ównie do Ciebie MM bo widzia³am ¿e za¿ywasz Jak± dawkê spironolu bierzesz? U mnie ju¿ trzeci miesi±c na 100.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 10:49   #4182
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ


te¿ bym przesz³a na hennê, ale trochê martwi mnie pracoch³onno¶æ tego wszystkiego. Czasami nie mam kiedy na³o¿yæ zwyk³ej farby, czasy domowego spa odesz³y dalekoo
Jak wygl±da³o to uczulenie?
Na pocz±tku jest ciê¿ko, ale pó¼niej ma siê tak± wprawê, ¿e idzie b³yskawicznie
Jedynie czego "nie przeskoczysz" - to czas trzymania henny na w³osach oraz ¿e farbowanie w³osów to nie "spontan", bo hennê musisz sobie wcze¶niej przygotowaæ
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 14:19   #4183
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gubernator, napisz czy mogê przy peptydach miedzi odstawic poranna dawke loxonu?? Stosowa³abym na noc, po godzinie mied¼ i rano mycie w³osów. Aktualnie jeszcze na 40 min rano przed myciem nak³adam loxon ale na miedz to bêdzie bez sensu, a na podsuszone w³osy sama nie wiem.
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 16:00   #4184
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Od znajomej dosta³am kilka namiarów na lekarzy ze Szczecina. Przes³aæ Ci na priv? mo¿e który¶ siê nada.
By³abym ogromnie wdziêczna
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 19:25   #4185
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
Gubernator, napisz czy mogê przy peptydach miedzi odstawic poranna dawke loxonu?? Stosowa³abym na noc, po godzinie mied¼ i rano mycie w³osów. Aktualnie jeszcze na 40 min rano przed myciem nak³adam loxon ale na miedz to bêdzie bez sensu, a na podsuszone w³osy sama nie wiem.

Osobi¶cie to wo³a³bym aby¶ go zostawi³a, jest zbyt wa¿nym elementem kuracji. Mied¼ wieczorem + Loxon i + rano te¿.


Minoxidil to stosuj po umyciu, 40 minut to stanowczo za ma³o aby siê wch³on±³. Minoxidil potrzebuje 4h. Suszyæ w³osy pewnie bêdziesz skoro codziennie myjesz w³oski, (chod¼ lepsze by³o by suszenie bez suszarki bo co jak co ale ona os³abia w³osy) i na to Loxon.


Pamiêtaj ³ysienie androgenowe jest zbyt ciê¿kie do leczenia albo stosuje siê wszystko jak w zegarku i ma siê efekty, albo pomija i ³ysieje. Wiem ¿e to upierdliwe, ale konieczne. Odstawienie jednej dawki minoxidil os³abi ca³y proces leczenia. Dlatego radzi³bym zostawiæ, chyba, ¿e na g³owie masz jeszcze wiele w³osków i nie widaæ prze¶witów. To wtedy teoretycznie finasteryd i peptydy zatrzymaj± wypadanie, a jedna dawka Loxonu poprawi ten proces.
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 19:36   #4186
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Zbadajcie selen zanim zaczniecie suplementowaæ. Nadmiar jest bardzo szkodliwy. Wiedziona w³asnym do¶wiadczeniem piszê ku przestrodze

Piszê to g³ównie do Ciebie MM bo widzia³am ¿e za¿ywasz Jak± dawkê spironolu bierzesz? U mnie ju¿ trzeci miesi±c na 100.
Selenu ju¿ nie biorê-to by³ krótki epizod (muszê zmieniæ podpis) , spironol 50

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Na pocz±tku jest ciê¿ko, ale pó¼niej ma siê tak± wprawê, ¿e idzie b³yskawicznie
Jedynie czego "nie przeskoczysz" - to czas trzymania henny na w³osach oraz ¿e farbowanie w³osów to nie "spontan", bo hennê musisz sobie wcze¶niej przygotowaæ
To prawda. Ja ju¿ dosz³am do wprawy i hennê zamra¿am, oczywi¶cie czyst± hennê bez dodatków, te dodajê przed farbowaniem, ale czyta³am, ¿e dziewczyny nawet mieszanki mro¿±. Ja jestem zaprogramowana na farbowanie co drugi pi±tek
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-24, 21:07   #4187
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Prze¶witów ju¿ nie mam ale by³y konkretne. Nie wiem czy brn±æ w te peptydy, czy sobie darowaæ. Kobiece niezdecydowanie
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-25, 08:20   #4188
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
Prze¶witów ju¿ nie mam ale by³y konkretne. Nie wiem czy brn±æ w te peptydy, czy sobie darowaæ. Kobiece niezdecydowanie

Zostaw. :P Peptydy dobrze regeneruj± skórê, zmniejszaj± dzia³alno¶æ 5-alfa reduktazy, oraz zwiêkszaj± mieszki w³osowe, nie mówi±c, ¿e budz± w³oski do wzrostu (zwiêkszaj± faze anagen). Jedyny minus ¿e barwi± g³owê. :P
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-25, 12:12   #4189
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Od znajomej dosta³am kilka namiarów na lekarzy ze Szczecina. Przes³aæ Ci na priv? mo¿e który¶ siê nada.



te¿ bym przesz³a na hennê, ale trochê martwi mnie pracoch³onno¶æ tego wszystkiego. Czasami nie mam kiedy na³o¿yæ zwyk³ej farby, czasy domowego spa odesz³y dalekoo
Jak wygl±da³o to uczulenie?
Farbowanie henn± zajmuje mi ok. 2,5 godziny. najpierw mycie g³owy , pózniej rozrabiam hennê z wod±, nak³adam i trzymam 2 godziny, do¶æ ³adnie pokrywa siwe, ale trzeba robiæ co miesi±c, wyp³ukuje siê równomiernie z w³osów.
Uczulenie na farbiê Biokap Delicato u mnie wyst±pi³o po 2 latach farbowania, swêdzenie i zaczerwienienie skóry g³owy, ³uszczenie siê skóry w okolicach ucha.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Dodam jeszcze, ze na pocz±tku trzyma³am d³u¿ej hennê, ale teraz pokrywa jako¶ lepiej po kilku razach , ale jak mam czas to wyd³u¿am do 3 godzin.
Zakupi³am dermaroller, 0,5 milimetra, jednak Gubernator mia³ racjê musi byæ co najmniej 1,5 , nawet specjalnie nie czu³am rolowania na skórze g³owy.
alutkamm jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 15:08   #4190
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Przepraszam je¶li zrobiê tutaj ma³y offtop ale potrzebujê porady

Ogólnie Clarelux pomóg³ na ilo¶æ wypadania, teraz siê dziennie mieszczê w okolicach 40. Mimo to nie cieszy mnie to wcale a wcale...

Wiem jedno, na pewno w moim organizmie rozrabiaj± androgeny, podwy¿szony androstendion no i do tego teraz testosteron, co raz bardziej to widzê. A najbardziej teraz jak w³a¶nie wyszed³ mi podwy¿szony testo, pogorszenie objawów ze zwiêkszon± moc± - pogorszy³a mi siê nawet cera a tê zawsze mia³am idealn± :\ Ju¿ nie mówiê o tym, ¿e mam wra¿enie ¿e wszystkie w³osy na ciele te prawie niewidoczne mi siê powyd³u¿a³y, a na brodzie wyrastaj± ju¿ twarde w³oski (na szczê¶cie jeszcze jasne). No i wypadanie w³osów, te¿ pewnie z powodu androgenów.

Idê w przysz³ym tygodniu na usg pod k±tem pcos, jak to nie wyjdzie no to chyba zostanie mi tylko wykluczenie wpn.

Dziewczyny, walczê ju¿ od 4 lat z tymi w³osami. Nic na dobr± sprawê mi nie pomog³o. Dochodz± inne objawy. Co by¶cie zrobi³y na moim miejscu? Zdecydowa³yby¶cie siê na tabletki anty? Czy która¶ z Was bierze antykoncepcjê i ma podobne problemy jak ja? Jest sens siê tym truæ?

Zdajê sobie te¿ sprawê ¿e je¶li nie zacznê siê tym 'truæ' to ogólnie niefajnie, je¶li te androgeny w nadmiarze bêd± mi kr±¿y³y po organizmie. I tak ¼le i tak niedobrze...
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-25, 15:59   #4191
joasiaczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gubernator a powiedz gdzie kupiæ najlepiej derma roller W necie? mo¿e podasz jakie¶ linki ?
joasiaczek79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-25, 16:27   #4192
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kupisz na allegro lub w sklepie internetowym, na allegro tañszy.
alutkamm jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-25, 19:57   #4193
lulagula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam je¶li zrobiê tutaj ma³y offtop ale potrzebujê porady

Ogólnie Clarelux pomóg³ na ilo¶æ wypadania, teraz siê dziennie mieszczê w okolicach 40. Mimo to nie cieszy mnie to wcale a wcale...

Wiem jedno, na pewno w moim organizmie rozrabiaj± androgeny, podwy¿szony androstendion no i do tego teraz testosteron, co raz bardziej to widzê. A najbardziej teraz jak w³a¶nie wyszed³ mi podwy¿szony testo, pogorszenie objawów ze zwiêkszon± moc± - pogorszy³a mi siê nawet cera a tê zawsze mia³am idealn± :\ Ju¿ nie mówiê o tym, ¿e mam wra¿enie ¿e wszystkie w³osy na ciele te prawie niewidoczne mi siê powyd³u¿a³y, a na brodzie wyrastaj± ju¿ twarde w³oski (na szczê¶cie jeszcze jasne). No i wypadanie w³osów, te¿ pewnie z powodu androgenów.

Idê w przysz³ym tygodniu na usg pod k±tem pcos, jak to nie wyjdzie no to chyba zostanie mi tylko wykluczenie wpn.

Dziewczyny, walczê ju¿ od 4 lat z tymi w³osami. Nic na dobr± sprawê mi nie pomog³o. Dochodz± inne objawy. Co by¶cie zrobi³y na moim miejscu? Zdecydowa³yby¶cie siê na tabletki anty? Czy która¶ z Was bierze antykoncepcjê i ma podobne problemy jak ja? Jest sens siê tym truæ?

Zdajê sobie te¿ sprawê ¿e je¶li nie zacznê siê tym 'truæ' to ogólnie niefajnie, je¶li te androgeny w nadmiarze bêd± mi kr±¿y³y po organizmie. I tak ¼le i tak niedobrze...
Ja tez mam takie same problemy jak ty. androstandion nieznacznie podwy¿szony, dodatkowe ow³osienie ostatnimi czasy mi sie wzmocni³o i tez podejrzewam hormony. Zacze³am od kilku dni brac tabletki anty i czekam co sie bedzie dzia³o. Jestem tak zdesperowana ze bedê próbowaæ wszystkiego zanim sie poddam.
lulagula jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-25, 20:38   #4194
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gubernator Poka¿ wiadomo¶æ
Hmmm czy chodzi³o Ci o Spectral F7, który zawiera peptyd Astressin-B, z tego co wiem odby³y siê wstêpne badania i jest polecany na ³ysienie zwi±zane ze stresem, tak¿e jak masz androgenówkê to nie pomo¿e. W innym przypadku jest spora szansa. Osobi¶cie nie testowa³em wiec nie chcê Ciê nakrêcaæ. :P
O o w³a¶nie to Dziêkujê Za nic nie mog³am sobie przypomnieæ. Mam androgenowe i biorê na to spironol, finasteryd i zamiennik loxonu - to wystarcza przy rygorystycznej diecie i spokoju. Jak mia³am potê¿ne stresy to w³osy teraz lec± gar¶ciami jak przed leczeniem
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-25, 21:56   #4195
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Poka¿ wiadomo¶æ
O o w³a¶nie to Dziêkujê Za nic nie mog³am sobie przypomnieæ. Mam androgenowe i biorê na to spironol, finasteryd i zamiennik loxonu - to wystarcza przy rygorystycznej diecie i spokoju. Jak mia³am potê¿ne stresy to w³osy teraz lec± gar¶ciami jak przed leczeniem

Stosuj, stosuj. Tylko wykosztujesz siê jak diabli. :P Do³ó¿ do kuracji rolowanie i bêdzie gitara.
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-26, 07:15   #4196
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Od razu lepiej sie czujê w ja¶niejszych w³osach. Planuje za miesiac jeszcze o dwa tony zej¶c, ale nie rozja¶niaczem, ale farb± i to u frzyjera. I tak lec± i tak.
Dziewczyny, s³ysza³am wiele dobrego na temat szamponu Long 4 lushes, podobno ³adnie ogranicza wypad podczas mycia.
Tabletki anty mo¿e na jaki¶ czas pomoga, gorzej bêdzie jak odstawia siê je. Wtedy wypad intensywny i to przez d³u¿szy czas.
Mnie w³a¶nie tabsy ruszy³y tê nieszczêsn± lawinê.
Czyta³am o przedlu¿aniu w³osów metod± Hairdreams MicroLines: Sprawdzona metoda w przypadku wypadania wlosów i przy wlosach przerzedzonych.
http://www.ellafryz.pl/PRZEDLUZANIE-WLOSOW-25.html
Gdybym mia³± kupê kasy to bym siê tego podjê³a. Mo¿e kiedy¶, jak naprawde bêdê ³ysa i bêdzie bardzo ¼le.
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-26, 08:40   #4197
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kole¿anka mieskzaj±ca w UK pisa³a mi ostatnio o nowcyh kosmetych Senso Duo, które pomagaj± osobom z ka¿dym rodzajem wypadania w³osów? Stopuje wypadanie i wywo³uje odrost nowych. Zna kto¶? Jakie¶ opinie?
mmka789 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-26, 13:45   #4198
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

U mnie nie tabletki spowodowa³y te zaburzenia, u mnie siê zrobi³o tak po prostu.

Wiem ¿e je¶li siê zdecydujê na anty to po odstawieniu bêdzie gorzej, równie dobrze jak odstawiê obecny steryd to te¿ zaczn± mi wypadaæ...
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-26, 17:12   #4199
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie nie tabletki spowodowa³y te zaburzenia, u mnie siê zrobi³o tak po prostu.

Wiem ¿e je¶li siê zdecydujê na anty to po odstawieniu bêdzie gorzej, równie dobrze jak odstawiê obecny steryd to te¿ zaczn± mi wypadaæ...

Podpisujê siê pod tym, u mnie tez te problemy pojawi³y sie znik±d. Nie bra³am nigdy anyków, a zaburzenia hormonów mam. Mi na brodzie wyrastaj± czarne ciemne w³oski, wyrywam je penset±. W³osy wypadaj± od ponad 3 lat, cera w miarê siê uspokoi³a. A obecnie mam 21lat.
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-26, 17:27   #4200
joasiaczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Poka¿ wiadomo¶æ
O o w³a¶nie to Dziêkujê Za nic nie mog³am sobie przypomnieæ. Mam androgenowe i biorê na to spironol, finasteryd i zamiennik loxonu - to wystarcza przy rygorystycznej diecie i spokoju. Jak mia³am potê¿ne stresy to w³osy teraz lec± gar¶ciami jak przed leczeniem
powiedz mi jak d³ugo bierzesz finasteryd? i sk±d wiesz ¿e dzia³a? ja biorê ju¿ prawie 2 miesi±ce i niestety nie odczuwam ¿adnej poprawy? w jaki sposób u Ciebie zadzia³a³?
joasiaczek79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.