Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-25, 22:09   #4741
domelcia
Raczkowanie
 
Avatar domelcia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zakliczyn/krk
Wiadomości: 387
GG do domelcia
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny.... proszę poradźcie mi...

Jutro mam zamiar ściągać kolor z moich włosków- kolor pomiędzy średnim a ciemnym brązem, spranym-ściągam Elgonem. Zapewne dwa razy (całość, plus dół włosów). Jestem przekonana ze włosy będą rudawe. I teraz ... SPECJALISTKI WY MOJE... doradźcie, czy popiele z majirel zniwelują rudy czy wyjdzie mi zielony kolor??
Podobno trzeba brać o 2 tony jaśniejsze, myślicie, ze 9.1 w ogóle chwyci czy stawiać na 8.1 czy zrobić jakąś mieszankę?

Czy podarować sobie popiel, zrobić podstawowy kolorek, np blond na poziomie 7 lub 8- zapewne wyjdzie mi brązik jakis i dopiero potem kłaść popiele?? Jak myślicie?? bo jestem w kropce
__________________
"...Take me to the bar
Drink up to sorrow
Sorrow for break up
Borrow who you are..."

Wątek ciuszkowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360145&page=8
domelcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 04:04   #4742
hypatia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Uffff! A jednak ! Udało mi się wrócić do naturalnego koloru włosów.
Majirel 5,12 jasny brąz popielato-opalizujący pieknie pokrył moje rudo pomaranczowe wlosy ! Niestety tak jak dziewczyny juz wspominały - szybko się wypłukuje ;< Ale i tak warto.
hypatia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 08:36   #4743
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Przejrzałam wątek i dowiedziałam się wielu przydantych rzeczy, mam dość rudej poświaty nawet po 'naturalnych' brązach, tylko mam podstawowe pytanie:
jeśli obecnie mam b. cieply kolorek na włosach, pod światło rudawy to farbując popielatym odcieniem nastepnym razem nie ryzykuje np efektu zielonych wlosów?
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 12:43   #4744
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Poison27 Pokaż wiadomość
Przejrzałam wątek i dowiedziałam się wielu przydantych rzeczy, mam dość rudej poświaty nawet po 'naturalnych' brązach, tylko mam podstawowe pytanie:
jeśli obecnie mam b. cieply kolorek na włosach, pod światło rudawy to farbując popielatym odcieniem nastepnym razem nie ryzykuje np efektu zielonych wlosów?
zielone włosy to efekt, który można osiągnąć na blondzie- na brązie się raczej nie zdarza, a już na pewno nie gotowym odcieniem bez mieszania z mixami. tylko nie licz na bardzo zimny odcień, bo nawet zimne kolory nie zawsze wychodzą idealnie bez ciepłych refleksów, a na włosach, które mają ciepły refleks, to już na pewno nie będzie idealnie
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 13:29   #4745
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

co powiecie na zmieszanie farby majirel, odcieni 5,71 i 9,17? chcę uzyskać taki mysi, ale nie za ciemny. jaki utleniacz do tego? moje włosy to ciemny rudy blond, farbowane.
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 13:38   #4746
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
co powiecie na zmieszanie farby majirel, odcieni 5,71 i 9,17? chcę uzyskać taki mysi, ale nie za ciemny. jaki utleniacz do tego? moje włosy to ciemny rudy blond, farbowane.
albo na tej, albo na poprzedniej stronie było po kilka razy pisane - 3%
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 13:53   #4747
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ok, dzięki, to tylko było w celu upewnienia się, bardziej mnie interesuje, czy jest sens mieszać odcień z poziomu 5 z 9? nigdzie nie mogę znaleźć tego 9,17 opisanego i zrecenzowanego.
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 14:24   #4748
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
ok, dzięki, to tylko było w celu upewnienia się, bardziej mnie interesuje, czy jest sens mieszać odcień z poziomu 5 z 9? nigdzie nie mogę znaleźć tego 9,17 opisanego i zrecenzowanego.
wg mnie nie ma sensu miesząc tych dwóch farb...
9 to jest już dość jasny poziom, a 5 to prawie czarne włosy więc nie wiem po co chcesz to mieszać razem skoro masz odcienie na poziomach 6, 7, 8 - do wyboru do koloru

w palecie Majirela nie znalazłam koloru 9.17 ???

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-08-26 o 14:26
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 15:04   #4749
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
zielone włosy to efekt, który można osiągnąć na blondzie- na brązie się raczej nie zdarza, a już na pewno nie gotowym odcieniem bez mieszania z mixami. tylko nie licz na bardzo zimny odcień, bo nawet zimne kolory nie zawsze wychodzą idealnie bez ciepłych refleksów, a na włosach, które mają ciepły refleks, to już na pewno nie będzie idealnie
dzieki. nie licze od razu na zimny kolor w 100% poza tym do konca nie jestem przekonana, bo mam cieply typ urody raczej, ale słyszałam teorię że własnie cieple typy powinny uzywać chłodnych odcieni farb i odwrotnie..
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 15:06   #4750
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
zielone włosy to efekt, który można osiągnąć na blondzie- na brązie się raczej nie zdarza, a już na pewno nie gotowym odcieniem bez mieszania z mixami. tylko nie licz na bardzo zimny odcień, bo nawet zimne kolory nie zawsze wychodzą idealnie bez ciepłych refleksów, a na włosach, które mają ciepły refleks, to już na pewno nie będzie idealnie
nie zgadzam się - można na brązie uzyskać zieloną poświatę i efekt włosów w kolorze wodorostów

Cytat:
dzieki. nie licze od razu na zimny kolor w 100% poza tym do konca nie jestem przekonana, bo mam cieply typ urody raczej, ale słyszałam teorię że własnie cieple typy powinny uzywać chłodnych odcieni farb i odwrotnie..
no to źle słyszałaś...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 16:14   #4751
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Aaaaaa!!!! Dziewczynyyy!!!!
Mam najzimniejszy kolor włosów jaki kiedykolwiek udało mi się osiągnąć!!
Wczoraj byłam nieco przerażona efektem zmieszania mixa niebieskiego z fioletowym - miałam autentycznie granatowo-niebieskie włosy i wyglądało to dosyć... osobliwie. Spięłam je więc żeby nie straszyć ludzi w ciągu dnia a zaraz po pracy umyłam dwa razy. Piana niebieska, włosy nadal mocno ciemne z niebieskawym połyskiem... ale... po wysuszeniu... SZOK!
Zobaczcie same! Niebieski widać na siwkach, reszta jak dla mnie jest po prostu bosko zmrożona! Jeszcze oczka machnę na granatowo, dla podniesienia efektu i idę szaleć!

Może gdyby parę razy dać taką dużą ilość mixa, aż do efektu granatu to wkońcu "wgryzie" się we włosy i będzie zimną bazą pod farby?

Wklejam fotki!

1. - w pokoju, przy oknie, światło dzienne
2 i 3 - w łazience pod lampą, gdzie zawsze widać było wszelkie rudości!!!!
4 - w ostrym słońcu!
Shade_23 widzę, że jesteś weteranką farbowania, więc do Ciebie zwracam się o pomoc
Wg ostatnich informacji w tym wątku farbowałaś włoski Goldwellem Topchic kolor 7SB + woda 3% + mixton - i tutaj mam pytania:
- w jakich proporcjach użyć farby i mixtonu
- w ofercie Goldwella (na stronie allegro) znalazłam cała paletę Goldwella z różnymi mixtonami
http://allegro.pl/goldwell-topchic-p...200680711.html
Jest tu A Mix, opisany jako popielaty mix ( niebieski) , w palecie są również NEUTRALIGHTS w kolorach: Blue Ash, Vilet Ash, Green Ash i Ash Ash. endorfina123 poleca mi ten niebieski - co ty o tym myślisz? Co sądzisz o Ash Ash?

Znalazłam również farbę Londacolor Professional na stronie
http://lokikoki.pl/product-pol-2343-...-ml-Londa.html
Jest tu również mixton popielaty nr 0/11. Czy kiedyś próbowałaś Londy profesjonalnej?

Ja nie wiem, jaką farbę i mixton wybrać, w jakich proporcjach wymieszać itp....

Będę bardzo wdzięczna za poradę - nie chcę, żeby wyszedł mi jakiś dziwaczny kolor, tylko ładny, zimny odcień
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 17:02   #4752
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
ok, dzięki, to tylko było w celu upewnienia się, bardziej mnie interesuje, czy jest sens mieszać odcień z poziomu 5 z 9? nigdzie nie mogę znaleźć tego 9,17 opisanego i zrecenzowanego.
Moim zdaniem bez senu - nie powinno się mieszac tak odległych od siebie odcieni, po drugie nie widziałam nigdy w palecie Majirel odcienia 9.17 z tego co wiem obecnie jedynym metalicznym ocieniem w palecie jest 5.71
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 19:41   #4753
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem bez senu - nie powinno się mieszac tak odległych od siebie odcieni, po drugie nie widziałam nigdy w palecie Majirel odcienia 9.17 z tego co wiem obecnie jedynym metalicznym ocieniem w palecie jest 5.71
bo ten 9,17 ciężko znaleźć, nazywa się very light brown mat ash reflect, a kolory z poziomu 6,7 czy 8 nie podobają mi się aż tak, bo nie ma tam takich popieli zimnych, te są najwyraźniejsze, a jak zmieszam tak odległe, to uzyskam kolor środka... tak to sobie usiłuję tłumaczyć, że 5,71, który czytam, wychodzi bardzo ciemny, zostanie rozjaśniony przez ten 9,17. za dużo kombinuję?
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 19:45   #4754
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
bo ten 9,17 ciężko znaleźć, nazywa się very light brown mat ash reflect, a kolory z poziomu 6,7 czy 8 nie podobają mi się aż tak, bo nie ma tam takich popieli zimnych, te są najwyraźniejsze, a jak zmieszam tak odległe, to uzyskam kolor środka... tak to sobie usiłuję tłumaczyć, że 5,71, który czytam, wychodzi bardzo ciemny, zostanie rozjaśniony przez ten 9,17. za dużo kombinuję?
paleta z kolorem 9,17
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 19:56   #4755
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
nie zgadzam się - można na brązie uzyskać zieloną poświatę i efekt włosów w kolorze wodorostów
a kiedy to się zdarza? na włosach z rudym czy czerwonym refleksem? jak na razie nigdy mnie żadne efekty specjalne nie spotkały po malowaniu popielatym odcieniem brązu, ale teraz mam zamiar dodać do farby niebieskiego mixa, więc jak możesz to rozwiń swoją wypowiedź.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 20:17   #4756
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
a kiedy to się zdarza? na włosach z rudym czy czerwonym refleksem? jak na razie nigdy mnie żadne efekty specjalne nie spotkały po malowaniu popielatym odcieniem brązu, ale teraz mam zamiar dodać do farby niebieskiego mixa, więc jak możesz to rozwiń swoją wypowiedź.
Przecież już TYSIĄC razy było mówione/pisane że:

ŻÓŁTY/ZŁOTY REFLEKS+ POPIEL = ZIELONY

zawsze, na każdych włosach, bez względu na to czy to blond czy brąz

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
bo ten 9,17 ciężko znaleźć, nazywa się very light brown mat ash reflect, a kolory z poziomu 6,7 czy 8 nie podobają mi się aż tak, bo nie ma tam takich popieli zimnych, te są najwyraźniejsze, a jak zmieszam tak odległe, to uzyskam kolor środka... tak to sobie usiłuję tłumaczyć, że 5,71, który czytam, wychodzi bardzo ciemny, zostanie rozjaśniony przez ten 9,17. za dużo kombinuję?
No generalnie tak jest ze by się trochę rozjaśnił , tylko że przy tak dużej różnicy kolorów to ile się rozjaśni jest nieprzewidywalne....
Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
paleta z kolorem 9,17
Ehhh no właśnie to jest paleta jakaś chińska/japońska i niestety nie obowiązuje w Europie - żeby dostać te odcienie musiałabyś znaleźć na allegro kogoś kto ma te farby...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 20:36   #4757
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ja bym nie mieszała farby z poziomu 5 i z poziomu 9... trochę to wg mnie harcorowe i bałabym się co wyjdzie, ale jak jesteś odważna to próbuj
I jak znajdziesz kogoś kto sprzedaje 9.17 to daj znać
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 20:45   #4758
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Przecież już TYSIĄC razy było mówione/pisane że:

ŻÓŁTY/ZŁOTY REFLEKS+ POPIEL = ZIELONY
pierwotne pytanie dotyczyło tego czy zielone włosy mogą wyjść na brąz włosach z rudą poświatą. ja stwierdziłam, że nie, a ktoś odpisał, że owszem tak. dlatego się dziwię i dopytuję- może i po raz tysięczny
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 08:25   #4759
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

patrag - odnośnie Twojego mieszania kolorów, jak CI się żaden odcień z 7 nie podoba to może zmieszaj dwie farby z poziomu 7?


---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Dziewczyny a skąd bierzecie do Majirela oxydant 3% ???
Bo oni takiego nie mają w sprzedaży, rozcieńczacie czy kupujecie innej firmy?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 08:59   #4760
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
patrag - odnośnie Twojego mieszania kolorów, jak CI się żaden odcień z 7 nie podoba to może zmieszaj dwie farby z poziomu 7?


---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Dziewczyny a skąd bierzecie do Majirela oxydant 3% ???
Bo oni takiego nie mają w sprzedaży, rozcieńczacie czy kupujecie innej firmy?
Ja nie uzywam Majirela ale do farb spokojnie można używać oksydantów innych firm
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 09:46   #4761
Buffi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 36
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ja na moje ciemny blond z rudom poświatą miałam wczoraj położoną farbę majirel 7.1 zmieszana z 9.1 z 3 % wyszło trochę jaśniej niż sama 7.1 z 6% i kolor zdecydowanie zimniejszy ale oczywiście nie idealny ale jeszcze trochę cierpliwości i będzie taki jaj ma być zarazie jestem zadowolona . Dziękuje za podpowiedz ze mam zmieszać 3% a nie 6% bo pewnie znowu bym miała rude.

Edytowane przez Buffi
Czas edycji: 2010-08-27 o 09:50
Buffi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 10:50   #4762
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Ja nie uzywam Majirela ale do farb spokojnie można używać oksydantów innych firm
a gdzie mogę kupić oksydant 3% 75 albo 150ml?
bo szczerze mówić więcej mi nie będzie potrzeba, nie wiem czy sprzedają w tak małych ilościach

A może zmieszać z wodą 75ml Majirela oxydantu 6%.... tylko ile wody dodać żeby mieć 3% ???
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 12:04   #4763
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
a gdzie mogę kupić oksydant 3% 75 albo 150ml?
bo szczerze mówić więcej mi nie będzie potrzeba, nie wiem czy sprzedają w tak małych ilościach

A może zmieszać z wodą 75ml Majirela oxydantu 6%.... tylko ile wody dodać żeby mieć 3% ???
Zeby z 6% oksydantu zrobić 3% to musisz zmieszać pół na pół z wodą czyli np.75ml oksydantu i 75ml wody.
Ja kupuję 3% oksydant 120ml firmy Stapiz w hurtowni fryzjerskiej
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 12:27   #4764
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
a gdzie mogę kupić oksydant 3% 75 albo 150ml?
bo szczerze mówić więcej mi nie będzie potrzeba, nie wiem czy sprzedają w tak małych ilościach

A może zmieszać z wodą 75ml Majirela oxydantu 6%.... tylko ile wody dodać żeby mieć 3% ???
Joanna ma oksydant w kremie 3% w butelkach 120 ml
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 14:20   #4765
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

he he, ale 7-ka nie ma takich odcieni zimnych, nie znalazłam, więc mieszać ich nie ma sensu. wyjść mi może to, że nic nie wyjdzie . chciałbym uzyskać taki popiel, ale nie za ciemny, zbliżony do naturalnego, a czytam, że ten poziom 5 wychodzi ciemny bardzo. a tylko z tego poziomu kolory mają te fajne popiele, stąd ten szalony, albo i głupi pomysł...
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 14:22   #4766
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Gabi2000 Pokaż wiadomość
Shade_23 widzę, że jesteś weteranką farbowania, więc do Ciebie zwracam się o pomoc
Wg ostatnich informacji w tym wątku farbowałaś włoski Goldwellem Topchic kolor 7SB + woda 3% + mixton - i tutaj mam pytania:
- w jakich proporcjach użyć farby i mixtonu
- w ofercie Goldwella (na stronie allegro) znalazłam cała paletę Goldwella z różnymi mixtonami
http://allegro.pl/goldwell-topchic-p...200680711.html
Jest tu A Mix, opisany jako popielaty mix ( niebieski) , w palecie są również NEUTRALIGHTS w kolorach: Blue Ash, Vilet Ash, Green Ash i Ash Ash. endorfina123 poleca mi ten niebieski - co ty o tym myślisz? Co sądzisz o Ash Ash?

Znalazłam również farbę Londacolor Professional na stronie
http://lokikoki.pl/product-pol-2343-...-ml-Londa.html
Jest tu również mixton popielaty nr 0/11. Czy kiedyś próbowałaś Londy profesjonalnej?

Ja nie wiem, jaką farbę i mixton wybrać, w jakich proporcjach wymieszać itp....

Będę bardzo wdzięczna za poradę - nie chcę, żeby wyszedł mi jakiś dziwaczny kolor, tylko ładny, zimny odcień
Już odpowiadam!
Farbowałam Goldwellem owszem, ale spłukał się w mega tempie, więc go nie polecam. Proprcje... Hmm.. w moim przypadku było to pół tuby 7SB, ok. 3 cm mixtonu ASH i woda 3% ale teraz Ci nie powiem ile jej dałam, bo tak często farbuję, że nie pamiętam ile zalecają u danego producenta. Wszystko pisze w ulotce i nie jest to skomplikowane.
Obecny kolor uzyskałam mieszając mixy Chantal (niebieski i srebrno-perłowy 1/3 + 1/3 + woda 3%).

Apropos - dla reszty - kolor się nie zmienił!! Mimo mycia włosów co 2 dzień. Zimność trwa Jest ok. Niebieskiego nie ma w ogóle, jest sam popiel.

Teraz powtórzę farbowanie samym mixtonem z Goldwella właśnie. Zobaczymy jak on mi wyjdzie.
Kupię też niebawem mixton Free Limix SZARY. Tych niebieskich się boję, po tej ostatniej granatowej (na szczęście chwilowej) niespodziance

Najlepszy był by właśnie sam mix szary czy popielaty, ale przeważnie spotyka się same blue...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 14:27   #4767
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
he he, ale 7-ka nie ma takich odcieni zimnych, nie znalazłam, więc mieszać ich nie ma sensu. wyjść mi może to, że nic nie wyjdzie . chciałbym uzyskać taki popiel, ale nie za ciemny, zbliżony do naturalnego, a czytam, że ten poziom 5 wychodzi ciemny bardzo. a tylko z tego poziomu kolory mają te fajne popiele, stąd ten szalony, albo i głupi pomysł...
tylko dalej nie odpowiedziałaś na moje pytanie jaki poziom chcesz uzyskac na swoich włosach... bo gadanie, ze chcesz uzyskać popiel, ale nie za ciemny to wiesz...
Poza tym prędzej wyjdzie Ci coś ładnego zmieszania farb o zbliżónym poziomie niż z dwóch całkiem odmiennych - takie jest moje zdanie. Ale jak tam chcesz, kupuj, nakładaj na włosy i pochwal się zdjęciami
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 15:00   #4768
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade_23
Czyli jak dobrze zrozumiałam to nakładaś same mixtony bez farby, tak?
A kiedy będziesz farbowała tym mixem z Goldwella i którym? Ciekawa jestem efektu
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 15:05   #4769
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Gabi2000 Pokaż wiadomość
Shade_23
Czyli jak dobrze zrozumiałam to nakładaś same mixtony bez farby, tak?
A kiedy będziesz farbowała tym mixem z Goldwella i którym? Ciekawa jestem efektu
Tak jest, same mixy - i raczej już do farb nie wrócę, bo po co skoro po mixach efekt jest sto razy lepszy!

Goldwellem będę robić po niedzieli. Kusiło mnie dziś ale jutro mam ważny wyjazd i nie chcę, w razie draki, świecić granatową głową

Ten mix który mam to po prostu ASH. I tak samo... Na oko, z wodą 3%. Oczywiście, że będę zdawać relacje... i fotorelacje także
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 15:19   #4770
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Tak jest, same mixy - i raczej już do farb nie wrócę, bo po co skoro po mixach efekt jest sto razy lepszy!

Goldwellem będę robić po niedzieli. Kusiło mnie dziś ale jutro mam ważny wyjazd i nie chcę, w razie draki, świecić granatową głową

Ten mix który mam to po prostu ASH. I tak samo... Na oko, z wodą 3%. Oczywiście, że będę zdawać relacje... i fotorelacje także
Czyli z tej palety, którą znalazłam to ten niebieski A Mix, opisany jako popielaty mix? Czekam z niecierpliwością na wyniki twojego po weekendowego farbowania
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.