Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-31, 21:52   #3781
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

to i ja się pobawię w barwne opisy i proszę o poradę...
sprawa wygląda tak,że z trądzikiem już dobre 8 lat się męczę - mam już prawie 23... przeszłam już wszystko,od kremów,maści,antybiotyków po ... Izotek.
I po tym czasie zdaję sobie sprawę że chyba to nie jest do końca trądzik - wygląda to tak,że smaruje się tymi acne-dermami/brevoksylami/czymkolwiek,ale są zmiany na które to nie pomaga,raczej małe wyglądające jak zaskórniki zamknięte,więc gdy już nie mam do nich cierpliwości postanawiam wycisnąć (tak,wiem ...) i okazuje się że nie jest to zwykły zaskórnik,tylko jakieś dziwne zanieczyszczenie skóry - chodzi o to,że nie ma jednego 'ujścia' i jest po sprawie- wydobywa się z tego dziwna biała wydzielina,która ma jakby swoją ścieżkę pod skórą(totalnie nie wiem jak to opisać) w każdym razie koniec końców ślad po tym jest podłużny i robi się brzydki jątrzący się strup ... jakiś gronkowiec? to jedyne co mi przychodzi do głowy,bo smaruje Mupiroxem i powoli to się goi,ale to rozwiązanie tymczasowe,jakie badania zrobić żeby wreszcie się dowiedzieć co to jest i jak się tego pozbyć?
dermatolodzy łapią się za głowę i też zbytnio nie wiedzą jak mi pomóc,a ja mam tylko więcej blizn...
Planuję też zrobić badania hormonów(robiłam hormony tarczycy i testosteron) oraz testy na nietolerancje pokarmowe,już serio nie wiem gdzie może tkwić przyczyna

po przekopaniu internetów i poczytaniu o tym trochę dodaję zdjęcie z jednego z blogów :
http://xkeylimex.blogspot.com/2012/0...ag-dalszy.html.
Zmiany wyglądają tak jak ta po prawej i pojawiają się w między brwiami w okolicach nosa i również na brodzie (że ja też wcześniej nie skojarzyłam tego z węzłami chłonnymi...) zazwyczaj właśnie w momencie osłabienia organizmu/ różnych niecodziennych,stresujący ch sytuacji - loty samolotami,duża ilość klimatyzacji. Jeszcze wspomnę o historii sprzed 6 lat - gdy nagle strasznie wysuszyła mi się skóra i samoistnie porobiły mi się takie strupy,pamiętam że właśnie Mupirox w połączeniu z Emolium mnie wtedy uratował,ale teraz używanie Emolium na podatnej na zapychanie skórze to średni pomysł ;/
więc podejrzewam że to gronkowiec/paciorkowiec... jak więc to sprawdzić ? antybiogram czy coś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0360.jpg (34,6 KB, 66 załadowań)
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2014-09-01 o 03:32
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 22:33   #3782
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Postarajcie się o jakieś fotki, po samym opisie ciężko coś doradzać, może po zdjęciach ktoś będzie Wam w stanie coś podpowiedzieć
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 06:56   #3783
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Margitko,a jakie witaminy bierzesz?

Wiem,ze tonik PHA to moze byc za malo,dlatego zastanawiam sie,z czym mozna by go polaczyc,stosowac na zmiane,jak sadzicie?Co mogloby z nim dzialac synergicznie?Oprocz kwasu migdalowego - ten zrobil mi straszne pobojowisko na twarzy.
Tez mam bardzo wrazliwa skore,do tego tradzik dorosly,ale wiekszosci dobrze dzialajacych preparatow,jak atrederm,zorac,czy nadtlenek benzoilu nie moge juz stosowac.Chyba ze chce chodzic z permanentnym burakiem Szukam wiec alternatyw i substancji dzialajacych lagodniej,ale skutecznie...
Mam to samo dokładnie. Dlatego chcę spróbować Effaclar, bo słyszałam, że nawet najbardziej wrażliwa cera go zaakceptuje. Chociaż nigdy nie wiadomo - kiedyś wzięłam od siostry tonik z alkoholem L'Oreal Pure Zone i mi prawie dziurę wypalił

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa tych witamin
Dziewczyny biorę zwykłe Centrum A-Z Mimo że zdrowo się odżywiam (w miarę) to widać mam jakieś straszne niedobory, bo po trzech tabletkach poprawa cery ogromna. I tak za każdym razem. Robię jednak przerwy, bo ile można się faszerować Wtedy staram się odżywiać jeszcze lepiej, ale jedzenie nic nie daje. U mnie trądzik to jakieś połączenie niedoboru witamin + typowy bakteryjny (opinia dermatologa) + nietolerancja glutenu + wysoka prolaktyna - w każdym razie któreś z tych
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 12:31   #3784
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Mam to samo dokładnie. Dlatego chcę spróbować Effaclar, bo słyszałam, że nawet najbardziej wrażliwa cera go zaakceptuje. Chociaż nigdy nie wiadomo - kiedyś wzięłam od siostry tonik z alkoholem L'Oreal Pure Zone i mi prawie dziurę wypalił
Fatalnie wspominam Effaclar.Ale ja mialam starąwersję,może ta nowa i ulepszona jest lepsza?Ta stara miała ciężka i duszącą kompozycje zapachowa i spowodowala u mnie uczulenie
Ja dumam nad czyms z retinolem.Bo skoro retinoidow nie moge juz do moze retinol?Serum z Biochemii Urody renew mnie kusi.
Gdzie te czasy,kiedy Atrederm lałam po twarzy jak zwyczajny tonik i nawet zaróżowienia nie bylo.Teraz jakbym czegokolwiek z alkoholem polała na twarz,to chyba poparzenie murowane

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2014-09-01 o 12:34
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 21:34   #3785
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Margo a Skinoren zel? Z retinolem mialam krem SkinCeuticals Retinol 0.3 ale jest tez wersja 1%. Tansze to Sesderma ale nie mialam. Od lrp redermic r ale on ma male stezenir retinolu 0,1% chyba... z tego co wiem retin a zostal wycofany. Chyba duzego wyboru nie ma jesli chkdzi o gotowce.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-01, 23:38   #3786
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

O widzisz,ja tu rozmyślam co by sie ladnie łączyło z PHA a zapomniałam juz o poczciwym kwasie azelainowym
Olasia w żelu polecasz?
I czy PHA,Skinoren i ,powiedzmy,cos z retinolem (raz w tygodniu) to moze byc dobry plan,czy przesada i zbyt dużo dobroci dla skóry ?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 07:13   #3787
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
I czy PHA,Skinoren i ,powiedzmy,cos z retinolem (raz w tygodniu) to moze byc dobry plan,czy przesada i zbyt dużo dobroci dla skóry ?
brzmi groźnie


Ja od wczoraj Effaclar K - pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, zero podrażnień i nawet nawilża. Ale z żelem ze śluzu ślimaka też tak było na początku, a potem katastrofa
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 08:30   #3788
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
I czy PHA,Skinoren i ,powiedzmy,cos z retinolem (raz w tygodniu) to moze byc dobry plan,czy przesada i zbyt dużo dobroci dla skóry ?
No chyba nie planujesz zacząć używać wszystko na raz. A jak cera się przyzwyczai to wszytko przejdzie. Ja czasami używam wszystkie wymienione w silnych stężeniach tego samego dnia (czy raczej doby) i nic się nie dzieje.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 08:34   #3789
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tez kiedys stosowalam effaclar K i powiem Wam, ze efekt byl zerowy... teraz wzielam sie za effaclar duo +. Zupelnie inny komfort stosowania. Juz po kilku dniach skora jest jakas taka...ukojona. tylko wyszlo mi na czole kilka syfow z bialymi czubkami. Moze to oczyszczanie, bo z czolem nie mam problemow, w przeciwienstwie do brody

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 14:27   #3790
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej przychodze do Was z wątku o Izoteku Pół roku temu skończyłam kurację, wyleczyłam co prawda trądzik, ale nadal mam problem z zaskórnikami zamkniętymi. Żeby się ich pozbyć robię właściwie wszystko. Nadal leczę się u dermatologa (Clindacne, Duac, Acnatac), wprowadziłam do pielęgnacji peelingi i maseczki z białka. Porządnie oczyszczam skórę. Po peelingach co prawda zauważyłam, że zaskórniki schodzą szybciej, ale i tak ciągle nawracają. Czy któraś z Was znalazła na nie sposób? Trochę głupio chodzić do dermatologa kolejne pół roku z powodu samych zaskórników.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 14:59   #3791
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
No chyba nie planujesz zacząć używać wszystko na raz. A jak cera się przyzwyczai to wszytko przejdzie. Ja czasami używam wszystkie wymienione w silnych stężeniach tego samego dnia (czy raczej doby) i nic się nie dzieje.
Nie.Planuje uzywac je na zmiane a kremidlo z retinolem raz,moze dwa razy na tydzien.Tylko sie waham,bo produkty z BU,mimo ze na papierze powinny dzialac fenomenalnie,u mnie z reguly pogarszaja stan.Najczesciej chodzi o podloze,ktore teoretycznie,nie powinno powodowac zaskornikow,u mnie powoduje

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej przychodze do Was z wątku o Izoteku Pół roku temu skończyłam kurację, wyleczyłam co prawda trądzik, ale nadal mam problem z zaskórnikami zamkniętymi. Żeby się ich pozbyć robię właściwie wszystko. Nadal leczę się u dermatologa (Clindacne, Duac, Acnatac), wprowadziłam do pielęgnacji peelingi i maseczki z białka. Porządnie oczyszczam skórę. Po peelingach co prawda zauważyłam, że zaskórniki schodzą szybciej, ale i tak ciągle nawracają. Czy któraś z Was znalazła na nie sposób? Trochę głupio chodzić do dermatologa kolejne pół roku z powodu samych zaskórników.
Kwas salicylowy?azelainowy?atr ederm?glinka zielona?
Pewnie nie masz wrażliwej skory,wiec masz caly arsenał swietnych srodków,którymi możesz powalczyć

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2014-09-02 o 15:02
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 18:07   #3792
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej przychodze do Was z wątku o Izoteku Pół roku temu skończyłam kurację, wyleczyłam co prawda trądzik, ale nadal mam problem z zaskórnikami zamkniętymi. Żeby się ich pozbyć robię właściwie wszystko. Nadal leczę się u dermatologa (Clindacne, Duac, Acnatac), wprowadziłam do pielęgnacji peelingi i maseczki z białka. Porządnie oczyszczam skórę. Po peelingach co prawda zauważyłam, że zaskórniki schodzą szybciej, ale i tak ciągle nawracają. Czy któraś z Was znalazła na nie sposób? Trochę głupio chodzić do dermatologa kolejne pół roku z powodu samych zaskórników.
Próbowałaś jakiś kwasów? U mnie pomaga na nie kwas salicylowy. I chyba zmiana diety
Albo jakieś retinoidy.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 21:18   #3793
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej przychodze do Was z wątku o Izoteku Pół roku temu skończyłam kurację, wyleczyłam co prawda trądzik, ale nadal mam problem z zaskórnikami zamkniętymi. Żeby się ich pozbyć robię właściwie wszystko. Nadal leczę się u dermatologa (Clindacne, Duac, Acnatac), wprowadziłam do pielęgnacji peelingi i maseczki z białka. Porządnie oczyszczam skórę. Po peelingach co prawda zauważyłam, że zaskórniki schodzą szybciej, ale i tak ciągle nawracają. Czy któraś z Was znalazła na nie sposób? Trochę głupio chodzić do dermatologa kolejne pół roku z powodu samych zaskórników.
Zamkniętymi? Naprawdę? Nie mylisz przypadkiem z otwartymi? Nie podważam tego co piszesz, ale w moim przypadku usunięcie zamkniętych zajęło chwilkę (antybiotyk miejscowy), za to otwarte (wągry) to tragedia, z którą męczę się od lat. Więc jestem trochę zaskoczona, że inni mają inaczej.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 07:30   #3794
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Nie mylę U mnie zamknięte (białe kulki) potrafią np miesiąc siedzieć w skórze i nic ich nie rusza. Te które wyszły mi tydzień temu dalej siedzą w niezmienionym stanie. Jaki antybiotyk dokładnie pomógł? Ja od pół roku używam antybiotyków właśnie i nic.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-09-03 o 07:32
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:53   #3795
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, ja kupiłam sobie przez allegro tonik ARGENTUM 200 SREBRO KOLOIDALNE 50 PPM. Po dwóch użyciach jest rewelacja, łagodzi, leczy. Jestem zachwycona i mam nadzieję, że ten efekt będzie się utrzymywał Mam też taką mgiełkę, ale jeszcze jej nie użyłam.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 09:50   #3796
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 10:13   #3797
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tylko uważaj, żeby nie przesadzić z salicylem: może uszkodzić wątrobę, eksperci przestrzegają.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 11:40   #3798
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 14:06   #3799
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
O widzisz,ja tu rozmyślam co by sie ladnie łączyło z PHA a zapomniałam juz o poczciwym kwasie azelainowym
Olasia w żelu polecasz?
I czy PHA,Skinoren i ,powiedzmy,cos z retinolem (raz w tygodniu) to moze byc dobry plan,czy przesada i zbyt dużo dobroci dla skóry ?
w zelu polecam bo ma lzejsze podloze niz krem i przez to lepsze dzialanie mimo, ze teoretycznie ma mniejsze stezenie kwasu. Zel jest polecany na tradzik i krem na przebarwienia. Przy tym jesli znalas zel wczesniej to teraz jest to zupelni inny preparat, kiedys przezroczysty i bardzo mocno drazniacy - teraz to taki krem-zel bardzo przyjemny, nie zostawia zadnej powloczki. Ja jesten zachwycona i dzialaniem i komfortem uzywania.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 19:54   #3800
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Inne substancje stosowane zewn. się nie wchłaniają do krwiobiegu (np. nadtlenek benzoilu, inne kwasy), salicyl oraz retinoidy tak. Czytałam już opinie lekarzy w ogóle przestrzegającym przez salicylem jako groźnym.

Czytasz po niemiecku?

Bei grossflächiger Anwendung auf der Haut wurde über Salicylatvergiftungen berichtet. Bei der Einnahme können unter anderem Magen-Darm-Beschwerden wie Dyspepsie, Übelkeit, Erbrechen, Durchfall, Magen-Darm-Blutungen und Magen-Darm-Ulzerationen auftreten. Eine Überdosierung äussert sich in Magen-Darm-Beschwerden, Hyperglykämie oder Hypoglykämie, Hautausschläge, Schwindel, Ohrensausen, Seh- und Hörstörungen, Tremor, Verwirrtheitszuständen, Hyperthermie, Schwitzen, Hyperventilation, Störungen des Säure-Basengleichgewichtes und der Elektrolyte, Exsikkose, Koma, Ateminsuffizienz. http://www.pharmawiki.ch/wiki/index....icyls%C3%A4ure

Die Salicylsäure ist ein Metabolit der Acetylsalicylsäure, die im Organismus rasch hydrolysiert wird. Nebenwirkungen sind vor allem allergische Reaktionen, Blutungsneigung, Bronchokonstriktionen (Asthma bronchiale), Magenschleimhautschädigun g mit Blutungen, in Einzelfällen Leberschädigung. Auch Harnsäureretention, Hyperurikämie und Nierenschädigung wurden beobachtet.[16] Ein wichtiger Stoffwechselweg in der Leber führt über die Umwandlung in Salicylursäure. http://de.wikipedia.org/wiki/Salicyl...Toxizit.C3.A4t

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-09-03 o 20:07
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 22:02   #3801
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
w zelu polecam bo ma lzejsze podloze niz krem i przez to lepsze dzialanie mimo, ze teoretycznie ma mniejsze stezenie kwasu. Zel jest polecany na tradzik i krem na przebarwienia. Przy tym jesli znalas zel wczesniej to teraz jest to zupelni inny preparat, kiedys przezroczysty i bardzo mocno drazniacy - teraz to taki krem-zel bardzo przyjemny, nie zostawia zadnej powloczki. Ja jesten zachwycona i dzialaniem i komfortem uzywania.
Dziękuje Ci Mialam kiedys skinoren w zelu,ale to bylo tak dawno temu...juz nie pamietam jaka mial wtedy konsystencje.Pamietam za to,ze koloryt cery byl w czasie jego stosowania cudowny,tesknie za tym i za tą jednolita cerą

A z tym kwasem salicylowym,to nie jest czasem tak,ze trzebaby nim wysmarować polowę ciała,żeby stał sie toksyczny i zeby zaszła reakcja toksyczności?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 23:49   #3802
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, dzisiaj przyszła do mnie paczka z BU z kwasem hialuronowym potrójnym. Od bardzo dawna się do niego przymierzałam jako, ze oprócz trądziku i zapchanej cery mam ją dość sporo przesuszoną i większość zwykłych kremów niby nawilżających daje u mnie efekt ściągający. Dzisiaj wieczorem nałożyłam sobie ten kwas mieszając razem z olejkiem z Alterry z granatem. Do zagłębienia dłoni wlałam 2-3 krople olejku i do tego dwie duże krople kwasu. Zrobiła się z tego taka żelowa mazia i nałożyłam to na twarz. Reszta, która została trafiła na szyję. I tak na szyi ładne nawilżenie, a twarz mam tak mega ściągnięta jak po sporym liftingu.Dosłownie jak bym miała maseczkę taką, którą się po czasie ściąga ze skóry. Twarz jest gładka i lekko błyszcząca, jakbym miała nałożoną ceratę. Uczucie na twarzy okropne. Czy to jest normalne? Może zrobiłam coś źle, albo za dużo dodałam kwasu?

Dodatkowo zamówiłam sobie serum Flavo C, przeczytałam instrukcję w internecie, ale nie wiem po co mam się wcześniej zaopatrzyć w spirytus? Nigdy jeszcze sama nie sporządzała kosmetyku, to moje pierwsze zamówienie.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2014-09-04 o 00:03
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 00:54   #3803
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Aredhel następnym razem nałóż mieszankę kw. hialuronowego i olejku na wilgotną twarz - spryskaną hydrolatem, wodą termalną czy zwykłą wodą. Wtedy nie powinno być tego uczucia ściągnięcia
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 12:44   #3804
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Inne substancje stosowane zewn. się nie wchłaniają do krwiobiegu (np. nadtlenek benzoilu, inne kwasy), salicyl oraz retinoidy tak. Czytałam już opinie lekarzy w ogóle przestrzegającym przez salicylem jako groźnym.

Czytasz po niemiecku?

Bei grossflächiger Anwendung auf der Haut wurde über Salicylatvergiftungen berichtet. Bei der Einnahme können unter anderem Magen-Darm-Beschwerden wie Dyspepsie, Übelkeit, Erbrechen, Durchfall, Magen-Darm-Blutungen und Magen-Darm-Ulzerationen auftreten. Eine Überdosierung äussert sich in Magen-Darm-Beschwerden, Hyperglykämie oder Hypoglykämie, Hautausschläge, Schwindel, Ohrensausen, Seh- und Hörstörungen, Tremor, Verwirrtheitszuständen, Hyperthermie, Schwitzen, Hyperventilation, Störungen des Säure-Basengleichgewichtes und der Elektrolyte, Exsikkose, Koma, Ateminsuffizienz. http://www.pharmawiki.ch/wiki/index....icyls%C3%A4ure

Die Salicylsäure ist ein Metabolit der Acetylsalicylsäure, die im Organismus rasch hydrolysiert wird. Nebenwirkungen sind vor allem allergische Reaktionen, Blutungsneigung, Bronchokonstriktionen (Asthma bronchiale), Magenschleimhautschädigun g mit Blutungen, in Einzelfällen Leberschädigung. Auch Harnsäureretention, Hyperurikämie und Nierenschädigung wurden beobachtet.[16] Ein wichtiger Stoffwechselweg in der Leber führt über die Umwandlung in Salicylursäure. http://de.wikipedia.org/wiki/Salicyl...Toxizit.C3.A4t
No ja akurat bardzo dobrze znam niemiecki i jak przeczytałam te Nebenwirkungen to mi się odechciało kompletnie stosowania kwasu salicylowego...
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 13:05   #3805
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja nie mówię po niemiecku, może ktoś wytłumaczyć o co chodzi z kwasem salicylowym?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 14:17   #3806
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Inne substancje stosowane zewn. się nie wchłaniają do krwiobiegu (np. nadtlenek benzoilu, inne kwasy), salicyl oraz retinoidy tak. Czytałam już opinie lekarzy w ogóle przestrzegającym przez salicylem jako groźnym.

Czytasz po niemiecku?

Bei grossflächiger Anwendung auf der Haut wurde über Salicylatvergiftungen berichtet. Bei der Einnahme können unter anderem Magen-Darm-Beschwerden wie Dyspepsie, Übelkeit, Erbrechen, Durchfall, Magen-Darm-Blutungen und Magen-Darm-Ulzerationen auftreten. Eine Überdosierung äussert sich in Magen-Darm-Beschwerden, Hyperglykämie oder Hypoglykämie, Hautausschläge, Schwindel, Ohrensausen, Seh- und Hörstörungen, Tremor, Verwirrtheitszuständen, Hyperthermie, Schwitzen, Hyperventilation, Störungen des Säure-Basengleichgewichtes und der Elektrolyte, Exsikkose, Koma, Ateminsuffizienz. http://www.pharmawiki.ch/wiki/index....icyls%C3%A4ure

Die Salicylsäure ist ein Metabolit der Acetylsalicylsäure, die im Organismus rasch hydrolysiert wird. Nebenwirkungen sind vor allem allergische Reaktionen, Blutungsneigung, Bronchokonstriktionen (Asthma bronchiale), Magenschleimhautschädigun g mit Blutungen, in Einzelfällen Leberschädigung. Auch Harnsäureretention, Hyperurikämie und Nierenschädigung wurden beobachtet.[16] Ein wichtiger Stoffwechselweg in der Leber führt über die Umwandlung in Salicylursäure. http://de.wikipedia.org/wiki/Salicyl...Toxizit.C3.A4t
Nadtlenek o ile mi wiadomo wchłania się, bo gdzieś czytałam, że jest rakotwórczy

A czy ktoś mógłby po polsku skrócić ten tekst
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 19:07   #3807
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Aredhel następnym razem nałóż mieszankę kw. hialuronowego i olejku na wilgotną twarz - spryskaną hydrolatem, wodą termalną czy zwykłą wodą. Wtedy nie powinno być tego uczucia ściągnięcia
Ok tak spróbuję. mam wodę termalną, ale muszę ją osuszać. To w takim razie po osuszeniu wody termalnej będę musiała na nowo zwilżyć twarz i dopiero nałożyć tą mieszankę. Innego rozwiązania nie widzę.

A ten spirytus naprawdę jest potrzebny przed przygotowanie serum Flavo C? Nie rozumiem po co oni każą to przygotować.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 15:33   #3808
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

uczucie ściągnięcia powoli mija, chyba znalazłam sposób.

Tylko nadal nie wiem na co mi spirytus przy sporządzaniu Flavo C? Jeszcze się do tego nie zabrałam bo obawiam się, ze coś zepsuję. Robiła któraś z was to serum?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 15:48   #3809
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
uczucie ściągnięcia powoli mija, chyba znalazłam sposób.

Tylko nadal nie wiem na co mi spirytus przy sporządzaniu Flavo C? Jeszcze się do tego nie zabrałam bo obawiam się, ze coś zepsuję. Robiła któraś z was to serum?
Na stronie BU masz instrukcje w jaki sposob krok po kroku wykonuje się serum.

"Następnie możesz dodać do Serum porcję alkoholu (alkohol powinien mieć temp. pokojową!). W tym celu użyj plastikowej pipety odmierzając alkohol kroplami, bezpośrednio do butelki z roztworem (ok. 60-65 kropli alkoholu). Wg. życzenia alkohol może zostać pominięty. *(Mały 2.5% dodatek naturalnego alkoholu zmniejsza lepkość serum oraz zwiększa penetrację składników aktywnych w głąb skóry, a tym samym skuteczność serum. Taka ilość alkoholu jest tolerowana nawet przy wrażliwej cerze. Z naszej strony polecamy zastosowanie alkoholu w serum.)"
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 16:18   #3810
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mi pomaga maść Skinoren. Kiedyś przepisał mi ją dermatolog, teraz często kupuję ją sama. Bardzo zmniejszyła mi się ilość wyprysków. Niestety w 100% nie poradzi sobie, często wyskakuje coś drobnego.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.