egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 11:34   #1501
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Unhappy Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja tez poprosze o te projekty bo w sumie je mialam ale niestety moj komp ostatnim czasem padl i je stracilam to moj mail ana121@vp.pl.
noi prosilabym jeszcze zeby mi ktoras pomogla w tym moim temacie ktory wczesniej podalam, bo widze ze pomagacie kolezankom ale mi jeszcze nikt nie odpisal
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 12:14   #1502
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

pewnie żadna z nas nie posiada takiego projektu ja przed chwilą sprawdzalam i też nie mam... więc będziesz musiała sobie jakoś poradzić, albo poszukać na innych stronach...
powodzenia życzę


ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 12:25   #1503
kasi20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

hej iza233 ja mam do ciebie ogromną wyślij mi jakieś projekty plosieee buzia podaje meila kasienka.p1984@wp.pl
kasi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 12:30   #1504
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej kochana równiesz bym chciała do sprawdzenia ten projektjeśli ktoś ma to proszę o podzielenie się w zamian po mogę w czym innym

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

do kasiwysłałam ci kilka projektów w zamian proszę o pomoc!!!!! czy ktoś posiada testy ze stycznia z 2010r.
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 12:41   #1505
pancia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez 121ana121 Pokaż wiadomość
hej dziwczynki dawno mnie tu nie bylo
mam prosbe ma ktoras projekt ''do gabinetu kosmetycznego zglosila sie pani X na zabieg regenerujacy skore twarzy,szyi i dekoldu.Klientka ma 58 lat,skore sucha,zmarszczki w okolicach oczu,czola,glebokie bruzdy nosowo-wargowe.Na szyi skora jest cienka,wiotka.Dwkold pokryty licznymi bruzdami i przebarwieniami.Klientka lubi przebywac na swiezym powietrzu,chetnie korzysta ze sportow,prowadzi intensywny tryb zycia.opracuj projekt realizacji prac zwiazanych z zabiegiem regenrujacym dla klientki.zaproponuj serie zabiegoe i pielegnacje domowa odpowiednia dla skory pani X.

prosze was o pomoc nie wiem jak sie za to zabrac a tym bardziej ze moje 6 mies dziecko nie daje mi nic zrobic
Spróbuję dziś zabrać się za ten projekt. Na jutro, ewentualnie pojutrze będzie gotowy. Mam nadzieję, że pomogę
pancia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 12:43   #1506
kasi20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
hej jezeli ktoras chce jakies projekty to mam te wszystkie z tego forum zapisane w folderze fakt ze siedzialam i stronka po stronce czytałam, ale tutaj po to jestesmy zeby sobie pomagac, takze dawac meile, a co do projektow to miom zdaniem wiele jest niedopracowanych, trzeba samemu je doszlifowac ale tym samym przy okazji sie uczymy jak je robic, ja tak własnie zdałam probny na 88%, zobaczymy jak mi pojdzie na koncowym. pozdrawiam przyszłe kosmetyczki
hej buzia ja chce czy byś mogła mi wysłać podaje swojego meila: kasienka.p1984@wp.pl
kasi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 13:05   #1507
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------


Eeeeeej, ja mam identyczny projekt na zaliczenie z pracowni kosmetycznej jeszcze do niego nie przysiadłam
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 15:31   #1508
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ewela80 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------


Eeeeeej, ja mam identyczny projekt na zaliczenie z pracowni kosmetycznej jeszcze do niego nie przysiadłam
Spróbuję posiedziec nad tym projektem ale niewiem na kiedy zdąże go napisac wiec nie obiecuje

jeżeli to coś pomoże to chciałam wypunktowac co by można zrobic

tytuł: Projekt realizacji prac związany z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego twarzy u kobiety 38 letniej, przy cerze wrażliwej z rozszrzonymi naczyniami krwionośnymi.

założenia:

miejsce wykonania; gabinet kosmetyczny
Płec: kobieta
wiek: 38 lat
zawód ; informatyk
miejsce zamieszkania : duże miasto
cel zabiegu:klientka zgłosiła się na zabieg pielęgnacyjny twarzy,jej skóra jest obrzęknieta,zaczerwienion a z widocznymi popękanymi naczynkami,kobieta skarży sie na uczucie ściągania,pieczenia i szczypania.klientka nie korzystała do tej pory z usług w gabinecie kosmetycznym oraz dermatologa.Pije dużo kawy.

Diagnoza pod lampą lupą:
Skóra twarzy klientki jest cerą wrażliwą, czerwieni się,jest obrzęknieta,występują popękane naczynka krwionośne,klientka po umyciu twarzy odczuwa uczucie ściągania,pieczenia i szczypania.Skóra jej jest sucha,cienka,jasna,delika tna,źle nawilżona,skłonna do odczynów alergicznych,bardzo wrażliwa na działanie czynnikiów zewnętrznych,nie toleruje detergentów,wody i mydła a także wielu kosmetyków9 często uczulają),występuje nadreaktywnośc ze strony naczyń krwionośnych.

Przeciwskazania do zaplanowanego zabiegu:
stany zapalne skóry,bakteryjne,alergicz ne
ciąża,uczulenie na prąd,metalowe częsci w organiźmie,rozrusznik serca,przerwana ciągłośc naskórka,ciąża,zaburzenia czucia,choroby serca,klustrofobia ( jeśli dajemy maskę algową na całą twarz)

opis aparatów,przyborów i preparatów napiszesz sobie
Opis zabiegu poprostu według podanej kolejności opisz co robisz po kolei
przygotuj stanowisko,przygotuj klientke i przeprowadz z nią wywiad kosmetyczny w celu wykluczenia przeciwskazań,opisz swoje przygotowanie czyli przygotowanie kosmetyczki.następnie opisz zabieg krok po kroku,oceń efekty i podaj zalecenia do domu.

W kosmetykach dla cery wrazliwej powinny sie znajdowac takie składniki aktywne jak NMF,ceramidy,kwas hialuronowy,wit C,,rutyna( flawonoid),arnika górska,wyciągi z kasztanowca,wit PP,ekstrakt z limonki,grejpfruta,glinka biała,algi,alantoina,chab er,mocznik,chitozan,dzika róża

1. Demakijaż(mleczko lub śmietanka do cery suchej,wrażliwej tonik bezalkoholowy)
2. Peeling enzymatyczny lub gommage ale bez gumkowania na 10 min pozostawic
3. Galwanizacja+ampułka do cery naczynkowej z wit C i rutyną (Bielenda ma takie) albo jonoforeza z lekiem chlorkiem wapnia albo sonoforeza + żel z wit C zamiast galwanizacji
4. Maska algowa błękitna Rutyna + wit C ( Bielenda) - omijamy oczy i usta albo maska zielona algowa - spirulina (Bielenda),lub żurawinowa maska algowa Bielenda
5. Sollux niebieski na maskę waciki na oczy kładziemy
6. Krem do cery naczynkowej z filtrem ochronnym Bielenda
do zmywania użyłabym przegotowanej wody,lub mineralnej albo płynu micelarnego

wskazania do pielęgnacji; dieta bogata w warzywa i owoce z dużą zawartoscią wit C,powinna ograniczyc albo zaprzestac spożywania kawy,związane jest to z obrzękami i kawa wypłukuje z organizmu cenne pierwiastki,powinna spacerowac albo pływac,wiecej ruchu na świezym powietrzu ponieważ ma siedącą pracę co źle wpływa na krążenie,powinna unikac słońca,solarium,sauny,kąp ieli słonecznych,nagłych zmian temperatury szczególnie gorącego powietrza,,unikac gorących napojów,alkoholu,unikac agresywnych mydeł i wody, uzywac kosmetyków dla cery wrażliwej,stosowac filtry ochronne przed promieniami UV,do cery takiej stosowac powinna bardziej tłuste kremy, pozostawiające ochronny film na skórze.Peeling enzymatyczny polecic,maseczkę z wyciągiem z kasztanowca,krem pod oczy i na powieki.

nie zapomnij o uporządkowaniu stanowiska pracy,dezynfekcji i sterylizacji,wyrzuceniu odpadów albo do odpadów medycznych utylizowanych albo do komunalnych.

We wszystkich preparatachBielendy masz napisane ich działanie wysatrczy poszukac opisów w google

narazie nie mam czasu aby opsac krok po kroku co sie robi ale masz plan wiec spokojnie powinnas napisac.

niewiem czy ci to pomoże ale napisałam jak uważam,może dziewczyny mnie poprawią jak coś nie pasuje tu.pozdrawiam Basia
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-05-05 o 20:19 Powód: dopisek
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 17:12   #1509
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasi20 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

hej iza233 ja mam do ciebie ogromną wyślij mi jakieś projekty plosieee buzia podaje meila kasienka.p1984@wp.pl
kasia20 przesłałam Ci projekty na e-mail. Życzę miłej lektury

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kasi20 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

hej dziewczyny ja mam problem z tym projektem nie wiem jak ruszyć;-( pomóżcie:
do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta lat38 na zabieg pielęgnacyjny twarzy jej skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona z widocznymi popękanymi naczyniami krwionośnymi, kobieta skarży się na uczucie ściągania, pieczenia szczypania. klientka nie korzysta z usług kosmetyczki oraz dermatologa do pielęgnacji skory stosuje krem nawilżający na dzień i na noc. pije dużo kawy pracuje jako informatyk i mieszka w dużym mieście.
to mój meil: kasienka.p1984@wp.pl

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

hej iza233 ja mam do ciebie ogromną wyślij mi jakieś projekty plosieee buzia podaje meila kasienka.p1984@wp.pl
W tym projekcie zrobiłabym:
- galwanizację w celu zamknięcia naczynek
- solux niebieski aby uspokoić delikatną skórę
- pulweryzator w celu nawilżenia i aby zniwelować uczucie ściągania
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 18:36   #1510
iza_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
hej jezeli ktoras chce jakies projekty to mam te wszystkie z tego forum zapisane w folderze fakt ze siedzialam i stronka po stronce czytałam, ale tutaj po to jestesmy zeby sobie pomagac, takze dawac meile, a co do projektow to miom zdaniem wiele jest niedopracowanych, trzeba samemu je doszlifowac ale tym samym przy okazji sie uczymy jak je robic, ja tak własnie zdałam probny na 88%, zobaczymy jak mi pojdzie na koncowym. pozdrawiam przyszłe kosmetyczki

Witaj a czy ja bym mogła Cie prosic o przesłanie tylko jakiegos zabiegu na ciało??? Byla bym bardzo wdzieczna

Tutaj moj meil : izunia63@buziaczek.pl
Z gory serdecznie dziekuje
iza_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 20:21   #1511
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ewela80 edytowałam posta wyżej,mam nadzieje że teraz bez problemu napiszesz bo masz praktycznie wszystko wyjasnione,pisałam to na szybko bo na cały projekt nie mam teraz czasu,ale napewno go dokoncze
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 21:01   #1512
monisia2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej jestem tu nowa i tez zdaje w tym roku egzamin zawodowy, wiec gdybym mogła prosic o przesłanie tych projektów byłabym wdzięczna.. moj mail to monia_miki89@wp.pl
monisia2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 21:49   #1513
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
ewela80 edytowałam posta wyżej,mam nadzieje że teraz bez problemu napiszesz bo masz praktycznie wszystko wyjasnione,pisałam to na szybko bo na cały projekt nie mam teraz czasu,ale napewno go dokoncze

heh, w sumie to nie ja prosiłam o ten projekt, ale dzięki na pewno się przyda bo mam taki sam do napisania na zaliczenie
zastanawiam się tylko czy ta kobieta, to będzie miała trądzik różowaty
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 22:10   #1514
pancia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Wklejam kolejny projekt. On już był na egzaminie, ale może jakieś jego elementy się Wam przydadzą

Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się kobieta w wieku 23 lat na zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy. Klientka ma cerę tłustą z nielicznymi zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi. Skóra twarzy świeci się, ma ziemisty kolor i miejscami wyczuwa się nierówności i ziarnistości. Klientka prowadzi intensywny tryb życia i nieregularnie pielęgnuje cerę.


1. Temat: „Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu oczyszczająco – normalizującego pracę gruczołów łojowych dla 23 – letniej kobiety wraz z zaleceniami dotyczącymi domowej pielęgnacji”

2. założenia:
- płeć: kobieta
- wiek: 23 lata
- stan skóry: tłusta, świecąca się, o ziemistej barwie, wyczuwalne nierówności i ziarnistości, nieliczne zaskórniki otwarte i zamknięte
- tryb życia: intensywny
- pielęgnacja cery: nieregularna

3. diagnoza:
Odbywa się przy pomocy pod lampą ze szkłem powiększającym. Ocenia się kolor, powierzchnię, sprawdza, czy nie występuje łuszczenie, zaczerwienienie, teleangiektazje, rozszerzone pory, zaskórniki i zmiany chorobowe. Następnie przy pomocy dotyku sprawdza się, czy skóra jest gładka, czy szorstka, czy występują nierówności, ziarnistości i zgrubienia. Poprzez delikatne uchwycenie w dwa palce i puszczenie fragmentu skóry sprawdza się elastyczność skóry.

Diagnoza jest następująca:
- kolor skóry szaro – żółty, świadczący o niedostatecznym jej ukrwieniu; skóra jest gruba
- skóra świeci się na skutek wzmożonej pracy gruczołów łojowych
- występują nieliczne zaskórniki otwarte i zamknięte
- pory skóry są rozszerzone i wypełnione nadmiarem sebum
- pod palcami wyczuwalne nierówności i ziarnistości – świadczy to o przerośniętej warstwie rogowej

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki proponuję klientce zabieg oczyszczająco – normalizujący pracę gruczołów łojowych

4. wykaz wskazań i przeciwwskazań:
a) wskazania:
- świecenie się skóry
- rozszerzone pory
- zaskórniki
- nieprawidłowy koloryt cery
- nadmierne rogowacenie naskórka

b) przeciwwskazania:
- stany alergiczne
- stany ropne i zapalne
- przerwana ciągłość naskórka
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry twarzy
- wykwity z treścią ropną
- teleangiektazje
- uczulenie na składniki preparatów używanych do zabiegu
- choroby górnych dróg oddechowych
- wysoka gorączka

5. wykaz środków i preparatów kosmetycznych:
- preparat do demakijażu oczu
- mleczko do demakijażu do skóry tłustej
- tonik bezalkoholowy do skóry tłustej
- peeling typu scrub (zmielone pestki moreli – ścierają martwe komórki naskórka)
- maska rozpulchniająca (odpowiednio dobrana kompozycja ziół)
- preparat antybakteryjny do twarzy (olejek z drzewa herbacianego – działanie przeciwbakteryjne, gojące)
- maska łagodząca, ściągająca (alantoina – działanie łagodzące, wyciszające skórę, redukujące zaczerwienienia, glinka zielona – przywraca naturalne PH skóry, zwęża pory, absorbuje nadmiar sebum i zanieczyszczenia)
- serum normalizujące - Wit B3 (reguluje wydzielanie sebum), kwas azelainowy (zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces keratynizacji mieszków włosowych)
- krem matujący - kwasy AHA i BHA w niskich stężeniach - działanie nawilżające, regulujące rogowacenie naskórka, cynk – działanie absorbujące nadmiar sebum, filtry UV – ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym, Wit E – zwalcza wolne rodniki, spowalniając starzenie się skóry na skutek działania czynników zewnętrzych (promienie UV, zanieczyszczenia)
- krem pielęgnacyjny na okolice oczu (filtry UV – ochrona przed promieniowaniem słonecznym, Wit. E – ochrona przed wolnymi rodnikami, aloes – działanie nawilżające i łagodzące podrażnienia)
- środki do dezynfekcji dłoni oraz aparatów kosmetycznych, środek do dezynfekcji powierzchni

6. wykaz sprzętu i aparatury; narzędzi, przyborów i materiałów higienicznych

- fotel kosmetyczny
- taboret kosmetyczny
- sterylizator
- wapozon
- stolik na kosmetyki
- lampa bezcieniowa z lupą
- d’arsonwal
- lampa sollux z niebieskim filtrem
- kosz na brudną bieliznę
- zegar
- pojemnik na zużyte materiały higieniczne
- pojemnik na odpady sanitarne przeznaczone do utylizacji

- płatki kosmetyczne
- chusteczki higieniczne
- rękawiczki jednorazowego użytku
- opaski na włosy
- ręcznik frotte
- koc
- fartuszek ochronny dla kosmetyczki
- jednorazowy pokrowiec na fotel
- apteczka
- szpatułka do nabierania preparatów
- pędzelek do nakładania preparatów
- miseczki na wodę
- sterylne igły jednorazowego użytku
- łyżeczka UNNY
- jednorazowe, jałowe gaziki
- kompresy do zmywania twarzy

7) metodyka

a) przygotowanie stanowiska pracy:
- fotela kosmetycznego – zdezynfekowanie płynem do dezynfekcji powierzchni, nałożenie czystego pokrowca
- taboretu obrotowego dla kosmetyczki – ustawienie z tyłu, za głową klientki, wyregulowanie odpowiedniej wysokości
- stolika z potrzebnymi środkami, preparatami, narzędziami i materiałami higienicznymi. Do uprzednio umytej i zdezynfekowanej miseczki nalewamy ciepłą wodę.
- bielizny zabiegowej (opaska, ręcznik frotte) dla klientki oraz koca
- ustawienie lampy – lupy zgodnie z higieną i ergonomią pracy. Włączamy ją przed diagnozą przedmiotową.
- ustawienie i sprawdzenie stanu technicznego aparatury, podłączenie do sieci. W przypadku wapozonu należy wlać do zbiornika odpowiednią ilość świeżej, destylowanej wody, a w przypadku lampy sollux nałożyć niebieski filtr. Włączenie wapozonu i ustawienie dyszy w neutralnym położeniu (tak, by para nikogo nie oparzyła).

b) wykaz prac wchodzących w skład prawidłowo wykonanego zabiegu z uwzględnieniem kolejności
c) opis sposobu realizacji określonych w wykazie prac i czynności wraz z opisem technik ich wykonania z zastosowaniem przepisów BHP

- powitanie klientki

- Poproszenie klientki o zdjęcie bluzki i zdjęcie metalowych przedmiotów, wygodne i bezpieczne umiejscowienie na fotelu, zabezpieczenie bielizny ręcznikiem frotte, a włosów opaską, nakrycie kocem

- przeprowadzenie wywiadu – pytam klientkę o to, jakie ma problemy z cerą, jak pielęgnuje ją w domu, czy dokucza jej któraś z dolegliwości wymienionych w punkcie „przeciwwskazania”, jaki styl życia prowadzi, jaką dietę stosuje, w jakich warunkach pracuje

- mycie i dezynfekcja swoich rąk. Myjemy w ciepłej wodzie z mydłem, dezynfekujemy poprzez spryskanie ich płynem do dezynfekcji skóry.

- diagnoza przedmiotowa skóry w celu ostatecznego wykluczenia przeciwwskazań i dobrania odpowiedniego zabiegu – opis w punkcie 3.

- wykonuję demakijaż
Technika: Dwa płatki kosmetyczne zwilżam preparatem do demakijażu oczu i ust i przykładam na okolice oczu (klientka ma zamknięte oczy). Kolejny płatek zwilżam tym samym preparatem i zmywam dolną, a następnie górną wargę, przytrzymując 3 palcem drugiej ręki obniżacz, a 2 palcem dźwigacz kąta ust.
Nakładam na dłonie mleczko do demakijażu i rozprowadzam na twarzy, szyi i dekolcie klientki ruchami kolistymi zgodnie z przebiegiem mięśni. Zwilżam dwa płatki kosmetyczne w ciepłej wodzie i usuwam za ich pomocą resztki preparatu. Czynność tę powtarzam do momentu, aż aktualnie użyte płatki będą czyste.
Przystępuję do demakijażu oczu – nałożonymi na nich płatkami delikatnie usuwam makijaż – ruchem posuwistym zataczając „koło” wokół oczu (prawe oko przeciwnie do wskazówek zegara, lewe zgodnie ze wskazówkami zegara), delikatnie pocierając w obie strony (z brwi) i ruchem w dół od nasady do końca rzęs, a następnie rąbkiem dwukrotnie złożonego wacika pod dolnymi rzęsami w stronę wewnętrznego kącika makijaż (z rzęs).

- tonizuję cerę
Technika: zwilżam płatek kosmetyczny tonikiem do cery problematycznej i przecieram nim delikatnie dekolt, szyję i twarz od dołu ku górze zgodnie z przebiegiem mięśni, omijając okolice oczu i ust.

- wykonuję peeling:
Technika: moczę dłonie w ciepłej wodzie i zwilżam nimi twarz, szyję i dekolt klientki. Szpatułką nabieram odpowiednią ilość preparatu, rozprowadzam ją na dłoniach i ruchami masażu rozprowadzam preparat na twarzy, szyji i dekolcie klientki okrężnymi ruchami, z dołu do góry, zgodnie z przebiegiem mięśni. Omijam usta i okolice oczu. Zmywam przy użyciu zwilżonych w wodzie dwóch płatków kosmetycznych. Osuszamy skórę chusteczką higieniczną. Peeling trwa ok. 1 minuty.

- rozpulchniam skórę:
Technika: Na twarz klientki nakładam maskę rozpulchniającą. Nabieram odpowiednią ilość szpatułką, przenoszę na pędzelek i rozprowadzam maskę przy jego użyciu ruchami posuwistymi z dołu go góry. W chwili pojawienia się pary, dyszę wapozonu nakierowuję na twarz klientki (z odpowiedniej odległości, aby nie została poparzona parą, mogła swobodnie oddychać, a para objęła swym zasięgiem całą twarz). Pozostawiam klientkę pod wapozonem na 20 minut. Po upływie tego czasu odsuwam dyszę wapozonu od twarzy klientki i wyłączam urządzenie.

- wykonuję oczyszczanie mechaniczne:
Technika: Nakładam na dłonie jednorazowe rękawiczki. Końce palców wskazujących obu rąk osłaniam sterylnymi gazikami. Palce układam po przeciwnych stronach zaskórnika, po czym je do siebie zbliżam, jednocześnie wywierając opuszkami delikatny nacisk na tkanki, aby wydobyć treść zaskórnika. Oczyszczam kolejno nos, brodę, policzki i czoło. Zaskórniki zamknięte przed oczyszczeniem delikatnie przekłuwam sterylną igłą, aby zrobić ujście dla ich treści, po czym postępuję tak jak powyżej. Miejsca trudno dostępne oczyszczam łyżeczką UNNY – końcówką obejmuję zaskórnik i lekko dociskam ją do skóry. Po skończonym oczyszczaniu zdejmuję rękawiczki, myję i dezynfekuję swoje dłonie.

- dezynfekuję skórę preparatem antybakteryjnym do twarzy.
Technika: na płatek kosmetyczny nabieram odpowiednią ilość preparatu i przemywam nim twarz klientki, omijając okolice oczu i usta.

- wykonuję darsonwalizację.
Technika: włączenie urządzenia, ustawienie odpowiedniego natężenia. Przyłożenie peloty do twarzy klientki i delikatne przesuwanie jej powolnymi ruchem z dołu do góry, zgodnie z przebiegiem mięśni. Czas – 10 minut.

- ściągam rękawiczki, myję, osuszam i dezynfekuję dłonie

- nakładam maskę łagodzącą, ściągającą.
Technika: nabranie szpatułką odpowiedniej ilości preparatu, przeniesienie na pędzelek i nałożenie na twarz klientki. Włączenie lampy sollux z niebieskim filtrem i nakierowanie głowicy na twarz klientki (odległość – 40 cm). Pozostawienie klientki pod lampą na 20 min. Po upływie tego czasu wyłączenie lampy i zmycie maski dwoma namoczonymi w ciepłej wodzie płatkami kosmetycznymi.

- nakładam serum normalizujące.
Technika: otwarcie ampułki zgodnie z zaleceniami producenta. Wylanie zawartości na dłoń, potarcie o drugą dłoń (aby przeszła na nią część preparatu) i delikatne wklepanie w twarz klientki.

- nakładam krem pielęgnacyjny na okolice oczu.
Technika: nabranie szpatułką odpowiedniej ilości preparatu, naniesienie na czwarty palec jednej i drugiej dłoni, delikatne wklepanie w dolną i górną powiekę

- nakładam krem matujący na twarz.
Technika: nabranie szpatułką odpowiedniej ilości preparatu, rozprowadzenie na obu dłoniach i delikatne rozprowadzenie na twarzy ruchami głaskania.
- zdjęcie bielizny zabiegowej, ewentualna pomoc klientce przy zejściu z fotela i ubraniu się.
- rozmowa z klientką dotycząca zaleceń do domowej pielęgnacji (punkt 8)
- pożegnanie klientki i zaproszenie na kolejny zabieg

d) ocena efektów zabiegu:
- cera została oczyszczona z zaskórników otwartych i zamkniętych
- ziemisty odcień cery został zredukowany
- cera jest gładsza, zredukowane zostały nierówności i ziarnistości
- świecenie cery zostało zredukowane

Efekty będą wyraźniejsze, jeśli klientka skorzysta z serii zabiegów oczyszczająco - normalizujących (6 zabiegów, po 1 tygodniowo), a następnie będzie się zgłaszać raz w miesiącu w ramach profilaktyki.


e) czynności końcowe na stanowisku pracy


- wyłączenie lampy
- zdjęcie jednorazowego pokrowca z fotela, umieszczenie go w pojemniku na zużyte materiały higieniczne., dezynfekcja powierzchni fotela (spryskanie płynem do dezynfekcji powierzchni z odległości 20 centymetrów, osuszenie jednorazowym ręcznikiem)
- dezynfekcja łyżeczki UNNY
- umieszczenie chusteczek higienicznych i wacików w pojemniku na zużyte materiały higieniczne.
- umieszczenie rękawiczek jednorazowych, gazików i igły w pojemniku na odpady sanitarne przeznaczone do utylizacji.
- zdezynfekowanie peloty poprzez spryskanie jej płynem do dezynfekcji aparatów kosmetycznych.
- odłączenie z sieci aparatury i ostawienie jej na miejsce.
- umycie miseczki, pędzelka i szpatułki w ciepłej wodzie z mydłem, opłukanie, osuszenie i zdezynfekowanie (płyn do dezynfekcji narzędzi).
- dezynfekcja powierzchni stolika płynem do dezynfekcji powierzchni – tak samo jak powierzchni fotela
- odstawienie na miejsce kosmetyków.

8) zalecenia dla klientki do domu:

- oczyszczać cerę preparatem przeznaczonym do cery tłustej, tonizować tonikiem również do tego rodzaju cery – rano i wieczorem
- raz w tygodniu wykonywać piling w celu regularnego złuszczania martwych komórek naskórka (zapobiegnie to nierównościom i ziarnistością)
- stosować kremy do cery tłustej. Na dzień matujący, z filtrami UV, na noc normalizujący pracę gruczołów łojowych. Stosować krem pielęgnacyjny pod oczy, na dzień z filtrami UV.
- nadmierne opalanie nie jest wskazane – wysusza cerę, przez co gruczoły łojowe wzmagają swą czynność, aby łój mógł ją nawilżyć
- ograniczyć przebywanie w zadymionych pomieszczeniach oraz w pomieszczeniach klimatyzowanych (klimatyzacja podobnie jak słońce, wysusza skórę, co jeszcze bardziej nasila pracę gruczołów łojowych)
- dbać o dotlenienie – przebywać dużo na świeżym powietrzu, uprawiać sport na świeżym powietrzu (zapobiegnie to ziemistemu odcieniu cery)
- dbać o odpowiednią ilość snu (warunek niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania i ładnego wyglądu cery)
- stosować kosmetyki do makijażu o lekkiej konsystencji, nie zatykające porów)
pancia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 22:14   #1515
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ewela80 Pokaż wiadomość
heh, w sumie to nie ja prosiłam o ten projekt, ale dzięki na pewno się przyda bo mam taki sam do napisania na zaliczenie
zastanawiam się tylko czy ta kobieta, to będzie miała trądzik różowaty
Ojej no to do kasi20 pisałamAle fajnie,że się przyda.Hmm,trudno powiedziec,bo nie pisze że, to jest trwały rumień i w jakich okolicach,fakt jest zaczerwienienie i popękane naczynka, kwalifikowało by się to do 1 stopnia trądziku różowatego,bo nie pisze nic o grudkach,krostkach czy naciekach.

może inne dziewczyny się wypowiedzą?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 23:22   #1516
pancia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Ojej no to do kasi20 pisałamAle fajnie,że się przyda.Hmm,trudno powiedziec,bo nie pisze że, to jest trwały rumień i w jakich okolicach,fakt jest zaczerwienienie i popękane naczynka, kwalifikowało by się to do 1 stopnia trądziku różowatego,bo nie pisze nic o grudkach,krostkach czy naciekach.

może inne dziewczyny się wypowiedzą?
Hmmm... zaczerwienienie to by bardziej było związane z wrażliwością cery, tam dalej pisze o uczuciu ściągnięcia, pieczenia. Myślę, że to nie zahacza jeszcze o trądzik różowaty (choć teleangiektazje to sygnał ostrzegawczy, aby zacząć intensywną pielęgnację i ochronę takiej skóry przed t.różowatym). Gdyby było napisane "rumień", to już co innego. Tak, nie pisze o wykwitach, więc tym bardziej. Jak dla mnie jest to cera wrażliwa (zaczerwienienie jest związane z wrażliwością) i naczyniowa. Zastanawia mnie to uczucie ściągnięcia, czy podpiąć to pod cerę suchą... może lepiej nie ryzykować, po prostu napisać, że odbudowujemy płaszcz hydrolipidowy, aby wzmocnić barierę obronną skóry przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. aha, i obrzęk - prawdopodobnie trzeba będzie wykonać masaż twarzy z elementami drenażu limfatycznego (???).
pancia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 09:53   #1517
anulka8233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej. Ja tez poprosze o przeslanie mi tych projektow. Bede bardzo wdzieczna. Moj mail: anulka8233@wp.pl Pozdrawiam
anulka8233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 10:21   #1518
kasi20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

cześć dziewczyny muszę powiedzieć ze Basia8212 jest bystra w tych projektach ;-) więc trzeba wziąć z kolerzanki przykład i ostro przysiąść do nauki.
kasi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 12:53   #1519
anulka8233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej. Mozecie mi napisac jakie wystepuja skladniki aktywne w poszczegolnych typach urody???? :/ Z gory wielkie dzieki
anulka8233 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 13:22   #1520
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anulka8233 Pokaż wiadomość
hej. Mozecie mi napisac jakie wystepuja skladniki aktywne w poszczegolnych typach urody???? :/ Z gory wielkie dzieki
CERA DOJRZAŁA :
- biotyna
- koenzym Q10
- witamina A (retinoidy), witamina E, C, P
- brzoza, skrzyp, grejpfrut
- skwalen ( z kasztanowca i jojoby)
- peptydy z soi
- kwasy owocowe
- kolagen
- elastyna
- fitohormony
- izoflawony
- spirulina

CERA Z PRZEBARWIENIAMI :
- witamina A, C
- wyciąg z brzozy, grejpfruta
- ekstrakt z morwy białej
- ekstrakt z lukrecji
- kwas salicylowy
- rezorcyna
- maski z ekstraktem z placenty
- kwasy owocowe

CERA TŁUSTA :
- kwasy owocowe
- drożdże
- łopian
- krwawnik
- tymianek
- oczar wirginijski
- aloes
- hinokitol
- olejek z drzewa herbacianego
- kaolin
- tlenek cynku
- srebro
- glinka zielona



CERA NACZYNKOWA :
- witamina C i K
- miłorząb japoński
- rutyna
- arnika
- kasztanowiec (rutozyd, kumaryny, escyna)
- skrzyp (związki krzemu)
- glinka biała
- algi zielone
- świetlik
- karczoch
- kasztanowiec indyjski
- meristem

CERA WRAŻLIWA :
- rutyna
- arnika
- witamina C i K
- olej z migdałów
- awokado
- d-panthenol (prowitamina witaminy B5)
- alantoina
- azuleny
- witamina E
- flawonoidy
- wyciąg z lukrecji
- miłorząb japoński
- tlenek cynku
- dwutlenek tytanu
- wyciąg z soi
- siemię lniane
- zielona herbata

CERA SUCHA :
- witamina B5
- witaminy E, A, H, C
- ekstrakt z kasztanowca
- kwas hialuronowy
- mocznik
- euceryna
- ekstrakt z lukrecji
- enzymy z owoców papai
- kaolin
- bio-morska elastyna
- kolagen
- ceramidy
- aloes


Proszę
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 13:29   #1521
Ewi007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: 3miast
Wiadomości: 2
GG do Ewi007
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam Kobietki!
zawitałam tu pierwszy raz dziś, w czerwcu czeka mnie egzamin zawodowy [brrr] Mam nadzieje, że podołam! Również wam tego życzę!
Szukałam arkuszy z poprzednich lat a wyskakiwały mi jakies płatności smsami!CKE zablokowana,cóż maturki i te sprawy.
Jeżeli któraś z was posiada takie arkusze to bardzo proszę o przesłanie ich na ewi007@wp.pl

z góry dziekuje i powodzenia!

P.s będę tu częściej zaglądać
Ewi007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 13:29   #1522
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mam pytanie, jesli piszemy diagnoze stanu skóryklientki, w zabiegu HENNY na brwi i rzesy oraz depilacje pęsetą - to opisujemy cechy skóry? czy cechy brwi i rzęs???? i czy musimy klientke oglądac pod lampa bezcieniowa z lupą przy wykonywaniu diagnozy? czy nie? czy tylko w przypadku malo widocznych wlosków piszemy ta lampe..
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 13:57   #1523
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Ewi007 Pokaż wiadomość
Witam Kobietki!
zawitałam tu pierwszy raz dziś, w czerwcu czeka mnie egzamin zawodowy [brrr] Mam nadzieje, że podołam! Również wam tego życzę!
Szukałam arkuszy z poprzednich lat a wyskakiwały mi jakies płatności smsami!CKE zablokowana,cóż maturki i te sprawy.
Jeżeli któraś z was posiada takie arkusze to bardzo proszę o przesłanie ich na ewi007@wp.pl

z góry dziekuje i powodzenia!

P.s będę tu częściej zaglądać


tutaj podaję linka do strony z forum na której jest test z 2007 roku

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240473&page=13
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 14:05   #1524
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Ewi007 Pokaż wiadomość
Witam Kobietki!
zawitałam tu pierwszy raz dziś, w czerwcu czeka mnie egzamin zawodowy [brrr] Mam nadzieje, że podołam! Również wam tego życzę!
Szukałam arkuszy z poprzednich lat a wyskakiwały mi jakies płatności smsami!CKE zablokowana,cóż maturki i te sprawy.
Jeżeli któraś z was posiada takie arkusze to bardzo proszę o przesłanie ich na ewi007@wp.pl

z góry dziekuje i powodzenia!

P.s będę tu częściej zaglądać

Prawie wszystkie testy są umieszczone na wcześniejszych stronkach forum niektóre nawet po kilka razy
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 14:18   #1525
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jescze jedno, czy gdy piszemy o przygotowaniu stanowiska pracy to piszemy o dezynfencji wszystkich narzędzi? prosze o odpowiedz.
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 14:25   #1526
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anulka8233 Pokaż wiadomość
hej. Mozecie mi napisac jakie wystepuja skladniki aktywne w poszczegolnych typach urody???? :/ Z gory wielkie dzieki
hej,a czy nie chodziło o typy cer?bo typy urody to inna sprawa

Wymienię jakie powinny zawierac składniki kosmetyki w poszczególnych rodzajach cer
cera sucha: NMF( Naturalny czynnik nawilżający0,ceramidy,pro teiny jedwabiu,aminokwasy,wit A,wit E,koenzym Q10,chitozan,ekstrakt z liści drzewa oliwnego,kawior,kwas hialuronowy,alantoina,alg i,mocznik,kolagen,wit B5,panthenol,elastyna

cera normalna: aloes,NMF,ekstrakt z alg brunatnych( alginat),hibiskus,protein y mleczne,wit.E,melon,

cera mieszana: zarówno kosmetyki ze składnikami jak dla cery suchej,bo trzeba nawilżac partie suche,a także pochłaniające nadmiar sebum i regulujące pracę gruczołów łojowych:

cera tłusta: cynk,kwas salicylowy,siarka,glinka zielona,błoto z Morza Martwego, fiołek trójbarwny,borowina,tymia nek,szałwia,wit B6,lukrecja gładka,korzeń łopianu,ziele skrzypu,rumianek,olejek z drzewa herbacianego,alfahydroksy kwasy,drozdże,kaolin

cera naczynkowa;wit C,rutyna,ekstrakt z owoców dzikiej róży,limonka i grejpfrut,kora kasztanowca,arnika górska,kora dębu,oczar wirginijski (hamamelis),lisc miłorzębu ( Ginko Biloba),ziele wąkrąty ( Centella Asiatica),skrzyp polny,D-Panthenol,siemię lniane,olejek cytrynowy,

cera dojrzała:witamina E, biotyny, koenzymu Q10, witaminy C, retinol( wit A),proteiny owsa,migdałów,ryżu,fitoho rmony,Beta-glucan,alantoina,algi,bia ła herbata,glinka biała,ekstrakt z soi,kwas glikolowy,wit PP,ceramidy,skwalen,ekstr akt z winogrona (olejek też),mocznik,gliceryna,bo rowina,kolagen,
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 15:09   #1527
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Kobitki a może podsumujemy nasze wiadomości odnośnie zabiegów przeznaczonych dla danego typu cery np:

CERA TŁUSTA:
1. Kwasy AHA- poprawa napięcia naskórka, powstrzymywanie procesu starzenia się, zmiękczenie i wygładzenie skóry, przyspieszenie odnowy komórkowej.
2. Mikrodermabrazja- zabieg podstawowy twarzy, szyi i dekoltu, stymulujący naturalną odbudowę, poprawiający kondycję skóry.
3. Peeling kawitacyjny - wibracje ultradźwiękowe, które docierają głęboko w pory i mieszki włosowe oczyszczając je z nadmiaru serum, starych, obumarłych komórek, wydzielin i tłuszczów. Rezultatem jest natychmiastowe oczyszczenie z efektem wygładzającym oraz dokładne przygotowanie skóry na lepszą penetracje składników aktywnych.
4. Darsonwalizacja- wytwarzający się ozon ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne.
CERA NACZYNKOWA:
1. Jonoforeza – ampułka z Wit C
2. Sollux z niebieskim filtrem
3. Zabieg obkurczająco - łagodzący dla cery z rozszerzonymi naczynkami (maska biokolagenowa, ampułka stymulująca, krem z arniką) proponuje firma Eris. Dzięki niemu następuje wzmacnienie ścianek naczyń krwionośnych oraz regulacja ciśnienia osmotycznego w naczynkach
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 17:03   #1528
anetka21_2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iza_89 Pokaż wiadomość
Witaj a czy ja bym mogła Cie prosic o przesłanie tylko jakiegos zabiegu na ciało??? Byla bym bardzo wdzieczna

Tutaj moj meil : izunia63@buziaczek.pl
Z gory serdecznie dziekuje
O JA TEŻ BARDZO BYM CIĘ PROSIŁa O PRZESŁANIE PROJEKTÓW I TESTÓW
anetq19@orange.pl
anetka21_2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 11:32   #1529
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej Izka masz moze wiecej tych zabiegow do roznych cer?? bardzo bym cie prosila o przeslanie na maila. jak masz jeszcze zabiegi na cialo tez poprosze a zwlaszna na cellulit bo jakos sobie z tym nie radze
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 12:18   #1530
kasi20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam dziewczyny czy wiecie jakich prądów nie będzie na projekcie?. Bo u mnie Pani mówiła że mikrodermobrazja i peeling kawitacyjny.
ciekawe czy babka nie ściemnia

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

hehe
kasi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.