Co zrobic z taką skórą na nogach ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 10:50   #1
kingaa9090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 86

Co zrobic z taką skórą na nogach ?


Więc tak:na łydkach mam taką dziwną skóre,na środku skóra jest tak jakby ciemniejsza,nie wiem czy to są jakies przebarwienia czy co ;/
A na udach często wyskakują mi czerwone krosty ,najczesciej pare dni po goleniu ....Dodaje zdjecia,ale na nich nie widac tego tak dobrze ....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg teaahj.jpg (19,1 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 789.jpg (18,5 KB, 157 załadowań)
kingaa9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 11:28   #2
wpatrujacy sie elf
Raczkowanie
 
Avatar wpatrujacy sie elf
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 108
Dot.: Co zrobic z taką skórą na nogach ?

Krosty pare dni po goleniu to ja tez mam, i jak mi wiadomo to przez podrazniona skore
__________________
Razem od 11.11.2009 <3

''Bez popelniania bledow czlowiek nie bylby czlowieczy''
wpatrujacy sie elf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 11:50   #3
Pati155
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 697
GG do Pati155
Dot.: Co zrobic z taką skórą na nogach ?

Również mam takie podrażnienia. Szczególnie na tylnej części ud ;/ Ja to smaruje kremem nivea a potem wazeliną i jakoś daje rade. Co prawda trzeba być bardzo systematycznym, to jednak się opłaca. Oczywiście nie daje głowy, ze na Ciebie tez pomoże, bo wiadomo, każdy ma inną skórę
Pati155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 09:26   #4
AgattkaM
Zadomowienie
 
Avatar AgattkaM
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Neverwhere
Wiadomości: 1 283
Dot.: Co zrobic z taką skórą na nogach ?

a używasz peelingu po goleniu? jak mi się dobrze wydaje powinno się go używać 24 godziny po zabiegu depilacji. ja ud nie golę, więc czegoś podobnego nie doświadczyłam. natomiast czasem pojawiają mi się pojedyncze krostki, jednak u mnie zależne jest to od wody (na weekendy zwykle wyjeżdżam do rodziny i wtedy pojawiają się takie problemy) lub przy zmianie kosmetyku myjącego.

jeśli golisz nogi maszynką, może powinnaś się zastanowić nad przejściem na depilator lub golarkę? jeśli nie - peeling i odpowiednie nawilżenie mleczkami/balsamami.

na łydce nic nie widać : )
__________________
"To, że zwierzę jest duże, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości. Jakkolwiek duży Tygrys się wydaje, potrzebuje tyle czułości, ile Maleństwo."

on Tygrys, ja Maleństwo
AgattkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 12:52   #5
Pati155
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 697
GG do Pati155
Dot.: Co zrobic z taką skórą na nogach ?

Cytat:
Napisane przez AgattkaM Pokaż wiadomość
a używasz peelingu po goleniu? jak mi się dobrze wydaje powinno się go używać 24 godziny po zabiegu depilacji. ja ud nie golę, więc czegoś podobnego nie doświadczyłam. natomiast czasem pojawiają mi się pojedyncze krostki, jednak u mnie zależne jest to od wody (na weekendy zwykle wyjeżdżam do rodziny i wtedy pojawiają się takie problemy) lub przy zmianie kosmetyku myjącego.

jeśli golisz nogi maszynką, może powinnaś się zastanowić nad przejściem na depilator lub golarkę? jeśli nie - peeling i odpowiednie nawilżenie mleczkami/balsamami.

na łydce nic nie widać : )
Zgadzam się z koleżanką w sprawie peelingów. Jednak osobiście odradzam depilator. Użyłam takiego urządzenia chyba 3 bądź 4 razy i teraz leży gdzieś daleko w szafie.. Jako że mam wrażliwą skórę (prawdopodobnie tak jak Ty) to tak mi zmasakrował nogi, że męczyłam się rok z doprowadzeniem ich do w miarę normalnego stanu. Pieczenie, skóra czerwona jak po oparzeniu i wrastające włoski, przy potarciu gąbką podczas kąpieli szczypanie nie do zniesienia.. Dokładnie w tamtym roku w lipcu go kupiłam, a od września leży w szafie i od września doprowadzam moje nogi do ładu.. ale blizny i tak już pozostaną po wrastających włosach i wyskubywaniu ich wykałaczką ;/
Pati155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 18:07   #6
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Co zrobic z taką skórą na nogach ?

golisz uda ?

golenie to przeważnie podrażnienie. stąd krostki.

edit:
ja również odradzam depilator, szczególnie jak ktoś ma słabe włosy ktore nie mają siły przebić się przez skórę - stany zapalne gwarantowane! a potem BLIZNY. dziękuję, odradzam z calego serca!! depilator do kosza.

Edytowane przez findsomething
Czas edycji: 2011-06-30 o 18:10
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 02:16   #7
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Co zrobic z taką skórą na nogach ?

Po goleniu normalne krostki, jeszcze tym bardziej, jeżeli robi się to jak ma się gęsią skórkę, ponieważ jakby nie było uszkadzasz wtedy te wypukłości.

Ja też nie polecam depilatora, nie dość że baardzo boli, to jeszcze efekt jest taki, że włoski zaczynają odrastać nie równo i okazuje się, że nogi trzeba depilować co 3 dni, bo odrosła część nowych. o ti tak.

Ja na sobie to wypróbowałam - nigdy nie gól się na szybko, tzn pochlapie lekko wodą i dawaj. Tak to ręce gwarantowane caaałe czerwone i mocno podrażnione, ponieważ nie ma poślizgu. Jeżeli się golicie to zawsze posmarujcie te miejsca choć jakąś pianą po myciu czy trochę żelu

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-01 o 02:19
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.