problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 15:46   #1
pola13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Question

problem


Panie Doktorze,
Czy jest możliwośc operacji niesymetrycznej twarzy,nierówno osadzone oczy-jedno wyzej?
pola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 22:45   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: problem

Ew. korekcja polega na cięciu kości twarzoczaszki i przemieszczeniu ochodołów wraz z zawartością. Rzadko spotyka sie tego typu asymetrię, najcząściej dotyczy ona całej twarzy, a łatwo rozpoznać ja wstepnie porównując przebieg linii zgryzu do przebiegu linii poprowadzonej przez źrenice.
Zabiegi wykonywane sa w oddziałach chirurgii czaszkowo-twarzowej lub niektórych oddziałach chirurgii plastycznej, oczywiście zawsze w warunkach szpitalnych.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:30   #3
pola13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: problem

Cytat:
Napisane przez pskupin
Ew. korekcja polega na cięciu kości twarzoczaszki i przemieszczeniu ochodołów wraz z zawartością. Rzadko spotyka sie tego typu asymetrię, najcząściej dotyczy ona całej twarzy, a łatwo rozpoznać ja wstepnie porównując przebieg linii zgryzu do przebiegu linii poprowadzonej przez źrenice.
Zabiegi wykonywane sa w oddziałach chirurgii czaszkowo-twarzowej lub niektórych oddziałach chirurgii plastycznej, oczywiście zawsze w warunkach szpitalnych.
Panie Doktorze, dziekuje za odpowiedz;
Czy mógłby Pan polecić mi chirurga z Krakowa(najlepiej), własnie z zakresu chirurgii czaszkowo-twarzowej, czy też ogólnie chirurgii plastycznej, do którego mogłabym się udac na konsultacje w mojej sprawie(niesymetryczna twarz)?
pola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:06   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: problem

Bardzo mi przykro, ale nie znam tak dobrze Krakowa, a szkoda.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 13:49   #5
karolinka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3
Dot.: problem

Witam serdecznie.

Czy mógłby Pan napisać coś więcej o tej operacji, bo niestety problem niesymetrycznych oczu dotyczy także mnie i nie jest to jakieś moje widzimisie tylko poważne zniekształcenie twarzy(ale nie wyniku zadnej choroby czy urazu, po prostu taka sie już urodziłam).
Konkretnie chodzi mi:
1. Czy jest Pan w stanie napisać, czy często się przeprowadza tego typu operacje, w naszym kraju tzn. ile miej więcej na rok? I który z polskich specjjalistów ma w tym największe doświadczenie? Pytam, bo wydaje mi się, że jest to operacja bardzo nietypowa i niezdziwie się, że tego typu korekcje wykonuje sie dwa razy w roku albo jescze rzadziej ale mam nadzieje, że się myle.
2. Jakie są możliwe powikłania? Czy utrata wzroku albo nawet smierć jest możliwa? I czy często się zdarzają?
3. Ile trwa czas rekonwalescencji tzn. po jakim czasie będe mogła wrócić do pracy i codziennych zadań?
4. I gdzie są umieszczone blizny

Dziękuje Panie Doktorze z góry za pomoc i życze miłego dnia.
karolinka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 22:05   #6
karolinka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3
Dot.: problem

Zapomniałam najważniejszego pytania

Czy tego typu operacje mozna wykonać, ze wskazań kosmetycznych czy tylko zdrowotnych=życiowych??

pozdrawiam serdecznie.
karolinka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 23:30   #7
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: problem

Cytat:
Napisane przez karolinka666
Witam serdecznie.

Czy mógłby Pan napisać coś więcej o tej operacji, bo niestety problem niesymetrycznych oczu dotyczy także mnie i nie jest to jakieś moje widzimisie tylko poważne zniekształcenie twarzy(ale nie wyniku zadnej choroby czy urazu, po prostu taka sie już urodziłam).
Konkretnie chodzi mi:
1. Czy jest Pan w stanie napisać, czy często się przeprowadza tego typu operacje, w naszym kraju tzn. ile miej więcej na rok? I który z polskich specjjalistów ma w tym największe doświadczenie? Pytam, bo wydaje mi się, że jest to operacja bardzo nietypowa i niezdziwie się, że tego typu korekcje wykonuje sie dwa razy w roku albo jescze rzadziej ale mam nadzieje, że się myle.
2. Jakie są możliwe powikłania? Czy utrata wzroku albo nawet smierć jest możliwa? I czy często się zdarzają?
3. Ile trwa czas rekonwalescencji tzn. po jakim czasie będe mogła wrócić do pracy i codziennych zadań?
4. I gdzie są umieszczone blizny

Dziękuje Panie Doktorze z góry za pomoc i życze miłego dnia.
1. Kilka-kilkanaście / rok. Polanica.
2. Tak. Tak. Nie.
3. Indywidualnie =, od 2 tygodni do 3 miesięcy.
4. Skóra owłosiona głowy, załamek górny przedsionka jamy ustnej.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 23:31   #8
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: problem

Tylko w przypadku uciążliwości - w szerokim znaczeniu - w/w asymetrii.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.