Przesądy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-23, 10:25   #61
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

fajne
do pośmiania się w sam raz
ja w żadne takie zabobony nie wierze, nigdy nie byłam przesądna
- ślub biorę w lipcu
- welonu mieć nie będę
- moją świadkową będzie mężatka
w ogole u mnie duzo rzeczy jest na opak

moja babcia strasznie świruje z tymi zabobonami, za kazdym razem jak jej mówie co i jak, to od razu załamuje ręce i stęka, że źle, że nie tak, że dlaczego w lipcu a nie w czerwcu, że to grzech nie mieć welonu itd...
a największa afera była jak dowiedziała się że moją świadkową będzie kuzynka która za mąż wychodzi dwa miesiące wcześniej - powiedziała że to wstyd że mężatka będzie świadkiem i że ona na wesele nie przyjdzie

acha, wiecie dlaczego w nazwie miesiąca powinna być literka "r" ?
żeby dzieci urodzone z tego związku nie mówiły: klowa, tlamwaj, lowel, itd... (to tak dla dobrego humoru)
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 10:33   #62
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
frida110 znam wiele osób które miały róże w bukiecie i jak narazie się nie sprawdza przesąd na szczęście.

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
fajne
do pośmiania się w sam raz
ja w żadne takie zabobony nie wierze, nigdy nie byłam przesądna
- ślub biorę w lipcu
- welonu mieć nie będę
- moją świadkową będzie mężatka
w ogole u mnie duzo rzeczy jest na opak

moja babcia strasznie świruje z tymi zabobonami, za kazdym razem jak jej mówie co i jak, to od razu załamuje ręce i stęka, że źle, że nie tak, że dlaczego w lipcu a nie w czerwcu, że to grzech nie mieć welonu itd...
a największa afera była jak dowiedziała się że moją świadkową będzie kuzynka która za mąż wychodzi dwa miesiące wcześniej - powiedziała że to wstyd że mężatka będzie świadkiem i że ona na wesele nie przyjdzie

acha, wiecie dlaczego w nazwie miesiąca powinna być literka "r" ?
żeby dzieci urodzone z tego związku nie mówiły: klowa, tlamwaj, lowel, itd... (to tak dla dobrego humoru)

U brata była mężatka świadkiem i też jego teściowa narzekała. Ja nie będę miała kogo za świadkową i u mnie będzie bratowa.

Bardzo ważny jest miesiąc ślubu. Nazwa powinna zawierać w sobie literkę r. Inne miesiące przynoszą pecha (np. maj, listopad).
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-08-19 o 19:49 Powód: post pod postem
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 10:45   #63
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
Bardzo ważny jest miesiąc ślubu. Nazwa powinna zawierać w sobie literkę r. Inne miesiące przynoszą pecha (np. maj, listopad).
no właśnie, a dlaczego literka r? wszyscy dokoła mowią o tej nieszczęsnej literce a przeciez to taki sam zabobon jak i każdy inny... ktoś tam sobie wymyslił kiedyś że ma byc r, ludzie to podchwycili i sie trzymaja tego jak rzep psiego ogona
a żadna literka nigdy nikomu nie zagwarantuje szcześcia
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 11:02   #64
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Znam osoby które brały w styczniu i w lipcu i nie rozwodzą się jak narazie.
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 11:09   #65
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

moja mama sciaga obraczke zawsze jak robi jakies ciasto lub kluchy i jeszcze nie przynioslo jej to rozwodu

ale co do sukni slubnej to wlasnie moja znajoma rozwodzi sie a jej maz widzial ja przed slubem w sukni

a prawda jest taka ze mieli ze soba tyle problemow, ze to ogladanie jej w sukni nie mialo chyba jednak tu nic do rzeczy

co do tego "r" to zawsze mozna sobie miesiac przetlumaczyc na jakis jezyk obcy i moze "r" sie pojawi
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 11:19   #66
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

na łacine ale wtedy w maju nie będzie r tylko w tym miesiącu jak przetłumaczymy na wszystkie języki

kolezanka pow mi że dlaczego ja ściągam zaręczynowy pierścionek a co mam zrobić zmywam, kąpię się albo na basenie lub zajęciach sportowych nie możemy miec bizuterii
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 11:22   #67
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

z tym "r" to jest różnie bo patrząc na łacińskie nazwy to "r" mamy także w styczniu (Ianuarius), lutym (Februarius) kwietniu (Aprilis) i listopadzie (November)
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 11:23   #68
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Wyszukiwarka nie kryzie, nie kąsa, wogóle krzywdy nie robi a może pomóc.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 11:33   #69
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
fajne
że to grzech nie mieć welonu itd...
a największa afera była jak dowiedziała się że moją świadkową będzie kuzynka która za mąż wychodzi dwa miesiące wcześniej - powiedziała że to wstyd że mężatka będzie świadkiem i że ona na wesele nie przyjdzie

No właśnie dziewczyny, skąd się wzięło, że welon musi być?
To o stanie cywilnym świadka pierwszy raz słyszę. Skąd ten przesąd? I co się stanie jeśli świadkiem jest mężatka/żonaty?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 12:18   #70
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
No właśnie dziewczyny, skąd się wzięło, że welon musi być?
To o stanie cywilnym świadka pierwszy raz słyszę. Skąd ten przesąd? I co się stanie jeśli świadkiem jest mężatka/żonaty?
Welon wywodzi sie to z tradycji chrześcijańskich (nie tylko katolickich) że kobiety do kościoła powinny chodzić z chustką na głowie, generalnie z przykrytą głową. Stad ozdobna "chustka" w czasie ślubu czyli welon
A w obecnych czasach wcale nie musi być.

a to z tą mężatka to napewno przesąd - ludzie sobie ubzdurali że druhną powinna być panienka
a w kościele świadkiem może być kazdy, nawet osoba innej wiary czy niewierząca, bo to nie świadek jest podmiotem ceremoni
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:16   #71
Shanyah
Raczkowanie
 
Avatar Shanyah
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Mother Earth
Wiadomości: 145
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;3769861]Wyszukiwarka nie kryzie, nie kąsa, wogóle krzywdy nie robi a może pomóc.[/quote]


...a tak wogóle to jest śmieszne na maxa.. cywilizowani ludzie XXI wieku.. wierzacy i powiedzmy praktykujący (skoro biorą slub koscielny...) a takie pierdoły im w głowie... Przecież wiadomo ze kosciół neguje takie wierzenia.. ze czarny kot... druhna - meżatka... nieszczęsna literka "r"... chciałabym znać statystyki ile par ślubujących w miesiacach bez literki "r" w nazwie np. sie rozwodzi a ile - w pozostałych miesiacach. Wiadomo przecież ze w Polsce miesięcy z literka r i bez r jest pół na pół.. Poza tym jesli ktoś uzależnia swoje szczescie i przyszłość od takich "znaków" to powodzenia zycze w dorosłym życiu...
__________________

Są jeszcze matki kochające dzieci,
prawdziwi kapłani, szczerzy poeci,
Mądre księgi, otwarte dłonie- ubodzy w duchu i ogień wciąż płonie...
http://www.maska.eu
Shanyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 11:48   #72
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Przesądy

Jak mój brat brał ślub to maja mama kazała mej obecnej bratowej, żeby nie klękała pierwsza - to facet ma klękać niby przed nią, kazała podeptać mu buta, zeby był brudny nie wiem po co ale zrobiła to :P i że jeszcze trzeba wyzbierać wszystkie pieniążki bo jak coś zostanie na ziemi to bieda będzie - podobno mój tatuś na swoim ślubie "walczył" z kratką w ziemi przed kościołem bo tam powpadały

Dla mnie to bzdety ale wiem, że chce aby TŻ zobaczył mnie w sukni dopiero w kościele :P no ale najpierw musi chcieć ślubu chociaż ostatnio wspomina sam z siebie..
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 18:41   #73
iza20-21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: elbląg
Wiadomości: 25
GG do iza20-21
przesady?? zabobony??

znacie jakies przesady zwiazane z malzenstwem to moze je tu powklejamy?? wiem najlepiej wg. nich to nie wychodzic za maz!! albo po przeliczeniu wychodzi jeden odpowiedni dzien w roku o ile nie pada

Edytowane przez iza20-21
Czas edycji: 2007-08-06 o 19:47
iza20-21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 21:31   #74
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: przesady?? zabobony??

Kiedys zapisalam sobie kilka przesadow ktore znalazlam w innych watkach - pozniej pobuszowalam w necie. Jest ich tam cale mnostwo. Nie wiem skad dokladnie pochodza te ktore mam tu, ale zamieszczam:

caly wieczor przed slubem buty stoja na parapecie dla przyciagniecia ladnej pogody w dniu slubu

panna mloda powinna miec jakis grosik w bucie/staniku, a pan mlody w garniturze by pozniej mieli dostatnie fundusze na reszte zycia

panna mloda powinna miec zaszyte ziarnko chleba w sukni, by chleba nie brakowalo

na drodze do oltarza nie mozna sie potknac, bo bedziecie sie potykac wtedy cale zycie

na drodze do oltarza trzeba sie usmiechac - takie bedzie cale zycie


panna mloda powinna miec na swoim slubie cos starego, cos nowego, cos niebieskiego oraz cos porzyczonego

Pan młody nie może zobaczyć swej wybranki w sukni weselnej przed ślubem. Wróżyć to może początek sprzeczek małżeńskich.

Jeśli podczas ślubowania upadnie Ci obrączka, nie podnoś jej. Poproś kogoś o jej podniesienie, jeśli chcesz zachować szczęście przy sobie.

Jeśli popłakujesz przed ślubem, po nim czekają na Ciebie już tylko pomyślne dni. Jeśli natomiast śmiejesz się przed nim, uważaj na nadchodzące kłopoty.

Gdy panna młoda potknie się przed ołtarzem, jej druhna już wkrótce stanie na ślubnym kobiercu.

Panna młoda nie powinna przechodzić pod wiszącym na sznurkach praniem, ponieważ może to spowodować komplikacje przy porodzie (pępowina może zawinąć się wokół szyi dziecka zagrażając jego życiu).

Jeśli wśród zaproszonych gości, w kościele życzenia złoży obca Tobie osoba, nie musisz się martwić o szczęście, bo nigdy go pod Waszym dachem nie zabraknie.

Godzina, w której mówimy "tak", powinna być "okrągła" na przykład 11.00; 14.00, 17.00

Koniecznie w dniu zaślubin ubierz na siebie coś pożyczonego i niebieskiego. To zapewni Tobie przyszłą pomyślność.

Podczas przyjęcia weselnego młoda para jako pierwsza powinna zatańczyć na parkiecie. Nie mogą pomylić kroków, gdyż znaczyłoby to, że w życiu też nie będą iść zgodnym krokiem. Goście weselni przyłączają się do nich w połowie tego występu lub dopiero przy drugim tańcu.

Dobrą wróżbą dla was będzie, gdy w dniu ślubu szkło tłuc się będzie, wszędzie.

Ślub w święta dobry prognostyk.

Deszczowa, zimna i pochmurna pogoda w dniu zaślubin wróży burzliwy związek.

Panna młoda tak powinna skompletować swój strój, by mieć na sobie: coś białego, niebieskiego, pożyczonego, nowego i starego. Biel to znak czystości uczuć, błękit gwarantuje wierność małżonka, pożyczony drobiazg - życzliwość nowej rodziny, nowa rzecz zapewni dostatek, zaś stara - wsparcie krewnych i przyjaciół, gdyby przyszły trudne chwile.

Panna młoda może podziwiać swój strój weselny wyłącznie w czasie przymiarki. Nie powinna go wkładać tylko po to by się pokazać przyjaciółkom czy obejrzeć w lustrze.

Znakomicie też rokuje przyszłemu małżeństwu, gdy młodzi pobiorą się w miesiącu, który w swojej nazwie ma literę "r" na przykład w czerwcu albo we wrześniu.

Siarczysty deszcz monet, który zasypie Was po uroczystościach kościelnych, zagwarantuje waszej nowej rodzinie dostatek i dobrobyt. Musicie jednak wyzbierać wszystkie monety, co do grosika, w przeciwnym razie już zawsze wasz portfel będzie pusty.

Pan młody może zobaczyć ukochanej w ślubnej kreacji dopiero podczas uroczystości!!!

Młodsze niezamężne siostry panny młodej nie powinny ulec pokusie mierzenia jej stroju. Jeżeli która ulegnie pokusie, ryzykuje, że sama nigdy nie stanie przed ołtarzem.

Jeżeli suknia podrze się - nie należy niczego zszywać, ponieważ wróży to łzy i nieszczęście, bezpieczniej jest uszkodzone miejsce dyskretnie zszyć agrafką.

Jeżeli podczas uroczystości zaślubin świece w kościele palą się pięknie i równo - związek na pewno będzie trwały i zgodny. Natomiast kiedy migają i gasną - można się spodziewać co najmniej niesnasek między młodymi."

Najlepiej na dzień ślubu wybrać sobotę.

Tylko najmniej przesadni decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w poniedziałek (ponieważ "od poniedziałku nie warto zaczynać") czy w piątek (bo "w piątek zły początek"). Również środa jest dniem szczęśliwym.

W czasie uroczystości panna młoda może płakać do woli. Tym sposobem w późniejszym życiu nie będzie już miała powodów do łez.

Pechowymi miesiącami są maj i listopad. Również inne miesiące bez litery "r" nie cieszą się dobrą sławą.

Chcąc się zabezpieczyć przed biedą i nędzą w przyszłym, wspólnym życiu, do ślubnego trzewika koniecznie wrzuć jeden grosik.

Daty ślubu pod żadnym pozorem nie należy wyznaczać na 1 kwietnia. Powszechnie panuje bowiem przekonanie, że zawartego wtedy związku nie będziemy traktowali poważnie.

Panna młoda powinna iść do ołtarza ze szczęściem wypisanym na twarzy. Taką drogę bowiem, zapewni sobie na resztę małżeńskiego życia. Jeżeli jednak pojawią się łzy wzruszenia, czy szczęścia, to nie należy ich powstrzymywać, gdyż zamienią się one w wielką radość.

Piękna ozdoba panny młodej potrafi być czasami niesforny i jak gdyby żył własnym życiem, nie układa się jak należy. Biada jednak pannie młodej, która idąc do ołtarza, albo podczas uroczystości ślubnej, obejrzy się za siebie i sprawdzi, czy welon jest ładnie ułożony. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy porosić o pomoc świadkową aby w razie potrzeby go poprawiła.

Przewagę w małżeństwie można sobie zapewnić w następujący sposób:
kiedy ksiądz przykryje ręce stułą, ta dłoń która znajdzie się na górze, zapewni jej właścicielowi przewagę,
symboliczne okręcenie partnera wokół siebie, może zapewnić moment, gdy nowożeńcy po skończonej ceremonii odwracają się od ołtarza i zmierzają ku wyjściu, gdy przed kościołem posypią się na parę młodą drobne, ten kto szybciej i więcej ich zbierze, będzie w rodzinie trzymał kasę, przy powitaniu przed domem weselnym, nowożeńcy dostają na tacy dwa kieliszki, z których jeden zawiera wódkę, drugi zaś wodę, ten kto trafi na wódkę, będzie w małżeństwie przewodził.

Po zakończeniu uroczystości ślubnej, młoda małżonka musi zadbać, aby jej wybranek złożył na jej ustach gorący pocałunek. To zapewni jej wierność małżonka.

Jeżeli świeżo upieczona małżonka potknie się przekraczając próg domu (również weselnego), ściągnie nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na swoją nową rodzinę. Aby ją ( i siebie) przed tym ustrzec, małżonek powinien przenieść ją przez próg.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 19:46   #75
iza20-21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: elbląg
Wiadomości: 25
GG do iza20-21
Thumbs up Dot.: przesady?? zabobony??

faktycznie ze jest tego duzo!! czytajac to stwierdzam ze to sa naprawde zabobony!!
iza20-21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 18:20   #76
MartuŚka91
Przyczajenie
 
Avatar MartuŚka91
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 21
Dot.: przesady?? zabobony??

Moja siostra wychodzi za mąż niedługo, a ja słyszałam, że nie można słuchać swoich zapowiedzi w kościele
MartuŚka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 20:31   #77
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: przesady?? zabobony??

Wątek łącze z już istniejącym, proszę następnym razem korzystać z wyszukiwarki.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 18:12   #78
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Ze statystyk wśród rozwodzących się par wynika, że najmniej rozwodów biorą pary, które ślubowały w Lipcu, Styczniu i Lutym - jak widać nigdzie R nie ma
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 18:47   #79
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Żeby te wszystkie przesądy zrealizować, trzeba nieźle się natrudzić. Wolę sobie tego zaoszczędzić. I tak przed ślubem jest mnóstwo innych - dużo ważniejszych - spraw do załatwienia i towarzyszącego temu stresu.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-09, 19:45   #80
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Zabobony, przysłowia i inne przedślubne dziwactwa

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Ze statystyk wśród rozwodzących się par wynika, że najmniej rozwodów biorą pary, które ślubowały w Lipcu, Styczniu i Lutym - jak widać nigdzie R nie ma
O cholera my bierzemy w sierpniu
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 09:03   #81
Bunny_82
Zadomowienie
 
Avatar Bunny_82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 533
Dot.: przesady?? zabobony??

Cytat:
Napisane przez MartuŚka91 Pokaż wiadomość
Moja siostra wychodzi za mąż niedługo, a ja słyszałam, że nie można słuchać swoich zapowiedzi w kościele

Też to słyszałam
__________________


31.10.2008



Aniołek [*] 12.10.2011 - 16 tc

Bunny_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 10:39   #82
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: przesady?? zabobony??

Jak dla mnie niektore przesady sa "fajne" tzn da sie z nimi zyc wedlug mnie czesc z nich weszla juz na dobre w zycie wiekszosci mlodych par. To ze ma sie cos niebieskiego w dniu ślubu stalo sie juz tak popularne że kazda mloda panna wie o tym przesadzie. U nas nie wiem jak bedzie z wszystkimi przesadami - nie dajmy sie zwariowac . Miesiac mamy z literka R ale tylko dlatego ze najbardziej odpowiada nam slub w październiku z roznych przyczyn. Swiadkami bedzie kawaler i panna ale tylko dlatego ze to nasze najblizsze osoby gdyby byli juz w malzenstwie nie przeszkadzaloby mi to jednego przesadu przestrzegam zeby Pan Mlody nie widzial mnie w sukni slubnej przed dniem slubu w sumie obojetne mi to ale mama i babcia sie "drą" i tesciowa tez hehe a ja chcialam isc po suknie wlasnie z moim TŻ ale nie poszlam za to opisalam mu ta suknie
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 11:52   #83
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: przesady?? zabobony??

No, ja też będę miała niebieską podwiązkę, a TŻ nie zobaczy mojej sukni do dnia ślubu (niech chłop ma niespodziankę ), a pobieramy się we wRześniu, ale to wszystko. Nie mam nic starego (chyba że ponad roczny pierścionek zaręczynowy), a tym bardziej czegoś pożyczonego. Butów nie wystawię na parapet, bo to parter. Pieniążka nie wrzucę do buta, bo będzie tylko uwierał. A pod ołtarzem - przecież każde z nas może się samemu obrócić, a potem złapać się pod rękę i pomaszerować do wyjścia
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 17:39   #84
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: Przesądy

Ja tam nie wierzę w żadne przesądy, bo niby co do mojego małżeństwa będzie miał fakt, że np. moja świadkowa jest mężatką. Na to, jakie będzie nasze małżeństwo mamy wpływ my sami, a nie miesiąc, w którym się pobraliśmy, czy kolor podwiązki. Fakt, mój TŻ zobaczy mnie w sukni dopiero w dzień ślubu, a miesiąc akurat ma literkę R, ale to wynika z zupełnie innych powodów niż przesądy każą
__________________

aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 17:58   #85
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Przesądy

Hehe, jednak będę miała coś pożyczonego - halkę. Salon ją wypożycza a nie daje "w prezencie"
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 19:25   #86
Stabilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: Przesądy

Ja biorę ślub w maju - piekny miesiąc Na dodatek nie mam żadnych problemów z wynajęciem fotografa, wodzireja itd. Co więcej - przewiduję biżuterię z pereł...
Stabilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 19:46   #87
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Przesądy

Wszystko z przymrużeniem oka
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 00:03   #88
editt007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 69
Dot.: Przesądy

witam was kochane
Biore slub 8 maja 2010. Wybor miesiaca nie byl dla nas az tak wazny. Szukalismy wolnej sali na wrzesien 2010 i pazdziernik ale ... nie wygladalo to kolorowo wiec zadecydowalismy, ze wezniemy slub w tym pieknym miesiacu. Lecz .... gdy moja babcia sie dowiedziala o naszych planach zaczela lametowac do mojej mamy ze tak nie wolno ! nie wypada ! nie ma R ! i narazamy sie ogolnie mowiac . Nasi rodzice jednak sa zadowoleni ze wybralismy maj, gdyz jak to oni mowia : miesiac zakochanych, miesiac Maryi, kwiatow i pakow. Osobiscie znamy 3 pary, ktore braly slub w maju i sa juz ponad 20 lat szczesliwi.
Wiecie, niby sie nie przejmuje zabobonami, ale ciagle mi to w glowie sidzi i sie troszke boje :P
aha a to calkiem z innej beczki. Jak moja babcia zobaczyla mojego narzyczonego ( i jego tatuaze ) po raz pierwszy, uniosla oczy ku niebu i powiedziala : Boze dopusc aby nic z tego nie wyszlo
HAHAHAHA
pozdrawiam was
editt007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 14:27   #89
reden483
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
GG do reden483
Dot.: czy wierzycie w "r"?

a ja wzięłam ślub z Maju dużo wolnych terminów, jak dla mnie same plusy, no oprócz tej literki R, jednak moi synkowie Oliver i Fabian wymawiają R normalnie więc ja nie widzę problemu
reden483 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 10:41   #90
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: Przesądy

Nie wierzę w przesądy, zwłaszcza jak się naczytałam czego to mam nie robić, a co mam robić. W życiu bym z domu nie wyszła i się nie pokazała na oczy komukolwiek, gdybym miała patrzeć na zabobony, choć w małym stopniu trochę się do nich ustosunkuję. Na pewno będę miała zakryte buty, coś niebieskiego, pożyczonego i starego. Kasę w but nie włożę, ale woreczek z pieniędzmi podszyję pod halkę i ślub będzie w czerwcu. Na przekór już parę rzeczy zrobiliśmy: TŻ widział mnie w sukni, będziemy mieli żonatego i mężatkę za świadków, będziemy jechać czarnym mercedesem, obrączki przymierzaliśmy chyba ze sto razy na potrzeby jubilera. Ale np. moja mama miała odkryte buciki, padał deszcz, spóźnili się na własny ślub, świadek mówił mamie do ucha, ze niby mój tata ma dziecko na boku i żeby mama go zostawiła, tata widział mamę w sukni, a są zgodnym małżeństwem od 31 lat Mój brat brał ślub w lutym i jego synek na początku źle mówił R i ma dysleksję, ale jakoś na miesiąc bez r nie zrzucają winy
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-31 11:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.