Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-24, 19:29   #3901
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do garażu razem z kotłownią.
Tam nie ma żadnej ściany? Czy ktoś zatwierdził Ci projekt, bo wg przepisów absolutnie nie można instalować kotła w pomieszczeniu otwartym, do tego razem z garażem? Pomieszczenie na kocioł powinni być wydzielonym pomieszczeniem.
http://jakikomin.pl/ogrzewanie/wymag...-paliwo-stale/
ale Ty piszesz o paliwie stałym..
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 08:19   #3902
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Może ma być kocioł na gaz?
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
ale Ty piszesz o paliwie stałym..

Wiem o czym piszę Dlatego wkleiłam linka i zadałam pytanie.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 18:35   #3903
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ja nie wiem o czym piszecie jaki kociol czy gaz czy co.... wiem ze scianka tam powstanie wlasnie zeby był odbior a pozniej sobie mozemy ją pieknie wywalic.. czy jakos tak
w ogole abstakcyjne rzeczy nam mowią i opowiadaja co mozna a co nie.
scianka tam bedzie
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 21:51   #3904
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa waszej opinii na temat takiego projektu.
Dla mnie ważne było:
- dom parterowy o prostym rzucie
- dobre zorientowanie względem stron świata (kuchnia na północ, salon na południe)
- sypialnie wychodzące na ogród, nie na podjazd
- wyraźnie oddzielona strefa sypialni od strefy wspólnej.
Minus, który widzę już teraz:
- brak pralni.
Czy widzicie jakieś inne mankamenty tego projektu? Czy uważacie, że któreś z moich założeń jest głupie? I czy macie pomysł, jak tam tę pralnię "wkleić"?
Kominek na szlaku komunikacyjnym to minus - trudno będzie koło niego usiąść, a jakieś fotele w pobliżu sprawią, że wszyscy będą się o nie potykali idąc do kuchni czy z salonu do dalszej części domu.
O co chodzi z tym pomieszczeniem przylegającym do garażu? Tam się dziwnie urywa ścianka i są jakby drzwi przesuwne obok bramy garażowej...
Duży wiatrołap to plus. Minusem jest brak pralni i miejsca na rozstawienie suszarki z praniem. Od strony małej łazienki wcinając się w szafę - garderobę w wiatrołapie można byłoby wstawić pralkę zamkniętą we wnęce otwieranej od strony łazienki. Byłoby tam też wąskie miejsce na wiadro z mopem czy miotły - taka szafa gospodarcza z pralką. Spiżarnia jest fajna, ale przy tej wielkości będzie pewnie zagracana wieloma innymi sprzętami. Powinniście przemyśleć, czy nie lepiej podzielić ją i w jednej części zrobić miejsce na suszarkę (kwestia wentylacji), albo wydzielić w niej strefy. Obawiam się, że będzie tak, jak u mnie, że przechodnia spiżarnia jest jednocześnie miejscem na szafę z kurtkami zimowymi, składowiskiem butów ogrodowych i wielu innych rzeczy, które zostawia się w połowie drogi między domem, a garażem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 13:14   #3905
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;51502116]Może przedzielić spiżarnię na pół i zrobić pralnię? Szkoda, że nie ma podanych wymiarów tej spiżarni.

Możesz wrzucić elewacje? Bo widzę bardzo ciekawe duże okna. [/QUOTE]

Z tego projektu zapisałam sobie tylko rzut, a potem go jeszcze chyba przerabiałam w paintcie, także nie wiem ile pozostało w nim z projektu wyjściowego. Nie jestem pewna, czy te okna miały takie być

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Kominek na szlaku komunikacyjnym to minus - trudno będzie koło niego usiąść, a jakieś fotele w pobliżu sprawią, że wszyscy będą się o nie potykali idąc do kuchni czy z salonu do dalszej części domu.
O co chodzi z tym pomieszczeniem przylegającym do garażu? Tam się dziwnie urywa ścianka i są jakby drzwi przesuwne obok bramy garażowej...
Duży wiatrołap to plus. Minusem jest brak pralni i miejsca na rozstawienie suszarki z praniem. Od strony małej łazienki wcinając się w szafę - garderobę w wiatrołapie można byłoby wstawić pralkę zamkniętą we wnęce otwieranej od strony łazienki. Byłoby tam też wąskie miejsce na wiadro z mopem czy miotły - taka szafa gospodarcza z pralką. Spiżarnia jest fajna, ale przy tej wielkości będzie pewnie zagracana wieloma innymi sprzętami. Powinniście przemyśleć, czy nie lepiej podzielić ją i w jednej części zrobić miejsce na suszarkę (kwestia wentylacji), albo wydzielić w niej strefy. Obawiam się, że będzie tak, jak u mnie, że przechodnia spiżarnia jest jednocześnie miejscem na szafę z kurtkami zimowymi, składowiskiem butów ogrodowych i wielu innych rzeczy, które zostawia się w połowie drogi między domem, a garażem.
O co chodziło projektantowi jak tam wrysowywał drzwi przesuwne to nie wiem, na pewno nie jest to moja sprawka Oczywiście, że wylądowałyby tam w realu całkiem normalne drzwi.
Kominek faktycznie mógłby być zawadą - z drugiej strony, nie powiem, podoba mi się tam dlatego, że przysłania drzwi do toalety/łazienki i pozwala też przejść do części sypialnej bez konieczności wychodzenia w otwartą przestrzeń salonu. Musiałabym to sobie wrysować w skali, żeby dowiedzieć się, czy nie będzie zbyt niewygodnie. Czy uważasz, że czego by nie zrobić, będzie się ten kominek przeklinało do końca świata?
O pralni myślałam, tak jak już Szefowa wspominała, jako o połowie tej ogromnej spiżarni. Ale tracę wtedy przechodniość i wygodę noszenia tam zakupów. Pomysł z wcięciem się w garderobę jest też interesujący, musiałabym sobie do kompletu rozrysować projekt tej łazienki.
Niestety, minusem obu rozwiązać jest odległość pralni od części sypialnej. Wiem z doświadczenia, że noszenie wszystkiego tam i z powrotem jest niewygodne i męczące. Równocześnie nie mam pomysłu, jakby wcisnąć pralnię obok sypialni, żeby nie rozwalić spójności bryły
Mam nadzieję, że kurtki i inne graty będziemy składować w tej zabudowanej garderobie obok wiatrołapu. Czy łudzę się nadaremno?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 13:18   #3906
Achaja82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dzień dobry,

Mamy z mężem sporą "zagwozdkę" co do wyboru projektu. Opcje są takie: dom parterowy z poddaszem, ale na wąską działkę (15m). Jako że cenimy sobie klasykę, wybraliśmy ten projekt: http://www.galeriadomow.pl/projekty-...aniliowej.html.
Jest taki stylowy, tylko nie jestem przekonana, czy sypialnia z garderobą na górze to dobry pomysł. Za to plusem jest wielki dzienny pokój na dole, duże okna. Dom z kategorii energooszczędnych, co też jest dla nas bardzo ważne.

Będę wdzięczna za uwagi
Achaja82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 13:53   #3907
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

nie jestem ekspertem od oznaczeń, ale czy w kotłowni jest pralka zaznaczona?? na pewno by tak nie bylo. zmniejszyłabym za to kotłownie kosztem szafy na korytarzu, na plaszcze, buty, kurtki...
kominek tam gdzie jest wg mnie bylby zbędnym wydatkiem.. tzn no pewnie bym tam targała fotel za kazym razem jakbym chciala go użyć, ale wlasnie traktowałabym go jako rozrywkę co raz kiedys odpale.. w lepiej postawionych kominkach mysle ze czesciej by sie palilo i używało ...

na gorze wiedze 2 pokoje, rozumiem ze 1 nazwany jest przez Ciebie sypialnia z garderoba?

wywalilaybm na bank jeden tarasik. szkoda kosztu a i tak bedzie nieużywany.

ogolnie maciupki wg mnie...bardzo maciupki..
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 15:43   #3908
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dom przy waniliowej z Galerii domów:

wc w salonie
bardzo mała kuchnia!
w wiatrołapie nie ustawisz szafy - gdzie chcesz trzymać buty i kurtki?

Poza tym kiczowate kolumienki na wejściu

Ten projekt owszem, nazywa się energooszczędny, ale nim nie jest.
Ma ma kilka elementów niepotrzebnie podnoszących koszty budowy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-05-28 o 17:04
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 09:14   #3909
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nazywanie domu z milionem balkoników domem energooszczędnym to jakaś kpina Tam na bank powstaną straty ciepła.
Brak miejsca na kurtki i buty w wiatrołapie, kuchnia maleńka niczym w bloku. Mam wrażenie, że meble na planie są pomniejszone. Zerkam na metraż swojego pokoju i na metraż sypialni i nigdzie nie widzę tej rzekomej przestrzeni w sypialni. W rzeczywistości po wstawieniu łóżka i szafy zostanie niewiele miejsca. Opis mówi sam za siebie - całe poddasze ma powierzchnię użytkową nieco większej kawalerki (35 m2)
Moim zdaniem projekt fatalny. Z pewnością nawet na wąską działkę da się znaleźć lepsze projekty. Sama mieszkam na osiedlu, gdzie standardowa szerokość działki to 15 m i nie stanowiło to problemu dla setek osób budujących tu domy.
Może jednak lepiej przy wąskiej działce pokusić się o projekt indywidualny? Ten wydatek zrekompensują niższe koszty budowy, brak potrzeby dodatkowej adaptacji oraz lepsze wykorzystanie walorów działki. Warto zainwestować w dobre rozwiązania, zamiast się męczyć z takim domem, jak ten zalinkowany.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 10:42   #3910
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Tylko, że do rozmowy o projekcie indywidualnym trzeba sie dobrze przygotować. Bo architekt musi wiedzieć jakie sa wasze priorytety.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 13:53   #3911
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Najlepszy przy wąskiej działce jest projekt indywidualny, ale można znaleźć tez ciekawe projekty, które mogą być dobrym punktem wyjścia do rozmów z architektem, do tego są naprawdę energooszczędne. Np. tutaj:
Podobnie jak w tym pokazanym dwie sypialnie, ale parterowy na działkę 15 metrów: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Evora/#
Ten ma trzy sypialnie i garaż: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Brunico/
Oba bez zbędnych ozdobników, proste dachy, zwarta bryła, tanie w budowie.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 14:24   #3912
Achaja82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Dom przy waniliowej z Galerii domów:

wc w salonie
bardzo mała kuchnia!
w wiatrołapie nie ustawisz szafy - gdzie chcesz trzymać buty i kurtki?

Poza tym kiczowate kolumienki na wejściu

Ten projekt owszem, nazywa się energooszczędny, ale nim nie jest.
Ma ma kilka elementów niepotrzebnie podnoszących koszty budowy

Wszystko zależy od punktu widzenia

WC można przenieść tam, gdzie kotłownia, bo ogrzewanie gazowe będzie. W miejsce łazienki można wstawić szafę.

Owszem, kuchnia mała, ale pokój dzienny ogromny.

W ogóle to jest dość mały metraż domu, stąd takie rozwiązania.

Kolumienki - rzecz gustu
Achaja82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 14:35   #3913
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Najlepszy przy wąskiej działce jest projekt indywidualny, ale można znaleźć tez ciekawe projekty, które mogą być dobrym punktem wyjścia do rozmów z architektem, do tego są naprawdę energooszczędne. Np. tutaj:
Podobnie jak w tym pokazanym dwie sypialnie, ale parterowy na działkę 15 metrów: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Evora/#
Ten ma trzy sypialnie i garaż: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Brunico/
Oba bez zbędnych ozdobników, proste dachy, zwarta bryła, tanie w budowie.
na 1 rzut oka - drugi calkiem spoko..ale to tak na szybko
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 14:47   #3914
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Achaja82 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od punktu widzenia

WC można przenieść tam, gdzie kotłownia, bo ogrzewanie gazowe będzie. W miejsce łazienki można wstawić szafę.
WC w kotłowni? Dla mnie jakoś dziwnie by się korzystało...

Cytat:
Napisane przez Achaja82 Pokaż wiadomość
Owszem, kuchnia mała, ale pokój dzienny ogromny.
24 m2 to mniej niż mam w mieszkaniu, z czego ty większość zajmują schody.

Cytat:
Napisane przez Achaja82 Pokaż wiadomość
W ogóle to jest dość mały metraż domu, stąd takie rozwiązania.
Dlatego czy nie wolisz zaoszczędzić na zbędnych ozdobnikach (np. balkoniki), a zwiększyć za te pieniądze choć trochę metraż?

Cytat:
Napisane przez Achaja82 Pokaż wiadomość
Kolumienki - rzecz gustu
Tu się nie czepiam, choć mnie takie rzeczy się zupełnie nie podobają.

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
na 1 rzut oka - drugi calkiem spoko..ale to tak na szybko
Ja też tak na szybko szukałam, jakby się zagłębić w temat na pewno by się coś fajnego znalazło.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 15:07   #3915
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
24 m2 to mniej niż mam w mieszkaniu, z czego ty większość zajmują schody.
Popieram, 24m2 to nie jest ogromny salon.

Poza tym zwróć uwagę jak jest wydzielona kuchnia z niby jadalnią. Połowa stołu jest wystawiona na przestrzeń, która jest liczona już jako salon. Jeśli faktycznie chcesz postawić tam stół i swobodnie z niego korzystać to znowu trochę miejsca odchodzi.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 22:43   #3916
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ktoś tu nie widział na oczy ogromnego salonu. I nie wspominam nawet o projektach indywidualnych, jakie przeglądałam, gdzie sam salon z jadalnią miewał 50-70 m2 (kto bogatemu zabroni ).
Ten domek z galerii domów to prawdziwe maleństwo. Oszczędzono w nim jednak na tym, co w domu niezbędne - szafach, miejscu na przechowywanie codziennych rzeczy czy ubrań oraz na części gospodarczej. Do tego brakuje garażu, więc auto cały rok będzie "mieszkało" na podjeździe. Brak też choćby małego schowka na rzeczy niezbędne w ogrodzie, co powoduje konieczność wybudowania w ogrodzie budynku gosp. na taczkę, kosiarkę, sprzęty ogrodnicze, niektóre meble ogrodowe itp.
Od biedy miejsce na pralkę jest w kotłowni, ale nie ma tam miejsca na suszarkę, a to oznacza, że suszarka będzie stałym elementem wyposażenia salonu
Ten dom projektował chyba ktoś, kto całe życie mieszka w mikro mieszkanku w bloku.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 22:08   #3917
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

akurat uważam, że samochód nie koń, stajni nie potrzebuje.
Zawsze można dobudować wiatę lub rozbudować istniejący dom o garaż w przypływie gotówki.
Garaż to element, który nie jest niezbędny do życia (w przeciwieństwie do wygodnej kuchni) i powinno się go budować dopiero jak na niego stać.

Ale! Jak się ma mało kasy na budowanie to nie wybiera się małego domu z kosztownymi ozdobnikami, tylko prosty projekt z nieco większa powierzchnią.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 22:24   #3918
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

a ja (pomijajac kwestie finansow) uwazam ze jak juz sie buduje dom to garaż to must have.
serio, ale nie po to w sumie chce mieszkac w domku, żeby nadal zimą wychodzic i skrobac i nanosic sniegu do auta albo moknąc przez 5-10s idac z domku do garazu... chce wjezdzac do garazu, wysiadac i sucha wsiadac... szczegolnie z dzieckiem.
serio. bardzo malo domow bez garazu sie widzi...
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 15:39   #3919
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

wolisz mieć garaż niż wygodną kuchnię czy miejsce na szafy?

Ja nie mam garażu w swoim domu - działka była za mała.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-01, 19:44   #3920
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

nie mowie że to zamiast tego, tylko moje zdanie jest takie, że jak juz sie brałąm za budowe domu to dobralam tak projekt/działke/pozwolenie na zagospodarowanie terenu czy co tam jeszcze sie rozważa żeby ten garaż mieć.

Nie że zamiast czegoś, ale dla mnie był równie ważny jak schowek.
Może tak: Garaż był przy wyborze DLA MNIE ważniejszy np od pralni.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 22:22   #3921
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

bo miałaś odpowiednie finanse , by poszukać odpowiedniej działki, w odpowiedniej lokalizacji i wybudować odpowiednio duży dom.

Zakładam, że jak ktoś kupuje wąską, małą działkę to nie dlatego, że swobodnie dysponuje 300-400 tyś.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 08:47   #3922
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dlatego juz w 1 poscie napisalam POMiJAJAC KWESTIE FINANSOW.

zauważ też że wiele zależy od ludzi. bo może mi kuchnia 4-5m wystarczy bo nie jestem typem gotującym a wole miec garaż?

po 1 trzeba czytac dokladnie, po 2 troche szerszego spojrzenia że nie kazda kobieta zabija sie o kuchnie 10m
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 13:52   #3923
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

nie. czasem na wygodnej kuchni zależy facetowi.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 14:18   #3924
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

a czasem ludzie budują dom samodzielnie, nie wszyscy łącza sie w pary,a nawet jesli juz to nie zawsze hetero.

no po co taka przepychanka...:/

Odnosze wrazenie ze czasami wlasnego zdania nie mozna miec. nawet mimo ze nauczona wrażliwością podkreslam w wypowiedziach nawet duzymi ze to moim zdaniem. każdy ma inne priorytety.
szczegolnie ze zapytałaś mnie prosto czy JA wole miec garaż czy kuchnie
no wole garaż. pozdrawiam.
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2015-06-02 o 14:20
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 18:37   #3925
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mieszkałam w trzech rożnych miejscach Europy i nigdy nie parkowalam w garażu mimo ze miałam za każdym razem garaż... . Zawsze to miejsce używam do przechowywania rzeczy. Za duzo zachodu zeby codziennie wprowadzać auto do garażu... Zamykać drzwi i sprawdzać czy zamknięte. Po co??? Auto stojąc zaparkowane koło domu otrzymuje wystarczająca ilośc ciepła aby nie zamarznąć podczas nocy. A jak trzeba odśnieżyć w miejscach Europy bardziej zimnych to sa do tego inne specjalnie przygotowane systemy na wtyczki przy parkingu...
I szczerze mowiac to miejsce na pewno wykorzystałbym na schowek czy pralnie albo powiększenie kuchni!!!
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 19:35   #3926
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Mieszkałam w trzech rożnych miejscach Europy i nigdy nie parkowalam w garażu mimo ze miałam za każdym razem garaż... . Zawsze to miejsce używam do przechowywania rzeczy. Za duzo zachodu zeby codziennie wprowadzać auto do garażu... Zamykać drzwi i sprawdzać czy zamknięte. Po co??? Auto stojąc zaparkowane koło domu otrzymuje wystarczająca ilośc ciepła aby nie zamarznąć podczas nocy. A jak trzeba odśnieżyć w miejscach Europy bardziej zimnych to sa do tego inne specjalnie przygotowane systemy na wtyczki przy parkingu...
I szczerze mowiac to miejsce na pewno wykorzystałbym na schowek czy pralnie albo powiększenie kuchni!!!
A to garaż musi być na zwykle drzwi? Nie może być na pilota? podjeżdżasz, wciskasz guzik, wjeżdżasz i wychodzisz prosto do domu. Ja na przykład nie wyobrażam sobie życia bez garażu (akurat domu jeszcze nie mam, ale garaż na pilota mam i to świetna opcja).
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 20:18   #3927
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A to garaż musi być na zwykle drzwi? Nie może być na pilota? podjeżdżasz, wciskasz guzik, wjeżdżasz i wychodzisz prosto do domu. Ja na przykład nie wyobrażam sobie życia bez garażu (akurat domu jeszcze nie mam, ale garaż na pilota mam i to świetna opcja).
Ale jaki jest sens trzymania auta w garażu??? Bo ja tego nie rozumiem. Używasz auta codziennie a tym bardziej dwóch. Ta powierzchnie użyłabym do powiększenia ogrodu lub powiększenia powierzchni mieszkalnej niz posiadania dużego schowka. Bo taki schowek równie dobrze mozna miec na strychu. Dla mnie garaż to niepotrzebne pomieszczeńie w którym trzymam wszystko co nie mieści sie w domu. Nigdy tam auta nie wstawiam. Wiec jesli ktos ma ograniczona powierzchnie mieszkalna to garaż jest zupełnie niepotrzebny... Auto używam kilka razy dziennie i bzdura jest wstawianie go do garażu po każdym powrocie do domu . Wiec musisz również znaleść miejsce za zaparkowanie go obok domu. Wiec rezerwujesz dwa miejsca na przechowywanie dwóch aut. To jest bzdura!
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 20:23   #3928
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mnie tam garaż do szczęscia potrzebny nie jest, wystarczy wiata.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 20:24   #3929
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dla mnie bzdura jest trzymanie auta przed domem, kiedy ma sie miejsce na garaz. Auto sie nie nagrzewa na sloncu latem i nie zamarza na dworze zimą. W mroźne dni nie marzniesz przy odsniezaniu i nie tracisz na nie czasu. Idziesz bezpośrednio do auta i z auta od razu do domu. To wygoda szczególnie z zakupami i tobołami. Auto jest bezpieczniejsze, nie jest na widoku, co nie kusi tak zlodzieja i trzymanie samochodu schowanego jest po prostu estetyczniejsze. W garazu mozna trzymac tez rowery i inne drobiazgi. Mozna tez miec kanal, jak ktos lubi majsterkowac. I tak dalej....

Gwarantuje, ze korzystanie z garazu z elekryczna brama zajmuje kilkanascie sekund wiecej niz wyjazd sprzed domu.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2015-06-02 o 20:26
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 20:31   #3930
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dla mnie bzdura jest trzymanie auta przed domem, kiedy ma sie miejsce na garaz. Auto sie nie nagrzewa na sloncu latem i nie zamarza na dworze zimą. W mroźne dni nie marzniesz przy odsniezaniu i nie tracisz na nie czasu. Idziesz bezpośrednio do auta i z auta od razu do domu. To wygoda szczególnie z zakupami i tobołami. Auto jest bezpieczniejsze, nie jest na widoku, co nie kusi tak zlodzieja i trzymanie samochodu schowanego jest po prostu estetyczniejsze. W garazu mozna trzymac tez rowery i inne drobiazgi. Mozna tez miec kanal, jak ktos lubi majsterkowac. I tak dalej....

Gwarantuje, ze korzystanie z garazu z elekryczna brama zajmuje kilkanascie sekund wiecej niz wyjazd sprzed domu.
Popieram. Poza tym w Polsce jest o wiele łatwiej mieć elektryczną bramę w garażu, niż ogólnodostępny odmrażacz przy parkingu.

Nie wiem po co zabierać torebkę do domu, jak i tak za chwilę trzeba będzie ją wynosić. Po co rower chować skoro cały sezon jest używany. A po co w ogóle samemu wchodzić do domu, skoro cały czas z niego trzeba wychodzić, no tego to już nikt nie wie.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.