Suugerowanie a skutecznosć??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-04, 10:51   #1
hope88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100

Suugerowanie a skutecznosć???


Sprawa moze wydac się głupia ale poprostu musiała zapytać. Otróż zmieniłam ginekologa ten teraz jest cuuuudowny po novynette miałam troszke kłopoty z cera ale jeszce wezmę 2 opakowania i zobacze czy bedzie sie nasilać czy też nie. ale moje pytanie jest inne . u starego gina byłam 2 miesiace temu po tabletki.....co prawda miałam robione tylko badania tylko - morfolofia i czy mamm cukrzycę. chodziłam do niego jakieś 1,5 roku. gdy doszło do wyboru tabletek zaznaczyłamz ę wolałaby,m by nie były to Diane 35. on zapytałtylko w jakim przedziale cenowym miałyby sie mieścić tabletki . określiłam się ....na poczatku chcia przepisać jakieś tabletki na M (dokładnie nie pamiętam ale nie za duzo hormonów) a ja zapytałam czy Novynette byłyby dla mnie dobe(troszke zasugerowałam sie zdaniem kolezanek które je wychwalają). On odpowiedział ze nie ma problemu i zaraz mi je przepisał. tak więc mam ytanie czy dobrze zrobiłam ze zasugerowałam????....czy to nie wpływa na skuteczność??? to znaczy czy wszystkie tabletki niezaleznie od tego czy psują czy nie cerę czy tez samopczucie(które mam bardzo dobre) zawsze mają tak samo skuteczne działanie antykoncepcyjne???niezale żnie od ilości hormonów???? zapewne głupie pytanie....ale chyba bym kręćka dostała gdybym nie spytała
hope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:54   #2
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

Kurcze, oni tylko przepisują co kto chce, powinien zrobić badania i przede wszystkim wywiad z Tobą, aby prawidłowo dobrac do Ciebie tabletki antykoncepcyjne
To nie cukierki a hormony..
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:59   #3
hope88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

Tak to prawda .powinien ale nie oczukujmy się niewielu z ginekologów robi takie badania. przeważnie odbywa się to metodą prób i błędów. może dobrze trafi moze nie. u mnie jak narazie wszystko ok oprócz kilku pryszczy więcej. ale mnie chodziło o skutecznosc
hope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 11:06   #4
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

Kazdy rodzaj tabletek antykoncepcyjnych zapewnia ci 100% antykoncepcje, na ulotce jest napisane w jaki sposob powinno sie przechodzic z jednych tabletek na drugie, np ja zmieniałam z Harmonetu ktory ma bardzo niski poziom hormonow (podobnie jak Novynette i tez miałam problem z cerą) na plastry EVRA ktore maja wyzszy poziom hormonu, no i pierwszy plaster nakleilam kiedy mialam krwawienie w czasie przerwy po tabletkach

Wiec musisz dokladnie przeczytac ulotke, jezeli lekarz ci nic nie powiedzial


P.S. jesli chodzi o cere to ja po harmonecie dostalam tekiego tradziku ze niczym tego nie moglam wyleczyc, cala warz opuchnieta i bolaca
Dopiero EVRA mi poprawila, ale to sie moze zdarzyc przy tabletkach z niskim poziomem hormonów, dobre na tradzik sa jeszcze Cilest

A z Diana lepiej uwazac bo to syf
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 11:29   #5
hope88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

tak tez słyszałam z Diane to już nie bardzo ... dziękuję za odpowiedź mimo mojego głupiego pytania
hope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 13:17   #6
sawb
Raczkowanie
 
Avatar sawb
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 346
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Kazdy rodzaj tabletek antykoncepcyjnych zapewnia ci 100% antykoncepcje
100% zapewnia tylko BRAK seksu.

Ale fakt faktem, że antykoncepcja hormonalna jest obecnie najpewniejszą metodą!


Z antykoncepcji hormonalnej:
- Pigułka dwuskładnikowa (takie gdzie w opakowaniu są dwa rodzaje tabletek) – skuteczność 98%,
- Pigułkę jednoskładnikowa (takie gdzie wszystkie tabletki są takie same), zwana "minipigułką" – skuteczność 97,5%,
- Plaster Evra - skuteczność 99%,
- Zastrzyk Depo Rovera – skuteczność 99,7%.

Są jeszcze pigułki trójskładnikowe, ale ich sie już prawie nie stosuje...
sawb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 13:31   #7
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

A ja po Harmonecie nie zauważyłam zmian na twarzy ani na plus, ani na minus. No i nie miałam żadnych sensacji, typu bóle głowy, puchnięcie, nudności.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 13:36   #8
hope88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

to akurat jeśli chodzi o moją cerę nie jest pewne czy wina tabletek. teraz jestem w trakcie sesji i tak jestem zestresowana ze masakra no i te słodycze....dlatego też bede obserwowac jak to dalej będzie z moją buźką
hope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 19:12   #9
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

nie zgodze sie z tym ze Diane 35 to syf... to rowniez tabletka zawierajaca 2 hormony...i jedni sobie chwala np. ja a inni nie...tak samo jak jedni chwala Cilest a ja nie - bo po nim wymiotowalam...czytalam rozne niepochlebne opinie o Dianie a mimo to zaczelam ja stosowac...i dla mnie jest ok...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:53   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

Skuteczne sa wszytskie na 99% a bojkotowac nalezy latwosc z jaka przepisuja pigulki,nie marze o dokladnych badanaich ale chociazby wywiad by sie przydal ,w koncu w rodzinie moga wystepowac powazne choroby a mlody wiek pacjentki nie zawsze oznacza zdrowie.

Opinie ktore sa dobre a ktore syf nalezy zachowac dla siebie bo kazda z nas jest inna i ma inne potrzeby.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:11   #11
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Suugerowanie a skutecznosć???

dokladnie Paula!!
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.